Middelburg triomf van tactiek en wilskracht bereikte de finale: NAGY BIJ TWENTE AS weekeinde al valt de beslissing ROERMOND KANSLOOS TEGEN SUPERIEURE ZEEUWEN RODE STER KAMPIOEN GO AHEAD VERLOOR D0BIAS WELLICHT EIND 1969 BIJ FEiJENOORD MAGISTRAAL SYSTEEM LINDENBERG BEDACHT Topscorer Zonder vleugels Andere Delmotte Goedmaken Belangrijk Fraaiste treffer ÉttANDAO 30 JUNI 1969 PROVINCIAL! ZflUWSI COURANT 9 MIDDELBURG Bij de foto's van Middelburg-Roermond. Links boven: de vrije" Middel burgers Wim Groenewegen en Arie Délmotte achter Groene wegen zichtbaarin actie; rechts boven: luid juichend zijn de Middelburgsespelers komen aanhollen om Frans Vermeirssen (onzichtbaar) te feliciteren na dat hij de groen-witlen op S-0 heeft voorgebracht; het midden boven: Vermeirssen in volle con centratie in duel met een Roer mondverdediger; daaronder: vreugde langs de kant na het eerste doelpunt van Groene\ce- gen, ook de tamboershoornbla zers en majorettes van Juliana' deelden vn de blijdschap; daar onder: de man, die de tactische lijnen voor deze belangrijke strijd uitstippelde, kijkt hier oplettend naar de verrichtingen van zijn team: trainer Piet Lindenberg (te van links), met naast hem trainer Albert Vogel, reserve Jan Bostelaar en geblesseerde Juul Vogel; links op de pagina een actie foto van Leo van Liere, spectaculair spelende steunpilaar in de defensie. (Foto's PZC). EERSTE DOPING CONTROLE ST-P1ETERS WOLLWK (ANP) De eerste dopingcontrole in de Tour de France is zondag na afloop van de hal ve rit naar St-Pieters Woluwe gehou den. Twintig km voor hert einde van de etappe werd bekendgemaakt, dat de eerste drie aankomenden zich aan een onderzoek moesten onderwerpen. Dit werden de ItaJJanen Marino Basso, Jan Janssen en de Belg Roger de Vlae- mlnck. Binnen 20 minuten waren de formaliteiten vervuld. BELGRADO (ANP) - Rode Ster Bel grado is zondag voor de tweede ach tereenvolgende maal voetbalkampioen van Zuidslavië geworden. Met nog een wedstrijd te spelen heeft de ploeg een voorsprong van drie punten op z!jn naaste concurrent, bekerkampioen Di- namo Zagreb. ENSCHEDE (GPD) FC Twente heeft gisteren een contract voor twee jaar afgesloten met de. 25-jarige Hon- 5aar An tal Nagy. Het iHSituur van e Knschedese club en de Hongaar, die het vorige seizoen een belangrijk aandeel had in het kampioenschap dat Standard I.uik in België behaalde, he- reikte gistermorgen overeenstemming. Met Standard Luik was FC Twente al eerder deze wi ek tot een akkoord over de transfervim gekomen. Het bestuur van FC Twente beschouwt het aantrekken van Nagy aLs de meest sensationele aankoop in dezc Neder landse transferperiode. De komst van Nagy, waarvoor de onderhandelingen in het diepste geheim zijn gevoerd, heeft nogal wat problemen opgeleverd. FC Twente zocht naar een versterking voor de aanval. Aanvankelijk viel het oog op Oeki Hoeltema van Go Ahead, maar het bestuur win de Enschedese vnetlialsttchtïng wenste voor deze voet baller geen 400.000 gulden aan de De- ventenaren te betalen. STOCKHOLM Go Ahead heeft zon dag zijn eerste wedstrijd van de zo mercompetitie in Vaexjoe met 8-2 verloren van het Zweeds Oester Vaex joe. Go Ahead staot titans op de derde plaats in groep twee achter Szom- bierki en Oester. De scorers in de wedstrijd waren voor Go Ahead Kilman en Sicheli .'48 en 60 i en voor Oester Fjord estam en Ejdertedt (59. 87 en 41». Vier van de vijf doelpunten kwamen door straf schoppen. die door de Deense scheids rechter Espersen werden toegekend. Er waren ongeveer 4100 toeschouwers. De overwinning der Zweden was ver diend. De beste spelers van Go Ahead waren doelman Suchell, Kilman, Var nas en Van de Ley. AC ROMA WINT DE ITALIAANSE BEKER FOGGIA (ANP) AC Roma heeft zondag ln Foggia beslag gelegd op de Italiaanse voetbalbeker, door ln de laatste wedstrijd van een competitie tussen vier teams de tweede divisieclub Foggia met 3—1 te verslaan. Roma eindigde door deze overwinning op de eerste plaats met negen punten uit zes wedstrijden. JOCHEMS NAAR DWS DEN HAAG (ANP) Joop Joehems, de 27-jarig»; halfspeler, die de laatste zes jaar voor ADO speelde, heeft een contract getekend bij DWS. Bij Go Ahead heelt de Westduitser Herbert Finken zich aangemeld- Fin ken speelde enkele jaren geleden vier seizoenen achtereen voor Heracles en is daarna naar de Verenigd» Staten gegaan. In Duitsland kwam hij onder meer uit voor PC Kóln en Tasmania Berlin. De onderhandelingen zijn nor niet afgesloten. ROTTERDAM (GPD) Karei Dobias, de rechter verdediger van Spartak Trna- va komt niet op korte termijn naar FeUenoord. Manager Guus Brox van Feij enoord vanochtend: ,De Tsjechische bond vergaderd op 11 Juli over dc kwestie, dan neemt men een beslissing: Dobias naar Feijenoord laten vertrekken of niert, wordt het ja, dan hopen we hem in de tweede transferperiode, in december dus. aan te trekken'. Wel bestaat de kans dat Feijenoord Jan Mulder nog contracteert. Brox weer: ,Wy hebben afspraken met Anderlecht. de zaak .hangt'. Anderlecht wil echter eerst een goede vervanger hebben voor Mulder, daar kan ik inkomen, maar wij doen ons best om hem nog de komende dagen te contracteren'. .UiDDELBLKG De beide linalisi in de strijd om het nationaal amateur oetbalkampioenschap koinen reed- het aanstaande weekeinde tot een lie slissing. De besturen ran Middelbur: en SC Enschede zijn overeengekomen dat zaterdag in Middelburg gespeet wordt en zondag in Enschede. Zater dag begint de wedstrijd op het Na dorstterrein om 4 uur, zondagmidda; op het terrein van Enschede om half 3 Wanneer beide ploegen een wedstriji winnen dan beslist het doelgemiddelc) van de twee finalewedstrijden. Is d- ook gelijk dan wordt er in Ensched 2 maal 15 minuten verlengd en is da nog geen beslissing gevallen dan zu? len strafschoppen s-enomen moete worden. Zoals men hiernaast kan lezen bereil te Middelburg de finale door een ovei tuigende 3-0 zege op Roermond, dat d competitie met twee overwinningei begon maar vervolgens twee nederla gen moest accepteren, eerst in eiger htiis van De Musschen met 2-1 en toi slot dos van Middelburg. De stand in de B-poule is: Middelburg 4 2 1 15 5-3 Roermond 4 2 0 2 4 5-6 De Musschen 4 1 1 2 3 4-5 "•C Enschede, dat \urige week zo goed ils winnaar werd in de A-poule door net 3-1 naaste concurrent AFC te crslaan, heeft het niet op een wonder aten aankomen. Een wonder in de orm van een op zijn minst 6-0 neder- nag tegen Drachten. De Friese kam- >ioen verloor in eigen huis met 1-0 an de oostelijke kampioen en bleef uardoor puntloos in deze competitie •m het landskampioenschap. De stand •i poule A is: '.venals voor de wedstrijd Middelburg -Roermond verwacht het Middelburg- iestuur as. zaterdag een enorme be- angstelling. Zij verzoekt het publiek ian ook zoveel mogelijk kaarten in de voorverkoop te betrekken, die van daag (maandag) reeds start. Literaard heerste er na afloop enorme vreugde in de Middelburg-kleedkamer. Burgemeester mr J. Dryber .voortreffelijk, mannen' kwam de spelers feli citeren en toen trainer Piet Lindenberg het lokaal binnenstapte ging hy spon taan op de schouders van de spelers. De heseheiden trainer kon z'n geluk niet op. Hij was het immers, die dagen had gespendeerd om de tactiek voor deze beslissende kamp uit te dokteren. Middelburg moest niet een punt achterstand winnen om de finale to bereiken, liet moest aanvallen, maar niet ten koste van alles. Het was magistraat, wat Lindenberg in zijn tactickpotje had gebrouwen: een uitgekookt zogenaamd driehoek systeem" (waarbij de spelers onderling verschillende driehoeken vormden had hij voor zijn ploeg op papier ge zet en de avond tevoren besproken. De spelers hadden geknikt, ze begre pen het, en in de praktijk kwam uit, dat ze niet zomaar geknikt hadden. ,Je kunt het wel op papier zetten', zei Piet Lindenberg, ,maar de spelers moéten het uitvoeren. Ze hebben het voortreffelijk gedaan' Lindenberg nu had een elftal gefor meerd zonder buitenspelers... .Omdat ik geen linksbuiten licb en Bert Pentury in het midden zeer gevaarlijk is, be sloot ik zonder vleugels te opereren, maar de middenveldspelcrs en af en toe de vleugelbacks om de beurt veel vuldig naar huilen te ialen zwermen'. Wim Groenewegen genoot daarin de meeste vrijheid én van hem verwacht te Lindenberg dan ook een doelpunt. ,En dat is gelukt', zei de trainer trots. Veel vrijheid genoot ook Arie Delmol- te, de man, die de ilag tevoren in het huwelijksbootje was gestapt. Hij ver vulde voor de tweede maal in twee dagen een gta.nsrol, thans echter zo wel verdedigend als aanvallend. De .driehoeken' werkten perfect: er v.elen enorme gaten m het Limburgse verdedigingsnet en de Middelburgers stormden er gretig in. De twee aan- valsspitsen Tonny Hendrikse en Bert Pentury kregen" een vaste bewaker mee. maar mee de steeds opkomende en uitzwermende andere groen-witte aanvallers wisten de Limburgers niet waar ze aan toe waren. Verdediger Mart van Tienen: .Vooral onze vleu gelverdedigers werden er steeds door fn verwarring gebracht'. Vóór de aan vang van de strijd had Roermond trainer Dré Stoffels verzekerd, dat hij net zo zou spelen als in Roermond, waar Middelburg met 2-0 verslagen werd. ,Als ik in de verdediging ga weet ik. dat ik ze een hele wedstrijd voor de deur heb liggen'... Maar de Limburgers hadden wel dege lijk de defensie versterkt. .Natuurlijk', aldus Van Tienen, .we hadden aan 0-0 genoeg en daarom hebben we voor rust verdedigend gespeeld, met zelfs twee Ausputzers'. De Limburgse back voegde er nog aan toe: .Middelburg heeft een prachtige ploeg, ze hebben verdiend gewonnen Kennelijk (lachten de Roennonders na de thuiszege op Middelburg de buit al binnen te hebben. Want vorige week neusde trainer Stoffels ijverig rond by Enschede-AFC- ,Dom', vond Mid delburgtrainer Lindenberg, ,ze hadden beter naar Musschen-Middelburg kun nen komen en dan hadden ze Arie Del- motte aan het werk gezien. Een heel andere Delmotte dan die ln Roermond in de voorhoede z'n draai niet kon vin den'. Hij was ongrijpbaar voor de Limbur- f;ers en Delmotte profiteerde met vol- e teugen van de vrijheid, die de tegen stander hem gaf. Arie: ,Ik heb veel voor niets moeten lopen, dan weer naar links, dan weer naar rechts. Dat deden ook de .inderen, we liepen dacht :k steeds goed vrij, we maakten ga ten en we bereikten ermee, dat onze verdediging de lange trappen van de Limburgers makkelijk konden opvan gen'. Delmotte verzekerde vrolijk, dat de spelers, die uiteraard ook op zijn trouwdag genodigd waxen, er een ge weldig "feest van gemaakt hebben. Maar het had geen enkele ongunstige invloed op de vorm van de ploeg, ook al had voorzitter Salle Simonse met een bezorgde blik de zaak aangekeken Dc spelers hadden elkaar eenter be loofd ervoor te zullen knokken. ,A1 was het over ons lijk' zei Arie D-3 motte vol vuur. Met name de 4-1 nederlaag tegen UNA In de laatste wedstrijd ran de eompe- MIDDELBURG - Aanvoerder Anton Schoenmakers had het een paar maanden geleden, toen hij tijdens de thuiswedstrijd van Middelburg tegen Brabantia met een dijbeenblessure het spel vanaf het spelers bankje moest volgen, gezegd: ,Als Middelburg ooit nog eens kam pioen mocht worden, dan zullen we vlammen'. Middelburg hééft zaterdagavond gevlamd! Met tactisch en technisch superieur spel en met een verbluffend doorzettingsvermogen werd Roermond met 3-0 verslagen en bereikten de groen-witten de finale om het landskam pioenschap tegen SC Enschede. Een psychologisch op het juiste moment gescoord doelpunt van Wim Groenewegen, 2 minuten vóór rust, gaf de Zeeuwse meervoudige kampioenen de kracht en het vertrouwen om na de hervatting te excelleren met fraai positiespel en modern voortreffelijk gegroepeerd voetbal, dat Frans Vermeirs sen afrondde met twee treffers. ,Het spel zou', zo verzekerde voor zitter Joop van Marie van de sectie amateurvoetbal na afloop, ,in de top van de eerste divisie zeker niet misstaan hebben'. titie, waarmee Middelburg toch kam pioen was geworden, heeft veel in druk gemaakt. JDat wilden we goed maken en we hebben ons dncht ik toch wel gerevancheerd', vond Del motte. En dat kon niemand ontken nen; na afloop waren zaterdagavond alle slechte momenten uit de compe titie vergeten. Middelburg ging voor de ogen vai. rond 6000 toeschouwers overdonderend van start. De Roermonddefensie wan kelde herhaaldelijk, maar de groen- witten vertikten het om ln het eerste half uur ook maar één van een hand vol serieuze kansen te benutten. Bo vendien weerde Roermonddoelman aanvoerder Piet Wijnands zich bi. schoten van Delmotte, Groenewegen Vermeirssen, Hendrikse en Pentun op voortreffelijke wijze. Roermom moest zich beperken tot uitvallen waarbij in de 15e minuut aanvoerde Schoenmakers op het nippertje re«' ding bracht. Maar er hing voor de Zeeuwen et- treffer in de lucht en die kwam u de ,43e minuut. Van zeker 25 mete: knalde Wim Groenewegen in de rech terhoek: vlak voor de grijpgrage han den van Wijnands sprong de bal op en toen over de doellijn. Wijnands: ,Voor me maakte Van Tienen een beweging, alsof hij de bal wilde trappen, maar hij raakte hem niet, en zo werd ik it, verwarring gebracht'. \Vim Groenewegen: Het was een bij zonder belangrijk doelpunt Komt het niet dan ga je te gelwast spelen'. Amateursectievoorzitter Van Marle, die de wedstrijd een prachtige recla me vond voor het amateurvoetbal, merkte op: Het was uiteraard een voordeel, dat Middelburg vlak voor •ust op l-l) kwam'. Het merendeel van de 6000 toeschou- .vers, dat zich tot dan toe beperkt had tot kijken naar het boeiende en sportieve gevecht, wilde zijn ploeg nu wel aanmoedigden. Het Middelburg- cha-cha-eha rolde weer van de tribunes, achter de doellijn aangemoedigd door energiek de trommen roerende .Juiia- na'-tamboer8. Roermond moest na de hervatting ten aanval. En dat gel>eurde nadat de tamboer» nooriiüiaxe» na', die voor de wedstrijd en tijden» de pauze een show weggaven het veld hadden geruimd, dan ook met volle energie. De Limburgers waren echter niet In staat een vuist te ma ken, het offensief duurde amper een kwartier, waaraan ze enkele corner.» en twee gevaarlijke schoten van Mart van Tienen en Hans Sleven, de ex- VVV'er, overhielden, die Johnny lint echter bekwaam stopte. Middelburg duwde de Roermonders te rug en in de 18e minuut kwam he'. fraaiste doelpunt van de wedstrijd Het ontstond uit een op maat gesne den aanval waarbij Pentury Groene wegen en Sjaak Boera betrokken wa ren en die Frans Vermeirssen met een hard en hoog schot afrondde. Nadat Pentury in de 25e minuut uit een onmogelijke hoek net overgescho ten had werd een paar seconden daar na de Zilvervloot de tribunes binnen gesleept. Dat was nadat Frans Ver- _'iis»cji, uie na zijn ie doelpunt naar een glansrol groeide, stevig doorzet tend zijn ploeg naar een 3-0 voor sprong had geschoten. Tonny Hen drikse had met Bert Pentury de basis voor de treffer gelegd. Meer dan ooit te voren beheerste de groen-witte for matie het spel, ais een" stoomwals lie pen de Zeeuwen over Roermond heen en dat er met meer doelpunten vielen danken de Limburgers aan hun kee per, die bij schoten van Hendrikse en Groenewegen fraai redde en aan de Middelburgers zelf, die in hun haast naar meerdere rlorie te onnauwken rlg richtten Honderden junioren cu oudere suppo ters boden na het laatste signaal van de voortreffelijk leidende arbiter Van Rheenen uit Hilversum het vertrouw de beeld: ze bedolven de spelers on der hun enorme vreugde. De Limburg se spelers toonden zich zeer sportieve verliezers, ze reikten de Zeeuwen spon taan de hand, en van trainer Stoffels kreeg Lindenberg tenslotte nog een belangrijke tip: Has op voor Enschede- speler Tip'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 9