IGEND extiA ALLERLEI VLOT VERLOPEN VLUCHT OP FOND EN VITESSE -PROCOL HARUM TERUG IN DE TOPTIEN rBEEGEES NU AL OP 2 -POPKOLOM MET SNIPPERNIEUWS P0PK0L0M ifl bii LOUIS DE FUNES ALS DRIFTIGE SCHEEPSBOUWER EN DOKTER ZJIVAGO ALS 3 UUR RUSSISCH SENTIMENT REIN VAN DE VEKE (69) FIETSTE IN 4 DAGEN DOOR NEDERLAND EREN. VRIJDAG 4 JULI 1969 ZEEUWSCH-VLAANDEREN JAZZ - R&B - ZANG - BEAT - JAZZ - R&B ONZE TOPTIEN 1. TJie ballad of John Yoko (Beatles) 2. Tomorrow tomorrow 3. Time is tight (Booker T the MG's) 4. Pretty Belinda (Chris Andrews) 5. A salty dog (Procol Harum) 6. Stop the maehine (Swinging Soul Machine) 7. Je t'airne moi non plus ("Serge Gainsbourgh Jane Birkin) 8. Oh happy day (Edwin Hawkins Singers) 9. Big bamboo (Merrymen) 10. Bad moon rising (Creedence Clearwater Revival) The Moody Blues, kennelijk even uitrustend i kende) elpee On the tresliold of a dream. Procol Harum is weer terug in onze hitlijst. A salty I log heet het nummer waarmee ze na maanden angstwek- I kende stilte zijn binnengekomen op 5. John en Toko's ballade staat nog 1, op 2 Tomorrow van The BeeGees l(was 4) en op 3 een nieuw geluid van Booker T The BmG's: Time is tight. Pretty Belinda van Chris Andrews lïteeg van 8 naar 4. Op 5 zoals gezegd de jongens van «Procol Harum, op 6 stop the machine van The Swin- Soul Machine (was 3). Serge Gainsbourg Jane J Birkin staat nog steeds 7, de Edwin Hawkins Singers zakten met Oh happy day van 2 naar 8 en de Merrymen staan nu op 9 (was 5). Binnengekomen op 10: Bad moon rising van Creedence Clearwater Revival. En zo bad zal die moon dan wel niet zijn: het nummer stijgt teninin- ■ste bijzonder snel. ■Aanraders: I want to live van Aphrodites Child, I threw lit all away, single van Bob Dylan en de nieuwe Pres ley die In the ghetto heet. The Ekseption is present ~~met Rhapsody in blue, de Golden Earrings maakten Where will I be. In deze kommervolle komkommertijd waf nieuws uit de juli-nummers van ,Muziekexpress' en ,Teenbeat-Pop- toto'. Mia Farrow, de broze ster van de televisieserie Pey ton Place en ex-vrouw van Frank Sinatra, gaat opnieuw trouwen. Dit keer schijnt pianist Andrè Previn de geluk kige te zijn. Diana Boss, leading lady van de Supremes, wil de groep verlaten. Ze repeteert momenteel-voor een eigen televisieshow. Manfred Mann en drummer Mike Eugg, allebei le ien van de groep van Manfred Mann, zijn een nieuwe combinatie begonnen. Ze zullen het land in gaan om voor talen op te treden. De nieuwe groep, Emanon, omvat naast Manfred, en Mike (die zijn drums in de steek laat om te gaan zingen en piano te spélen) een drum mer, een bassist en 5 blazers. Overigens blijven Milce en Manfred ook deel uitmaken van de Mann-groep. Hun ei gen activiteiten zijn een gevolg van het feit dat de le den van deze formatie geen live-optredens wilden geven en genoeg hadden van Mann's muziek. Elvis Presley heeft (weer eens) een film gemaakt. Het zal nog wel even duren voor hij in de vaderlandse bioscopen te zien is, maar bereid je er vast op voor: Presley speelt er doktertje. De rolprent heet Change of habit' en Mary Tyler Moore (een tijdje lang de vrouw van Dick van Dyke in de gelijkname tv-serie) doet ook mee. John hennon en Yolco Ono hebben (kennelijk van de opbrengst van hun ballad' een nieuw huisje gekocht. Het heet Tittenhurst- Park, ligt in het Engelse graaf schap Berkshire, en kost zo'n anderhalf miljoen. John heeft al laten doorschemeren dat hij er niets voor voelt om het landgoed open te stéllen voor bezichtiging. Tot verdriet van de vorige eigenaresse. Dean Ford van The Marmalade heeft het geweten, toen hij in zijn fanclubblad vertélde dat hij sjaaltjes verzamelt. In twee weken kreeg hij er 600 cadeau. Daar bij was ook een exemplaar van 22 m, dat nu fun geert als traploper. Amen Cornier begint op korte termijn aan de opname van een griezelfilm. Het verhaal speelt zich af in de popwereld. Gaststerren zijn Peter Cushing en Christo pher Lee. Uiteraard zingen de jongens van The Corner ook wat nieuwe composities. Tom Jones, de zanger van het levenslied, al rijdt hij dan in een Rolls Royce, gaat deze herfst in Amerika een televisieshow maken. Dat gebeurt samen met nie mand minder dan Elvis Presley. Waarmee Tom, zo verzekerde hij iedereen die het horen wilde, een zeer bejaarde wens in vervulling ziet gaan. De pop mag dan nog steeds in zijn, de mensen die het allemaal waar moeten maken zitten aardig in de schulden. Tom (ja, van die Rolls) Jones schijnt honderd duizenden guldens te hebben verloren, Engélbert Hum- perdinck dito (daarom kunnen ze zo goed met elkaar opschieten) en nu melden ook de Beach Boys dat ze aan de rand van een faillissement staan. De oorzaak: een te duur instrumentarium en plaatjes die minder doen dan werd verwacht. JAZZ-R&B-ZANG-BEAT-JAZZ-R&B STARTKLAAR (1) Terwijl aller aandacht nog gericht is op de eigenlijk pas begonnen competitie, moeten onze gedachten al weer uit gaan naar de Zeeuwse bekerwedstrijden. Want zonder rustpauze, rollen we zo van de compe titie in de bekerwedstrijden, zoals u uil het pro gramma kunt opmaken. Op ons eerste zevental rust dus de zware taak om de beker te verdedi gen. Zoals u weet wonnen onze jongens het kleinood al twee maal achtereen, zodat er alles op alles ge zet zal worden om hem definitief in de prijzenkast te krijgen. En zoals het eerste momenteel draait, moet het mogelijk zjjn, om met succes de bekercompetitie te besluiten. Wat we tot op dit moment gezien hebben van toch gerenommeerde ploegen als Bruinvis en SZV pleit echter niet voor het Zeeuwse polo! Persoonlijk hebben we Ganze en Scheldestroom nog niet aan het werk gezien, maar het moet toch mogelijk zijn voor onze lieren om ook van deze teams te winnen Aldus het nieuwe nummer van Startklaar*, het blad van de Terneuzense zwem- en poloclub J)e Schelde'- STARTKLAAR (2) Het blad geeft ook nog even een overzichtje van het hekerprogramma: 14 juli Schelde - SZV, 21 juli Schelde - Ganze, 29 juli Bruinvis - Schelde en 19 au gustus Scheldestroom - Schelde. igmg basis. lil ij] TERNEUZEN-OOSTBURG - De Castagniers, drie boers en een zus ter, zijn een eensgezinde en schilder achtige familie. Allemaal hebben ze het opvliegende karakter en het rode haar die nu eenmaal bii het geslacht Castagnier horen en allemaal be- haLve broer Henri, die is pastoor zijn hun baantjes verwant met de scheepvaart. Jean-Baptiste is vuur- joreniwachter, André ontwerpt scheeps modellen voor de werven van Loufs- Philippe Fourehatune en Charlotte helpt, in zover ze niet gehinderd word door haar huwelijk met de verschrik kelijke wijnboer Scipion, daarbij naar vermogen. Tot zover het achtergrond je voor de film ,Zo gezegd, zo gedaan' die te zien is in het Luxortheater in Terneuzen. Louis de Funès is de man om wie het allemaal draait. In de film speelt hij de rol van werf- eigenaar Fourchaume. Uiteraard (de Funès heeft zulke rolletjes net no dig i een impulsieve en opvliegende natuur. Als het verhaal begint heb ben André er Charlotte Castagnier met hun jacht .Le petit baigneur' de internationale regatta van San Remo gewonnen. Met de verse trofee nog onder de arm arriveren ze op de werf. waar juist ,De onverwoestba re', een door André ontworpen mo torboot, te water wordt gelaten. Het s-hip zinkt vrijwel onmiddellijk. Fourchaume krijgt één van zijn bekende woede-aanvallen en ontslaat zijn ontwerper. Dat is hem echter niet genoeg: de ontwerptekening voor ,Le petit baigneuri verdwijnt óok in de prullenmand, een daad die Four chaume hevig betreurt, als blijkt dat er voor het winnende jachtje een enorme hoeveelheid bestellingen is. Daverend slotstuk van de film: een wilde jacht op André Castagnier. waarbij alle familieleden worden in geschakeld. Fourchaume bied zijn zijn ontwerper om terug te komen. De vis of in dit geval de visser schepen wordt echter duur be taald: De Castagniers zullen in de toekomst naast Fourchaume met vaardige hand de werven regeren. Toegang: alle leeftijden. In het Ledel theater in Oostburg draait .Dokter Zjivago', het 193 minuten durende filmepos van David Lean, die zoveel Russisch sentiment in zijn celluloid stopt. Hoofdrollen: Geraldine Chap lin, Julie Christie. Tom Courtenav, Alec Guiness, Omar Shariff, Rita Tushingham en nog wat mindere go den. Wie zitvlees en de leeftijd van 14 jaar heeft mag tónna» R. van Gaever 3 Ed. Pielaet 6-1J Antheunis van Goethem 7 K. Bracke 8 J. Seghers 9 P. Bolssens-Sturrii 10. Pau was de eerste in de reeks der nationale vluchten. Om de veer tien dagen zal tot het einde van het seizoen een of andere nationale vlucht afgewisseld met provinciale vluchten de grootste aandacht ^yveldc "-f'G.8dageman^ vragen. Helaas blijkt zo vaak, dat weinig duiven inderdaad opge- wassen zijn tegen de moelijklieden, welke afstandsvluehten vragen. Iedereen wil eens proberen om met enkele duifjes boven Parijs aan de wedstrijden deel te nemen, doch heel vaak blijft het bij die eerste kennismaking met de Fond, omdat ofwel de ingekorfde duif nooit meer terugkomt, ofwel uren te laat arriveert. Cb. v. d. Branden 4-5 A. Seghers 0 F. Willaert Gr 7 C, Weern&e» 8 Iv. Bracke 9 O. Rombout 10. Met 17 oude duiven. G Werbrouck 1 P. Vos 2 D van Puyveide 3-8 J. Willaert P. Nachtegael 5 C. van IXiys.se 6 C. Hageman 7 B. Pielaet 9 A. Seghers 10. Met 178 jonge duiven. Gebr. Willaert 1-3 Iv. Bracke 2-10 J. de Letter 4 W. de Cock 5 Ed. van Hees 6 R, van Landeghem 7-9 P. Mariman Toch is de enige manier om de fondwaarde van uw duiven te leren kennen, de vogels op die afstanden te beproeven. En lukt het, dan heeft men van de prestaties op de grote afstanden ruim zoveel voldoening dan van kopprijzen aan de lopende band op bv Moescroen en Quivraine. Voor al voor fond heeft men geduld nodig. Wees ervan overtuigd dat het niet zo maar inkorven en prijswinnen is. Heel veel goede duiven tot b.v. 300 km zijn niet in staat, zodra het 500 km of meer wordt, nog papier te ra ken. Het is in het fondspel voor 99 procent de duif, zijn innerlijke en uiterlijke kracht en zijn optimale gezondheid, welke voor de prestatie moeten zorgen. De melker op zich heeft in tegenstelling met het viites- sespel een veel kleiner aandeel in de successen. Trucjes enz. om de pres taties op te drijven zijn op de grote afstanden van heel wat minder be lang en halen meestal niets uit. Vooral ook met de duivinnen is op de fond en vooral op de overnachtvluch- ten veel succes te behalen. Heel vaak ziet men, dat ondanks het feit. dat de deelname van het .zwakke geslacht' heel wat geringer is dan de deel name van de doffers, de eerste en kopprijzen door duivinnen behaald worden. Zo speelt b.v. de Barcelona- specialist nummer I Cypriaan Jacobs praktisch alleen met duivinnen op de overnachtvluchten. Op Sint Vincent en Dax is zeer zeker 50 procent van de auto's gewonnen door duivinnen, waarvan de destijds beroemde .Blin de' van Dusee uit Tilburg het pres teerde om er twee op één jaar te winnen. En dat duivinnen voor de fond op een eenvoudige manier kun nen worden voorbereid, bleek op de laatst vervlogen Pau wel. De eerst gemelde provinciale duif van Staf obbelaere was een weduschap dui- vni, welke zoals de andere duivinnen, op het jonge duivenhok in nestbakken opgesloten zat en door een jutebaal- tje afgescheiden zat van de jonge duiven. Slechts 's morgens en 's a- vonds vliegen deze duivinnen even uit, samen met de jonge duiven. Het volgende weekend staat in het teken van de internat ion ede Barce lona en de voor de Zeeuwen even eens internationale Londenvlucht. Barcelona is marathon van het jaar Londen, de sensatievlucht, waarop ie der met de geluksfactor rekening houdt. Voor Barcelona wordt inge- korfd op zaterdag en de Zeeuwse duiven zullen met eigen vervoer naar Knokke gebracht worden. Van over de grens Cahors 1968 staat Ln België geboekt als de grootste rampvlucht aller tij den. Welnu die van 1969 verlep op een droomwijze. Binnen enkele uren was deze 800 km vlucht verlopen en vroege duiven vie len overal, zowel in het West-Vlaam- se als in het Antwerpse, waar Egied de Clercq van Keer uit Bornem de vroegste melding had voor R. de Ke gel uit Lokeren. De nationale over winning zal gaan naar André van de Bruane, die jarenlang een in ternationale beroemdheid was en wiens Stier een legendarische duif is. Twee jaar geleden won hij de 1ste nationaal Barcelona met zijn Blauwe, welke nog zeer nauw ver want was aan die duif. Nu schittert zijn naam weer op de nationale ere lijst van Cahors. André van de Bru- aene heeft zijn hokken gebouwd op de hoogste verdieping van zijn meu belzaak en het zijn de meest gezonde hokken welke men zich wensen kan. De snelle duif te Clinge vanuit Tours met 33 duiven. 1ste 16.39 uur, laatste 18.52.11 uur. M. Willaert 1, welke ook de eerste provinciaal speelt. P. Bolssens-Dru- mont 2 G. de Caluwe 3 J. Lernout 4 Vanuit Beaumetz met 60 jonge dui ven. C. van Goethem 1 J. de Letter- 2-10 F. Willaert 3 Th. van Goethem, m.p.m. laatste 1285 rn. C. van Acker voor de zoveelste maal dit jaar 1-2-6 Klaassen-Taillie 3 G. Dobbelaere 4 A. de Poorter 5 F. de Blok 7 J Pijcke 8 P. Cornells 9 Aug. de Poor ter 10. Met 124 jonge duiven, late 1350 m.p.m. laatste 1218 m. Klaas sen-Taillie 1 H. Calon 2 S. Huigh 3-4 A. de Poorter 5 J. de Zwart 6 C. van Acker 7-8 H. van Kouwen- berg 9 D. van Houte 10. Vanuit Pau met 13 duiven. 1ste 9.25.54 uur laat ste 13.39 uur G. Dobbelaere 1-3 H. Calon 2-4 Klaassen-Taillie 5. Jong maar moedig te Driewe gen met 25 oude duiven vanuit Beau metz 1ste 1398 m.pm laatste 1278 m. Klaeijssen-Kornelis 1-2-6 A. de Ha mer 3-5 J. Boerman 4 C. Babijn 7-8 A. de Meijer 9. Met 40 jonge duiven. 1ste 1342 m.pm. laatste 1180 m. A. de Meijer 1-4-9-10 J. Boerman 2-6-8 A. Engels 3-5 A. de Hamer 7. W Sasput met 45 oude duiven. 1ste 1411 m.p.m. laatste 1305 m. P. de Poorter 1-2-5 J. Dhont 3-9 J. Boone 4 T. de Jonge 6 B. de Poorter 7 H. Calon 8-10. Met 181 jonge duiven, lste 1390 m.p.m. laatste 1247 m.p.m. J. Boogaerd 1 H. Calon 2 J. Boone 3-5 P. de Poorter 4-6 Th. de Smit 7-9 T. de Jonge 8-10. Steeds Sneller te LJzendijke met 214 jonge duiven, lste 1376 m. M. Not- schaele 1-2-3-9- Th. Cruson 4-8 G. Claeijs 5-10 P. Dellaert 6 M. Rodts 7. Met 164 oude duiven, le 1402 m.p.m. W. v. d. Slikke 1 J. Deprez 2 R. Lam- mers 3 G. Claeijs 4 Putter en zn 5-8 A. Calon 6 C. Mornhout 7 L. Claeijs 9 P. Neve 10. Vanuit Pau met 10 duiven, lste 11.01 uur. F. Die- leman 1-2 W. v. d. Silkke 3. P.V. Hoop te Biervliet met 302 jonge duiven, lste 1373 m.p.m. v. d. Linde- du Puy 1. J. Boeije 2. W. de Jonge 3-5-9 H. de Dobbelaere 4. C. Temmer man 6. P. Pladdet 7-10. J. Mo«w 8. Met 395 ouö«* duiven lx te 1404 m.p.m. J. Lijbaert 1 J. Boeije 2 v. d. L.nde d'J Puy 3 M. Deveneijns 4-5 P. Pladdet 6-9 W. de Jonge 7 C. de Rcgt 8 P. de Winne 10. Vanuit Pau met 13 duiven, lste 12.03 uur. slechts drie op zater dag thuis. A. du Puy 1-5 J. Mangua 2-3 M. Deveneijns 4. Nieuw leven te Koewacht met 307 jonge duiven, lste 1351 m. V. de Block 1 C de Cock 2-3-4 A. van Runwte 5 R. van Hyfte 6 R. de Schepper 7 H. Mannens 8 Th. Adam 9 H. Audenacrd 10. Met 80 jaarlingen lste 1304 m.p.m. R. Larue)le 1 F. Roegiest 2. H. Au- denaerd 3 P. van Goethem 4 L. Se ghers 5 A. Matthijs 6 R. Martens 7 R. de Wa'-!e 8 F. Herman 9 A. de Kind 10. Met 43 oude duiven, lste 1368 m.p.m. P. van Goethem 1-4 H. Begheijn 2 L. R. Larueile 3 R. Mar tens 5-6 P. de Waele 7 Geb. Elegeert S F. Bonne en co 9 Gebr. Rombout 10. Nog Sneller te Bres kens met 95 oude duiven. I. Riteco en zn 3-9 A. Versprille 2 J. P.jcke 3 Voorde- v. d. Walle 4-6 W. Bruynooge 5 Jn. Faas 7 J. van Gijs 8-10. Met 298 jonge duiven. J. v.d. Broecke 1-2 J. van Gijs 3-10 A. Versprille 4 G. v. d. Velde 5 J. de Meester 6 G. Boekhout 7 Jac. Wisse 8 M. Leurgans 10. De Snelvhegers te Oost- burg met 150 oude duiven. A. Wii- lems 1-2 H. Oosterbaan 3 J. v. <j. Wal le 4 A. Boonman 5 W van Unen 6 M. Krijger 7-8 A Risseeuw Jr 9 J. van Overbeke 10. Met 281 jonge duiven lste 1341 m.p.m. W. van Unén 1 A. Risseeuw sr 2-4 R. Verstraeten 3-10 C. v. d. Bossche 5 P. de Waele 8 A. van Hyfte 7 A. Simpelaar 8 W. Daansen 9. Vanuit Pau lste 9.50 uur prijzen niet verdiend van 24 dui ven. Op zaterdag 6 juli thuis. J. Duste 1-4 A. van Hyfte 2-5 W. van Unen 3 W. Daansen 6. VZV Hogeweg te Hoofdplaat vanuit Beaumetz met 271 jonge duiven, lste 1349 m. p. in. J. v. d- Amele 1 J. Tem merman 2 L. Martens 3-9 Poorter Pre 4-6 N. Provoost 5-8 C. Krocke 7 Baecke 2-10 Scherbeijn en zn 3-6 J. Spinnenweyn 4-5-8 'J. Martens 7. Vanuit Pau met 10 duiven, lste 9.51 uur. B. Thomaes 1-3 L. Martens 2-4 laatste 12118 uur. ,NIKS AAN DE HAND, ZEI DE DOKTER" ZAAMSLAG ,De dokter heeft me onder zocht en hij zei: niks aan de hand, ga jij maar rijden, 't Is nu eenmaal een gezonde sport'. Reintje (officieel R. J.) van de Veke uit Zaamslag, 69-jarige hotelier-in-ruste, is in 4 dagen op zijn Italiaanse Coppi-racefiets 1000,-) eventjes Nederland doorgereden. En toen hij thuis kwam, zei hij tegen zijn vrouw: ,Zo, en nou eens zien waar we straks heen gaan'. Zaamslag keek er niet vreemd van op: sinds Van de Veke zich zo'n jaar of 4 geleden terugtrok uit hotel ,Het wapen van Zeeland' :s hij zich bij stukjes en beetjes weer gaan toe leggen op een oude hobby: de wielrennerij. Die liet hij omstreeks 1932 op aandrang van thuis, waar ze 't. nadat hij bij een val een been gebroken had, welletjes vonden in de steek. ,Ik was vroeger altijd op allerlei koersen. Als liefhebber hoor, verder ging het niet. Ik weet nog dat ik op de vroegere wielerpiste van Sas van Gent moest rijden. Daar ben ik ook gevallen. Hier, deze foto is van mijn laatste uoers: in Hulst. Ik werd eerste, dat was dus in 1932', vertelt hij, pas thuis van een oefen rondje naar het Belgische Eekloo (heen en te rug zo'n 150 km). Goed: toen hij 4 jaar geleden de tapkast van ,'t Wapen van Zeeland' voorgoed de tapkast liet, stapte hij wat stram voor het eerst weer op de racefiets. ,Ik ben geleidelijk aan weer rondjes gaan rijden. Eerst 50. toen 100 en later 200 km. Dat ging gesmeerd hoor, niks aan 't handje. Ik ben altijd gezond geweest. Nou ja, wel eens een keertje last gehad van een zenuwontsteking in mijn hoofd, maar dat is allemaal overgegaan. De dokter zei: je kunt er nog best tegen'. En nadat de dokter dat nog eens had beves tigd, stapte Van de Veke maandag 16 juni op zijn splinternieuwe koersfiets voor de eerste etappe van zijn 4 daagse privé-tour door Neder land. Die eerste ronde startte op Belgisch ge bied: Antwerpen-Lier Aarschot-Diest en vervolgens van Hasselt naar Maastricht-Roer mond en Venlo. De tweede dag reed hij naar Venlo-Nijmegen-Apeldoorn-Zwolle-Meppel en Assen, de derde dag was gereserveerd voor de etappe Assen-Groningen-Appelscha-Drachten- Leeuwarden-Franeker en via de afsluitdijk naar Wieringerwerf-Hoorn-Purmerend en Am sterdam. Op donderdag, de dag van de beslis sende eindstrijd, stapte Van de Veke in Am sterdam op zijn koersfiets en reed langs Rot terdam, Breda en via het veer Kruiningen- Perkpolder naar huis. ,Een enorm leuke tocht', vindt hij achteraf. .De mensen die ik in de verschillende hotels trof stonden er versteld van dat ik dat op mijn leeftijd nog presteerde. Volgende week word ik 70. Of ik nog kennissen heb opgezocht? Nee. O ja, er zijn er genoeg die vragen of ik langs kom, maar dan gaat zo'n tocht veel te lang duren. Wel ben ik toen ik in Appelscha was even bij de vroegere dominee van Zaamslag langs geweest. Hij was niet thuis, pech heb ben'. Rein van de Veke dominee was niet thuis Noemenswaardig moe is Rein van de Veke (overigens ook nog voorzitter van plaatselijke harmonie ,De Volharding') niet geweest van de 1000 km fietsen door Nederland. ,Ik ben een paar dagen daarna alweer op de fiets ge stapt. Als het een beetje weer is rijd ik in de omgeving, naar België of zo. Dat is toch al- altijd nog wel 150 a 200 km op één dag'. VRIJDAG 4 JULI ANTWERPEN Middelheimpark 10 e Biennale voor de beeldhouw kunst. BRESKENS Goedertijt, 10-2 en 13-22 uur: tentoonstelling diverse kunstwerken. BRUGGE Groeningemuseum, 10- 18 en 20-22 uur: tentoonstelling .Ano nieme Vlaamse primitieven'. HULST Burgerzaal stadhuis. 20 tentoonstelling werken uur: opening tent Paul de Bruyne. RETRAXCHEMENT Galerie Mauringh, 11-21 uur: tentoonstelling werken hedendaagse kunstenaars. SAS VAN GENT Brandweerka zerne: brandweerdag. SINT - ANNA TER MUIDEN Voormalig raadhuis: tentoonstelling werken Jos But en R. de Meester de Betzenbrouck. SLUISKIL Nieuwe Kerkstraat, 17-23 uur: braderie. TERNEUZEN Kotje. 19.30 uur- politiek café. Watertoren, 10-18 uur: tentoonstel ling werken Miraz. WESTDORPE Galerie Troutzaer- te. 9-18 uur: tentoonstelling werken Wessel Couzijn en Pearl Perlmutter ZATERDAG 5 JULI ANTWERPEN Middelheimpark: 10e Biennale voor de beeldhouw kunst. BRESKENS Goedertijt, 10-12 en 13-22 uur: tentoonstelling diverse kunstwerken. BRUGGE Groeningemuseum, 10- 18 en 20-22 uur: tentoonstelling .Ano nieme Vlaamse primitieven'. GROEDE Strand, 14 uur: kinder spelen. HULST Burgerzaal, stadhuis. 9- 12 en 14-17 uur: tentoonstelling wer ken Paul de Bruyne. OOSTBURG Ledel. 20 uur: Dok ter Zjivago. 14 jaar. RETRANCHEMENT G alerie Mauringh, 11-21 uur: tentoonstelling werken hedendaagse kunstenaars. SINT-ANNA TER MUIDEN Voormalig raadhuis: tentoonstelling werken Jos But en R. de Meester de Betzenbrouck. SLUISKIL Nieuwe Kerkstraat, 14-22 uur: braderie. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Zo gezegd, zo gedaan, alle leeftijden. Watertoren, 10-18 uur: tentoonstel ling werken Miraz. WESTDORPE Galerie Troutzaer- te, 9-18 uur: tentoonstelling werken Wessel Couzijn en Pearl Perlmutter. ZAAMSLAG Het Poontje: ten toonstelling werken Arn Kroonder. ZONDAG 6 JULI ANTWERPEN Middelheimpark: 10e Biennale voor de beelhouwkunst. BRESKENS Goedertijt, 10-2 en 13-22 uur: tentoonstelling diverse kunstwerken. Hervormde kerk, 20.30 uur: concert. BRUGGE Groeningemuseum. 10- 1S en 20-22 uur: tentoonstelling .Ano nieme Vlaamse primitieven". HULST Burgerzaal stadhuis, 14- 18 uur: tentoonstelling werken Paul de Bruvne. OOSTBURG Ledel, 15 en 20 uur: Dokter Zjivago, 14 jaar. RE TR AN C HEMENT Galerie Mauringh, 11-21 uur: tentoonstelling werken hedendaagse kunstenaars. SINT-ANNA TER MUIDEN Voormalig raadhuis, tentoonstelling werken Jos But en R. de Meester de Betzenbrouck, TERNEUZEN Luxor, 14.30, 17 en 20 uur: Zo gezegd, zo gedaan, alle leeftijden. Watertoren, 10-18 uur: tentoonstel ling werken Miraz. WESTDORPE Galerie Troutzaer- te, 14-18 uur: tentoonstelling werken Wessel Couzijn en Pearl Perlmutter. ZAAMSLAG Atelier De Hoogte, 14-18 uur: tentoonstelling werken Pieter de Bodt. MAANDAG 7 JULI ANTWERPEN Middelheimpark: 10e Biennale voor de beeldhouwkunst. BRUGGE Groeningemuseum. 10- 18 en 20-22 uur: tentoonstelling .Ano nieme Vlaamse primitieven'. GROEDE Prinses Marijkeplein, 20 uur: start muzikale rondwandeling. HEJLLE 13.45 uur: premiekeuring voor stieren en vrouwelijk fokvee. HULST Burgerzaal stadhuis, 9- 12 en 14-17 uur: tentoonstelling wer ken Paul de Bruyne. OOSTBURG Du Commerce, 19.30 uur: bijeenkomst filatelisten .Het land van Cadzand'. Ledel, 20 uur: Dokter Zjivago. 14 jaar. RETRANCHEMENT Galerie Mauringh, 11-21 uur: tentoonstelling werken hedendaagse kunstenaars. SINT - ANNA TER MUIDEN Voormalig raadhuis: tentoonstelling werken Jos But en R. de Meester de Betzenbrouck. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Zo gezegt, zo gedaan, alle leeftijden. Watertoren, 10-18 uur: tentoonstel ling werken Miraz. WESTDORPE Galerie Troutzaer- te. 9-18 uur: tentoonstelling werken Wessel Couzijn en Pearl Perlmutter. DINSDAG 8 JULI ANTW ER PEN Middelheimpark 10e Biennale voor de beeldhouwkunst. BRESKENS Hervormde kerk. 20.30 uur: concert door kamerorkest van Jean Jakus. BRUGGE Groeningemuseum. 10- 18 uur: tentoonstelling .Anonieme Vlaamse primitieven'. HULST Burgerzaal stadhuis. 9- 12 en 14-17 uur: tentoonstelling wer ken Paul de Bruyne. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Dok ter Zjivago, 14 jaar. RETRANCHEMENT Galerie Mauringh, ll-21uur: tentoonstelling werken hedendaagse kunstenaars. SINT - ANNA TER MUIDEN V oormalïg raadhuis, tentoonstelling werken Jos But en R. de Meester de Betzenbrouck. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Zo gezegd, zo gedaan, alle leeftijden. Watertoren, 10-18 uur: tentoonstel ling werken Miraz. WESTDORPE Galerie Troutzaer- te. 9-18 uur: tentoonstelling werken Wessel Couzijn en Pearl Perlmutter. WOENSDAG 9 JULI ANTWERPEN Middelheimpark: 10e Biennale voor de beeldhouwkunst. BRUGGE Groeningemuseum, 10- 18 en 20-22 uur: tentoonstelling .Ano nieme Vlaamse primitieven'. BIERVLIET Braakmanpolder, 14 uur: rondleiding. GROEDE Hervormde kerk, 20 uur: orgelconcert. HULST Burgerzaal stadhuis, 9-12 en 14-17 uur; tentoonstelling werken Paul de Bruyne. OOSTBURG Ledel. 20 uur: Dok ter Zjivago. 14 jaar. RETRANCHEMENT Galerie Mauringh. 11-21 uur: tentoonstelling werken hedendaagse kunstenaars. SINT- ANNA TER MUIDEN Voormalig raadhuis: tentoonstelling werken Jos But en R. de Meester de Betzenbrouck. SLUIS Grote Markt, 16 uur: op treden van de zeemachtkapel. TERNEUZEN Watertoren. 10-18 uur: tentoonstelling werken Miraz. WESTDORPE Galerie Troutzaer- te. 9-18 uur: tentoonstelling werken Wessel Couzijn en Pearl Perlmutter. DONDERDAG 10 JULI ANTWERPEN Middelheimpark 10e Biennale voor de beeldhouwkunst. BRUGGE Groeningemuseum, 10- 18 en 20-22 uur: tentoonstelling .Ano nieme Vlaamse primitieven'. GROEDE Franse kerk. 19.30 uur: filmvoorstelling. HULST Burgerzaal stadhuis, 9-12 en 14-17 uur: tentoonstelling werken Paul de Bruvne. RETRANCHEMENT Galerie Mauringh. 11-21 uur: tentoonstelling werken hedendaagse kunstenaars. SINT-ANNA TER MUIDEN Voormalig raadhuis: tentoonstelling werken Jos But en R. de Meester dé Betzenbrouck. TERNEUZEN Watertoren, 10-18 uur: tentoonstelling werken Miraz. WESTDORPE Galerie Troutzaer- te. 9-18 uur: tentoonstelling werken Wessel Couzijn en Pearl Perlmutter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 27