Jeugdland 1969 van de grond In het najaar waarschijnlijk nieuw afzetsysteem voor fruit 4 VEILINGVOORZITTER P. J. J. DEKKER VERKOOP TEGEN VASTE PRIJZEN Mr Urijber ,man aan de knop' ,DE ZONNEBLOEM' STAAT IN '69 OP NON-ACTIEF Geslaagden mts Vlissingen Veertig jaar bij posterijen zeetlWS Vragen over kampeerterrein ,De Boshoek' Axel EXAMENS OUDERCOMMISSIE DENKT OVER EEN BEROEP BIJ DE KROON DE NOODSCHOOL IN PAAUWENBURG De noodschool in Paauwenburg (II) PROVINCIAL! ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 2 JULI 1969 KAPELLE Er zal liet komend na jaar naar alle waarschijnlijkheid een nieuw afzef systeem voor fruit komen. Door het centraal bureau voor tuinbouw veilingen wordt momenteel hieraan hard gewerkt. By deze nieuwe afzetmethode, zal het, fruit zowel op korte als lange termijn verkocht kunnen worden tegen vaste prijzen. Voor deze hienwe afzet- rcgelïng komen alleen rassen in aan merking, die in voldoende hoeveelheden voor een week tegen vaste prijzen kan worden ingekocht, heeft het centraal bu reau reeds ingevoerd voor komkommers en tomaten. Men heeft er gunstige er varingen mee opgedaan. Een en ander deelde de voorzitter van de veilingver eniging .Kapclle-Biezelinge en Omge ving', de heer P. J. J. Dekker uit We- meldinge mede, tjjdens de maandag avond gehouden algemene vergadering. In zijn toelichting hierop, zei de heer Dekker, dat in de afgelopen jaren is gebleken, dat er behoefte aan aanpas sing bestond, als gevolg van de verande ringen. welke er van koperszijde optra den. Een behoefte, die vooral werd ver oorzaakt doordat grootwinkelbedrijven in binnen- en buitenland wensten te ko pen. tegen vaste prijzen, omdat hun systeem van verkoop aan consumenten was gebaseerd op een vaste prijs van het produkt voor een bepaalde periode. Naast het veilen over de klok, moest dan ook een systeem worden ontwor pen. waarbij de afnemers bepaalde pro- dukten tegen een vaste prijs gedurende een periode van eenen week of langer konden afnemen. Ook de export naar landen, waarin de invoer nog aan in voervergunningen of licenties was ge bonden. vereiste de mogelijkheid te kun nen kopen tegen van te voren bekende prijzen. Voor de afzet van komkommers, is door het centraal bureau het zoge naamde .tendersysteem' ingesteld. Een methode, die volgens de heer Dekker ook door het rijk wordt toe gepast bij het uitschrijven van obli gatieleningen. Het is eèn regeling die naar bevrediging verloopt. Door toe passing van dit trendsysteem is ge bleken. dat afzetmogelijkheden be nut kunnen worden, die anders on benut bleven. Om deze nieuwe afzetregeling, die voor fruit anders zal moeten zijn dan voor groente, te doen slagen, zal volgens de heer Dekker noodzakelijk zijn, dat zo wel de fruitveilingen als de fruittelers meedoen. Men hoopt met dit nieuwe af zetsysteem te bereiken, dat ons land in dezelfde omstandigheden komt te ver keren als de landen, die al jaren tegen vaste prijzen op de afzetmarkten opere ren, als byvoorbeeld Italië en Frankrijk. Vooruitzichten De heer Dekker wjjdde voorts een beschouwing aan de oogstvooruitzichten. De veilingvoorzitter begon met uiteen te zetten, dat men dit jaar in Zeeland, als gevolg van de weersomstandigheden, een zeer late bloei heeft gehad. Voor de peren was dat gunstig, voor de appels minder gunstig. De trage en iets te lan ge bloeiperiode had voor de appels tot gevolg, dat bij enkele rassen de schurft- hestrijding in het gedrang kwam. Over het algemeen, wordt evenwel een goe de appeloogt verwacht, niet alleen in Zeeland, maar ook elders in ons land en andere landen van West Europa. In GESLAAGDE LANCERING Jeugdland is geweest, maar binnenkort Middelburg gaat verlaten. Burgemeester Drljber vond het een goed idee van de organisatoren, dat de actualiteit van de ruimtevaart dit jaar bij de opening van Jeugd land op de voorgrond trad, speciaal gezien in het licht van de komende maanreis. die juist in dit tijdsbe stek naar hij hoopte, een succesvolle landing van de mens op de maan zal opleveren. nog eens op de vele moei- MIDDELBURG Dat wij momenteel' leven in de tijd van de ruimtevaart, en Zeeland hieraan niet zonder aan dacht voorbijgaat, ble.ek maandagmid dag uit het precies op tijd .lanceren' I van een heuse raket vanaf de lanceer- Hij basis jeugdland bij de sporthal te Mid- lijkhedcn waarvoor het stïchtingsbe- delburg. Als .man aan de knop' fun-'stuur zich telkenjare gesteld zag, wan geerde burgemeester mr J. Drijher, die!neer het erom ging. een vaste plaats het gevaarte, voortgestuwd door een!voor Jeugdland te verkrijgen. De heer enorme tros kleurige ballonnen met een'Drijber hoopte, dat volgend jaar hierin knip van de schaar van zijn laatste zou kunnen worden voorzien, waarbij hij beletselen ontdeed cn onder gejuich van het oog had op het terrein van de hout- de vele aanwezige kinderen het lucht- jhandel Den Bouwmeester Bursitis v. d ruim deed kic-zen. Na enkele minuten Leije XV aan de Konsleensedijk. rolledïg toonde zich verheugd, dat er dit ermede|Iaar' naast de vertrouwde mogelijkhe- „rond I den van vrijetijdsbesteding ln de sport hal. daarbuiten met medewerking van veilig verkeer een verkeerstuin was aan- Voora.fgaan.de aan dit actueel gebeuren gelegd, waar de jongens en meisjeszich bewees het stipje hoog hemel. dal. de lancering succes was geworden Jeugdland I960 officieel v was gekomen. dankte voorzitter D. van Ooyen het ge meentebestuur en de dienst van gemeen te-werken voor hun medewerking, die het mogelijk had gemaakt dat de sporthal en omliggende terreinen voor Jeugdland beschikbaar waren gesteld. Gaarne be trok hij ook de Industrie, met name naar hartelust, met behulp van zelf te besturen autootjes en fietsjes, met de regels van het verkeer vertrouwd kun nen maken. Burgemeester Drijber vroeg tenslotte de medewerking van de jeugd, opdat het bestuur van Jeugdland de gehele ac- Zeeland wordt van enkele hedryven meld, dat de rassen als Goudreinette Stark Earliest matig zullen zijn. De peren die minder rijk gebloeid heb ben. zullen een matige oogst geven. Eenzelfde prognose wordt ook gemaakt voor de rest van het land en de ove rige Europese landen. Wel zijn er per bedrijf en per ras verschillen te consta teren. Van Precoce de Trévoux en Clapp's Favorite wordt een goede oogst verwacht, van Conference een matige tot redelijke oogst en van Beurré Har dy en Doyenne du Cornice een zeer ma tige tot vrij redelijke oogst. Voor de Beurré Alex Lucas zijn de verwachtin gen matig tot normaal, wat ook geldt voor Bon Chretien William, terwijl van de Bonne Louisse 'd Avranche en Beurré Lebrun een kleine oogst tegemoet wordt Pruimen De oogstverwachting voor pruimen gunstig en het zou wel eens kunnen zijn, dat een grote pruimenoogst onderweg is. aldus de heer Dekker. Van het kleïn- fruit kan gezegd worden, dat de volle- grondaardbeien van goede kwaliteit zijn, maar de oogst matig zal zijn. De oogst van kruisbessen, waarvan het areaal sterk is verminderd, zal groter uitvallen dan vorig jaar. Rode bessen beloven evenals de zwarte, een goede wasdom te geven, terwijl de stand bij de fram bozen bepaald slecht te noemen is. Het per 31 maart afgesloten boekjaar liet als gevolg van matige prijzen, vooral in de perensector een lagere omzet zien, uitkomend op een totaal van 9866464,44. Namens de financiële com missie adviseerde de heer M. C. G. Ver wijs uit Yerseke tot goedkeuring van de jaarrekening. Tót nieuw lid van deze commissie werd de heer A. E. Suij uit Kraïningen benoemd en tot plaatsver vangend lid, de heer F. van Hoorn, uit Kapelle. De contributie werd van 2,50 op 10,- per jaar gebracht. Overeenkomstig het bestuursvoorstel werden de veilingper centages onveranderd vastgesteld. Dooi de vergadering werd de suggestie ge daan, om meer differentiatie in de ta riefstelling te brengen, alsmede om tot een andere stemmenverhouding te ko men. Een en ander zal door het bestuur er worden bestudeerd. Vitrite en De Schelde voor hun in-1commodatie van sporthal en velden over breng, bij de totstandkoming van dit;vier weken weer in dezelfde goede staat vier weken durende kinderfestijn, in aan de stichting Sportbelangen zal kun- deze dank. Een speciaal woord van dnnkjnen overdragen. kreeg de secretaresse van de stichting,|H;erna volgde de eerder genoemde Start mevrouw Anneke v. d. Berg. die .vanaf i van de luchtballonraket, waarmee het begin de voortstuwende kracht van l Jeugdland 1969 officieel was geopend. VLISSINGEN De stichting •orming bedrijfs,jeugd ,De Zonne bloem' te Middelburg zal dit jaar waarschijnlijk geen nieuwe cur sussen op touw zetten. De voorzitter van de stichting, mr J. Kolkman, zei het. niet verantwoord te achten opnieuw niet cursussen in Vlis- singen en Middelburg van start te gaan nu het aantal leerlingen zo drastisch terugloopt. .We gaan van het principe uit dat we of alleen een uiterst goede verantwoor de cursus moeten organiseren of niets'. De leidster van de Zonnebloemcur sussen mevrouw I. S. Haccou is daaT- om noodgedwongen met ingang van1 1 juli 1969 ontslagen. Zij heeft drie- en-een-half jaar de leiding van ,de Zonnebloem op zich genomen. De heer Kolkman: .Theoretisch bestaat de mogelijikiheid nog dat we dit jaar wél doorgaan, als we een bevoegd leid ster kunnen vinden, maar dat is niet te verwachten. We hebben vorig jaar alle mogelijke moeite gedaan om een bevoegd iemand aan te trekken, maar het is ons niet gelukt. Wij hebben ja renlang op het enthousiasme van enkele dames gewerkt en dat is toch ook met de opzet. Er is voor dit jaar nog wél een begroting ingediend, maar dat is eigenlijk pro forma. ,Vijf h zes jaar geleden heeft ,De Zon nebloem' ook op het randje van ophou den gestaan, toen kwam et' een opleving, maar de laatste jaren loopt de belang stelling steeds verder achteruit.' Mevrouw Haccou lichtte dat nader toe; normaal waren er altijd twee cursus sen in Middelburg en twee in Vlissingen. Het afgelopen jaar was er zowel in Middelburg als in Vlissingen maar één cursus. Ik heb maar twaalf meisjes, zeven tweedejaars en vijf eerstejaars, een getuigschrift kunnen uitreiken. Het programma had zich aan moeten passen aan de tegenwoordige jeugd. De heer Kolkman noemde als andere moeilijkheid dat er in Zeeland niet de bereidheid blijkt te bestaan werkende meisjes overdag naar de cursus te stu ren. ,Dat gebeurt overal elders in het land wel'. r eventuele samenwerking met <le Mater Amabllïsschool kon hij niets con creets zeggen. ,In principe zyn er wel gedachten om daar eens te gaan pra ten.' VLISSINGEN Onlangs werden in de leantine van het stadhuis te Vlissingen de verschillende diploma's en units van de gemeentelijke LEAO-school uitge reikt. in aanwezigheid van enige leden van de oudercommissie, ouders en het volledige personeel van de school. Voor het sleuteldiploma slaagden: Piet Bak ker. Jan Mast, Frits Blesen, Wilma Aarnoutse, Rita Nolet, Lenie de Rid der, Oor Bomer, Rikus van Zalen, Fred du Pon, Arnold va.n Gorp, Fred Kooper, Afie Schaap, Marjan Weymans, Ad Hoogstraate, Dick Boone. Time Malle- koote, Leen Kuijper, Roelof Lijnbach. Corrie Risakotta en Chris Wolf, Voor het groot-sleuteldiploma slaagden: Cobie den Toonder. Hennie Verkouteren, Martijntje de Wolff, Manolita Van- steenkiste. Therese Vansteenkiste. Ca.r- Ia Overwijk, Loes Bleijenberg, Anneke Pihl.Leen 'Kuijper, Crrie Risakotta, Le- nie Hokke en Rineke De gen aars. Voor kennis der eerste levensjaren: Hennie kouteren, Rineke Degenaars, Anneke Voor staatsinrichting, rechts en wetskennis en economische aardrijks kunde: Leo de Bree. KA1PELLE Maandag was het veer tig jaar geleden dat de heer J. M. Huis- soon uit Kapelle als 21-jarige besteller in dienst trad bij de posterijen. De Heer Huissoon die thans de rang van be steller eerste klas heeft zal het ambts jubileum zaterdag met zijn collega's van net postkantoor te Kapelle vieren. AXEL Gemeenteraadsleden D. J. Og- gel en P. Dekker hebben aan b en sv van Axel de volgende vragen gesteld: Is het aan b en w bekend dat er dit jaar van het lcamp.eerten.-ein ,De Bos hoek' zeer weinig gebruik wordt ge maakt? Willen b en w nagaan of de oorzaak hiervan ligt in: a) de nieuwe regeling voor het krijgen van een vergunning? b) het feit dat de kinderen vol geld moeten betalen, in tegenstelling tot an dere kampeerterreinen waar door dezen half geld wordt betaald? Waarom is door b en w de nieuwe re geling tot het verkrijgen van vergun ningen niet aan de gemeenteraad mee gedeeld Zijn b en w bereid om: a) een soepeler regeling voor het ver krijgen van vergunningen in te voeren? b) de gebruikers van het kampeerter rein meer tegemoetkomend te behan delen c) aan de raad een tariefregeling voor te leggen die in overeenstemming met de terreinen in de omgeving? Geslaagd te Amsterdam voor de akte 1 o Engels mejuffrouw J. C. M. Pladdet te Middelburg. Aan de rijkshogere landbouwschool te Deventer slaagde aan de tropische- en subtropische afdeling de heer F. Schu- ringa te Goes. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het propaedeutisch examen godgeleerdheid de heer P. L. de Jong te Middelburg. Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaag de voor het kandidaatsexamen n. w. so ciologie mevr. M. de Feijter-Vaas te Yerseke. Te Delft slaagde voor het propaedeu tisch examen P 2 elektrotechnische in- fenieur de heer P. J. Zandee uit Krab- endijke. Voor het einddiploma van de rijks-, tuinbouwschool te Aalsmeer slaagde mej. Annie Droogers uit Sint-Annaland. Te Middelburg slaagde voor de Ina.s- opleiding mej. J. C. Rotte te Grijps- kerke. Voor het P 2 examen werktuigbouw kunde aan de technische hogeschool van Twenthe slaagde de heer H. J. van Leeuwen uit Goes. Voor het P 2 examen chemische technologie slaagde de heer J. A. Vleugel, eveneens uit Goes. Aan de vrije universiteit te Amsterdam slaagde voor het doktoraal examen wis- en natuurkunde, de heer W. de Rij ke te Middelburg, voorheen te Vlissin gen. Voor het diploma tekenen m.o. -A, slaagde te Den Haag de heer J. van. Bijlevelt uit Naarden, voorheen te Mid delburg. Aan de nationale schildersschool te Utrecht slaagde de heer A. van IJzer- loo te Vlissingen. Voor de akte mo lichamelijke oefening slaagde te Den Haag; de heer J. W. Wol tering te Vlissingen. Voor het examen gemeenteadministratie te Den Haag slaagde de heer W. Zwa.r- tele uit Sas van Gent. Vergadering Vanavond 0111 half acht wordt in de openbare lagere Paauwenburgschool en bijzondere ouderavond gehouden, raarvoor een beperkt aantal ouders is uitgenodigd. De uitnodiging, die is on dertekend door de hoofden van l'aaiiwenlmrgschool en de nieuw stichten noodscliool, resp. de heren A. J. van Olm en A. J. dc Koene, is ge richt aan die ouders, die kinderen heb ben die volgens een bepaalde wijkin- deling in aanmerking komen voor de eerste, tweede en derde Idas van noodschool. In het schrijven wordt gezegd: On danks alle verwikkelingen rondom de Paauwenburgsohool kunnen wij niet aan het feit voorbijgaan, dat er. indien er voor II augustus aanstaande geen oplossing wordt gevonden, op genoem de datum ongeveer 300 leerlingen voor de deuren van de Paauwenburgschool zullen, staan. AI deze kinderen zullen echter op verantwoorde wijze .onder wijs' dienen te krijgen. De .ruimte' in de Paauwenburgschool is echter hier voor niet aanwezig. De gemeenteraad van de oud e rcommissi e, schoolraad, enz ten spijt, besloten een oplossing te moe ten zoeken in een zelfstandige .nieuwe school' aan de Van Raaltestraat. In overleg met b en w bieden ondergete kende hoofden van scholen u de prak tische oplossing aan. De .nieuwe school zal starten met de klassen 1, 2 en 3 (dus geen combinatie en dus kleine klas sen). De tweede school zal worden in gericht met nieuw meubilair en nieu we leer- en hulpmiddelen. Het spreekt vanzelf dat bij het plaatsen en. over plaatsen van leerlingen (ongeveer *70) allereerst onze gedachten uitgaan naar de kinderen die wonen in de wijk het dichtst gelegen bij de tweede school. Om echter het juiste aantal leerlingen per klas te krijgen is een strakke wijk- indelino; niet geheel mogelijk. Wij ho pen dat u rich met de door ons voor gestelde oplossing zult kunnen vereni gen. Er echter van uitgaande dat het plaatsen van leerlingen dient te ge schieden op basis van vrijwilligheid willen wij graag over het gehele plan met alle betrokken ouders van gedach ten wisselen en wel op woensdag aan staande in de Paauwenburgschool, aan vang 19.30 uur. Tot zover dit schrijven. Van Paauwenburgschool Vlissingen Circulaire aan de ouders VLISSINGEN De oudercommissie van de openbare lagere Paauwenburg school te Vlissingen heeft een circu laire aan de ouders van de leerlingen, gezonden waarin de jongste ontwikke lingen rond de noodschool worden uit eengezet. Volgens de oudercommissie lieeft de afgelopen week de situatie rond de te stichten houten noodschool aan de Van Raaltestraat rich toegespitst en daarom acht men het in de oudercom missie juist de belanghebbenden liier- te lichten. De ouderconmiissie schrijft onder meer, dat men er niet voor terug zal schrik ken in beroep te gaan bij de kroon. Vrijdag 20 juni j.L is de gemeente plotseling begonnen met de werkzaam heden. terwijl het raadsbesluit om tot de bouw van een noodschool over te gaan rub. nog niet door gedeputeerde staten was goedgekeurd. Tegen de aan vang van de werkzaamheden hebben wij zoals bekend door middel van een tele gram geprotesteerd. Dinsdag 24 juni heeft een vertegenwoordiging van ou- ders-oudercommissie van de Paauwen burgschool, nog onder voorzitterschap van de in de loop van deze week om gezondheidsredenen afgetreden heer G. van Oorschot, een gesprek gehad met twee leden van gs. nJ. de heren J. van Bos en J. M. A. C. van Dongen, die beiden onderwijs behartigen. In dit gesprek hebben g.s laten weten, dat zij het raadsbesluit van de gemeente Vlis singen op louter wettelijke gronden zul len beoordelen. Volgens de beide gedepu teerden kan het college niets andere doen dan nagaan of de procedure bij de totstandkoming van het raadsbesluit geheel volgens de wet is geweest. Met overwegingen van de ouders als demo cratisering van het onderwijs, ruimer ak en normen van behoorlijk be- kan het college van g.s. rich niet inlaten. Wij verhelen u niet, dat dit standpunt van g.s. die overigens nog geen uitspraak hebben gedaan een te leurstelling voor ons is. Immers, het ligt nu in de lijn der verwachtingen, dat het raadsbesluit van de gemeente Vlissingen door g.s. zal worden goed gekeurd. Het pleit ons inziens voor de serieuze aanpak van het college van g.a. dat de gedeputeerden ons las dele gatie van ouders-oudercommissie gewe zen hebben op de mogelijkheid in be roep te gaan bij de Kroon. Een stap waarvoor wij zeker niet zullen terug schrikken. Het is immers niet onmo gelijk. dat de Kroon wél rekening zal houden met de door de ouders naar vo ren gebrachte motieven, dit blijft slechts een veronderstelling, maar de mogelijkheid mag men bepaald niet uit sluiten. In het voordeel van de ouders werkt ongetwijfeld, dat de gemeente Vlissingen op dit moment gewoon zijn gang gaat terwijl er toch een beroep, van ons, ouders, loopt', aldus de ouder commissie in de circulaire. Vrijdag heeft de commissie nog een gesprek gehad met het. college van b en w. De burgemeester sprak, aldus de circulaire, daarbij zijn be zorgdheid uit over de situatie. Hij achtte het niet onmogelijk, dat er 'n a.ugustus een noodschool is met veel te weinig en een Paauwenburg school met veel te veel leerlingen gezien de trouw van de vrije school keus (Niemand kan u, ouders, im mers verplichten uw kind naar de noodschool te sturen)', aldus de ou dere ommissle. .De burgemeester vroeg ons. ol' wij daar een oplossing voor wisten. Alhoewel het ontstaan van de moeilijkheden, niet on ze verantwoordelijkheid is konden wij tóch het college van b en w een op lossing aan de hand doen n.l. vande te bouwen noodschool en dependance maken van de Paauwenburgschool. Wet telijk zijn hiertegen bezwaren aan t voeren, maar daarvan is ontheffing te verkrijgen, het afgelopen schooljaar was da.n ook de zesde klas van onze school ondergebracht in de Jacob Catsschool. Dit voorstel van ons was natuurlijk een belangrijke concessie, gedaan in het belang van het openbaar onderwijs, maar ook dit voorstel hebben b en w gemeend naast zich te moeten neer leg gen' aldus de circulaire. De vorige week heeft de zaak van de noodschool zich toegespitst. Vrij dag, op de valreep, vóór de raads vergadering, heeft het college van b en w rijn bezorgdheid uitgespro ken over de situatie tegen de ouder commissie van de Paauwenburg school. nl de grote kans dat er straks voor de Paauwenburgschool veel te veeL en voor de noodschool veel te weinig leerlingen zouden rijn. Door b en w gevraagd om een oplossing, deed de oudercomimissie het voorstel alsnog van de te bouwen noodschool een dependance van de Paauwenburg sohool te maken. Ontheffing van de wettelijke bezwaren is te verkrijgen. Dit voorstel was natuurlijk een be langrijke concessie van b en w, ge daan in het belang van het openbaar onderwijs. Maar ook dit goede ad vies heeft b en w moeten negeren, 's Middags werd nl toch aan de ge meenteraad voorgesteld, een hoofd van de noodschool te benoemen. En wie stond er op de voordracht? De zelfde man, die als secretaris van de schoolraad en als ouder van kinde ren op de Paauwenburgschool al tijd gestreden heeft tegen de bouw van de noodschool! B en w hebben zelfs gemeend hem als no één op de voordracht te moeten plaatsen, en de gemeenteraad heeft het bestaan, de ze man, weliswaar met een m.i. on gebruikelijke kleine meerderheid van 13 van de totaal 24 stemmen te be noemen. Voor de ouders, die altijd met groot enthousiasme en daadwer kelijke belangstelling tegen de school rijn opgekomen (er loopt nog een adres aan gedeputeerde staten, en een eventueel beroep op de kroon wordt o-verwogen) is d'it een onver teerbare zaak. Tevens wees dit, dat het hoofd van de Paauweiihurg- sohool, die terecht het volledig ver trouwen van praktisch - alle ouders geniet door b en w gedwongen zal worden van dit vertrouwen ge(mis)- bruik te maken, en de ouders over reden alsnog hun kinderen naar de noodschool' te sturen. Het bovenstaan de overwegende vrezen velen dat hier door het openbaar onderwijs onher stelbare schade zal worden toege bracht. Zij vrezen dat de ouders hun kinderen, als de Paauwenburgschool ,vol' is. naar het bijzonder onder wijs zullen overdoen; dit zou na tuurlijk de makkelijkste', maar niet minder de verwerpelijke weg zijn. Ik deel die angst ook niet; als men bewust gekozen heeft voor openbaar onderwijs, laat men rich toch niet zo gauw uit het veld slaan? Ik zou het ook nog eens met nadruk wil len stellen: ,laat het openbaar on derwijs niet in de steek', en vooral: .Laat de Paauwenburgschool niet in de steek'. Vlissingen. R. Visser (De heer Visser is waarnemend voor zitter van de oudereommis5ie Paauwenburgschool, red.) Wie Cloehemerlc van Gabriel Che- vallier heeft gelezen cn enigszins op «le hoogte is met de Paauwenburg- schoolkwestie in Vlissingen, krijgt de neiging deze twee zaken met el kaar te vergelijken en daaruit zijn eigen conclusies te I rekken. Immers beide zaken zijn niet vrij te pleiten van politieke intriges en betreffen beide de bouw van een openbaar gebouw. Betreft het. in Chnvalliers verulckelijke boek de bouw van een openbare urinoir, hier in Vlissingen zijn de gemoederen niet minder lievig opgelaaid bij de bouw van een 3- klassige houten noodscliool in Paau wenburg. Toegegeven: de vergelij king gaat bij liet gebruik ervan enigszins mank, maar voor de rest zijn er aanknopingspunten genoeg om er, zo er luer niet het. bpln.ng van de kinderen mee was gemoeid, smakelijk om te lachen. Na alle circulaires, rekesten, verga deringen en raadsbesluiten is er thans weer een brief toegevoegd aan het al indrukwekkende dossier dat zo zoetjesaan rond deze zaak is ont staan, namelijk een uitnodiging aan een beperkt aantal ouders om van avond een vergadering bij te wonen, en ditmaal ondertekend door het hoofd van de Paauwenburg school de heer Van' Olm en het toekomstig hoofd van de (nog steeds nief offi cieel bestaande) houten nood school de heer De Koene. Beide roe pen nu de betreffende ouders op, om gezamenlijk en met voorbijzien van de oudercommissie, tot een overeen stemming te komen. Deze zal dan be staan uit het starten van de nieuwe school met de klassen 1, 2 en 3. in te genstelling tot de eerder geopperde combinatieklassen. Hoe het ook rij, het wordt zo zachtjesaan een onver kwikkelijke zaak. Er wordt bijvoor beeld gesproken over nieuw meubi lair en nieuwe leer- en hulpmidde len. alsof deze zich alleen maar zou den bevinden in de nieuwe school van de heer De Koene. Er is slechts een deel van de ouders van de Paau wenburgschool uitgenodigd, namelijk degenen die volgens beide heren ên wie nog?) daarvoor in aanmerking komen. Dat er eventueel nog andere ouders misschien graag hun kinde ren naar de houten noodschool w.l- len sturen is niet in het geding. Het wordt een akelige vervelende ge schiedenis met veel politiek gedraai, gekonkel en met voorbijzien van het belang van de kinderen. Dat daaraan zelfs twee hoofden van scholen mee willen doen, wordt toch wél wat al te bar. Maar ja, ook in Clochemerle spitste de zaak zich toe zonder dat de betrokkenen zich konden beheer sen, hetgeen uiteindelijk resulteerde in de bezetting; van het dorp en een mislukte wijnoogst. Waar zal deze Vlissingse zaak uit eindelijk nog op uit lopen? Hope lijk worden de kinderen hiervan niet de dupe en kunnen alle ouders meebe- schikken over de vrije schoolkeuze van hun eigen kinderen. Die school keus was de Paauwenburgschool. Hoeveel circulaires, brieven of wat dan ook nog uitpuilen gaan, laten we hopen dat het zo blijft Anders zou er nog wel eens een nieuw hoofdstuk aan Clochemerle kunnen worden toegevoegd. Mevrouw J. F. ran Oorschot-de Bruin "Vlissingen Dankbaar geven w(j kennis van de geboorte van BERNADINE THEODORA J. Verheul A. Verheul-Van Rees Jan - Freek Henk - Jaapje Axel, 1 juli 1969 Oranjestraat 10 Tijdelijk adres: Julianazie- kenhuis, kamer 3, Terneu- zen. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, onze lieve vader, be huwd- en grootvader DANIËL ADRIAAN VAN DEN BERGE, weduwnaar van F. C. Scheele op de leeftijd van 81 jaar en 5 maanden. Kinderen en kleinkinderen. Op 29 juni overleed tot mijn groot leedwezen mijn trouwe vriendin, mejuffrouw H. C. KERKMEYER Mej. J. C. Mink. Middelburg, juli 1969. Heden overleed plotse ling, onze sportvriend A. A. VISSER op de leeftijd van 54 jaar. Wij zullen zijn nage dachtenis steeds in ere houden. Bestuur en leden van de Luchtbode, Krabbendijke. Heden overleed nog onverwachts, onze ge liefde broer KLAAS VAN BELZEN op de leeftijd van 65 jaar. Vlissingen: M. de Nooijer Middelburg: P. Leendevse Vlissingen, 30 juni 1969 Edisonweg 29 De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 3 juli om 11 uur op de Noorderbe- graafplaats. Vertrek vanaf St. Joseph-zie- kenhuis om 10.45 uur. Heden is van ons heen gegaan onze lieve, zorgzame man en vader AART KLIP op de leeftyd van 54 jaar. M. M. Klip van der Vate Piet, Aart, Anneke, Tilly, Karin Vlissingen, 30 juni 1969 Nieuwstraat 62. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 4 juli. Vertrek Nieuwstraat 62 des na middags 1,30 uur. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve moeder, behuwd-, groot-, overgrootmoe der en tante, JOHANNA CORNELIA HENDRIK SE, weduwe van Alphonsius C. A. L. Sorel, in de ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam, J. A. Sorel Vlissingen, 1 juli 1969 Bejaardencentrum ,Ter Reede' Correspondentieadres Sportlaan 253, Den Haag De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 4 juli. Vertrek ,Ter Reede' des voor middags 11.30 uur. Nog treurende over het verlies van mijn geliefde man, werd ik wederom getroffen door het nog vrij plotseling overlijden van mijn lieve moeder ANTHONIA 3. DE JAGER in de ouderdom van 93 jaar. Uit aller naam: A. Huijssoon-de Jager. Middelburg, 1 juli 1969. Singelstraat 49. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 4 juli 1969 om 12.30 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg. De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van het gasthuis. Bezoekuren dagelijks van 10 tot 11 en van 18 tot 19 uur. Tot ons groot verdriet overleed onverwacht in het .Nederlands Sanatorium' te Davos, mijn beste man, onze zorgzame vader en grootvader CHRISTIAAN MAZURE Hij was juist 59 jaar geworden. Davos: Jacq. M, Mazure - Mantz Middelburg: Y. M. Sanderse - Mazure .T. Sanderse Jean-Marc en Renée Chris-Jacob en Lenny Franklin en Lenie Gelegenheid tot condoleren, donderdag 3 juli a.s. van 17.00 -18.30 uur in het Grand Hotel .Le Baron Chassé', Gortstraat 30, Middelburg. De crematie zal plaatshebben vrijdag 4 juli a.s. om 13.30 uur in het crematorium te Driehuis-Wes- terveld. Davos, 30 juni 1969 Liever geen toespraken Algemene kennisgeving Heden nam God. na een kortstondige ziek te, nog onverwacht uit onze familiekring weg, onze geliefde zuster, schoonzuster en tante, CORNELIA BOSSELAAR op de leeftijd van 80 jaar. Namens de familie, J Boon-Bosselaar J. J. Boon Oost-Souburg, 30 juni 1969 Bachtenpoorte 38 De begrafenis za l plaatshebben op vrij dag 4 juli op de Alge mene Begraafplaats te Oost- en West-Sou burg. Vertrek zaal Bachtenpoorte te 14.30 Met grote verslagenheid berichten wij u dat na een kortstondige, ernstige ziekte op maandag 30 juni j.l. te Davos (Zwitserland) is overleden onze directeur, de heer CHRISTIAAN MAZURE op de leeftijd van 59 jaar. Wij zullen zijn betrokkenheid bij onze onderne ming en b(j allen die haar dienden met waardering en respect gedenken. De crematie zal plaatsvinden te Driehuis-Wester- veld op vrijdag 4 juli a.s. om 13.30 uur, na aan komst van de trein van 13.19 uur. Het gezamenlijk personeel van Focus Veilig NV, Middelburg Firma Focus-Optiek. Middelburg Middelburg, 1 juli 1969 Wegens het overlijden van onze directeur, de heer CHRISTIAAN MAZURE zullen onze bedrijven op VRIJDAG 4 JULI A.S. DE GEHELE DAG GESLOTEN ZIJN. FOCUS VEILIG NV Lange Noordstraat 19 - Middelburg FIRMA FOCUS - OPTIEK - FOTO - BANDAGE Nieuwe Burg 9 - Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4