Manifestatie omrandt opening nieuwe tunnel in Oude Maas Verlaging toltarieven Haringvlietbrug pas per 1 januari 1970 Beveland in januari 1970 heringedeeld 2 BOUWERS LEVERDER WERK HALF JAAR EERDER OP DAN VERWACHT verzorging stand provincie zeeland van liere de werk AMERIKAANSE ,iEXPERIMENT'-MEISJES IN ZEELAND Kijkdag Conflict over adviescommissie ALMANAK Minister: Binnen redelijke tijd' DIEPZEEHAVEN BEPERKEN TOT SCHEPEN VAN 200.000 TON Nico Waasdorp, orgel Uw reis waar ook naar toe begint met m een KOFFER OF REISTAS VAN BImOU miJIIHflRDT'S PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 2 JUL! 1968 TUSSEN 4 EN 22 JULI AANSTAANDE (Van een onzer redacteuren) BARENDRECHT Honderdvijftien dagen eerder dan verwacht heeft rijkswaterstaat de nieuwe tunnel onder de Oude Maas bij Baren- dreclit voor het verkeer gereed. De tunnel, die minister drs J. A. Bak ker van verkeer en waterstaat op dinsdagmorgen 22 juli aanstaande officieel zal openeu. De timnel ook, waarmee de laatste bottle-neck in de nieuwe route van Zeeland naar de randstad Holland za.l worden opgeheven: de oude Barendrechtse brug. De datum van de opening, ,waar we hier allemaal naar toeleven', zoals burgmeester G. van Hof wegen het gistermiddag zei, zal met enkele opmerkelijke activiteiten worden omlijst. Benzine gestolen uit auto's In Souiburg is de afgelopen nachten benzine gestolen uit geparkeerde auto's. In de nacht van zondag op maandag was dat het geval dn de Benmweg, waar uiit le auto van V. 20 liter benzine werd gestolen. In. de nacht vatn maandag op dinsdag werd benzine gehaa/ld uit de auto van Van E. uit de Vldssingsestraat. De af gesloten benzinedop van de auto werd open gebroken. ADVERTENTIE op de manifestatie der z-h.-eilanden te barendrecht noordweg 1 middelburg mastgatstraat 23 middelburg standbouwspecia listen in de benelux Om te beginnen is er van 4-12 juli de manifestatie .Holland Vier* in Ba rendrecht, een expositie waar de vier- Zuidhollandse eilanden, die het nauwst by de nieuwe tunnel zijn. betrokken zich zullen presenteren. Een tentoonstelling, die antwoord zal geven op de vraag: ,In welk ge bied ligt deze vitale schakel voor het verkeeer nu eigenlijk." Trekpleister daar zal ongetwijfeld vormen een in het water drijvende maquette van de nieuwe tunnel, met veel vakmanschap gebouwd door on der meer de aannemerscombinatie Nestum H. Het publiek zal er ook- kunnen zien hoe de tunnel is ge bouwd: het invaren van een tunnel stuk, zoals dat vorig jaar in wer kelijkheid gebeurde, zal er in minia tuur worden nagebootst. Naast voor lichting over tunnelbouw, de eiland verbindingen, de gemeenten, de pro vincie Zuid-Holland en ook de pro vincie Zeeland, zal .Holland Vier' het karakter hebben van een han dels-, consumenten- en agrarische beurs. Zaterdag is het kijkdag in de nieuwe- tunnel. Wie belangstelling heeft om eens rustig door de tunnel te wande len, kan dan zijn gang gaan. Boven dien organiseren drie wandelsport verenigingen zaterdag een tunnel- tocht over drie verschillende afstan den. Kijkdag in de tunnel is voor rijkswaterstaat zoiets als een tradi tie aan het worden. Brj de opening van de Beneluxtunnel is het ook een groot succes geworden en een maand geleden heeft Antwerpen eveneens, veel eer ingelegd met een dergelijk- initiatief. Tussen twee haakjes: de gelegenheid om de tunnel te bezich tigen bestaat van 12 uur 's middags tot 8 uur 's avonds. Tegelijk kan men zich dan ook een beeld vormen van de nieuwe situa tie in de aansluitende wegen aan de zuidkant en de noordkant van de tun nel. Zoals al eerder beschreven ligt er aan de zuidkant van de Haringvliet brug af lot de tunnelafrit toe ov6r de Hoeksche Waard een magnifieke dnbbelbaansrijbsweg kant en klaar. Benoorden de tunnel is in yltempo één enkele baan (twee stroken dus) voor het verkeer vrij, die de automo bilisten via het zogenaamde Vaan- Elein in Rotterdam-Zuid (Zuidplein) innenbrengt. Halverwege deze route is er een af slag over een tydelyk stuit van de zuidelijke randweg om Rotterdam in de richting van het Europoort- en Botlekgebied. Dat betekent voor het verkeer uit de richting Zeeland een aanmerkelijk betere verbinding de Beneluxtunnel onder de Ni< Waterweg (tussen Schiedam Vlaar dingen). Een tunnel, die men tot nog toe eigenlijk alleen maar via .sluipwegen' (door het dorp Smits- hoek) kon bereiken. Eind 1970/begin 1971 zal het zover zijn dat de af bouw van deze weg een feit zal zijn. Wie straks in Rotterdam op het Zuidplein arriveert kan via een nieuw aangegeven route (Spinoza- weg) bij de Van Brienenoordbrug komen, nog steeds de snelste verbin ding in de richting Utrecht. Het is al gezegd: de tunnelbouw voorspoedig verlopen. De bouwers waren ongeveer een half jaar voor op hun oorspronkelijke schema. Dit is vooral het gevolg van het feit, dat de verschillende tunnelelementen in een bijzonder vlot tempo na elkaar (zomer 1968) zijn afgezonken. Voor de wegenbouwers had overigens deze snelheid tot gevolg dat ze aardig knijp' kwamen met him programma. Bovendien had men daar het afgelo pen seizoen te kampen met bijzonder slecht werkweer. Toch is men er bij de directie wegen en het arrondisse ment van rijkswaterstaat in het be trokken gebied in geslaagd om nu al één baan van de route ten noorden van de tunnel tot Rotterdam op te le veren. De tweede rijbaan zal kort na de grote vakanties gereed komen. De nieuwe tunnel onder de Oude Maas heeft uiteindelijk een bedrag van f 57,5 miljoen gekost, zonder de aansluitende wegen. Vier miljoen gulden meer dan aanvankelijk was geraamd. Welke timnel na deze acht ste in Nederland de volgende zal zyn? Rijkswaterstaat geeft er nog geen antwoord op. Het ziet ernaar uit dat het er weer één in de om geving van Rotterdam of Dordrecht zal worden. De directie sluizen en stuwen kon gisteren in Barendrecht alleen maar meedelen dat er op bet ogenblik wordt gewerkt aan plan nen voor twaalf nieuwe tunnels. (ADVERTENTIE) TERNETJZEN De afdeling Nieuw Temeuzen van de middfenstandsvereni- HCT wil dat alle banden verbro- wordern tussen het HOT-bestmir en adviescommissie voor de bouw van een winkelcentrum in Terneuzen-zuid. De afdeling gaat de HCT-leden voorstel len de functie van bestuurslid onvere- ;baar te verklaren met het liddaat- tap van de adviescommissie. In deze commissie zitten tot nu toe drie be stuursleden van HCT. Gebleken is, dat de MBO (de maatschap pij die de bouw van het winkelcentrum financiert) het college van b en w van Terneuzen heeft gevraagd de winlcelbe- bauwimig in de Axelsestraat te .bevrie zen.' Dit is .gebeurd met medeweten van de axDvieseomimissie. Volgens de leden van Nieuw Terneuzen hebben de drie HCT-vertegenwoordigers tegen dit voor nemen niet of nauwelijks geprotesteerd. De kwestie is maandagavond op een afdelingsvergadering van Nieuw Terneu zen uitvoerig ter sprake geweest. De vraag of het in de Axelsestraat ver boden zal worden nog nieuwe winkels te vestigen, is ook in de Terneuzense ge meenteraad enkele mallen aan de orde geweest. Het aantal winkels in deze straat breidt zich het laatste jaar opval lend sterk uit. Gebleken is, dat het ge meentebestuur inderdaad ovterweegt het vestigen van nieuwe winkels in een ge deelte van de Axelsestraat onmogelijk te maken. Het gaat om het gedeelte, dat het dichtst bij het nieuwe winkel centrum ligt. Vragen over chr. scholengemeenschap op Walcheren (Van onze correspondent). DEN HAAG (GPD) Het lid van de tweede kamer, de heer Claban (pvda) heeft aan de staatssecretaris van onder wijs en wetenschappen een aantal vra gen gesteld naar aanleiding van de be slissing tot het toekennen van subsidie voor een gymnasiale afdeling aan de christelijke scholengemeenschap voor Walcheren te Middelburg. a. Zal de vestiging van deze tweede gymnasiale afdeling te Middelburg lei den tot vermindering van het aantal leerlingen van de in '69 met 135 leerlin gen toch reeds matig bezette gymna siale afdeling van de gemeentelijke scho lengemeenschap. b. Kunnen prognoses worden over ge- legd, welke de conclusie kunnen recht vaardigen, dat op Walcheren twee le venskrachtige gymnasiale afdelingen met voldoende differentiatiemogelijkhe den naast elkaar kunnen bestaan. c. Wordt ten aanzien van. de nieuwe gymnasiale afdeling voldaan aan de geldende stichtingsnormen, vervat in de wet op het voortgezet onderwijs. d. Zo ja, geldt dit dan evenzeer bij han tering van de ten departemente ont wikkelde, nog Diet in de kamer behan delde nieuwe normen, welke naa.r de op vatting van de staatssecretaris aanzien lijk hoger moeten zijn dan de oude om hem in staat te stellen een verantwoord en planmatig spreidingsbeleid by de stichting van scholen en afdelingen te voeren 2. indien de vraag onder a bevestigend en die onder b ontkennend zouden moeten worden beantwoord, deelt de be windsman dan de opvatting dat waar tot nu toe voorstanders van bijzonder on derwijs blijkbaar hun kinderen zonder bezwaar naar het stedelijk gymnasium zenden het belang van het voortge zet onderwijs op Walcheren en lret al gemeen financieel belang beter gediend waren geweest met de instandhouding van voorshands een gymnasiale oplei ding? Constructiefout oorzaak van elektrokutie BRESKENS (ANP) Een onderzoek door de arbeidsinspectie en technische recherche heeft, naar wij van de rijks politie vernamen, uitgewezen, dat het ongeluk waarbij zaterdagmiddag de 9- jarige Martin Schieman uit Hoofdplaat door elektrische stroom werd gedood, aan een constructiefout van de caravan te wijten is geweest. Gebleken is, dat een der koperen schroe ven waarmede een metalen raamlijst aan de achterzijde van de caravan was bevestigd, by het aandraaien in de bin nen de caravan lopende elektrische lei ding was gedrongen, waardoor de cara van toen deze op het lichtnet op het kampeerterrein werd aangesloten, onder stroom kwam te staan. MIDDELBURG Met het stop pen van een reisbus op Plein 1940 te Middelburg begon dinsdagmid dag om half drie het eerste .Ho me stay'-experiment voor Zeeland. Twaalf Amerikaanse meisjes van ongeveer zeventien jaar en hun leidster Sylvia Keiler 6tapten uit en zullen de komende vier weken gastvrijheid genieten in Zeemvse gezinnen to Middelburg, Vlissin- gen, Goes en Souburg. De groep van dertien is door bemiddeling van de wereldactïeve organisatie ,Tlie experiment in international living' in Nederland terechtgeko men en maakt in feite deel uit van een groter gezelschap, bestaande uit vijfennegentig Amerikaanse jongens en meisjes. Onder de wachtende vakantiemoe- dei-s en -vriendinnen, die de meis jes onder meer met bloemen een hartelijke ontvangst bereidden, be vonden zich de heer en mevrouw Kooman uit Souburg. Zij zijn ver antwoordelijk voor het verloop van het Zeeuwse .Experiment'-verblijf, tijdens welke verschillende uit stapjes naar bezienswaardigheden in Zeeland zyn gepland. De heer Kooman vertelde, dat zq zich voor de gemoedelijker en makkelijker aanspraak Jack en Catharina la ten noemen. Bij aankomst verwel komde .Catliarina' als eerste; de meisjes in de bus met een kort woord. Van .Jack' kregen ze een map met folders en kaarten van Zeeland en een lijst met adressen, waar iedereen zijn onderdak zou vinden. Al enige dagen vertoefden de Amerikanen op het Europese vas teland. Op 27 juni vertrokken zij per vliegtuig van Bradley bij Hartford (Connecticut) en land den op het vliegveld van Brussel. Vandaar ging de reis naar Heems kerk, waar de jongelui vier dagen verbleven om wat te acclamatise- ren en zich te oriënteren. Van Heemskerk zwermden de jongens en meisjes in groepjes van twaalf plus een leidinggevend persoon uit naar zeven verschillende plaat sen: Den Haag. Dordrecht, Assen, Heerlen, Middelburg, Best en Winterswijk. Na vier weken in Zeeland te hebben doorgebracht volgen nog een weeklange rond- trip langs de grote plaatsen van ons land en een verblijf van een week in een jeugdhotel op de Ve- Op de foto: de aankomst van de jeugdige US A-burgeressen. J 8 8 (Foto PZC) Hoofd Deltadienst DEN HAAG Ir. H. A. Fer guson te Den Haag is met In gang van 1 augustus aanstaande benoemd tot hoofd van de delta dienst van rijkswaterstaat. Op dit moment zetelt de opvolger van ir J. Volkers ook al in het Haagse hoofdkwartier van rijks waterstaat. Hij is hoofdingenieur- directeur van de directie beneden rivieren. De heer Ferguson is 58 jaar. Jubileum bij Bank voor Zeeland YERSEKE Ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstverband bij de Bank voor Zeeland NV te Goes, is op dinsdag door de loco-burgemeester van Yerseke, de heer C. Pekaar, de ere-medaiille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nas- sau uitgereikt aan de heer J. A. Stobbe laar te Yerseke, adjunct-directeur van de bank. Commissarissen en personeel van de bank boden de jubilaris geschen ken aan. 's Avonds was er in hotel No- let' te Yerseke een druk bezochte recep tie, waar vele zakenrelaties de heer Stobbe-laar gelukwensten met zijn jubi leum. In de Abdijgebouwen. Iedere woensdag-, donderdag en vrydagavond. Aanvang 21 uur. Ingang: Nieuwe Kerk. leeuwse Naam Onlangs stond in dit hoekje het trieste verhaal van de marineman Poepjes, woonachtig te Vlissingen die na het vervullen van veel for maliteiten s?n naam mocht vrij- zigen, vnj menen in Popjes. Om dat hij het verleden voorgoed van zich af wilde schudden, vroeg hij overplaatsing aan. Zo kreeg hij een aanstelling in Den Helder, en, vanzelfsprekend, een lmis, in een nieutoe straat, op nummer honderd. Het toeval kan wreed Een lezer uit Goes herinnert sich uit de oorlogsdagen een am dere heer Poepjes, due voor het zelfde doel ijverde. Hij wendde zich t-ot de ambtenaar van de burqelijke stand, die veel begrip toonde voor zijn toestand. J?oep- jes1 Adolf Poepjes. dat kan ik me indenken, hoe bed u zich de wij ziging voorgesteldT' De man voor het loketje haawe verlicht adem: Ach maak er maar Plet van.' VERWACHTING NV BRUGVERBINDING NA .TOPOVERLEG' ANTWERPEN Zelfs wanneer België besluit tot do aanleg van een diepzee haven voor de Belgische kust, zullen de mogelykheden van dit project beperkt moeten blijven tot het ontvangen van schepen met een maximum laadvermo gen van 200.000 ton. Een diepzeehaven voor 500.000-tonners hoewel technisch te verwezeiyken zou economisch onverantwoord zyn. Tot deze conclusie is de commissic-Vcrschave gekomen, die, genoemd nnar haar voorzitter ir. J. Verschave, directeur-generaal der Belgische waterwegen, door Brussel belast werd met een onderzoek naar de mogelijkheden voor België tot het ontvangen van schepen met een uitzonderlijk grote tonnemaat. Gedacht wordt aan de aanleg van een polyvalente haven, tamelijk dicht by de kust voor Bredene, die niet alleen voor olietankers, maar ook voor bulkcarriers en general cargo gemaakt zou moeten worden. Voor de mammoetschepen van 500.000 in België nog andere projecten naar (Van één onzer redacteuren) DEN HAAG Hoewel de minis ters van verkeer en waterstaat en van financiën nog geen officiële beslissing hebben genomen, kan thans als vaststaand worden aan genomen dat de toltarieven van de Haringvlietbrug niet met ingang van de voorgestelde datum 1 juli zullen worden verlaagd. Als nieuwe datum wordt nu 1 januari 1970 genoemd. Zoals we gisteren reeds meedeelden had de NV Brugverbinding Haringvliet deze datum gekozen voor een verlaging van de uniforme amtotarieven van 2.50 naar f 2,-. Minister drs J. A. Bakker van verkeer en waterstaat zou pas In de loop van deze wéék en beslissing kunnen nemen over de begroting, die de NV Brugverbinding Haringvliet heeft Ingediend ®n waarin met do boven b- doelde tariefsverlaging rekening is ge houden. Dinsdagmorgen heeft nu op het ministerie van verkeer en waterstaat te Den Haag een onderhoud plaatsge had tussen minister Bakker en de NV Brugverbindinig Haringvliet. President commissaris W. M. van der Harst, bur gemeester van Oost-Flakkee, deelde ons - - afloop van de bespreking mee dat hoewel de officiële beslissing nog bij de biede ministers ligt reeds nu mee gedeeld kan worden, dat minister Bak- .:er geen bezwaren geeft tegen goed keuring van de begroting van de NV Brugverbinding. ,De minister maakt hierbij echter een uitzondering voor de paragraaf die betrekking heeft op de verlaging van de toltarieven', aldus de heer Van der Harst. Reserves ,Het was onze aanvankelijke mening dat de tarieven per 1 juli moesten x den verlaagd en de minister meende aanvankelijk dat dit niet voor 1 ji 1970 doorgevoerd zou moeten word< Uit de besprekingan iets duidelijk gewor den dat beide partijen nu op zoek zijn naar het gezonde midden. Ik heb de Indruk dat we elkaar zullen vinden op 1 januari 1970. De minister is van me ning dat bij een verlaging op dit mo ment de reserves te vroeg zouden weg vloei e, waardoor de onderneming die in 1975 een rijksaangelegenheid wordt, in de knel zou kunnen komen'. V-an de zijde van het ministerie van ver keer en waterstaat deelde enen nog mee dat de enige motivering van de minis ter inderdaad betrekking heeft op voor tijdig wegvloeien van de reserves. Men ontlh-ield zich van het noemen van datum waarop de verlaging dan wel een feit kan worden en hield zich lie ver aan de terrm ^binnen redelijke tijd'. NIEUWE KERK, MIDDELBURG Met genoegen hebben we gisteravond Nico Waasdorp uit Bloemend-aal zijn plaats horen innemen in de rij vam or ganisten die in de zomermaanden naar Middelburg komen om een concert te geven in de zomerserie in de Nieuwe Kerk. Hij had voor dat concert een rijk geschakeerd programma samengesteld, niet van louter overweldigende stukken, maar van boeiende, vaak zeer sfeerrijke composties. Voor de muzikale fijnproe ver een aantrekkelijk concert, als toeris tisch evenement misschien wat minder geschikt. Al direct vond Waasdorp een mooi coloriet voor de Tiento du IVe ton van de Spaanse Do-minikaan Don Fran cisco Cornea de Arauxo, organist in Sevilla, later bisschop van Segovia (1581- 1663. een eeuw voo-r Bach). Uit zijn Libro de Tientos, verschenen in 1626, in 194S opnieuw uitgegeven, speelde de ooncertgever een voor de Arauxo kenmerkend werk, vol origina liteit. J. S. Bach stond op het programma met twee koraalbewerkingendie zeer duidelijk en klankrijk ten gehore wor dend gebracht, het eerste (Nun komsn' der Heiden Heiland met helaas wat bijgeluid in pijpen en tractu-ur, Preludi um en fuga in a (Bach schreef er twee in deze toonaard, verleden week hoorden we het andere) sprak ons zeer aan; liet preludium werd sterk uitge beeld in een knap opgebouwd spel, de fuga was steeds doorzichtig en werd in een prettig volgehouden gaande be weging gespeeld. Een Interlude van Hendrik Andries- sen, geb. 1892, vormde de overgang naar muziek uit onze tijd, waarbij het Cho ral joyeux van Jan Mul (geb. 1911) een waardige plaats innam. Deze moderne partita van de Oiverveense organist is vol verrassende harmonieën, sfeervol en met spannende momenten. Waas dorp. die een zeer aansprekende regi stratie voor dit werk vond, speelde het voortreffelijk. Het wenk van de Frans man Jean Langlai-s (geb. 1907 is niet ultra-modern, maar wel zijn zijn re- gisbercombinaties origineel en verras send. In Thème et varions en in Antienne wist Waasdorp, zeer vinding rijk, de rijkdom van het orgel te ge bruiken om deze klankrijke en vrien delijke muziek te realiseren. Het con cert werd besloten met een werk van één van Waasdorps leermeesters, Mau rice Duruflé, koraalvariaties over het ,venl Creator', waarbij het orgel liet niet helemaal halen kon. Waarom vragen wij ons af, moeten de orgelprograinaïia's altijd pijnlijk nauw keurig de chronologische volgorde ver tonen. Hier zou Bach als slotstuk het zeer goed hebben gedaan. Aanstaande dinsdag speelt Johan Huis uit Gent. v. M. (Slot van pagina 1) Waarnemend burgemeester drs J. Dijkgraaf van Goes toonde zich ook verheugd over liet feit, dat de be slissing is gevallen. ,De Goese raad is wel in grote meerderheid geweest voor de vorming van één gemeente ten westen van het kanaal, maar ik ben nu toch wel bly, dat er vlot kan worden doorgewerkt. We kunnen nu verder met het overleg tussen de ver schillende nog bestaande gemeente besturen, dat al aan de gang is'. De heer Dijkgraaf wees ook op het be lang van voorbereiding op de defini tieve herindeling door de gemeente besturen zelf. ,We kunnen nu ergens naair toewerken; de onzekerheid werkte toch wei verlammend'. Met gemengde gevoelens ontving burgemeester D. Lodder van Borsse- le, Driewegen en Ellewoutsdijk, het bericht van de aanvaarding van het wetsontwerp door de eerste kamer. Aan de ene kant was ook hij blij, dat men nu weet waar men aan toe is, maar aan de andere kant vond hij ton wordt een Europese oj adviseerd, met voorkeur voor het Fran se ontwerp, van een haveneiland ter hoogte van Calais, 12 km uit de kust. Zoals bekend, werden de jongste tijd Middelburgs meisje wordt sinds zaterdag vermist MIDDELBURG De commissaris van politie te Middelburg verzoekt namens de ouders de opsporing van Adrlana Plona van Waarde, geboren te Nieuw en Sint-Joosland, 2 oktober 1951 wonend tc Middelburg. Zij verliet op zater j 1 de ouderlijke woning aan de Oos scheldestraat en keerde niet terug. Toen zij de woning verliet gaf zij te kennen naar het zwembad te gaan. Het signale ment luidt: lang 1.87, slank postuur, lang gezicht, los donkerblond haar, brui ne ogen, tandeloze mond, spreekt Zeeuws dialect. Zij draagt een lichte re genjas ,een rode overgooier, donkerblau we schoenen met hoge hakken en een witte bloese. Zij die inlichtingen kunnen verstrekken worden verzocht zich bij de politie te melden. (ADVERTENTIE) De zaak op de hoek Lange Delft 44/Segeersstraat 4a - Middelburg voren gebracht, in verband met de bouw van een diezeeharven om dat van .zeestad' dat voorzien werd als uitbrei ding van Zeebrugge. Het is thans aan de regering, om een beslissing te nemen, hoewel niet verwacht wordt, dat die spoedig zal vallen. De bouw van de po lyvalente haven met beperkte tonne maat, waaraan door de eommissie-Ver- schave de voorkeur wordt gegeven, zou acht tot tien jaar vergen en een inves tering van 32 miljard frank betekenen. Barcelona, zwaar bewolkt Brussel, licht bewolkt Genève, onweer Grenoble, licht bewolkt Kopenhagen, half bewolkt Lissabon, licht bewolkt Locarno, -geheel bewolkt Londen, regen Luxemburg, licht bewolkt Malaga, licht bewolkt Mallorca, half bewolkt München. lacht bewolkt Nice, zwaar bewolkt Pairijs, onbewolkt Rome, zwaar bewolkt Stockholm, zwaar bewolkt Ztlrlch, geheel bewolkt Kamervragen over visvergunning (Yan onze correspondent) DEN HAAG (GPD) Het lid van de tweede kamer, de heer J. A. van Benne- kom (arp) heeft aan de minister van landbouw en visserij gevraagd of het juist is, dat met ingang van 1 juni op advies van de directie van visseryen een splitsng in de domeinvergunningen is ingevoerd, volgens welke alleen de vis sers die de laatste jaren de kuilvisserij hebben uitgeoefend een vergunning voor alle geoorloofde vistuigen hebben ont vangen. Is het juist, zo vraagt de heer Van Bennekom verder, dat er over deze be perking van de rechten van de vissers geen overleg met de vissersorganisaties is geweest. Is deze beperking in over eenstemming met de mededeling van de minister, dat geen wijzigingen in het vis- «erybeleid tot stand zullen komen zon der overleg met de vissers. Indien deze laatste vraag ontkennend mocht worden beantwoord, vraagt de heer Van Benne kom of de minister dan alsnog bereid ls het overleg met de organisaties ta opa- ,Hat is toch jammer, dat het op deze manier gaat. Twee gemeenteri in de Zak van Zuid-Beveland hadden toch wel voldoende bestuurskracht "gehad en het was voor de bevolking gun stiger geweest en daar zijn we toch voor'. Burgemeester Lodder toonde zich nogeens overtuigd van de nood zaak van de herindeling, waar nu toe is beslist. ,Het is duidelijk, dat vooral in West-Zuid-Beveland in verband met de industrialisatie .grotere een heden moeten worden gevormd. We z^n er rijp voor gemaakt en bet is prettig dat het erdoor is'. Burgemeester A. Schipper van Krui- ningen vond dat ook gelden voor Oost-Zuid-Beveland. ,De raad van Kruiningen is oqk altijd voorstander geweest van herindeling. Met het oog op het Reimerswaalplan is het be langrijk, dat er een grote gemeente komt met grote bestuurskracht. Dan kan er ook wat tegenwicht worden gegeven'. De heer Schipper vond de nu genomen beslissing .beslist in het voordeel van de streek'. ,Je kunt op een gegeven moment moeilijk een be leid voeren met een herindeling op komst. Het is fqn, dat er aan de ja renlange onzekerheid een eind is ge komen. Dat is in de eerste plaats be langrijk voor de bevolking'. .Alleen vind ik het wat merkwaardig, daar het een hamerstuk is geworden in de kamer. Niet dat ik verrassin gen verwachtte, maar ik had wel gedacht dat er nog zou worden ge sproken over bijvoorbeeld het kleine ICapelle.' HET WEER IN EUROPA 27 graden 25 graden 23 graden 2-5 graden 19 graden 21 graden 19 graden 26 graden 26 graden 28 graden 32 graden 20 graden 24 graden 25 graden 25 graden 20 graden 24 graden f ADVERTENTIE) HOOFDPIJN POEDERS I WOLKENVELDEN Wolkenvelden en voornamelijk in het binnenland ook zonnige perioden. Op de meeste plaatsen droog weer. zwakke tot matige wind en ongeveer dezelfde temperaturen als dinsdag. Overwegend droog, zonnige perioden en normale tot boven normale temperatu ren. Vooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: Voor donderdag: Aantal uren zon:4 of meer; Min. temp,: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; Max. temp: van ongeveer normaal tot 4 f raden boven normaal; Kans op e n roge periode van minstens 12 uur: a0 procent; Kans op een geheel droog et maal: 80 procent. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 4 of meer; Min. en Max. temp: omstreeks normaal; Kana op een droge periode van mdnstens 12 uur: 90 procent; Kans op fi ®aa geheel droog ©tonaal 80 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2