B en w Goes vragen f 10.000,- voor het woonwagenkamp Voor kerktoren f23.600,- Streekhos EXAMENS EN BEVORDERINGEN ZEEUWS TECHNISCH INSTITUUT Koopt U 1 meisjesondergoed altijd een paar maten groter 'voor de groei' Is nu niet meer nodig. Want nu is erTima meisjesondergoed van elastisch katoen. Past altijd prachtig. En het'groeit mee'. Geweldig praktisch! TIENDUIZEND TOESCHOUWERS BIJ AUTOCROSS De veilige manier van sparen Rijkspostspaarbank altijd safe! CONCOURS HIPPIQUE TIJDEN AGRARISCHE DAGEN WALCHEt SINT-LAURENS LEGT ZELF SPEELPLAATS AAN Slotavond sticks- vorming p bedrijfsjeugd slu 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 9 |j LEVENSGEVAARLIJKE TOESTAND GOES De Goese raad krijgt in de vergadering van woensdag 16 juli een voorstel te behandelen om ruim f 10.000,beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van verbeteringen aan het woonwagenkamp. Er Is ƒ4.900, nodig om de elektrische installatie te verbeteren en 5.500,— per jaar om regelmatig sloopmateriaal van het ter rein af te halen. B en w maken in een toelichting bij het voorstel duidelijk, dat de elektricïteitsvoodzienïng op het moment ran af één punt mogelijk is. Het gevolg is, dat over het hele ter rein verschillende aansluitkabels zijn gelegd, zonder enige bescherming tegen kortsluiting. B en w: ,Deze toestand is levensgevaarlijk en kan niet langer i den getolereerd'. De raad krijgt de mededeling, dat de PZEM te kennen heeft gegeven, dat de stroomvoorziening aan het kamp zal worden beëindigd, omdat de situatie teveel gevaar oplevert. Voor herstel van de Grote Kerktoren vragen b en w een bedrag van 23.600. Na het verwijderen van het oude caril lon uit de toren van de Maria Magda- lenakerk zijn in de toren een aantal ge breken aan het licht gekomen. Het col lege verwacht, dat rijk en provincie subsidie zullen geven, omdat het niet alleen gaat om onderhoud. Omdat in augustus of september het klokkenspel weer in de toren wordt gehangen, wil men snel een beslissing nemen, daarbij vooruitlopend op subsidietoezeggingen. Een principe-besluit vraagt het col lege Van de raad om mee te werken aan de aanleg van 60 hectare bos tussen Goes en 's-Heer-Arendskerke. De kosten san het streekbus worden geraamd op f 1.040.000,Daarv; wordt 60 proeent bekostigd door staatsbosbeheer en 30 procent door de cultuur-technische dienst. Het res tant 104.000,zou ten laste van de streek komen. Gs hebben de raden van de gemeenten, die by Goes komen, verzocht evenredig daaraan mee te betalen. Het is de bedoeling 't bos aan te leggen in het kader van de uitvoring van de ruilverkaveling .Poel Heinkenszand'. B en w houden de raad voor, dat het redelijk is. dat de gemeente wordt be trokken bij het maken van een plan voor het bos. Bij voorstel merkt het college op, dat het verlenen van de me dewerking voor de aanleg niet inhoudt dat ook in de kosten voor exploitatie zal worden bijgedragen. Hervormde kerken Kapelle en Schore gaan samen KAPELLE De hei-vormde kerken van Kapelle en Schore hebben besloten een combinatie te vormen. In principe is tus sen de kerkeraden en kerkvoogdijen al overeenstemming bereikt. Er zal een centrale kerkeraad worden gevormd. De kerkvoogdijen zullen waarschijnlijk zelfstandig blijven maar nauw samen werken. Met deze combinatie wordt een mogelijkheid geschapen voor twee pre dikantsplaatsen. Reeds enkele jaren is er een overeenkomst waarbij de predi kant van Schore als hulp in het pasto raat te Kapelle zou fungeren. De pre dikantsplaats te Schore is evenwel ge ruime tijd vacant en het blijkt uiterma te moeilijk een predikant te beroepen. Men hoopt nu door het vormen van een combinatie, waarbij de klasse van de predikantsplaats te Schore wordt opge trokken tot die van Kapelle, uit de im passe te geraken. Medewerking wordt gevraagd voor een interne verbouwing in de Caspar Ber- se-school. Het gaat om het maken van een filmzaal en een kitchenette voor de overblijvende kinderen. Voor de Prin ses Beatrixschool wordt medewerking gevraagd voor het vormen van een speei- leerklas en voor de Prinses Irenesêhool voor aankoop van schoolmeubelen en leermiddelen. Verder is er een voorstel een krediet van 15.900,beschik baar te stellen om een secretaresse voor de burgemeester te kunnen aanstellen, een voorstel ƒ1000,— beschikbaar te stellen voor de taptoe Goes en 500,— voor het organiseren van jeugdvakan- tiewerk door de wijkvereniging Go es- Zuid. Ook is er een voorstel het krediet voor de bouw van 70 eensgezinswoningen in ,De Goese Polder' te verlagen met ƒ176.989.90 tot 2.362.818,10. "Het mi nisterie achtte de oorspronkelijke in schrijvingen voor de centrale verwar ming en de daarbij horende te treffer bouwkundige voorzieningen te hoog. Voorts zijn er enkele voorstellen tot het doen van grondaankopen. Kampioensbal VV Heinkenszand HEINKENSZAND De voetbalvere niging .Heinkenszand' hield In café Ta verne* een receptie met kampioensbal ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap bij het Zeeuwse zater dagvoetbal door het eerste elftal. Op de receptie waren veel verenigingen uit de omgeving aanwezig. De heer Bierens, competiïieleider van het zater dagvoetbal sprak zijn gelukwensen uit en feliciterrde .Heinkenszand' met de overgang van het eerste elftal naar de eerste klas. Veel bloemstukken en en- veloppes met inhoud gaven deze fees telijke receptie een extra-feestelijk ac cent. In de avonduren bracht de mu ziekvereniging .Euterpe' een serenade, met de gebruikelijke toespraak van voorzitter H. Eversdijk. Names de w .Heinkenszand' dankte voorzitter H. de Ha.rtog allen die deze gebeurtenis tot een feest voor zijn vereniging hadden gemaakt. Hij hoopte op minstens even goede resultaten van het eerste elftal in het nieuwe seizoen. Het kampioens bal, voor ieder vrij toegankelijk, werd van muziek voorzien door de .Playboys' uit Zegge en een verloting bracht de balans tussen inkomsten en uitgaven beetje in evenwicht. In Prins van OranjeGoes Van der Hooftprijs voor W. E. Kolff GOES De bevordering van het Ilde studiejaar a en b. het derde studiejaar m b en het uitreiken van het einddi ploma aan het Zeeuwsch Technisch in stituut te Goes had zaterdag plaats in tegenwoordigheid van het bestuur, de examencommissie en leraren in de Prins /an Oranje te Goes. Naast de leerlin gen waren aanwezig ouders en verwaa ien. De voorzitter van de stichting, de heer C. A. van Oord heette in zijn openingsrede allen hartelijk welkom en constateerde dat de gehele foyer .bezet' was. maar dan in de goede zin. Daarna kreeg de directeur gelegenheid de be- vordenng bekend te maken en de cudIo- ma's uit te reiken. De Van der Hooft prijs werd uitgereikt aan de heer W. E. Kolff. Hierna werd gelegenheid gegeven voor een afscheidswoord van de geslaagden. De heren W. E. Kolff en Th. W. van Moerland deden dit op geestige wijze. Een der aanwezige ouders de heer H. de Vriend, waterbouwkundige te Walsoor den, schetste de betekenis en goede naam van de school. Voor het eindexamen weg- en water bouwkunde aan het Zeeuwsch Technisch Instituut te Goes slaagden de heren: A. J. C. Beckers te Gendt (G), K, E. Ben- ner te Bergen op Zoom, J. W. Chris- tiaansen te Koudekerke, C. v. Dijke te St. Annaland, E. L. Dorst te Bergen op Zoom, C. M. Fransen te Assen, L. A. M. van Geertriiy te Lamswaarde, H. C. Glerum te Yerseke, J. A. van Görp te Vlissingen, H. B. Hendrikse te Zie- rikzee, F. J. H. M. d'Hondt te Hulst, J. Zierikzee, J. P. M. de Maat te Graauw, M. M. Moerland, Th. W. Moerland te St- Annaland, L. v. d. Sluis te Noordgouwe J. M. Padmos te Burgh (Sch), P. A. Pekaar te Yerseke, D. Priester te Kats Robbemond te Ulvenhout, J. J. v. Rosevelt te Breskens, G. H. Sentse te Rilland-Bath. F. E. E. Soethaert te Westdorpe, C. M. Veerhoek te 's-Graven- ilder, J. A. de Visser te Oostburg. W. van Vossen te St. Annaland en J. J. de Vriend te Walsoorden. Afgewezen werden 5 kandidaten. Eerste studiejaar: la bevorderd naar Ha: H. W. Boer te Goes, M. C. Braam 's-Gravenpolder, F. J. E. Daalman, Ove- zande. W. J. Dek, Borssele, J. J. H. M. Dort Bergen op Zoom, W. F. Eek- hart Middelburg, H. L. Glerum Bergen op Zoom, E. C. C. Hack Dinteloord, B. Hendrikse Kerkwerve, J. C. M. Hiel Hontenisse, J. Luitwieler te Middelburg, v. Oost Renesse, W. Remijnse Oudelande, H. W. Stevense Hansweert F. Stoutjesdijk Zierikzee, W. M. Sommerjer Oudelande, W. Vis Kloetinge M. J. P. Wondergem Kruiningen. Niet bevorderd 7 leerlingen, lb bevorderd naar lib: M. P. Bakx te Hoogerheide, M. L. Borst te Middelburg, F. H. Cats te Nieuwei-kerk, P. E. v. d. Dries te 's-Heerenhoek, W. J. Dronkers te Sas van Gent, J. v. Gorp te Vlissin gen, J. C. Goud te Oostdijk. A. v. Heer den te Middelharnis, Oh. H. Kraaijmes te Bergen op Zoom, W. P. Langbroek te Fijnaart, F. M. Nieuwenhuis te Hans-1 weert, A. H. Priester te Breskens, P. J. Snoep te Yerseke, K. J. de Regt Kam perland, G. J. A. Stevens te 's-Heeren hoek, H. Stokvis te Goes, E. W. van Vossen en W. C. van Vossen te St. An naland, J. Ph. Wesdorp te Breskens en J. J. Pijpelink te Goes. Niet bevorderd: 7 leerlingen. Tweede studiejaar: Ha bevorderd naar IHa (praktisch jaar): F. G. M. Ars te Ovezande. J. J. v. d. Boomgaard te Ril land Bath, L. R. Dees te Terneuzen, W. D. van Kempen te Middelharnis, M. van Keulen te Wolphaartsdijk, J. de Klerk te Kloetinge, J. v. Oosten te Kapelle, W. W. Pleune te Poortvliet, P. L. Rottier te Schore, J. J. Vroonland te Baarland en J. M. Tierie te Nieuwerkerk. Naar mb: M. H. de Bart te Hoedekens- kerke, J. P. A. Paree te Middelburg en P. M. Schuerman te Nieuw-Namen. nb bevorderd naar ma (practisch jaar) J. P. Andreae te Middelburg en J. P. Basting te Retranchement. Bevorderd naar IHb (praktisch jaar): P. C. A. M. Backx te Hoogerheide, P. S. Brand te 's-Heerenhoek. A. J. Buijs te Goes, J. A. P. v. Driessche Lams waarde, W. Geelhoed te Kamperland, M. Hoefsmit te Geleen, P. J. M. Krips te Zierikzee, J. J. de Leeuw te Waarde, M. J. Martens te Ovezande, F. J. J. M. Mous (met taak) te Ossendrecht, C. Ne lemans te Zevenbergen,- H. A. Ringel- berg te Zierikzee, K. Sanderse te Mid delburg, M. J. Veerhoek te Krabbendij- ke, W. J. Wijsman te Zierikzee. Niet bevorderd 2 leerlingen. Hlb bevorderd naar IVb: D. M. L. d. Bergh te Hoogerheide, S. Blommard te Kloetinge. J. J. Brulot te Bergen op Zoom, W. J. v. d. Einden te Ossen drecht, J. C. Hamelinck te Terneuzen, J. P. M. Huisman te Walsoorden, A. Meeuwse te Wolphaartsdijk, P. Melis te Krabbendijke. F. A. E. M. van de Pul en Th. M. van de Pul te Rilland-Bath, W. Riedijk te Yerseke, Th. J. Schuren te Boschkapelle, L. G. M. Verbart te 's-Heerenhoek, J. C. Versteeg te en F. P. Witkam te Ovezande. Naar IVa: G. Dijkgraaf te Vlissingen, D. P. de Wilde te Colijnsplaat en J. Kramer te Geersdijk. ma bevorderd naar IVa: E. T. C. Allon- sius te Westdorpe, R. P. Barends te Goes, P. S. Blankert te Othene, J. P. Bustraan te Kamperland, C. L. Boot te Haamstede, A. J. Jongejan te Goes, A. M. J. H. v. d. Gronckel te Koewacht, M. A. M. v. Oijen te Breda, P. A. J. Pacilly te Bergen op Zoom, L. J. M. Peeters te 's-Heerenhoek, H. J. J. M. Ru(jgers te Breda, H. Spierenburg te Utrecht, P. G. v. d. Schraaf te Kattendijke, M. C. v. Steveninck te Enkhuizen en L. J. M. Stuijk te Zierikzee. ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) Knietje geschaafd. Mama kom gauw. Jij hebt jodium. Zonder au. betadine jodium De Kleppertjes kampioen op ponyconcours KAMPERLAND Zaterdag werd op ,De Schotsmanplaat' te Kamperland de provinciale Ponyconcoursdag gehouden waaraan door pony-verenigingen werd deelgenomen uit Serooskerlte fw"), Drei- schor, Willemstad, Axel, Biervliet, Hulst, en Middelburg, 's Morgens waren er dressuurproeven en 's middags individu ele en groepswedstrijden. Het clubkam- pioenschap werd veroverd door de Klep pertjes uit -Axel met 21,5 pnf, waarmee zij ook de belter wonnen, die beschik baar was gesteld door de gemeente Wls- senkerke. Ze zullen Zeeland mogen vertegenwoor digen op de nationale Kampioenstrijd in Apeldoorn. Op de tweede plaats kwa men de Oranje ruiters uit Willemstad met 10,7 pnt., terwijl de Haringruiters uit Biervliet op de derde plaats eindig den met 3 pnt. De dressuurproef voor achttallen werd gewonnen door de Oran je ruiters met 105 pnt. Op de 2e plaats eindigden de Kleppertjes (kleine maat) met 100 pnt. de vijfde plaats was voor de Gouwe Rijders uit Serooskerke met 94,5 pnt. terwijl de Schouwe ruiters de rij sloot met S3 pnt. De dressuur proef voor viertallen werd gewonnen door de Haringruiters met 98 pnt. De tweede laats was voor de Schouwse ruiters, die eze plaats moesten delen met de pony- vereniging Fortius uit Middelburg. Bei den haalden 87 pnt. De induviduele dres suurproef werd gewonnen door mej. An- nemarie Picavet uit Axel met 117 pnt. Tweede werd mej. Marijke Schilleman van de Haringruiters met 114,5 pnt, derde Jan van Hoeve eveneens van de Haringruiters met 111 pnt. Het mid dagprogramma werd geopend door de wethouder van de gemeente Wissenker- ke iie heer G. P. Leendertse, waarna begonnen werd met de rubriek springen. 'Iet springen in de categorie A-B werd ;ewonnen door mej. Janine Scheele. van e Kleppertjes uit Axel, tweede werd de heer Jan van Hoeve van de Haringrui ters uit Biervliet, terwijl Mej. Janel Plaisir van de Oranjeruiters uit Willem stad derde werd. In de categorie C-D eiste de heer Jan de Feijter de eerste plaats voor zich op, zijn zusje Anne-, lien de Feijter werd tweede en Maja Mullock derde. De beker voor de beste New Forrestpony, die beschikbaar ge steld was door de New Forreststamboek ging naar Annelien de Feijter uit Axel. Individuele dressuurprijzen werd gewon nen door Annelien de Feijter met 123,5 ~>tn. tweede in dezelfde categorie werd 'anine Scheele met 120,5 ptn en. derde Maja Mul'lock-Houwer. In ring 5 van dezelfde categorie was de eerste plaats voor Jan de Feijter met 101.5 ptn. Lies- beth Bom werd tweede met 98,5 ptn., en Trees Picavet derde met 98 ptn. Na het springen werd de baan vrij gemaakt voor de gecostumeerde ruiters, die de toeschouwers een schouwspe lieten zien dat reeds 5 a 6 eeuwen achter ons ligt. Het was al met al een zeer kleurrijk geheel en het viel -.zelfs voor sommige ruiters niet mee om weer direct daarop over te stappen ih de. heden daagse werkelijkheid. Het volgende punt van orogramma was het uitkiezen van de testgaande pony. De bestgaande rijpony mag n.l. Zeeland vertegenwoordigen op de Nederlandse Paardendagen die op 15 en 16 augustus in Utrecht worden gehouden. Hier mogen dan uit elke pro vincie voor de categorie A-B 1 pony en voor de categorie C-D ook 1 pony ver schijnen. De gelukkigen die Zeeland mo- "en vertegenwoordigen zijn resp. Trees ^dcavet en Marino Picavet uit Axel. Hierna volgde de parade van alle deel nemende ruiters en amazones, waarna de paarden werden geïnspecteerd door jkh. mr. L. P. Quarles van Ufford bur gemeester van 's-Gravenpolder in zijn j-oorzitter van d~ rijverenigingen. Mevrouw M. van de Bos, hoofdbestuurs lid van de landelijke rijverenigingen en Mejuffrouw C. Klein inspectrice van de Koninklijke Federatie van Ponyvereni gingen, gevolgd door de prijsuitreiking. Na de prijsuitreiking werd het .Wil helmus' gespeeld. Het laatste onderdeel van deze middag was het Tally Ho rij den: De paarden moeten dan een be paalde afstand stapvoets afleggen, daar na wordt deze afstand verdubbeld in draf gereden, tenslotte wordt de eerste afstand verdrievoudigd in galop gereen. Winnaar in de categorie A-B werd Pe ter de Bock met de pony Sandor uit Axel. In de categorie C-D ging de eerste prijs naar Jan de Feijter met Shamrock eveneens uit Axel. In zijn slotwoord dankte de heer Hocke allen die tot het welslagen van deze dag hadden mee gewerkt en wekte allen op ook het hippisch concours aanstaande zaterdag 12 juli in Oostkapelle te bezoeken. Nest-recori Onbewust heeft de natuur zich zelf overtroffen, wat het bouwen van zwaluwnestjes aan een huis, betreft. Enige tijd geleden werd gemeld dat in de Schouwse .West hoek' vyftien dergelijke nestjes aan een woning zaten .vastge kleefd'. In Nieuwerkerk is dezer dagen het record .nestjesbouwen aan één huis' gebroken, want aan het huis van de heer D. Stoutjes dijk, Kerkring 2, zijn onder het overstek niet minder dan 22 nest jes van deze, lenteboden' gesigna leerd. De heer Stouptjesdijk, wiens wo ning al jarenlang als trekpleister der .langstaartigen' geldt, ver wacht, dat er zich ruim 70 jongen in dc nesten bevinden, ,want drie eitjes per nest is héél normaal', vindt hij. Van de zwaluwen zelf, heeft hy weinig last, al krijgen de ramen en kozijnen in de muur on der het bewuste overstek wel eens een extre beurtje. (ADVERTENTIE) 21 HAAMSTEDE Ongeveer tienduizend toeschouwers waren zaterdagmiddag op het vliegveld terrein te Haamstede aan wezig toen daar een door de Eerste Zuidhollandse Auto Cross Organisatie gehouden autocross van start ging. Door massale opkomst en de moeilijkheden bij het parkeren waren velen zonder toegangskaart op het terrein gekomen, waardoor de recette, voor een groot deel bestemd voor het uniformenfonds van de harmonie Witte van Haamstede, bene den de verwachtingen bleef. De tien duizend toeschouwers hebben volop sen satie gehad tijdens deze race waaraan omgebouwde achtcilinders van oude jaar gangen en originele stockcars deelna men. De coureurs joegen reusachtige stofwolken op met hun lawaaierige ve hikels. Drie keer moest de gereedstaande brandweer in actie komen om in brand gevlogen a,uto's te blussen. De cou reur Meijer uit Nigtevecht ontving een premie van f 25,plus een verblijf van een week in een caravan, omdat hij als eerste met zijn wagen over de kop ging en met de wielen naar boven kwam te liggen. Bij al dit spektakel behoefde de Roode Kruis-ploeg geen dienst te doen De beide tractoren hadden werk te over en na iedere rit werden er een paar wagens weggesleept. De finale werd ge wonnen door P. Schut uit Dordrecht die zijn Impala het langst heel hield, 2 H. Verbeek uiit Moercapelle, 3 M. Kore- vaar uit Nieuwerkerk a.d. IJsel 4 H. W. Vuik uit Krimpen a.d. IJsel en 5 de eerste stockcar-rijder K. de Jong uit Stolwijk. Schut won daarmede de grote wisselbeker. De nog overgebleven wa gens werden hierop in een Le Mans start opgesteld voor de afvalrace die werd gewonnen door M. Steenbergen uit Nieuwerkerk a.d. IJsel. Tentoonstelling varkens en schapen op Goese markt GOES Vrijdag 29 augustus wordt op de Grote Markt te Goes door de pro vinciale stamboeken in Zeeland voor varkens en schapen de jaarlijkse ten toonstelling gehouden. Dit provinciaal gebeuren is bedoeld als stimulans voor de voortgaande kwaliteitsverbetering van de Zeeuwse fokvaiikens- en foikscha- penstapel. De voorbereidingen voor deze fokkerij -meeting zijn in volle gang. Bij ue exterieurkeuringen van de varkens en schapen zal vooral gelet worden op de slachtwaarde. die deze diersoorten als fokdier in zich verenigen. In de mor genuren zullen de individuele keuringen plaatshebben en na de middagpauze de groepen- en kampioenskeuringen. Ringrijderij Te Meliskerke werd in combinatie met Zoutelande een ringerijderij gehouden. Ei' waren 15 deelnemers. De uislag ins: lste prijs J. Wisse 34 ringen: 2de prijs W. de Visser 31 ringen; 3de prijs S. Blaas 28 ringen; 4de prijs L. Vos 27 ringen; 5de prijs J. Koene 24 ringen: 6 de prijs H. J. Krijger 24 ringen; 7öe ~s Jos Wisse 24 ringen; 8ste prijs Visser 22 ringen; 9 de prijs J. Minderhoud 22 ringen; 10de prijs A. Louwerse 22 ringen; 11de prijs A. van Siuijs 21 ringen; 12de prijs W. van Sluijs 20 ringen; 13de prijs C. Davidse 18 ringen; 14de prijs A. Mattihijsse 15 ringen; 15de prijs J. Adnaanse 8 rin gen. taart lste groep S. Blaas; taart 2e groep W. van Sluijs..Patlyel en doos sigaren J. Koene, meeste volgringen J. Wisse 11; meeste missers J. Adnaanse Extra prijzen: Eerste tien ringen Jan Wisse; 75ste ring Jos Wisse; 100 ste ring L. Vos; 150ste nng C. David se; 200ste ring P. de Visser; 245ste ring W. van Sluijs; 300ste ring W. van Sluijs. lste beker Jan Koene; 2e be ker Jan Wisse; 3e beker L. Blaas; 4e beker H. J. Krijger; 5e beker A. Louwer se; 6e beker Jos Wisse; 7e beker A. van Sluijs. de beker voor Zoutelande won W. de Visser. Ér2ijn2200ve%iging9o.ppdepQStkanioiefikt!E>sv'jel)elödag.lÉïScht Eer. aantal daarvan is zelfs ook.op vrijdagavond»! -oe plaatselijke ko.opavcs ofronend. Voor os posiagentschaponn neiden aoarte openingstijden.-: V" Vrijdag en zaterdag in Oostkapelle Naast veekeuringen ook ruitersport OOSTKAPELLE Vrijdag en zaterdag zullen te Oostkapelle de Agrarische Da gen Walcheren worden gehouden, on danks de naam een inter-Zeeuwse aan gelegenheid. Want Behalve het rundvee en de koudbloedpaarden van welke diersoorten het puikje van Walcherse fokkunsl zal worden getoond zijn er ook warmbloed-rijpaarden en pony's te bewonderen. Aan de keuringen en de monstraties daarvan znllen ook dieren van buiten Walcheren deelnemen. Als het weer mee werkt, zullen deze twee .Walcherse dagen' niet alleen hoogtepun ten voor de agrarische geïnteresseerden den zijn, maar ook voor de toeristen kunnen de pony- en andere paardende- monstraties, op vrijdag, en de wedstrij den met landbouwwerktuigen en liei concours hippique op zaterdag een at tractie vormen. De demonstraties en de keuringen van Shetland- en New Forest pony's even als die van de warmbloedpaarden zijn een nieuwtje. Maar ook de bewonderaar van het stoere Zeeuwse werkpaard kan op de Walcherse Dagen nog aan zijn trekken komen, en genieten van de tra ditionele demonstraties met twee- er vierspannen. Rundvee-folokers en eige naren laten zich vooral de eerste dag niet onbetuigd. Niet minder dan een 160-tal catalogusnummers zijn geregi streerd met inbegrip van produktieklas- en fokgroepen. De schapenteelt is lucratief bedrijf vertegenwoordigd door fraaie exemplaren van het Texelse ras. Zoals gezegd zal het zaterdagpro gramma. overwegend gewijd zijn aan de ruitersport, maai- worden afgewisseld met activiteiten van de plattelandsjon geren, waarin het wedstrijdelement sterk bepalend zal zijn. Ook voor mu ziek is gezorgd: de Oostkappelse brass band .Crescendo' onder leiding van Piet Wisse zal zaterdagmiddag in een twee tal korte programma's optreden. De eerste dag begint vrijdagmor gen om negen uur met een aantal keuringen. Om half 10 verricht bur gemeester F. G. Sprenger van Dom burg (waartoe Oostkapelle behoort) de officiële opening, waan morgenuren keuringen van- schapen, trekpaarden, wan en pony's volgen, 's Midi T* er ae kampioenskeuringea F, paarden- en pony-denionstn; Zaterdag staat dus in het ,ts het paard' en van de landbouw den. Parades, springconcourset dags en wedstrijden in trekken/ heid 's morgens vormen dan H ke programma-onderdelen, waar; CAI anderen de Landelijke Ruitens ny-club ,De Gouwe Rijers' ullVerk kerke (W) hun kunnen zultr. Geiten zijn de enige horendra: "esc dan worden gekeurd. Een aatjjoy delsfir-ia's op het gebied vanv; zuivel, landbouwwerktuigen a eeil agrarische aangelegenheden r f het tentoonstellingsterrein h-r COM van de heer A. Maljaars aan :Om i weg hun stands inrichten. BpanI De organisatie van de Agrarta™.- gen Walcheren wordt mode imrtTot maakt door de directie heilrijk kcling rijksveeleelt zuivel |.mand tingsdienst en de gewestelijke landelijke rijverenigingen van ide gr Het. zaterdagmorgcnprogrnmmiBuezk om acht uur. Het niiddagprograr half twee. Dezer dagen hield de sticht: ming Bedrijfsjeugd te Goes is in de vakschool voor meisjes fcj de jaarlijkse slotavond van hoi- sen in het restaurant van de ,F. Kaasboer' te Biggekerke. TijikNIJMl slotavond werd aan 8 cursistenBtructi tuigschrift uitgereikt van de sluiter cursus en aan 5 cursisten he'.namel schrift voor de 3-jarige cursiu.het bi cretaresse van het stiehtinKonvolr mevr A P. Bos-Israëls reikte hoeft - tuigschriften uit en de leidsi'Het j. P. M. de Wilde sprak hierna iislag dende cursisten in dichtyorm over i een persoonlijk woord voor ie& dankte zij het docenten-team r ,roede samenwerking. De veri:j ide jaars cursisten boden als I j hun waardering een door hun r| mi vaardigde oorkonde, versierd - zonnebloem, het embleem van sussen, aan. Als gasten waren aanwezig de ster en leidster van de zustorof tie der Mater Amabilis-cursusn Jansen en mevr, Koters, terwijl: de medewerkende bedrijven dhr: bedrijfsleider van Fitwell R' ding NV te Goes aanwezig was. Na het officiële gedeelte, niaü gezelschap een duin- en strsn.' ling bij 'Zoutelande, waarna m-: bij de .Walcherse Kaasboer' ffif tijd gezellig bijeen bleef in lige sfeer van dit restaurant, komende cursusjaar hoopt de s Vorming Bedrijfsjeugd te Goes kunnen starten met 2 groepen sisten voor meisjes van 14-17, met twee avondcursussen voor van 17 jaar en ouder. Aan de sus te Goes wordt meegewerkt; volgende bedrijven: de wasserij Arnberg NV, Fitwell Regenklei: Sanbella Foundations NV e de rk led Lng. ST -LAV REN S Inwoners SI;-Laurens geven in hun uren blijk van hun burgerzlnè hun spierkrachten in' te al' voor de aanleg van een hié speelplaats. De gemeente Ite het materiaal eri leden VS' wijkvereniging voeren het iv uit. Op deze wijze kan SI-I* reus nog sneller in het bezit men van de kinderspeelplaats.'- hebben zich al in de tachtig f willigers aangemeld, die a"- een morgen of mirlda.g willen* steden aan het werk, dut toB zavenh.onder manuren zal ops!j ken. Hier gaat men een bttw die in de weg staat te lijf. (Foto PZCI gest Bir nie Zee 5 Sp< Ra> Fir

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 18