MERCKX' EERZUCHT ONUITPUTTELIJK MERCKX IS MET MIJ NOG NIET KLAAR' Gimondi mocht in Digne niet winnen KLASSEMENTEN Felie© Gimondi Den Hertog ¥fe@r naar zege WAGTMANS NIET H0Ö IN HET KLASSEMENT Peiienaars: 10 Grote prijs van Zandvoort afgelast VAN DE WEGHE TWEEDE Feijenoord speelt eerste wedstrijd in Rotterdam UEFA WEES RECHTERS AAN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG' 10 JULI |jj (Van onze speciale verslaggever). DIGNE (GPD) Pas in de stilte van de hotelkamer, waar verzor ger Hans Brunner de potjes en flesjes had uitgestald, als betrof het een keurig ingerichte zesdaagse-eabine, pas daar wilde Eddy Merckx even vertellen van de laatste sprint. Het tweegevecht dat iedereen had verleid tot een verkeerde prognose. DezeMerckx zou in Digne een volgend geschenk aan Felice Gimondi uitreiken. De Italiaan mocht, opdat ook hij voortaan in waarderende termen over Eddy Merckx zou spreken, na Pingeon en na Herman van Springel, een .koningsrit' winnen. Maar Merckx op de massagetafel: Gimondi had aan de Italianen verteld, dat hij vandaag aan de beurt zou zijn. Ik had dat gehoord. Maar ik zoiets nooit tegen Gimondi gezegd. Hij heeft dat maar wil len aannemen. Maar zó ver ga ik toch echt niet'. En grimmig: ,Wat heeft hij er dan voor gedaan? Weet wel, dat ik de laatste jacht heb geleid, dat hij nauwelijks op kop kon komen; en dat, nadat ik óók de beslissende sprong had gemaakt op de Alios. Zeker, Felice rijdt goed, maar niet goed genoeg voor mij. Hij kon in de sprint niet langs mij komen. En dat terwijl hij meer dan vijf kilo meter aan het wiel had kunnen zitten. Mijn tempo had zijn krachten aangetast. Welnu, verdient hij dan een spurt van mij te winnen?'. te kunnen rijden. Het was te veel, dat alles, voor de .campionissi.mo'. Onder de bomen van Digne kon hij een laatste tempoverhoging' van Merckx niet meer opvangen. Zo luchtig wilde de karavaan nog over het verschil van minder dan een fiets- lengte heemvandelen, dat in Digne zo waar nog serieus werd opgeschreven dat Gimondi zich nog niet kansloos achtte. Edcly Merckx za.l gistermorgen inwendig om die commentaren hebben gelachen. Hij zal het routeboek van tic tour heb ben opengeslagen en nog eens hebben gekeken naar ile ,doorsnee' van die ene étappe, waarvan de curve aan het eind oploopt: naar de Puy de Dome in de buurt van Clermont-Ferrand. Da, is voluit 48 uur. voordat Eddy Merckx in Parijs met het winnen-van de laat ste tijdrit zijn eerste Tour de France beëindigt. En als hij gezond en wel op de fiets blijft zitten: in het geel. Janssen in de sprint om een wereld kampioenschap kan kloppen, toch snel ler dan Gimondi? ,Aeh', zei Merckx eenvoudig, ,in een Tour de France kan men moeilijk van .normaal' spreken. En bovendien: Dan had Felice Gimon di helemaal niet mogen hopen op een overwinning. Ais ik sneller ben, dan moet dat maar blijken'. Een .volmaakte .ronde' redenering. De eerzucht van Merckx, die op de Alios slechts kon worden beantwoord door Gimondi en Pingeon. die eerzucht had het verder uitpakken van geschenken verhinderd. Het wonderbaarlijk gemak waarmee hij zich op de tergend stij- tuimelen, formeerden een jachtgrocp en lieten Raymond Poulidor de zweep hanteren. Gering bleef nog het verschil, en daar vooraan vocht slechts een trio tegen een steeds aangroeiende macht. Waarom dreef Eddy Merckx toen nog zo ver van Digne, zijn wil door Waar om organiseerde hij, dwong hij Gimon di en Pingeon tot dat ogenschijnlijk ongelijke gevecht, dat nog werd be moeilijkt doordat de brave, achterhaal de Spanjaarden Santamarina en Mas cara als vliegen aan de voortijlende fietsen kleefden Was dit dan de .gro te aanval' van Merckx En kon die zich dan voltrekken in de nabijheid van Gimondi. en Pingeon .Nee', zei Eddy Merckx ronduit, ,dit was geen grote aanval. Maar ik liet ze wel achter ons jagen. Ik liet ze niet terugkomen. Kijk een ronde van Frankrijk mag niet eenvoudiger zijn dan welke wielerwedstrijd ook. Ieder een moet werken. Wat heb ik er aan, als ik op een berg hard rij en de an deren komen in de afdaling naar me toe rijden? Dan wordt het voor hen nogal eenvoudig. Daarom ging ik door, Als zij het hard genoeg doen, komen ze er wel bij. Maar er kwam niémand. Toch kun je daarom nog niet spreken van een aanval van mijn kant. Als ik edit aanval, dan kan ik niemand in de wielen hebben. Ik hoop dat in deze ronde ook nog eens te kunnen doen. Maar nu nog niet'. De uitslag van de elfde etappe van de Ronde van Frankrijk is: 1 Merckx (Belg. Driessens) 198 km in 5.58.55 (zonder bonificatie), 2 Gimondi (It., Pezzi) zt. 3 Masearo (Sm, Langavi- ca) 5.59.17, 4- Pingeon (Fr., Plaud) zt, 5 Santamarina (Sp.. Machain) 5.59.18. 6 Agostmbo (Port., Caput) 6.01.45, 7 Galera (Sp., Machain) 6.01.47, 8 Van Impe (Belg., Stablins- éki), 9 Gandarias (Sp., Machain), 10 Poulidor (Fr., Magne), 11 Castello (Sp., Dangarica), 12 Galdos (Sp., Langaric-a) zt, 13 Lopez-Rodriguez (Sp., Machain) 6.02.43, 14 Letort (Fr., Plaud) zt, 15 Momene (Sp.. Machain) 6.03.34, 16 Schutz (Lux., Albani), 17 Vianelli (It. Albani) en 18 Wagt- mans (Ned Vissers) zt 19 Janssens (Belg-Magne) 6.05.17. 20 Paniza (It., Pezzi) zt, 21 Diaz Sp-Macliain) 6.06.41, 22 David (Belg-Schotte) 6.0S.06, 23 Harrison (GB-Caput) 6,08. 20. 24 Raymond (Fr-Plaud) zt, 25 Aïmar (Fr-Geminiani) zt, 35 Janssen (Ned-Geminiani) 6.09.49. 45 Karstens (Ned-Plaud) 6.29.04, 47 Beugels (Ned- zt, te) zt, 50 Dolman (Ned-Vissers) te'nbros (Nod-Vissers) zt, 76 Van der Flaas (Belg-Vissers) zt. Opgegeven hebben: Van, Clooster (Belg-Schotte) enNassen (Belg-Schotte).. sens) 53.34.20, 2 Pingeon (Fr-Plaud) op 5.43, 3 Gimondi (It-Pezzi) op 7.29, 4 Poulidor Fr-Magneop 9.41, 5 Wagt- mans (Ned-Vissers) op 11.35, 6 Ganda rias (Sp-LangarSzca) op 12.16, 7 Via nelli (It-Albani) op 14.04. 8 Galera (Sp-Machain) op 18.35, 9 Van Sprin gel (Belg-Cools) op 21.84, 10 Le-tort (Fr-Plaud) op 23.02, 11 Schutz (Lux- Alban.io,p 23.41, 12 Panizza (It-Pez- zi) op 25.38, 13 Galdos (Sp-Langari- ca) op 26.41, 14 Van Impe (Belg- Stablinski) op 28.17, 15 David (BeLg- Schotite) op 29.14, 16 Agostinho (Poro Caputj op 30.06, 17 Castello (Sp-Lan- garizca) op 31.55, 18 Lopez-Rodriguez (Sp-Machain) op 35.51, 19 Dumont (Fr-Plaud) op 36.48, 20 Janssen (Ned- Geminiani) op 36.49, 21 Theilliere (Fr- Stablinski) op 39.37, 22 Gutty (Fr- Caput) op 41.06, 23 Momene (Sp-Ma chain) op 43.23, 24 Harrison (GB- Caput) op 46.25, 25 Sprayt (Belg Driessens) op 47.01, 61 Dolman (Nee 56 Van der Flaas (Belg-Vissers) op Vissers) op 1.84.36, 70 Haast (Ned- 1.32.52, 80 Beugels (N.-Magne) op 1.48 43 82 Karstens 89 Ottenbros (Vissei Vissers) op 1.42.20. Het algemeen bergtal assement is als volgt: 1 Merckx (Belg-Driessens) 85 pnt; 2 Pingeon (Fr-Plaud) 68 'pnt; 3 Gelera (Sp-Machain) 49 pnt; 4 Gan darias (Sp-Machain) 45 pnt; 5 Gi mondi (It-Pezzi) en Masearo (Sp- Langarizea) 42 pnt. 18.02.51, 2 Machain (Santamarina, Ga lera, Lopez-Rodriguez) 18.03.4S, 3 Plaud (Pingeon, Letort, Raymond) 18.10.20, 4 Pezzi (Gimondi, Panizza, ZAndegu) 18.15.25, 5 Magne (Pouli dor, Janssens, Labourdette) 18.1.53, 11 Vissers (Wagtmans, Dolman, Haast) 19.01.22. Het algemeen ploegenklassemeni na elf etappes is: 1 Machain (Sp.) met 163.13.06; 2 Langararica (Sp.) met 163.16.05; 3 Plaud (Fr.) 163.17.09; 4 Driessens (Belg.) 163.23.48; 5 Pezzi (It.) 163.85.58; 13 Vissers (Ned) met 165.24.09. Het algemeen puntenklassemnt na. elf etappes is als volgt: 1 Merckx (Belg- Driessens) 134 punten; 2 Wagtmans (Ned-Vissers) 93 punten; 3 Janssen (Ned-Gemir.iani) 74 punten; 5 Pinge on (Fr-Plaud) 66 punten: 5 Gimondi It-Pezzi63 punten.. Gesloopt gende berg had losgemaakt op slag verbrijzeld peloton, was een uiting van die eerzucht geweest. Zo als hij op -e Col de Fars, enkele tien tallen kilometers eerder, al eens tar tend voor het peloton uit was gaan rijden. Wie Merckx op de Alios zag demarreren, door Lévitan met over- op dat ogenblik wilde zijn. Veertig, vijftig seconden reed hij weg van Gi mondi. van Poulidor, van Pingeon van een horde Spaanse klimmers. Bruut dook hij het dal in de laagvlakte, die nog zo ver zou strekken. Want Sas tussen de lavendelstruiken rond •igne verrees opnieuw een rotspartij, achteloos neergesmeten, als was in de oertijd rekening gehouden met de .fi nale' van een Tour de France-etappe. En zijn laatse demarrage, die op de Corobin aan de grenzen van Digne, was dat riet een regelrechte attaque, om verder iedereen, die nog spreekt van jConcurentie' het zwijgen op te kunnen leggen? Nee. want Gimondi kon nog volgen. Merckx kon hem op het laatste stukje niet meer kwijt. Er was nog te kort te gaan naar de finish. Maar Merckx kon in die laatste, stof fige kilometers wél afrekenen met de Italiaan, die zo brutaal was geweest om rond te vertellen dat hij we] een etappe zou gaan winnen. Merckx sloop te Gimondi met twee, drie demarrages. Ach, misschien waren het niet eens échte demarrages, maar tempoverho gingen, iedere keer als Merckx heel even maar aan het wiel van Gimon di was gekropen en dan de kop weer overnam. Hard, heel hard, zodat die arme Felici moest bijsprinten om weer een gaatje van twee, drie meter dicht DIGNE: De elfde etappe van de Bon- de van Frankrijk van Briancon naar Digne, over een afstand van 198 km, is gewonnen door de Belg Eddy Merckx. Als tweede gaat hier achter Merckx de Italiaan Gimondi over de eindstreep. Grote aanval Grimmig achtervolgden in de zich aan een rijgende bochten Gimondi en Pin geon de niet onnavolgbare .zekerheid' van de Alios afdalende wïelervorst. En eindelijk, in het dal, vonden ze aansluiting. Zes, zeven, weldra twin tig coureurs lieten zich vanuit de ach terhoede als een steen naar beneden DIGNE Jan Janssen is vjel een eind teruggevallen in het klassement van de Tour de France, maar er zijn nog altijd, renners, die de tourwinnaar van het vorig jaar vrijwel alleen van uit de verte kennen. DEN HAAG (ANP) De Groto Prijs van Zandvoort, een formule II race, die op 27 juli gehouden zou worden, is wegens financiële moeilijk heden afgelast. De stichting autoraces Nederland die de wedstrijd organi seerde, verwachtte een tekort van 50.000 gulden en omdat men ondanks de medewerking van een aantal spon sors geen dekking voor dit bedrag kon vinden, is besloten alle races op 27 juli af te gelasten. KIRN (ANP) Fedor den Hertog heeft zijn overwinningenreeks in de ronde van Rynlands-Palts, na een on derbreking van twee dagen, voortge zet. Hij won woensdag de tiende en voorlaatste etappe, een rit over 139,5 kilometer van Nierstein naar Kim, met een voorsprong van 42 seconden op zijn ploeggenoot Piet Hoekstra. Den Hertog ontsnapte na 74 kilometer in gezelschap van Hoekstra e.n de Westduitser Knal) en Kulin uit het peloton. Tot 17 kilometer voor het ein de konden de Duitsers het Nederland se tweetal volgen, doel» toen moesten zij zich laten terugvallen. Den Her tog demarreerde in het laatste sta dium van de koers opnieuw en over brugde liet slotgedeelte van de rit op de hem eigen wijze: solo rijdend. Piet Hoekstra werd nog ingelopen door een groep onder ïeïding va.n de Berlijnor Ebert, doch hij toonde, zich in de sprint de snelste. In het algemeen klassement heeft Den Hertog nu een voorsprong vari ruim 32 minuten op zijn naa-ste belager, Johannes Knab. DIGNE (GPD) Frêle Feb'ce Gimon di kon het allemaal maar moeilijk ver werken. Het filmsterrenface van de ,campionissiino' verried toorn in liet zo vrolijke Digne, want Felice Gimondi liad de geslepen uitval van de .ma gische Merckx' dan weliswaar opge vangen, maar hij had de aanval niet kunnen overnemen. ,En dat', bromde Felice, .terwijl ikme juist zo sterk voelde. Bedenk eens, toen Merckx daar op de klim van de ABos attaceerde, pakte ik hem als eerste terug. Ik dacht, straks op de laai ste beng, die Corobin dan pak ik je. Zeker vijf keer ben ik weggesprongen, maar elite keer kwam hij terug'. En toen, terwijl Gimondi de handen langs de ogen wreef, nau' welijks hoorbaar: ,Ik wist, dat ilt in de afdaling naar de meet geen kans meer had. Ilt was verloren'. Gimondi had alle reden de nederlaag in het persoonlijke duel te betreuren, Was het immers juist niet Eddy Merckx geweest, die met de veront waardigde storm rond zijn dopings- zaak de glans van Gimondi's triomf in de Giro had afgeblazen? En daarom hief het troeteldier van de Italiaanse pers een verwijtende vinger naar Ro ger Pingeon, die maar met moeite staande bleef in liet woeste kielzog van Eddy Merckx. .Roger had te wei nig macht. Als hij en ilt in die laatste klim afwisselend hadden gedemarreerd wellicht dat Merckx dan was bezwe ken. Maar Roger Icon dat niet. En mis schien dat het zelfs nog in die afda ling had gekund. Maar toen zag je Roger niet meer. Hij is wat bang en bleef meteen achter'. Maar dc donkere ogen van de driftig noterende Azzuri schitterden gelukkig weer. toen Felice ferm verklaarde: .Pas op. Ik heb al meer gezegd, dat ik met de dag beter ga rijden. Merckx is met mij nog niet klaar. Hij taan nog altijd ka.pot'. Een uitspraak, waarin waarschijnlijk alleen Felice en Italië nog geloven. Nee, de Belgische beer is niet meer te schieten. Veel verder staat dan bij voorbeeld Rini Wagtmans in de vuur lijn. Onrustige Rini had 's ochtends in Brian gon al wat moedeloos het hoofd geschud. ,Als ze er vandaag te- VLIS'SENGEN De Zaamsl'agee ama teur Kees van de Wegbe werd in een wedstrijd in Graide in Luxemburg trweede. Winnaar werd de Belg Tréwi- sant, die de 140. kilometer aflegde in 3 uur en 40 minuten. De derde aanko mende had een achterstand van vier minuten op aVn de Weghe, die in de zelfde tijd als de winnaar over de meet ging. genaan gaan, dan ga ik voor de bijl. Ik heb gisteren zo geweldig moeten rijden om bij te blijven, ik heb geen reserve moer. Help me hopen, dat ie dereen zich rustig houdt'. Zowat kapot Eddy Merckx schonk Rni Wagtmans geeii genade. Rini verkneukelde zich nog, toen al die groten zich slaperig over rie Col de Vars draaiden. Maar toen Merckx de volgers opschrikte, toen Felix Lévitan begerig de bals rekte, toen zweeg Riiii Wagtmans. Met bijna. 4 Va minuut achterstand had de andere zo" bruisende Brabander op de streep ook nauwelijks meer iets te zeggen. ,Ik heb bet. voorspeld. Als die Merckx gaat rijden, ben ik nergens meer. Echt, ik was zowat op, Poulidor enzo gingen er wel achter aan, maar ik kon ze gewoon niet vol gen. In de tweede afdaling kwam ik weer bij. maar toen Poulidor opnieuw aan de haal ging, kon ik het wel ver geten, Niemand kan zich voorstellen, hoe blij ik ben, dat we nu een paar dagen door het vlakke gaan', Wat Jan Janssen, zo hij het niet te bar vindt als voormalig tourwinnaar dagelijks op ruime afstand te-worden gereden en zo hij dus met afstapt, zeker ook welgevallig is. Dit keer stampte .Franse Jan' op meer dan elf minuten over de streep, om daarna snel de weg naar het hotel te vinden. Geen rappe conclusies meer over de intrige, geen boze woorden meer over Nederlandse coureurs, die hem steeds maar zitten te pesten. Voor de pro fessor viel niets' meer te rekenen. zin de zaak te forceren. Daarom ko men we altijd bij elkaar en peddelen dan gezamenlijk over de toppen. We zijn altijd veilig en daarom wordt er gewoon pret gemaakt. Nu is het even weer knolcken geblazen let op mij vandaag, ilt vlieg erin maar in de Pyreneeën gaan we gezellig zo dóór. Ja, het is best lachen daar achter in de karavaan'. DlGNE Merckx in een voor fc.' ongewone houding na de acwi&ottljj] Digne, waar hij voor de zoveelste U winnend binnenkwam. Ook een n, ner als Merckx is niet onuitputtef Negen uitvallers bij vierdaagse Apeldi oom APELDOORN (ANP) Na de ta de dag van de vierdaagse van Ag' doorn zijn er nog 1340 deelnemers! de strijd. Er waren woensdag m? uitvallers. Het parkoers ging door: IJsseldal via de dorpen Klaratiï Buslob en Wil.p. ZfrRICH (FANP) Feijenoord! zijn eerste wedstrijd voor het toert om de Europacup voor landskaiupa oenen tegen KR Reykjavik (IJsla:1 op 17 september in 'het eigen stad spelen. De UEFA, die de twee Euw cuptoernooien organiseert, heeft b' genoodzaakt gezien enkele wciktf - den om te draaien om tc voorta dat op een datum twee clubs in gen land spelen. Dit was oudor t cEere het geval op IJsland wanrj twee aan de Euro na cup deelncnn do clubs op 1.7 september beide f thuiswedstrijd hadden geloot. Doon omzetting is liet mogelijk gewori de door de UEFA vastgestelde i turn 17 september en 1 oktober t te houden. Alleen aan bekerhouder AC Milan h* de UEFA toegestaan zijn wedstrMl tegen FC Ayen.tr Beggen op am data te spelen omdat de Italianen dezelfde, periode moeten uitkomen! gen Estudiantes la Plata, de wina; van de Zuidaanerikaanse beker, Naast KR Reykjavik - Feijenw' werden nog enkele andere wedstr den omgezet. Dit zijn: Europa cup voor landsikampioet'. FC Bazel - Celtic Glasgow en 01? piakos Nicosia -.Real Madrid. Europa cup voor beker-winnaars: Mjoendalen If - Cardiff City en Ne koeping - Sliema Wanderers. GENÊVE De Europese vueli bond (UEFA) heeft woensdag de t tionaliteit van de scheidsrechter* i grensrechters voor de eerste ronkij ile Europese bekertoernooien bepoi De nationale bonden moeien dc trokkenen nu aanwijzen.Beker r». landskampioenen: Reykjavik - F(is noord, Ieriand - Zweden, Stands»' Luik - Ntindori Tirana, Malta - Ik Duitsland, Fiorentina - Oesters, It kije en Nederland. Beker voor bekerwinnaars: Cab. City - Mjoensdalen, Oost-Duitsla. City - Mjoensdalen, Oost-Duitslanll- België, winnaar voorronde - PSV, l geland - Portugal, Ards - A.S, Rot België - Oostenrijk, Lierse - Ss Nicosia, Polen - Bulgarije, Acads ca de Coimbra - Kuopion Pallpsev West-Duitsland - Nederland. Coalitie Mocht hij zich daar als tanend ve dette in eenzaamheid nog over opwin den. tientallen coureurs doen dat al lang niet meer. De mannen van liet vlakke, de coureurs, die hun maag voelen omdraaien bij elke bult, Zij kwamen de afgelopen dagen tot een soort coalitie, waarin het .bij elkaar blijven', zodat de tourdirectie onmoge lijk tot uitsluiting kan overgaan, de stelregel is. Hun peloton groeide tus sen. de- bergmassieven aan tot zo'n vijftig coureurs, die er op een half ü-ür' van de azen een aparte show van maakten. Met de vaderlandse knechts in de hoofdrollen, Zo klom Gerben Karstens maai- eens boven op z-ijn fiets en Harm Ottenlcbros, onder de .invaliden' van de bergen, de .Adelaar van Hoogeifieide', sneecl met. graag gegeven hulp elke verdiwaalde tour- auto gillend van de pret de pas af. Gerbeh Karstens wilde hei', nadat hij met de dolste capriolen op nog slechts vijf minuten van de sluiting van de tijdeontrole de spurt van dc voort- shiïpcnde groep had .gewonnen', met een brede grijns allemaal best vertel len. .Kijk, we kunnen allemaal niet klimmen. Dan heeft, het geen enkele (Doos Kees Pellenaars) In de etappe Briangon-Digne heb ilt gewoon genoten. Het was gewoon-1 weg een fantastische rit. Ik heb vooral gelet op Eddy Merckx, hoe die gewoon zat te spelen met, zijn krachten. Niet alleen ik, maar diverse an dere volgers in de karavaan vroegen zich af of de Belg vandaag ol' mor gen niet de weerslag van dergelijke inspanningen moet betalen. Bjj dc beklimming van de tweede col, de Col dAllos zo vernam ik van oen van de ploegleiders maakte Merckx zich zo boos over het. feit, dal Pingeon een aanval wilde plaatsen, dal, hij zelf naar voren stoof. Op dat moment reden de twee Spanjaarden Louis Santamarina en Gabriél I Masearo met een minuut 'ol' elf voorsprong op kop. Er was voor Jfddf Merckx echter helemaal geen reden om die twee te achterhalen. Mot zijn aanval wilde hij alleen weer zijn overmacht lonen om de coneurrcii- tón te dwingen zich bij deze overmacht neer te leggen'. I .Ritussen is het wel duidelijk geworden dat er zich toch een coalitie te gen Merckx heeft gevormd en wel door de mannen als Pingeon en Gi mondi. Zij gaan om beurten weg uit het peloton, of uit de groep waarin zij rijden 'en het is duidelijk dat zij daardoor de Belg willen dwingen tol extra inspanningen. Poulidor speelt dit spel gedeeltelijk mee, maar Is toch te bang om zijn kaarten helemaal op tafel te leggen. Pingeon, Gi mondi speelden het spel gisteren uitstekend Toen Merckx zelf in aanval ging zorgden zij samen met Poulidor, Gandarias en Hoban cr voor, dat hun achterstand op de drager van de gele trui niet groter werf dan 30 tot 40 seconden, terwijl Eddy Merckx alleen tegen de steile hel lingen moest opdansen, werkten zij eendrachtig samen. Het wordt door een dergelijke taktiek interessant te zien. hoe de coalitie tegen Merck* zich in de komende dagen verder ontwikkelt'. Dat. Rini Wagtmans gisteren een flinke klap kon krijgen was niet zo verwonderlijk. Ik heb reeds enkele keren gezegd, dat hij volgens mij tf grote inspanningen doet. Hij heeft de laatste dagen gewoon met zip krachten gesmeten. Hij veroverde driemaal een derde plaats maar dal leverde hem slechts een winst op van 30 seconden. Tussen Briancon en Digne verloor hij gisteren minuten. Hij en ook ploegleider Vissers weten niet wat een Tour de France is. Anders hadden zij de zaken zeker niet zo gespeeld. Ik heb Rini ook al een paar keer na aankomst gezegd' .Jongen, sta.p nu op de fiets en rij zo snel mogelijk naar je hotel om te I rusten' L ,Hy sloeg' deze raad in de wind. fit heb hem diverse lieren wel een luvaj- - lier tot een half uur met journalisten zien praten en zien kijken hoo andere renners binnenkwamen. Zolang op de benen blijven staan natf: zware rit is funest. Tegen vermoeidheid is rust de beste remedie. Des ondanks heeft Rini Wagtmans ziel» goed geweerd. Hij heeft zich in «f voorbye etappes laten zien en iedereen spreekt over hem. Een goe® klassering in het algemeen klassement is evenwel voor hem niet weg gelegd'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 10