Kerkvoogdij wijst ,open' Goese kerk niet af Kanaalarm (oost) te Terneuzen wordt een grote vijver Stukje Oekraïne' gast in Oudelande 2 Kapel van de Kot Belgische Zeemacl VISIE GEMEENTELEDEN GEVRAAGD OVER BREDERE BESTEMMING Jongen (8) gewond: bij Domburg tegen muur gedrukt HOGE PRIJZEN BIJ DRUK BEZOCHTE VERKOPING VAN HOFSTEDE BIJ NW EN ST-JOOSLAND zomaar wegschenken Waarborgen Cultureel centrum Sas van Gent nu aanbesteed KLM-lespro gram naar Woensdrecht kost 20 miljoen Muziekdiefstal in Middelburg IN AUGUSTUS AANBESTEDING ALMANAK Werving KINDEREN UIT OOST-FRANKRIJK Volksdansen met ,Kasporgo' Goes Geen contact HET WEER IN EUROti op PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 10 JULI ijJ ij Dl KUNST GROTE MARKT, SLUIS. Hoofdkapelmeester Guy Duyck v woensdagmiddag kans gezien or. enige honderden tellend publiek L half uur te boeien met een gevar, programma, gebracht door de kaas; de Koninklijke Belgische Zeemacht' concert was een .buitengebeuren' jr Grote Markt in Sluis. VVV en ge® tebestuuir droegen er de verantww lijkheid voor. Het Belgisch Neder:- af Cultureel akkoord was het groten' 111 der, waarbinnen dit concert zich al» h< de. Wat wellicht bedoeld was ah' gi luchtige toeristische muzikale attn 01 werd tevens een goed concert va: gezochte muziek voor harmonie? en...beiaard. Want de bekende bas se beiaardier prof. Ephrem Dek was meegekomen om het carillon- het Belfort van Sluis te b espeiet. kapel van de Belgische zeemacht popte zich al ras als een orkest klasse. Klonk de openingsmars Credo' van Laro nog wat neutraal,; .Zomergemse Bulteia ouverture', werk van dirigent Duyck, was he; kest ingespeeld. Men kon geniete; fraaie passages voor de houtblaaj de introductie van deze ouverture mede van een sfeervolle alt-saxei: solo. Een aardige vondst was hete Binges bekende .Coniet-Carillon' drie solo-kornetten te vervangen een echt carillon, hier dat van s 1 bespeeld door prof. Delmotte, Een ciale mobilofoon-verbinding met d> ren zorgde er voor dat kloldkenspi 1 orkest synchro om bleven spelen; 1 geen uitstelc-end gelukte. Ook mui voldeed dit werkje wel in deze binatie. .Tanzerische Suite' van Ft gaf andermaal de gelegenheid keic jr?„ maken met de klankkleur van hs kest. dat kleiner bezet dan om-; 2™ rinier9kapel nochtans voor ee S? stekende balans tussen hout en l ■hl° wist te zorgen. Na de mars ,Bl? V-P.° again' van Jonghmans soleerderr Delmotte op carillon met gedeelte het Mozarts .Eine kleine Nachtmuslï,- •orn, door de kapel gebrachte .Nederlc len suite' van Van Lijnschoten was eer, Dee' voorbeeld van speciaal voor hars v°°: orkest geschreven muziek, waaruit 8 rigens vrijwel het gehele progia "J20 bestond. Deze uit volksliedjes bests P*31 suite ontlokte terecht err 008 applaus bij het publiek als het re vol voorgedragen .Here, kere vii SEt af' uit de Valerius-suite, voor fcr 'F8* nie-orkest en carillon. °ie Het orkest wist onmiddellijk va» i SeVl en tempi te wisselen m de op tv e;, Se 1 ge Inspireerde novelty Newsreel' vs.. Amerikaan Schumann. Uiteraard brak het Beiaard-lied' uit de ,Re cantate' van de Vlaming Peter Bi niet op het programma in de v. voor blaasorkest en carillon. Ee: j jant uitgevoerde .Arnhem-mar- Kelly het orkest voelde de 1- 1 Engelse spirit van deze mari aan besloot het bijna anderhu durende programma. Naast de tec; va.n deze militaire kapel uit Ok viel vooral de muzikale inteipretiü De musici speelden ondanks hel frisse weer met Inspiratie. Van il routine was gelukkig zeer te merken. Het publiek bracht aa eind van het concert de kapel es en dankbaar applaus. Burgemeedt F. van Hootegem van Sluis sprei i dankwoord. Voor het concert to belangstelling van de officiële Ei re autoriteiten in Zeeland, alsmeö- burgemeesters uit de omgeving. S loop van het concert was er ea ciële ontvangst voor het orkest stadhuize; een goed slot van een; dagje uitstekende eigensoortige,'! kale kleinkunst, die kennelijk dot: publiek werd gewaardeerd. NIEUW- EN ST-JOOS LAND Voor een paar honderd boeren uit Wal cheren en Zuid-Beveland betekende de verkoping van de hofstede ,Broc- derlust' van de heer J. Mesu te Nieuw- en St- Joosland een interessant uitstapje. Het was toch slecht weer en in café ,De Rode Leeuw' zou het best eens spannend kunnen worden. Het tus sen het asfalt van rijks weg 58 geklemde café was meer dan stampvol toen notaris J. A. Janse de Jonge uit Middelburg met een hamerslag de verkoping opende. Het kostbare spel van in schrijven en bieden was begonnen. De meeste aanwezigen waren eelit niet gekomen om te ko pen. Ze waren er om zich te verhazen over de ongetwijfeld hoge prij zen. Want dat stond bij de meesten wel vast: het zou weer raak worden. Zoals uit het proces ver baal bleek ging het om vier percelen van res pectievelijk 4.76.93 ha (met huis en schuur). 3.96.08 ha. 3.96.08 ha en 2.42.80 ha. In totaal was het 15.11.89 hectare. De eerste; drie percelen (naast elkaar liggend aan de Derde Weg te Nieuw- en St-Joosland) zouden ook nog in com binatie onder de hamer komen en tenslotte zou den alle vier percelen in combinatie kunnen wor den gekocht. Notaris Janse de Jonge vroeg het stampvolle ca fé of er iemand was, die net niet verstaan had. Makelaar C. Willemse uit Domburg zorgde voor een reactie: ,Hoe kunt u nu zoiets vra gen? De helft staat bui ten'. Toen kwam oproeper M. Brouwer in actie: ,Wie kan ik dienen met een inschrijfbriefje voor per ceel I. onder het genot van een procent voor de hoogste inschrijver?'. Weer was het de heer Willemse: .Hoe kun je hier nu schrijven?'. Voor oproeper Brouwer was dat kennelijk niet zo moeilijk: ,Dan zal ik het wel doen. Zeg maar hoe veel het moet zijn'. Toen de heer Brouwer, die over een tamelijk forse gestalte beschikt, de briefjes op de met een op pluche gelijkend kleed bedekte biljart had gelegd, kwam de eerste verbazing. De reacties deden een beetje denken aan dia bij vuurwerk, toen notaris Janse de Jonge had gevraagd of er iemand was, die meende, hoger te hebben •ingeschreven dan ±10,000 voor het huis, de schuur en 4.76.93 hec tare grond van perceel T. Eerst was het even stil,, maar toen kwamen de .tjonges' en de ,bu- tengeweuns' van het pu bliek. En het publiek kwam ook niet verder, want oproeper Brouwer had geen succes met zijn: .Eenderwerf, an derwerf, hoor ik nie mand beter? Goed be dacht? Dan is perceel I voorlopig toegewezen voor 110.000'. De heer J. D .de Winter uit Le- wedorp bleek volgens een mededeling van de notaris de man geweest te zijn, die dit bedrag op zijn briefje had gezet. Bij perceel II kwam het hoogste bod van de heer Van de Sande uit Vlis- singen: 56.990 voor nog geen vier hectare, dus ruim 14.000 gulden per hectare. Oproeper Brou wer kreeg bij het bieden één reactie: de eerder genoemde makelaar Wil lemse deed er een tientje bij, zodat het een mooi rond bedrag werd, na melijk 57.000. Perceel III net zo groot als perceel II bleek nog meer te gaan opbrengen. De heer L. de Looff uit Koudekerke had vijf zes jes op zijn briefje ge schreven: 66.666. Dat komt neer op ruim 16.000 gulden per hecta- Nu kwamen de eerste drie percelen in combi natie, maar oproeper Brouwer, die de 6om van de drie tot dan toe hoogste bedragen als ba sis had genomen 233.666), kreeg geen bieders. Perceel IV (een strook van 2.42.80 hectare te genover de eerste drie percelen) kreeg 38.880 als hoogste inschrijving. Deze was afkomstig van de heer B. Marcusse uit 's-Heer-Abtskerlce. En ook nu zorgde de heer Willemsei. dat de oproe per zijn stem niet voor niets verhief. Hij deed er twintig gulden bij: dat is ruim 16.200 gulden per hectare. De ontknoping zou moe ten komen bij de combi natie van de vier perce len. die minstens 272.566 moesten op brengen. Zowel de op roeper als de notaris probeerden de spanning er nog wel in t.e houden, maar het spoedig duide lijk, dat de percelen naar de mensen zouden gaan aan vie ze voorlopig wa ren toegewezen. Na liet laatste .eender werf... anderwerf... goed bedacht' werd het stenen pijpje op het oproepers stokje kapot geslagen. Het had niet lang ge duurd, maar voor de paar honderd aanwezi gen was er alle aanlei ding om even na te pra ten en daarmee ,De Ro de Leeuw' nog aan een aardige dagomzet te hel pen. GOES -De kerkvoogdij van de hervormde gemeente te Goes staat in principe niet afwijzend tegen over de gedachte de Goese Grote Kerk een bredere bestemming te geven dan alleen voor de hervorm de eredienst. President-kerkvoogd P. A. Dansen heeft inmiddels de hervormde gemeenteleden om hun visie op de nog voorlopige plan nen gevraagd. Zoals men in ons blad heeft kunnen lezen zijn er denkbeelden om de Maria Magdalena Kerk, de uit 1423 daterende kerk, die onlangs voor veel geld is gerestaureerd en die moge lijk eind dit jaar een nieuw orgel krijgt, een ruimere bestemming te ven voor het openbare en culturele ven. Burgemeester mr G. F. A. Huber lanceerde onlangs ln ons blad voorstel len, zoals culturele en openbare mani festaties (concerten, congressen). Een gedachtenwisseliug hierover is sinds kort op gang tussen het Goese ge meentebestuur en de kerkvoogdij. De heer Dansen vindt, dat hier een mooie kans ligt voor de gemeenteleden om mee te denken in zaken, die de kerkvoogdij betreffen. De kerkvoogdij staat in principe niet tegenover verwe zenlijking van de plannen. De heer Dan sen wijst erop in .Hervormd Goes', dat de rentabiliteit van het kerkgebouw ui terst gering is. Het onderhoud is bijzon der duur. .In feite is de kerk een cul tuurmonument dat miden ln de bur gerlijke gemeenschap staat. Toch wo- procent van deze gemeenschap betaald. Als hier een wijziging kan worden aan gebracht die met zich brengt dat de ren tabiliteit wordt vergroot door een groter gebruik en tevens wordt bereikt, dat de onderhoudskosten voortaan door de hele gemeenschap worden betaald, is een der gelijke wijziging zeker het overwegen waard'. Hij plaatst daartegenover dat 'n kerkgebouw niet zomaar een gebouw is, maar een kerk ,Er zullen toch min stens voldoende waarborgen moeten ko men, dat dit kerkelijk gebruik voort- g kan vinden. Bovendien zit Ln dit SAS VAN GENT Het bestuur van de stichting cultureel centdum te Sas van Gent heeft woensdag de aanbeste ding gehouden van de bouw van het cultureel centrum. De -bouwkundige werken werden gegund aan de op één na laagste inschrijver, de NV aannemingsbeddijf Densen te Axel voor de somma van 359.296,—. Hoog ste inschrijver was de fa gebrs. Cleays- sens te Sas van Gent met 414.400,— Wie de laagste inschijver was werd niet bekendgemaa kt. De elektrische installaties werden ge gund aan de fa. O. E. Vervaet en Zn. te Sas van eGnt voor 20.608.-. De firma Vervaet was hiermee de laagste in- schrijfster. Hoogste inschrljfster er waren op dit onderdeel vijf gegadigden was de fa A. M. Tacq te sas Gent met 26,875,-. De fa Houtepen te Sas van Gent werd als' laagste inschrijfster de uitvoeeüng van het schilderwerk gegund. Het in schrijvingsbedrag was ƒ28.854.56 Hoog ste van "de drie gegadigden was de fir ma H. J. Hoebf en Zn. te Axel met 38.024.-. Onmiddellijk na de bouwvakvakantles zal men met de bonw van het cultureel centrum beginnen. Het wordt zoals bekend een verbouw met aanvulling van de voormalige openbare lagere school aan de Wühclminastraat. Men wil het cultureel centrum in april 1970 in gebruik nemen. DEN HAAG (ANP) Het verplaat sen van het KLM-lesprogramma van Schiphol naar Woensdrecht kan inves teringen ten bedrage van 20 miljoen gulden vergen, aldus heeft de minister van verkeer en waterstaat, drs J. A. Bakker, meegedeeld in antwoord op vra gen van het tweede kamerlid drs E. van Thijn fpvda) Indien de KLM zou besluiten haar les programma niet naar Woensdrecht te' verplaatsen, maar bijvoorbeeld naar het buitenland, bestaat de kans dat Woens drecht zal moeten worden gesloten. .Het onderzoek naar de mogelijkheid Woens drecht als lesveld in te richten, is in volle gang. De werkgelegenheid in en rondom Bergen op Zoom wordt mede in de overwegingen betrokken, maar .de grote investeringskosten scheppen ech ter problemen', aldus minister Bakker. Overigens zal de capaciteit van Schip hol door het verplaatsen van het les- verkeer niet noemenswaardig worden vergroot. De geluidshinder zal wel min der worden. DOMBURG Bij een ongeluk op de kruising Jan Tooropstraat-Herenstraat in Domburg is woensdag een 8-jarlg jongetje uit Hilversum vrij ernstig ge wond geraakt. Dat gebeurde toen Tiij door een auto tegen een muur van een woning in de Tooropstraat werd ge drukt. Het slachtoffertje Maurits DL P. moest met onder meer een hersenschudding en een gebroken sleu telbeen naar het Gasthuis in Middel burg worden vervoerd. Op de kruising Tooropstraat-Herenstr. kwamen namelijk twee auto's met elkaar in botsing. Een door H. C. V. uit Vlis- singen bestuurde wagen naderde de kruising uit de Tooropstraat, een auto met mej M. J. W. aan het stuur kwam over de Herenstraat. Er volgde op de kruising een botsing, waarbij de wagen van V. opzij werd gedrukt tegen het jongetje on de fiets. gebouw een heel groot kapitaal van on ze hervormde gemeente en dit kapitaal kunnen we toch niet zomaar wegschen ken aan een op te richten stichting.' Hij is overigens wel van mening, dat je een kerkgebouw voor andere dan specifiek kerkelijke doeleinden mag gebruiken en hij meent .dat binnen de Goese her vormde gemeente de idee van de ge wijde ruimte niet zozeer leeft, maar ik zou me daar best in kunnen vergissen.' MIDDELBURG In de nacht dinsdag op woensdag is ingebroken b\j de muziekhandel Van Dannie aan de Lange Noordstraat. Via de achterzijde drong men het pand binnen. Naast een geldbedrag van omstreeks tachtig gul den mist men zestig muzïekcassettes ter waarde van 1200,- totaal, veertig langspeelplaten voor een waarde van 600,- en een taperecorder en nog en kele andere apparaten. De politie ver zoekt ieder die inlichtingen kan ver schaffen zich te melden. Radiokerkdienst uit Burgh RADIO uitzending kerkdienst, zondag 13 juli a.s. za! via de radio ïlversum 2 worden uitgezonden dek kerkdienst welke om 10.30 uur Ln de her vormde kerk te Burgih (Schouwen) zal worden gehouden. Voorganger is ds N. I. Flink, hervormd predikant" aldaar. Het orgel wordt bespeeld door mevrouw J. Blom-Kloet. PARKEERRUIMTE VOOR KLEINE 200 AUTO'S TERNEUZEN Lange tijd heeft de oostelijke kanaalarm het water tussen de Herengracht en de Rozengracht ruimschoots stof tot discussie geleverd in en om de Terneuzense gemeenteraad dempen of niet dempen? Uiteinde lijk heeft men dan een voor ieder aanvaardbare middenweg geko zen. Op dinsdag 26 augustus vindt in het gemeentehuis te Terneuzen de openbare aanbesteding plaats van de bestekken nr 3 en nr 5. Dat houdt respectievelijk in het gedeeltelijk dempen van de ooste lijke kanaalarm ten behoeve van de aanleg van parkeerplaatsen en de aanleg van een parkeerterrein in het bestemmingsplan Java. De ze parkeerterreinen bieden teza men plaats aan een kleine 200 auto's. Volgens het bestek zal het midden gedeelte van de oorspronkelijke ka naalarm worden omgevormd tot een aantrekkelijke waterpartij die circa 3450 in2 wateroppervlakte te zien zal geven. De vijver wordt 23 meter vlakte van circa 2500 m2. Voor de be strating maakt men gebruik van zoge naamd kleinplaveisel, een ouderwets aandoende vierkante kei, die een sfeer moet scheppen die aangepast is aan de omgeving van het toekomstige raadhuis. Voorts zal het geheel van een passende verlichting worden voorzien. Bij de openbare werken te Terneuzen heeft men de hoop dat beide werken voor de zomer van het volgend jaar gerealiseerd zullen zijn. .eeuwse Onlangs verscheen Jiet Pariooi', een zeer linkse satire op ,Het. Parool', die onder meer een schertsadvertentie bevatte tot werving van marinepersoneel, Het blad verscheen kort na de stakingen op Curaqao. Curaqao kan het startpunt van uw, carrière zijn!' zo luidde de tekst, JZorg dat U er bij komt! Het Vaderland heeft U nodig, meer dan ooit! Helpt onze natio nale democratie te verdedigen! Duistere linkse machten zetten de bevolking in ons koninkrijk aan tot oproer. De Koninklijke Mari ne moet nu van minuut, tot. mi nuut paraat zijn om verdere on lusten te voorkomen.' 7,o raasde de annonce nog enige tijd voort. Tenslotte kon men het geheel uitknippen, de naam in vullen en opsturen, waarna toe zending werd beloofd van de gra tis pocket ,Wat kap je worden bij de koninklijke Marine.' Een jongeman uit O ling edie on gelukkigerwijs in het bezit van 'het blad was gekomen, vulde de advertentie volkomen argeloos in. Per kerende post ontving hij het beloofde wervingsmateriaal —hij denkt er nu ernstig over dienst te nemen. anngrenzende kanaalarm, op 2.13 me ter boven NAP te liggen. Het water in de vijver blijft; overigens door middel van twee betonnen duiker buizen in verbinding met deze ka naalarm staan. Met de oostkolk staat de toekomstige vijver in open verbinding. De waterpartij wordt aan beide zijden geflankeerd door een oplopend talud, dat met klei wordt bekleed voor aan- plantingen. Ook komt er langs de vij ver een 1.50 meter breed voetpad te lopen. Met dit wandelpad meegerekend krijgt het talud een gemiddelde breedte van 10 meter. Deze breedte is niet op alle plaat sen hetzelfde, daar de Herengracht er de Rozengracht niet geheel parallel aan elkaar lopen en men wel de vijver over al even breed wil laten blijven. Aan bel de zijden worden tenslotte, grenzend aan de rijbaan, Darkeerplaatsen aange legd. Deze zullen in totaal plaats bie den aan ongeveer 110 auto's. De ad junct-directeur van openbare werken te Terneuzen. de heer M. E. Padmos, suggereert dat de vijver in de winter misschien wel gebruikt kan worden om op te schaatsen. Voorts meent hij dat er in de vijver wellicht nog fonteinen of iets van dien aard geplaatst kunnen worden om het geheel nog aantrekke lijker te maken. Het bruggetje bij de oostkolk wil men als herinnering aan het verleden voorlopig handhaven. Per soonlijk zou de heer Padmos ook graag gezien hebben dat de Axelse brug was blijven liggen (dat zou het geheel een nog stemmiger aanblik hebben ge geven), maar dat was uit verkeerstech nisch oogpunt gezien niet doenlijk. In het bestemmingsplan Java wordt westelijk van het toekomstige nieuwe raadhuis, in de mond van dé voorma lige Oostbuitenhaven, een parkeerter rein aangelegd, dat plaats zal bieden aan ongeveer 85 auto's. Het parkeer terrein, dat zowel van het oostelijk bol werk als van de blokken bereikbaar wordt gemaakt, krijgt een totale opper- OUDELANDE Sinds een week is de stilte, die normaal in Oude lande heerst, verbroken. Een groep van 62 Oekraïnse kinde ren, die in Elzas-Lotharingen wo nen, heeft twee weken onderdak gevonden in het jeugdcentrum ,De Honte' in Oudelande. Het zijn kin deren van ouders, die in de oorlog vanuit de Oekraïne naar Frank rijk vluchtten: een hechte groep, die met name op religieus terrein contact heeft. Leider van de groep kinderen, die nu de helft van hun Bevelajidse va kantie erop hebben zitten, is Abbé Koliut, priester van de Oekraïnse Kerk, die de Byzantijnse ritus kent. De kinderen spelen in Oudelande, ze leren er de Oekraïnse taal lezen en schrijven en ze doen aan muziek en volksdansen. Voor de Goese volks dansgroep .Kasporgo' was dat aan leiding contact te zoeken en de twee groepen stelden samen een pro gramma op, waarvan het eerste punt een optreden in het verzor gingshuis ,Ter Valcke' woensdag- avond werd afgewerkt. Het werd een mengeling van zang van Zeeuwse en soms flitsende Oekraïn se dansen, met veel enthousiasme ontvangen door de bewoners van .Ter ,"alcke'. Vandaag donderdag is er een opldeden in Oudelande, om half acht 's avonds, wijdagavond om zeven uur zijn de groepen te zien bij het rusthuis .Randwijck' aan de Heernisse- weg en zondag is er in de Maria Mag- dalenakerk om half elf een kerkdienst volgens de Byzantijnse ritus. Abbé Ko- hut: ,Ik ga maandelijks de gezinnen in de verschillende plaatsen in Elzas en Lotharingen langs en op die manier !a er een blijvend contact'. De kinderen hebben een eigen jeugdhuis en dit Jaar is een groep jongeren van 13 tot 18 jaar naar Zeeland gekomen. De reden, waarom men het Oekrains leert aan de kinderen: ,Het is belangrijk voor de band in de gezin nen, dat de kinderen de taal spre ken. die voor hun ouders moeder taal is*. Contact met het land van herkomst in er nauwelijks. Abbé Kohut: .Onze kerk wordt - volgd. We hebben bericht gehad, dat onze aartsbisschop Velytchkowsky ge vangen gezet is'. De abbé zegt met eni ge nadruk, dat de kinderen Oekraïners zijn on geen'Ru.ss-jii vVit-Russen i_.._ i Kui'K Volgende week woensdag gauiv contacted in Oudelande: .Zondag is er de kinderen weg uit Oudelande. Niet een kerkdienst geweest in de kerk in de direct naar huls. want men bezoekt Bevelandse plaats. We hbben daar sa- Gent en Leuven onder meer. Abbé Ko men "-ebeden voor de eenheid van de'hut: ,We hebben het hier fijn'. Op do. foto: Uc ic.nao./vuren - de klederdracht van het land van her komst voor het jeugdcentrum De Honte' in Oudelande een dans uit (Foto PZC) Bromfietser kwaï in botsing met auto: beenbreuli BRESKENS De bromfietser P uit Breskens is dinsdag met een 1 breuk opgenomen in bet ziekc-nto Oostburg, nadat hij op het Spur in zijn woonplaats tegen een stik de auto was gebotst. De auto, bee door D. H. uit Breskens, wilde dt' weg van het Spuiplein oprijden,! moest wachten omdat de postaih wachtte totdat de weg vrij was, i rit blokkeerde. Vanachter de per kwam plotseling de bromfietser, i stilstaande auto niet had gezien ongeval gebeurde omstreeks half», De vervanger va.n dokter J. E, Maas. dokter Timmer, verleen! eerste hulp. De auto werd lid', brommer flink beschadigd. Barcelona licht bewolkt. Bordeaux onbewolkt. f \T| Genève regenbui. Grenoble zwaar bewolkt, DEï Kopenhagen licht bewolkt, j,oef| Lissabon onbewolkt, Locarno regenbui, *an Londen zwaar bewolkt, schu Luxemburg zwaar bewolkt. pgn Madrid onbewolkt. i Mallorca half bewolkt München zwaar bewolkt. A. 1 Nice onbewolkt. vraj Parijs regenbui. j Rome half bewolkt. en regenbui, Ser" Belgrado zwaar bewolkt. STRANDWEER Vandaag droog met wisselende, king. Zwakke tot matige zeeffli de middag temperaturen tussen 18 graden, zeewater 16 graden VOORUITZICHTEN Tegen hel weekeinde een verdwj betering door de nadering va drukgebied met vrij zonnig koel strandweer. Vooruitzichten voor vrijdag en tip Afnemende kans op regen, periowj zon en gematigde temperaturen. Weersvooruitz.chten in cijfers r—* deld over Nederland. J Voor vrijdag: A.antal uren zon; »jj Min. temp.: I tot 4 graden onwt maal; Max. temp,: 1 cot 4 grade!', i normaal: Kans op een droge penOJ minstens 12 uur 80 procent; Kj; een geheel droog etmaal: 60 prof'- Voor zaterdag- Aantal uren U 10: Min. temp.: van ongeveer 'A tot 4 graden onder normaal: MWj van ongeveer normaal tot 4 gn^, der normaal: Kans op een dro?'_ ?>oei de van minstens 12 uur: 90 F-' Kans op een geheel droog etm» procent h„t AFNEMEND BUIIG. graj Wisselend bewolkt met. plaatselijk lerk le buien: matige tot zwakke wj voei noordelijke richtingen; dezejMy nen peraturen als gisteren of iets Zzy I Albi

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2