LEMAN WON ETAPPE ZONDER HISTORIE 0 KLASSEMENTEN VAN DE TOUR Okker stuitte op Newcombe Timmerman was ver voor en ver achter Nijdam, Poortvliet en Haast achterin Profs in Haamstede Sïjbrands blijft leiden 9 AMATEURFINALE OP RADIO EN TV Indeling KNVB zaterdagvoetbal DEN HERTOG OPPERMACHTIG Waterpoloteam van Schelde' verliest van SZC (6-5) Renseizoen in Oostende start WOENSDAG 2 juLï 1969 Wissal Zeauws-Vlaanderan PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Van onze speciale verslaggever) CHARLEVILLE (GPD) Vlak over de Belgisch-Franse grens, waar de sprinters een feestje mochten vieren, mompelde Evert Dol man: ,Ik begrijp daar nou niks van. Die mannen rijden allemaal 20 kilometer harder dan vorige maand. Nu moet je je uit alle macht weren om in de wielen te blijven, veertien dagen geleden kon je, bij voorbeeld in Luxemburg, iets ondernemen. Ja, die tour is wel iets speciaals'. Dat dient Evert Dolman te worden nagegeven. En daarin ligt misschien ook wel de verklaring voor wat Rudi Altig in Char- lesville erg dwars zat: ,Wat zijn dat voor coureurs, tegenwoordig. Daar zijn we met een groep weg, vlak voor de finish, en nog gaat ledereen aan de wielen zitten hangen. Dat zo'n Stevens dat nou doet, in zijn gele trui, dat is logisch. Maar die anderenik snap het niet'.-Die anderen zullen waarschijnlijk, net als Evert Dolman, niet méér hebben kunnen doen dan hijgend trachten het tempo te volgen, dat door één of twee coureurs wordt gedicteerd. Wie met de laatste krachten nog bij een kopgroepje springt, kan, met twee keiharde etappes achter de rug en niet de allerhoogste kwaliteit in de bagage, weinig anders doen dan .profiteren'. En vandaar dan ook, dat de derde touretappe uitliep in een massasprint, die voor de verandering door de Belg Eric Leman werd gewonnen. hazen', die wél tmeewillen in een ont snapping, maar dan geen werk doen. Of als je Pingeon heet, en met wat knipjes van de vingers enige cou reurs naar voren kunt zenden om toch vooral de concurrentie in de gaten te houden. Zo zijn er nog wel een paar, voor wde de tour voorlopig nog niet zo zwaar is, zeker niet als er met een gemiddelde van 36 km per uur wordt gereden. Maar let niet al te zeer op dat gemiddelde, en vergeet vooral niet, dat een .finale' van een etappe met een ontketend peloton de snelheidsmeter naar de 60 drijft. Dén gaan die voorgaande kilometers, in de wanmte en alsmaar over die hel- iinkjes, dubbel tellen. En zéér zwaar wegen. Geen .historie', aldus, maar wél, links en rechts een verder ver val van krachten. Trouwens, verloren niet een Nijdam, een Poortvliet, een Haast, een Mon ty en een Pintens, om er maar een paar te noemen, tóch het contact, clanks dat ,lage gemiddelde' Henk Nijdam bleef er blij onder. Hij spurt te alles uit het dodelijk vermoeide lijf en arriveerde, terwijl een offici ële stem' monotoon de seconden aftel de, minder dan één minuut voor het sluiten van de controle. Om vervol gens opgewekt te verklaren: Morgen 'zal het wel beter gaan'. Jos Timmerman, die vanmorgen kreu nend moet zijn opgestaan, want in de nachtelijke uren ga je pas echt voelen hoe zwaar zo'n solo weegt. Een rit van meer dan 150 kilometer voor het peloton uit, die defnitief werd afgebroken, toen de merkwaardige Portugees Joaquin Agostinho, die van het peloton een gemakkelijk verstrek te vrijbrief kreeg om als afgezant eens poolshoogte gaan nemen, hem achterhaalde en passeerde. Maar toen de goede Joaquin ernst begon te ma ken met zijn ontsnapping en de grote groep drie minuten achter hem berichten vernam over het wonder mooie ritme waarin slechts ruw- gesc'noolde en van tactisch inzicht ge speende Portugees voortsnelde, her innerde men zich in de gelederen een etappe in de Luxemburgse ronde, waar in Agostinno weg wés en heel lang weg blééf. was de tegenactie snel, vaardig binnen twintig kilometer effectief. Al tig, die de avond tevoren In Born zes- men om toch die trui terug te pakken op de hoogte had gesteld, leidde die ac tie. Hij kreeg Wright, Gonzales. Lo- pez-Rodriquez, Oastello. Van Cloos- ter en truidrager Stevens mee en ont dekte dat geen van die heren méér en betere actie kon ontplooien dan .der Rudi' zelf. Waardoor ook de gTeep van de Duit ser naar het geel opnieuw mislukte en de massa, die inmiddels Agostinho weer in de rijen terugvond, de zaken aan de spurters overliet. Leman (,Bt sprintte eindelijk weer eens met over tuiging, want ik voelde dat ik die Basso kon hebben') klopte Reybroeck, die het allemaal té brutaal 'had ge daan, door bijvoorbeeld Basso even bij de trui te paldien. Dat'kostte hem zijn klassering. .etappe smen. Men ver geet licht de zinloze, maar voor de karavaan toch altijd weer vanwege de weddenschappen attractieve solo, die door een Jos Timmerman werd geproduceerd. En men stapt over de warmte heen, en over de vele, vele ki lometers stijgende weg, die de orga nisatie keurig in het routeschema had ondergebracht zonder meer dan één keer een ^ergje' in een categorie in 1-7-1969 3e RIT MAASTRICHT VN VerviersnJ, Barvau*/^ ;217,5 km ^Marcbe eJ V| i^iëvre /^CHARLEVILLE MÉZIÈRES 4- de tientallen ooureurs met de inge vallen wangen en de ogen diep in de kassen. En die algemene jammerklacht was weer te beluisteren: ,Wat is deze 'tour toch zwaar'. En dat is dan ook het .speciale' van de Tour de France. Ach, de tour is niet zó zwaar als je Merckx heet, bijvoorbeeld. Dan kun je, nog geen tien minuten na de aan komst, in een speciaal daarvoor inge richte hulpstudio, alweer deelnemen aan een soort forum, en daarin nog het hoogste woord voeren ook. Of als je Altig heet, en kunt kankeren op die y 2-7-1969 RIT CHARLEVILLE VÉ2IÉRES Sedon^^^** Montmédy'i Jamvitlers ■"5^aÉtoin 214 km ^LThioucourt Pont-ö-Mousson% 4 NANCY® Misschien. Maar als morgen nu eens de vedetten menen, dat het zaak is vóór de Elzas enig wapengeweld te laten horen? Dan is die derde etappe voor velen opeens wél .historie' ge worden. Misschien ook wel voor een Vrijdag krijgt Haamstede een pri meur op Schouwen-Duiveland name lijk een wedstrijd voor beroepsren- hers. Voor deze wedstrijd over 100 ki lometer, welke een sterk internatio naal karakter heeft, zijn renners uit Australië, Engeland, Luxemburg, Bel gië, Duitsland en uit eigen land ge contracteerd. Duitsland is onder meer vertegenwoordigd door de nieuwe kampioen Peter Glemser, Dieter Kem per en Herbert Wilde, Engeland door Leslie West de nationale kampioen Norman Hill en Dave Nie, België door Romain Deloof, Norbert Seeuwens en de Zeeuwse Belg Theo Verscueren en Luxemburg door Polansky. Van Ne derlandse zijde zal onder meer wor den deelgenomen door Leo Duyndam, Bart Zoet, Arie den Hartog, Harrie Steevens. Wim Scheepers, Gerard V'.anen, Kees Zoontjes, Maarten Breur, Marimis Paul, Jan Sarpenti en de in Frankrijk wonende Henk Hiddinga. Ook Peter Kisner uit Heikant, die in zijn eerste wedstrijd als prof goede Tesultaten wist te boeken, zal aan de start van deze wedstrijd verschijnen. Deze wedstrijd, waarvan de start op 19 uur is bepaald, telt mee voor het Cabalero-klassement. 1 Leman (Belg. Schotte) 5 u 56 min en 15 sec met bonificatie 5.o5.55; 2 Basso (It. Albani) z t met bon. 5.56.05; 3 Dancelli (It, Albani) 5.56.15 (met bon. 5.56.10); 4 Zandegu (It, Pezzi); 5 Nassen (Belg, Schotte); 6. Janssen (Ned. Geminiani); 7 Van Looy (Belg, Vissers); 8 De Vlaeminck (Belg, Schotte; 9 Bellone (Fr, Gemi- niani); 10 Lopez Rodriquez (Sp, Ma- chain; 11 Altig (W Did, Pezzi); 12 Lemeteyer (Fr, Magne); 13 Wagt- mans (Ned, Vissers); 14 Momene (Sp, Machain) 15 Merckx (Belg, Driessens) 16 Raymond (Fr, Plaud); 17 Gilson (Lux, Stablinski)18 Wright (GB, Geminiani); 19 pijnen (Ned. Vissers); 20 Gimondi (It. Pezzi); 21 Stevens (Belg Driessens); 30 Aimar (Fr Ge miniani); 31 Poulidor (Fr Magne); 49 Pingeon (Fr Plaud) allen dezelfde tijd 5.56.15; 77 Ottenbros (Ned Vis sers) 5.56.15; 91 Kantens (Ned. Plaud) z t; 92 Dolman (Ned Vissers) z t 99 Beugels (Ned Magne) z t: 111 Van der Flaes (BeLg Vissers) z t; 121 Haast (Ned Vissers) 6.02.10; 125 Tim- mermn (Belg Vissers) 6.09.52; 126 Poortvliet (Ned Vissers) 6.12.34; 127 Nijdam (Ned Vissers) 6.24.14. Het algemene klassement na drie etap pes is: 1 Stevens (Belg Driessens) 14.03.17; 2 Merckx (Belg Driessens) op 12 sec; 3 Altig (W Did Pezzi) op 20 sec; 4 Ex aequo Grosskost (Fr Geminiani); en Janssen (Ned Geminiani) op 32 sec.; 6 Gimondi (It Pezzi) op 41; 7 Bracke (Belg Plaud) op 43: 8 ex aequo Poulidor (Fr Magne) en Vianelli (It Albani) op 47; 10 Schutz (Lux Al bani) op 49: 11 ex aequo Pingeon (Fr Plaud), Wright (GB Geminiani-) en Harrison (GB Caput) allen op 57; 14 ex aequo Willy in 't Ven (Belg) Cools) en Ocana (Sp Machain) op 59; 16 De Vlaeminck (Belg Schotte) op 1.01; 17 Wagtmans (Nèd Vissers) op 1.06; 18 Van Springel (Belg Cools) op 1.10; 19 Aimar (Fr Geminiani) op 1.12; 20 ex aequo Perez Frances (Sp Geminiani) en Lopez Rodriquez (Sp Machain) op 1.13; 48 Ottenbros (Ned Vissers) op 2.27. 60 Van Looy (Belg Vissers) op 7.00; 68 Beugels (Ned Magne) op 10.43; 74 Pijnen (Ned Vissers) op 11.02; 76 Karstens (Ned Plaud) op 11.08; 87 Van der Flaes (Belg Vissers) op 11.31, Dolman (Ned Vissers) op 12.39; 121J Haast (Ned Vissers) op 20.16; 122' Timmerman (Belg Vissers) op 20.32; 126 Poortvliet (Ned Vissers) op 40.19; 127 Nijdam (Ned Vissers) op 54.03. Het ploegehklassement van de derde etappe: 1 Schotte 16.4S.45 15 pnt; 2 Geminiani z t 33; 3 Pezzi z t 35; 4 Vissers z t 39; 5 Albani z t 42. Algemeen ploegenklassement: 1 Driessens 42,50.07; 2 Pezzi 42.50.24: 3 Geminiani 42.51.03: 4 Cools 42.52.19; 5 Plaud 42.52.40; 12 Vissers 43.01.57. Merckx (Belg) en Dancelli (It) 4: 4 ex aequo Timmerman (Belg, Vis- ADVERTENTIE) Vingertje pijn. Grote meid. Mama heeft jodium. Zonder bijt. betadine jodium ARNEMUIDEN-MEEUWEN OP ZATERDAGAVOND De aanvankelijk voor zaterdagmic dag vastgestelde nederlaagwedstrijd Arnemuiaen 1-Meeuwen 1 is, in ver band met de op die dag te spelen wed strijd Middelburg-SC Enschedé ver vroegd en zal nu op vrijdagavond, om 7 uur, op het Araemuiden terrein worden gespeeld. Ongetwijfeld een in teressante krachtmeting tussen de Zeeuwse zaterdag tweedeklassers die elkaar ook in de komende competitie zullen ontmoeten. MIDDELBURG Zaterdagmiddag zul len er tijdens de eerste wedstrijden van de finale om de landstitel bij de ama teurs in Middelburg opnamen worden maakt voor radio en televisie. Zoals kend begint de wedstrijd Middelburg- SC Enschede om vier uur. Zondagmld- 'ag zal er op het stadhuisplein te Mid- elburg een rechtstreekse reportage te oren zijn van de wedstrijd SC Ensche- de-Middelburg-, die om halfdrie begint. Deze reportage wordt verzorgd door het weekblad Voetbal-International. MIDDELBURG De competitie-in deling zaterdagavondvoetbal KNVB 1969-1970 is hekend geworden. De lieide Zeeuwse tweede klassers, Arne- muiden en De Meeuwen, zijn samen in de tweede klas B ingedeeld. De andere teams in deze. uit 12 ploegen bestaande, klas zijn Barendrecht, Ter CSVB, Excelsior M. HBSS Noordwijk, RVVH, Ter Leede; Zwaluwen, Zwart Wit '28 en De Zwerver. In district Zuid 1 bestaat de derde klas uit de volgende elf ploegen: AZW. Dinteloord, Good Luck, Krab- bendijke. Noad '32. Rillandia, Roda Bo-'S, Sleeuwijk. SW54. Terneuzense Boys en Woudrichem. De Zeeuwse vierde klassers zijn alle ingedeeld in de vierde klas B die ditmaal zal be staan uit 10 ploegen te weten Chris- landia, Kapelle, Kloetinge, Hoek, Nieuwland, Smerdiek, WHS, Wissen- kerke, Veere en Yerseke. HOOGEZAND (ANP) Ook in de ze vende ronde van het internationale damtournooi in Hoogezand heeft Ton Sijbrands beide punten veroverd. Hij voert met twaalf punten de ranglijst (Nee' i 1-1; Agafonov (Rus)-Sij- brands (l!ed) 0-2; Van Dijk (Ned)-Ad- jiedj (Sur) 1-1; Andreiko (Rus)-Baba Sy (Sen) 2-0; Hisard (Fr)-Bronstring (Ned) 0-2; Kuyken (Zwi)-Smith (VS) 2-0. Stand: 1 Sijbrands 12 punten; 2 Andrei- ko 11; 3 Koeperman, Wiersma en Kuy ken allen 9; 6 Agafonov 7; 7 Baba Sy en Bronstring beiden 6; 9 Hisard en Van Dijk beiden 5; 11 Smith 4; 12 Adjiedj L (Van onze speciale verslaggever). WIMBLEDON (GPD) Tom Okker heeft het in het enkelspel op Wimbledon niet verder kunnen brengen dan vorig Jaar. De grotere routin'-, maar vooral de mentale hardheid van de 25-Jarige John Newcombe hebben dat toch wel resoluut en sprekend in de weg gestaan. Okker zal op deze warme middag tot de conclusie moeten zyn gekomen, dal hij in de genadeloze prof-top nog veel moet leren. Weliswaar niet op het tenuisteohnische vlak, maar wel op het punt van geljjkmatigheid en doorzettingsvermogen. De blonde man uit Sydney, die reeds twee jaar geleden de Wimbledon-kroon op het hoofd mocht zetten, zegevierde in de kwartfinale met 8-6, 3-6, 0-1 en 7-5, na nog een wonderlijke opleving van onze landgenoot in de laatste set. Het was echter het laatste vleugje voor de dood, dat Okker van 5-0 naar 5-5 voerde, door een volkomen black-out van Newcombe, zoals hij later zelf verklaarde. Okker kon vervolgens steunen c i zijn gaan ondanks tegenslagen, dat hem jammerlijk en een ondertussen ont waakte Newcombe gaf dit onver wachte voordeel niet meer prijs. Ook Newcombe werd derhalve nog even met de neus op de harde feiten gedrukt, namelijk dat men in derge lijke belangrijke wedstrijden geen mo ment mag versagen, geen ogenblik zijn concentratie mag laten verslap pen. Hij bekende het valk na het ver overen van de haive finale ruiterlijk: .Ek verloor na die 5-0 m'n concentratie. Je hebt dan een poosje van alles ge daan en op een zeker moment kan je je eigenlijk niet herinneren wat pre cies. Dan droom je gewoon. Je denkt dat je er al bent. Dat kan gebeuren. M'n eerste service kwam niet meer in en Tom trof me met winnende slagen op de tweede. Ik deed ge-woon niks'. De inzinkingen van Okker waren ech ter helaas van doorslaggevende beteke nis. Bijzonder jammerlijk omdat de Haarlemmer een gedecideerd er begin had dan zijn tegenstander, die kenne lijk nerveus was en aanvankelijk veel meer moeite had om zijn servie te handhaven. Maar Newcombe heeft niet voor niets de harde Australische leer school van Harry Hopman doorlopen, die de .never they die'-instelling heeft aangekweekt om moeilijke momenten en tegenslagen koelbloedig te overwin nen. Het tennis van Newcombe mag dan misschien niet zo spectaculair zijn, in ieder geval niet zo kleurrijk getint als dat van Okker, maar het is wel dodelijk effectief. Onze land genoot zorgde weliswaar af en toe voor ware tovenarij, maar daarmee alleen wordt nog geen wedstrijd gewonnen. Zo sloeg Newcombe bijvoorbeeld veel meer dubbele fouten dan Okker (10 tegen 4), maar meestal op momenten dat het geen noodlottige gevolgen had. Of mj redde zich daarna altijd weer met een ace of door een mo ment van tempoverhoging. Dat zijn allemaal van die kleine details, die tenslotte de doorslag geven. Tom Ok ker ls ditmaal niet, zoals vorig jaar tegen Ashe, in de eerste plaats uitge schakeld door gebrek aan lichamelijke conditie, al kwam Newcombe opmer kelijk frisser van het snelle gras dan zijn tegenstander. Het was echter vooral een tekort aan hardheid, aan gelijkmatigheid, aan altijd maar door partij heeft gekost. Okker wilde dat na afloop niet b het in hoofdzaak i beamen. Hij schoof op zijn eerste ser vice. die weinig zou zijn gelukt, en het in moeilijkheden raken op zijn te weinig harde en diepe tweede service. Maar neem nu een Newcombe. die het in de eerste set bij zijn opslag al lesbehalve voor de wind g.ng. Hij moest er toen veel harder voor vech ten om hem te behouden dan Okker, maar het zich daardoor niet ontmoe digen. Toen Okker echter na 5-5 voor het eerst in ernstige moeilijkheden kwam. waaruit Tom zich overigens nog redde, betekende dit de inleiding voor een belangrijke setverlies. Na 6-6 plotseling een bevreemdend zwakke service-game van Tom, met slecht geplaatste smashes, foutive vol leys en een ongecontroleerde drive, die Newcombe de toegang verschaften tot 8-6. De aantrekkelijke strijd, in hoog tempo gevoerd misschien wat té ge haast door Okker dreigde meteen daarna onze landgenoot nog meer uit de hand te lopen als gevolg van de tegenslag. Newcombe kreeg snel ach tereen vier punten voor een nieuwe doorbraak, maar het pakte onver wachts anders uit 2-3, toen Okker zijn backhand-drive steeds meer onder con trole kreeg. Hij zette er de Australiër mee op een 2-4 achterstand, welk (Van onze speciale verslaggever) CHARLEVILLE (GPD) Jos Tim- daarmee dan eindelijk de naam Wil lem H-Gazelle eens in positieve zin op de lippen had gebracht, stampte hij tenslotte meer dan 60 kilometer later met zo'n 13 minuten achter stand langs de fraaie aankomst in Charleville. En nog grijnsde de 28- jarige Belg. ,Ach, een beetje publi citeit kan geen kwaad, he. Weet ge, wie had er nu nog van ons gehoord? Ik wilde mij eens laten zien'. Jos Sjefike in de karavaan was inderdaad vele uren het enige levens teken van radio-Tour, maar finishte tenslotte daar, waar helaas maar al te vaak de vaderlandse pedaleurs moe ten worden gezocht. En dat, terwijl het allemaal zo mooi was begonnen. ,Let op', had Ton Vissers geroepen, ,wie gisteren veel minuten heeft ver loren, gaat vandaag vanaf de eerste meter in de aanval'. Jos had die woorden gretig in de oren geknoopt (Rini Wagtmans trouwens ook. Hij was zo vroeg weg, dat hij meteen tus sen de vooruitsnellende persauto's zat, tot grote woede en boete van Fêlix Lévithan) en zocht de eenzaam heid, toen het peloton amper goed in het zadel zat. Jos genoot, want terwijl de kapiteins de strategie van de rust dicteerden, wipte hij als een ondeugend kind naar 5, 10, ja zelfs meer dan 14 minuten voorsprong. En de rijen langs de gol vende wegen trakteerden op applaus, dat Jos zo graag wilde en nog zo wei nig had gehoord. De camera's snorden van voren, van achteren, van onder en van boven, want daar reed een coureur, die op dat moment wel drie gele truien aan kon trekken. En als Jos tussen de van alle kanten toege stoken lekkernijen eens omkeek want de weg was lang en warm en zoveel vertrouwen in zichzelf had hij nu ook weer niet dan zag hij geen renners, geen peloton, alleen twee lan ge rijen volgauto's aan weerszijden van de weg. Jos vond dat fijn, want het was precies een erewacht. In de groep mocht Willem n de eer ste lijn vormen en helemaal echt in de remmen knijpen, want de groten knikkebolden wat en wachtten ver veeld tot de tijd gekomen was. Harm Ottenbros: ,Wq' hebben goed af kun nen stoppen, maar toen de mannen tot leven kwamen, ging het mis'. En Rini Wagtmans: .Roger de Vlaeminck begon. Hij was even weg en toen werd iedereen natuurlijk wel wakker. Er was geen houden meer aan'. Wat Jos Timmerman daar glorieus in spits allemaal nog niet merkte. lenijk onaangedaan greep hij bij de ravitaillermg triomfantelijk nieu we krachten aan, maar toen al schud den de daar aanwezige ploegleiders niet-begrijpend het hoofd. Het kon Jos niet deren, tot hij nog geen tien kilometer later, na 119 km in Forriè- res om precies te zijn, opeens ver stijfde, de voeten moeizaam uit de toe- ZWEIBRüCKEN (ANP) Fedor den Hertog is in grootse vorm. Na zijn overwinning van maandag in de ope- mngsrit van de Ronde van Rijnland- Palts zegevierde hij een dag later ook in de tweede etappe met duidelijke voorsprong. Den Hertog had voor de 162 km van Landau naar Zweibrücken een tijd nodig van 4 uur 8 min. 18 sec. Een roep achtervolgers, bestaande uit zes Duitsers, had 4 min. 13 sec. achter stand. Het lijkt alsof de Ronde van Rijnland-Palts, na 300 van de 1400 af te leggen kilometer, reeds beslist is. In het algemeen klassement heeft Fedor den Hertog nu een voorsprong van 5 min. 39 sec. op de Westduitser Michael Becker. Diens landgenoot en natio naal kampioen Burkhard Ebert ligt als derde zelfs meer dan elf minuten ach ter. TERNEUZEN In een sportief ge speelde. aantrekkelijke wedstrijd ii het de waterpolopioeg van het Terneu zense .Schelde' maandagavond net weer niet gelukt om één of meer pun ten uit Scniedam mee te nemen naar Terneuzen. Beide ploegen deden niet voor elkaar onder en thuisclub SZC slaakte dan ook een zucht van ver lichting toen het eindsignaal klonk. Het eerste wapenfeit was een schot van Weijland, die in deze wedstrijd bijzonder op dreef was. Het werd ech ter een corner. Toen was het woord aan de gastheren, die bij de eerste rust de stand op 2-0 hadden gebracht. Nadat het in het tweede speelaeel 3-0 was geworden, benutte Wisse een 4- meter-worp uit drie straf punten (3-1). Na de tweede rust vergrootte SZC de voorsprong tot 4-1. Ondanks dit ver schil was .Schelde' zeker niet de min dere. Dat bleek ook wel, want Weij land verkleinde de achterstand tot 4-2. Een hard schot van De Pooter werd gestopt maar de Sciiiedamse keeper moest nogmaals buigen voor een schot van Weijland (4-3). Een te zware overtreding van P. Acke in het 4 meter-gebied werd bestraft met een 4-meter-worp en zo kwam de stand od 5-3. tn het laatste speeldeel liep SZC nog uit tot 6-3, maar uit een Schelde-aanval ma alt te de eoed met gekomen Peij er 6-4 van. Een prach tig schot van Weijland bepaalde ten slotte de eindstand op 6-5. Bijna was het nog een gelijkspel geworden, maar een kogel van weer Weijland ketste buiten het bereik van de keeper af te gen de paal. WIM DE WAAL VIJFDE IN BELGIË De Zeeuwse kampioen bij de nieuwe lingen Wim de Waal uit Axel behaalde maandag in het Belgische Lovendegem eren 5e plaats. 30 renners namen aan de ze wedstrijd deel. clips haalde van van zijn fiets op de grond kwakte. .Verschrikkelijke kramp kreeg ik opeens in mijn linkerdij- been. Ik had in het begin van ae koers wat weinig gedronken. Boven dien, denk ik, dat het lag an rmjn te grote schoenen. Ik zat de hele tijd een beetje te wringen en dat breekt op een gegeven moment op'. De spoedmassage kasten niet meer dan één minuut en Jos had er nog altijd zo'n vijftien over. Maar htt ritme stokte. De zon scheen oneens veel fel ler, dan hij in werkelijkheid deed. El ke handklap langs de weg deed on eens pijn in de oren. In de afdaling maalden de benen niet meer rond, zo dat de kilometerteller zelfs déér niet boven de 35 vilde gaan. En dan die heuveltjes. Steeds kleiner werd het verzet, totdat de voeten niet lichter meer konden worden rondgedraaid. En die snelheidsmeter wenste zich niet eens meer te verheffen, omdat Jos van links naar rechts, maar nauwelijks vooruit over de weg zwalkte. Jos kon niet meer. Niet toen de Por tugees Augostinno fluitend langszij kwam en snel weer in een stin was verdwenen. Niet toen de groep hem insloot, alsof hij niet de enige was feweest, die op die drukkende dins- ag voor het nodige Tourvertier had gezorgd. Jos zag op het eerstvolgen de khmmetje nog maar een stofwolk en wist toen, dat het misschien alle maal wel aardig was geweest, maar zo vroeg nog in het spel —zeker niet meelijwekkend. En op de streep was het allemaal verloren. Winst, ook al zouden het maar seconden zijn geweest, was er niet. Nee. de chronometers registreer den koel 13 minuten achterstand. En nog kon Jos Timmerman lachen, ook toen hij op last van de contro lerende artsen dan toch maar een plasje moest doen om te kijken net geval dat... .Als ik de vorm van veertien dagen geleden nog had gehad, dan hadden zij me nooit gepakt', riep Jos nogi vrolijk. En weg was een coureur, die zijn onbezonnenheid zo duur had be taald. In de wielrennerij, en zeker in de Tour de France, is publiciteit niet' 'omaar te koop. Newcombe liet de scheidsrechter tele foneren om suikerklontjes, maar het herstel van Okker leek volledig te zijn. Hij sloeg service-aces op een rij. kreeg twee punten voor een doorbraak, maar Newcombe bleef opnieuw over eind. Vlak daarop is in feite het nood lottige breekpunt van de partij voor Okker aangebroken. Twee dubbele fou ten sloeg hij in één game en New combe lokte hem voorts listig uit po sitie en greep Okkers service (3-1). Tom was zichtbaar ontdaan en speelde als verlamd verder. Na 4-1 liet nij hij moest het na afloop wel toege ven de rest van de set lopen (6-1). Een onbegrijpelijke instelling van een prof, die tot de beste van de wereld wordt gerekend. Weliswaar had hij daarna het niet onbelangrijke voor deel met de service te kunnen begin nen. maar dat was slechts een korts vreugde. Okker vergat namelijk dat hij door de set prijs te geven de -.-ast- beradenheid van de Australische vechtjas nog meer had aangewakkerd. Zeifs kreeg Newcombe nog de tegen slag van een dubieuze beslissing te verwerken, maar hij brak tóch aoor de serv.ee game van Okker heen, na 15-40 achterstand'. Okker kreeg nog de kans tot herstel dank zij onder meer z'n betrouwbare backhand-drive en een dubbele fout van zijn tegenstander, maar meteen was de service van de Australiër op nieuw op z'n best. Newcombe hamerde zich naar 2-0 en naar de rand van een snelle zege (5-0). Die onstuimige rush had echter de reeds gesignaleerde kortsluiting tot gevolg. Tom Okker werd plotseling weer zich zelf. Hij trakteerde genstander op aces. hand-drives, recht iangs de lijn of cross, op listige slices, maar na 5-4 kreeg Newcombe toch drie matchpun- ten op 40-0. Onder gejuich van" het publiek deed Okker ze koelbloedig teniet, evenals een vierde. Weer zo'n feilloze backhand precies in de hoek en de prachtige voorsprong van New combe was verdwenen (5-5). Tom spande zich als een veer voor z'n service, maar Newcombe nam nu plotseling zijn toevlucht tot lijdelijk verzet van aai-zachte returns. Hij ver raste de Nederlander ook met een ver dat hij zoals veel te veel gebeurde uitgleed (6-5). Met vliegende vanen tenslotte ging de gretige Newcombe op eigen service naar de zege. Tom, na afloop napeinzend: ,Xee, dit was nog niet m'n jaar hier. Ik had. ook in de vorige partijen, gewoon niet het gevoel dat ik alles kon'. Een ge brek aan vorm. dat trouwens iedere opmerkelijke toeschouwer niet was ontgaan. Halve finales Drie Australiërs stapten de halve fi nales binnen. Titelverdediger Rod La- ver ondervond niet veel tegenstand van de Zuidafrikaan Cliff Drysdale, die zonder enkele overtuiging can;tu leerde met 6-4, 6-2, 6-3. Tonv Röche, vorig jaar in de finale, mocht de han den dichtknijpen, nadat hij de Ameri kaan Clark Graebner in een uitputten de strijd kon uitschakelen met 4-6, 4-6, 6-3, 6-4, 11-9. Graebner kreeg in de laatste game zelfs drie matchpun- ten, maar de zege ontging hem ukein delijk toch, waarschijnlijk als gevolg VLISSINGEN Met de opening de renbaan Weilinton te Oostende op donderdag 3 juli aanstaande zal het !If£«Sf?*SeiZS?n ia?elu:d- °t- vad de regen in de laatste gamls.dil getwijfeld zu len vele Zeeuwen en ;n Graebner ais brildrager büzonder hin- Zeeland verblijvende vakantiegangersderde. de gelegenheid aangrijpen om van De laatste van de vier naive finalisten tijd tot tijd een bezoek te brengen! -.verd de Amerikaanse kampioen Ar- aan deze bekende renbaan om een thur Ashe, die zijn jonge landgenoot gokje te wagen en om te genieten van: Rob Lutz (211 met 6-2. 6-2 4-6 7-5 te- goede rensport. Voor de maanden ju- rugwees li en augustus zijn in totaal 36 ren- Voor Tom Okker was toch nog een dagen vastgesteld met de voornaams- aardig succes weggelegd. Samen met de Amerikaan Marty Riessen bereik te hij in het herendubbelspel de halve finale door de Australiërs Crealy- Stone met Lm nonerend spel uit te schakelen: 7-5,"6-4, 6-4. Vooral Okker stal de show met zijn verbazingwek kende spel, dat stormen van applaus ontketende. Zij ontmoeten nu de Aus traliërs Emerson-Laver, die wonnen I van Drysdale-Taylor (8-6, 6-4, 6-2). met de voornaams te rennen op zondag. Het te winnen; prijzengeld is ook dit jaar weer ver hoogd. hetgeen ongetwijfeld voor de eigenaars aanleiding zal zijn him bes te paarden op tijd in vorm te hebben, om een goede prijs te winnen. Nog al-1 tijd moet in Oostende de slag worden! geslagen om de steeds stijgende kos ten om een renstal aan te houden te dekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 17