JEUGDLANDKRANT-69 Al goed, lollie tegoed Stukkenbouw met drie verdiepingen Verdachte wilde zijn geldboete voor Rode Kruis bestemmen 6 Redacteurtjes (4-14) klommen in de pen Mmmm.... Auto's op flipperen een motortje met vla Fijn rijjen in mini- verkeer Winkel met egten kasa Knokfilm werd buiten geprolongeerd VANDAAG TISSINK'S FRIETUUS accurate jongen of meisje Woninginrichting Leenhouts EEN MEISJE NET MEISJE BROODBEZORGER BAKKERIJ DEIJ GESLOTEN ZIJN GARAGE KERCKHAERT Gevraagd LEERLING-AUTOMONTEUR HULPMONTEUR BENZINEPOMPBEDIENDE Wegens bedrijfsbeëindiging te koop: A. DE WITTE, GARAGE KERCKHAERT Kermis Kloosterzande PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 5 JULI 19S9 MIDDELBURG. Jeugdland betekent ook dit jaar weer Jeugdlandkrant. Vandaag de eerste editie; drie zullen deze maand nog volgen. Elke week geeft een jong tot zeer jong redactieteam, van 4 tot 14 jaar, gestalte aan de inhoud ervan. De eindredactie berust bij PZC-journalist P. Maartense. Deze uitgave werd verzorgd door twee .fotografen', Els Schets en Willem-Jan, die met viltstift een beeld van de officiële ope ning van Jeugdland te Middelburg en een close-up van het mini-verkeerscircuït op het witte papier vastlegden. Zes re dacteurtjes' in de dop klommen in pen of potlood om zo goed en zo kwaad als het ging een algemene impressie van de mo gelijkheden in Jeugdland aan hun blocnotes toe te vertrouwen. Voor de tekst van deze krant zijn verantwoordelijk: Aletta de Vries, Urbi van Belzen, Trudie Jobse, Mirjam, Judith Slag boom en Roel Engels, het enig mannelijke lid van deze redactie. Ik vind Jeugdland erg leuk, vooral de wagentjes en de fietsen in de ver- keerstuin. De fflm is ook leuk. We hebben al een hut en een mooie ook zeg! We: zijn Roel Engels. Gasper Slagboom, ik en Erik Sandijk. De raket vond ik ook leuk met die ballon nen. De spelletjes In de Sporthal vind ik ook leuk. Volgende week komt ook de brandweer dan ma.g je mee. Ik hoop dat je ook vla-flippen mag maken En dat je daar prijzen mee kunt win nen. Ik vind dat er een heleboel te doen is. Als het volgend jaar weer is dan gaan ik weer. Jeugdland is leuk en dat blijft het. Judith Slagboom Jeugdland vind ik heel leuk. Toen maandag de raket van Jeugdland-4 in de lucht werd geschoten door de burgemeester. Er werden nog foto's genomen ook, van de burgemeester. Toen als de burgemeester de raket omhoog ging. En de Electrohoek wa» ook leuk. Je kon er auto's maken die op een motortje reden. En er is een leuk winkeltje gebouwt. Urbi van Belzen (12) PROGRAMMA JEUGDLAND MIDDELBURG MIDDELBURG Jeugdland- gangers behoeven in de week van 7 tot en met 11 juli niet stil te zitten, want per dag zijn twee activiteiten georganiseerd. Maandag 7 juk: 10.00 uur koken en poppenkast - 14.00 uur modeshow. Dinsdag 8 juli: 10.00 uur fietsenral- ly - 14.00 uur bezoek aan de marine te Vlissingen (vertrek sporthal 13.00 uur). Woensdag 9 juli: 10.00 uur koken - 14.00 uur poppenkast en een speur tocht. Donderdag 10 juli: 14.00 uur grote spelmiddag en clowns. Vrijdag 11 juli: 10.00 uur koken en poppenkast - 13.30 uur brandweer. Elke dag bestaat er ook de moge lijkheid te fotograferen en de nega tieven af te drukken. In de geblin deerde aanbouw van de sporthal worden regelmatig films gedraaid. De busdiensten gevan van Plan-Zuid Stromenwijk en Zanddorn eei verbinding met de Midde sporthal. Van Plan-zuid: Statenlaan - Blauwe- dijk - Vlissinge Singel - Lange Vie- lesingel - Seissingel - Noordsingel. Stromenwijk-Zanddoip: instappen bij bushalte aan de Ylissingse Singel. Stromenwijk en omgeving Seisweg: instappen bij bushalte Seissingel- Seisweg. Vertrek van de sporthal: 15.45 uur. Ik ben blij dat jeugdland weer begonnen is. Er is van alles te doen, ik vint de ver-keerstuin het allerleukst, die autotjes die rijjen zo fijn. We hebben autotje getrokken, de jongens tegen de meisjes en de jongens hebben gewonnen. Mirjam (7 jaar). In jeugdland is het heel fijn. Er was een winkel waar je boodschappen mocht doen. Ik heb haar geholpen de de levens middelen op te ruimen. In de winkel werkte een lukke juf frouw: Toen ik als netjes gezet had, kreeg ik een lollie. Ik heb ook aan de kassa gestaan. Trudie Jobse (14) Jeugdland stukkenbouw: Het begon maandagmorgen met een grote lading hout door de .Schelde' gebracht. Gelijk pikten er een stel jongens er de be langrijkste schatten uit. Ook wij. Wij begonnen met .stukkenbouw': dat is alles apart timmeren en dan in elkaar zetten. Met de eerste ver dieping hadden we geen moeite maai de tweede wou niet vlotten toch liep het goed af. Met de derde verdieping hadden we ook geen moeite. Toen hij klaar was noemden we hem,jeugd land Fort'. Roel Engels Jeugdland vind ik erg leuk. Ik vin vooral het naaien leuk. Maar als je de vogende keer komt dan moet je maar een bij verkeers lum gaan kijken. Je kan er alles doen. Teken, naaien, en nog meer veel meer zelfs. Er is ook een kleuter hoek waar In meisjes staan. Er is een winkel met een egten kasa en weegsch'al. Aletta de Vries ZEEUWSCH-VLAANDEREN Beroep op de kroon van J. Scheele was tevergeefs AXEL De kroon heeft bij ko ninklijk besluit het beroep van de heer J. Scheele te Axel tegen de beschikking van de commissie ver- voersvergunningen waarbij zijn verzoek om verlenging van de hem verleende vergunning voor het uit voeren van ongeregeld vervoer met vrachtauto's tot een tot-aal laad vermogen van 15 ton, werd afge wezen, ongegrond verklaard. In het Kon. Besluit wordt opgemerkt, dat de heer Scheele tot 1 maart 1965 in gevolge een aan hem verleende vergun ning gerechtigd was tot het uitvoeren van ongeregeld vervoer. Uit de overge legde ambtberichten is de kroon ge bleken. dat hij sedert de uitbreiding van zijn bedrijf met een handel in ruwvoe- ders in 1964 vrijwel uitsluitend eigen vervoer heeft verricht. .De bedrijf resultaten over 1965 en 1966 zijn van dien aard, dat de commissie vervoervergunningen terecht heeft ge oordeeld dat de appellant, toen hij ver gunninghouder was, het ongeregeld ver voer niet voldoende heeft uitgeoefend. Voorts is nog gebleken, dat de appellant in 1967 slechts gedurende 12 dagen transporten tobv dienden heeft uitgevoerd, waarvan het laatste transport plaats vond op 4 juli 1967. Sedertdien heeft hij geen ongeregeld vervoer meer verricht en er zijn ook geen aanwijzingen dat hij in de naaste toekomst weer in vol doende mate aan dit vervoer zal gaan deelnemen.' aldus het Koninklijk Be sluit. SLUIS H- s. Jaarvergadering VW In cafetaria .Christianne' te Sluis werd de jaarvergadering gehouden van de plaatselijke VW, onder leiding van bur gemeester P. F. van Hootegem. De belangstelling van de zijde der leden was niet overweldigend. Na het uitbren gen van de jaarverslagen van de admini strateur. de heer A. van Beijsterveldt, vcdgde een uitgebreide bestuursverkie- omdat het gehele bestuur herkies- was. Om dit euvel in de toekomst te voorkomen werd een rooster van af tredenen samengesteld. De heer A. P. J. de Bruijn stelde zich niet meer herkies baar omdat hij meende dat de horeca- sector voldoende in het bestuur was ver tegenwoordigd. In zijn plaats weird ge kozen de heer J. P. Verheule. Herkozen werden voorts de heren P. F. van Hoote gem, voorzitter, G. P. Buskens. vice- voorzitter, A. J. Verwilst, penningmees ter en M. Smallegange, lid. Bij de bespreking over de buitengewone be groting, waaruit om de evenementen moeten worden gefinancierd, kwam ook aan de orde, de enquête over een even tueel te houden winkelweek of braderie. Hieruit bleek dat de meningen hierover sterk verdeeld waren. Ook kwasn aan de orde het monteren van een fontein in de vaart. Een commissie zal nader bezien of dit mogelijk is. Deze commissie bestaat uit de heren P. de Brock, J. Herrebout en C. Heijneman, aangevuld met het nieuwe bestuurslid Verheule. Nieuwe richtingwijzers in Sluis De oude handwijzers van de ANWB die op een viertal plaatsen in Sluis stonden, zijn verdwenen en vervangen door moderne blauwe verlichte rich- tïngaanduiders. Vooral het doorgaand verkeer in de avonduren is met deze nieuwe bewijzering gebaat. Carillonconcerten in Sluis De wekelijkse carillonconcerten Sluis van prof. Ephrem Delmotte, mees- ter-beiaardier, zijn weer begonnen. Even als vorig jaar worden er iedere woens dag in de maanden juli en augustus, twee concerten gegeven. Jaarvergadering Boerenleenbank In café-restaurant .Wilhelmina' te Sluis werd de jaarvergadering van de coöpe ratieve boerenleenbank gehouden. Voor zitter J. F. M. Plasschert kon een groot aantal leden welkom heten. Medege deeld werd dat men er toe is overgegaan de administratie te automatiseren. De dagelijkse boekingsgegevens worden op telstroken ingelezen in de computer van de centrale bank te Eindhoven. De eigen postdienst tussen plaatselijke en centrale bank zorgt dat deze gege vens des nachts worden verwerkt. Zo ontstaat een snelle zakenafwikkeling. Uit het jaarverslag van de directeur va.n de bank, de heer F. A. Gèvaerf bleek de snelle evolutie. Een balans totaal van 10 miljoen werd gereali seerd en de totale omzet bereikte een top van 225 miljoen gulden. In totaal werd in het verslagjaar voor f 900-000 aan leningen verstrekt. Door de gunsti ge resultaten in 1968 kwam extra ruimte vrij voor het opvangen van be drijfskosten, het doen van aanvullende de reservepositie. In de nabije toekomst zal de dienstver lening op het gebied van het reisverkeer worden vervolmaakt. Het zal name lijk mogelijk worden naast de aankoop van deviezen en het afsluiten va.n reis verzekeringen, ook gestandaardiseerde reizen te kopen. Dit zal geschieden in samenwerking met gevestigde instellin gen op dit gebied. Concert Belgische zeemachtWapel Op woensdag 9 juli zal er op de Grote Markt te Sluis om 16.00 uur een buiten gewoon concert door de kapel van d< koninklijke Belgische zeemacht onder leiding van hoofdkapelmeester-cc dant "Guy Duyck plaatsvinden. Hierbij wordte met de steun van het Belgisch Nederlands cultureel akkoord, medewer king verleend door de beiaardier prof. Ephrem Demotte. Het programma luidt als volgt: 1 Nulli Cedo, mars (J. P. Laro), 2 Cornet Ca rillon. kapel en beiaard samen (R. Bin ge): 3 Zomerse Butleia, ouverture (Guy Duyck); 4 Tanzerische Suite (E Ful ling) 5 Blow it again, mars (E. Jongh- mans); 6 Romance, uit ,Eine kleine Na.chtmusik', beiaard alleen (Mozart); 7 Nederlandse Suite, (H. van Lijnscho ten): 8 Here, kere van ons af. beiaard en kapel samen (L. 't Hart): 9 News- reel - cineac - journaal (W. Schumann!: 10 Beiaardiersiied, kapel en beiaa' sa men (P. Benoit): 11 Arnhem., mars (P. Kelly). GROOTS GEBAAR GING NIET DOOR... MIDDELBURG Toen J. R uit Noordgouwe onder drankinvloed op zijn brommer reed was het de politie opgevallen dat bij .overdre ven articulerend' sprak. Donder dag trok de man op de zitting van de politierechter, mr T. W. Atte- op andere wijze de aandacht ,Kan ik dat bedrag niet op de giro van het Rode Kruis storten', vroeg hij, nadat hij had vernomen dat onder invloed rijden op een brom fiets volgens de heren in toga moest worden beboet met ƒ100. De politierechter kon wel enig be grip opbrengen voor dit grootse gebaar. Maar u kunt dat gebaar pas maken als eerst die 100 in de staatskas zijn terechtgekomen, zo merkte hij op. R. kreeg naast Burgerlijke stand v G. Verseput en ..„„leas; Aciriana S., d v A. van den Broeke en S. P. J. Izeboud; Connie H. W., d v G. Schats en K. M. E. Ziel- tjens; Elaine J. A., d v A. Beukers en N. Verschelling; Willem P. F., z v F. van Hoorn en W. C. E. Leppens; Erwin T., z v D. L. van Hoorn en J. E. de Vos. Ondertrouwd: M. de Putter 21 i en C. M. Dekker 21 j. J Getrouwd: J. B. Ton 21 j en M. A. M. Vergouwe 19 j. Overleden: S. Kraai, 74 j e v W. C. Nijs- sen; J. van Hoorn, 72 j wedn v J. Bol- leman. Reisvereniging naar Lunenburg De reisvereniging uit Hoofdplaat, heeft onder leiding van de heer A. O. Spinne- wijn een 2-daagse reis gemaakt naar het groothertogdom Luxemburg. Om half 6 werd vanuit Hoofdplaat vertrok ken met het doel Echternach. Diverse dorpen en steden werden aangedaan, on der andere Arlon, NameD, Diekirch, Luik, Luxemburg en vele andere. Om streeks 7 uur 's avonds werd te Ech ternach het middagmaal gebruikt, waar na de stad kon worden bezichtigd wor den. Daar werd ook overnacht, waarna de volgende morgen weer koers werd ge zet naar België waar een aantal mooie plekjes werd bezocht. Ook werd de eerste dag van de reis een bezoek ge bracht aan de champagnekelders. Het middagmaal werd gebruikt te Tonge ren, waarna doorgereisd werd via Luik naar Bobbejaanland en van daaruit naar Zandhoven, waar een bezoek gebracht werd aan de Blauwe Engel'. de geldboete drie maanden voor waardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid. In de zaak van de onder drankin- vloed rijdende Terneuzenaar L. ontspon zich een Interessante cussie over lazarus zijn of niet. Raadsman mr Tichelman wees erop dat het hier ging om een van de lichtere gevallen. De officier justitie mr J. L. Andneae meende toch andere maatstaven te moeten aanleggen. Naar zijn overtuiging had de verdachte te veel blijk gegeven van het ontbreken van verantwoor delijkheidsgevoel. Hij eiste twee we ken cel en anderhalf jaar niet auto rijden. De politierechter maakte er van: een week zitten en een jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. De Goesenaar A. P. stond terecht we- S;ns mishandeling van zijn buurman, af liij een klap had uitgedeeld was uit pure zelfverdediging, betoogde hij. Deze uitlating kwaim de politierechter wiat ongeloofwaardig voor, zeker om dat de Goesenaar nogal fors van ge stalte is. .Omdat ik zo flink ben krijg ik altijd overal de schuld', mopperde hij. De officier had uit de documentatie overigens gelezen dat de man nogal eens gemakkelijk zijn handen laat wapp- ren. ,U bent een agressief heer'. D moet eens klaar zijn' vond de officie En hij eiste 75 boete. De politierech ter wilde om rekening te kunnen hou den met de financiële positie van de man bij het bepalen van de strafmaat weten hoeveel P. verdiende. Maar deze was niet erg mededeelzaam. ,Dan moet u bij de belastingen zijn. Bovendien: ik vraag toch ook niet hoeveel u verdient" Lesje wilden de theater wel eens een lesje geven. Ze konden het niet goed verkroppen dat ze van een duurde re rang dan waartoe hun kaartje recht gaf waren weggestuurd. J. R. P. uit Middelburg gaf de zaalwachter toen hij na de film buiten kwam een muilpeer en zijn vriend De (J. mepte er nog even terloops met een paraplu op. Op de zitting hoorden ze dat deze af rekening werd gevolgd door een justi tiële nota van 75. En de paraplu werd verbeurd verklaard. Doorrijden na een aanrijding kwam me vrouw C. K. A. uit Goes op een geld boete van 60 te staan. Omdat ze onvol doende verzekerd was werd daar nog een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid aan vast geknoopt. Ge- manipuleer met kentekens leverae voor C. D. uit Yerselte een geldboete op van 500, waarvan 300 voorwaardelijk. M. C. uit Kloetinge die onder drankin- vloed een aanrijding veroorzaakte kreeg een week onvoorwaardelijke gevange nisstraf opgelegd plus tien maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. S. Y. T. uit Goes zou ook niet in staat zijn geweest om een auto naar behoren besturen. Hij stond te wiebelen, zwaaien en te wankelen' zo meldde het proces verbaal. ,En ik had tooh maar tien pilsjes op', reageerde T. De officier eiste twee weken onvoorwaardelijke ge vangenisstraf en anderhalf jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De politie rechter bepaalde de gevangenisstraf op een week en de ontzegging van de rif bevoegdheid op een jaar. Conform de eis werd een Fransman die in Terneu- zen een auto zou hebben gestolen ver oordeeld tot zes weken onvoorwaarde lijk. Raadsman mr F. K. meende dat de omstandigheden eerder wezen op joy riding. HOOFDPLAAT Bejaarden Hoofdplaat op reis Ook de bejaarden van Hoofdplaat heb ben dit jaar weer hun jaarlijkse reisjt achter de rug. Zij hebben een bezoek gebracht aan Amsterdam. Het plan wa eerst om naar het nieuwe Schiphol u gaan, maar later bleek dat dit te ver moeiend zou zijn. Daar besloot de reis leider de heer A. A. van Acker, eo; ■ondvaart te maken op de Amsterdam se grachten, hetgeen bij de bejaarden zeer in de smaak was, Na deze rond vaart werd hen een middagmaal aan. geboden te Amsterdam. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de kantine van de KRO te Hilver sum, waarna de terugreis naar Hoofd- plaat werd aanvaard. De plaatselijks muziekvereniging .Oefening Baar Kunst' zorgde voor een vrolijk welkom waarna de heer Warringa de bejaarde: nog een consumptie aanbood. Kermis in Hoofdplaat Vandaag, zondag 6 en maandag juli 1969 zal te Hoofdplaat de jaarlijks» kermis gehouden worden met als at tracties onder andere een kinderdraai molen, een schiettent, een lijntrekbus- sensporttent, een buldozer-schuiven- spel en vele andere attracties, waaron- der nog een gebakkraam en een pa ling- en friteskraam. De sluitingsuren der kermisdagen zip bepaald op 01.00 uur. Er zal ook volo; gelegenheid tot dansen worden gegeven 's Zondagsmiddags is er een wielerkoers voor nieuwelingen die om half 3 zal be ginnen. Het parkoers van de wedstrijd is gepland over: Start café wed. Va: Acker-Schep'ens nabij de haven - Prin ses Beatrixstraat - Mgr. Luijpenstraat Mr Willem Schorerstraat - Achterweg- - Kersenlaan - Pastoor J. A. M. va: den Muijssenbergstraat - Eurostraat - Schoolstraat - Koningin Julianastraat Zuidlangeweg - Wilhelminadrijk (ge- meente Biervliet) ZVTM-coupure - Zuid- langeweg - Koningin Julinanastraat - Schoolstraat - Kersenlaan - Pastoor van den Muijssenbergstraat enz. Deze ronde zal 24 x moeten worde: afgelegd is circa 65 lcm. Wedvluchten Uitslag wedvlucht ,De Snelvliegers' li Oostburg op 28 juni vanuit Chateaurom met 96 duiven. 1, 5, 7 en 8 R. Verstraeten; 2 M. Krijger; ■3 en 9 A. Risseeuw jr; 4 A. Risseeuw sr, 6 mevrouw Risseeuw; 10 G. Tas. Uitslag wedvlucht ,De Snelvliegers' ti Oostburg op 29 juni vanuit Beaumeli met 298 jonge duiven. 1 C. Bron; 2, 3 en 6 W. van Unen; 411 Krijger; 5 en 7 H. Oosterbaan; 8 A. Rit- seeuw sr; 9 en 10 L. L. Risseeuw. Uitslag gewaarborgde vlucht Zeeuw' Vlaamse Bond Oostburg op 29 juni va- uit Beaumetz met 97 jonge duiven. 1 en 10 Jac. Wisse Brk; 2 C. v. Opdoq Brk; 3 A. Vermeulen Brk: 4 J. Notebaar. Brk; 5 J. v. d. Broekcke Brk. 5 E. P. Pieters; 6 J. de Smid 2; I C. Schautteet; 8 en 9 R. A. Simpt- laar; 10 C. J. Klaassen. hmpelaf Versprille; 7 J. de Smidt Zn: 8 en 9 D Quaars: 10 J. A. Versprille. De postduivehhoudersvereniging ,D* Getrouwe Duif' te.Cadzand nam vanui: Beaumetz met 284 joiige en 70 oude'dui ven deel aan een wedvlucht vanuit Beau metz. De uitslagen luiden: Jonge dui ven: I A. P. Vasseur (hoogste snelhel! 1379.40 meter per minuut), 2 A. J. Du:- ninck Zn, 3 H. van de Walle, 4 enl J. J. Visser: 5 en 10 W. van Akker. 6 I. de Neef, 8. 9 I. P. Porreij. Oude duiven: 1 D. P. van Houte Hoog ste snelheid 1420.47 meter per minuut). 2, 9, en 10 J. J. Visser; 3 J. .J. Kools; 4 A. P. de Putter Zn; 5 "en 8 I. P. Porreij; 6 P. W. Goossen; 7 J. Pleijt», 4 heerlijke kaasfricandeaus voor slechts 1,1 5 Vermicellisoep 1,25 per hele liter (pan meebrengen) BLOKKEN 16 - TERNEUZEN Voor direct gevraagd: Nadere inlichtingen: Dorpsplein 31, Schoondfjke, telefoon 01173-309/421 Coöp. vruchtenveiling .Zeeuws- Vlaanderen' GA te Terneuzen zoekt voor haar kantoor en telefooncentrale met mulo-opleiding en typediploma Mondelinge of schriftelijke sollicitaties te richten aan de directie, Langereksestraat 1, Terneuzen. GEVRAAGD: voor winkel en huishouding tevens een Langestraat 37, Hoek, tel. 01154-287. Gevraagd: NET MEISJE voor halve dagen 9 tot 14 uur. Leeft. plm. 16 jr. Mevr. L. K. v. d. Linden R0I zate fiche tij,, moe van min den van bela het ter-] Gemi besli.' of di die v links H. J. MEIJER longarts, Terneuzen AFWEZIG va» 7 juli t/m 3 aug. LEES DE PZC Ons bedrijf te Terneuzen zal wegens vakantie van 2 t/m 17 augustus 1969. Burg. Geillstrnat 31, Terneuzen. in goede staat verkerende houtbewerkings machines 1 gecombineerde vlak-vandikte bank. br. 60 cm; 1 freesmachine; 1 cirkelzaagmachine; 1 wandkettingfreesmacbine. zware uitvoering; 1 lintzaagmachine, wieldiameter 70 cm; 1 elektromotor 4,5 pk Alle machines met aan- en ingebouwde motoren en beveiliging. 1 trappenfreesmachine (licht.net). Te bezichtigen bij: AANMELDEN BIJ: Burg. Geillstraat 31, Terneuzen, tel. 01150-2258 of Molenstraat 28 - Westdorpe - Telefoon 01158-1619. ZONDAG 6 JUNI optreden van de WOOLTOWN uit Tilburg MAANDAG 7 JUNI optreden van het TRIO KEES DE NIJS Café Dancing Het Witte Huis Kloosterzande - Tel. 646 Gezelligheid 3528.! Sfeer I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 28