JEUGDLANDKRANT-69 Al goed, lollie tegoed Stukkenbouw met drie verdiepingen Verdachte wilde zijn geldboete voor Rode Kruis bestemmen Redacteurtjes (4-14) klommen in de pen Mmmm.... Auto's op flipperen een motortje met vla rijn rijjen in mini- verkeer Zomeravondvoetbal in Middelburg Winkel met egten kasa Knokfilm werd buiten geprolongeerd BOEVEN, MEISJES, LACHTEAM, LICHTE BRIGADE EN ROBIN HOOD 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 5 JULI 1969 MIDDELBURG. Jeugdland betekent ook dit jaar weer Jeugdlandkrant. Vandaag de eerste editie; drie zullen deze maand nog volgen. Elke week geeft een jong tot zeer jong redactieteam, van 4 tot 14 jaar, gestalte aan de inhoud ervan. De eindredactie berust bij PZC-journalist P. Maartense. Deze uitgave werd verzorgd door twee fotografen', Els Schets en Willem-Jan, die met viltstift een beeld van de officiële ope ning van Jeugdland te Middelburg en een close-up van het mini-verkeerscircuit op het witte papier vastlegden. Zes .re dacteurtjes' in de dop klommen in pen of potlood om zo goed en zo kwaad als het ging een algemene impressie van de mo gelijkheden in Jeugdland aan hun blocnotes toe te vertrouwen. Voor de tekst van deze krant zijn verantwoordelijk: Aletta de Vries, Urbi van Belzen, Trudie Jobse, Mirjam, Judith Slag boom en Roel Engels, het enig mannelijke lid van deze redactie. PROGRAMMA JEUGDLAND MIDDELBURG MIDDELBURG Jeugdland- gangers behoeven in de week van 7 tot en met 11 juli niet stil te zitten, want per dag zijn twee activiteiten georganiseerd. Maandag 7 juli: 10.00 uur koken en poppenkast - 14.00 uur modeshow. Dinsdag 8 juli: 10.00 uur fietsenral- ly - 14.00 uur bezoek aan de marine te Vlïssingen (vertrek sporthal 13.00 uur). Woensdag 9 juli: 10.00 uur koken - 14.00 uur poppenkast en een speur tocht. Donderdag 10 juli: 11.00 uur grote spelmiddag en clowns. Vrijdag 11 juli: 10.00 uur koken en poppenkast - 13.30 uur brandweer. Elke dag bestaat er ook de moge lijkheid te fotograferen en de nega tieven af te drukken. In de geblin deerde aanbouw van de sporthal worden regelmatig films gedraaid. De busdiensten gevan van Plan-Zuid Stromen wijk en Zanddorp een goede verbinding met de Middelburgse sporthal. Van Plan-zuidStatenlaan - Blau dijk - Vlissinge Singel - Lange Vie- leslngel - Seissingel - Noordsingel. Stromenwijk-Zanddorpinstappen bij bushalte aan de Vlissingse Singel. Stromenwïjk en omgeving Seisweg: instappen bij bushalte Seissingel- Seisweg. Vertrek van de sporthal: 15.43 uur. Ik ben blij dat jeugdland weer begonnen is. Er is van alles te doen, ik lint de ver-keerstuin het allerleukst, die autotjes die rijjen zo fijn. We hebben autotje getrokken, de jongens tegen de meisjes en de jongens hebben gewonnen. Mirjam (7 jaar). Ik vind Jeugdland erg leuk, vooral de wagentjes en de fietsen in de ver- keerstuin. De film is ook leuk. We hebben al een hut en een mooie ook zeg! We: zijn Roel Engels, Casper Slagboom, ik en Erik Sandijk. De raket vond ik ook leuk met die ballon nen. De spelletjes in de Sporthal vind ik ook leuk. Volgende week komt ook de brandweer dan mag je mee. Ik hoop dat je ook vla-flippen mag maken En dat je daar prijzen mee kunt win nen. Ik vind dat er een heleboel te doen is. Als het volgend jaar wocr is dan gaan ik weer. Jeugdland is leuk en dat blijft het. Judith Slagboom Jeugdland vind ik heel leuk. Toen maandag de raket van Jeugdland-4 in de lucht werd geschoten door de burgemeester. Er werden nog foto's genomen ook, van de burgemeester. Toen als de burgemeester de raket omhoog ging. En de Electrohoek wa* ook leuk. Je kon er auto's maken die op een motortje reden. En er is een leuk winkeltje gebouwt. Urbi van Belzen (12) In jeugdland is het heel fijn. Er was een winkel waar je boodschappen mocht doen. Ik heb haar geholpen de de levens middelen op te ruimen. In de winkel werkte een lukke juf frouw. Toen ik als netjes gezet had, kreeg ik een lollie. Ik heb ook aan de kassa gestaan. Trudie Jobse (14) WALCHEREN LO-EXAMEN HANDENARBEID MIDDELBURG Voor liet eerst wordt diit jaar in Middelburg examen afge nomen voor de akte handenarbeid lo. Het examen staat onder voorzitterschap van de heer J. Gelijns. inspecteur van het lager onderwijs te Middelburg: on dervoorzitter is de heer H. G. J. de Mey te Middelburg. Leden van de examencommissie zijn: de heer H. C. M. Frishert te Breda, mejuffrouw J. L. J. van Leur te Oudenbosch, de heer Th. J. C. Gijsman te Raaimsdonkveer, de heer N. Smeets te Zoutelande en de heer H. Houwing te Rijswijk (Z.H.). Voor deze akte slaagden de dames; C. Dekker, Terneuzen; G. B. H. Klooster- Sohoondijke; M. de WaaL, Kloos- ande; K. Kievit, Nieuwe Tonge; C. M. Lichtendahl-van Meurs. Goes en R. M. L. van Nieulande. Koewacht, en de heren: T. J. Leenders, Bergen op Zoom: A. M. Lampo. Hulst: G. Fafie. Terneuzen; B. B. Bos, Terneuzen; N. de Ragt. Vlissingen en H. A. de Looff, Zie- rikzee. Eén kandidaat kreeg een her examen. Twee werden afgewezen, Het examen wordt voortgezet. Voor het Middelburgse zomeravond voet bal z(jn de volgende wedstrijden ge speeld: Hermid I - Middelburg Zuid 0-8; Delta Sport -VSV 9-1; Brandweer - Hermid H 2-2; VSV-Blauw Wit 1-1; Kraaien- Combinatie 1-2; Middelburg Zuid-Sa- wema 2-0; Delta Sport-GJV 1-0; Her mid II-VSV 0-4; Combinatie - Blauw Wit 1-2; Sawema - Hermid I 2-4; Brand weer - Middelburg Zuid 2-7; GJV- Her mid n 5-1: Combinatie - Brandweer 2-0; Sawema - Delta Sport 2-4Hermid I - Brandweer 6-0; Kraaien - Sawema 0-4: Blauw Wit-GJV 2-0: VSV - Hermid I 0-5; Blauw Wit - Brandweer 6-0: Delta Sport - Blauw Wit 1-2; VSV - Combinatie 1-1; Kraaien-VSV 3-0. Op de helft van de competitie is de stand als volgt: Combinatie 10 8 1 1 17 32- 6 Blauw Wit 10 7 2 1 16 30-15 Delta Sport 10 6 2 2 14 37-13 Hermid I 10 5 3 2 13 27-23 Middelburg Zuid 10 5 2 3 12 «-15 Sawema 10 5 0 5 10 25-16 GJV 10 5 0 5 10 19-15 Kraaien 10 3 2 5 8 18-22 VSV 10 1 3 6 5 9-29 Brandweer 10 1 2 7 4 13-38 Hermid II 10 0 1 9 1 5-57 De bovenste zes spelen samen nog een halve competitie, evenzo de onderete vijf. Uit deze vijf heeft Hermid n zich terug getrokken, zodat deze laatste groep slechts uit vier elftallen bestaat. Het programma is als volgt: 7 juli: 7 uur: Blauw Wit-Sawema: 8 uur: Middelburg Zuid - Hermid I; 8 juli: 7 uur: Combinatie - Delta Sport; 8 uur: Brandweer - GJV9 juli: 7 uur: Sawe ma - Middelburg Zuid: 8 uur: Blauw Wit - Combinatie; 10 juli: 7 uur: Kraai en - Brandweer: 8 uur: Delta Sport - Middelburg Zuid; 11 juli: 7 uur: Hermid I-Sawema: 8 uur: Delta Sport-Blauw Wit. De resterende wedstrijden zullen na de vakanties worden gespeeld. Nutsspaarbank Bij de stichting Nutsspaarbank Mid delburg werd in de maand jun! inge legd ƒ3.879.419.30 en terugbetaald ƒ3.483.356.87. Het tegoed steeg b door van 46.484.199.59 aan hel bi van de maand tot 46.880.262,02 aan het eind van de maand. Het met f\ Jeugdland stukkenbouw: begon maandagmorgen een grote lading hout door de .Schelde' gebracht. Gelijk pikten er een stel jongens er de be langrijkste schatten uit. Ook wij. Wij begonnen met .stukkenbouw dat ts alles apart timmeren en dan in elkaar zetten. Met de eerste ver dieping hadden we geen moeite maar de tweede wou niet vlotten toch liep het goed af. Met de derde verdieping hadden we ook geen moeite. Toen hij klaar was noemden we hem.jeugd- land Fort'. Roel Engels Jeugdland vind lk erg leuk. Dt vin vooral hert naaien leuk. Maar als je de vogende keer komt dan moet je maar een bij verkeers- tuln gaan kijken. Je kan er alles doen. Teken, naaien, en nog meer veel meer zelfs. Er is ook een kleuter hoek waa,r in meisjes staan. Er Is een winkel met een egten kasa en weegschaL Aletta de Vries GROOTS GEBAAR GING NIET DOOR... MIDDELBURG Toen J. R uit Noordgouwe onder - drankinvloed op zijn brommer reed was het de politie opgevallen dat hij .overdre ven articulerend' sprak. Donder dag trok de man op de zitting van de politierechter, mr T. W. Atte- ma, op andere wijze de aandacht ,Kan ik dat bedrag niet op de giro van het Rode Kruis storten', vroeg hij, nadat hij had vernomen dat onder invloed rijden op een brom fiets volgens de heren in toga moest worden beboet met 100. De politierechter kon wel enig be grip opbrengen voor dit grootse gebaar. Maar u kunt dat gebaar pas maken als eerst die 100 in de staatskas zijn terechtgekomen, zo merkte hij op. R., kreeg naast de geldboete drie maanden voor waardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid. In de zaak van de onder drankin vloed rijdende Terneuzenaar L. V. ontspon zich een interessante dis cussie over lazarus zijn of niet. Raadsman mr Tichelman wees erop dat. het hier ging om een van de lichtere gevallen. De officier van Justitie mr, J. L. Andreae meende toch andere maatstaven te moeten aanloggen. Naar zijn overtuiging had de verdachte te veel blijk gegeven van het ontbreken van verantwoor delijkheidsgevoel. Hij eiste twee we ken cel en anderhalf jaar niet auto rijden. De, politierechter maakte er van: een week zitten en een jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. De Goesenaar A. P. stond terecht we- ■ens mishandeling van zijn buurman. >at hij een klaip had uitgedeeld was uit pure zelfverdediging, betoogde hij. Deze uitlating kwam de politierechter wat ongeloofwaardig voor, zeker om dat de Goesenaar nogal fors van ge stalte is. Omdat lk zo flink ben krijg ik altijd overal de schuld', mopperde hij. De officier had uit de documentatie overigens gelezen dat de man nogal eens gemakkelijk zijn handen iaat wa ren. IJ bent een agressief heer', moet eens klaar zijn' vond de officier. hij eiste 75 boete. De politierech- wilde om rekening te kunnen hou den met de financiële positie van de man bij het bepalen van de strafmaat weten hoeveel P. verdiende.Maar deze was n.iet erg mededeelzaam. ,Dan moet u bij de belastingen zijn. Bovendien: ik vraag toch ook niet hoeveel u verdient?' VLISSINGEN V erwarmingsplannen bij ,Goed Wonen' VLISSINGEN De Vlissingse wo ningbouwvereniging ,Goed Wonen' heeft plannen laten uitwerken voor de aanleg van met aardgas gestookte centrale ver- waxmingsinstallaties in 1395 bestaande huizen. Op verzoek van de bewoners kan elk van deze huizen van deze plannen gebruik te maken. Uit de voorlopige en quête, die het bestuur van de woning bouwvereniging onder de gegadigde! hield, bleek dat een groot aantal huur ders voor deze verbetering van het woon-comfort voelt. Om deze belang stellenden van nadere informatie te voorzien houdt men m het .Schelde- kwartier' een drietal voorlichtings avonden. waarop een Instructieve film zal worden vertoond en waarbij gele genheid zal bestaan allerlei types ver warmingsketels. radiatoren en dergelij ke te bezichtigen. Een aantal deskundi gen is aanwezig om vragen te be antwoorden. Raiffeisenbank Bij de kantoren van de raiffeisenbank te Vlissingen en Souburg werd in de maand juni ingelegd 491.799,66 en te rugbetaald 351.609.59. Het spaarover schot was deze maand 140.190.07. Het tegoed van de spaarders bedroeg aan het eind van de maand ƒ14.239.673.58. DOMBURG OECUMENISCHE KERKDIENST DOMBURG Morgen, zondag, zal 's avonds om 7 uur in de kerk aan de Markt te Domburg een gemeenschap pelijke kerkdienst worden gehouden van de hervormde gemeente en de gerefor meerde kerk te Domburg. Voorgangers zijn de beide plaatselijke predikanten, Beroep op de kroon van J. Scheele was tevergeefs AXEL De kroon heeft by ko ninklijk besluit het beroep van de heer J. Scheele te Axel tegen de beschikking van de commissie ver- voersvergunningen waarbij zijn verzoek om verlenging van de hem verleende vergunning voor het uit voeren van ongeregeld vervoer met vrachtauto's tot een totaal laad vermogen van 15 ton, werd afge wezen, ongegrond verklaard. In het Kon. Besluit wordt opgemerkt, dat de heer Scheele tot 1 maart 1965 in gevolge een aan hem verleende vergun ning gerechtigd was tot het uitvoeren van ongeregeld vervoer. Uit de overge legde ambtberichten is de kroon ge bleken, dat hij sedert de uitbreiding van zijn bedrijf met een handel in ruwvoe- ders in 1964 vrijwel uitsluitend eigen vervoer heeft verricht. .De bediijfresultatcn over 1965 en zijn van dien aard. dat de commissie vervoervergunningen terecht heeft ge oordeeld dat de appellant, toen hij ver gunninghouder was. het ongeregeld ver voer niet voldoende heeft uitgeoefend. Voorts is nog gebleken, dat de appellant in 1967 slechts gedurende 12 dagen transporten tbv derden heeft uitgevoerd, waarvan het laatste transport plaats vond op 4 juli 1967. Sedertdien heeft hij geen ongeregeld vervoer meer verricht en er zijn ook geen aanwijzingen dat hij in de naaste toekomst weer in vol doende mate aan dit vervoer zal gaan deelnemen,' aldus het Koninklijk Be sluit. Lesje Twee jonge Middelburgers wilden de zaalwachter van het City-theater wel eens een lesje geven. Ze konden het niet goed verkroppen dat ze van een duordc- re rang dan waartoe hun kaartje recht gaf waren weggestuurd. J. R. P. uit Middelburg gaf de zaalwachter toen hij na de film buiten kwam een muilpeer en zijn vriend De Q. mepte er nog even torloops mert een paraplu op. Op de zitting hoorden ze dat deze af rekening werd gevolgd door een justi tiële nota van ƒ75. En de paraplu werd verbeurd verklaard. Doorrijden na een aanrijding kwam me vrouw C. K. A. uit Goes op een geld boete van 60 te staan. Omdat ze onvol doende verzekerd was werd daar nog een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid aan vast geknoopt. Ge- manipuleer met kentekens leverde voor C. D. uit Yerseke een geldboete op van 500, waarvan 300 voorwaardelijk. M. C. uit Kloetinge die onder drankin vloed een aanrijding veroorzaakte kreeg een week onvoorwaardelijke gevan nisstraf opgelegd plus tien maant ontzegging van de rijbevoegdheid. S. Y. T. uit Goes zou ook niet in staat zijn geweest om een auto naar behoren te besturen. Hij stond te wiebelen, zwaaien en te wankelen' zo meldde het proces verbaal. .En ik had toch maar tien pilsjes op', reageerde T. De officier eiste twee weken onvoorwaardelijke ge vangenisstraf en anderhalf jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De politie rechter bepaalde de gevangen;sstra een week en de ontzegging van de rij bevoegdheid op een jaar. Conform de eis werd een Fransman die in Terneu zen een auto zou hebben gestolen ver oordeeld tot zes weken onvoorwaarde lijk. Raadsman mr F. K. meende dat de omstandigheden eerder wezen op joy riding. ds J. e) N. H. J. E. Boomer (prediking) Het orgel wordt bespeeld door de heer F. Ronner. Deze dienst wil het karak ter dragen van een oecumenische ont moeting en staat open voor allen die in Domburg verblijven, inwoners en bad gasten. WESTKAPELLE Hengelwedstrijd De hengelsportvereniging Westkapelle hield een wedstrijd in de Kreek waar aan 20 leden deelnamen. De prijzen wer den gewonnen door: 1 P. van Keulen 3 vissen, 719 punten; 2 L. Boogaards 1 vis, 251 punten: 3 P. Lievense 1 vis, 174 punten; 4 G. Lous, 1 vis. 155 punten. De volgende en tervens laatste wed strijd in de Kreek zal worden gehouden op zaterdag 12 juli a.s. VVV lampionoptocht DE BEVELANDEN WEMEI "'NCE Afscheid van zesdekjassers Dezer dagen waren de ouders van de leerlingen van de zesde klas van de ,Hin- kelingeschool' aanwezig bij het afscheid van de lagere school van hun kinderen. Geopend werd met het zingen van psalm 150 en schriftelezing en een welkomst woord namens het bestuur door voorzit ter H. A. Guiran. Hierna sprak het hoofd van de school de heer B. J. Eibers ouders en kinderen i alle leerlingen een her- getiteld .Ziet hoe dat hen overhandigd door toe. Tot slot kregei inneringsboekje u God bemint' de voorzitter. Om er een echt feestje van te maken waren alle zesde klassers op school blij ven eten en werd tot de komst van de ouders volleybal gespeeld en volksdan sen gedaan. Afscheid leerlingen In het kerkelijk centrum te Wemeldin- ge werd een afscheidsavond gehouden van de christelijke school. Deze bijeen komst die onder leiding stond van de voorzitter van het schoolbestuur de heer J. Kroon, werd vrijwel geheel door de scheidende leerlingen verzorgd. Het ge deelte voor de pauze, waarin de kin deren verschillende liederen samenzon- gen, en waarin de heer J. C. Mesu de bübelvertelling verzorgde als hoofd der 3chool, werd afgesloten met het uitde len van de getuigschriften en dagteks tenboekjes. Na de pauze was het pro gramma meer ontspannend. Er was blokfluitspel, er waren verschillende sketches, accordeonmuziek van Leo Tjoonk, pianospel van Annemieke Eek- hardt. orgelspel van Ida de Schipper, declamatie van Tlni Hollestelle en Ali Tegelaar. Zelfs de presetntatie werd door een der leerlingen verzorgd, nml. de 12-jarige Ko Koeman. Tot slot wa ren er boekebonnen voor het onderwij zend personeel en bloemen voor hun da- en de vrouwelijke medewerksters, :ns 26 scheidende leerlingen aange boden door 2 jongens en 2 meisjes. s-HFE ARENDSKERKE Bejaardenreis De bejaarden van 's-Heer-Arendskerke hebben dezer dagen een reis gemaakt naar Brabant. Vanuit 's-Heer-Arends- kerke werd in vier bussen en onder leiding van burgemeester, wethouders en bejaardenhelpsters gereden naai Drost, waar in het bosrestaurant .Su- koffie werd gedronken. Vandaar NOORD-ZEELAND Nederlaagwedstrijd In het kader van het nederlaagtoernw, dat de sportvereniging .Dulveland' ell jaar orgniseert, speelt Duiiveland I vai, avond om kwart voor zeven kat eerste wedstrijd. Als tegenstand- fungeert Herkmgen I Her kingen c Flakkee. De nederlaagwedstrijdt worden gespeeld volgens de beo: lingen van de KNVB. afdeling Zeelea Maandoverzicht Nutsspaarbank Gedurende de maand juni werd bij 6 Nutsspaarbank te Tholen aan inleg et aantal van 903 posten geboekt met ei- bedrag van f 367.492,13 en aan opni mes een aantal posten van 749 met et bedrag van f 310-533.32, een inlegove schot dus van f 56.958,81. CMMC vergadert ZIERIKZEE De Coöperatie* Melk- en Melkproduktencentrale (OM?/ te Zierikzee houdt woensdagavon: aanvang 20.00 uur, een algemene lede: vergadering in ,Het huis van Nassa: De agenda vermeldt onder meer de va» stelling van de exploitatierekening ovt 1968, van de balans per 31 decemb- 1968, van de begroting voor 1969 en vt het jaarverslag over 196S. Bij de b- stuursverkiezing zijn niet herkiesbu de heren D. Evëleens. G. A. Kloet. A, Hage, A. F. Schoof en M. de Ronde. SINT-ANN ALAND Grondwerk voor bej aardencentrum In opdracht van de stichting „Weze Armen' is de aanbesteding gehouden v. een negen tal bejaardenwoningen te Annaland. De inschrijvers waren J. Boon, Sint-Annaland, 234,763; Kurvink, Sint Annaland. 213.920; i Burgers. Sint Annaland, 251.298; J, Vaders Oud Vossemeer, 212.920: A. Schot, Tholen ƒ226.912; A. J. Soeten Simt Annaland, ƒ234.722,88; F. Burg» Sint Annaland, ƒ232.512; L. van Dijt- Sint Annaland. ƒ202.506; J. C. den fc gelsman. Sint Annaland, 208.643.68; fi Muller Franken, Sint Maartensfj. 221.648; fa. Uyt de Willigen. Oud Vos semeer 255.120; fa Hommel, Oud Va semeer. ƒ220.752 en de fa. Rijnbe- Sint Maartensdijk, 252.672. De iase? inschrijver was de heer L. van Dljï De gunning werd aangehouden. BB-SIRENE Op de toren van de hervormde kerk' St-Annaland is een BB sirene geplaatr Deze zal elke eerste maandag van maa.nd, behalve op feestdagen, wordt beproefd. De beproeving begint om 12.01 uur p- cies. met een halve minuut einde lucb alarm (effen toon), een halve min:, pauze, 12.02 uur een halve minuut lutt alarm (janktoon). een halve mint:, pauze. 12.03 uur een halve minuut t de luchtalarm, een halve minuut paus 12.04 uur een halve minuut luchitalan een halve minuut pauze, 12.05 uur o halve minuut einde luchtalarm. Hiern» de is de beproeving geëindigd. Afscheid onderwijzeres SINT-ANNA LAND Donderdag w: te Sint-Annaland afscheid genomen r. mejuffrouw M. J. Boone, onderwijzer- aan de school met den bijbel. Mep' frouw Boone verliet de school in vt: band met. haar huwelijk niet .de her C. J. P. Baarslagen uit Almelo. B het huwelijk waren personeel besttr. en leerlingen van de school aanwezt Het hoofd der school, de heer E, Kv, en de voorzitter van de schoolverc ging. de heer J. Breas spraken scheidende onderwijzeres en haar brs degom toe. Een stofzuiger en broodrooster werd het echtpaar aanp boden namens personeel en leerling? 's Avonds was er een druk bezochte n ceptie in het Dorpshuis. Films in Midden-Zeeland Alhambra-Vlissingen komt deze week weer met twee films. De eerste heet ,De dertiende man' en brengt als ster ren onder anderen Michel Piccoli, Jean- Claude Brialy en Claude Brasseur op het witte doek. Het is een Franse film naar een verhaal van Jean-Pierre Cha- brol en het gaat over een verzetsdaad in de laatste wereldoorlog met alle ge volgen voor de maguisards. ,De dertiende man' is een waar gebeurd verhaal dat Chabrol nauwelfjks be hoefde te romantiseren, want in 1943 heeft zich inderdaad een dergelijke si tuatie voorgedaan bij de zich in het wilde landschap van de Cévennes schuilhoudende maquis. Het is de 34-jarige regisseur van .Compartïments tueurs', Costa-Gavras, die nu tekent voor een bijzonder sfeer volle verfilming van Jean-Pierre Cha- brols roman .Un homme de trop'. (De zelfde Chabrol die vorig jaar de .Grand Prix du Disque' kreeg voor zijn op de grammofoonplaat vastgelegde mono loog van een eenzame boer). Donderdag en vrijdag 8 uur; zaterdag 7 en 9 uur; 14 jaar. in hetzelfde Alha.mbra draait ook ,1 nacht van inspecteur Tibbs' met SI: ney Poitier. Rod Steiger, Warren Oat en Lee Grant in de belangrijkste rollt Het is een spannende politiefilm ra sexy-tienernieisjes, boeven en leven grote agenten, die met beide typen ru weten. .Inspecteur Tibbs' is in Amerö een naam met eenzelfde klank als Nc Wolfe. Sam Spade en Perry Mason- Zondag 3 en 8 uur; maandag en dB dag 8 uur; 14 jaar. Nogmaals en waarschijnlijk ook B niet voor de laatste keer bestaat gelegenheid ,De charge van de lid; brigade' te zien. Het kan in Grai Goes. Het verhaal een heldenósi van de Britse Light Brigade is i overbekend dat aanbeveling n au welt) nodig is. Sterren: Trevor Hows- Vanessa Redgrave en John Gielgud. avondje terug naar de Krimoorlog in Goes op zohdagmiddags 3 uur; mat dag en dinsdag 8 uur. (14 jaar.) Vrijdag 4 juli draait bovendien in G» (ten bate van het Rode Kruis) nachtvoorstelling ,De gewetenl» plunderaars van Mexico', elf uur, ad tien jaar. Grand Goes draait ,De dood komt paard'. .Death rides a horse', de wt tern met John Phillip Law (romat' ging het over Tilburg naar Olsterwijk. Na. een wandeling door de bossen ging Met medewerking van het fanfare korps OKK hield de V~W Westkapel le dezer dagen een lampionoptocht. V or dit evenement bestond bijzonder veel belangstelling. Door de WV wer- de reis verder over Hilvarenhoek weer den rood-wit-blauwe vlaggetjes uitge-naar Tilburg waarin restaurant .Surac' deeld die gretig aftrek vonden bij de een warme maaltijd werd gebruikt. Om honderden kinderen die meeliepen. Ge- zes uur werd dc thuisreis aanvaard en start werd op het Marktplein waar aan - na onderweg nog afgerekend te hebben het eind van de rondgang nog enkele met een klapband, werd om acht uur de I nummers ten gehore werden gebracht. I reis NOORD-BEVELANDS WATERSCHAP VERGADERT KORTGBNE Vrijdag 11 juli wordt c'e algemene vergadering van het wa terschap ,Nd.-Beveland' gehouden. Aan de orde komt onder meer een voorstel om voor de bouw van het nieuwe ge maal te Colijnsplaat een perceel te ko pen bij de huidige uitwateringssluis van de Oud-Noord-Bevelandpoider te Co lijnsplaat. Het perceel is in eigendom van de heer C. van der Weele te Heus- den aan de Maas. De kosten bedra gen ƒ2000. De vergadering wordt be nouden in .De Korenbeurs* en begint om vier uur. Raiffeisenbank Colijnsplaat Op de coöperatieve raiffeisenbank In Colijnsplaat werd in de maand juni 198.337,13 aan spaargeld ingelegd. In het zelfde tijdvak werd 172.450,08 terug betaald. Er is dus een positief spaarsaldo van 25.887,05. Per 1 juli bedi-aagt het saldo 6.825.313,83. Kinderoperette Dorpsbewoners en vakantiegangers vormden het publiek voor de leerlingen van de christ.ell.jke nationale school te Colijnsplaat. die voor de tweede ltecr ,De' vrolijke schoenmaker' opvoerden, Het dorpshuis ,De Brug' was bijna te klein om alle belangstellenden te be vatten. Na een voorprogramma meti"^ <.uiiua.giii,uua.&iiiai.iiicc zang en muziek, waarin enkele leerlin- vert een reprise op van .Robin Hoor gen als solist, optraden op accordeon zijn schelmen'. Dat gebeurt .wer en orgel, voerden de leerlingen van delenorm succes' en daar hoeft dan school de kinderoperette op. |der helemaal niets aan te worden vaak sympathiek met een rij van minder dan 200 westerns, inclusief rollen, sinds zijn start in Stanley Ka mers .High noon'i. vertelt een verb van wraak. Twee mannen zijn het, wraak zoeken na een afschuwelijker beurtenis, twintig jaar vóór het eijr lijke verhaal begint Een bende bandieten rooft twee gens met als lading goud uit een m» overvalt en vermoordt de bewaker; het nabijgelegen huis en randt die vrouw en dochter aan. vóórdat het Ir. in brand wordt gestoken. Ze zien lid van de familie over het hoofd: vijfjarige Bill, die verscholen acW een stapel hout alles aangezien h« Maar zijn angstige ogen hebben de vier boeven elk apart een kenntr in zich opgenomen, een mogelijkheid: identificatie.., Hoe het verhaal verder loopt, kunt heter zelf gaan zien. Vrijdag 8 uur: zaterdag 7 en 9 uur: jaar. City Middelburg heeft twee,film» het programma. De eerste is meteen# de meest plezierige en toont Europ' grootste en onverbiddelijkste lacht» in de Franse succesfilm van het .Zo gezegd, zo gedaan'. Het lacht» bestaat zoals bekend uit Louis de nes en Robert Dhéry. Het verhaal bekend dat het niet opnieuw ven' hoeft te worden. De film kan wel bevolen worden en dat is minstens W plezierig als de rolprent zelf. (tot en met woensdag, 8 uur, b Het zondagniiddagniatinee van 0111'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 26