Gemeenten mogen 42 min extra uit gemeentefonds verdelen Zuid-Holland net aan ramp ontsnapt Gifmenger hoorde officier vijf jaar tegen zich eisen Italiaanse crisis toont tweespalt in partijen 3 IN VERBAND MET JONGSTE SALARISMAATREGELEN Herziening van verdeelsleutel komt aan de orde Nu ook titel ,ing' voor hogere agrarische scholen Duitse onderzeeërs voor Griekenland België stal de (liedjes)show bij de jury Opnieuw schedel en beenderen gevonden in Bierum POLITIE HAARLEM CONTROLEERT MET NIEUWE RADARINSTALLATIE Duitse miljonair wegens spionage veroordeeld POGING VROUW TE VERGIFTIGEN Maand lang rattegif in kopje thee 1S5 WOENSDAG 9 JULI 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DEN HAAG (ANP) De uitke ringen uit het gemeentefonds zul len dit jaar worden verhoogd met een bedrag van 42 miljoen gulden. De ministers mr. H. K. J. Beernink van binnenlandse zaken en dr. H. J. Witteveen van financiën hebben hiertoe besloten in verband met de jongste salarismaatregelen, te we ten de uitkering ineens van 2 pro- cent over het eerste halfjaar 1969 en de omzetting, met ingang van 1 juli 1969, van de per 1 januari van dat jaar toegekende 5 procents verhoging in een van zeven pro- cent. 1 De ministers hebben de schaalbedragen voor 1969 als volgt samengesteld: a. minder dan 2000 inwoners 50,75; b. 2000 of meer, doch minder dan 50.000 inwoners 55,75; c. 50.000 of meer, doch minder dan 250.000 inwoners 69,-; d. 250.000 of meer, doch minder dan 500.000 inwoners 76,50; e. 500.000 of meer inwoners 97,50. Het voorlopige uitkeringspercentage voor 1969 is met 3 punten verhoogd tot 224. Het voor dit uitkeringsjaar in verband met de voorgenomen herziening van de verdeelsleutel van het gemeentefonds gereserveerde bedrag van 50 miljoen wordt voorlopig niet gewijzigd. In een circulaire aan de gemeentebestu ren heeft minister Beernink, mede na mens zijn ambtgenoot van financiën, ver der o m meegedeeld dat de schaalbedra gen voor 1970 voorshands ongewijzigd zijn vastgesteld op de voor 1969 gelden de bedragen. Uitdrukkelijk is meegedeeld dat het niet in de bedoeling ligt de uitkeringen uit het gemeentefonds voor 1970 te verho gen anders dan ten gevolge van alge mene loon- en salarismaatregelen. Dit houdt in, dat eventuele prijsstijgingen binnen het raam van de thans bekend gemaakte uitkeringen, eventueel met behulp van eigen inkomsten volledig dienen te worden opgevangen. In ver band hiermee is bij de bepaling van de hoogte van de uitkeringen, evenals vo rig jaar, rekening gehouden met het ef fect van een algemene prijsstijging van 3 procent. Het ligt in het voornemen van de rege ring te bevorderen, dat nog dit jaar een ontwerp van wet bij de staten-generaal wordt ingediend, waarin de herziening van de verdeelsleutel van het gemeen tefonds aan de orde zal worden gesteld. DEN HAAG (ANP) Nadat staats- secretaris van onderwijs en wetenschap pen onlangs bekend had gemaakt dat een wetsontwerp kan worden verwacht tot verlening van de titel .ingenieur tech nische academie*, afgekort tot ,ing. voor de naam van afgestudeerden van hogere technische scholen, heeft minis ter ir Lardinois (landbouw en visserij) thans op desbetreffende vragen van het lid der tweede kamer, de heer van Ros- sum, geantwoord, dat hij eveneens in beginsel besloten heeft gediplomeerden der hogere agrarische scholen een gelijkbare titel toe te kennen. De minister van landbouw en visserij zal bevorderen, dat het aangekondigde wetsontwerp binnen afzienbare tijd aan hangig wordt gemaakt. Met de belang hebbenden heeft nog overleg plaats. Over de voor de verlening van de titel en de strafrechtelijke bescherming ver eiste wettelijke voorzieningen, zai met de ministers van onderwijs en weten schappen en van justitie overleg worden gepleegd. Er wordt naar gestreefd de behandeling van de wetsontwerpen ten aanzien van het hoger technisch en het hoger agrarisch onderwijs gelijktijdig te doen verlopen. thans nog geen concrete mededelingen worden gedaan. Gedacht wordt aan een gefaseerde invoering in de jaren tot en met 1971. Zodra de beslissingen over de ze maatregelen zullen zijn genomen zul len de thans voor de jaren 1968 tot en met 1970 gereserveerde bedragen in de verdeling op basis van deze beslissingen worden betrokken. Met betrekking tot de gemeentelijke uit gaven voor sociale zorg deelt minister Jeernink mee dat er naar zal worden ge streefd tav de toepassing van de alge mene wet bijzondere ziektekosten zoveel mogelijk daarvoor in aanmerking ko mende inrichtingen (voorlopig) te erken nen, alsmede naar uitbreiding van de aanspraken op grond van de AWBZ door aamvijzigïng van additionele categorieën van inrichtingen. Daarnaast stelt de regering zich voor enkele andere maatregelen te treffen die eveneens tot verlaging van de ge meentelijke bjjstanduitgaven zullen lei den. TIJDENS RIJNVERGIFTIGING: GROOT GEVAAR VOOR TUINBOUW LEIDEN (GPD) Zuid-Holland is ternauwernood aan een ramp ontsnapt tijdens de recente vergif tiging van het Rijnwater. Door de staking van de waterdoorvoer en de voortdurende lozing van al of niet gezuiverd afvalwater, liep de kwaliteit van het boezem- en pol derwater steeds verder achteruit, terwijl het zoutgehalte steeg. Het is te danken geweest aan de vrij korte duur van de vergiftiging, dat de verzilting geen desastreuze ge volgen had voor de kwetsbare glas tuinbouw en de bloemen- en bol lenteelt. Dit schrijft de hoofddirecteur van de Ero vinei ale waterstaat in Zuid-Holland i een rapport over de regionale gevol gen van de Rijnvergiftiging. Hij laakt in zijn rapport het ontbreken van een georganiseerd waarschuwingssysteem, dat in geval van calamiteiten de pol ders, waterschappen en gemeenten op de hoogte moet stellen. Prof. Klein stelt in het rapport dat het rijk op korte termijn dient te voorzien in de ophouw van een bewakings- alnrineringssysteem tegen giftigingen van open water. ,Een permanente con- role van de Rijn over zijn gehele lengte is noodzakelijk. Hier ligt niet alleen een rijkstaak, doch er zullen interna tionale regelingen moeten worden ge troffen', aldus prof Klein. Volgens de provinciale waterstaat zal hier op korte termijn in voorzien moe ten worden. Tevens wordt gepleit voor een verbetering van de kwaliteit van het Rijnwater en alle andere open wate ren, zodat de vis erin blijft leven. Het was ook nu weer de sterfte van vissen op de Rijn, die duidelijk maakte dat het water was vergiftigd. Is het water van de Rijn zodanig vervuild, dat er geen vis meer in kan leven, dan zal dit alarmsein verloren gaan. ramp te voorkomen voor het boezem- en polderland goed water van elders moe ten worden aangevoerd. Men zal over meer dan één waterbron en over meer dan één waterweg moeten beschikken. Waterstaat acht het voor geheel Ne derland van belang, dat het IJsselmeer of een deel daarvan tegen vergiftiging vanuit de Rijn wordt beschermd en dat midden-west Nederland hieruit niet ver ontreinigd water kan onttrekken. Het rapport pleit dan ook voor een tweede wat er aanvo e rw eg, via het Amsterdam-Rijnkanaal ter hoogte van Maarssen zou een verbindings kanaal gegraven moeten worden naar de Oude Rijn bij Bodegraven. BONN (REUTER) West-Duitsland heeft de Westeuropese Unie (WEU) vergunning gevraagd voor de verkoop van vier onderzeeboten aan Grieken land. Dit is dinsdag meegedeeld door een woordvoerder van het ministerie van economische zaken te Bonn. Hij zei dat de ministerraad van de WEU de zes EEG-landen en Engeland omvat zo'n transactie moest goedkeuren, maar dat nog geen besluit was genomen in verband met. de Franse boycot van de WEU-bijeenkomsten. De woordvoerder leverde commentaar op een bericht in de .Frankfurter Rund schau'. waarin stond, dat de schepen zullen worden gebouwd op staatswer- ven in Kiel, en dat de ministeries van buitenlandse en economische zaken on derling de verkoop ervan aan Grieken land hadden goedgekeurd. DEN HAAG (ANP) Het Belgi sche team heeft op de avond vóór de finale van het liedjesföest in de Kurzaal in Scheveningen de harten gestolen van publiek en jury. De ploeg van onze zuider buren werd 213 punten toege kend. Dit is het hoogste aantal dat gedurende het vijf dagen du rende voorspel tot de eindstrijd werd gegeven. Met België zuilen morgen in de finale komen: Spanje dat 192 pun ten verzamelde. Frankrijk dat er 183 verwierf, Joegoslavië dat er 175 bijeen gaarde. Tsjecho-Slowa- kije met 169 punten en Engeland dat met 167 punten werd gehono reerd. Daarmee is de eindstrijd om de prijzen, totaal 24 mille, geëin digd voor negen ploegen, die zich de afgelopen da,gen op het feest als volgt klasseerden: 7 Italië, 165 punten, 8 Nederland, 161 punten, 9 West-Duitsland 143 punten, 10 Zwitserland, 134 punten, 11 Dene marken, 122 punten, 12 Zweden, 114 punten. 13. Portugal 103 pun ten, 14 Luxemburg. 92 punten en 15 Hongarije 87 punten. De Bel gen oogstten ovationele bijval voor het optreden van de Wallace Col lection, zes jongens met onder meer viool, cello. bas. drums, pia no, fluit en gitaren. Zij brachten hun nummers als popgroep in een klank waar menigeen van onder de indruk kwam. De Belgische ploeg werd voorts gevormd door de zangeres Rita Den eve en de zanger Joe Harris. Na de pauze trad nog het orkest op van May- nard Ferguson, met als speciale gast Jon Hendricks. APPINGEDAM (ANP) Op enkele meters afstand van de plaat s waar be- gin juni tijdens graafwerkzaamheden in i verband met verzwaring van de zeedijk j te Hoogwatum in de Groninger ge meente Bierum, zes menselijke skeletten werden aangetroffen, zijn dinsdagmid dag opnieuw een schedel en menselijke beenderen aangetroffen. De vinder was een fotograat van een Nederlands geïllustreerd weekblad, die van de eerste vondst een reportage wil de maken en op eigen initiatief aan het graven gegaan was. De rijkspoli tie werd hiervan op de hoogte gesteld Men overweegt nu ter plaatse met een dragline de grond om te werken en naar eventuele verdere menselijke resten te zoeken. Het staat nog niet vast of men hier te doen heeft met skeletten van personen, die daar tijdens de twee de wereldoorlog zijn begraven. Zoals be kend werd na de eerste vondst een on derzoek ingesteld door de rijkspolitie van Appingedam in samenwerking met onder andere het gerechtelijk genees kundig laboratorium van de rijkspoli tie Ln Den Haag, dat nog voortduurt. De mogelijkheid is ook geopperd dat men te maken heeft met de resten van zeelieden die vele jaren geleden zijn aangespoeld en daarna zijn begraven te Hoogwatum. fADVERTENTIE Ook mogelijk 'n binnenstad VEEL VOORDEEL BOVEN OUDE GAT SOMETERS HAARLEM (GPD) De Haar lemse politie heeft sinds vorige week een nieuwe radarmeetinstal- latie in gebruik, waarmee ook kan worden geopereerd in de drukke straten van de binnenstad, in te genstelling tot de gatsometers, die alleen op de grote invalswegen kunnen worden gebruikt. Het ap paraat, dat in een Volkswagen busje is gemonteerd, zendt via een antenne een radarsignaal uit. Dit wordt door een passerend voertuig, teruggekaatst. Naarmate iemand sneller of langzamer rijdt komt dit signaal met grotere of kleinere frequentie terug. Door het instru ment wordt het signaal vertaald in een aantal kilometers per uur. Wanneer een automobilist de meetpost passeert met een te hoge snelheid, wordt HONOLOELOE: De mobiele qua rantaine-kamer waarin de drie as tronauten na afloop van hun maanreis sullen worden geplaatst om zo naar Houston te worden vervoerd, wordt hier aan boord van het vliegdekschip Hornet ge hesen. Gouda Dc slechte kwaliteit van het water in Zuid-Holland werd met name veroor zaakt door de lozing van ongezuiverd afvalwater door de gemeente Gouda, zo wordt in het rapport geconstateerd. Het water van het afgesloten deel van de Hollandse Usel werd daardoor steeds slechter. In Rijnland was de situatie al niet anders. Vooral by Katwijk werd de situatie steeds moeilijker. In Delfland had men te leampen met een hoger wordend zoutgehalte door de lozing van verzllt koelwater en het bin nendringen van zout kwelwater. Ook het peil van de boezems zakte, waar door de scheepvaart in het nauw kwam. Waren de inlaatsluizen nog langer ge sloten. dan zouden de elektrische cen trales. die met boezemwater koelen hun produktie hebben moeten staken. Wordt hel water in de toekomst gedu rende langere tijd vergiftigd, dan zal volgens provinciale waterstaat om een (ADVERTENTIE) Eti zorgt dus voor allerlei voordeeltjes voor on, dit per portofoon doorgegeven aan een agent, die een eindweegs verderop heeft postgevat Deze opvangpost houdt de- betreffende wagen aan en maakt pro ces-verbaal op. een proefopstelling konden op één van de 99 overtreders slechts 15 automobilisten worden aangehouden. Dit valt te verklaren uit de één-mansbe- zetting van de opvangpost. Als vlak na elkaar enkele auto's met te hoge snel heid langs de meetpost njden, kan ei slechts één uit worden gepikt voor een verbaal. De man die met ae aanhouding is belast, moet dan tot zaken zien komen met de automobilist en hem van overtuigen dat hij werkelijk hard heeft gereden. Zolang dit praatje duurt glippen andere overtreders door de mazen van het net. Snel Tijdens dergelijke testen werden in de bebouwde kom snelheden geregistreerd tot 90 km, en op uitvalswegen, waar jen maximum van 70 km geldt, werd tot 117 km gereden. Eén van de voordelen van de radarin stallatie op de gatsometers is de snelle verplaatsingsmogelijkheid. Men hoeft het" busje maar naar een andere straat te rijden en men kan opnieuw met me ten beginnen. Worden gatsometers brui kt. dan is bij verplaatsing not dat de hele opbouw van meetkastjes en rubberleiding wordt afgebroken en el ders weer opgebouwd. Een ander voor deel is, dat met het -adarinstrument in drukke straten, waar ook brommers en fietsers rijden, kan worden gemeten. De gatsometer registreert alles over de lijn op het wegdek komt, daarom onbruikbaar op wegen waar ook fietsers rijden. Met de nieuwe radarpost heeft de poli tie voor het eerst kunnen nagaan in welke mate de snelheid in de binnen stad wordt overtreden. Voorheen was de enige mogelijkheid snelheidsovertre ders in de binnenstad te achtervolgen, wat impliceerde, dat de verkeersveilig heid extra in gevaar werd gebracht door met een tweede voertuig boven de male snelheid te gaan rijden. De politie is van mening, dat de werking van de installatie, die twaalf mille heeft gekost, vooral preventief zal zijn. Zij zegt er niet op uit te zijn zoveel mogelijk bekeuringen te verzamelen, maar de veiligheid te willen verhogen. wat KARLSRUHE (DPA) Het Westduit- se hooggerechtshof te Karlsruhe heeft dinsdag de 47-jarige postordermiljo nair Carl-Heinz Porst uit Neurenberg wegens landverraderlijke betrekkingen met Oost-Duitsland tot twee jaar en ne gen maanden gevangenisstraf, alsmede een boete van 10.000 mark (9.000 gul den) veroordeeld. De twee andere be klaagden in het proces, Alfred Pilny en Peter Neumann, beiden voormalif medewerkers van de 47-jarige Porst, d op dezelfde beschuldiging terechtston den, kregen respectievelijk twee jaar en drie maanden en negen maanden ge vangenisstraf. Porst en Pilny worden bovendien twee jaar lang de burger rechten ontzegd. De president van het hof achtte bewe zen dat Porst 14 jaar lang contacten heeft onderhouden met het Oostduitse ministerie van staatsveiligheid. Porst heeft deze contacten toegegeven, ook dat hij lid is van de Oostduitse munistische partij, de SED. UTRECHT (GPD) De Utrecht se officier van justitie mr F. G. Wüstenberg heeft dinsdagmiddag 5 jaar gevangenisstraf geëist te gen de 36-jarige bouwkundig-te kenaar C. van R. uit Barneveld. De officier achtte bewezen dat Van R. in de loop van de maand decem ber 1968 getracht heeft zijn vrouw door vergiftiging om het leven te brengen. Gedurende 14 dagen .serveerde' hij haar iedere dag een kopje kofne. waaraan zijn huwelijk te hebben willen redden.' De officier roerde aan dat er bij Van R. thuis meermalen levensgevaarlijke si tuaties waren ontstaan. Zo was een hoofdader van de elektriciteit doorge sneden. het snoer van de wasmachine losgemaakt en een electrisch kacheltje onder spanning in de badkamer ge plaatst. Van R. ontkende iets met de ze feiten te maken te hebben. Verdachte had met de kerstdagen zelf de dokter gewaarschuwd. Hij deed dat onder grote druk van zijn schoonouders die toen op bezoek wa ren. Inmiddels is een echtscheidingsprocedu re begonnen. Verdachte is een man die zich door middel van avondcursussen flink in de maatschappij heeft opge werkt. Zijn werkgever ls zeer tevre den over hem. Wel is Van R. sterk egocentrisch. ,Ik zal het straks ongelooflijk moeilijk hebben, als ik vrij kom. Ik hoop het ooit nog goed te maken ais het kan. Ik zal het in ieder geval proberen', be sloot de verdachte. heid die makkelijk dodelijk had kun nen zijn. De vrouw werd tegen de kerstdagen ernstig ziek, en werd geheel kaal. Tot begin maart is zij verpleegd in het ziekenhuis ,De Lichtenberg' in Amersfoort. Ook nu nog draagt zij de -noren van de vergiftiging: ze loopt echt en is nog bijzonder zwak. De oorzaak tot dit dramatisch gebeuren een andere vrouw. Van R. vatte haar een liefde op, en wilde de toe komst met haar samen zien. Meerma len heeft hij deze vrouw verteld dat zijn eigen vrouw zwaar ziek was, en het waarschijnlijk niet lang meer zou maken. .Zo liep hij vooruit op de komende ge beurtenissen en probeerde zich vast een alibi te verschaffen', aldus de officier. Tegenspraak De dood op de weg WEER1NGERMBER (ANP) Dinsdagmorgen 7 uur is de 13-jarige F. Scheerstra uit Wieringerwerf, die op de Medemb Likk e rw e g in de gemeente Wieringermeer per fiets achter een landbouwtrekker reed, toen hij linksaf de Schervenweg wilde opgaan, gegre pen door een tegemoetkomende auto. Hij werd zwaar gewond en is per am bulance van de gemeente Wieringermeer naar het ziekenhuis te Hoorn vervoerd. Daar is hij in de loop van de morgen overleden. LOOSDRECHT (ANP) Om één uur in de afgelopen nacht is op de Blok- laan in Loosdrecht een personenauto uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. De bestuurder, de 30-jarige bar keeper John Kroese uit Loosdrecht, kwaim hierbij om het leven. Een 25-ja- rige passagier. Ya Lin genaamd, werd zwaar gewond. Verdachte sprak zichzelf telkens tegen. De ene keer bekende hij met gebogen hoofd de vreselijke daad die hij gepleegd ZEVEN AAR (ANP) De 23-jan- had, de andere keer zei hij met klem| Pe w- van Haren uit Panneroen (Van onze correspondent in Rome) In Italië, waar het afgelopen weekend een kabinetscrisis uitbrak, zal president Sa- ragat morgen donderdag de eerste consultaties plegen met verscheidene po litici. Vóór de consultatie zal de nationale raad van de Christen Democratische Par tij moeten beslissen wie de nieuwe partij secretaris zal zijn. Zeer waarschijnlijk zal dit weer Piccoli worden. Fanfani, die een zeer grote invloed heeft, steunt hem, maar verlangt tegelijkertijd dat de linkervleugel, die tot nu toe niet wordt vertegenwoordigd in het partijbestuur, daarin wordt opgeno men. Ook de socialistische partij zal een secretaris moeten aanwijzen die de besprekingen kan voe ren met Saragat. Naar alle waarschijnlijkheid zal die secretaris wel De Martino worden en zal Nenni opnieuw tot voorzitter van de partij worden gekozen. Wat de oplossing van de crisis betreft hebben de socialisten bekend gemaakt dat zij eventueel geen bezwaar hebben tegen een coalitieregering, waarin ook de nieuwe Sociaal Democratische Partij zou deelnemen. Voor hen is de breuk slechts een pijnlijke episode. Zij streven ernaar de oude relaties te herstellen. De sociaal-democraten daarentegen weigeren sa men te werken met de socialisten en dat zal dus wel betekenen dat zij buiten de regering blijven. Het is mogelijk een regering te vormen van christen-democraten en socialisten met een meerderheid in de kamer van ongeveer 10 stem men. Maar de vrees is groot dat dit de meer conservatieven onder de christen-democraten nog neer naar rechts zal doen overhellen. cialisten van wie het nu eenmaal niet normaal is waardering te vinden bij dc liberalen, en zeker niet wanneer die liberalen zo conservatief zijn als in Italië het geval is. Het partijbestuur van de Republikeinse Partij heeft bekend gemaakt, dat gezieD het geringe begrip dat socialisten en christen-democraten hebben getoond voor de vraagstukken, die wer kelijk van belang zijn voor het nationale wel zijn, de voorwaarden voor de voortzetting van een politiek van centrum-links niet langer be staan. Vandaar dat de vertegenwoordiger van deze partij aan Saragat zal te kennen geven dat de partij niet voornemens is deel te nemen aan de nieuw te vormen regering en dat de re publikeinen hun houding in het parlement zullen bepalen na kennis te hebben genomen van hei regeringsprogramma. ciaal-democraten zijn te gering eventueel zou daarbij de liberale partij kunnen worden ingeschakeld. Deze heeft reeds laten door schemeren dat ze daar geen bezwaar tegen zal hebben. De nieuwe partij wordt door de liberalen geprezen hetgeen vrij pijnlijk moet zijn voor so- Nu er Inmiddels enkele dagen verlopen zijn neemt de indruk toe. dat de sociaal-demo craten die een nieuwe partij hebben gesticht. weinig plezier zullen beleven van deze zaak. Zij hadden stellig op een grotere aanhang ge hoopt dan zij, voor zo ver zij kunnen nagaan, tot nu toe hebben gekregen De socialistische partij heeft 101 federaties, even veel als er provincies in Italië zijn. Daarvan hebben 100 besloten trouw te blijven aan de par tij van Nenni en slechts één is partij De vakbondsleiders, die zich achtei de partij hebben geschaard, hebben een geringe aan hang. Men vindt socialistische arbeiders in alle drie de grote cortfederaties van vakbonden, na melijk in de zogenaamde aLgemene vakverbonden die samenwerken met communisten in het UIL, de omstreeks 1950 door de toenmalige Sociaal- Democratische Partij opgerichte bond en ook in de C1SL, dat een voornamelijk katholieke bond van vakverenigingen is. Het meest bevreemdende is dat ook bij de UIL die zoals eerder gezegd, sociaal-democratisch is, de algemeen-secretaris Viglianesi en de meeste andere secretarissen der andere die van de bouwarbeiders, die van de metaalnijverheid en die voor de boerendagloners (de belangrijkste categorieën) zich hebben uit- gesproken voor de partij van Nenni. omstreeks kwart voor op de Babber.chseweg van Zeve naar naar Babberich om hét leven ge komen. De jongeman passeerde met zijn motorfiets een autobus en zwenkte daar na te abrupt naar rechts. Daarbij bot ste de jongeman op een boom om ver volgens weer naar links over de weg te zwaaien en tot stilstand te komen in de linkerberm. Zwaargewond werd de motorrijder naar het ziekenhuis te Zevenaar overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. Radio-oproepdienst ANWB De volgende personen wordt verzocht Ferri. Die ene is de federatie van Rome. contact op tc nemen met de radio-om- roepdienst van de ANWB in Den Haag, telefoon 070-814381. Mr and mrs Goeran-Duesgord from Stockholm, Sweden, with Volvo Duett, colour blue, regnr. Swedish 093025, stay ing on a tentcamp. Mr K. mc Kenzie from Glasgow, with Ford Cortina, regnr. MOA 354 D or MGA 354 D. touring in Belgium. Hol land. France or the Black Forest. De heer Jaap Eilïng uit Almelo, met VW bestel, vleeswarenfabriek gebr. De Leeuw, crèmekleurig, vermoedelijk op een camping in Nederland of België- Schipper Snijders, aft motorschip .Maria', vermoedelijk ergens in Neder land. Fam. Driehuis v. d. Woerden-v. d. Linden uit Nederland, met woonwagen, vermoedelijk reizende door Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 3