Boeren-fractie in staten ongerust over Z-Vlaanderen Eerste paal kerncentrale Sloe geheid Zeeuwse garantie voor lening PZEM rond bouw kerncentrale Drie Zeeuwse staten-stemmen ongeldig zeems Helemaal niet eens met minister Bakker' Uit het zuiden Statenvragen over wegaanleg nieuwe Eendrachtbrug PvdA-suggestie: probeer overname door het rijk KWARTAALCIJFERS PROVINCIALE VEERDIENSTEN IN ZEELAND Drukke herfst voor staten van Zeeland GS ZEELAND VRAGEN LAGERE TOLTARIEVEN HARINGVLIET VER0LME 00K PARTNER BIJ KERNCENTRALE TE BORSSELE JAARWEDDEN GS OMHOOG VOOR VERKIEZING LEDEN EERSTE KAMER Stemvakjes niet met zwart potlood ingevuld Ir Van Hennik benoemd bij FEG te Brussel DONDERDAG 3 JULI 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 VRAGEN AAN GS VAN G. DE WAAL MIDDELBURG. Fractievoor zitter G. J. J. de Waal van de Boerenpartij heeft woensdagmor gen de Zeeuwse staten laten we ten, dat hij met het Clingse raadslid B. de Keijzer onge rust is over de industriële ontwik keling van Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij meende, dat ,de verontrusting vooral is wakker geroepen door de recente uitspraak van minister Bakker, dat er niet wordt gedacht aan industrievestiging op Neder lands gebied langs het Baalhoek- kanaal en dat er evenmin wordt gedacht aan inpoldering van Saeftinge'. Hij had daarom de volgende vragen aan gs: ,Wat is de mening van het college van gs over de uitspraak van minister Bakker inzake het niet inpolderen van het Land van Saeftin ge en over het feit, dat de minister niet denkt aan industrieves tiging langs het zeevaartkanaal Ant werpen - Baalhoek? Kan het colle ge mij de voor- en nadelen noemen van een eventuele industrievestiging in de buurt van Ossenisse en daar tegenover nabij het Land van Saef tinge? Waarom is er langs het ka naal Gent - l'erneuzen zoveel indus trievestiging op Belgisch gebied en zo weinig op Nederlands gebied Commissaris der koningin mr J. van Aartsen liet de staten weten, dat gs er de voorkeur aan geven de vra gen in de volgende statcnzitting te beantwoorden. Voor hij zijn vragen stelde betoogde de heer De Waal,.dat hij het helemaal eens kon zijn met de verontrusting van de heer De Keijzer. .Wanneer hij zegt, dat Zeeuwsch-Vlaanderen wordt achter ge steld. dan dacht ik dat hij gelijk heeft. Er ligt in Saeftinge een niemandsland, dat uiterst geschikt is voor industrie vestiging. Hier moet geen vruchtbare grond onteigend worden en aan land bouwers hun grond voor inflatoir geld ontnomen worden, zoals wordt voorge steld door de planologen nabij Ossenisse. Even tussendoor: ik geloof niet zo erg in een industrievestiging bij Ossenisse, maar men moet de Zeeuws-Vlaming toch iets voorhouden', zo zei hij. MIDDELBURG Er is woensdagmor gen uit «1e Zeeuwse staten bij liet colle ge van gs aangedrongen de aanleg van ie weg naar en van de nieuwe brug •ver de Eendracht bij Tliolen parallel te laten lopen aan de bouw van de brug. De heer C. Boender (sg) ge steund door de heer P. W. C. van Wes ten (c.h)vroeg gs of de .geruchten, dat de fiiiancieringsmoeiiykheden bij een oplossing zijn gekomen' juist zijn. Hij herinnerde eraan, dat er in het ver leden sprake van is geweest, dat er moeilijkheden waren op dit stuk van za ken als gevolg van beperkte financie- in een algemene beschouwing, dat industrialisatie van Zeeuwsch-Vlaande- ren voor een groot deel van het zui den moet komen. Zover zijn we nu. Hier wordt een unieke kans gegeven zover ie komen, maar de minister gaat daar bij voorbaat een stok voor steken en waar om? Ik weet het niet. Moet men dan verbaasd zijn, dat een verontrust raads lid zegt dat als het nu eenmaal zo zit, moeten we dan geen aansluiting bij Bel gië zoeken? Dat kan ik heel goed be grijpen. Een feit is, dat Zeeuwsch- Vlaanderen wanneer het bij België zou behoren, er nu al, en toch zeker binnen tien jaar helemaal anders zou uitzien. Het is toch wel opmerkelijk, dat langs het kanaal Gent - Terneuzen de indus trie goed begint in België. Er is hier toch wel een soort onzichtbare muur', aldus de heer De Waal, die als toelich ting op zijn betoog stelde: ,Ik wilde en kel duidelijk maken, dat Zeeuwsch- Vlaanderen nog steeds een deel is van Nederland en recht heeft zoals de ei landen op verdere ontwikkeling en dat men het met de uitspraak van mi nister Bakker helemaal niet eens is'. brief van het gemeentebestuur van len, waarin er op is gewezen, dat het niet gelijktijdig klaar zijn van brug en wegen veel verkeerstechnische proble men zou geven. Gs-lid J. M. A. C. van Dongen betoog de, dat de financiering voor de nieuwe toegangsweg er in eerste instantie ,zeer somber" uitzag. Hij liet echter weten, dat het mogelijk is geweest 300.000 als financieringsmiddelen aan te trek ken voor de aanleg van het zandbed voor de weg en stelde: ,De rest is in feite een voortzetting van dit werk. Dan moet de mogelijkheid aanwezig zijn ook voor de rest financieringsmiddelen vast te krijgen', zo zei hij. Is het stemmen met ballpoint ongeldig? DEN HAAG (ANP) Het twee de-kamerlid mejuffrouw G. Kok (kvp) heeft de minister van bin nenlandse zaken gevraagd of bij de vandaag gehouden verkiezing van leden van de eerste kamer drie uitgebrachte stemmen ongel dig zijn verklaard omdat zij met een ballpoint waren uitgebracht. Indien dit zo is dient de kieswet zodanig te worden gewijzigd dat ,het bezigen van algemeen ge bruikte schrijfmiddelen' bij het in vullen van een stembiljet bij de verkiezing van eerste-kamerleden geen reden meer is tot ongeldig- verklaring, aldus mej. Kok. VOOR BEDRAG VAN 90 MILJOEN GULDEN MIDDELBURG De provincie Zeeland zal garant staan voor de lening van negentig miljoen gul den, die de PZEM wil aangaan met de Europese investeringsbank voor de gedeeltelijke financiering van de bouw van de kerncentrale bij Borssele. Dat is woensdagmor gen in de Zeeuwse staten het re sultaat geweest van een korte dis cussie, waarin PvdA-fractievoor- zitter J. Stenvert een poging on dernam de garantstelling over te hevelen naar het rijk. De heer Stenvert toonde zich blij met de mogelijkheid dat de PZEM deze lening kan afsluiten, maar hij vroeg zich af: ,Zou het rijk de ga rantie niet voor haar rekening wil len nemen?' Een belangrijke over weging daarvoor zag hij in de om standigheid, dat het gaat om de eer ste- commercieel opgezette centrale in Nederland en in de nationale be tekenis daarvan. De Pv&A-woord- voerder wilde weten of er 'n officieel verzoek in die richting aan het rijk .Een officieel verzoek is van de PZEM niet uitgegaan', liet gedeputeerde A. J. Kaland weten. ,Wel is er officieus con tact over geweest met het ministerie van economische zaken'. De gedeputeer de betoogde, dat er bij een aanvraag van de PZEM nogal wat tijd over heen zou gaan voor een beslissing ge nomen zou worden, terwijl hij betwij felde of het rijk een beslissing ten gun ste van de PZEM zou nemen. .De elek triciteitsvoorziening is overwegend in provincie-handen, de rijksoverheid staat er als zodanig buiten', zo zei de heer Kaland. REACTIES Toen de heer Stenvert repliceerde, dat er aan de kerncentrale in Zeeland toch voldoende nationale aspecten zitten ,dat is wel gebleken' om een derge lijk verzoek te rechtvaardigen en voor stelde, dat de provincie de garantie voorlopig op zich zou nemen en men VLISSINGEN Uit de kwartaalgetallen van het statistisch vervoersoverzïcht van de provinciale stoombootdiensten in Zeeland blijkt, dat van de veerdien sten Vlissïngen-Breskens cn Kruiningen-Perkpolder in de eerste trimesters van 1965 tot en niet 1968 steeds intensiever gebruik werd gemaakt. De vervoers cijfers van liet eerste kwartaal 1969 vertonen op het veer Kruiningen-Perk polder in vergelijking met ditzelfde kwartaal in 1968 bijvoorbeeld een stijging van ruim 50.000 eenheden. De lijn Vlissingen-Breskens geeft daarentegen in het eerste kwartaal 1969 een lichte achteruitgang te zien, van 823.825 in 1968 naar 814.196. Sinds 1967 geven «1e cijfers van de veerdienst Terneuzen-Hoede- kenskerke een duidelijke afname van liet vervoer te zien, van 89.161 naar 69.772 eenheden. Over het algemeen stellen de cijfers dat het vervoer met de drie Zeeuwse verdiensten sterk is toegenomen, zeker wanneer men de voor oorlogse gegevens anno 1938 ernaast legt. Aantal vervoerde passagiers 1965 1966 1967 196S 1969 549.468 699.428 781.501 823.825 814.196 92.206 88.342 89.161 83.331 69.172 459.479 498.145 558.103 598.895 650.202 jan. t/m april Vliss-Bresk Tern.-Hoed. Kruin.-Perkp. 1938 63.320 24.074 23.805 111.199 1.101.171 1.285.915 1.428.7' intussen overname door het rijk zou be pleiten, betoogde de heer Kaland: ,Die reacties doen het. hem juist. Wij hebben als reactie op die reacties steeds gezegd, dat het een Zeeuwse zaak is, dat de beslissingsbevoegd heid bij ons berust, zij het in over leg met het rijk. Als we nu voor een garantiestelling naar het rijk gaan en op de nationale aspecten Mij zen zal men daar stellig zeggen: ,Dat hebt n ook niet gezegd toen u de beslissing voor de bouw nam'. We kunnen ex zelfs trots op zijn, dat we als staten van Zeeland deze ga rantie mogen verstrekken voor een dergelijk project'. De heer C. F. van der Peijl (ch) had nog gevraagd of de lening in harde va luta kan zijn en daarbij gewezen op de risico's van revalutatie in Duitsland en devaluatie in Frankrijk. De heer Ka land: .Over de valuta hebben wij geen zeggenschap, maar we kunnen een be paalde aanbieding afwijzen. Op een vraag van het KVP-statenlid C. Ver- do nk liet hij nog weten, dat er door deze garantie geen moeilijkheden met de provinciale financiering te verwach ten zijn: voor de provincie geldt geen quotum bij het opnemen van middelen. De PZEM kwam ook nog ter sprake bij het jaarverslag 1968. Daarbij vroeg mr K. A. Kenning (pvda) namelijk de winstuitkering van 6 pet op 8 pet te brengen, gezien het bedrijfsresultaat. Als dit op administratieve problemen stuit, meende hij dat men daar dit jaar dekening mee moet houden, Gede puteerde Kaland zegde toe dit voor 1969 te bekijken. Hij wees er wel op, dat de PZEM met aanzienlijke risicos te maken heeft en meende, ,dat er nog wel wat moet gebeuren voor de 400 mil joen gulden aan credieten is terug ver diend. DODEWAARD Op vragen van de heer W. Sanderse in de onrendabele investeringen van de proefkermcentrale Dodewaard 30 miljoen meer dan begroot in één jaar wil verrekenen inplaats van de vijf jaar, die er voor staan. Wel zal men gedurende enige jaren le maken hebben met tegenvallers als gevolg van de hogere kw-uurprijs dan was gedacht voor het verplicht af te nemen deel van «le energie. Naar de mening van de heer Kaland moet tegenover die tegenvallers het verkrijgen van know-how worden ge zet. En dan is het voor Zeeland een verantwoorde bijdrage vond hij. 1.506.051 1.543.170 Vliss.-Bresk. Tern.-Hoed. Kruin.-Perkp. Hieronder volgt nog een Aantal vervoerde auto's (Slot van pagina 1) moeten komen om tijdig le kunnen starten met liet fabriceren van «Ie onderste helft Man de stalen bol, die te zijner tijd het liritische gedeelte van de installatie volkomen veilig zal omhullen. .We beginnen grijs (beton) en eindigen" met grijs (uranium)', zei de heer Brouwer, die de aanwezigen in de ontvangsttent nog een paar ver gelijkingen voortoverde om een idee van de omvang van de werkzaamhe den te geven. .De gezamenlijke hei palen zullen straks een draagvermo gen van 250.000 ton hebben, voldoen de om twee mammoettankers zon der moeilijkheden te torsen. Aan be ton zal 40.000 ton worden verwerkt: net zoveel als nodig is voor de weg Den Haag-Utrecht (15 cm dik). En de centrale zelf (400-450 megawatt) zou de hele stad Amsterdam van elektriciteit kunnen voorzien'. De heer Brouwer stelde nog vast dat kerenergie de bron van de toekomst zal zijn. Centrales als deze zullen volgens hem de conventionele cen trales verdrijven. .Dat is niet tegen te houden. Net zo min als het paard de auto heeft kunnen tegenhouden en het telraam de computer'. PZEM-directeur Bogerd bekeek het begin van de bouw nog vanuit een andere hoek. .Deze eerste paal is een extra stimulans voor ons werk. MIDDELBURG Er staat de Zeeuwse staten in de herfst een druk vergaderprogramma te wachten. Ei- is een vergadering van de afdelingen op vrijdag 19 september, waarin onder meer de nota inzake de ontwikkeling van de openluchtrecreatie in Zeeland aan de orde zal komen, evenals de sociaal-culturele ontwikkelings- schets. De nota openluchtrecreatie wordt in de statenzitting van maandag 27 oktober behandeld. In overleg met de fractievoorzit ters is besloten voor de sociaal- culturele ontwikkelingsschets een aparte vergadering te beleggen: op vrijdag 7 november. De begro tingszitting ten slotte wordt ge houden op 15, 16 en 17 december Zij richt nogmaals de schijnwerper; op Zeeland en het is niet uitgesloten dat een en ander voor havenindus triegebied Vlissingen-Oost een sneeuwbaleffect zal opleveren. ,Van de heer Brouwer kreeg de gelegen heids-hei er een diplomatenkoffertje om er tijdelijk zijn problemen in op te bergen. Laatste spreker na het tien minuten durende heiwerk in de bouwput was ir A. M. Broeckert, «iirecteur van Bredero's bouwbe«irijf, die de wens uitsprak dat de bouwnijverheid ook bij dit project zijn mannetje zal kun nen staan. Hij was er bovendien van over tuigd, dat de fundatie voor de kerncentrale ook een goede basis zal zijn voor samenwerking in het bedrijfsleven. MIDDELBURG. In een tele gram aan de minister van ver keer en waterstaat hebben gede puteerde staten van Zeeland erop aangedrongen zijn goedkeuring te verlenen aan een verlaging van de toltarieven voor de Haringvliet brug en wel met ingang van 22 juli a.s., de dag waarop de tunnel onder de Oude Maas officieel voor het verkeer zal worden openge steld. Deze tunnel maakt met de Haringvliet brug en de Zeelandbrug deel uit van Randstad-Zeelandroute. De NV Brug- het toltarief, dat voor elk motorvoer tuig ƒ2,50 bedraagt per 1 juli 1969 tot 2 te mogen terug brengen. Tot heden heeft de minister nog "een definitief besluit genomen. Een verlaging van het tarief achten ook gedeputeerde staten van Zeeland van belang om de tolbar- rières voor het verkeer naar deze pro vincie te verminderen. MIDDELBURG De samenwer kingsovereenkomst van Siemens (Kraftwerk Union AG) met het Nederlandse bedrijfsleven voor «le bouw van de PZEM-berncentrale in het uitgebreide Sloegebïed bij Borssele is nu bijna ,rond'. Bij de industrieën die daaraan zul len meedoen is nu opnieuw de naam van Verolme opgedoken. Het zier ernaar dat dat bedrijf naast de Verenigde Machinefa brieken VMF-Stork, de Rijn- Seheldegroep en Bredero's bouw bedrijf Nederland NV een deel van de leveranties voor zijn reke ning zal nemen. Op korte termijn zullen nu be slissingen moeten worden geno- nen over plaatsing van opdrachten voor de hoofdcomponenten van de kerncentrale. Daarbij gaat het den om de stalen bol voor het reactorvat en het reactorvat zelf. De samenwerkingsovereenkomst zal geen juridische basis krijgen in de vorm van een consortium. De bedrijven die belangstelling hebben getoond voor de 76 pet leveringen, die Siemens verplicht bij de Nederlandse industrie moest onderbrengen, bleken namelijk niet bereid medeverantwoordelijk heid te dragen in het gehele pro ject. Vandaar dat gezocht is naar een vorm van samenwerking rol- gens onderlinge afspraak. PZEM- directeur ir T. Bogerd was bij zonder ingenomen met het feit dat ,na sen stormachtige begin- en een bewogen onderhande- k'ngsperiode' zich nu een voor dè ontwikkeling van de PZEM, voor de Nederlandse In dustrie en voor de ontwikkeling van de kernenergie op Neder lands en op Europees niveau. .Tenslotte betekent de optie, die Siemens van de PZEM heeft voor de bouw van een tweede kerncen trale meer dan alleen maar woor den'. MIDDELBURG Met zeven stemmen tegen de BP-fractie en vijf PvdA- statenleden zijn de Zeeuwse staten woensdag akkoord gegaan met een ver hoging van de jaarwedde van gedepu teerde staten, per 1 januari 1969 tot 42.792 en per 1 juli tot 43.648. Mr K. A. Keuning (pvda) her.nnerde aan de principiële discussie over deze zaak in juni 1968 en benadrukte nog eens, dat de PvdA het onjuist vindt, dat het verschil tussen de hoge en lage in komens steeds groter wordt. In de ver hoging van de jaarwedde van gs-leden zag hij ook een gevolg van de geld ontwaarding, maar hij had wel be zwaar tegen een automatische verho ging. Die visie huldigde ook de Boeren partij, bij monde van de heer G. J. J. de Vaal: hij verklaarde bovendien, leden an gs niet als ambtenaren maar ais .•olksvertegenwooraigers te zien en ver langde daarom ook inspraak In deze salariskwesties. De heer J. A. van Ben- nekom verklaarde namens ARP. CHU en KVP het voorstel toe te juichen, vond het .onverkwikkelijk' als de sta ten zich steeds weer over automatische verhogingen moesten uitspreken en meende dat het een .discriminatie' zou zijn. als deze functionarissen zouden worden achtergesteld bij de normale verhogingen'. Mr Van Aartsen wees er nog op, dat de staten wel degelijk in spraak houden als het niet gaat om aanpassingen van salarissen, maar om structurele verhogingen. Tegen stem den behalve de oeide BP-statenieden, de heren P. A. Roels. mr K. A. Keu ning, J. L. Lu kaart, J. Stenvert en R. Hol (allen pvda). De mogelijkheid om statenstukken aan politieke organisaties in de provincie ter besc'nikkine te stellen krees de ir.- ïzegde Vliss.-Bresk. Tern.-Hoed. Kruin.-Perkp. Vliss.-Bresk. Tern.-Hoed. Kruin.-Perkp. 22.015 7.122 7.247 171.258 10.374 191.365 204.827 12.337 210.862 243.432 12.844 238.155 264.881 13.788 255.199 271.426 11.302 298.167 372.997 428.026 494.431 533.S68 580.895 erzicht over de maand Aantal vervoerde 190.960 261.438 29.824 27.310 160.742 156.890 april allee passagiers 235.039 24.384 160.811 313.276 26.083 189.291 276.011 21.514 207.404 381.526 445.638 420.234 528.650 524.929 55.772 2.984 54.883 Aantal vervoerde auto 68.157 70.*^ 3.729 3.302 60.833 64.234 88.729 4.435 71.394 88.108 3.307 S8.453 113.639 132.719 137.869 164.558 179.868 Hieronder volgt nog een overzicht van het aantal achtergebleven auto's op de diverse aanlegplaatsen (tussen haakjes de cijfers over de maand april 1968). Achtergebleven zijn op de aanlegplaats: PA H- LV ZV -f MA Vlissingen 2.743 (6.218) 942 (1.255) Ercskens 3.833 (4.664) 1.188 (1.218) Terneuzen 28 110) Hoedekenskerke 16 134) Kruiningen 2.022 (5.931) 2.739 (2.791) Perkpolder 2,680 (7.44S) 3.871 (10.947) PA is personenauto's, LV is lichte vrachtauto's, ZV is zsvare is zware vrachtauto's met aanhangwagen. Totaal 3.685 (7.473) 5.021 (5.882) 28 11.0) 16 134) 4.761 (18.722) 6.551 (18.395) vrachtauto's, MA MIDDELBURG Het gebruik van een blauwe ballpoint heeft woensdag in de staten van Zee land drie stemmen van onwaar de' opgeleverd bij de verkiezing van leden voor de eerste kamer: de kieswet schrijft namelijk voor, dat het witte hokje op het stembiljet door een potlood moet worden zwart gemaakt. Daardoor verklaarde Zeelands commissaris der koningin mr J. van Aartsen slechts veertig van de drieënveertig uitgebrachte stemmen geldig. De drie stemmen van onwaarde wa ren naar later bleek afkomstig van de CHU. In de Zeeuwse staten werd rekening gehouden niet de mo gelijkheid, dat daardoor een ch-ze- tel in «Ie eerste kanuïr zou wankelen. Maar dat is niet gebeurd: de zetel van jlir mr I,. E. de Geer van Oude gein bleef behouden. Na de stemming constateerde mr Van Aartsen, dat er 43 biljetten waren ingeleverd en liet weten dat er drie van onwaarde waren ver klaard, .omdat zij anders dan met een zwart potlood zijn ingevuld.' CHU-fractievoorzitter C. F. van deze zaak onherroepelijk? Ik kan er begrip voor hebben, dat leden voor het plaatsen van een zwarte stip een balpoint hebben gebruikt'. De commissaris: ,Het had met een zwart potlood moeten gebeuren. Ik heb dat voor de stemming tot drie. vier keer toe gezegd. Er moet wor den gestemd volgens de wettelijke bepalingen. Ut vind het een betreu renswaardige zaak, maar het kan niet anders'. Over de wijze van stemmen voor de eerste kamer staat in artikel S4 van de kieswet: ,Een statenlid stemt door met potlood zwart te maken een wit stipje, geplaatst in het stemvak voor de naam van de kandidaat zijner keuze', En een van de leden van artikel S8 van de kies wet laat weten: ,Van onwaarde zijn stembiljetten, waarop het statenlid zijn stem heeft uitgebracht, anders dan met zwart potlood'. ZÓ GESTEMD De Zeeuwse staten gevormd door, afgevaardigden voor al KVP (9),i PvdA (11). CHU (8), ARP (5), WD (4), SGP (4) en Boeren Partij (2) stemden zó: KVP 10 stemmen, PvdA 5 stemmen, OHU 5 stemmen, ARP 4 stemmen,; VVD 4 stemmen, SGP 4 stemmen, i Boerenpartij 2 stemmen. Politieke Partij Radicalen 6 stemmen. Uit de uitslag van de stemming blijkt, dat er vijf stemmen op de CHU zijn uitgebracht. De CH- fracti© in de Zeeuwse staten telt 8 leden. Fractievoorzitter u. F. van der Peiji zei na de vergadering des gevraagd, dat de drie ongeldige stem men van de CHU afkomstig waren. Opmerkelijk 15, dat de PvdA slechts vijf stemmen kreeg; de statenfrac tie van deze partij telt 11 leden. De PPR kwam met zes stemmen uit de bus: de conclusie lijkt gewet tigd dat de PvdA de PPR in de eerste kamer een kans heeft willen geven. De stemming in de provinci ale staten van Zeeland gold* met de stemming van de in dezelfde groep ondergebrachte staten van Brabant, Limburg en Utrecht de verkiezing van 21 eerste-kamerle den. breidden tot .natuurlijke personen' en te bekijken of er behoefte aan is ook plaatselijke afdeling van politieke par tijen rechtstreeks de stukken te zen den, als daar belangstelling voor is. BRUSSEL Met ingang van 1 januari 1969 is ir J. J. van Hennib benoemd bij het Europees Oriëntatie- en Garan tiefonds voor de landbouw van de EEG te Brussel, in de rang van hoofdadmi nistrateur. De heer Van Hennik was van 1946-1964 rijkstuïnbouwconsulent, aanvankelijk te Zutphen en later te Goes. In de stand plaats Goes was hij tevens directeur van het proefstation voor dc fruitteelt te Wilhefminadorp en «xmsulent in al gemene dienst voor de fruitteelt. Sedert 1964 was de heer Van Hennik door het ministerie van landbouw en vis serij gedetacheerd bij de EEG te Brus sel, eveneens bij het Europees Oriënta- en Garantiefonds voor de landbouw. Lichtgewonde bii aanriiding NIEUWERXERK Omstreeks half 4 gebeurde woensdag een aanrijding. ter hoogte van KapeTle bij Nieüwerkerk, waarbij mevrouw N. D. van de M. uit Zierikzee met enkele verwondingen in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee moest worden opgenomen. Me- ,nvy""' Van de M. uit Zierikzee kwam Middelburgs meisje was in Vlissingen MIDDELBURG De 17-jarige Adriana van Waarde uit Middelburg is terecht. Ze werd sinds zaterdag vermist Een tip leidde gisteravond tot haar aanhouding. Ze verbleef in een Vlissings pension. - zij e rechts komende personenwagen (uit de richting Ziipe) te iaat waardoor zi: werd gegrepen. Door krachtig remmen van de bestuurder, de heer in t V. uit Ridder kerk. bleef het bij een harde smak on het wegdek Bij haar val liep het siacht- I offer een hoofdwond 00 en enkele kneu zingen aan rechter arm en been. De fiets

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 7