Ernstig ongeval op rijksweg bij Lewedorp Spoor van vernielingen langs de Zeeuwse kust evoluon Zand vult Springersdiep Brouwersdam 2 REEKS ONGELUKKEN OP ZEEUWSE WEGEN zeeuws Kunt u 75 watt bij elkaar trappen? Geen visserijfeest wél visserijdag in Breskens Zes auto's in kettingbotsing bij Kruningen Belg door eigen auto aangereden KOE DOOD NA BOTSING MET PERSONENAUTO Zeeuwse ALMANAK Duindam PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 8 JULI 1969 Wis en waarachtig kunt u dat. En dat is precies genoeg om een televisietoestel aan te fietsen. Veel van zulke boeiende en vernuftige zaken vindt u in het Evoluon. Een permanente tentoonstelling gewijd aan de mens, onze samenleving en de ontwikkeling van de wetenschap en techniek. Eindhoven Gesticht door Philips in 1966 (Slot van pagina 1) lijke bewoners zagen een zomer droom in enkele uren tijds weg waaien. Op het strand van Oostkapelle werd een veertien jarige jongen door een plank van een omgewaaid strandhuis je aan het hoofd getroffen. De jongen overleed later op de dag in het Gasthuis te Middelburg. De trieste balans over de activitei ten van deze ongewoon lievige juli- storm, is hiermee nog lang niet ge maakt. Om zeven uur maandag ochtend werd een windkracht van nog slechts vier vijf Beaufort ge meten. De wind wakkerde snel aan. De witte koppen op de golven kwa men vlugger en vlugger naar de vloedlijn en rond 1 uur in de mid dag bereikte de wind haar grootste kracht: een constante van S, met plotselinge uitlopers en stoten van 9 en 10 Dat betekende storm tot zware storm. Na dit hoogtepunt nam de wind geleidelijk in kracht al'. Om acht uur 's avonds kwam men tot ee gemiddelde meting van 4 a 5 Beaufort, tijdens buien uitlopend tot 6 en T. Een verdere afneming kon digde zich toen al aan. Bij de buien werd in Vlissingen een neerslag van 20 mm gemeten. De storm liet zich zowel op zee als aan de wal danig voelen. Om tien minuten voor half negen werden de loodsdiensten op de Wielingen voor alle schepen gestaakt, om half elf volgde eenzelfde maatre gel voor de diensten op het Oostgat. Pas om kwart voor vijf in de middag werden de diensten voor de grote schepen hervat. Om acht uur 's avond volgde een uitbreiding naar .alle schepen'. Bang avontuur Op de Keeten bij Stavemsse hebben maandagmiddag zestien Antwerpse zeeverkenners enige bange uren door gemaakt toen ze met hun drie zeil- sloep door de storm werden overval len. De vijftien jongens, in leeftijd variëi"end van 12 tot 15 jaar, waren, met hun leider 's ochtends vertrok ken van.uit de haven van Sint-Anna- land. Toen ze niet meer op zeil kon den varen, gingen ze over op roeien, maar ze konden hun lichte bootjes niet houden. Toen ze niet aankwa men in Colijnsplaat. waar ze volgens de afspraak naar toe zouden varen, werd groot alarm gegeven. Een vaar tuig van de rijkspolitie te water voer uil om te zoeken. Enige tjjd werd aangenomen dat de jongens verdron ken zouden zijn. Later bleek dat twee sloepen bij Stavenisse tegen de dijk waren geslagen, de derde lag in de Geul. Alle zestien jongens kwa men behouden aan wal, verkleund van de kou en totaal ontdaan van al le zeewaardigheid. Ze brachten de nacht door in een boerderij te Sta venisse. Vandaag zullen ze na re paratie van hun vaartuigen vaartui gen trachten naar Antwerpen te rug te zeilen Schepen Op de Oosterscheide ter hoogte van Wemeldinge raakte aan het begin van de middag het Duitse ongeveer 1000 ton metende vaartuig de ,Rhef nus 155' in moeilijkheden. Het schip plooide en brak. Dé rijkspolitie te water uit Wemeldinge haalde 6 man van het schip, dat verder afdreef en voor Yerseke vastliep op een zand plaat. AaD het eind van de middag werd de .Rhenus 155' losgetrokken door de bergingsvaartuigen .Anjo' van Hoekman uit Wemeldinge, .Wal rus' van Van der Tak, ,Cobi M' en .Avant 15' van Muller. Aanvankelijk werd gevreesd, dat het schip voor een deel zou z'.jn geladen mot chemicaliën. Dat bleek loos alarm. Er was geen lading aan boord. Vrij kort bij de .Rhenus 155' liepen voor Yerseke nog twee binnenvaart schepen. de .Hendrik' (Rotterdam) en de .Emma' (Hulst) vast op een plaat. De schippers hadden beslo ten bij net zware weer niet de haven van Wemeldinge binnen te lopen, maar onder de dijk bij Yerseke te gaan liggen. Bij hoog water aan het eind van de middag kwamen de sche- Een op eigen kracht weer los. ie reddingsboot .President Jan Leis' uit Burgsluis haalde maandagmid dag nabij Kats zes Belgische sport vissers met een sloep van de Ooster scheide. De Belgen uit Herenthals waren 's morgens uitgevaren om te gaan vissen en tijdens de storm liep de boot vast op de Vondelingeplaat, enkele lrilorneters van Kats. De rijks politie te water, die elders de han den vol had, riep de reddingsboot '.n Burgsluis te hulp. Schipper C. Schot zette de Belgen met hun sloep af in de oude veerhaven bij Kats. Brandweer commandant van de Schelde te VLISSINGEN Twee zeer ernstig gewonden en een hoop matei'iële schade viel er afgelopen weekeinde tijdens een grote reeks verkeers ongelukken in Zeeland te betreuren. Het zwaarste ongeluk deed zich voor ter hoogte van Lewedorp op rijksweg 58, waarbij twee jonge Vlissingers levensgevaarlijk werden gewond. Hun toestand is zo pe nibel, dat zij nog steeds in levensgevaar verkeren. Een kettingbotsing bij Kruiningen leverde eveneens aanzienlijke schade en wonderwel slechts lichtgewonden op. In Zeeuwsch-Vlaanderen ontstonden op verschillende plaatsen aanrijdingen, waarbij verschillende slachtof fers vielen. TWEE ZWAAR GEWONDEN UIT WRAK GEHAALD LEWEDORP Op rijksweg 58 bij Vlis singen zijn in de nacht van zondag op maandag twee jonge Vlissingers zeer zwaar gewond geraakt, toen zij met hun auto van de weg raakten en tegen een boom botsten. Het ongeluk gebeurde op de ryksweg tussen de Noordweg en de Zuid-K flaaijertsedijk. De Vlissingse au tomobilist S. B. en de inzittenden W. M. >L waren op weg naar huis. De wagen raakte van de weg, trok een spoor van 140 meter door de linkerberm, raakte twee bomen en kwam tegen een derde boom tot stilstand. Dokter A. F. R. van Opdorp uit 's-Hee- renhoek verleende eerste hulp en de bei de slachtoffers werden per ambulance maar het ziekenhuis St-Joanna in Goes gebracht. Voor het leven van M. wordt gevreesd. B. is zeer ernstig gewond. De auto werd totaal vernield. Het ongeluk gebeurde even voor twee uur 's nachts, terwijl het wegdek nat was. Op de foto: het wrak van de auto. KRUININGEN Op rijksweg 58 bij Kruiningen is zaterdagmorgen vroeg een kettingbotsing ontstaan, waarbij vier personenwagens en twee personenbusjes betrokken waren. Twee wagens werden zwaar beschadigd, de andere liepen min der schade op. Het ongeluk ontstond, doordat een busje, bestuurd door A. A, J. F. P. uit Breda, op de achterste van vijf auto's inreed, die waren gestopt voor de rode verkeerslichten. De wagen van P. schoof de vijf auto's, die in de rich ting van Goes reden en waarvan alleen de achterste nog niet helemaal stilstond, op elkaar. Enkele inzittenden van de auto's liepen schaafwonden en schram men op. In alle voertuigen zaten vakan tiegangers, die op weg waren naar de Walcherss kust. De auto's werden be stuurd door de Duitser M. L. uit L anger- wehe-Kreis Duren, A. G. J. van der S. uit Heze, A. G. N. uit Antwerpen, J. F. van R. uit Waalre, en B. S. uit Arn hem. De laatste wagen en de auto van P. uit Breda werden zwaar beschadigd. Het verkeer, dat bij Kruiningen over 2 banen wordt geleid, ondervond nauwe lijks vertraging. LEWEDORP Een kraanxvagen sleept het wrak van de veronge lukte personenauto weg, die in de nacht van zondag op maandag van rijksweg 58 raakte exi tegen een hoorn tot stilstand kwam. Twee aanrijdingen bij Serooskerke SEROOSKERKE Bij een aanrijding op de provinciale weg ter hoogt van Mo- naans-hoofd onder Serooskerke liep de heer N. B. uit Renesse een verwonding aan zijn schouder op. Een personenauto bestuurd door de heer D. A. E. uit Nue- nen verleende geen voorrang aan de lieer B. die op een bromfiets op het rijwielpad reed. toen de auto wilde af slaan. Dokter Simons uit Renesse ver leende eerste hulp. IJZEXDIJKE Door een samenloop Op de kruising provinciale weg-Zwaard- van omstandigheden is een inwoner vaniweg kwamen zondagmiddag nog twee Antwerpen vrijdagavond op de rondweg personenauto's met elkaar in botsin; bij IJzendijke door zijn eigen auto aam- Het gereden. De Belg had zijti wagen even voorbij een benzinestation niet een de fecte motor in de befm gejinrkeerd. Hij besloot de auto naar het rijwielpad aan de overzijde van de weg te duwen, een Karwei 'waaHjij hij werd geholpen door een automobilist uit Schoondijke die kort tevoren was gestopt. Juist toen de wagen dwars op de weg stond, nader de met grote snelheid een personenau to bestuurd door een inwoner uit Ter- neiizen. De Terneuzenaar ramde de Bel gische auto in de flank. De Belg, die op het laatste moment wilde wegspringen, werd door zijn eigen auto ingehaald en geraakt. Het werd een complete caram bole, want de Belgische wagen ramde vervolgens de auto van de hulpvaardige Schoondijkenaar. Resultaat: de Antwer penaar T. moest l'chtgewond naar het ziekenhuis in Oostburg worden vervoerd, de Belgische auto was rijp voor de schroothoop en de beide Nederlandse auto's, respectievelijk eigendom van de Terneuzenaar M. en de Schoondijkenaar C.. werden zeer zwaar beschadigd. it ongeluk gebeurde toen de heer W. uit Zwijndrechit met zijn auto de rijbaan in de richting van de Zwaard- weg .verliet. Dé keer J.' G. C. uit Den Haag die achter deze auto reed bemerk te het te laat en reed op zijn voorgan- ->'En ivds"wat lichte materiële scha- MIDDELBURG Een koe heeft haar ontsnapping uit een wei maandagmor gen met de dood moeten bekopen, toen het beest op de Sandberglaan door een auto werd aangereden. De koe liep daar bij dusdanige verwondingen op dat een toevallig passerende slager het beest meteen afmaalde. De auto, bestuurd door C. S. uit Helmond werd aan de voor zijde totaal vernield Gezindte Wemeldinge feit drie zondagsscho len, van verschillende gezindten. Als je achter iemands gezindte wil komen, hoef je maar te kijken tij aar ie z'n kinderen op zondags school heeft gedaan. Hoewel je natuurlijk niet helemaal kunt zeg gen dat iemand die z'n kinderen niet naar een zondagsschool doet, zonder gezindte is. Een jong echt paar, dat zich onlang8 in het dorp vestigde, had het wel gedaan, Jk ben gisteren naar zondags school geweest*, méldde de oudste zoontje, 'lat een nabijgelegen werkplaats w as binnengestapt. Voor de verzamelde ambachtslui lag hier een kans. - jto-zo. en naar welke zondags- schooi ben je geweest?' Het ventje noemde de straat. Dan wordt jij evangelisch'. Het ventje protesteerde hevig. ,Ik word 'politie?, poneerde hij met grote overtuiging en zo zie je maar weer, hoe je je in lernanda gezindte kunt vergissen. Vlissingen begraven VLISSINGEN Onder grote belang stelling werd maandagmiddag de lieer C. van Oven te Vlissingen begraven. De lieer Van O,ven. commandant van de be drijfsbrandweer van de koninklijke maatschappij De Schelde, was donderdag op 55 jarige leeftijd overleden. Namens ,De Schelde' dankte de heer J. A. Smits, chef van de veiligheidsdienst, de overledene voor het vele werk, dat hij heeft verricht. Hij bracht in herinne ring. dat het voor een groot deel aan de heer Van Oj'en is te danken dat de bedrijfsbrandweer van zeer modem ma terieel is voorzien. Namens htet brandweerkorps van Schelde bracht de heer C. Schout, brand meester le klasse, hulde aan de overle dene. Behalve veel belangstelling onder andere van diverse brandweerkorpsen op Walcheren, Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen, waren er ook ve le bloemstukken en kransen. Onder ande re van het Schelde-personeel. de NVBC, de gemeente 's-Heer Arendskerke, de gemeente Vlissingen, c'le bewakingsdienst van De Schelde en van de kinderen kleïn-ltinderen. BRESKENS Geen Breskense visse- visserijdag die onder auspiciën slaat van rijfeesten dit jaar, niaar toch wel een visserijdag, waarvoor ditmaal tekent de visserijverenïging ,Ons Belang'. Deze visserijdag die onder auspiciën staa.t van de evenementencoihmïssïe Breskens, zal worden gehouden op zaterdag 2 augus tus en «il zich voornamelijk rond de haven aispelen. Het voorlopige programma omvat 's morgens twee uur lang hengelwed- strijden bij de haven voor de jeugd tot en met veertien jaar. Terwijl de jeugd vist, komen de Zevibel-leden voor een re- unie in Dc Uitkomst bijeen, die om half een met een koffietafel in de vismijn wordt voortgezet. In de vismijn en op de haven is de hele da» ook nog op drie augustus een visrestaurant. Om twee uur wordt de bekende wimpel uitge reikt en gehesen voor dat schip, dat de hoogste gemiddelde prijs over het he le jaar in de wacht sleepte. Daarna be gint ook een show van vissersschepen op de Westerschelde. een uur varen. Be langstellenden kunnen meevaren. Het is dit jaar voor het eerst, dat de opvaren den van de vissersschepen een klein be drag moeten betalen. Dat is de verze kering. die er dit jaar voor het eerst is afgesloten voor de passagiers. Op deze visserijdag Breskens zijn er voorts 's middasrs judowedstrijden en om zes uur volgt een voetbalwedstrijd tussen Breskens en Arnemuiden. om twee be kers. De festiviteiten zullen tot in de avond kunnen worden voortgezet Marinierskapitein Peters zwaar gewond ROTTERDAM De kapitein «Ier ma riniers J. Peters is bij een ongeval in de Rotterdamse Van Ghentkazerne zeer ernstig gewond geraakt en in zorgwek kende toestand overgebracht miar het ,Di jkzi gtzïekenhu is'. Bij een val van een bordes liep de heer Peters ernstig rugletsel op. Kapitein Peters diende onder meer in Vlissinger en was laatstelijk betrokken bij de ac ties op Curagao. CONVENTIONELE AFSLUITING BIJ DELTAWERKEN (Van een onzer redacteuren) OUDDORP Zonder ophef en met het gebaar van de routinier gooit de deltadienst van rijks waterstaat op het ogenblik een geul dicht in de Brouwersdam, tegen de wal van Goeree aan: het Springersdiep. Dat gebeurt op een bijzonder conventionele manier. Geen caissons, geen ka belbaan, maar doodeenvoudig zand spuiten. Lang en veel. Tot dat het water erin smoort. Dat wil zeggen totdat de bult zo hoog is geworden dat het water er niet meer overheen komt. Het Springersdiep is een geul van ongeveer 1200 meter breed met (geringe) dieptes tot 6.35 m NAP, waarin snelheden zijn gemeten tot 2 meter per seconde. De hele tactiek bij de nogal con ventionele aanpak van deze (met een groot woord aangeduide) af sluiting is, ervoor zorgen dat je het water vóór blijft. Continu zand spuiten dus. Zodra je stopt, verlies je terrein. Vijf weken lang wordt dat nu al gedaan. Twee knapen van zuigers, de ,Edax' en de ,HAM 207', broken een meng sel van zand en water uit op liet toekomstige damvak en zij halen daarbij een capaciteit van 2000 kubieke meter per etmaal. ZORGEN DAT JE HET WATER VOORBLIJFT De afsluiting van het Springersdiep is 'm feite de uitbouw van een dam vak van de Goereese duinen in zuid westelijke richting tot aan het land- hoofd voor een van de twee overblij vende diepe geulen in de Brouwers dam, de Kous. Dat gat zal in 1971 met twaalf doortaatcaissons worden gedicht. Op het ogenblik wordt er in een dok ten noorden van het dorp Zonnemaire, aan de Orevelingen, druk aan die caissons gebouwd. Hel' damvak in het Springersdiep we vermeldden het enkele weken te rug al is ook bijzonder, omdat het voor de helft zal worden uitgevoerd met een volkomen nieuw .gezicht', als een duindam. Dat wil zeggen dat het zandlichaam van dat betreffende ge deelte niet zsil worden afgedekt met klei of asfalt, maar met zand, be plant met struiken en helm. De ver wachting is namelijk dat er ter plaat se van de Goereese duinen in de ko mende jaren na de afsluiting van de Brouwersdam een stevige aanzanding zal ontstaan. Zeshonderd meter duin dam dus, de rest als damvak volgens de geijkte methode zoals er al meer dan drie kliometer in de monding van het Brouwershavense Gat ligt. Aan de kop van het damvak zal een stroomgeleidende vorm moeten wor den gegeven. En dat zal dan gebeu ren door er twee havens te maken, een werlchaven aan de binnenkant en een vluchthaven aan de buitenkant van het damvak. Zoals gezegd: het dichten van dit Springersdiep staat in geen enkele verhouding met de grote afsluitingen door middel van doortaatcaissons en kabelbanen. Toch levert het de del tadienst interessante gegevens op. In dat opzicht is liet zelfs wat experi menteel. Er zijn namelijk bepaalde voorspellingen iredaan over de hoe veelheden zand, die er moeten wor den gespoten, over de snelheid waar mee dat gebeurt. Dat wordt nu, bij de uitvoering, nauwkeurig nageme ten. Het gaat er dus om, een goede kwantificering te krijgen. Het is de bedoeling dat het damvak over zijn gehele lengte nog vóór het eind van dit lopende werkseizoen ge reed komt. Volgend jaar begint dan het voorspel tot de definitieve af sluiting van het Brouwershavense Gat in 1971. Brug Twee caravans en een personenauto waren maandagmiddag op en bij de Zealandbrug aan Zierikzecse kant een gewillige prooi van lievige ruk winden. Door een windstoot werd de caravan van G. 31- uit Leeuwarden naar de linker kant van het wegdek gedrukt en kwam hierdoor in botsing Voor POLAROID ZONNEBRILLEN naar OPTICIEN St-Jacobsstraat 14 Vlissingen - Tel. 2398. Op de Westerschelde werd 's mor gens om 11 uur in de pas van Baar land het 300 ton metende binnen vaartschip .Jadjo' uit Duisburg over vallen door de storm. De sleepboot .Holland' van Muller uit Terneuzen voer uit en wist het schip in de ha ven van Hansweert te loodsen. De .Jadjo" liep geen averij op. De sleepboot .Holland' van Muller uit Terneuzen heeft maandagmiddag assistentie verleend aan het ms ,Pi- ranga', dat op de Westerschelde in moeilijkhden raakte als gevolg van de storm De bemanning van de .Holland' haalde de vrouw van de schipper en diens kinderen van boord, waarna het schip werd bin nengebracht in Hansweert. De ,Pi- ranga' (372 ton) heeft Brugge als thuishaven. Het schip vervoerde ij zer van Duisburg naar Reims. De .Zeeland' van Muller voer uit naar een jacht dat met een defect roer op de Westerschelde dreef ter hoogte van de Eendrachtpolder. Ook dit schip werd binnengebracht in Hans weert. Roto; Bij de Banjnard te Kam perland werd de storm ee» auto te erg. Het voertuig be landde rèchtstandig in de sloot. (Foto PZC). kleir enig Campings Hel meest tragische bericht ze julistorui kwam uit Oostkapelle waar de veertienjarige scholier Ad de Bruin uit Roosendaal op het strand aan het hoofd werd getroffen door een plank van een instortend strandhuisje. De jongen verbleef met zijn familie ia het zomerhuisje .Het Zeepaardje'. Na het ongeval werd de jongeman zwaargewond en in zorg wekkende toestand overgebracht naar het Gasthuis te Middelburg, later óp do middag overleed de jóngen aan zijn verwondingen. Op het strandgedeëlte tussen Rë- tranchement en Cadzand z:j:i over een afstand van 2 km enkele tien tallen badhokjes omgewaaid. De schade aan persoonlijke bezittingen ó'.eef beperkt. Toen de storm op stak was het laag water. Daarom kregen de strandspullen. zoals bij een vorige gelegenheid was gebeurd, niet de kans in zee te waaien. De rijkspolitie van Cadzand liep met een megafoon de stranden af, om bad gasten op te roepen hun huisjes zoveel mogelijk leeg te halen. De noordwestelijke storm die gedurende enkele uren boven de westhoek van Schouwen heeft gewoed, heeft vele kampeerders zwaar gedupeerd. Op veel kampeerterreinen werden de ten ten door'zware windstoten van hun plaatsen gerukt en meters verder neergesmeten. De schade is voor ve len groot doordat hun bezit aan flar den werd gescheurd. Vele kampeer ders, pas zaterdag jl in Haamstede, Burglh en Renesse gearriveerd, keer den haastig huiswaarts. Deze mede deling is overigens niet alleen van toepassing op de Schouwse West hoek. Zeer veel toeristen, bang ge worden door de alles en iedereen overvallende storm, hebben Zeeuwse kust zo gauw ze konden verlaten. Ook van het Walcherse kampeerfront kwam het nodige nieuws los. Met name in gebieden vlak achter de duinen, waar valwin den de tenten teisterden, spookte het vooral gistermorgen behoorlijk. Er gingen dan ook nogal wat tenten a.a.n flarden. Tentdaklozen werden bij andere vakantiegangers of in boe renschuren ondergebracht. De stort was voor veel vakanti evierders af leiding om de biezen te pakken -a droger oorden op te zoeken. Dat te tekent voor velen naar huis. Dat ging niet voor iedereen en; vlot. Moeders, die met kinderen o; campings verbleven moesten eer. wachten tot de heer dez huizes, ili nog in de woonplaats elders aan t werk is, gelegenheid had orii zijn li milie te komen ophalen. En dat i niet plezierig, zeker als pappie d: nog van over de West-Duitse gra moet komen. Alleen de ervaren kat peerders hielden hun tent staan? Dat cr zoveel onderkomens tegen vlakte gingen was volgens inside zuiver en alleen te wijten aan Ik feit dat men een teiitje iiad opg» zet alsof men aan de Rïviêra \\t neergestreken. Zonder extra beidt gingen en met te kwetsbaar maler aal. Je moet .hier houten haringen ft bruiken en het tentgeraamte m« van dikke buisjes worden gemaal: zei een kampeerder die al me; stormpje had getrotseerd. Op ra campings aan de Walcherse ktf waar bij de ingang nog het bord vol stond sloeg de storm gaper/, gaten in de dichte rij van tont»: Bij.het zien van. clie troosteloze tol stand riskeerden andere kampa: ders die wel droog waren geblete het geen uur langer. Ze pakten in: vertrokken. ,Wel erg voorbarig", vond directeur van wallenburg vt de stichting hadplaatsbelangen Domburg. JDe barometer loopt i weer op'. Maar toen was het lx echter al geschied cnsi: zing kent leen inter extei scha; terra ke k moet king leden teren Hai'n bladi zei 1 krijk Mijn heeft in hc Hij topee plaat zovet koms de m briefi lands goed met de juist passerende bestelauto uit de richting Kortgcne. Met een ge vaarlijke zwaai bleef dc caravan op de weg stil staan. Direct daarop werd nog een caravan door de winti gegrepen en bleef schuin op de genliaak hangen. Het geharrewar niet de caravans op de Zeclandbrug leverde voor het overige verkeer tij delijk enige vertraging op. Omstreeks vier uur werd een perso nenauto uit de bocht van de weg ge blazen en kwam in een sloot terecht. De automobilist kwam met de schrik vrij. Een takelwagen was nodig otn de auto weer op de kant te trekken. De storm heeft ook de Evenementen hal van de manifestatie .Hollandvier' in Barendrecht volledig vernield. De overige paviljoens, die los staan van deze gróte tent, liepen geen schade op. Vandaag zal een nieuwe hal wor den opgetrokken waarin deze week nog diverse evenementen zullen wor den gehouden. De .Hollandvier' duurt nog tot en met zaterdag 12 juli. En hiermee blijkt de balans van deze Noordwester dan in hoofdzaken gete kend. Rest voorts nog het gebruike lijke patroon van omgewaaide schoor stenen, afgewaaide dakpannen, lek kages en brandweerlieden in actie. (Hoe liet werk ann de Brou wersdam er op het o blik voorstaat, wordt op pa gina 6 in beeld gebracht). HET WEER IN EUROPA Barcelona regen. Belgrado onbewolkt. Berlijn geheel bewolkt, Bordeaux licht bewolkt. Geneve halt bewolkt, Grenoble onbewolkt, InnsbrUck regen, Kopenhagen geheel bewolkt, Lissabon onbewolkt, Locarno half bewolkt, Londen zwaar bewolkt. Luxemburg zwaar bewolkt, Madrid half bewolkt. Malaga zwaar bewolkt. Mallorca zwaar bewolkt. München regen. Nice half bewolkt, Rome onbewolkt. Wenen zwaar bewolkt, Zilrich half bewolkt, ZELFDE TEMPERATUREN, liet algemeen veel bewolking P kele buien maar nuk verspreidt) 1 klaringen. Matige tot vrjj krachtige V dc kust al' en toe krachtige wind tus* west en noordwest. Ongeveer (IcH® temperaturen als maandag. STRAND'VERW ACHTING. ind gaat langzaam afnemen nog een enkele bui en geleidelijk1 opklaringen. Temperatuur: 1517 f den. Zeewater: 17 graden. Vooruit# ten: rug van hoge druk geeft w# dag een verdere verbetering, maar «j licht niet van lange duur. Veranderlijk met opklaringen ell I® (Ier lage temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemlo> over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: o 10; min. temp.: van ongeveer nor# tot 3 graden onder normaalmax. U: van 1 tot 5 graden onder normaal: e op een droge periode van minste# uur: 80 procent; kans op een gf- droog etmaal: 60 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 10; min. temp.: 0 tot 4- graden oc- normaal; max. temp. 0 tot 4 gl® onder normaal; kans op een droge riode van minstens 12 uur: 80 pro® kans op een geheel droog etmaal: procent. Mr. Stock Duett stayii de hi VW i Leem een c SCllipi ria', rond paar, zjjn ber l uit Z Pana ka di

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2