Molen in IJzendijke wordt nog steeds niet gebruikt Het Veerse Meer ,in onderzoek' P.Z.C. E 4 DRIE JAAR NA HERSTEL GEMEENTE: WACHTEN OP BESTRATING EXAMENS DE SCHELDE STROOMAFWAARTS VAN GOUY TOT DE NOORDZEE ,Ter Hooge' nooit of te nimmer vermaakcentrum Ir J. Loeff bepleit herbeschouwing van Oosterschelde Op 65-jarige leeftijd BURGEMEESTER A. A. VAR EETEN DUIVELARD:AFSCHEID MET SPIJT' Na periode van ruim 35 jaar ze&sm Plaats uw PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 10 JULI 1959 IJZENDIJKE Hoewel de gemeente al enkele jaren ge leden een contract sloot met molenaar G. G. Doens, waar bij werd bedongen dat de mo len één keer per week ten minste twee uur zou draaien, staat de historische koren molen op het Ravelijn in IJzendijke er in alle winden nog steeds even roerloos bij. Toch is het bouwwerk, dat dateert uit 1841, in een goede conditie: 3 jaar geleden on derging het een ingrijpende restauratie, die 120.000, kostte en waarin de gemeen te voor 30 procent meebetaal de. Enkele inwoners van IJzendijke zijn nu bang dat de molen op nieuw in verval zal raken als hij met regelmatig; wordt gebruikt. ,Ik schat dat hij na de oplevering een keer of tien heeft gedraaid, meer beslist niet', zegt de heer J. Ch. Cornelis (74). oud-school hoofd, oud-raadslid en secretaris van de Heemkundige kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij kijkt vanuit zijn woonkamer dagelijks tegen molen en Ravelijn aan. ,Als raadslid heb ik indertijd voorge steld om de molen te verhuren. Op die manier komt er wat leven in. Dat voorstel la toen overgt» nomen en er kwam, zo is mij re gelmatig verzekerd, een contract met Doens. In de praktijk heb ik er nog niet veel van gemerkt'. Dat contract is er overigens In derdaad. De gemeente stelde de heer Doens indertijd aan als de man die de korenmolen regelma tig zou moeten laten werken. Dat dat tot nu toe niet is gebeurd ligt volgens gemeentesecretaris A. Hendriksen hoofdzakelijk aan het feit dat bet klinkerpad naar de molen nog niet af is. .Doens moet. toch ook zijn produkten kunnen aan- en afvoeren. We hebben mo menteel niet genoeg mensen ter beschikking om het pad af te ma ken'. Molenaar Doens. wiens vader voor de oorlog met de molen op het Ravelijn werkte (,tot 1922: toen vlogen de wieken eraf') beves tigt dat hij ooit tegen de gemeen te heeft gezegd wel voor de molen te voelen. .Ik weet alleen niet hoe ik ermee moet werken. Ik ben officieel wel molenaar, maar be dien alleen een elektrische molen, die staat bij mij thuis. In de schuur'." Hij gelooft niet dat er voorlopig veel van het laten func tioneren van de korenmolen zal komen. .Zoiets kan ik niet al leen. Indertijd heb ik aan de mo lenaar van Biervliet gevraagd of hij niet eens wilde assisteren, maar zo'n man heeft vrijwel geen tijd. De molenaar van Sasput zei, dat hij wel eens een zaterdagmid dag zou komen om de molen te laten werken, maar dat is nog niet gebeurd'. De heer Doens acht de molen van weinig waarde voor het verwerken van graan. ,Hij korrit met dat koppeltje stenen niet aan een redelijke capaciteit'. De molen begint, zoals de heer De molen can IJzendijke aardig pokdalig. Cornelis het stelt, intussen al aar dig .pokdalig" te worden. Het toe gangsweggetje Is zowel aan de voor- als aan de achterkant ge barricadeerd met klinkers. Of er straks wagens met graan en meel zullen rijden staat te bezien. Voor lopig nemen alleen toeristen de moeite voor een klautertocht over De heer J. A. de Putted uit Cadzand is aan de rijks universiteit te Utrecht geslaagd voor het doctoraal examen scheikunde. Dhr D. M. Boland uit Ted- neuzen slaagde aan dezelfde universi teit voor het doctoraal examen genees kunde. Aan de Utrechtse universiteit slaagde voor het kandidaatsexamen scheikunde de heer I. de Pagter uit Krabbendijke. Mej. W. A. de "Hondt uit Vlissingen slaagde voor het kandidaats examen rechten. Mej. F. H. P. J. Taillie uit Goes en de heer A. Hamelinok uit Vlissingen slaagden aan deze universi teit voor het kandidaatsexamen genees kunde. Te 's-Graveuhage slaa.gde voor het examen tekenen MO-B de heer C. J. Smits Johzn.. voorheen te Ouwerkerk. De heer Smits studeerde aan de Gerrit Rietveld academie te Amsterdam. Geen avondcursus vaktekenen meer aan lts Hulst Met ingang van 1 oktober wordt de avondvaktekencursus aan de lts .Sint Bernard' te Hulst opgeheven. De staking van de cursus houdt verband met de reorganisatie van het leerlingenwezen aan de lts en waarbij het .semi-part- time' onderwijs door .parttime' onder wijs wordt vervangen. De vak tekencur sus wordt nu niet meer in de avonduren gegeven, maar voortaan vinden de les sen op een dag in de week plaats. DRIE PRIESTERS BISDOM BREDA VRAGEN OM ONTHEFFING CELIBAAT VLISSINGEN Drie priesters van het bisdom Breda hebben bisschop Ernst om ontheffing van de celibaatsverplichting gevdaagd. De heer H. J. M. Vaarten heeft ontslag gevraagd uit zijn functie bij de vereniging van de catechisten te Breda. Hij wordt hoofd basisjaar aan de sociale academie MarkendaaJ in Bre da. De heer Vaarten blijft geen mode rator. maar blijft wel beschikbaar voor pastoraal werk aan de academie. De heer W. H. Hofman, afkomstig uit Middelburg, die begin dit jaar naar Tanzania vertrok is" intussen naar ons land teruggekeerd, heeft eveneens dis pensatie aangevraagd. Hij heeft een functie aanvaard bij de stichting .Hulp aan buitenlandse werknemers' te Rot- A. A. L. Verheyen. student aan de ka- terdam. De derde priester is de heer tholieke universiteit te X-.jmegen. die godsdienstleraar wordt te Breda en be schikbaar wil zijn voor ander pastoraal werk. BESTUURDER REED NIET DOOR NA AANRIJDING TERNEUZEN Door een misverstand bij de Terneuzense gemeentepolitie is er in de krant van dinsdag gemeld dat er een bestuurder zou zijn doorgere den. na een botsing op de mr Haarman- weg, waarbij een 3-jarig meisje wedd gewond. De identiteit van de bestuurder was echter wel onmiddellijk na de aanrij ding bekend. Het is de heer A. J. B. uit Kloosterzande. Het meisje liep te gen zijn auto aan. Popfestival in Middelburg hing aan ziiden draadje MIDDELBURG Het internationale popfestival in het openluchttheater Toorenvliedt morgen vrijdag te hou den heeft even aan een zijden draad gehangen doordat er geen werkvergun ning was afgegeven voor de Pretty Things, de grote trekker van dit pop- gebeurèn. Artiestenmanager Cyriel van de Hemel uit Vlissingen vloog ervoor naar Londen om de zaak in orde te maken. Omdat de slecht weerfactor is uitgeschakeld door een vervangend onderdak in de vorm van de veiligheid voor het geval het mocht regenen is de entreeprijs aan zienlijk verlaagd. Naast de Pretty Things treden nog zes andere groepen INBREKERS STALEN ALLES VOOR DE TUIN TERNEUZEN Bij een inbraak in een huisje achter de tennisbaan in Terneuzen is wat tuingereedschap verdwenen. De inbraak werd woensdagochtend ontdekt. Er worden een riek. een houweel en een schop vermist. De politie vermoedt dat| de diefstal het werk is van jongelui. Voor het te Terneuzen gehouden exa men algemene handelskennis (midden standsdiploma) slaagden mevrouw D. M. Beekman-Polvliet, mevr. A. M. van Oudheusden-Oronkers, Goes; A. J. Ber- man, Nisse; L. J. Jansen, Schore; Th. Oele en C. Quakkelaar, Hansweert; G. L. J. Bosch, Kruiningen en C. de Geus. Goes. Allen werden opgeleid door de IMO middenstandsavonaschool te Kapel- Ie. de akte handenarbeid lo slaagden te Middelburg de volgende dames: J. Wijn, Zaamslag; L. G. M. de Bruijcker, Ossenisse: H. C. A. van Hest, Sas van Gent; J. W. M. Koek, Terneuzen: M. E. Mahu, Graauw (Zld.); S. P. Morel, Oost burg; J. C. M. Remijn, Ossenisse: W. A. den Hollander-Ringelberg, Zuidzande; L. A. M. Staal, Lamswaarde; L. Zuur- man, Souburg: A. M. .1. Verschueren, post Kloosterzande. Eén kandidaat kreeg een herexamen. Twee kandidaten werden afgewezen. Het examen wordt voortgezet. Zomertentoonstelling provinciale bibliotheek MIDDELBURG De zomerten- toonsteUing van de provinciale bibliotheek van Zeeland heeft dit jaar de werktitel .De Schelde van Gouy tot Noordzee' gekregen. Zij ivordt georganiseerd door het documentatiecentrum Zeeuws Del tagebied en van 14 juli tot 16 augustus gehouden in het gebouw Abdij 11 te Middelburg. Openlngs- ke verzorging is in handen van de Middelburgse beeldhouwer Nico van tien Boezem. Te Gouy in het Franse departe ment Aisne ontspringt de Schelde. De tentoonstelling heeft de bedoe ling zoveel mogelijk facetten van de Scheldestroom naar voren te brengen. Belangrijke jaren in de geschiedenis worden door brochu res en kaarten aangegeven. De visserij is vertegenwoordigd door scheepsmodellen en fotomateriaal. Nautische instrumenten vormer de afspiegeling van de belangrij ke scheepvaartweg. Het loodswe zen ontbreekt evenmin. Luchtfo to's tonen de huidige situatie aan. terwijl de beenderen van de mam moet de geschiedenis van duizen den jaren markeren. Zonder vol ledig te zijn wordt getoond hoe veelzijdig Zeeland beheerst wordt door de Schelde. Behalve talrijke particulieren ga ven de volgende instanties hun medewerking: Hydrobiologlsch in stituut te Terseke, Scheepvaart museum te Antwerpen, het loods wezen te Vlissingen, de Provincia le Stoombootdie.nst. de koninink- lijke maatschappij De Schelde, liet Zeeuws museum te Middel burg. de gemeentemusea te Vlis singen en Zierikzee. de De Ruy- terschool te Vlissingen en Radio Holland NV te Vlissingen. Verontwaardigde beheerder meldt: MIDDELBURG-DE BILT ,Het heeft, geen enkel zin dat ondernemende spe culanten met plannen voor een vermaak centrum bij de Lynden Ter Hooge stich ting aankloppen'. Zo luidt de reactie van A. J. H. Baron van Lynden, de be heerder, naar aanleiding van het idee dat de beer Van der Graaf van minia tuur Walcheren lanceerde om de moge lijkheden voor het inrichten van een groots recreatiecomplex op het Ter Hoogecomplex nader te onderzoeken. Volgens baron Van Lynden druist het plan geheel in tegen de doelstellingen van de Lynden-Ter Hooge stichting zo als die hij notariële acte is vastgelegd. ,Geen haar op ons hoofd piekert dan ook over zoiets dergelijks'. Aldus de be heerder die verder meedeelt van ver schillende zijden verontwaardigde en teleurgestelde brieven heeft gekregen naar aanleiding van het artikel. ,Ter Hooge' dat is gelegen aan de Koukerk- seweg is thans in gebruik bij de stich ting verpleeg- en rusthuizen Zeeland. VLISSINGEN In het jongste num mer van .Ons Zeewezen', het orgaan I van de Koninklijke Nederlandse Vereni ging .Onze Vloot' heeft ir. J. Loeff een uitvoerige beschouwing gewijd aan de vraag ,.Moet de Oosterschelde wel dicht? Hij stelt daarin .Vragen de economi sche en technologische ontwikkelingen in ons land niet meer vooruitziend be leid?' cn ..Mogen bestaande waarden ver nietigd worden ten hate van zeer twij felachtig gewin?' De heer Loeff bepleit een herbeschou- wing over de afsluiting van de Ooster- sehêlde en zegt, dat het antwoord op de vraag ot de Oosterschelde wel dicht moet voor velen .onomwonden neen' is. I.n zijn artikel zet de heer Loeff een aantal gevolgen van de afsluiting op een rijtje. Hij noemt onder meer. de afsluiting van een potentiële zeehaven; de verho ging van het ljsbeawaar voor de binnen vaart: vernietiging van het laatste op- groeigebied in het zuiden van ons ia.nd voor garnalen en versohillende soorten vis. die in de kustwateren en de Noord zee gevangen worden: vernietiging van het bloeiende mossel- en oesterbedrijf en het verloren gaan van handel en export van schelpdieren en kreeften; er wordt een einde gemaakt aan de zich snel ontwikkelende massa-sportvisserij op de Zeeuwse wateren; de mogelijk heden voor de watersport worden min der. door het wegvallen van de getij stromen; de verandering van een zee arm .met zeldzaam schoon water en bijzondere biologische rijkdom in een met vervuild en geëutrofieerd Rtjn-wa- ter gevoede waterwoestenij, waarvan voldoende ontzilting zeer twijfelachtig is': achteruitgang van de klimatologi sche omstandigheden (fruitteelt); ver smalling van de voor- en onderwater delta. Slot van pagina 1 Veerse Meer. Minder gelukkig is hij echter met de nu nog sluimerende mogelijkheden, die het vliegveld in het Noord-Sloe straks gelegen in de onmiddellijke nabijheid van het Veer se Meer m zich bergt. ,Er is absoluut niets tegen een vlieg veld voor sportvliegtuigen. Zelfs een vliegveld dint landingsaeeommodatie biedt aan kleinere passagiersvliegtui gen heeft recreatief gezien zijn aan trekkelijkheden. Murar zodra de beton nen startbanen gerealiseerd kunnen worden en het straalvliegtuig zijn in trede doet, is er voor mij redenen om het hart vast te houden. Dan wordt de geluishinder een moeilijk aanvaardbare zaak in een gebied rond het Veerse Meer dat wij nu juist. verkopen' kunnen vanwege zijn stilte en rust. Zweef- en sportvliegtuigen, kleine verkeersvliegtuigen vormen nog een aantrekkelijk ldjkspel bo vendien, maar ik vraag me af of met het hinderlijke geluid wan gie rende straaljagers het Veerse Meer nog ,te verkopen is', aldus Veeree Meer-direeteur Huijsman. Afkalving Een ander zaak die de directeur gen geeft is de oeverafkalving. Bij eb én vloed wordt bij de hoogste ge tijstand de oever maar gedurende korte tijd aangevallen. Maar bij een tij-loos water kabbelen de golven een etmaal lang aan de oever. Dat werkt ondermijnend. Zo :s bij Vrou wenpolder al een gedeelte van het duin In het meer terecht gekomen. Uit veiligheidsoverwegingen is er nu een groot deel van net terrein al daar voor het publiek afgesloten. De Deltadienst en rijkswaterstaat zoe ken nu naar een goed en goedkoop middel, zoals bijvoorbeeld een grind- laa,g op een nijlon mat als oever bescherming. De subsidies die het ministerie van CRM aanvankelijk ter beschikking stelde 50 pet ble ken niet voldoende om deze oever- beschermende maatregelen voor een gemeente als Veere financieel tot een haalbare kaart te maken .Gelukkig is er b(j CRM zoveel be grip voor de belangrijkheid vooi de reconstructie van de meer-oe- ver, dat reeds nu bekend is. dat het departement verder wil gaan dan de 50 pet-susidie', aldus de heer Huijsiman. ,Wij hopen dus binnenkort het meer-strand aldaar weer in zijn oorspronkelijke toe stand te kunnen brengen'. Een plan van hemzelf om een tegen over Vrouwenpolder liggende zand plaat daar weg te baggeren be halve een .verkeersver'oetering' voor de watersport ook een mogelijkheid om zodoende specie te betrekken voor ophoging van de meeroever onder Vrouwenpolder heeft bij de Del tadienst en bij CRM een open oor gevonden, Een ander probleempje vormt het verlangen dat er bij de bestuurders van liet jeugdcentrum .het Zilver Schor' leeft naar een ei gen haventje om vandaar uit de klei ne watersport te bedrijven. .Ik heb alle waardering en begrip voor dit plan. Er zitten echter wat nautische bezwaren aan vast', meent de heer Huijsman. ,Zou men daar een haventje aanleggen, dan mondt dit in de door snelle beroepsvaart druk bevaren vaargeul uit. Het :s duidelijk dat dit gevaren oplevert, vooral voor jongelui, die vaak uit streken komen waar mén met water en watersport niet vertrouwd is'. De heer Huijsman is van mening dat voor dit doel de slechts enkele kilo meters verderop gelegen haven van Arnemuiden een betere .uitvalspoort' Arnemuiden geeft overigens de Veer se Meer-directeur reden tot blijd schap: eind van dit jaar komt daal de jachthaven gereed, met zijn 345 ligplaatsen in grootte onmiddellijk volgend op Kort gene en Wolphaarts- dljk. ,Hot faiit da.t een bekend Vlis- sings bedrijf op he.t gebied van de landrecreatie daar een bote) met ca fé-restaurant, motorbotenverhuur, motorenreparatiebedrijf en jacht- helling gaat inrichten is een zaak waar we erg blij mee zijn. In een recreatiegebied is een dergelijk ser- vice-paket erg belangrijk', aldus de heer Huijsman. Mogelijkheden tot een .aqua-caonping", een camping spe ciaal voor watersporters, ziet de Veerse Meer-directeur ontstaan even ten oosten van Veere, waar de oude Middelburgse haven ligt, een gebied, waar vroeger het kanaal door Wal cheren in de Zankreek uitmondde. Dit terrein is nog steeds Middelburgs gemeentelijk gebied. Voor een so ciaal-recreatieve bestemming bleek geen interesse te bestaan. .Wellich*. is die aqua-camping een goede be stemming.' Van Veere gaat de vinger over de kaart van het Veerse Meer gebied weer iets oostelijker langs de zuid-oever om dan stil te houden bij de Oranjeplaat: .Binnenkort zal dit eilaind worden Ingeplant De ko mende winter worden er grassen in gezaaid. Het volgend najaar worden er bomen geplant, zodat in het be gin van de 70-er jaren dit eiland gereed zal zijn om' als verpozmgs- eiland bezoekers te ontvangen, ver telt de heer Huijsman. .De punt ten westen van Korlgene aan de noordelijke meeroever is voor ontsluiting bijna klaar. Het gebied is in beheer bij hel iifttuurreservaa.1 ,De Beer'. Het is de moeite waard er te gaan kijken. Het bos is al in geplant, er loopt een mooie kreek door het gebied en er is een prach tig panorama van liet meer te be wonderen. We denken hier aan be stemming voor dagrecreatie.' Van Kortgene naar de zuidelijke meeroever naar Wolphaartsdijk: .Het plan voor het bungalow-park Kwis- tenburg oostelijk van de jachthavens :s actueel', zegt de heer Huijsman. Het beroep dat rijkswaterstaat op de kroon heeft gedaan in verband met de aanleg van steigertjes en derge lijke bij de bungalows, die daar zijn gedacht, is ongegrond verklaard. Dat is een belangrijk punt. De gemeen te Wolphaartsdijk bekijkt nu op wel ke wijze realisatie mogelijk is. Ik hoop dat men daar in slaagt nog voor 1 januari 1970, de datum van de gemeentelijke herindeling althans wat het concretiseren van de plan nen aangaat". De heer Huijsman vertelt nog dat in verband met de onzekerheid omtrent de plannen voor een waterwegver binding van het Sloegebied met de Oosterschelde CRM de subsidie voor het aanleggen van twee eilandjes bij Walphaartsdijk voorlopig even heeft bevroren. Van de zijde van de i-ijkswaterstaat is tegen de aanleg van eilandjes in het oostelijke ge deelte van het meer bezwaar geuit. Men wil hier liever mee wachten tot het tracé van de sloeverbinding vaststaat. De heer HuQsman ge looft zelf in de geschiktheid hier voor van het (te verbreden) kanaal door Zuid-Beveland, gezien de ont wikkeling in de duwvaart naar gro tere eenheden. .Maar zegt hij men is voorzichtig. ,Het zou niet voor het eerst zijn dat grond waarin subsidiegeld was gestoken weel moest worden weggebaggerd', aldus de heer Huijsman. .Maar daar tegen over staat dat CRM het volle pond geeft bij de aanleg van drie verpo zingseilanden in het westelijke meer gedeelte: één bij de Goudplaat en twee tussen Kamperland en Veere, die voor 1972 gereed komen en waarmee een bedrag van IV2 miljoen gulden is gemoeid'. ,Den Haag beklemtoont door de 100 pet subsidiëring de belangrijkheid van het Veerse Meer als een internatio naal gebied voor de recreatie rond om- en op het water. Daarvoor heb ik bijzonder veel waardering', aldus de Veerse Meer-directeur. NIEUWERKERK Burgemeester A. A. van Eelien van de gemeente Duiveland legt por 1 augustus zijn ambt neer in verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. .Met spijt, met heel veel spijt', zegt hij daa? zelf vau. Ruim vijfendertig jaar heeft de heer Van Eeten gewerkt op Duiveland. Eerst was dat als burgemeester van Nieu- werkerk, sinds de herindeling van de gemeente Duiveland met de dorpen Oosterland, Ouwerkerk, Sirjansland en Nieuwerkerk. In die periode Van 35 jaar was er een crisistijd, de oor log met de inundatie in april 1944 en later de watersnoodramp in 1953, die twee derde deel van Nieuwerkerk ivoestte. Over het afscheid na die bewogen periode zegt burgemeester Van Eeten .Het is vooral zo jammer omdat er nog zoveel dingen op stapel staan, waarvan ik de voltooiing niet meer meemaak als burgemeester. Er zijn fJannen voor scholenbouw in Ooster and. voor de bouw van een turnzaal daar. voor aanleg van rioolzuive- ringsinstallatie en de recreatie in Ouwerkerk komt juist van de grond. Maar dat zou natuurlijk altijd zo zijn. Over een paar jaar zijn er plan nen voor andere dingen, die je dan weer graag zou helpen afmaken. Maar ik vind dit afscheid wel heel moeilijk.' Burgemeester Van Eeten maakt duidelijk, dat hij van de ge meente .maar vooral ook van de men sen' houdt. Hij gaat in augustus in Haamstede wonen. In die tijd. die hij sinds zijn installatie op 14 juli 1934, werkte in Nieuwerkerk en in Duive land was het belangrijkste voor de heer Van Eeten wel het opbouw werk na de ramp in 1953. Er moest enorm ve'el gebeuren en er gebeurde enorm veel met hulp van buitenaf. Eén van de gevolgen voor het gebied was, dat Duiveland na de ramp de beschikking kreeg over moderne openbare voorzieningen. Financieel was het mede daardoor geen gemeen- te met problemen. De heer Van Ee ten: .Sinds 1961 zijn we nu pas voor de eerste keer bezig met onderhand»- lingen om een geldlening aan te gaan voor aankoop van bouwgrond. En toch zijn we niet achtergebleven met de openbare voorzieningen!' Een kroon op het werk was voor de heer Van Eeten wel het onlangs ge opende overdekte instructiebad in Nieuwerkerk. ,Het eerste in Zeeland dat de gemeente met eigen geld kon betalen.' Enkele andere zaken, die tot stand kwamen: 3 nieuwe scholen in Nieuwerkerk. sportvelden in de dorpen rïoolzuiveringen en beschei den, maar niet onbelangrijke indus trievestigingen op verschillend» plaatsen in de gemeente. De heer Van Eeten werd geboren in Andel in Noord-Brabant. Hij werltte als volontair bi Rijswijk en Eethen in Noord-Brabant, later als adjunct- commies en nog later als commies in Haarlemmermeer en Hoofddorp pn dan sinds 1943 was hij burgemees ter ran Nieuwerkerk en sinds 1961 van Duiveland. De afgelopen vier jaar was de heer Van Eeten lid van de eerste kamer voor de AR)?. Die functie legt hij per 13 september neer, omdat het partijbestuur een landbouweconoom in de eerste kamer wil hebben. Sinds 19 jaar is burge meester Van Eeten lid van provin ciale staten, en dat blijft hij nog. Nog een opmerking over het af scheid: ,Je raakt aan de mensen en: aan de plaats gehecht. Je kent de meeste mensen. We hebhen heel veel vriendschap gehad hier.' Heden overleed, op 85-jarige leeftijd, onze lieve man, vader, grootvader en overgrootvader CORNELIS VOS oud-hoofd ener openbare school. Arnemuiden: J. Vos-Kodde Wolphaartsdijk: A. I. Vos A. E. Vos-Wolfeon New-Yersey J. C. Vos USA: R. Vos-MaItby Zeist: E. P. van Ittersum-Vos Utrecht: P. E. van Niel-Vos A. van Niel Leiden: W. N. van Beek-Vos R. van Beek Wageningen: N. J. Schukklng-Vos S. Schukking kleinkinderen en achterkleinkind De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 12 juli om 12 uur te Arnemuiden, vanuit het Dienst- centrum van ,Te Mortïere'. Condoleance-adres A. I. Vos, arts, .Kleine Meeuwen', Wolphaartsdijk. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder CATHARINA ADRIAANSE weduwe van Andries Poppe in de ouderdom van bijna 92 jaar. N.- en St-Joosland: M. Poppe-Goverse N- en St-Joosland: P. Poppe M. Poppe-Bliek Arnemuiden: J. C. Goverse-Poppe W. Go verse •Vlissingen: A. Poppe M. Poppe-Bliek St-Maartensdijk: C. J. Poppe Koudekerke: J. Wielemaker-Poppe C. Wielemaker Middelburg: C. Crucq-Poppe G. Crucq Klein- en achterklein kinderen Middelburg. 9 juli 1969. Nieuwlandseweg 13. Condoleantieadres: Nieuwlandseweg 13. De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 12 juli a s vanuit het verenigingsgebouw Nieuw- en St-Joosland, vertrek 1 uur. Met leedwezen geven wij kennis van het overlij den van onze geachte voorzitter CORNELIS SINKE op de leeftijd van 68 jaar. herinnering blijven Namens het bestuur van de spaarkas .Welvaart'. Vlissingen, juli 1969. Heden is na een kort stondige ziekte, zacht en kalm van ons heen gegaan. onze geachte penningmeester, de heer C. SINKE op de leeftijd van 68 jaar. Afd. Middelburg- Vlissingen der N.B.H.P. Op 5 juli overleed, na een langdurige ziekte, mijn lieve man, onze lieve vader, behuwd- en groot vader JOHAN GEORGE LA SEUR tandarts in de ouderdom van 73 jaar. Zeist: J. W. La Seur-van Poortvliet Rhenen: A. E. G. van der Spoel-La Seur H. van der Spoel Hans en Eric Zeist: G. W. La Seur Zeist, 9 juli 1969. Prof. Lorentzlaan 81. Liever geen bezoek. De crematie heeft heden in stilte plaatsgevonden. Heden nam de Heere uit ons midden weg onze oud-schooljuffrouw, mej. S. E. F. DIKKENBERG op de leeftijd van 68 jaar. Met dankbaarheid gedenken wjj het vele werk, dat zij voor onze school heeft mogen doen. Heinkenszand, 8 juli 1969. De rouwdienst te Hein kenszand op vrijdag 11 juli a s om 13.15 uur voor de begrafenis van mej. S. E. F. Dikkenberg wordt niet gehouden in de ger. kerk, maar in de hervormde kerk. Dorpsstraat. In huize .Poelwijck' te 's-Heer-Arendskerke overleed onze beste zwager en oom ADRIAAN MALLEKOOTE echtgenoot van A. N. Dieteman in de gezegende ouder dom van ruim 94 jaar. Namens de familie uit aller naam, J. Dieleman. Heden is, na een kort stondige ziekte, zacht en kalm van ons heen gegaan, onze broer, zwager en oom CORNELIS SINKE Uit aller naam: J. M. v. Dort-Sinke Vlissingen, 8 juli 1969. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een moedig gedragen lijden, onze innig geliefde broer, zwager en oom WIM POLDERMAN op de leeftijd van 48 j. Middelburg: J. C. Polderman N. M. Petiet- Polderman J. Petiet M. C. v. d. Ven- Polderman A. A. J. v. d. Ven Raamsdonkveer: C. H. Polderman J. M. Polderman- Goedhart Middelburg: M. P. de Pagter- Polderman neven en nichten Middelburg. 9 juli 1969 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een moedig gedragen lijden, onze innig geliefde man en vader op de leeftijd van 48 j. Middelburg: L. C. Polderman- Mello Ben Polderman Middelburg, 9 juli 1969 Bernardus Smytegelt- straat 29 De overledene ligt op gebaard in het mortua rium van het Gasthuis te Middelburg. Bezoek uren dagelijks van 10- 11 en van 18-19 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op zater dag 12 juli a s om 1.2 uur op de algemene be graafplaats. Vertrek Bernardus Smytegeltstraat 29 om plm. 11.45 uur. Liever geen bezoek. Heden overleed, tot 02e diepe droefheid, mijn lieve man. onze vader, behuwd-, groot- en overgrootvader op de leeftijd van 94 jaar. 's-Heer-A rendskerke A. N. Mallekoote- Dielcman Haarlem: J. P, Mallekoote P. M. Mallekootc- Evertse Van der Bijlpark (Z.-Afrika) W. P. Fokker- Mal lekoote Goes: A. Rooze-Mallekoote Goes: C. A. Mallekoote E. G. Mallekoote- v. d. Panne Klein- en achter kleinkinderen 's-Heer-Arendskerke, 9 juli 1969. .Poelwijck'. De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 12 juli 1969 om 11,30 uur op de alge mene begraafplaats te Heinkenszand. Vertrek vanuit het dienstge bouw der Ned. hen', kerk te Heinkenszand om 11.15 uur. Liever geen bezoelc. BURG bon,, tneinei Rervoi loor F UADZi fVielin; Rode 1 wrora hiniat Abdij, spel. Sportli Visehir Gastliu lio W; REN'E! 5CHAI liging:; pliss; lansan Britani ioor ti Britain kapper. ZOÜTÏ concert tor et I aardi uur: te ANT1V Biennnl BRUG< in 20-J me Vla GOES straat, iteliing Ie. ÏÜLST m 13.3( )aul de ODDE lint-Pie 17,30 ui Jordtse 7an Bei bonstel ian Zee neesha! as$o. Seeuws entoons m Hgrrr iETRA Ingh, «en hed SINT - Biallg lut familieberichten in de brouck, TERNE 1U1" ten FEERE 7 uur: tuHn. WESTU 9-18 uur Couzijn ÖBRIK Uur: zoi berge: pe bast: Biddei OPGAV!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4