Twee verkeersdoden in Zeeuwsch-Vlaanderen Stuntrijder ging voor twee weken de cel in ,Maak Delta-bruggen vrij van tolgelden' Bomenbuurt Terneuzen in vogelvlucht bij kuit aart en ijzendijke raad bruinisse van avond over m0sselfeest nu definitief: mosselseizoen startmaandag 2 TWEE LIFTERS GEWOND Tegen boom leeuwse ALMANAK MEISJE DOOR AUTO GESCHEPT Politie Goes houdt kijkdag' gevonden fietsen VREEMD GELD OOK OP ZATERDAG DE GRENSWISSELKANTOREN NV Jongeman sloeg politieman met een spa Haüo Zakkenroller aan het werk op Middelburgse mark Fietser reed tegen geopende autodeur: zwaar gewond PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT K/fi!JDAG 11 JULI 1S5)| IJZENDIJKE, KUITAART Twee verkeersongelukken op de Zeeuws-VIaamse wegen hebben donderdag aan twee mensen het leven gekost. Op slag gedood werd een inwoner van Antwerpen de 69-jarïge H. Hollander bij een botsing met een truck met opleg ger. Na een aanrijding met een boom overleed in het ziekenhuis te Hulst de 20-jarige P. Koster uit Overslag. Op de provinciale weg bij IJzendijke is donderdagmiddag ae 69-jarige EL Hollander nit Antwerpen op slag ge dood toen hij met zijn personenau-, to in botsing kwam met een track met oplegger, bestuurd door J. van der W- nit Terneuzen. Het slachtof fer moest met een breekijzer uit zijn totaal vernielde wagen worden bevrijd. Een jongeman uit Terneu zen, die als lifter meereed met de truck, liep bij de aanrijding lichte natie Icwam met de schrik vrij. Het stoffelijk overschot van de heer Hollan der is vervoerd naar het Sint-Antonius- ziekenhuis in Oostburg. De 20-jarige student P. Koster uit Overslag is donderdagmiddag dode lijk gewond geraakt nadat hij onder Kuitaart met zijn wagen tegen een boom was gereden. De student over leed in het Sint-Liduïnaziekenhuis in Hulst. De lifter E. V. uit Westdor- pe, die ook in de wagen zat, werd licht gewond. Hij kon naar huis. Het verkeer in de richting Terneuzen is na het ongeval geruime tijd omgeleid over polderwegen. De oorzaak van de botsing is niet duidelijk. Vast staat dat de heer Hollander, die uit de rich ting Biervliet kwam, Ineens op de lin kerweghelft is gaan rijden toen daar de vrachtwagencombinatie naderde. De Belgische personenauto werd ettelijke meters meegesleurd, waarna hij met de truck in een sloot terecht kwam. De auto werd daarbij volledig verpletterd door de kabine van de vrachtwagen combinatie. Een deel van de lading van de truck, die bestond uit stalen buizen, belandde in het naast de sloot gelegen bouwland. De chauffeur van de combi- Het ongeval gebeurde op de weg Hulst- Kloosterzande. De heer Koster .kwam uit d'e richting van Kloosterzande, Bij een inhaalmanoeuvre schoot zijn wagen de berm in en kwam tegen een boom tot stilstand. Vermoedelijk is de bestuurder afgeleid doordat een voor hem rijdende auto eveneens aanstalten maakte om te gaan inhalen. De auto van de heer Kos ter werd totaal vernield. Het slacht offer was ongehuwd. Op de foto: de to taal vermelde personenauto van het on geluk bij Uzendijke. (Foto PZC) RECONSTRUCTIE VAN PAUL KRUGERSTRAAT VLISSINGEN AANBESTEED VLISSINGEN Op het gemeente huis van Vlissiiigen werd donderdag middag de reconstructiewerkzaamheden van de Paul Krugerstraat tussen de BloemenJaan en de Keersluisbrug in het herprofileren van dit gedeelte als mede van een gedeelte van de West-Sou- burgseweg, dat op het kruispunt aan sluit. Voor dit werk warén vijf inschrij vers: 1 aann. bedr. Leenhouts Sluis f 392.448; 2 fa De Ruysscher Biervliet f 393.120; 3. fa DE Ruysscher, Vlissin- gen ƒ418.888.4, fa Janse Middelburg ƒ421.120 en 5. aann. bedr. Schouwen en Duiveland Zierikzee 430.080. De gunning werd aangehouden. BRUINISSE Vanavond - vrijdag zal de gemeenteraad van Bruinisse bekijken of er dit jaar toch nog een mosselfeest kan worden gehouden. Burgemeester C. H. van der Linde, voorzitter van de vissersvereniging ..Algemeen Belang* wil proberen een weg te vinden om het feest ondanks de moeilijke situatie, waarin de mosselbranche verkeert, toch te Iw- ten doorgaan Het bedrijfssohap zal geen subsidie ge ven voor het feest. Normaal kreeg men van die kant een bijdrage van 4.000,-. Een andere mogelijkheid is, dat Zierik zee de datum voor het mosselfeest daar heeft vastgesteld op 1 augustus en dat zou ook de datum voor Bruinisse zijn. Intussen heeft de provinciale VW in publicaties ai bekend gemaakt, dat de feesten in Bruinisse worden gehouden. Er was verzuimd door te geven dat dat niet of waarschijnlijk niet het geval zou zijn. De vergadering van de raad Bruinisse begint om half acht. Pech Regelmatig komen er voor dit hoekje inzendingen binnen van mensen, die een ontluisterende er varing achter de rug hebben met hun kunstgebit. Meestal heeft het, geheel tegen de wil van de eige naar, d.e mond verlaten en is het na enkele ongelukkige manoeu vres een riool ingeglipt. Nouen d,a,f. is dom weer even lachen ge blazen. Een uitzondering echter voor de ervaringen van een Vlissings echt paar, dat zich tijdens de vakantie in Frankrijk aan een stokbrood waagde. De prothese van de man, met twee tanden, urns hier niet te gen opgewassen. Ze brak in tweeënNu was dit ethetisch niet zo'n ramp want hij kon de delen zonder veel moeite op hm plaats houden. Alleen tijdens de maaltijd moesten ze er even uit. Hij depo neerde- ze in een theedoek, die z'n vrouw ter hoogte van Chapeau de VEglise even uitklopte. Ze zijn nog vijftig kilometer teruggereden, maar'één helft bleef zoek. JJiet erg hoor', troostte hij, wat moeilijk sprekend, po had ik er toch niets meer aan.' Maar zij vond, met een zuinig mondje; Je kpn er nog vjel mee drinken.' NVV-contactorgaan tot minister: BRIEF AAN CRM ROTTERDAM Het NW-con- tactorgaan Zuid-West Neder land heeft zich in een brief tot de minister van cultuur, recre atie en maatschappelijk werk gewend, waarin wordt gevraagd de Haringvlietbrug en de Zee- landbrug tolvrij te maken. Het NW-orgaan stelt de minister voor via de commissie Incoret, de interdepartementale com missie voor de recreatie jaar lijks uit de rijksbegroting zoda nige bedragen ter beschikking te stellen aan de bouwers van deze bruggen, dat deze aan hun verplichtingen kunnen voldoen, en daardoor ruimte krijgen de tol af te schaffen. Het NW-delta-contactorgaan zegt in zijn brief, van NW-leden in Zuid west Nederland opmerkingen te heb ben vernomen inzake de beperkt heid van de beleving van de recre atie voor de bevolking van Zuid- West Nederland. De tolverplichting op de beide genoemde bruggen vor men een belemmering om recreatie in de daarom liggende gebieden te zoeken. Als voorbeeld geeft het NW-orgaan in zijn brief een inwoner van Maas sluis, die een reereatiebezoek aan het Veerse Meer wil brengen. Indien de ze van de auto gebruik maakt is hij als hij de kortste weg volgt heen en turug via het veer bij Maas sluis, het veer bij Hekeringen, de Haringvlietbrug en de Zeela.ndbrug een bedrag van 17,- voor één per soon kwijt. In de brief wordt dit een financiële last genoemd, die velen er van weer houdt de nieuwe vormen van recre atie in de nieuwe gebieden te bele ven. Ook Zeeland Als voorbeeld is iemand uit het Rijn mond gebied gesteld, zegt de brief, maar in Zeeland gelden de zelfde problemen Velen worden er om bud- getaire redenen van weerhouden de nieuwe recreatiegebieden te bezoeken, hetgeen tevens een druk betekent op de oude, overvolle gebieden. Daarom verzoekt het NW-contactor gaan de minister via Incoret finan ciële maatregelen te treffen om de beheerders van de beide tolbruggen de mogelijkheid te geven deze tol vrij te maken. In dit verband wijst het NW-contact- orgaan Zuid-West Nederland ook op het rapport van het rijksbureau voor het nationale plan inzake de bevor dering van de recreatie in Zuid-West Nederland. In dit rapport worden maatregelen ter ontsluiting van deze gebieden aanbevolen. Het NW-oon- tactorgaan wijst hierop mede ter be vordering van het sociaal toerisme. YERSEKE Maandag kan het mosselseïzoen worden geopend. De mosselen kunnen worden verwa terd in de Grevelingen. Die mede deling kwam donderdag aan het eind van de middag van het pro- duktschap voor vis- en vïsserijpro- dukten in Bergen op Zoom. Zoals bekend heeft het Rijks Instituut Visserij Onderzoek (RIVO) te IJmuiden een onderzoek gedaan naar onbesmette verwaterplaatsen in de Zeeuwse wateren. Het resul taat is, dat in de Grevelingen kan worden verwaterd, zodat het sei zoen niet alleen voor de industrie, maar ook voor de handel in verse mosselen op gang kan komen in het begin van de volgende week. Voor de industrie was dat al bekend: ondanks de door het Goese afvalwater veroorzaakte te hoge gehalte aan coli- bacteriën, konden mosselen voor de ver werkende industrie worden aangevoerd. Bij de verwerking vindt sterilisatie lts en het gevaar van de coli-bacte- rien wordt daardoor weggenomen. De oplossing in de Grevelingen is een tijdelijke. Zoals eerder gemeld zal vol gende week woensdag ln de Goese ge meenteraad een beslissing worden geno men over een voorstel bij het gemaal te Kattendijke een chloreringsinstallatie te bouwen, waardoor de besmetting kan worden weggenomen. Het zal ze ker een maand duren voor die instal latie er staat. Tot die tijd kan worden verwaterd ln de Grevelingen en dait Is geen groot probleem, omdat het mossel seizoen langzaam op gang komt. Als de Goese raad de chloreringsinstallabie inderdaad laat bouwen, lean in augustus naar de deskundigen aannemen, weer worden verwaterd op de normale plaats: de Yersékebank. PHILIPPINNE Het veertien jarige meisje M. R. uit Philippine Is woens dagmiddag gewond geraakt toen een Belgische personenauto haar schepte. Het ongeluk, ontstond toen de Belg die het kind achterop kwam, tengevolge van een te hoge snelheid in een slip geraak te. Het meisje, werd met haar fiets van achteren aangereden en kwam op de vooruit van de auto terecht. Zij werd voor observatie naar het St-Elizabeth ziekenhuis te Sluiskil gebracht, waar bleek dat een en ander nog goed was afgelopen. De fiets en de kleren van het kind werden beschadigd. De voorruit van de auto werd verbrijzeld. GOES De gemeentepolitie te Goes houdt zaterdag 12 juli .kijk dag' voor eigenaars van fietsen en bromfietsen, die in het vorig jaar en in de eerste 2 maanden van dit jaar hun vervoermiddel onbeheerd achterlieten en het niet meer terugvonden. Van 10 tot 12 uur 's morgens kunnen zij in de opslagplaats Noordeinde 14 in Goes komen kijken of hun rijwiel, al dan niet met hulpmotor, er bij f ADVERTENTIE) Cheques - goud - reisver Spaar-, salaris-, deposito rekeningen 6inds 1927 VLISSINGEN Hal Station N.S. HANSWEERT Sluisplateau TERNEUZEN Herengracht 5 SLUIS Douanepost SAS VAN GEN'! Douanepost Telefoon 01184-4295 Telefoon 01130-139? Telefoon 01150-4051 Telefoon 01178- 334 Telefoon 01158-1210 OFFICIER: KWAJONGENSSTREEK MIDDELBURG De jongeman L. D. uit Bruinisse kreeg ze don derdag flink uitgemeten op de zit ting van politierechter mr W. F. van Solinge. Hij reed op 18 mei onder drankinvloed met zijn auto. Maar dat was nog niet alles. Hij veroorzaakte een aanrijding waar bij twee gewonden vielen. Het al coholpercentage in het bloed be droeg 0,90 promille. D. zou nogal rare capriolen hebben uitgehaald. Hij reed expres slinge rend over de weg en ging enkele keren plotseling op zijn rem staan. Echt kwajongenswerk, zo vond de officier van justitie mr T. Lebret. Hij signaleerde een duidelijk ontbre ken van verantwoordelijkheidsgevoel Daarvoor eiste hij vier weken on voorwaardelijke gevangenisstraf met daarnaast twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Volgens de politierechter was het aan de voorzienigheid te danken dat er geen doden bij het ongeluk waren gevallen Hij legde tenslotte veertien dagen cel straf en een jaar ontzegging van d< rijbevoegdheid op. Eveneens onder drankinvloed reed M. R uit Haamstede. Hij was na een autorit onder drankin vloed uit de bocht gevlogen. Dat ge beurde in de buurt van NoordweUe. De wagen was total-loss, De bestuurder zelf kwam er niet bepaald zonder kleer scheuren vanaf. Hij liep er op de zit ting nog naar. Naar hij zelf verklaarde zou hij vijf glaasjes sherry hebben ge dronken. Volgens de caféhouder waren het er echter tien geweest. Men zou de man zelfs hebben geweigerd nog wat te tappen. In- deze zaait waarin mr Ligt- hart de raadsman was werd een week opgelegd. De ontzegging werd bepaald op een half jaar. Voor het rijden met een gladde band werd daarnaast nog eens zestig gulden boete opgelegd. politierechter bij het aanhoren van het relaas van A. V. uit Zierikzee. Het be trof een verslag van wat er in dë oude jaarsnacht was gebeurd in Zierikzee. Een politieman zou hem daar met de gummiknuppel hebben geslagen. Maar wat V. had gedaan was nog erger: hij sloeg een politieman met een schop. Gelukkig heb ik een vrij stevig jas je aan anders was de slag met de spa anders aangekomen', zo spralc de politieman die uit de doeken deed dat zijn collega met zijn gummi knuppel een uitval had gedaan toen hij zag dat V. met opgeheven schop achter de dienaar der wet stond. ,Een lolletje kunnen we wel hebben, maar dit gaat te ver', oordeelde de politierechter. De officier liet dat duidelijk uit komen. Hij eiste een week voorwaardelijk en een geldboete van 150,-. Mr Van Solin ge wilde het nog laten bij een geldboete van 75,-. Doorrijden na een aanrijding Hallo, dat is nogal wat', reageerde de Zwembad Zaamslag ontving 10.000ste bezoeker ZAAMSLAG Op de dag af een maand na de officiële ingebruik name van het gemeentelijk zwem bad te Zaamslag op 10 juni is don derdagmiddag (10 juli) om twee uur de 10.000ste bezoeker van het bad begroet. Het was de 5-jarige Erik Cobben uit Zaamslag, die uit handen van wethouder J. van Cad- sand een gratis abonnement voor het jaar 1970 ontving. Inbrekers stalen voor f 500 aan platen uit clubhuis SOUBURG Ook clubhuizen kunnen aantrekkelijk zijn voor inbrekers. Dat bemerkten donderdagmorgen leden van het clubhuis van de gereformeerde kerk te Souburg ^De Pub', die in twee .oude noodwoningen aan de Fadweg is geves tigd. Na de ihbrdak was De Pub voor ongeveer 500„ aan grammofoonplaten lichter. Hierbij waren 18 langspeelpla ten van voornamelijk de Rolling Sto nes. Verder werden er twee dozen mars, een doos nuts, vier dozen kauwgum en ongeveer ƒ15,- aan los geld gestolen. De Vlissingse politie stelt een onder zoek in. kostte P. van H. uit Hoek 200,- bosk Het negeren van een stopverbod dw de douane kost een lieve vent, was zo bleek donderdag bij de behandel® van de zaak tegen P. W. uit Phi!i> reed, was dit toch geen excuus. Ér wei in deze zaak 150,- boete opgelegd, ft' officier had zelfs ƒ200,- boete geêljJ De Amsterdamse schipper A. M, dief, het kanaal Terneuzen-Gent had gewei gerd om een schip te verhalen te;; conform de eis 80,- boete opgelegd. MIDDELBURG Op de Middelburgs markt heeft een zakkenroller van i drukte gebruik gemaakt door de winfe lende Dom.burgse mevrouw S. een po: temonnee met een bedrag van omstrek 50,- en een gouden armband afte dig tc maken. De politie verbindt meteen de waarschuwing aan, dat M vooral op drukke dagen als dondèrd uitlcijken is geblazen voor individu m'et te lange vingers. BERGEN OP ZOOM Woensds.;-, avond ontstond op de Halsterseweg Bergen op Zoom een verkeersongeM' waarbij een fietser zwaar gewond wed' NadatJ. van D. uit Krabbendijke ij wagen naast het rijwielpad had gepf.'" keerd, opende de naast hem zitteÉ 14-jarige jongen J. V. uit Oost burg o: oplettend het portier, juist op het n» ment dat B. voorbij fietste. Panto' reed hij tegen de geopende autodw en'sloeg tégen "de bestrating. Per bulance werd B, naa.r het ziëkëfliu overgebracht; De 'politie maakte tega V. proces-verbaal op. f ADVERTENTIE) Badrit Domburg DOMBURG De motor- en autoclub ,De Zeeuwen' houdt vandaag (vrijdag) in samenwerking met de WV-Domburg voor de tweede maal de .Badrit'. Men loan voor deze oriëntatierit vanaf negen uur inschrijven aan het Jan Tooroppiein te Domburg. De eerste deelnemer trekt om ongeveer half acht 's avonds. TERNEUZEN Tot één van de dichtst bevolkte woonwijken van Ter neuzen behoort ongetwijfeld de zgn. .Bomenbuurt', die een belangrijk deel van deze luchtfoto beslaat. Het groot ste gedeelte van deze bomenwijk is eigendom van <le Woningbouwvereni ging .Terneuzen', die daar aan het eind van de vijftiger jaren een com plex van 168 .platdakkers' liet hou wen, omringd door een aantal tlric- hoogflats, waarna meer westelijk in het midden van de zestiger jaren nog eens 282 woningen volgden. Links onderaan ziet men nog juist een stukje van de Mr. F. J. Haarman- weg en de ingang naar het bedrijf van Philips. Even boven de (vrijwel onzichtbare) Axelsestraat is duide lijk zichtbaar het r.k. centrum met kerk, bejaardentehuis, kleuterschool, en bejaardenwoninkjes. Rechts daar van de kleine vijver en daar boven weer de Invalsweg. Rechtsboven een gedeelte van de sportvelden en Units daarvan de Hals aan de Breitnerstraat. Midden- en linksboven, voor zo ver nog te zien, de nieuwe woonwijken in de Sorlip- Luchtfoto Wim Riem ens) TIJDELIJK REGEN. Veel bewolking met tijdelijk gen of motregen. Matige tot vrij bract tige wind tussen zuidwest en noowj west. Dezelfde temperaturen als donder' dag of iets hogere. Vooruitzichten: /Een hoge drukgebied komt nog Jj dichterbij met tijdens het weel matig tot goed strandweer, Vooruitzichten voor zaterdag en zondag Overwegend droog, zonnige perioden dj stijging van temperatuur tot norm®, waardon. Weersvooruitzichten in cijfers gamidd® over Nederland, Voor zaterdag: Aantal uren zon: 2 totij Min. temp.: van ongeveer normaal 3 graden onder normaal: Max, temp van ongeveer normaal tot 3 graden ol der normaal; Kans op een droge per# van minstens 12 uur: 90 procent; 1# op een geheel droog etmaal: 60 pP1 cent. Voor zondag: Aantal uren zon: 4 tot 15 Min. temp.: omstreeks normaal; MS temp.: omstreeks normaal; Kans op# droge periode van minstens 12 u|Jf 90 procent; Kans op een geheel dro.f etmaal: 80 procent. Strandverwachtlng Achter een zwak front, dat ons 0~- avond met wat lichte regen bereik» stroomt nu zachte lucht binnen. Gel delijk enkele opklaringen bij een tige, zuidwesten wind. Temperatuur tot 20 graden, zeewater 16 araden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2