Letort tussen gele trui en Rudi FINALE: LAVER EN NEWCOMBE KLASSEMENTEN VAN DE TOUR TOUR BARST LOS Middelburg kan trilogie halen Enschede is goed Vierde zege in successie Den Hertog Finale voor tv en radio TOPVORM WAARMAKEN TEGEN STERKE PLOEG HERENDUBBEL DIRECT OP TV VRUDAQ 4 JUL! 186» PROVINCIALE ZEEUWSE COUtANT 13 (Van onze speciale verslaggever) MULHOUSE (GPD) Altig deed méér dan sprinten alleen. Op de lange boulevard in Mulhouse scheurde hij wild de .gouden groep' uiteen, op jacht naar de gele trui. Eén concurrent had hij maar: Désiré Letort, een renner, die hij in de laatste meters niet behoefde te vrezen. Maar een sprintoverwinning was niet vol doende. Want dan nóg restten hem zeven seconden van de trui, die de als een jonge, eerzuchtige amateur koersende Altig al da genlang als enig object voor ogen staat. Die zeven seconden bléven, hoe verspreid 18 volgelingen, met daartussen Letort, ook over de streep gleden. Ach, misschien zouden de chronometers Rudi Altig in Mulhouse nog dichter bij de leiderstrui hebben ge bracht» als de juryleden maar wat scherper hadden willen regi streren. Maar zoiets doet men sinds jaar en dag in de tour niet meer en zeker niet als men op het punt staat een Fransman te huldigen. Dat mocht nu, met alles wat daar bij hoort aan dames in klederdracht en mannen met wimpels en vanen, die allemaal firmanamen vermeldden en voor de frêle body van Désiré Letort werden gehouden, de nieuwe leider in de ronde. ,Vait mij mag hij', zei Eddy Merckx. Morgen begint de tour pas echt. Dan gaan we in minuten meten. Dan gaan we man tegen man rijden. En dan mag een zekere Désiré Letort de trui dKagen. Hoewel, hij rijdt niet slecht, dat nief. Nee, Letort baart Eddy Merckx geen zorgen. Wél een aantal andere coureurs en dat zijn in eerste instantie niet de dragers ran de grote namen. Het zijn juist de ploegmaats van het Belgische idool, die een som bere trek op het, zelfs in Frankrijk in klenr langs de weg bevestigde, ge laat van Merckx doen verschijnen. T-n Mulhouse haalde Eddy Merckx de schouders over hen op: ,Nee, ze wa ren er niet bij, toen we met die groep achter Agostinhp aangingen. Van Ju- lien Stevens kan ik het me voorstel len. die kan geen meter klimmen. Maar de anderen? Kijk, ik heb ze in de bergen natuurlijk nauwelijks nodig. Daar kan geen knecht tussenbeide ko men. Maar toch...'. Wat Eddy Merckx niet uitsprak, nam Jan Janssen voor zijn rekening: ,Als h6t omhoog gaat ben je er zelf bij, natuurlijk. Maar als hij niet sterk genoeg is, om ons allemaal los te rij den op de hoogste bergen, dan krijgt hij het zwaar. Want stel je voor dat de groten stuk voor stuk gaan atta queren in zwaar terrein. Dan moet hij op, zijn eentje die aanvallen be antwoorden. En 'dat wil ik nog wel eens zien'. Eenzelfde oordeel van Félice Gimon- di: ,Ik vond dat Merckx er wel erg alleen bij zat. toen wij op die berg weggingen, achter die Portugees aan. Wij, van Salvarani, zaten "met drie man voorop en je merkt meteen wat 'dat scheelt. In de laatste kilometers probeerden we natuurlijk Altig in de trui te helpen. Ik zag een moment, stopte af en riep tegen Rudi: gaan. Jammer, dat we het net niet konden houden. Die Letort kwam toch nog te dicht bij'. En Altig: ,Ik zou wel eens willen zien wat er gebeurd was, als ze de ver schillen werkelijk hadden gemeten in die groep. Het zal niet ver van de zeven seconden af zijn geweest'. Waar mee overigens maar gezegd wil zijn, dat het ontbreken van ploegmaats een aantal renners veel parten kan gaan spelen. Poulidor: .Ik moest het weer allemaal alleen doen, maar ik was de enige niet. Merckx ook, en Van Spring gel dan?' Jan Janssen glimlachte vriendelijk om die commentaren: ,Wij zaten gewoon ■goed, van voren. Grosskost reed als de beste en dicht achter onze groep ter over de grond en bleef liggen. Maar wat later kwam hij toch weer bij ons'. Geraakt Altig: ,Die Spanjaard, is die i ziekenhuis gebracht? H het 193,5 km w g MULHOUSE x. kwam Lucien A;mar ook nog aan. Toch begrijp ik Lucien niet zo goed. Hij reed nogal van achteren, vandaag. Hij was nergens te zien, toen wij weggingen. Misschien vond hij het wat te gevaarlijk. Want dat was het. Heb je die valpartijen gezien? He heb een enorme bewondering voor Al tig. Die viel over Gonzales heen, die Spanjaard. Rudi sleepte zeker tien me- Hij was er slecht aan toe. Ik vrees dat ik hem zwaar geraakt heb. Ik zette me tegen hem af, toen hij onderuit lag. Ik raakte hem, geloof ik. in het gezicht'. De Spanjaard Gonzales is inderdaad naar het ziekenhuis vervoerd. Onmiddellijk na aankomst werd hij daar geope reerd. De wilde koers op de flanken van de Schlucht, die grijs was van regenwol ken en aldus een spekglad obstakel van meer dan de derde categorie werd. kon door de volgers in de rondekara- .vaan worden aangegrepen als een on verwacht precieze maatstaf voor de ze tour. De eenzame Agostinho was het. die, zonder daar ook maar één seconde over na te denken, de schei ding, tussen knechten en meesters be werkstelligde. Een scheiding, die glad weg verliep. Janssetn: .Ja, hoe gaat dat? Normaal gesproken hoef je niet achter zo'n Portugees aan. Maar je koerst als vanzelf voorop en als dan zulke mannen als Merckx en Poulidor aanzetten, dan ga je mee. En toch is het dan vreemd.' Jè zit met alle gro ten vooruit en nog wordt er niet uit volle macht gereden. En dat juist niet door mensen van wie je het verwacht. Zo'n Merckx. die zit alleen, en die rijdt juist wél door. Maar neem nou Rini Wagtmans. Die heeft er alle be lang bij, dat we verder voaron raken en die blijft tussen de wielen. Ik snap dat niet...' ADVERTENTIE HILVERSUM (ANP) De NOS is voornemens om vanmiddag om circa j 15.30 uur een rechtstreekse reportage te geven van de finale heren-dubbel spel bij de tenniskampioenschappen in Wimbledon. Deze reportage zal in kleur op het beeldscherm gevolgd kun nen worden. MULHOUSE Ronde van Frankrijk. Na de 5e etappe van Nancy naar Mul house over 19S km i-s de Fransman Desire Letort leider in het algemeen klassement. Hier wordt hem na aan komst de gele trui aangetrokken. Botsend dat (Van onze speciale verslaggever) HULHOUSE (GPD) De tour is losgebarsten op de flanken van de Col de la Schlucht en de Col du Firstplan, al zag het daar in de eerste honderd warme ki lometers helemaal niet naar uit. Maar in de natte klim naar de 1100 nieter hoge top van de Schlucht trok de Fransman Grosskost, geïnspireerd door eigen omgeving, het spoor van olie, waaruit de vlammen gretig oplaaiden. Hij demarreerde, ge volgd door de Spanjaard Diaz, die op liet hoogste punt de eer ste zou z\jn, en later Agostinho, de Luxemburger Schutz en de Spanjaard Galera. In de razende afdeling, waarin Gonzales noodlottig tegen het asfalt kwakte, nestelden Agos tinho en Grosskost zich op kop. De laatste werd door een lekke baud teruggeworpen naar het peloton en zo begon de Portu gees Agostinho met bijna drie minuten voorsprong op de agressieve Merckx aan de twee de klim van de 3de categorie. Op die .trap' ook vormde zich de garde der azen, die de achter volging inzette. Het waren Merckx. Gimondi. Janssen, Pln- geon, Poulidor. Van Sprineel. Grosskost opnieuw. Delisle, Da vid. Ocana, Wagtmans. Galera. Van Impe. Harrison, De Vlae- ininck, Altig. Letort. Vianelli, ^anizza en Bellone. Agostinho, de wonderbaarlijke öortugees, die opnieuw een glan zend ritme ten'toon spreidde in een solo zoals hij er, naar wordt verwacht, nog wel meer zal uit voeren, bleef de vedetten vooraf gaan, enerzijds door enige ver deeldheid in de hem achtervol gende groep, anderzijds wel de gelijk door eigen machtsvertoon. Maar Joaauin finishte tenslotte bijna vergeten. Want de Tour karavaan richtte zich in Mul house onmiddellijk met een vra- genvuur op de groep van negen tien. die een perfecte proloog had opgevoerd van wat morgen en daarna de echte Tour' kan worden genoemd. De uitslag van de vijfde etappe, Nan- cy-Mulhouse, 193,5 km is (n.b.: in deze rit werd geen bonificatie gegeven) 1. Agostinho (Port, Caput) o uur 3 minuten 33 seconden (gem. 38,247 km per uur); 2. Altig iWDi, Pezzij 5.03.51 3. De Viaeminck (Belg, Schotte); 4. Merckx (Belg, Driessens)7 Wagt mans (Ned, \i*iera); 6. Janssen (Ned, Geminiani'; Gimondi (It, Pezzi); 8. Grosskost (Fr, Geminiani); 9. Da vid (Belg, Schotte); 10. Letort (Fr, Plaud); 11. Van Springel (Belg, Cools) 12. Poulidor (Bk, Magne); 13. Pamzza (It. Pezzi); Van Impe (Belg. Sta- bliinslci)15. Pingeon (Fr, Plaud); 16. Ocana (Sp, Machain); 17. Harrison (G-Br, Caput); 18. Vianelli (It., Alba- ni); 19. Galera (Sp, Machain) allen zt als Altig 5.03.51; 20. Delisle (Fr, Plaud) 5.04.12; 21. Momene (Sp, Ma chain) 5.05.55; 22, Spruyt (Belg), Driessens) 5.05.59; 23. Lebaube (Fr, Caput); 24. Aimar (Fr, Geminiani); 25. Perurena (Sp, Machain) allen zt als Spruyt 5.05.59; 27. Lopez-Rodri- guez (Sp, Machain) 5.07.07; 28. Ste vens (Belg, Driessens); 34. Van der Flaes (Belg, Vissers); 87. Pijnen (Ned, Vissers)39. Dolman (Ned, Vissers)49. Karstens (Ned, Plaud) 50. Beugels (Ned, Magne) 91. Hr.nst (Ned, Vissers) zt als Lopez-Rodri- guez 5.0707)117. Ottenbros (Ned., Vissers) 5.11.50: 118. Timmerman (Belg, Vissers) 5.16.01; 121. Van Looy (Belg, Vissers) zt; 123. Poortvliet (Ned, Vissers) zt; Opgegeven: Henk Nijdam (Ned, Vis sers) en Aurelio Gonzales (Sp, Ban- De drie eerstaankomenden (Agostin ho, Altig en De Viaeminck) hebben zich aan de controle op het gébruik van dope moeten onderwerpen. De doorkomsten op de bergen, tellend voor het bergklassement waren: Col de la Schlucht (3e categorie): 1. Diaz (Sp, Machain) 5 punten; 2. Galdos (Sp, Langacarl) op 10 secon den 4 punten; 3. De Viaeminck (Belg, Schotte) op 10 seconden 3 punten. Ooi de Firstplan (3e categorie): 1. Agostinho (Port, Caput) 5 punten: 2. Merckx (Belg, Driessens) op 2.55 4 punten; 3. Gimondi (It, Pezzi) op 3.10 3 punten. Het algemeen klassement na de vijfde etappe is: 1. Letort (Fr, Plaud) 24 uur 27 min 10 sec; 2. Merckx (Belg, Driessens) op 9 sec; 3 Altig (W-Dl, Pezzi) op 17 sec; 4. Panizza (It, Pezzi) op 23 sec; 5. ex aequo: Jansen (Ned, Gemi niani), Grosskost (Fr, Geminiani) op 29 sec; 7. Gimondi (It, Pezzi) op 38 sec; 8. ex aequo; Poulidor (Fr, Mag ne), Vianelii (It, Albani) op 44 sec; 10. ex aequo Pingeon (Fr. Plaud) Harrison (G Br, Caput) op 54 sec; 12. Ocana (Sp, Machain) op 56 sec; 13. De '**-*- -- 58 sec: op 1 ni. (Belg. Cools) op 1.07; 16. David Schotte) 1.31: 17. Delisle (Fr. Plaud) 1.32: IS. Stevens (Belg, Driessens) op 1.48; 19. Aimar (Fr. Geminiani) op 3.17; 20. Bracke (Belg, Plaud) op 3.56; 21. Schutz (Lux, Albani) op 4.02; 22. Perurena (Sp, Machain) op 4.06; 23. Wright (C B, Geminiani) op 4.09; 24. W. in 't Ven (Belg, Cools) op 4.12; 25. Spruyt (BeLg, Driessens) op 4.24; 57 Ottenbros (Ned. Vissers) op 10.15; 66. Pijnen (Ned, Vissers' op 13.55; 67. Beugels (Ned, Mfigne) op 13.56; 78. Van der Flaes (Belg, Vissers) op 14.44; 86. Karstens (Ned, Plaud) op' 15.35; 89. Dolman (Ned, Vissers) op 15.52; 98. Van Looy (Belg,! Vissers) op 17.20: 112. Haast (Ned, Visserls) op 23.29; 123. Timmerman (Belg, Vissers) op 32.39: 125. Poort vliet (Ned, Vissers) op 53.26;. Het algemeen bergklassement is: 1. De Viaeminck (Belg, Schotte) 9 punten; 3. Agostinho (Port, 6 punten; 4. Perurena (Sp, Machain) en Diaz (Sp, Machain) 5 punten: 8. 0. a. Van Looy (Belg, Vissers), en- Timmerman (Belg, Vissers) 3 punten.1 Dagploegenklaasement 1. Pezzi (Altig, Gimondi. Panizza), 15.11.33; 2. Plaud 15.11.54; 3. Caputi 15.13.23; 4. Machain 15.13.37; 5. Ge-j miniani 15.13.41; 9. Vissers 15.18.05. Algemeen ploegenklassement: 1. Pezzi 73.59.25; 2. Geminiani 74.02.15; 3. Plaud 74.03.18; 4. Dries sens 74.04,31; 5. Caput 74.08,42; 11. Vissers 74.17.42. Vreemd is het overigens niet, Janssen enkele zaken als onbegrijpe lijk voorkomen. Het is bijna onver mijdelijk, dat in een groep, waarin zóveel belangen van zóveel vooraan staande renners, dienen te worden ver- digde, ook de nodige eensgezindheid ontbreekt. Hoeveel coureurs trouwens willen zich niet door de concurrentie laten meeslepen zonder tot op de bo dem van hun krachten te gaan Als eenvoudig voorbeeld is er de nü complete verdeeldheid van de Peugeot- -At had Pingeon verzekerd. Maar Roger-wei gerde ook maar iets van z'n eigen tactiek te wijzigen: ,Ik moet zélf zien hoe Ik straks, op de Ballon d'AJsace en Caput)later, mee omhoog kom. Dan is Le tort misschien helemaal niet in de buurt. Mag ik dan nu alsjeblieft mijn krachten sparen (Van onze speciale verslaggever) WIMBLEDON (GPD) Eén van dc Zwarthandelaars in centrecouri Tickets aan de poorl van Wibledori had me er al met enig misprijzen van in kennis gestold: ,De handel voor dc resterende erepartijen bledi wei nig perspectiel meer. Gonzales zou ons winst hebben opgeleverd, als hij het nog een tijdje had volgehouden. Toen Tom Oklu-r verdween «os het voor ons helemaal gedaan. Dc prij zen voor de halve finales van van daag haalden nauwelijks zes pond en voor de finale misschien tien. De mensen willen nu weieens wat anders dan al die Australische hardhilters. Voor Laver, Koelie of Newcombe lo pen ze niet warm meer". Deze woorden kregen een nog diepe re achtergrond bij het aanschouwen van de wedstrijd John Newcombe - Tony Roche, twee Australische kna pen van respectievelijk 24 en 25 jaar, die het spel zonder enkele franje spe len, ontdaan van elke charme, kei hard en zakelijk: uitsluitend money- making tennis. Bovendien kennen bei de blonde .Aussies' eikaars strijdwij ze tot in de kleinste details en het spelverslindende gras draagt er ook niet toe bij om het spectaculaire ele ment te bevorderen. Het Ls derhalve niet verwonderlijk, dat de krachten van de twee landgenoten elkaar zo'n kleine drie uur In evenwicht hebben. lom Okker zich van de wervelende vechter Roche ontdaan met 3-6, 6-1,' 14-12, 6-4. Niet omdat Newcombe aanmerkelijk beter speelde dan dej linkshandige finalist van vorig jaar, maar omdat de veel energie verbrui kende Roche domweg aan het eind van zijn latijn was. De tweede finalist is, ja, natuurlijk. Rod Laver geworden, al jaren de al leenheerser in deze sport. Laver, de linkshandige robot, werd aan vankelijk nog even flink van zijn stuk gebracht door de Amerikaanse kampioen Arthur Ashe, de overwin naar van Okker vorig jaar bij de laatste acht. Laver, de ondoorgron delijke .struisvogel' uit Queensland, sloeg echter genadeloos terug, waar bij hij nog eens haarscherp stelde, dat als het er werkelijk op aan komt, hij niemand naast zich duldt. De rijzige Arthur Ashe, die bekend I ais staat als een slow starter, week dit-1 maal b;j verras».ng van te' af en overrompel it sche tennisaasceet in de o vaart, pressie, schittert- Daarna be keer zag Laver opgaan en hr terug 2-C rijk gespeelde Auunra machine echter op vol! juiste cadans gebrach het laatste jaar nog m< n eerde, service deed werk. He Rotterdamse na een jaar ce in rook r maar één ft de zich ie prof de toeren en in Vooral zijn. er geperfect;o- verwoestend e Betty stöve. .gheid wegens een opmerke- plaatste zich sche coach van lijke come-back samen met de Austral; het Engelse Davis Cup-team Owe Davidson bij de laatste acht in het gemengde dubbelspel. Zij versloegen het Britse duo Gerald Battrick en Winnie Shaw (beiden 22) in straight sets: 7-5, 6-3, waarmee Betty Stöve en Davidson samen 100 pond verdien den. Okker en Rlessen zullen vanmiddag ln de eindstrijd herendubbel moeten pro beren om de kampioenen van vorig jaar. Tonv Roche en .John Newcombe te onttronen. De Australiërs schakel den de Zuidafrikanen Boh Hewitt en Frew McmilLan uit met 3-6, 6-3, 1-4-12, 6-2. Fedor den Hertog zorgde donderdag voor een unieke prestatie in de wie- lergeschiedenis door voor de vierde keer in successie een etappe van een meerdaagse wedstrijd winnend te be sluiten. ,Ik heb me voorgenomen*, al dus Den Hertog, ,om net zo lang ln de slag te gaan, tot lk zo'n voor sprong heb in het algemeen klasse ment als ln de Ronde van Engeland'. Donderdag kwam hij weer een stap dichter bij zijn doek .Reed? na vijftig kilometer ontsnapte een groep van tien main uit het pelo ton en gedurende de rest van de etap pe heeft de hoofdmacht geen kans ge zien de fel jagende koplopers in te I drie in Enschede krijgen van pers, halen. Onder hen bevonden zich alle! radio en televisie de aandacht, die ze favorieten, van w:e Fedor den Her-| verdienen. MIDDELBURG De wedstrijden in de finale om het Nederlands amateur-, voetbalkampioenschap tussen Middel burg en Enschede zaterdag om 4 uur ln Middelburg en zondag óm half Ploegleider Gaston Plaud vond zelfs dat echter een nog maar matige ver klaring. Want de goede Gaston was, toen in zonning Mulhouse de nevels van de Vogezen waren vergelen en de minuten werden geteld, de grote ver-j liezer geworden: bij al het .goud' van, de weg. dat alvast demonstreerde hoe! het allemaal zal zijn als de tour wér kelijk draait, vond men Ferdinand Bracke niet terug. Die finishte ont luisterd ln de groep, op vier minu ten tog 28 kilometer voor de finish op nieuw demarreerde. Geen der mede vluchters was ;n staat hem te volgen en met een voorsprong van 42 secon den arriveerde de sterke Gelderlan-, der aan de eindstreep. Het lagemeen klassement ziet er na de vierde etap pe als volgt uit: (2D1) op 16.53; 4. Troche (WD1) 18.19; 5. Knaib (WD1) c Van Katwijk (Ned) op 30.3 f. Zowel in Middelburg en Enschede maakt NOS-sport tv-opnamen, die zon dagavond in 't sportprogramma tussen half 8 en half 9 uitgezonden worden.; Zaterdag verzorgt Wim Hoogenóoom flitsen van de tweede helft tussen 5 en 6 ma over ir in het NCRV-sportprogram- r Hilversum 3, en zondag komt terdagmïddag tussen Half 1 en l uur in het programma .Tussen start en fi nish' interviews met de voorzitters van beide finaleploegen. MIDDELBURG .SC Enschede i« voor mil een goede ploeg', is het eers te wat .Middelburgtrainer Piet Linden- berg over de tegenstander van zijn ploeg in de finale om het landskam pioenschap verzekert. Weliswaar heeft de Middelburgse trainer de oostelijke kampioen nog nooit zien spelen, maar als je pouburinnaar wordt over vooral A_FC Amsterdam dat zijn 75-jarig bestaan had willen bekronen met een landstitel en Drachten, en als Je in de competitie onbedreigd eerste wordt met alleszeggende doeldjfers 66 voor en 15 tegen, dan is er voor Lin den berg maar één zekerheid: SC En schedé is goed. SC Enschede het was een begrip in het betaalde voetbal, welk begrip nu al is overgenomen door de FC Twente, dat als semiprofclub doorging terwijl SC Enschede naar de rijen der ama teurs verhuisde is onder leiding van trainer Joop Philippo in een super snelle sneltreinvaart vanuit de 3e klas doorgestdoomd naar de le klas. Vorig seizoen maakten de Enschedeee spe lers nog niet veel indruk, maar in het afgelopen seizoen liep de sportclub als een stoomwals over zij'n tegenstanders heen Zoals Paul Roodnat bij de Musschen "itbiinker was, zoals Wim Groene- het oostelijke aan- valsspel. Hij is de spelmaker, die zijn mede-aanvallers kansen schenkt en die denken er dan vaak niet lang over om te schieten. Technisch zullen'de ooste lijken wellicht moeten onderdoen voor de Zeeuwen, maar hun inzet zal weergaloos zijn. MIDDELBURG .Persoonlijk geloof ik, dat we het halen, dat we kampioen worden'. Terwijl Middelburgstrateeg Wim Groenewegen, hoog gezeten op een tractor-met-maaier, waarmee hij zojuist al rond jes draaiend de grasmatten van het Nadorstsportpark heeft gladge schoren, even uitrust om ons zijn voorspelling te geven over de finale tussen Middelburg en SC Enschede om het amat.enr-landskampioen- schap, ziet h ijin gedachten Middelburg de hoogste troon beklimmen. We dachten, dat Groenewegen niet alleen staat in die mening en één ding staat dan ook onwrikbaar vast: de Middelburgformatie zal za terdag op eigen veld en zondag in Enschede het veld betreden met de vaste wil kampioen te worden. Of het lukt is natuurlijk wat anders, want SC Enschede wil precies hetzelfde. Maar Middelburg heeft dach ten we een voordeel: als het kampioen wordt schaart het zich in de rij der groten, gevormd door Ajax, Feijenoord, PSV, Go Ahead,, Spar ta en het Haagse HW, welk select gezelschap drie of meer keer een kampioenschap veroverde sinds het voetbalspel in ons land wordt beoefend. Tellen we vanaf het eind van de tweede wereldoorlog dan komt Middelburg met een nieuwe titel op eenzame hoogte te staan: vier afdelingstitels achter elkaar en drie landstitels in vier jaar Trainer Piet Linden berg is blij met de lof, die zijn ploeg heeft gekregen voor het voortreffelijke spel in de be slissende wedstrijd legen Roermond afgelopen zaterdag. Maar dat brengt Middelburgtrainer' direct tot de reali teit: ,SC Enschede is geen Roermond. Deze tegenstander is absoluut sterker. Middelburg heeft het zelfvertrouwen terug, de vorm is er, en nu moeten de jongens tegen een sterke tegenstan der bewijzen ook goed uit de bus te lumnen komen'. ONBEKEND Liever had Lindenberg eerst een uit wedstrijd gehad in deze finale. J>an kun je de kat uit de boom kijken. Nu moeten we er gekjk tegen aan en de driehoeksysteem spelen als tegen Roermond? Lindenberg; ,Lk moet het systeem nog even bekijken. Er hoeft wellicht niet veel worden, maar toch moeten er nog een paar dingen herzien worden om de en kele zaken, die lk van Enschede weet. te kunnen opvangen'. Zaterdag zal om vier uur hetzelfde elftal binnen de lijnen verschijnen als tegen Roermond, de samenstelling van het team van zoi.dag half drie in Enschede hangt uiteraard af van het verloop van de eerste finalewedstrijd, tn het zwembad staat instruc teur Johnny But, de Middelburgse doelman, les te geven aan een handvol van de 200 lagere scholieren, die hij momenteel onder zijn hoede heeft. Johnny But is wel content met de eer ste thuiswedstrijdi .Wij moeten maar één keer reizen, Enschede twee keer voordat de twee wedstrijden zijn ge speeld'. Aan de andere kant vindt But het echter toch ook geweldig om even tueel in eigen huis kampioen te wor den. De doelman is van oordeel, dat Middelburg het zaterdag dag waar zal moeten mal ANTON SCHOENMAKERS Het zelfvertrouwen van doelman But en de lijn van verdedigers, die voor hem staat, is flink toegenomen na dat .vanachter1 de nul ls gehouden in de laatste twee wedstrijden, tegen De Musschen en Roermond. Aanvoerder Anton Schoenmakers voegt daaraan toe: ,We hebben, als je de enkele forse nederlagen niet meetelt, nog nooit zo veel nullen gespeeld als in de jongste competitie'. Anton is voor de thuiswedstrijd, me; de sfeer er bij. niet bang. .Uit gaat het er om wat voor vela je krijgt', merkt de aanvoerder op. Niet dat hij een slecht resultaat op de velden wil schuiven, maar het speelt toch een rol. Jan Bostelaar, die voorlopig nie; meer speelt orndaf hij het te druk heeft, valt zijn aanvoerder bij: .Over al bijna vindt je rotvelden. Emmen vorig jaar bijvoorbeeld, allemaal pol len, AFC had ook een rotveld, maar daar was nog op te voetballen'. Aanvoerder Schoenmakers verwacht vooral zaterdag een goede wedstrijd. .Maar of-ie zo zal worden als afgelo pen zaterdag, dat weet ik niet'. De inzet zal volgens Anton enorm zijn. .Dat is niet moeilijk. Je -wilt niet voor schut staan voor 6000 of nog meer toeschouwers. Dat het niet lukt om te winnen is wat anders'. Jan Bos telaar: ,Zo'n kampioenscompetitie is het leukste wat er is. daar knok je je \VTM GROENEWEGEN wild voort. Johnny But: .Bovendien wil je er voor de tv iets goeds van maken'. Voor Wim Groenewegen is er alles aan gelegen om kampioen te worden. Het azl de tweede titel zijn sinds hij bij Middelburg terugkeerde en zo'n landskampioenschap zal een waardig besluit vormen van zijn voetbalcar rière bij de groen-witten. (Groenewe gen wordt thans trainer van Kloe- tinge). Wim is realistisch: .Het zal moeilijk gaan tegen een ploeg, die je niet kent. en die zaterdag stellig met een gesloten defensie zal opereren. Maar Middelburg moet de grondslag hier in de Nadorst leggen'. Over de tactiek van afgelopen zaterdag heeft Wim niets dan lof: ,De mensen voor een dergelijk systeem van spelen in de vrije ruimte zijn ert. Dan start hij de tractor weer en maait verder, als maar denkend zo verzekerd hij aan de finalewedstrijden. Heel wat supporters hebben na de competitie beweerd, dat Middelburg met een flinke dosis geluk het kam pioenschap behaald heeft. Toegege ven: geluk hebben de Zeeuwse titel houders gehad. Maar hetzelfde geluk hadden de concurrenten: als Middel burg verloor en dat gebeurde in de competitie nog wel eens hadden teams als TSC1 DESK, Sparta or Con cordia evenzeer de kans om Middel burg de genadeslag toe te brengen. Maar Middelburg bieek nog altijd de beste van de le klas E, al speelde JOHNNY BUT het dan minder sterk dan vorige sei zoenen. Toen de groen-witten op het TJNA- terrein in Zeelst op beschamende wij ze het kampioenschap behaalden men weet het nog wel: een 4-1-ned- derlaag vedzekerde trainer Linden- berg en zijn mannen, dat het in de competitie om de landstitel beter zou gaan beter moest gaan omdat ze dan onder de druk van het te moe ten winnen vandaan zouden zijn. Het is "een holle frase geweest: het pu bliek kende het M Td d 1 bu rg-van-de- competitie niet meer terug... Met "een enorme vastberadenheid, met een uitgekiende tactiek van trainer Lindenberg en niet uitstekend spel bereikten ze wat niemand van ze ver wacht had: de finale. En daarin staat liet dus tegenover Enschede! Zouden dc groen-witten de zelfde precisie, beweeglijkheid, onver zettelijkheid, koelbloedigheid en rust in hun spel kunnen bréngen als za terdag tegen Roermond dan worden ze zonder twijfel kampioen! Maar dat alles is nogal wat. Vier zware compe- tities vragen ook hun tol en als het even tegenzit dan is het best te be grijpen, dat zelfs een enorme ervaring, een groot technisch kunnen en een verbluffende inzet niet genoeg zijn om datgene te volbrengen waarop ie dereen rekent. De groenwitte forma tie heeft de capaciteiten, ze zijn in topvorm, maar het blijft altifd nog voetbal

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 13