PvdA wil de achtste medische faculteit in Zuid-Limburg GRATIS! Hoe laat is het? Kijk op uw horloge Kies uit de volledige Contract radio Veronica en NS beëindigd ZWITSERSE GAST KONINKLIJKE FAMILIE IN BAARN BESTOLEN AAN RIJKS-MLTS IN GOES: 32 GESLAAGDEN VOOR EINDEXAMEN NgOKH Persoonlijke gesprekken nieuwe dienst van PTT J. F. Oosterveen wil Zeeuwse club van oud-: mariniers BEVORDERINGEN CHRISTELIJKE KWEEKSCHOOL MIDDELBURG DONDERDAG 3 JULI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT II Fractie publiceert nota over het medisch onderwijs TWENTE EN BRABANT UITBOUWEN TOT VOLWAARDIGE UNIVERSITEIT DEN HAAG (GPD) De tweede-kamerfractie van de Partij van de Arbeid vindt dat de achtste medische faculteit in Zuid-Limburg moet komen. De faculteit moet volgens een woensdag door de fractie ge publiceerde nota een aanzet zijn tot een universiteit, die in vijf a zes jaar gerealiseerd zou kunnen worden. In Twente en Brabant de beide ande re gegadigden voor deze medische fa culteit moeten de bestaande instel lingen voor hoger onderwijs worden uit gebouwd tot volwaardige universitei ten. Pe PvilA-fractie meent dat bij de acht ste medische faculteit Limburg de voor keur verdient, omdat er in deze pro vincie nog helemaal geen hoger onder wijs is. Samenwerking met de naburige universiteiten van Aken en Luik ligt voor de hand. Verder kan met de eco nomische hogeschool in Hasselt (Bel gisch Limburg) samengewerkt worden. De Pvcl A-fractie ziet hierin een aan loop tot een BeneJux-universït-eit in Maastricht. Limburg telt drie grote, modern geou tilleerde ziekenhuizen met een groot aantal opleidingen. Heerlen heeft zelfs de meeste opleidingen van het hele land. De PvdA ziet hierin unieke kansen voor een moderne organisatie van de ge zondheidszorg in die provincie. Technologisch insiituul Wanneer er in Zuid-Limburg een universiteit komt maakt dit gebied, aldus de PvdA-nota, een goede leans op de vestiging van het post-acade- miaal technologisch instituut van de organisatie voor Europese Samen werking en Ontwikkeling. Hoger on derwijs zou tenslotte de herstructu rering van Limburg bevorderen. tingen voor klinisch hoger onden moeten worden opgericht. In Tw< len Brabant zou dan de in Rotterdam 'gevolgde procedure gevolgd moeten v den, waarbij thans in een latere fase een medische faculteit wordt gesticht. l>e nota noemt dit noodzakelijk in ver band met de regionalisatie van de ge zondheidszorg. Voordeel van Twente acht de PvdA-no ta het feit dat Overijssel en Oost-Gel derland tot de meest universitair be reikte gebieden van ons land behoren. Bovendien kan er het sne.lst en rela tief ook het goedkoopst gebouwd wor den. omdat de bouwpnjzen in het oosten lager zijn. Voor Brabant pleit onder andere dat deze provincie met 1,7 miljoen inwo ners meer potentieel aan studenten heeft dan de andere twee gebieden. Ver der zou de universiteit van. Utrecht er door ontlast worden, terwijl een Bra bantse universiteit een te gering aantal academici in die provincie zou doen toe nemen en bovendien de onvoldoende art sendichtheid zou kunnen verbeteren. Al leen het PvdA-kamerlid Willems is het niet eens met de voorkeur van de frac tie voor Limburg. Hij heeft aangekon digd het op Brabant te zullen houden DEN HAAG (ANP) Het adverten- tiecontraet, dat de Nederlandse Spoor wegen met radio Veronica hadden geslo ten had een korte looptijd en is op 28 juni beëindigd. Dit heeft, de staatssecretaris van ver keer en waterstaat. M. J. Keijzer, mee gedeeld in antwoord op vragen van het tweede-kamerlid ir S. A. Posthumus (pvda). Tragische dood van 12-jarige jongen ROZENDAAL (GPD) Wurging is de doodsoorzaak van de 12-jarige Ri chard van Toorn, zoon van de eigenaar van hotel Rosendaal te Rozendaal, die dinsdag, verstrikt in het touw van zijn schommel, werd aangetroffen in het bos achter het hotel. Dat heeft de sectie door dokter Zeldenrust uitgewezen. De jongen moet reeds maandagavond om het leven zijn gekomen. Of er sprake is van een ongeval of van een misdrijf is nog .niet bekend. De rijkspolitie te Zevenaar. waaronder ook Rozendaal ressorteert, zoekt op het ogenblik nog naar een onbekende man van ongeveer 60 jaar met gezet postuur, die het stoffelijk overschot dinsdagmor gen vroeg zou hebben aangetroffen en dat aan ontwonen/den heeft medegedeeld. De man vertelde daarbij, dat hij nadien contact op zou nemen met de politie, maar hij heeft dit nog niet gedaan. Kritiek op commissie De PvdA-nota uit kritiek op de ma nier waarop de Studiecommissie Acht ste Medische Faculteit onder leiding van rnr Van Walsum heeft geadvi seerd. De PvdA vindt hel advies on duidelijk omdat ook de adviseurs van de commissie meegestemd hebben. De PvdA-kamerfractie vindt verder dat de commissie ten onrechte geen aandacht heeft besteed aan het totale probleem van de spreiding van het wetenschappe lijk onderwijs in ons land. In een nota wordt erop gewezen, dat tot 1980. de capaciteit van de universiteiten zal moe ten worden verdubbeld tot 130.000 stu denten. NOG GEEN DADER GEVONDEN VAN RIJN- VERGIFTIGING NIJMEGEN (ANP) Van de 23 schepen, die het gevaarlijke insec tenbestrijdingsmiddel endosulvan hebben vervoerd en die aansprake lijk zouden kunnen zijn voor de vergiftiging van het Rijnwater, zijn er nu 22 gecontroleerd en on schuldig bevonden, aldus werd ons woensdagmiddag meegedeeld door de districtscommandant van de rijkspolitie te water in Nijmegen, overste L. P. H. de Jong. Nadat eerst 21 schepen in Duitsland aan een nauwgezette controle zijn on derworpen, zijn leden van de Duitse wa- terpolitïe- gisteren naar Nederland geko men om samen met de districtsrecher che van Nijmegen ook nog twee Neder landse schepen te onderzoeken. Van de in Rotterdam liggende .Concor dia' is woensdagmiddag gebleken, dat precies even veel vracht is afgeleverd als in Duitsland was ingenomen/In Am sterdam wordt momenteel een schip ge ïnspecteerd, eigenlijk slechts volledig heidshalve. ,De kans dat er ooit een dader voor de dag zal komen lijkt me klem', aldus overste De Jong. die overigens met veel waardering spreekt over de maatregelen die in het algemeen in Duitsland wor den genomen tegen de vervuiling van de rivier, De verspreiding van het endosul- fan beschouwt hij als een incidenteel ongeval, dat voor ons land in feite met een sisser is afgelopen. Jongeman gedood op overweg BREDA (ANP) Woensdagavond om acht uur is de 16-jarige bromfietser P. Jaspers uit Sint-Willibrord in Oud-Gas tel op een onbewaakte overweg tegen dc sneltrein OudenbOKch-Roosendaal gereden. De jongen was op slag dood. Het treinverkeer ondervond geen ver traging. Drie postzegels met toeslag voor KWF DEN HAAG (ANP) Ter gelegen- jheid van liet twintigjarig bestaan van! het Koningin W'ilhelminafonds zullen [van 12 augustus tol en met fl septcni- ber 1JI69 drie bijzondere postzegels met toeslag ten gunste van de kankerhe- strijding op alle Nederlandse postinricli- tingen verkrijgbaar zijn. Op deze zegels, die door Dick Elffers uil' Amsterdam zijn ontworpen, ia een geati-j leerde krab afgebeeld. De waarden en kleuren Z:jn als volgt: 12 plus 8 cent: violet, 25 plus 10 cent oranje. 45 plus 20 cent groen. Voorts hebben de postzegels als bijzon- j dere tekst: .Koningin Wiïnelmina Fonds Kankerbestrijding'. De prijs van de serie] lis 1,20. De zegels zijn voor onbepaalde tijd voor frankering geldig. KINDERVRIEND FOEHR1NGEN GEDUPEERD Ook geschenk voor jarige prins weg [kinderen goed j I den en onderwi ide heer Foehrir EINDLES MET FORUMS ,Geen homogene groep landbouwers' GOES Tweeëndertig leerlingen de rijks middelbare land- en tuinbouw school in Goes zijn geslaagd voor het eindexamen landbouw E, landbouw B of tuinbouw. Zij kregen woensdagmiddag hun diploma uit handen van de direc teur van de school, ir W. M. Marltusse. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst in de school, waarbij ook de ouders van de geslaagden aanwezig waren. Voordat de diploma's werden uitgereikt, moesten de leerlingen nog één keer een aantal vragen beantwoorden. Er wer den forums gevormd, waarvan de leden elk in kort tijdsbestek hun gedachten formuleerden over de onderwerpen ,De gevaren van het gebruik van chemische middelen in de landbouw', .Toename van industrialisatie en de luchtvervuiling in Zeeland', Landbouw als hobby?' en ,De gewenste economische grootte van een fruitteeltbedrijf'. De conclusie, die de vice-voorzitter va.n de commissie, van toezicht de heer V. K. van Nieuwenhuijzen na de korte discussies trok: ,De school levert geen homogene groep land bouwers af'. Overigens stelde de heer Van Nieuwenhuijzen aan het begin van de bijeenkomst, dal: de school met vertrouwen de leerlingen de maatschappij en het boerenbedrijf instuurt'. Uiteraard waren er bij de eindle3 een aantal sprekers. De heer Markusse open de de rij en hij ging onder meer in op de afname van het aantal werkers in. de landbouw. .Voor hen die het best zijn voorbereid en de technische en che mische middelen goed gebruiken, zijn er de beste toekomstmogelijkheden', al dus ir Markusse. Hij attendeerde wel op de moeilijke situatie, maar waar schuwde ervoor, dat niet teveel pessi- misrme onder de jongeren wordt ge kweekt, waardoor zij het plezier in hun werk kwijtraken. .Het is fout om hen die positief hebben gekozen voor de landbouw en die zich daar ook op hebben voorbereid bij voorbaat het ple zier te laten verliezen', zo meende de heer Markusse en hij stelde, dat ef weliswaar veel zal veranderen, maar dat er voor een beperkt aantal mensen ADVERTENTIE) „roede perspectieven zijn'. En het ie maar een beperkte groep, die zich in Zeeland op de landbouw voorbereid', zo bracht hij in het midden. Felicitaties kwamen ook van ir L. Bou ten, inspecteur van het landbouwonder wijs in Zeeland. Ook hij kwam met een optimistische opmerking: ,Als in Zeeland de landbouw zou moeten wor den stopgezet, dan zou dat elders in het land al in veel gebieden gebeurd zijn. Zeeland heeft zeker kansen'. Voor de landbouworganisaties sprak de heer E. Wage, secretaris van de ZLM. Over het kweken van pessimisme, wat de standsorganisaties werd verweten, zei hij: ,Ik zal die opmerkingen maar la ten voor wat ze zijn. Ik wens jullie wel veel moed en vertrouwen toe'. Ver der werd het woord gevoerd door de heer N. Filius, voorzitter van de ver ing van oud-leerlingen en door de F. van der Hoek namens de plat telands jongerenorganisatie. Dankwoor den kwamen er namens de plattelands jongerenorganisatie. Dankwoorden lava- men er namens de leerlingen en ook namens de ouders van de leerlingen. Zoals gebruikelijk waren er boeken voor de beste leerlingen. De beste bij land bouw B. was j. D. Snoep uit Krab- bendïjke, bij landbouw E. J. A. Bil uit Rerkwerve en bij tuinbouw J. D. Sanderse uit Marknesse. Zij kregen uit handen van de heer Wage een boek. Boeken.bonnen van de vereniging va oud-leerlingen waren er voor M. L. Jongejan uit Stad aan 't Haringvliet en voor J. van de Does uit Heinkens- zand. De lijst van geslaagden.: Landbouwdhool, E-richting: J. A. Bil, Kerkwerve; N. J. Buyze, 's- Heer-Abtskerke; M. J. Fondse, Kerk werve; A. Lous, Goes; J. A. Ringel- berg, Zierikzee; L. C. Vogelaar, Steen bergen; J. Waverijn, Kruiningen; C. P. J. Wiskerke, Kamperland. Afgewezen: 5. Landbouwschool B-rlchting: A. Boonman, 's-Heerenhoek; D. Buth, Den Bommel; J. F. Claeys, Oudelan- de; P. J. v. d. Doel, Middefiiarnis; J. de Jager, Wolphaartsdijk; M. L. Jongejan, Stad aan het Haringvliet; E. Meyer, Ooltgensplaat; M. J. Schouwenaar, 's- Heer-Abfskerke; J. D. Snoep, Kvabben- dijke: W. A. Sleendijk, Stavenisse. Afgewezen: 2. Tuinbouwschool J. v. d. Does. Heinkenszand: L. Goede- gebure, Kraggenburg; L. van Hekken, Èllewoutsdijk; P. C. Hiuissen, Hoede- kenskerke; A. Leenhouts, Goes; M. C. Lodders, Klundert; L. Markusse. Ka- pelle: P. Meeuwse, Kloetinge; R. Meeuwse. Lewedorp; J. Minderhoud, Domburg; J. A. Naber, Woerden: C. J. Nijssen, Kapelle; J. D. Sanderse, Le wedorp; A. J. Sinke, Dronten. Afgewezen: 2. Hoofd De Jong zei school vaarwel Vorige week nam het hoofd van «1e chr. nationale school te Heinkenszand, de heer J. J. de Jonge, afscheid r wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, 's Middags namen de kinderen afscheid van hun onderwijzer, daarbij werden enkele cadeaus aange boden. 's Avonds kwamen de ouderen hijeen voor het ntseheid, waarvoor veel belangstelling was. De heer De Jonge werd toegesproken door de heer Visser, de inspecteur van het lager onderwijs, de heer Geleijnse, de waarnemend burgemeester, de heer Somer. de heer Slotemans en door ds Tiedeman. Ook werden hierbij cadeaus aangeboden. Op deze avond kon men te vens kennis maken met het nieuwe hoofd der school, de heer Horzel uit Honselaarsdijk. BAARN (GPD) Uit (1e auto; van de 52-jarige Zwitserse tex-i tielconsulent J. J. H. Foehringer, zijn in Baarn vijf koffers, een di- plomatcntas niet waardevolle do cumenten, geld en historische voorwerpen gestolen. De nog spoorloze daders hebben een ruit van de voor hotel .Kastanjehof' in Lage Vuursche geparkeerd staande auto ingeslagen. De heer Foehringer had in 1945 een groot aandeel in het onderbrengen van Nederlandse kinderen in Zwitserland. Hij droeg er onder meer zorg voor, dat de DEN HAAG (GPD) Op 6 juli voert PTT een aantal wijzigingen in met lie- trekking tot het niet automatische te lefoonverkeer. De voornaamste wijzigin gen zijn de invoering van het persoon lijk gesprek' en de afschaffing van het .voorbericht' en het telefoonoproepbe richt'. Het persoonlijk gesprek dat zo-vel :n het binnenlands verkeer als in het in ternationaal verkeer met landen binnen Europa wordt Ingevoerd is een com binatie van het huidige voorbericht en het telefoonoproepbericht. Als algemeen principe zal gelden, dat voor een ge- I spreksaanvraag, die niet tot een vgen voor de textielfabrikanten in Ti!- irg en Almelo. Reünie In het televisieprogramma .Voor de vuist weg' deed de heer Foehringer op 2 mei 'n beroeo op alle inmiddels volwassen geworden kinderen, die in 1945 in het Zwitserse Engelberg waren ondergebracht, om zich te melden voor een reünie. De vele tien tallen reacties op deze oproep zaten ook in de gestolen koffers, evenals zakelijke notities en correspondenties van de afgelopen 25 jaar. De koffers bevatt< n ook persoonlijke documenten en herinneringen, onder meer aan een particuliere audiëntie bij de paus. De heer Foehringer is riadcr in de Orde van het Heilige Graf. In verband met de diefstal heeft de heer Foehringer een bezoek aan paleis Soestdijk voor de verjaardag van prins Bomhard moeten annuleren. Zijn go- schenk voor de prins is ook ontvreemd. Gast De Zwitser is de laatste jaren regelma tig gast op Soestdijk. Enkele jaren ge leden bood hij de koninklijke familie zijn chaiet op de berg Rigi bij het vfcrwoudstedenmcer aan. 3ls tijdelijke verblijfplaats voor prinses Irene, kort nadat zij katholiek geworden was. De heer Foehringer is Inmiddels naar Duitsland vertrokken en hoopt dat de genen die op de televisie» it zen ding heb ben gereageerd, dit nu. wegens de dief stal, opnieuw willen doen. (ADVERTENTIE) heeft geleid geen kosten zijn verschul digd. Ook niet, wanneer de opgeroepene bijvoorbeeld weigert het gesprek aan te geven. Ook kan r ■j£ mers opgeven, om de opgeroepene te be- H reiken of het opgegeven nummer tus- 1 sentijds wijzigingen. In de plaats van het telefoonoproepbe- richt treedt het .oproepbericht dat in het binnenlands verkeer 75 cent gaat kosten. De voorrangsmogelijkheden .dringend' en ,ijl' in het binnanlands telefoonverkeer worden tegelijk met de invoering van [deze wijzigingen afgeschaft. Als gevolg i hiervan zal de bestelling van een op- jroepbericht tot het voeren van een per- soonlijk gesprek in het algemeen ook geschieden tegen het normale ge sprekstarief als het betrokken PTT- kantoor al gesloten is. EXAMENS STENOGRAFIE EN MACHINESCHRIJVEN Bij de exam ens afgenomen te Middel burg door de nationale vereniging van leraren in stenografie .Groote' slaag den: Maahineschrijven Nederlands 120 aan slagen per minuut. de dames J. .G Bouwens. .J Broodman, M. Carol, J. P. Gilde. L. Helm, G. J. Gillissen (met lof). .J L. Heylen, M.M (met lof), J. L. Heylen, M. Hoogewerff. E. A. Koefcman, M. A. KuyX H. K. Meijer (met lof), J. G. Mieras (met lof), G. Nagtegaal, G. H. M. van Royen, S. S. L. Salarony (met lof;, J. G. Slotman (met lof;. 6. A. Smit, A. J. F. Toledo-Bakema (met lof), P. F. Vallée (met lof), W. M. van Weeren, en de heren P. A. van Eenennaam. J. A. v. d. Heide, A. D. de Rooy (met lof). O. v. d. Vegt, J. Ver spoor, J. Verton, H. A. de Vos, J. "Wes tenweel (met lof), te Middelburg: de dames L. J. C. Fanoy, B. Hamelinck- Manlen, J. v. d. Ketterij, R. H. M. Seg- boen, P. J. Vogelenzang, en de heer J P. v. d. Sande te VHssirugerl mej. E. M. Mesu te Arnemuiden; de heer A. I. de Feijter te Aardenburg; de dames J. S. M. Fenijn, W. G. Jan sen (met lof). N. M. de Koster (met lof). N. van Noord (met lof), N. Ver gouwe, N. J. Versprille. E. L. de Vuyst. M. W. Wisse, en de heer H, dé Smidt te Breslcens; de dames A. S. van Dale (met lof). C. N. A. Kools. M. M. Lako. C. A. Leen houts en de heer C. J. Ritico te Cad- zand; mej. T. Ridderbos te Ga.pinge; de dames E. E. Beuns, M. Schouten te Goes; de dames G. J. Buijze, T. H. van Vliet en de heer J. F. de Feijter te Groede; de dames C. J. Dekker, S. A. Jacobse en de heer .T. B. J. Jacobse te Hoofd plaat; mej. P. Serier te Koudekerke mej. W. G. Roode (met lof) te Sint- Laurens; mej. C. I. van Assche te Nieuwvliet; de dames J. Boone. J. A. Malkus, E. M. E. Marteyn en de heren B. de Gar- deijn, R. M. den Hamer te Oosbburg; mej. J. M. van Sabben te Oudelande; de heren P. A. Seen, J. W. de Zwart te Schoondijke; mej. A. P. Kommer te Sluis; mej. P. E. Touw te Veere: mej. S. Dïeleman te Waterlandkerkje; de heren P. J. Dhont, R. la Gasse te IJzendi jke: de dames P. W. Lous; M. Meijers te Zoutelande. Machineschrijven Frans 120 aanslagen per minuut. de dames M. A. Blanken, S. A. Heeren te Vlissingen; P. Serier te Koudekerke. Maclnnesohrijven Duits 120 aanslagen per minuut. de dames M. A, Blanken te Vlissingen; P. Serier te Koudekerke. Machineschrijven Engels 120 aanslagen per minuut. de dames M. A. Blanken, B. Hamelinok- Mailen, S. A. Heeren te Vlissingen; P. Serier te Koude/kerke. Kantoorsteno Nederlands 130 letter- duvn, C. A. Verspoor, J. Wisse té Mid delburg; H. A. van Beusidhem, J. M. Binicewicz, S. A. Heeren, J. M. Maas, W. Romijn te Vlissingen; J. de Pagter te Westkapelle; J. Acda te Baarland. Kantoorsteno Frans 100 lettergrepen per minuut. de dames M. J. Daalhuizen, C. E. den Engelsman. J. G. J. Fanoij, C. M. Kes- Leloo te Vlissingen; J. C. M. Vervaat te West-Souburg; N. W. Wouters te Westkapelle. Kantoorsteno Duits 100 lettergrepen per minuut. de daines L. M. Damman. M. J. H. de Bree te Middelburg; C. H. Mange te Vlissingen: L. M. Dybala te O- en W-Souburg. Kantoorsteno Engels 100 lettergrepen per minuut. de dames J. M. Maas te Vlissingen; VLISSINGEN Veertien man staken vorige week in Vlissingen voor het eerst serieus de koppen bij elkaar om definitief te beslis sen zoveel mogelijk Zeeuwse oud- mariniers op te sporen. Initiatief nemer F. J. Oosterveen, oud-mari nier van de mariniersbrigade 2de bataljon comp. G 1ste peloton, vond liet namelijk tijd worden, dat er in navolging van andere provin cies ook in Zeeland een afdelings- elub oud-mariniers ontstaat. Zij gedachten hierover werden regelma tig gesterkt door de publicaties in het landelijk contactorgaan voor oud-mari niers .Houwe zo', kortweg COM ge noemd. In dit blad las hij verscheidene artikelen, waarin werd verhaald van welk praktisch nut een goedopgezette onderafdeling oud-mariniers voor zijn leden kan zijn. Bestaande afdelingen in Utrecht. Gelderland, Overijssel, Lim burg. Friesland (twee maanden Ereleden opgericht). Noord- en Zuid-Holland heb ben in het verleden reeds bewezen op sociaal en medisch gebied goede contac ten te kunnen leggen voor de oud-mari niers. Het blijkt, dat in sommige geval len oud-mar.niers moeilijk in een hun passende werkkring aan de slag kun nen komen. De eerste poging van de heer Ooster veen, een ingezonden stukje in .Houwe zo', bleef niet zonder resultaat en reac ties: hij ontving brieven van tientallen oud-mariniers uit Zierikzee. Goes, Mid delburg. Biervliet, Vlissingen en Sou burg. Oosterveen is evenwel van me ning, dat er in Zeeland zeker nog meer. minstens een paar honderd, oud-mari niers woonachtig zijn. Tussen de vele ontvangen reacties be vonden zich onder meer die van actieve mariniers. Hierdoor heeft de heer Oos- te,veen inmiddels contact gekregen met de Vlissingse sergeant Bouten en de aal moezenier Hooij. beiden gestationeerd on het marineschip .Heemskerek' te Vlissingen. Zij helpen hem met het lich ten van papieren uit het archief om zo doende achter de nodige adressen van oud-mariniers in zeeland te komen. Op donderdag 21 augustus belegt men een bijeenkomst om te bekijken hoeveel oud-mariniers uiteindelijk bij ellterr ge bracht zijn. Op diezelfde dnir wil men tevens tot de officiële oprichting van de Zeeuwse onderafdeling komen en een fïnitief bestuur kiezen. Aan de christelijke kweekschool voor Zeeland te Middelburg werden op 26 juni tijdens de Dromotie-bïjeenkomst de volgende leerlingen bevorderd: Afdeling Havo: bevorderd van 4 naar 5: Jo Basting, Leen Berrevoets, Sonja De- nies, Dannie Everaaers, Wim Huijsman, Aamoud Jobsen, Rob Jonkman, Joop Kampman. Piet Koppejan. Chiel Kraan. Peter Lindhout, Joost Manui, Wilco van Noort. Bert Peene, Janke Sanderse, Chris Wisse, Fons Wurth, Adri Fraanje, Rita Groesbeek, Willy Kodde, Giel van Leerzem, Anja van Liere, Jacqueline Lindenburg, Har.s Lodder, Kees van der Malen. Bram Miera, Corry Naerebout, Tanny Nieuwenhuize. Niek Oele. Adri Paauwe. Tanny Quist, Coby Ruissen, Rudv Scha'er. F-ancky van Sluys, Henk van de Velden. Hans Verstraate, Willij Walraven, Mieke Wajverwljn, Marie José A Maas te Domburg. Dictaat steno Nederlands 130 lettergre pen per minuut. de dames C. M. Kesteloo. C. H. Man- ge, S. W. P. Vermeulen :e Vlissingen; A. Maas te Domburg; L. M. Dybala, W, A. Verstraate te O en W-Souburg: N. W. Wouters te Westkapelle. Het diploma voor particulier secreta resse werd uitgereikt aan de dames J. Arendse, J. G. J. Fanoij, C. M. Keste- loo, C. H. Mange te Vlissingen; J. C. M. Vervaat le West-Souburg. Kerkelijke mutaties NED. HERV. KERK: Beroepen te Waar der en te Zwartebroek Th. de Jong, kan didaat te Genderen. Beroepen te Noord- sche Schut J. Noordmans te Tjamsweer. Beroepen te Musselkanaal R. DijkMeijer te Kollum. Beroepen te Burum C. A. P. Miedema eervol ontslagen predikant met de bevoegdheid van emiritus te Trenton, Ontario, Canada. Beroepen te Pernis N. Kooreman te Rb enen. Beroepen te V'laardingen O. Th. Boonstra te 's-Heer- Hendrikskmderen. Aangenomen te Am sterdam als predikant voor bijzondere sterdam als predikant voor bijzondere werkzaamheden (hervormde jeugdraad) E. E. Stern te Sas van Gent. Ds E. E. Stem, te Sas van Gent. "heeft een beroep ontvangen naar Amsterdam als predikant voor bijzonder werk en als algemeen secretaris van de hervorm de jeugdraad. Beroepen te Rozenburg S. G. J. Go- verts te Naaldwijk; te Leidschendam O. T. Boonstra te 's-Heer-Hendrikslcinde- ren. Beroepbaarstelling kandidaat M. Schuk- kem. Rhoaosdreef 166 te Utrecht is beroepbaar. GEREF. KERKEN Beroepen te Veen: J. Mol kandidaat te Giessendam. Beroepen te Nieuw Weer- je, J. G. J. van Echten, kandidaat te Eestrum. Beroepen te Sneek H. Last. kandidaat te Apeldoorn. Beroepen te Enschede- West J. H. Velema. te Apeldoorn. CHR. GEREF. KERK GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Luiten A. Bakker, kandi daat te Broek op Langedijk: te Noord- sche Schut H. Last. kandidaat te Apel doorn. Bedankt voor Hoogeivten J. J. Rebel te Hilversum-Centrum GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Dinteloord R. Boogaard te OUD GEREF. GEM. IN NEDERLAND Bedankt voor Kampen H. Wil tink te Doelinchem. Snijwond na val met fiets RILLAND-BATH Op de oprit aan het eind Valkenisseweg bij de zeedijk van de Westerschelde "kwam het 16-jarige meisje T. W. uit Rtlland-Bath met haar fiets te vallen en liep daarbij een snij wond aan haar knie op. Zij moest zich onder dokters behandeling stellen. De oorzaak was dat zij op de onoverzichte lijke helling plotseling moest remmen voor een tegemoet komende auto, waar door zij in de losse split onderuit ging. Adriaenssens, Rien Boogaard. Ineke Jan Hendrik Jansen, Suus de Kok. Jan Kruit, Anneke Maartense, Jos Marteij.n. Piet de Nooijer, Henk Rhebergen, Adrie Schoo, Frances Slough, Rien Sommeijer, Bram Vleugel, Jan Tuinstra, Ineke Wil- leboordse en Adri Willemse. 5 leerlingen werden afgewezen. Opleidingsschool voor onderwijzers van klas 2 naar 3: Jan Willem Antheunisse. Laus Bosselaar, Kees Brouwer. Wilna van Darrune, Jaap Geelhoed, Henk Grif fioen, Gerrit Heuseveldt, Hanny Heijns- dijk, Koos op 't Hof, Jan de Jager, Age Kamermans, Jan Kamer mans. Jos de Koeijer, Bila Merkens. Han Miehiel- sen. Bram de Muijnck, Magda Nieuwen- 1 huijse, John Peeters, Bert Pëntury, Klaas Sijp. Leo Speckens, Conny Torbijn, j Joke Vermaat, Kees Vijfhuize, Leo Adri-' aanse. Paul Adriaansens, Kees Assche- man, Elian de de Boevere, Jannie Boone, Frans Doppegieter. Dik van Dijke, Tan ny Geerse. Otto Huijsman, Wim Jansen. Regien Knuijt. Nel Melse, Jan Pais. Ruai Pos, Els de Rijke. Peter van Saben, Jaco Schouwenaar. Jan Willem van Soelen. Thijs Soeting. Peter de Wolf. Ans de Wolf. In deze klassen werden alle leerlingen bevorderd. Van klas 3 naar 4: Norbert v. Berg. Ella Bosselaar. Wim Catshoek, Jaspet Dieleman, Josje Dieleman, He- leen Duijnhouwer, Theun van Elsacker. Jaap van Gilst, Oor van 't Hof, Els van den Kieboom, Heieen Lafeber, Set- ske Moorman. Jaap Paauwe. Elly San derse. Wtly Scheele, Nico Smit, Willy Timmerman Kees Toorenaar. Rien Tres. George Will. Aafke Belmers, Kees Ber ger, Gerard van Damme, Adri de Groote, Bram van 't Hoff, Sari den Hollander. Sjaak de Jonge, Tim Kamphuis. Bram Koole, Wim Kwast, Arend Mijnheer. Lies Provoost. Marcus de Regt, Addy Rouw. Marie-Ellze van Strien. Addy Stroo. Paula Stroonsnijder, Dolf de Voogd van de Straaten, Corry Abra- hamse, Rino Abrahamse, Christian An- driessen. Ank Baarends. Jan Constandse. Han Cornelissen, Willem Joppe. Lot Lies. Jan Piet Lokker. Ronald van Mill, Rineke Roelse, Willy Schoe, Marja Sil- jée. Lou Verhage en Jan Wieringa. Ook in dit leerjaar behoefde niemand te wor den afgewezen. Opleidingsschool voor kleuterleidsters: Van Idas 1 naar 2 de dames: Hennv Allewijn, Lïesbeth Arensman, José de Baar. Ria 3akker. Yvonne Bouterse. Anneke Dieleman. Tonnv van Dis. Els Franse. Corry Hubregtse, Alv Lodders, Emma Proost, Ellen Rotte. Addy Sneep. Janneke Speelziek. Mieke Stouten, Ma rion Verpoorten. Ada de Wild en N:ni Stoutjesdi jk. Alle leerlingen konden wor den bevorderd. Eveneens van 1 naar 2 Jaqueiine Boom. Anneke van Gilst. Ine ke Kunnen. Ria Lenselink, Anneke Loeve An nel i es de Valk. Marjan Verstraate. Ella de Visser, Lenny Volmer, en Lies] Van klas 2 naar 3: Els Abrahamse. Anja Dalebout. Dien van Driel. Riek Duijnhouwer. Nel den Hamer. Wilma' marman. Conny Labruyère. Conny van Liere Lenie van L-.erën. Ria Lokerse.j Mats Maris, Marijke Nagelkerke, Adri! Pieper, Ria Pijp.elïnk, Thea Ransijn, Liesbeth de Regt. Hanna Rcinhoudt, Carla Schijf. Hannie van Stel, Ria Siob-] belaar. Marlies de Waard. Hannie van Wingen. Carla Aerssens. Hannie Baijens.j Addie van den Bosse. Nanne Brouwer. Suus Dekker, Joke Dmgemanse, Lon- neke van Es. Ada Everse. Petra Fraan je. Carolien Goedhart, Willy Harthoorn,| Marianne Hermsen, Masrreet van Huis. i Santha Jongepier. Anke"Kauffman. Xel- leke Lokerse, Maaike Lorier. Mieke I Louwerse, Lies Mastenbroek, Marijke Post. Willv Puijoe. L:a van de Putte I Ineke Rottier. Willy de Rijke, Ineke Slimmen en Dinekê Witte. Ook hier werden alle leerlingen bevorderd. Van havo-4 naar 5 werden 6 leerlingen I voorwaardelijk bevorderd: Wim Heber- lein. Peter den Boer, Piet Gorthals. Bas Geelhoed, Joke Mahakena en John Schrier. PRISMA7 chroom jongenshorloge 63,- (verschülende uitvoeringen) PRISMA7 chroom herenhorloge Dolphin 100. 100% waterdicht 99,- (verschillende uitvoeringen, ook verkrijgbaar in edelstaal) (gouden herenhorloges reeds vanaf 195,-) Alle Prisma horloges Incabloc Shockproof PRISMA HORLOGES N. TH. DE JONG ZOON JUWELIERS - HORLOGERS St.-Pïeterstraat 11 - Middelburg Tel. 01180-3344 PRISMA HORLOGES 'T GOUDDOPPERTJE JUWELIER - HORLOGER Korte Kerkstraat 12-Goes Walstraat 88 - Missingen PRISMA HORLOGES FA L. MINDERHOUD GOUD - ZILVER - OPTIEK Znidstraat 66 - Westkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 11