ZELANDICA Gediplomeerd autoherstelster Mariekerke wijzigt kampeerverordening Aantrekkelijke wandelroutes in Middelburgs schetsplan 9 IN ZIERIKZEE JUBILEUM BIJ VEILING K.E.O. Voorverkoop zure morellen veiling Kapelle-Biezelinge Suggestie voor afbraak acht woningen aan de Haringplaats DIRECTEUR TECHNISCHE SCHOOL:HÉ, JIJ LIJKT WEL EEN MEISJE' SCHELDEKADE WACHT OP DIJKVERZWARING JUU* VRIJDAG 4 JULI 19M PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ,De synode der christelijk afgescheidene gere formeerde kerk, sinds woensdag der vorige week alhier vergaderd en door verschillende afgevaar digden uit het buitenland bijgewoond, heeft o.a. besloten dat met de vroegere gemeente onder 't kruis thans tot één kerkgenootschap verenigde gemeente den naam tal dragen van: christelijk gereformeerde kerk'. Dit kleine berichtje in de Middelburgsche Courant van 24 juni 1869 is niet in overeenstemming met de belangrijkheid van de gebeurtenis. Prof. Nauta heeft in een artikel in het Centraal Week blad voor de Gereformeerde Kerken in Nederland van 21 juni 1969 gewezen op het belang van de hereniging van twee van uit de Af scheiding afkomstige kerken. De grootste groep had de naam Chris telijk Afgescheidene Kerk en de andere groep werd gevormd door de gemeenten onder het Kruis. Hoewel in het begin geen theologisch verschil van inzicht aanwezig was, ontstonden er kort na 1834 al lerlei onderlinge meningsverschillen die aanleiding gaven tot een ge scheiden optrekken. Toch bleef tussen diverse figuren uit beide groe pen wel een persoonlijk contact bestaan. Thans kan men niet anders dan met enige verbazing lezen dat de klacht van de Kruisgezinden de meerdere wereldgelijkvormigheid betrof die zich bij de Afge scheiden openbaarde. Zo werd een afwyklng van de vroegere een voud geconstateerd en het invoeren van nieuwigheden vond men ook maar bedenkelijk Anderzijds hadden de Afgescheidenen be zwaar tegen ambtshandelingen van de predikanten van de Kruis gezinden. De predikant te Vlissingen W. H. Gispen drong sterk op samen gaan aan. Hij had zich in I860 met de Afgescheidenen herenigd. Aan zijn invloed is het te danken dat in april 1869 een oproep van de provinciale synode van Overijssel uitging Gispen stond toen in Zwolle dat op de aanstaande synode te Middelburg pogingen moesten worden aangewend ,tot eene zoo vurig begeerde en afge smeekte vereeniging op goede, bybelsche gronden' te komen. Op een vergadering te Rotterdam werd een afvaardiging van Kruisgezinden aangewezen om te Middelburg te onderhandelen. Om de bidstond op dinsdagavond 15 juni bij te kunnen wonen, vertrok men de dag er voor. De spoorlyn was nog nieit tot Middelburg doorgetrokken! Op 17 juni viel de beslissing ,dat we voortaan gezamelijk in leer, tucht en dienst ons gedragen overeenkomstig de formulieren van eenheid der gereformeerde kerk, liturgie en kerkordening van 1618 en 1619'. De nieuwe naam luidde: Christelijk Gereformeerde Kerk. Docent Van Vélzen van theologische school te Kampen merkte op: ,Wij zagen ons verzameld in een kerkgebouw de Gasthuiskerk, waar een der meest gezegende leeraren der kerk in ons vaderland be doeld wordt B. Smijtegeld voor anderhalve eeuw de gemeente is voorgegaan, een der leeraren wier schriften nog aan een dank baar nageslacht tot voedsel strekken...' De Christelijk Gereformeer de Kerk begon met 328 gemeenten en 232 predikanten. Toen de Do leantie plaats vond was het ledental bijna verdubbeld. De Dolerenden verenigden zich in 1892 met de christelijk gereformeerden tot de Gereformeerde Kerken in Nederland. Een groep die niet met de ver eniging kon meegaan bleef de naam houden: Christelijk Gerefor meerde Kerken in Nederland. Dinsdagmorgen waren personeel en da gelijks bestuur van de veilingvereniging Krabbenaijke en omstreken in het cul tureel centrum bijeengekomen om de heer J. Mallekote te huldigen. Op 1 juli was het 25 jaar geleden dat de heer Mallekote in dienst trad als emballagemeester van de veiling te Krabbendiike. De voorzitter van de vereniging, de heer W. C. van der Werff te Rilïand-Bath bood namens het bestuur gelukwensen aan en overhandigde een enveloppe, met inhoud. Voor mevrouw Mallekote waren er bloemen. Voorts bracht de directeur van de vei ling, de heer A. Dommisse, de belang rijkste gebeurtenissen in de afgelopen 25 jaar in herinnering. Namens het personeel sprak de heer A. J. de Visser. De heer Mallekote be dankte alle sprekers, waarna men nog '~e tijd gezellig bijeen bleef. KAPELLE De veilingvereniging Ka pelle-Biezelinge en Omgeving' zal op vrijdag 11 juli een voorverkoop houden van ontsteelde zure morellen. Daarbij zal de geschatte oogst van kwaliteit I en H aan de handel worden aangebo den. De telers die voor deze wijze van verkoop interesse hebben, moeten hun kwantum kersen zo nauwkeurig moge lijk geschat voor 8 juli bij de veiling opgeven. Er zal uit de morellenkwe- kers een commissie worden gevormd die met de directeur de voorwaarden die aan deze verkoop verbonden zullen wor den, bespreken. Voor ontsteelde zure morellen heeft vooral de verwerkende industrie belang stelling. De oogst staat er dit jaar - NIET GEMENGD IN DE TENT GEEN DOMINEESNAMEN VOOR NIEUWE STRATEN om het kamperen mogelijk te maken voor familieleden tot en met de derde graad haalde de streep niet. Met 4-2 werd dit voorstel verworpen: de heer naamgenoot A. Francke (ar); de SG1 ers J. de Korte J. AI else en W. Meaj- ers alsmede wethouder P. de Visser (herv. ldezers) stemden tegen. MARIEKERKE De raad van Ma riekerke heeft woensdag de kampeer verordening gewijzigd, maar dat ging niet zomaar één-twee-drje, Mpt het nieuwe artikel om te voorkomen dat - t. een jongen en een meisje (tenzij met delijk goed voor. De kwaliteit van het, pa en n1aj 0f eeB man en vrouw (tenzij gemeester J. de Wolf gaf dat toe. .Maar produkt is in grote mate afhankelijk getrouwd) niet samen in één tent kam- we willen het zoveel mogelijk de kop van het weer. Gedurende de oogsttijd j peren hadden de raadsleden geen enkele indrukken. Er is nu nog een terug mo- kunnen de kersen weinig regen verdra-moeite, wel met het verbod om een I gelijk, omdat het nog maar zelden"~voor- gen, omdai ae vruchten sne, scheuren.0p jlet eigen terrein (,op de aan-1 komt. Bovendien kunnen b en w ont- J^ar werden er^door de in- horigheid, deel uitmakende van de ei-'heffing verlener.'. gen woning*) te plaatsen. Een poging van de heer J. Francke (herv. kiezers) MIDDELBURGSE MAJORETTEN IN FRANKRIJK MIDDELBURG Dezer dagen gaf het eerste Middelburgs majorettencorps J51- trich' te S. Ie Noble :n Frankrijk een muzikale show waarbij het instrumentaal gedeelte werd verzorgd, door de drum band, .Axel' uit AxeL In Frankrijk liet het publiek er geen twijfe! over bestaan, dat men beide korp sen zeer hoog wist te waarderen. Over de gehele route werden zowel majoreV ten en muzikanten met applaus en toe juichingen begroet. Na veel lot van de feestcommissie zijn de beide korpsen vermoeid maar tevreden naar Zee.ar.d SPUISTRAAT-SPANJAARDSTRAAT .De eigendom wordt zwaar aangetast', pruttelde de heer J. Francke nog te- jten. Hij en zijn naamgenoot wensten dan ook aantekening tegen dit artikel te zgn. Het verbod is niet van toepassing op kampeerpaspoorthouders. Alleen mogen die vanaf nu niet langer dan drie dagen op liet terrein hun tentje laten staan. Vroeger ging men na die drie dagen een uur of wat weg en kwam dan weer terug voor de vol gende drie dagenDat Is er nu niet meer bij. nieuwe doorbraak. Ook de aan-wezige bomen zullen zoveel mogelijk wor den gespaard. Aan de westzijde van de Spulstraat is enige bebouwing ge projecteerd waarbij met name is ge dacht aan bejaardenwoningen. De aan wezige bebouwing zal in verband met de verbreding van de Spuistraat moe ten worden opgeofferd. Aan beide zij den van de nieuwe doorbraak is even eens enige bebouwing geprojecteerd in de vorm van autoboxen. Om de bewoon baarheid van de Spanjaardstraat te be vorderen zijn achter de woningen aan de noord- en zuidzijde straatjes gepro jecteerd waardoor de mogelijkheid is ontstaan de woningen aan de achter zijde te bereiken, autoboxen te bouwen en parkeerplaatsen aan te leggen. Voor de aanleg van het zuidelijke straatje zal een strook van het terrein van de scholengemeenschap beschikbaar ko men. Dit straatje zal uitmonden op een voetgangersverbinding naar de Span jaardstraat en op een parkeerterrein. Tussen de Spuistraat en de Spanjaard- straat is verder nog een verbinding ge projecteerd achter de openbare leeszaal. Een gedeelte hiervan biedt parkeer gelegenheid terwijl een ander ge deelte voor voetgangers is bedoeld via een trap en poortgebouwtje ver binding geeft niet de Spanjaard straat. De trap zal nodig zijn om het niveauverschil tussen hetOude Spui en de Spanjaard«traat te overbrug- achtertuintjes, zodat het verlies niet groot is, zo wordt in het ontwerp schetsplan gezegd. Ter plaatse van de ontstane opening in de straatwand is een tuinmuur gedacht. Tussen de Haringplaats en liet noorde lijke ontsluitingsstraatje is een smal verbindingsweggetje geprojecteerd. Vol gens de huidige opzet van het plan is het mogelijk op de bestaande en uit te breiden parkeerterreinen veertig auto boxen te bouwen en 65 auto's te parke- Naamgeving Met de naamgeving van een van de twee nieuwe straten hadden de raads leden het ook even moeilijk: de Van Wijnpersestraat i evenwijdig aan de Dorpsstraat lopend) kwam er door, de ds Bakkerstraat niet. De heer Meijer beklemtoonde, dat de hervormde ds Bak ker die tijdens de inundatie van Walcheren verdronk niet voor de hele bevolking een bekende naam heeft. Er met klem wijzend, dat de kerk en de per soon geen rol spelen verklaarde hij dat het tere punt is: ,waar beginnen we en "•aar eindigen we met domineesnamen MIDDELBURG Als illustratie bij de Middelburgse restauratie nota dient het schetsontwerp van het bestemmingsplan Spuistraat- Spanjaardstraat. Opvallend zijn de speciale voetgangersverbindin gen die in dit plan zijn ontworpen. Er wordt zelfs gedacht aan een wandelroute waarin men via een trap en een poortgebouwtje de Spanjaardstraat zal kunnen be treden. Het schetsplan is tot stand gekomen in volledige samenwerking met de commis-j sie sanering en reconstructie binnenstad, zogenaamde commissie ISlarenbeek. Het bestemmingsplan wordt begrensd door ln ailicle,ljkc. ric,llt>ng is een toegangs- <le Dam, St.-Pioterstraat, Bleek, Zuid-;pa.j g-ecreëerd tot de achtererven van singel en Molstraat. De verruiming van de woningen aan de Molstraat en de het aanvankelijk veel kleinere plange- Spuistraat. Achte: de woningen aan de bied is ontstaan uit de behoefte om de westzijde van ds Koepoortstraat :s gehele binnenstad in bestemnvngsplaii-, eveneens een dergelijk pad geprojec- nen te regelen. - teerd. Het suikerplein is in het ontwerp schetsplan uitgebreid m westelijke rich ting. Daardoor ontstaat een flinke par keerruimte. Op de plaats van een af te ren. Volgens b en w van Middelburg De heer J. Francke stelde voor het dient in de omgeving van het Sui- j voorstel terug te nemen en een nieuwe kerplein een kinderspeelplaats niet te I straatnaam op te zoeken. Zo gebeurde, ontbreken. De raad besloot, dat de gemeente ga rant zal staan voor de rente enz. van een lening van 6,5 ton, het gemeentelijk deel van een lening van 5 miljoen gril den. die nodig is om de bouwstroom be jaardenwoningen op Walcheren te kun nen financieren. Het gaat iuer om 200 woningen totaal, waarvan Araemulden er 24 Douwt, Valkenisse 48. Mariekerke 24. Domburg 40 en Veere en Westka- peüe 32. Per 15 juü aanstaande zal het slachthuis van Aagtekerke gesloten worden. Het heeft rond 40 jaar dienst gedaan .Maar nu heeft het zichzelf overleefd', verzekerde burge meester De Wolf. Afgelopen jaar zijn er 7 slachtingen geweest. Zonder commentaar besloot de raad een schenking van 1000 van de coöp raif- feisenbank Domburg - .Aagtekerke te bestemmen in het dorp te aanvaar- ,U bent kennelijk zo verbluft, dat u er geen woorden voor heeft', consta teerde de burgemeester. Voorts kreeg de raad te horen, dat de verbetering van de traverse in Aagte kerke met steun van de provincie uit gevoerd kan worden als dit plan inge past kan worden in het financierings plan van de gemeente. Tot slot kreeg de raad de begroting voor 1969 aange boden, die sluit met een post voor ön- voorziene uitgaven van 26.500 gulden. e late indiening is het gevolg van de samenvoeging der gemeenten. Bur gemeester De Wolf verzekerde, dat da secretaris met de rekeningen zo goed als ,by' is. .Eerst hebben we het fundament gelegd, dan gaan we het huis bouwen', lichtte hy symbolisch toe. Thans sluit het plan in zuidelijke r ting aan op het plan Lange Giststraat, Korte Delft. Dam. in westelijke rich ting overlapt het een gedeelte van het wederopbouwplan en in het noordwesten grenst het aan het zogenaamde plan St. Jorisstraat II. Als uitgangspunten voor het plan diende het streven tot handhaving van het eigene van het ge bied en voor zover mogelijk van de daar in gelegen monumenten. Verder speelde daarin mee het scheppen van mogelijk heden voor een goed woon- en leefkli maat. Het plan zou ook een oplossing dienen te geven voor verkeers- en par keerproblemen. Doorbraak Het plan krijgt volgens het schetsplan een doorbraak naar de Zuidsingel. De breken pakhuis zullen enkele autoboxen kunnen worden gebouwd. Daarop aan sluitend is een voetgangersverbinding gedacht naar de Isabel Ingang. Naar de Pauwpoort is eveneens een verbinding geprojecteerd via een tot poortgebouw om te bouwen gedeelte van dé pak huizen en werkplaatsen. Het poortge bouw kan desnoods ook aan autover keer toegang verlenen. Suggestie Het plan bevat verder een suggestie om op de Haringplaats een achttal wonin gen af te breken waardoor er een par- keerplein naast de St.-Jorisdoelen zou kunnen ontstaan. De woningen zouden door hun vormgeving niet in deze om- geving passen. De bewoonbaarheid zou te laten doen als straatwand bij de verder ongunstig zijn door de minimale ZIERIKZEE De technische school te Zierik zee is weer helemaal een mannengemeenschap. Drie jaar telde de school een meisje onder de leerlingen, maar dat is nu gediplomeerd. Marjo Stuik (19) uit Zierikzee kreeg vorige week uit handen van de directeur het diploma autoher- stellen. Zelf noemt ze zich .monteuse'. Ze heeft er heel wat voor over gehad om in dit vak een diploma te halen. De eerste schooldag begon heel ontmoedigend. De directeur was helemaal vergeten dat hij het eerste meisje tot zijn school had toegelaten. Toen hij haar in overall en met halflang: haar aan de werkbank vond, kreeg ze onmiddellijk een aanmerking: ,Hé jij, je lijkt wel een meisje.' ,-Ja, ik bén ook een meisje' reageerde,Marjo wat nuf fig en sinds die dag is het erg goed gegaan. Ze had bij de jongens zoveel streepjes voor, dat re prompt gekozen werd tot voorzitster van de schoolvereni ging. Marjo heeft al een baan ook: 11 augustus be gint ze in garage .Noord' te Goes. Marjo is weinig mededeelzaam als het gaat om een ant woord op de vraag, waarom ze nu per se zo graag auto- monteuse wilde worden. Maar het is zonder meer duide lijk, dat ze op dit punt erg ambitieus is. Aanvankelijk was er nogal wat verzet van haar ouders. .Eerst naar de ulo' verlangden ze, ,dan zullen we nog wel eens zien'. Na drie jaar deed ze examen. .Slaag je', zo was haar toegezegd. ,dan mag je naar de technische school, zak je, dan mag je naar de huishoudschool.' De uitslag van het ulo-examen was dus een duidelijke zaak. Op de tech nische school mocht ze de eerste (brug)klas overslaan en zo leerde Marjo plaatwerken (als examenstuk heeft ze voor zichzelf een gereedschapskist gemaakt) elek trisch en autogeen lassen, technisch schetsen, natuur kunde, mechanica, gereedschapskennis en vanzelfspre kend het de- en monteren van motoren, het meten van het edektrische gedeelte, kortom ze raakte vertrouwd met alles wat je maar aan een auto kunt vinden. Zo dra ze achttien was, haalde ze ook haar rijbewijs. Het enige vak, waar ze op school niet aan mee kon doen was begrijpelijk lichamelijke oefening. Alleen bij het zwemmen was ze van de partij. Marjo had al vroeg belangstelling voor alles wat auto is. Waar die ambitie vandaan komt, verklaart ze simpel: ,Ik doe het nu een maal eng graag.' En wat doet ze het liefste, kleppen Programma EZDVV KAPELLE Het nederiaagtoernooi dat de .Eerste Zeeuwse damesvoetbal- vereniging' (EZDW) uit Kapelle op haar programma had staan, heeft een wat voortijdig einde gekregen, omdat enkele ploegen het af hebben laten we ten. Onder de wegblijvers bevonden zich ook twee Belgische elftallen. Winnaar is nu geworden het eerste elftal van de organiserende vereniging door winst op strafschoppen van het tweede elf tal. Als derde in het toernooi eindigde de ploeg van de AMRO-bank uit Mid- delburg-Vlissingen met daarachter Avio- landa. Schore bezet de vijfde en laatste plaats als gevolg van de monsternederiaag van 15-0. Topscoorster bij de EZDW was M&ja Versprille, die maar liefst twintig keer scoorde. Een en ander betekeht niet dat het met het damesvoetbal voorlopig gedaan zou zijn. Nu het sportterrein te Kapelle voor een maand is geslo ten, gaat EZDVV hier en daar op be zoek. Zaterdagavond om half acht wordt er op het sportterrein te Ovezan- de afgetrapt voor een óemonstratiewed- strijd waarbij de eigenaar van café-bar ,Het Olietunnetje' een beker voor het winnende elftal als prijs beschikbaar heeft gesteld. De opbrengst van de wed strijd is bestemd voor de reis van de ouden van dagen, De muziekvereniging ouden van dagen. De muziekver eniging uit Nisse verleent mu zikale medewerking. Zaterdagmid dag 2 augustus zullen d, dames op nieuw aantreden te Rilland-Batli in het kader van het veertigjarig bestaan van de voetbalvereniging aldaar. Ook Voetbaltoernooi Het door RIA te Westdorpe georgani seerde jeugdvoetbaltoernooi is gewonnen bjj de B-junioren door RIA-W zelf. Tweede werd Hulsterloo; 3e SLV Zei- zate. 4e Corn Boys Sas van Gent en 5e Philippine. Bij de pupillen ging de zege naar Corn Boys uit Sas van Gent, voor RIA Westdorpe en Hulsterloo. Postzegelclub Maandagavond aa. houdt de postzegel club ,Het Land van Cadzand' zijn maan delijkse ruil- en beursavond in hotel ,Du Commerce' te Oostburg. Ondanks de vakantiemaanden vinden de bijeenkom sten normaal doorgang. Ze zijn name lijk geplaatst op de evenementenlijst van de WV in Oostburg en daardoor voor de vertoevende gasten mogelijk een bezoek waard. zal er ln Zierikzee een wedstrijd wor den gespeeld ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van da voetbal vereniging Zierikzee. Op 16 augustus zal deelgenomen worden aan een toernooi van Aviolanda en op 20 september zal EZDW het seizoen besluiten met een wedstrijd om de Ganzebeker te Goes met Hellas als tegenstander. Veekeuring in Heille In de wijk Heille, gemeente Sluis vond de Jaarlijkse veekeuring plaats ondeir de auspiciën van de provinciale commissie ter verbetering van de veestapel. Arbiter bij deze keuring was de rijksveeteelt- consulent, ir J. Harmsen uit Goes eni als juryleden fungeerden de lieren J. Vos en" A. Yerheijc. Voor de aanvang van de keuring sprak burgemeester P. F. \an Hootegern namens het gemeen tebestuur van Sluis en wees hierbij op het belang dat men ook in Heille heeft bij de veroetering van de veestapel. Jarige vaarzen; 1 Nella (R. Focke) 2. Nannie (Jos de Rijcke) 3. Sonja A. Tresonnier) Vaarzen IVs tot 2 jaar: Selma 13, Sa rina 2 en Neeitje 5 (allen Jos de Rijcke) Oudere vaarzen: selma 13-a (Jos de Rijc ke). Maaike en Els (beiden A. Treso- nier Groepen vaarzen; Jos de Rijcke, R. Foc ke en Jos de Rijcke. Kampioen vaarzen; Selma van Jos de Rijcke, reserve kampioen: Nella van R Focke. I Kalveren geü. tussen 30-6-1966 en 30-6- 1967 Dina (R. Focke) Nora (A. Tresonnier) en Neeitje (Jos de Rijcke) Melkkoeien in tweede helft 1965: Nannie (Jos de Rijcke) Mina 17 (Jos de Rijcke) en Helma (R. Focke) Melkkoeien tweede helft 1965: Nannie (J. Rammelaere,) Annetje 3 (Jos de Rijcke) en Sisca (André Calus) Melkkoien geboren in 1964: Mina (J. Rammelaere) Anita (R- Focke) en Rita 3 (Jos de Rijcke) Melkkoeien geboren in 1963: Boukje (Jos de Rijcke) Sarina R. Focke) en Karin (A. Tresonnier) Melkkoeien geboren in 1962: Lena 5 (Jos de Rijcke) Johanna en Lena (R. Focke Oudere koeien: Sara (R. Focke) Roza en Bea (J. Rammelaere) Groepen van 5 koeien: Jos de Rijcke. R. Focke en J. Rammelaere. Groepn van 3 koeien; j. rammelaere Jos de Rijcke en André Calus. Koe met de beste uier; Sarina, van R. Focke. Kampioen koe; Lena 5 (Jos de Rijcke) reserve kampioen; Sara (R. Focke) Erekampioen; Lena 5 (Jos de Rijcke) Beste productiekofen; Sara (R. Focke) Bea (J. Rammelaere) en Habeltje (R. Focke) Het aangevoerde vee was van uistekende kwaliteit. TERNEUZEN Het is officieel nog steeds niet bekend hoe de Terneuzense Soheldekade er in «Ie toekomst uit zal gaan zien. In het kader van het .delta-veilig* maken van Zuidwest Nederland zal de zeewering aanmerkelijk hoger worden gemaakt dan nu het geval is. Voor de be woners van de Soheldekade betekent dat een hoge dijk voor hun deur. Rijkswaterstaat heeft beloofd de gemeenteraad van Terneuzen over de plannen in te lichten, zo gauw de zaak definitief is uitgewerkt. Bewoners van de Schelde- kade hebben overigens geruime tijd geleden al een comiteetje gevormd om hun belangen te bepleiten. Ze willen rijkswaterstaat ondermeer bewegen de dijk voor uun deur niet boger te maken dan de bovenste drempel van de binnenvaartsluis. Het merkwaardige fc.t doet zich namelijk voor, dat de dijken rond Terneuzen hoger zijn dan de bovenkant van de sluis. De opening ts niet op andere wijze afsluitbaar, zodat de hoge dijken wei nig nut lijken te hebben als het niveau van het water ooit de sluisdrempel zou overschrijden. Links op de foto zijn graafmachines druk bezig met de aanleg van het toekomstige stadhuisplein. Het stadhuis zelf krijgt een plaatsje naast de bebouwing die uiterst links op de foto achter de zeedijk nog juist zichtbaar ls. (Luchtfoto Wim Riemens) schuren misschien? ,Ik doe het allemaal even graag.' En hoe moet het nu als ze van die hele grote moeren moet aandraaien? ,Nou, als 't niet gaat, roep ik er wel even een mannetje bij.' Marjo Stuik vindt het zeil' maar weinig bijzonder: ,In de buitenlandse autofabrieken zijn hele afdelingen waar uitsluitend vrouwen werken.' Met haar vriend, Zierikzeese Jan Dekker, kan ze re delijk converseren: hij wacht op de uitslag van z'n ex amen aan de Autoschool in Driebergen. Samen onder de auto, ja gezellig. Houdt ze ook van huishoudelijk werk .Soms' zegt ze met een prim mondje. .Allesbehalve' moppert haar moeder op de achtergrond. Wanneer gaat de eerste jongen haar de huishoudschool

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 9