,We lijken een beetje op Staphorst van Zeeland' ai Raad St.-Jansteen werkt mee aan tienklassige-school Cafés mogen in Domburg nu langer open VOORPROEFJE CNV-FEEST IN OOSTKAPELLE Lia Rijstenbil en Cornelius Mathijsse naar de koningin w. NA UITVOERIGE DISCUSSIE Weer discussie over keurlonen DELTAWERKEN SINDS PYRAMIDEN GROOTSTE MENSELIJKE PROJECT Niet centraal Medio-Burgum present op zesde Europeade Rome en Parijs moeten uitkomst brengen WINTERMODE VOOR CONFECTIEL ZAAK VAN LEVEN OP DOOD U Keurlonen 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 9 JULI 1969 ENSD/i RAADSLID A. DON OVER MATINEUZE STRANDBARSLUITING OOSTKAPELLE doen', zo vond het raadslid. De heer L. Wondergem arvoelde er ook wel wat voor om het sluitingsuur te be palen op één uur. Mevrouw M. Vaan drager-van 't Hoff (gb) meende dat Domburg zich een heleboel herrie op de hals haalt door een uitzonderings positie te scheppen. Zoals gemeld was vorig jaar namelijk door de platte landsgemeenten aan de Walcherse kust besloten om het sluitingsuur te bepalen op twaalf uur. De heer A. Coppoolse (ar) schaarde zich aan de zijde van mevrouw Vaandra ger. Het voorstel van de heer Passe- nier haalde het tenslotte met zes tegen vier stemmen. De voorzitter, die het standpunt van b en w handhaving van het sluitingsuur op twaalf uur had bepleit verbond aan deze uitslag de wens dat de cafébezoekers zich deze beslissing waardig zullen tonen en er niet toe zullen overgaan andersmans ei gendommen te vernielen, te verplaatsen of te beschadigen. Van verschillende kanten toonde men zicli gegriefd door de publicaties o< het hotelmaatschappij-plan, waaruit te zeer een negatieve benadering door de raad zou zijn gesuggereerd. Er zou ten onrechte zijn gesteld dat de raad niet voor nieuwbouw zou voelen. De heer W. K. van Nieuwenhuyzen merkte op dat bij het gesprek dat de raad on langs gevoerd heeft met Zeelands com missaris der Koningin mr. J. van Aart- sen een heel wat positievere houding van de raad naar voren is gekomen. De voorzitter achtte het met wenselijk te discussiëren over kraoitepublicatiês. DOMBURG ,Er is in het verle den over Domburg geschreven in de trant van: het Staphorst van Zeeland. Ik geloof dat ons op dit punt dit jasje wel past'. Dat zei het raadslid A. Don (pvda) dins dagavond toen hij in de gemeente raad opnieuw de kwestie van de strandbarsluiting in Oostkapelle om acht uur in de avond aanroer de. Hij vroeg zich af of het wel juist is om te bepalen dat deze strandbar om acht uur dicht moet als de bar aan alle eisen voldoet. Het raadslid drong er met klem op aan enige soepelheid ten aanzien van de sluiting te betrachten. ,A1 was het maar een verschuiving van het sluitingsuur tot tien uur', zo betoogde het raadslid. ,Je kimt er nu zelfs niet meer onder het genot van een pilsje de zon zien onder gaan'. En hij citeerde verder een kranten bericht waarin vorige week nog is opgemerkt dat de tijd voorbij is dat de gastheren moeten bepalen tot hoe lang een vakantieganger ergens een pilsje mag nemen. De discussie over dit onderwerp werd niet voortgezet. Burgemeester F. G. Sprenger deelde namelijk mede dat de raad over de ze zaak schriftelijk zal worden ge ïnformeerd. Ander vaatje De gemeenteraad tapte dinsdag uit een ander vaatje toen met zes tegen vier stemmen werd besloten om het sluitings uur van de cafés voor de maanden juli en augustus in plaats van op 24 uursteen tevens schoolbestuur van de te brengen op eén uur in de nacht. De heer A. Passenier (pvda) nam het r-k school Voor jongens medewer- op voor de plaatselijke tiond van onder nemers die op verlenging had aange drongen. Sluiting om twaalf uur achtte hij op den duur niet te handhaven. De voorzitter maakte hem erop attent dat er niet voldoende toezicht mogelijk is. Voor het zomerseizoen krijgt Oostkapel le geen politie-assnstentie. Domburg heeft er dit jaar één. Ook ia daar nog een leerling van de politieschool aan toe gevoegd. De heer Passenier die aan vankelijk had gepleit voor sluiting van de zaken om twee uur, deed daarop het voorstel de cafés om één uur ie sluiten. .We willen hier met z'<n allen het toe-1 nsme bevorderen. Dan zullen we er Hij sprak de wens uit dat ook met z'n allen wat aan moeten een plan zal komen dat acceptabel voor de raad. Het voorstel tot aan koop van hel pand Duinweg 27 in Oost kapelle kreeg geen genader Er was zo-M veel kritiek op dat b en w besloteneigenaar het terug te nemen. VLISSINGEN. - Lia Rijstenbil (12 jaar) uit Sint-Philipsland en Cor nelius Mathijsse (8) uit Gapinge worden na de zomervakantie door koningin Juliana op het paleis Soestdijk ontvangen samen met 20 leeftijdgenootjes uit de andere provincies. Ze zullen tienduizen den felicitatiekaarten aanbieden aan de koningin van de actie die het nationaal jeugdzorgfonds bij gelegenheid van de zestigste ver jaardag van de koningin had ge organiseerd. Deze actie, waarbij de jeugd door het bijplakken van postzegels op speciale kaarten dit fonds steunde, was verbonden aan een presentatie van het jeugdzorg- werk bij de optocht in de tuinen van Soestdijk op Koninginnedag. De groep jongens en meisjes is door loting'bepaald. Verzenden van fietsen alleen in Goes en Vlissingen VLISSINGEN Zoals bekend neemt de Nederlandse spoorwegen van 15 juli tot 16 september een proef met het verzen den van brommers en fietsen per gewo ne reizigerstreinen. Des." regeling is al leen voor kortere afstanden. Niet van ieder station kunnen de fietsen en brom mers worden verzonden. Voor Zeeland zijn de stations Goes en VlissingeD aan- gewezen. Voor het laden en lossen moe' |de eigenaar van de fiets zelf zorg dra gen. Kermisschieting te Westdorpe WESTDORPE Traditiegetrouw orga niseerde de handboogmij ,St-Sebastiaan' te Westdorpe ter gelegenheid van de kermis haar jaarlijkse kermisschieting. Gezien de vele schietingen in de onigi- ving, mag de belangstelling voor deze kermisschieting goed worden genoemd. De deelnemers' kwamen onder anderen ook uit België en van over de Schelde. De uitslag luidt: eerste wip: eerste hoog vogel: J. de Jonge te Oudelande: tweede hoogvogel: Alb. Goebhals te Westdorpe; zi'jvogeis: H. van Haelst te Zuiddorpe en Alb. Goedhals te Westdorpe; kallen: G. van Waes te Westdorpe en E. v.d. Velde te Neerburg (B); Tweede wip: eerste hoogvogel: Aug. Meert te LJzen- dijke; tweede hoogvogel: M. Fruijtii te Moerbeke (B);"zijvogels: P. Rent meester te Ovezande en A. de Belair te Westdorpe. kallen: R. Begheijn te Ter- neuzen en Jac. de Baar te Ovezande. Showboot De eerste show-boot van dit seizoen is weer uit Breskens vertrokken. Met 170 passagiers werd een tocht op de Wester- schelde gemaakt. In totaal worden vier van dergelijke tochten gemaakt. OOSTKAPELLE Het CNV viert het zestigjarig bestaan. In het CNV-vakantieoord .Bos en Duin' in Oostkapelle kregen ae gasten al vast een voorproefje van de jubi leumviering in Utrecht in de vorm van tal van festiviteiten. Voor de jeugd werden kinderspelen georga niseerd en 's avonds kwamen de ouderen aan bod met een dans feest. Ook de muziekvereniging .Crescendo" verleende medewer- king aan het jubileumfeest. drag van 900 voor het iok— .Draagt Elkanders Lasten' q vijftig jaar bestaat. Dit bah zal vandaag, woensdag, door heerder De Kleine in Utrecht st den overgedragen. Hier een ba: van het feest. SINT-JANSTEEN Het verzoek van het kerkbestuur te Sint-Jan king te verlenen aan de bouw van tienklassige gecombineerde school lokte in de gemeenteraad van Sint-Jansteen dinsdagmiddag een hele discussie uit. Wel gaf de raad tenslotte in principe zonder hoofdelijke stemming zijn mede werking. Bradley W. Appier: ken aan Amsterdam en Rotter dam op zijn programma. Uiter aard gaat zijn belangstelling dan ders reeds van die bouw afwisten voordat hij als raadslid er ook maar iets van vernomen had. Burgemees ter nvr J. I. M. Reuser zei., dat dit een gevolg was van de democra tische gang van zaken, die het kerk bestuur had gevolgd, deze had eerst met de hoofden der scholen en ver tegenwoordigers van de ouders ge sproken en pas daarna het voor stel ingediend. Hij kon de gevolgde handelwijze van het schoolbestuur dan onk toejuichen. De heer R. Eenman (lijst Stevens) wees op de erbarmelijke toestand van de jongensschool; hij drong met spoed op de realisering van het schoolgebouw aan. Burgemeester Reuser zei, dat de realisering zal afhangen van de finan ciën en dat er nog enkele projecten zijn, waarvan de uitvoering voorrang heeft- Hij wees in dezen op de dringen de noodzaak tot verbetering van de Ros- kamstraat. de bouw van een kleedlo kaal bij het sportterrein en de bouw vein een tweede lokaal bij de kleuter school te Heikant. Op een vraag van de heer R. van Acker (lijst Van Acker) waar de te bouwen school zou worden gezet, zei burgemees ter Reuser. dat dit nog niet vaststond maar dat in verband met de financiën gedacht werd aan de Van Hovestraat, waar de vglo-school staat, die onge veer tien jaar geleden gebouwd is cd. waarvan de vierkleedlokalen en een paar kleine lokaaltjes in de bouw van de tienklassige school zouden kunnen wor den ingepast. De heer Van Acker zei hierop bezwaar te hebben tegen die plaats. AFS scholier maand in Middelburg MIDDELBURG Geduren- de de maand juli verblijft in Zeeland de Amerikaanse scholier Bradley W. Appier. Hij is uitgezonden door de American Field Service en ge niet thans gastvrijheid in het gezin van de Middelburgse arts-radioloog H. J. Jonge- pier. Bradley Appier die vol gend jaar hoopt af te stude ren aan de High School in zijn woonplaats Rock Island in Il linois, wil architect worden. Toen hij zich begon voor te bereiden op zijn reis naar Ne derland, hoorde hij voor het eerst iets over het Deltaplan. Dat klonk bijzonder compli menteus. want hét werd .het grootste menselijke project sinds de pyramiden' ge noemd. Na zijn korte ver blijf in Middelburg en een eerste kennismaking met een onderdeel van het Deltaplan het Veerse Meer wil hij die uitspraak graag onder schrijven. Eind vorige maand arriveerde hij met een grote groep door de AFS uitgezonden jongelui te Brussel (252 in één vliegtuig), vanwaar ze over heel Europa, zijn uitge zwermd. Bradley had voor Ne derland gekozen en mede door zijn grote belangstelling voor sport hij wilde in Nederland graag zeilen kwam het con tact tot stand met dokter .Jonge- pier, wiens zoon Hans onlangs aan het Veeree Meer een zeil- school heeft gesticht. Bij zijn vertrek had hij nog de cliché-voorstelling van Neder land: een land overwoekerd door tulpen en windmolens, eens voor ondergang behoed door Hans Brin- ker, het jongetje dat z'n duim in het gat in de dijk hield. Bradley krijgt volop gelegenheid het an dere Nederland te leren kennen. Hij wil behalve de Deltawerken de steden zien en zo staan bezoe- uit naar de architectuur. Zijn t der is een vooraanstaand archi tect. gespecialiseerd in grote bouwwerken, zoals warenhuizen en wolkenkrabbers. Tegen die ach tergrond maakt Middelburg geen nietige indruk: .bijzonder mooi en schilderachtig Bradley heeft voor een kort tweemaands verblijf in Neder land gekozen. De AFS biedt ook de mogelijkheid van uitzending voor een heel jaar, maar hij gaf de er de voorkeur aan tijdig te- i-ug te keren om zijn High School opleiding laatste jaar te vol tooien. Er is ieder jaar In de Verenigde Staten een grote belangstelling voor de AFS-uitzendingen naar Europa. Er zijn steeds zo'n twin tigduizend scholieren-kandidaten, •.•an wie er, na de selectie, een tweeduizend overblijven d:e een plaats kunnen krijgen. De kandi daten moeten onder meer in het kort weergeven, waarom ze voor uitzending in aanmerking willen komen. Bradley Appier gaf de voorkeur aan een verkenning van de anti- en pro-Amerikaanse ge voelens om beter de problemen te begrijpen, die de VS nu heeft in buitenlandse affaires. De jongelui, die twee maanden in Nederland blijven, kwamen eerst samen in Dalfsen. voor een kort .oriëntatiekamp', een kennisma king met de Nederlandse gewoon ten. Na Middelburg volgt voor Bradley nog een verblijf van een maand in Coevorden. Hij zette dus In België voet up Europese bodem, het land, waar zijn vader tijdens de jongste wereldoorlog gevangen werd genomen. Aanleiding om dokter Jongepier te schrijven: .Leuk. dat mijn zoon nu eens onder prettiger omstan digheden contact met Europa heeft.' Hij dacht vooral aan de geweldige verkeersdrukte, die uit en naar Hulst komt. De heer Stevens vond de ge plande plaats eveneens niet goed in verband met de daar aanwezige be- jaardenwoningen en de onmogelijk heid meer van dit soort woningen te plaatsen, indien daar een school zou verrijzen. De heer Eeman wees er op. dat de plek minder centraal ge legen is ten opzichte van het sport veld, het gymnastieklokaal, het zwembad, alle accommodaties die juist in een ander deel van de dorps kern liggen. De burgemeester zei, dat al deze punten zouden worden doorgespeeld naar het schoolbestuur en dat de plaats van vestiging nog niet vast staat. Daarna kon de raad zonder hoofdelijke stemming in prin cipe met de bouw van de school ak koord gaan. j Het voorstel aan F. J. Pateer achten twintig are bouwgrond, die hij tot 1987 in erfpacht heeft, te verkopen voor een bedrag van 9.901.56 ontmoette vooral bij de heer F. Dobbelaer (lijst De Kerf) enige tegenstand. Hij vond de prijs van 3,50 per vierkante meter aan de te la ge kant en zou zich wel kunnen vereni gen met het voorstel indien 5 per vicr iante meter zou worden bedongen. De heer Van Acker meende het tegenover gestelde en zei dat Pateer grond kocht voor een prijs van f 36.000 per ha; hij vond de vastgestelde grondprijs eerder aan de te hoge kant. Burgemeester Reu- zer merkte op, dat de erfpachtcanon, die momenteel 76 per jaar bedraagt, bij niet verkopen van het perceel grond zou blijven doorlopen tot 1987. Daarna zouden de partijen, in casu Pateer en de gemeente, het eens moeten worden over een nieuwe canon, waarover op het ogenblik niemand een zinnig woord kan zeggen. Hij raadde daarom aan de grond Pateer Le verkopen voor de neer- In verband met het overlijden van de heer C. L. Martinet, moest de raad een nieuwe gemeente-vertegenwoordiger be noemen in de gemeentelijke regeling streekontwikkeling oost Zeeuwsch- Vlaanderen oost. In de vacature werd voorzien door de benoeming van de heer Van Acker. Als zijn plaatsvervanger werd de heer Eeman gekozen. in de vorige raadszitting de stem men staakten. De heer Dobbelaer zei, dat hét hier iets betreft dat vol tegenstrijdigheden zit. En dat de commissie van de vleeskeu ringsdienst voor dit voorstel is, terwijl een lid va.n deze commissie hem had getelefoneerd en hem had verteld, dat zulks helemaal niet het geval was. Ver bolgens merkte hij op, dat de burge meester de vorige keer gezegd had, dat de gemeente Clinge door de knieën was gegatn, terwijl in de jongste zitting van de raad Clinge alle raadsleden de veror dering had verworpen. Burgemeester Reuser zei, dat de raad door hem niet verkeerd was ingelicht, want dat b en w van Clinge een briefje had gestuurd waarin zij mededeelden, dat de raad OUnge in een hearing in principe niet afwijzend stond tegenover de voorge stelde verordering. Toen de wethouder Blommaert zei, dat de gemeente, die de verordening niet aannam, voor de te grote tekorten aansprakelijk gesteld kon worden, zei de heer Van Acker, dat het tegenstemmen tegen deze verordening gewoon de consequenties is van de on billijkheden die aan deze verordening kleven. Hij bestreed da.n ook het gezegde wethouder Blommaert. Toen de heer met vijf stemmen tegen vier worpen. Een voorstel om aan het reizend Zeeuws volkstoneel te Hulst 50,- subsidie per jaar tot wederopzegging toe te kennen werd aangenomen, nadat op verzoek van de heer Dobbelaer was bepaald dat de aanvraag om subsidie elk jaar opnieuw moet worden ingediend. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel aangenomen een bijdrage van duizend gulden beschikbaar te stellen in de kosten van het verharden van een, gedeelte van, de Absdaalsestraat. Duizenden waren zaterdag en zondi naar Marche-en-Famenne in de Be. gische Ardennen gekomen voor de zesde Europeade. De folkioregroep Medioburguni uit Mid delburg en vele volkskunstgroepen uit Frankrijk, Spanje, Nederland, België E Italië, Denemarken, Engeland. Duitsland en Finland verbroederden er samen met uitgeweken Polen Joegoslaven, Esten, Oekrainers en Hongaren. EXAMENS Aan de rijksuniversieteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen, in de rechtsgeleerdheid, mejuffrouw W. A. de Hondt, vroeger woonachtig te Vlis singen. Aan het Instituut Sohroevers te Rotter dam slaagde voor de secretaresse op leiding mej. M. Oh, de Kam uit Waar- Zaterdagmiddag trok een kleurrijke op tocht; door de straten van het Ardense stadie. Afgevaardigden van alle groepen werden ontvangen in dé zaal van het gemeentelijk casino. Burgemeester J. Bourguignon verwelkomde de binnen- en buitenlandse gasten Vlaamse bevolking. Woorden van dank sprak internatio naal voorzitter Mon de dopper namens het Europeade comité. De folkiore groep Medio-Burgum werd door hem weer uitgenodigd om de volgende Eu ropeade in 1970 in Neurenberg (Duits land) te bezoeken om daar de oude Zeeuwse boerendansen te tonen. 's-A- vonds had in het gemeentelijk park een groot Europa-bal plaats in een bonte wemeling van de oude klederdrachten van bijna alle volkeren uit Europa. Duizenden jongeren ontmoetten er el kaar in een grote geest van eensge zindheid ondanks verschil wan taal en levensopvatting. Jongeren uit alle deelnemende landen begonnen de tweede dag met een fo rumgesprek over de zin van het streven naar het Verenigd Europa. Hoogtepunt van deze tweedaagse was echter het optreden van alle groepen, die zondag middag in een bonte verscheidenheid van lied en dans de rijkdom van de folklore van hun volk toonden. Zondag .s. bezoekt de folkioregroep Medio-Bur- jum onder leiding van mejuffrouw J. C. Vermeulen de Ëuropafeesten m Telt (België) en van 14 tot 18 augustus lig gen er nog optredens in het verschiet te Argentat en Egletons in Zuid-Frank rijk. Voor het üOvAK-diploina auto gebied, wet- en handelskennis slaagde de heer Th. Fredericks uil Waarde. De heer A. Sponselee, ambtenaar van de secretarie te Vogelwaarde, slaagde in Den Haag voor het examen gemeen- te-fina.nciën. Mejuffrouw M. C. Sommeijer uit Ove zande is aan het academisch ziekenhuis van de Vrije universiteit te Amsterdam geslaagd voor het diploma verpleegkun- (FotoPZ;^^— Concurrentieslag DEN HAAG (GPD) Over een week staan in de Romeinse mode huizen de gouden stoeltjes weer klaar, het startsein voor een ge nadeloze concurrentieslag, die mo deontwerpers en confectionairs ieder half jaar weer opnieuw om de gunst va.n miljoenen vrouwen leveren. In Parijs wordt de modema rathon een week later met nog meer elan voortgezet, maar dit keer zullen de shows van de nieu we najaars- en wintercollecties meer dan ooit in het teken van de commercie staan. Een werkelijk nieuwe mode, die bij het publiek aanslaat, is, nu in heel Europa de kla.d iu de confectie zit, een zaak van leven op dood. Overigens is het nog maar de vraag of het publiek, dat nu nog in winkels en warenhuizen met zeer goedkope dumpconfectie van een paar jaar geleden wordt over stelpt, in september plotseling zo modebewust zal zijn. dat het be reid is aanzienlijk meer geld uit te geven voor een jurkje geïnspi reerd op de allerlaatste creaties van Rome en Parijs. In het afgelopen jaar moesten er in ons land 15 confectie- en stof- fen,fabrieken en 400 textielwin kels sluiten, met als één van de oorzaken een slechte afzet van hun sterk verouderde collecties. Dooi de vrees om een keer schoon scliip te maken, raken vooral de confec- tie-fabrieken steeds verder achter op. Een tendens, die echter ook wel in de hand wordt gewerkt i door het feit dat er de laatste ja- I ren in de mode zo weining is ver- I anderd. Het nuance-verschil is zelfs zo gering, dat het grote pu- J bliek het ontgaat of een winkel nu nieuwe jurken of dump-japon- J nen van een paar jaar geleden verkoopt. Vondst gevraagd Het is geen wonder, dat door de malaise in de Europese. Ameri kaanse en Aziatische confectie-in- dustrie, iedereen met spanning op een vondst van Rome of Pa rijs wacht. Het ziet er echter niet naar uit, dat het de Romeinse en Parijs? modevorsten zal gelukken de con- fectie-induslrie eén idee aan de hand te doen, waarop men de ko mende maanden met succes de massaproduktie zal kunnen rich ten. Alleen al door een blik achter de schermen bij de bekende Parijs? couturier Pierre Balmain is het duidelijk dat er de komende maan den weinig zal vèranderen. Het al gemene beeld wat uit zijn bout:- que-colleet les naar voren komt is dat de rokken er de komende win ter iets korter op zullen worden, de mantels Iets meer aangesloten zullen zijn, de mantelpakjes plaats zullen maken voor combi naties van rok. coltrui en mouw loos jasje, en er last but not least bij de avondcreaties de keus uit lange japonnen en broekpakken zal blijven bestaan. Wo RGH- irdstr; idelinj el Boi l-Duiv he 'oei JDELl J'eug fenwat Cen. Ij, 21 rass: Put. 3 t van lestrai len, lamyp ksdau.' 'MBUI 30 urn rking i discussie ontstond o te besluiten tot e verordening tot invordering van keurlo- nng en invoruenng van aeuno- hlirtr. i in de kring Hulst. Dit voorstel I 'yj Voor het middenstandsdiploma slaagden te Bergen op Zoom de dames G. Dale- bout-Mellema, W. Jonker Griekspoor, E. Bouman-Van de Zande, G. Aalbrecht- se allen te Haamstede; de heren P. Bou- man. C. Rademaker, M. Stout, C van de Graaf, W. den Boer, M. Bartosik al len t.e Haamstede; J. de Meij, Burgh; J. Verberk en G. Horst, Renesse; en L, va.n Noort te Zderikzee. Aan de Haagse academie voor beha-1 melijke opvoeding slaagde voor m lichamelijke opvoeding de heer T. van Weele te Goes. Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het p-hts (pl. p2) exa men werktuigkundig ingenieur de heer J. va.n Doorn, voorheen te Scherpenisse. Voor de akte handenarbeid 1. o. slaag den te Middelburg de dames T. Davïdse. Middelburg; P. C. Bommeljé, Middel- Heden behaagde het de Heere, na een geduldig gedragen lijden, nog vrij onverwacht, van onze zijde weg te nemen, mijn innig geliefde vrouw en onze zorgzame moeder, groot- en overgroot moe der PAULINA VAN HOORN echtgenote van Jan van den Boomgaard in de ouderdom van 79 jaar. Yerseke: J. van den Boomgaard F. van den Boomgaard N. S. van den Boomgaard van der Maas E. van den Boomgaard J. van den Boomgaard-de Keyzer F. van den Boomgaard Klein- en achterkleinkinderen Yerseke, S juli 196B. Burg. Sinkelaan 3. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 11 juli op de algemene begraafplaats te Yerseke om 1.00 uur vanuit het verenigingsgebouw. Molenlaan 1. Slinkert, Delft; A. A. van I Driél, Nieuwe Tonge en A. L. Tolle- i opnieuw aan de orde. omdat naar Terneuzen en de heren A. P. Pro- voost, Nieuwerkerk; A. P. Hooij, Mid delburg: G. F. T. Slock, Sluiskil en E. Tange, Souburg. Een kandidaat kreeg herexamen; vier kandidaten werden afgewezen. De lieren J. van Rooyen, W. M. Schout en E. J. Veemstra. allen als leraar ver bonden aan de Willem-Alexanderschool voor christelijk mavo te Vlissingen. be haalden respectievelijk de akte lo-Duits; lo-wiskunde en mo-Nederlands. gedeelte H. Gijsel vierde plaats in Zele De wielrenner H. Gijsel uit St-Jansteen nam deel aan de 75 km wegwedstrijd voor amateurs in de Belgische plaats Zele. Hij wist een fraaie vierde plaats te veroveren. Winnaar werd de Belg E. van Lent in de tijd van 1.47 uur. Heden is in haar Heer en Heiland ontslapen onze lieve zuster en schoonzuster SOPHIA ELEONORA FKËDERIKA DIKKENBERG op de leeftijd van 68 jaar. Heinkenszand: L. F. L. Diklcenberg Nieuwdorp: J. M. Diklcenberg IJzendijke: A. H. R. M. D. Dikkenberg- Vromans De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 11 juli 1969 om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Heinkenszand. Vooraf zal een rouwdienst gehouden worden, ge leid door ds D. Tieleman, in de gereformeerde kerk, Clara's pad 6 te Heinkenszand. Aanvang 13.15 uur. Algemene kennisgeving. Heden is na een kort stondige ziekte, zacht en kalm, van ons heen gegaan, mijn lieve man en onze onvergetelijke vader, behuwd- en grootvader, CORNEI>IS SINKE op de leeftijd van 68 jaar. Vlissingen: H. Sinke-Batens Middelburg: E. G. Scherpenisse- Sinke A. Scherpenisse C. H. Boone-Sinke M. Boone En kleinkinderen Vlissingen, 8 juli 1969. Lepelstraat 4. De overledene is opge baard in het St-Joseph- zielcenhuis. Bezoekuren van 10.30 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben op za terdag 12 juli. Vertrek vanaf Lepelstraat 4, des voormiddags 11.30 Haar vriendschap zal ik nooit vergeten. C. den Engelsman- Stroosnijder Goes, 8 juli 1969. annale ÏÜGGI 20-22 1 Vlaa >ES - •aat. illing DLST 33.30. .ul de CDDE1 it-Piet 30 uui ,1'dtse Ji Ben jnstell n Zeel eeshal itoonsi 8S0. «6UWS I ntoonsi I Hcrm ETRA! ngh, l ïn hedi INT - A alig r; is But (puck. erne; ui" tem eere 1 uur: Uijn. 7ESTD IERGE 'erünk toxy, 21 4 jaar. IIDDE OPGAV Deze >zc.\

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4