.Prins Willem-Alexander' te water Goede hoop op onbesmet gebied voor verwaterplaats van Zeeuwse mosselen J. A. Kakebeeke (83) Eerste omroeper van Nederland' MIDDELBURGER OMGEKOMEN IN BRANDENDE AUTO Zeeuwse ALMANAK ,Begi innen Afbraak KRUIN INGER ONTTROONT DE MARTELAERE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 7 JULI 1969 HARDINXVELD De opdracht voor de .Prins Willem-Alcxander' werd op 17 mei verstrekt. Het schip is bedoeld voor de veerdienst Vlïs- singen-Breskens, maar zal aanvan kelijk dienst doen op Kruiningen- Perkpodler. Het schip is van dezelf- clp klnssp nis do .Prinses Christina'. De hoofdafmetingen zijn: lengte 113,60 m breedte 18,55 m holte 6,75 m diepgang 4,65 m Het schip heeft twee rijdekken van elk 1200-1300 m2. Het onderste rijdek heeft een breedte van 12,60 meter, het bovenrijdek 13,20 meter breed. De doorrijhoogte voor het onderste rijdek bedraagt 4,20 meter en die voor het bovenrijdek 2,30 meter. Teneinde een indruk van de opper vlakte der rijdekken te verschaffen zij vermeld, dat op elk rijdek ca 140 personenauto's een plaats zullen kun nen vinden. Aan vóór- en achterzijde zijn de rij dekken afgesloten door hydraulisch bediende, waterdichte kanteldeuren, die zeer snel omhoog gedraaid kun nen worden in het plafond van het rijdek. Het onderste rijdek heeft 4 rijbanen, bestemd voor vrachtauto's (afhan kelijk van de lengte 40-60 stuks) en hte bovenste rijdek heeft 6 rijbanen voor personenauto's (ca 140 stuks). Zowel op het onderste als op het bo venste rijdek kunnen gelijktijdig 2 auto's op- dan wel afrijden. De bo venbouw van het schip is vanaf het bovenste rijdek grotendeels vervaar digd van aluminium in een speciale zeewaterbestendige kwaliteit. Dit is geschied met het oog op een betere stabiliteit en terwille van de naar verhouding geringe diepgang van het schip. Het schip biedt plaats aan maximaal 1000 passagiers, waarvoor 3 salons beschikbaar zijn op het promenade dek. Er zyn 300 zitplaatsen in de salons en ca 160 zitplaatsen buiten. Iedere salon is uitgerust met een buffet voor warme en koude, dranken. Alle ruim ten zijn voorzien van mechanische ventilatie en luchtverwarmïng. De dieselelektrische voortstuwings installatie zal het schip een maximum snelheid van 17,5 knoop en een dienstsnelheid van 16 knoop geven. Deze installatie bestaat uit 4 acht cilinderdieselmotoren, die ieder een generator aandrijven voor de opwek king van de elektrische stroom, no dig voor de voeding van 2 elektro motoren, waarvan er een aan elk uiteinde van het schip is geplaatst. Deze elektromotoren drijven de schroefassen aan. Het schip heeft dus achter en voor een schroef. Het schip is uitgerust met de mo dernste navigatiemiddelen als radar, echolood, zoeklichten, marifoonin stallatie voor de communicatie met de wal. Door het hele schip is verder een uit gebreid brandblussysteem aange bracht, dat er speciaal op berekend is om benzinebranden te lokaliseren en te blussen. Op elk rijdek zijn verder een aantal schuimstations ingericht, die de ma terialen bevatten om brandende voertuigen zowel met water als met schuim te blussen. Het ligt in het voornemen om dit nieuwe motorschip in dc eerste maanden van 1970 in gebruik te ne men op de dienst Kruiningen-Perk- polder, ter voorlopige vervanging van het m.s. .Prinses Christina', dat "sinds 4 juni 1968 dus bijna 2 jaren prak tisch onafgebroken in bedrijf is ge weest en aan een onderhoudsbeurt toe is. Bij de foto's: Doopwromve me vrouw ScJiorer wuift de nieuwe dubbeldekker achterna bij de sta pelloop. Naast haar de heer Schlömanndirecteur van Mer- icede/Van 'Vliet. (Foto's PZC) AFWEZIGHEID HOOFDREDACTEUR Onze hoofdredacteur G. A. de Kok is tot 28 juli aanstaande afwezig. Als zijn plaatsvervanger treedt op de chef Zeeuwse redactie C. de Voogd te Vlis- 'S-HEER ARENDSKERKE Op de rijksweg bij 's-Heer Arendsker- ke Is in de nacht van vrijdag op zaterdag de 27-jarige Middelbur ger A. de Block in een brandende auto om het leven gekomen. De heer De Block zat in de auto, die werd bestuurd door H. C. van H. uit Middelburg. lopende bocht. Aan de rechterkant van de weg reed de wagen over een beton nen plaat, waai-door een parkeerstrook werd gemarkeerd. De auto vloog tegen een boom en kwam 20 meter verder brandend tot stilstand. De bestuurder werd uit'de wagen geslingerd. Hij liep slechts lichte verwondingen op. De heer De Block was gehuwd en hij had drie kinderen. Na een inhaalmanoeuvre ter hoogte de Oude Kraayertsedïjk raakte de auto die in de richting van Middelburg reed van de weg in een naar links Zeeuws PROEFVAART BEGIN 1970 De proefvaart van de .Prins Willem-A-lexamder' zal eerder dan verwacht, namelijk niet in maart maar al in januari- februa/ri 1970 plaatsvinden', al dus deelde Merwede-directe-ur Schlömann zaterdagochtend na enig .vissen' van Zeeuands commissaris Van Aartsen mee. De heer Schlömann had te voren een tewaterlating .een typisch Hollands gebeuren' genoemd en mr Van Aartsen die in dit verband de aandui ding .Hollands' niet zo best kon plaatsen, vroeg uitbrei ding in de richting van .ty pisch Hollandse-Zeeuwse ge beurtenis,' De gegraveerde bijl, waar mee mevrouw Schorer de ka pt had, en die bij de mr Nieuwehhuis te rechtkwam. was volgens de heer Schorer niet bedoeld om straiks bij eventuele gebreken opgeheven te worden naar de werf. ,Ik kan -u zeggen dat er wel een schok door gs ging, toen u met die bijl op dé proppen kwam,' aldus mr Van Aartsen. ,Maar we zijn niet helemaal weerloos. Mocht de bijl in on ze richting geheven worden, dan hebben we in de staten zaal altijd nog een prachtig Schots zwaard gereed hangen'. TOENEMENDE WIND Veel bewolking met tijdelijk regen ei in het zuidoosten van het land een kan: op onweer. Zwaldce tot matige wind uit oostelijke richtingen later draaiend naar noord tot noordoost en tot krachtig, in het westen vah het land tot hard, toe nemende. wind. In het algemeen lagere temperaturen. STRANDWEER Vandaag ongunstig strandweer, ten volge van een depressie die via Zuid- Nederland naar het noordoosten trekt. Mogelijk nog regen bij een (krachtige noordenwind. Bij 15 tot 17 graden te koel. VOORUI1 p 2CHTEN Voorlopig koel, maar geleidelijk opklaringen. Vooruitzichten voor dinsdag en woens dag. Koel met afnemende buiigheid, Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon: 2 tot 9; min. temp. omstreeks normaal: max. temp. 2 tot 6 graden on der normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent: kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 3 tot 11; min. temp. van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal; max. temp. 1 lot 6 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 u 80 procent: kans op een geheel dr< etmaal 60 procent. VISSERIJ-INSPECTEUR VAN ERP BI] ZEVIBEL: KWEKERS EN HANDEL MOETEN SAMENWERKEN OM ZAAK OPTELOSSEN ARNEMUIDEN Vandaag, maandag, zullen zoals gemeld, ge deputeerde staten van Zeeland spreken met de betrokken partijen in de door Goes' afvalwater be vuilde mosselverwaterplaatsen bij Yerseke. Er bestaat goede hoop, dat na dit gesprek zo spoedig mo gelijk met de aanbesteding van een zuiveringsinstallatie voor het Goe- se afvalwater kan worden begon- Ook het tijdelijk verwateren van mosse len elders in Zeeland, in plaats van op de Yerseke bank zal worden bekeken. Bij het rijksinstituut voor visserijonderzoek in Bergen op Zoom worden momenteel tal van monsters uit het hele Zeeuwse stromengebied bekeken, dus niet alleen de Oosterschelde, waarvan de resultaten (het onderzoek op colibacteriën) zeer gevarieerd uitvallen. De resultaten zijn meest ongunstig, maar enkele waren gunstig. Komende week zullen de onder zoekingen worden voortgezet. Het pro ductschap voor vis en visprodukten ver leent wat dat betreft alle hulp om zo spoedig mogelijk tot andere verwater plaatsen voor de Zeeuwse mossel te ko men. Ir H. A. M- van Erp. inspecteur visserij in algemene dienst uit Amster dam, die uitvoerig op de-mosselverwater affaire zaterdag inging op de Zevibel- jaarvergadering in J)e Arne' te Arne- muiden zei daarom te verwachten dat het in orde komt. De 83-jarige vitale Kruintngse heer Kakebeeke heeft zo weet dit blad elders te melden met bel, regionaal kostuum en het be richt van een noodslaehting het nationale omroepersconcours ge wonnen. Volgens welingelichte kringen heeft dAt allemaal niets te ma ken met een nationale of regio nale omroep: daarvoor wordt voortdurend aan de bel getrok ken, maar de noodslaehting blijft achterwege. Het beestje wil (nog) heid toch ook maar de Ooster- en Wes- terschelde verpest ,Wïj moeten op onze achterste poten gaan staan. Dat doen we wél als de Rijn vervuild wordt door Duitsland, maar hier in Zeeland doen we niets. Voor een gemeente geldt ten sterkste dat zij water niet mag vervuilen. We zouden eigenlijk de gemeente Goes in gebreke moeten stellen. De heer Lockefeer uiitte kritiek op de pers, die naar zijn mening tav de coli bacteriën overdreef. Hij vreesde dat het publiek kopschuw zou worden. .Denk aan de haringworm'. Gekookt en gebakken is de mossel van Y'erseke wél te eten, vond hij. De resultaten van de visserij waren het afgelopen jaar niet ongunstig, zo zei hij. pachters kunnen met schade beladenI treft de huidige saneringsmaatrege- vertrekken, terwijl de deltadienst de on- len onvoldoende. barmhartige grijpers op de mosselgrond|Dc heer Lockefeer stelde voorts in zijn, loslaat. Wij kunnen hier niet ïn lierus-l retje (je sportvisserij aan de orde. ,Wij ten'. vragen ons wel af of het altijd wel echte I visserij voor de sport is. Hij achtte een vond dat de ongebreidelde ontwikkeling mogelijk mr" Sceptisch was hij ook over zaken in de Eendracht. Hij huurders van mosselpercelen die door de bouw van de Oosterscheldebrug waren gedupeerd, in elk geval beter af waren en onder-vonden dat de provinciale over heid de veroorzaakte schade reëel heeft gelenigd. .Zeer en zeer belangrijk is, dat we kun nen beginnen. Als er een andere verwa terplaats is te vinden dan Yerseke, dan Is dat te regelen wat het mijnen in Yer seke zelf betreft. Als we geen grote ver waterplaats kunnen vinden dan zullen we een geschikt plekje op het eigen perceel of dat van de buurman moeten zoeken. De verschillen zullen dan hope lijk niet zoveel zijn. Maar we moeten eerst een onbesmet gebied hebben.' Hij meende ook dat de schade za.l wor den vergoed als men eigen percelen moet gebruiken, omdat de schade, die de kwekers en de verse handel hebben veel groter Maar e raad ,dat kwekers en handelaren nu eens goed de handen ineen slaan: niet als er aanvoer is allen tegelijk komen en met volle vrachten, want dan zal het niet zo lukken'. Maar hij verwachtte toch niet dat men vóór 1 augustus klaar zou zijn. Ir Van Erp kwam op deze vergadering dus met gunstige mededelingen, die voor zitter A. L. S. Lockefeer van Zevlbel daarom waardering ontlokten voor wat overheid en prod.uktschap doen mosselverwaterplaatsen, maar I voegde er meteen aan toe, dat de ,over- In de mosselsector was er zelfs een re- cordaanvoer, maar: ,de tijd van een mil joen ton mosselen lijkt vooijblj, omdat er cultuurgrond weggevallen is en zal wer vallen en omdat er nog geen vooruitzie) ten zijn op vervangende grond. De af braak is begonnen. Na de toegebrachte schade door de voltooiing van het drie- eilandenplan beginnen nu de deltawer ken grote nadelen voor de mosselen te veroorzaken, in de Grevelingen en in de Hammen. Voeg daarbij het ophouden van alle mosselcultuur in de Eendracht, in verband met de aanleg van het Schelde- Rijnkanaal'. Volgens hem staat daar wei nig of niets tegenover: geen nieuwe per celen voor de mossel cultuur; een ont- werp-sehad'ewet, waarvan het voor hem een grote vraag was óf de behandeling nog dit jaar in het parlement klaar komt alsmede geen definitief standpunt van de minister betreffende de schade in de Eendracht en een voorlopig afwijzend standpunt ten opzichte van de vergoe ding van schade in de Hammen. .Nieuwe percelen zouden in de Wadden zee moeten komen en in Zeeland op Yer seke bank en mogelijk, experimenteel, aan het Volkerak, maar is het- de minis ter wel ernst om daadwerkelijk mee te werken aan het verkrijgen van nieuwe percelen', zo vroeg hij zich af. Scherp stelde hij de .rechten van de pachters, zoals die in de pachtwet ver ankerd liggen en daarnaast hoe de Ne derlandse staat de deur dichtsmakt voor zjjn pachters van mosselpercelen. Toezicht De heer Lockefeer achtte het voorts veeg teken, dat de mossel- en oester- kwekers eigen rechter moeten spelen op hun percelen en een bewakingsdienst moeten instellen tegen wormenspitters en perceelvernielers. Zevlbel heeft in middels vernomen dat thans zeer scherp wordt gelet op de wormenspitters door AID en rijkspolitie. I.n het bijzonder ge durende de laatste weken zijn er actr tegen deze personen ondernomen. Een snelboot van de rijkspolitie te water uit Amsterdam werd voor enige tijd naar de Zeeuwse stromen gedirigeerd. de kans op excessen. ,A1 gevoelen wij ons ïn een zwakke posi tie tegenover de sportvisser^, dit neemt niet weg, (lat wij vragen om streng toe zicht op deze visserij, opdat zjj binnen de perken blijven, waarbinnen zij zich moet bewegen'. Tot Slot herinnerde de heer Lockefeer aan nieuwe activiteiten van de studie groep Oosterschelde, die de Oosterschel de wil openhouden. .Wij hangen straks liever de vlag niet halfstok, zoals in Zoutkamp bij de afsluiting van de Lau- werszee. Wij zullen ervoor blijven ijveren om deze halfstokparade te voorkomen'. De heer K. Hoekstra, voorzitter van de Nederlandse Vissersbond, wees er in een algemene toespraak onder andere op dat men als vissers «Aimen met de overheid moet zoeken naar de oplossing van de problemen. Hij vroeg zich af of het nog wel de beste weg is wanneer men als vis serijorganisatie alleen maar rekening houdt met de individuele aanpak, die de visserij vraagt. Hij wees er voorts op. Ten aanzien van de garnalenvisserij zei dat de Syltvissers dit jaar hele goede de heer Lockefeer onder andere dat deze'uitkomsten hadden en vond het noodza- ook al achteruitgaat door mindere vang-.kelijk dat de garnalenvissers overscha- sten en lagere prijzen. Hij vroeg zich af kelen op grotere boten. Zijn opmerking. of hier een structurele verandering aan de gang is doordat de bodemgesteldheid in ae visgronden voor de kleine kotters bepaalde invloeden ondergaan van bij voorbeeld afsluiting zeegaten en water vervuiling, waardoor de broed- en leef- mogelijkheid der garnalen slechter wordt. De prijsontwikkeling noemde hij onrustbarend. Wat de Syltgaranalen be treft verwachtte hij dat ook in de toe komst wel een deel van de Zeeuwse vloot naar het gebied bij dit Deense eilandje gaan evenals naar het Engelse ka- In het algemeen zullen dus de ver- visgronden meer bevist worden, dat zal uit de aanvoeren bljjkcn. Uit een dis cussie later in de vergadering over kwa liteit en grootte va.n Zeeuwse en van Syltgarnalen bleek overigens dat de Zeeuwse garnalen bepaald geen slecht figuur slaan. Een handelaar uit Zierik- zee gaf desgevraagd de voorkeur aan de Zeeuwse garnaal. De Zevibelvoorzitter noemde wat de garnalenschepen be- dat de garnalen van Sylt groter en beter zijn dan die van Zeeland vond overigens nogal wat kritiek. De heer Hoekstra wees voorts op plan nen voor garnalenpelmacliin'es, de over heid is bereid voor een financierin.gsre- geling te zorgen, opdat bijvoorbeeld een stichting tot exploitatie van de machine kan overgaan. Het wachten is nu op de keuze uit twee apparaten, waarvan -- één ln Roosendaal wordt vervaardigd. Het gezelschap werd na de vergadering ontvangen in net gemeentehuis van Ar- nemuiden, waar burgemeester A. Hack onder andere iets uiit de historie ver haalde en de toekomst schilderde: Arne- miuiden (sinds 1870 zonder vissershaven) nog* steeds wooragemeente voor de vis sers en voorts ln ontwikkeling als jacht havengemeente. De heer Hack hees, als voorzitter van de school, de noodvlag voor de Zeeuwse vïsserijschool in Vlis- singen, die het slechtoffer dreigt te wor den van de mammoetwet. HOORN IJzendijke dreigt uit te sterven. De ongeveer 2500 zielen tellende gemeente kampt namelijk met een schrikbarend tekort aan huwbare meisjes, zo- dat het dorp is blootgesteld aan een tergend tragisch lot. Dit sombere nieuws werd zaterdag middag wereldkundig gemaakt door IJzen-d'ijks dorp omroeper Piet de Martelaere, die zich naar het IJssel- meerstadie Hoorn had begeven om zich daar als deelnemer in een luid keels en nationaal stads- en doros- omroeperseoneours te mengen. De heer De Martelaere verdedigde in Hoorn zijn titel van .Eerste Omroe per van Nederland', waartoe hij tij dens het in 1968 te Egmond aan Zee gehouden concours werd' uitge roepen. Dertig omroepers uit het ge hele land had'den zich met gongen, bellen en toeters naar Hoorn gerept om te trachten Piet 'de Martelaere te onttronen. De oudste omroeper die zich in deze unieke strijd wierp was de 83-jarige J. A. Kakebeeke. dorpsomroeper van Kruiningen. En het waren juist de stembanden van deze vitale man die de hoopvolle ver wachtingen van zijn 29 collega-roe- Bers melodieus de grond in boorden, 'e heer Kakebeeke werd na een felle strijd winnaar van de Gouden Gong van Hoorn en drager van de titel .Eerste Omroeper van Nederland'. De Martelaere werd gedegradeerd naai de zesde plaats. Initiatiefnemer en organisator van het eerste concours voor omroepers is de heer Th. B. Hilbers. directeur van de WV van Bergen aan Zee. Aangezien het concours 19S9 om fi nanciële redenen niet in die plaats kon worden gehouden, werd de or ganisatie hiervan overgenomen dooi de heer G. L. Smits uit Hoorn. De heer Smits is de producer vaneen scala van activiteiten en attracties die onder het motto Hoorn en Zien' worden georganiseerd door de stich ting stad Hoorn. De animo voor het gebeuren bleek van dien aard te zijn oat de stichting stad Hoorn reeds nu heeft besloten van het concours een traditie te maken. Het eerstvol gende concours zal worden gehouden op zaterdag 4 juli 1970. De landelijke krachtmeting tussen mensen die nog een beroep uitoefe nen dat uit het wazige verleden stamt, is dan ook werkelijk een lust voor oog en oor. Het gros der deel nemers legt al door zijn respectabele leeftijd getuigenis af van het tanende maar tanige karakter van het om roepersvak. .Niet mijn gemeente, maar het fenomeen .omroeper' is op sterven na dood', aldus de onttroon de Piet de Martelaere. ,Door het ont staan. van dit concours wordt dit beschimmelde nieuwsmedium echter weer nieuw leven ingeblazen. En dat: is goed. Laat de omroeper maar een nationaal monument van vlees en bloed worden, oen romantisch af treksel van de tijd waarin telefoon, radio en televisie nog tot de meest bizarre science fic-tionbe grippen be hoorden'. zo betoogde hij. En met de ze woorden was het veelkoppige pu bliek dat zaterdagmiddag de hoorba re verrichtingen van het omroepers korps volgde het ongetwijfeld eens. Het parcours, dat was opgesteld op de oud". Veemarkt van Hoorn, werd constant -betreden door in streekte- nue gestoken zestigers en ouderen die zich luid toeterend, gongend of bellend jurywaarts repten. Deze ju ry bestond -uit mevrouw K. Lannoy- Smits Verburg, schrijfster uit Eg- mond aan Zee, de Iheer Hilbers. schep per van het evenement, en de heer H. Krijgsman, voorzitter van de stichting stad .Hoorn. De beoordeling van de jury richtte zich op de volgende zeven punten: a). inhoud tekst: b) -uitspraak; c) versdhijning; d) taalvonm; e) taal gebruik; f) voordracht en g)uitmon- stering. De omroepers ambieerden allen de eretiteL, -en handelden dan ook naar de criteria van de jury. Luidkeels de burgers tot getuigen roepend imet d'c Street hoort, zegt het voort, opdat ieder het hoort' pre zen zij -de jury de meest vreemdsoor tige attributen en attracties aan. Drachtige zeugen, levende paling, roomboter, een zwembad, een nood- slachting van koeien, turf en grond wetswijziging van 1858. werden ge goten in treffende teksten, aange prezen. De heer Kakebeeke maakte met luide stem gewag van een op handen zijnde noodslaehting van koevlees, waarvan de prijs driehon derd centen per .kilogram zou bedra gen. Dit vlees werd zijn glorie. Was er van de zijde "va.n het publiek enorm veel belangstelling, ook de te levisie toonde interesse in het ver gane beroep dat in .Hoorn vele stem men deed opgaan. Een cameraploeg van de NCRV maakte opnamen van alle omroepers. Veertien deelnemers werden verzocht teksten om te roe pen voor de camera, die verband hiel den melt het programma Ziezo Zo mer', dat op zaterdag 19 juli a.s. van 20.20 tot 21.30 uur in de ether zal zijn. Op Nederland I in kleur. In dit programma zal men ook de .eerste omroeper van Nederland' 1969 kun nen beluisteren en bezichtigen. .Be zichtigen'. want de heer Kakel r- ke -mocht zaterdag worden ge- r. ook. Hij was gestoken in een origi neel Zeeuws kostuum, waaraan naar zijn eigen zeggen niets ontbrak. Me: had 'het concours een zeer feestelijk cachet gegeven. Om 12.00 uur wer den alle deelnemers in hotel ,De Ros kam' ontvangen. Om 12.30 uur z-ett' men zich aan een goede lunch, waar na om 13.30 uur een korte rok- gang door de stad volgde. Het Erai» se circus Ra-ncy. dat ten rijde va: het concours zijn ten-ten in Hoon had opgeslagen, gaf speciaal voor ö- vertegenwoordigers van -het oude be roep een cavalcade waarin het he le .beestenspul' werd betrokken. Oi 14.00 uur begon de wedstrijd om di- titel en de Gouden Gong. De strijd waarvan de afloop op 17.00 uur wai gepland, was hevig', luid en lang De bekendmaking van de uitslag de prijsuitreiking vond derhalve pai legen 18.00 uur plaats. De prijza werden uitgereikt door de burgemees ter van Hoorn, mr B. R. Cannema* De heer Canneman volgde 's mid dags het concours. Het volume va: zijn lach. die sommige omroepen hem ontlokten-, deed velen zich af vragen waarom de eerste burger vat Hoorn zich niet in de strijd wdeip om tevens eerste omroeper te wor den. Toen de lieer Hilbers onder doodM stilte dc naam van Nederlands eer ste omroeper bekend maakte, was e een man in de zaal die onder be brullen van .Geweldig, zegt lie. voort!' naar zijn gong tastte om bejaarde koning der roepers een gal mende ovatie te geven. Deze niu was Piet de Martelaere. Zijn voorbeeld werd gevolgd do* het hele koor van omroepers, zods: het hobel dreigde in te storten ond« een orkaan van gongslagen, een or kest van toeters en een Big Ben var bellen. De heer Kakebeeke nam hr glimlachend in ontvangst en ito:- dïgde. toen de rust weer enigszn was weergekeerd, overbodig mw trots aan: ".Collega's: het ds weer ee Zeeuw dit jaar; zo zie je maar.. Naast de Gouden Gong mocht winnaar nog een beker, een enveiq- 5 pe met inhoud, een herinnering, ss vaantje en een Hoornse -broeder 1: ontvangst .nemen. ,De .eerste omror per van Nederland' stelde zijn fc 'm ker ter -pla-jutse beschikbaar aan h' ij jteineentebestiuur van Knuininge' H Tik zelf sta op het randje van het» ven, maar dc omroeper zal nooit vt' B "aan', vertelde een glunderende he£ g Kakebeeke. Hij voegde hier nog iï m toe, dat hij het volgend concod s weer in actie hoopt te zijn om z; titel te kunnen verdedigen. Televisie- en persmensen werden ve volgens door de 83-jarige tot if- meer haast gemaand, want over e ge minuten vertrok zijn trein iw Zeeland. ,'En die wil ik niet imisse: aldus de omroeper, die wij even 1 ter naar het station zagen waitó J len. in geanimeerd gesprek met t heer De Martelaere. Rest nog T vermelden dat de tweede prijs ln e A wacht werd geroepen door de hr R. Koning- uit Blokzijl, terwijl V- voor de derde prijs de heer M. 7 sen uit Dan Oen-er bij de jury inoïDEN vervoegen. In totaal werden er prijzen, in de vorm van geldbeó-tgen gen, toegekend. Alle niet prljstt na-ars ontvingen een tegemoet-komiiod,Llt in de reiskosten, een vaantje en «de Ti Hoornse broeder. L ZUllei J. A. KAKEBEEKE: noodslaehtingWOl'u gelijli lijk t Een grote die v;

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2