Begroting Zierikzee sluit niet ondanks extra rijksgeld Brandweercommandant bij afscheid gehuldigd Voor u 31/2°/o op uw salarisrekening en desgewenst een maand salaris extra als gezinskrediet en voor u.... Raad Clinge urgentielijst van werken DIPLOMA-UITREIKING BIJ DE AMBACHTSSCHOOL IN GOES GESLAAGDENLIJST VAN HET DETAILHANDELSONDERWIJS de bank waar ook zich thuis voelt J. J. HEIJGELAAR NAM AFSCHEID C0V0 00ST-ZWS-VLAANDEREN EREMEDAILLE IN GOUD 4 PROVINCIAL* ZEEUWSE COURANT MAANDAG 30 JUNI 1969 FINANCIËN ZIJN NIET TE SANEREN /ADVERTENTIE) KRITIEK OP DE ZEGAM ZIERIKZEE De gemeente Zie rikzee heeft van de rijksoverheid over 1968 een aanvullend bedrag oit het gemeentefonds van 350.000 gulden gekregen. Als voorwaarde heeft de regering aan dit bedrag verbonden, dat. Zierikzee binnen een nader te bepalen termijn een saneringsplan moet opstellen om de gemeentebegroting sluitend te maken. voortdurend bezuinigd :s, zodat over dat jaar niets meer valt te saneren, Voor 1969 heeft men een aantal bezui nigingen voorgesteld, die de begroting wat minder krap moeten maken. De bezuinigingen bestaan uit minder reser vevorming tot dekking van de eventue le nadelige verschillen bij grondver- koop. Dit brengt ruim 90.000 gulden op. Ben dikke 5000 gulden wordt verdiend met het niet meer afschrijven op ka- aanstelling van een vakleerkracht op de lagere scholen, een voordeeltje van een 7500 gulden. Dit kan, zo zeggen b en w de begroting over 1969 nog niet sluitend maken. De raad nam dat het college niet kwalijk. Raadslid M. de Meer zag maar één mogelijkheid tot het ver krijgen van een gezonde financiële positie; de overheid moet de gemeen ten meer geld geven. .Zolang dat achterwege blijft, is de rest maar een lapmiddel'. Andere raadsleden waren het met hem eens. De raad ging akkoord met het verstrekken van subsidie voor de res tauratie van vier panden. De woning bouwvereniging .Beter Wonen' kreeg van de raad medewerking voor de bouw van 14 premiewoningen in het plan Jehova's bijeen MIDDELBURG Onder het thema .Gebruik de tijd die wij aan Jehovah hebben opgedragen op verstandige wij ze' vond in de Koninkrijkzaal van Je hovah's getuigen in Middelburg een ver gadering van alle plaatselijke medewer kers plaats., waar in het bijzonder ge sproken werd over het ondersteunen var het werk. In de .dienstvergadering' blik te de plaatselijke opziener van Jeho vah's getuigen vooruit naar een door het Wachttorengenootschap voorbereid congres van Jehovah's getuigen dat in Neurenberg zal worden gehouden. rLTNGE De raad van Clinge heeft dezer dagen de urgentielijst met uit te voeren kapitaalswerken goedgekeurd. Daarbij werden de volgende cijfers ge raamd: Jarinoschoolbouw ƒ155.000, aan koop gemeenschapshuis Nieuw-Namen 70.000, kleedlokaal w Clinge 40.000 en conciërge-woning 40.000. Het to taal-bedrag aan investeringen beloopit 305.000. Verder zal bij de kerk aan de Gravenstraat een parkeerterrein worden aangelegd, terwijl ook gedacht is aan een tennisveld. Naar aanleiding van een schrijven van de bewoners van de Gravenstraat en de Ka- pelledreef vroeg de heer B. de Keilzer lijst Wieldert) b en w de belangen 'van, deze inwoners niet uit het oog te verlie zen bij de planning van ,De Sterre'. Bur gemeester P. V. M. Vercauteren betoog de, dat men het plan nog moet indienen, maar dat er in de Gravenstraat op zijn hoogst éön huis moet verdwijnen. De raad verkocht diverse percelen bouwgrond. Voorts verleende men mede werking bij de bouw van een nieuwe 2- klassige kleuterschool te Niéuw-Namén, waar de school uit 1886 dateert. Om de bouw mogelijk te maken werd nog een perceel grond gekocht voor ƒ3200. De raad stelde verder een aantal schoolver- goedingen en voorschotten vast en be sloot op advies van de directie van de volkshuisvesting en bouwnijverheid twaalf woningen onbewoonbaar te ver klaren. Bij het voorstel de verordening op de keurlonen in de kring Hulst vast te stel len merkte de heer A. van Duysse flijst van "Duvsse) op, dat de voorgestelde verordening precies dezelfde ts als die welke al eens is afgestemd. Hij zei het bestuur van de vleeskeuringskring niet te begrijpen en protesteerde tegen een bericht, waarin werd gesuggereerd dat de Clingse raad door de kmeën zou zür gegaan. Zijn voorstel om opnieuw afwij zend te beschikken over de verordening: - wordt met algemene stemmen aangeno-j telan.de; A. M. A. Koning, Goes: men. Nauss, Goes; A. J. Oostdijk, Kiraibben- ,Weat 1' Ook voor de bouw van 6 wo ningwetwoningen aan het Rode Dorp kreeg Beter Wonen' de gevraagde me dewerking. De raad kwam aan het be gin van de vergadering nog even terug op de begrotingszitting. B en w had den namelijk de antwoorden op vragen tijdens die vergadering gesteld, aan de agenda toegevoegd. Op voorstel van raadslid M. C. Doeleman (wd) werd een voorstel van hem, de aanleg van een Politie speurt naar eigenaresse fiets MIDDELBURG De gemeentepolitie in Middelburg wil graag in contact ko men met de eigenaresse van een fiets die in de nacht van zondag op maan dag bij het station werd weggenomen. De dader is inmiddels aangehouden. Het is D. J. M. uit Dordrecht. Na de ont vreemding is geen aangifte gedaan. Het gaat hier om een oud model dames fiets van het merk Burgers ENR. De fiets heeft lichte banden en een zwart zadel. terrein naast het zwembad en een voor stel van de heer J. G. L. Simmers (kvp). om bij het zwembad een haven voor vissersjachtjes aan te leggen, gecombi neerd. Het laatste voorstel kan name lijk door het rijk worden gesubsidiëerd, het eerste niet. In combinatie kan de subsidie toch voor beide projecten gel den. B en w zullen de voorstellen eerst laten bespreken door de betrokken raadscommissies. Tijdens de rondvraag kwam er uit de vergadering een alge meen protest tegen de wijze van admi nistratie van de ZEGAM, die de gas- rekemng ééns per jaar opstuurt. Namens de huisvrouwen protesteerde mejuffrouw Beije tijdens de rondvraag tegen de verhoging van de melkprij zen met 2 cent per liter, die gedurende de drie zomermaanden in Zeeland geldt. Zij vond het ook niet prettig aandoen tegenover de toeristen. ,Dit is een lan delijke regeling' aldus burgemeester D. D. W. J. Kastelein, ,dit hoort eigen lijk niet thuis in deze kamer'. Toch be sloot de raad deze klacht ter kennis van de rijksoverheid te brengen. Bij het begin van de zitting werd de heer B. W. Schot (protestant christelijke fe deratie) gemstaleerd als nieuw raads lid. ONDER GROTE BELANGSTELLING Leerling kreeg diploma in het ziekenhuis GOES - de heer W. ven K/everen Commercieel Medewerker kantoor Terneuzen MIDDELBURG Dezer dagen heeft voorzitter, Joh. P. Ventevogel. van het bestuur van de stichting voor lager- en middelbaar middenstandso.nderwijs in Zeeland, de diploma's aan de geslaagde eindexamenkandidaten uitgereikt. Er was alle reden om feest te vieren. Van de LDS slaagden 46 van de 48 kan didaten en bij de MDS was het resul taat nog beter. Aan alle 24 kandida ten konden de diploma's uitgereikt wor den. Een resultaat waarover de direc teur, het lerarenkorps en de leerlingen terecht zeer in htm nopjes waren. De voorzitter wees de jongelui op de snelle ontwikkeling van groot- midden- en kleinbedrijf en wees de geslaagden van de Ids op de wenselijkheid en mo gelijkheid van verdere studie. Hij wen ste directeur en leraren geluk met het behaalde resultaat. Namens de gecom mitteerden voerde de lieer G. A. Demper, directeur van de Centrale voor chr. Handelsonderwijs, het woord. Mr. G. van Muiden, één van de rijksgecommiitteer- den voor de mds, secretaris van de Ohr. Ondernemers Bond, had de jongelui reeds toegesproken waarbij hij enkele zeer belangrijke punten ten aanzien van het bedrijfsleven naar voren bracht en de geslaagden vooral wees op het blijven studeren en op het op de voet volgen van de ontwikkeling van het midden standsbedrijfsleven. Bovendien besprak hij uitvoerig het belang van het zich organiseren in werkgevers- of werkne mers-organisaties. De geslaagden van de mds moeten nu nog hun praktijkjaar vervullen w door zij vestigingsbevoegdheid vrijwel alle branches verkrijgen. Stichting Buitenlandse Contacten voor het detailhandelsonderwijs maakt het mogelijk da,t de jongelui him stage in Engeland of Duitsland vervullen. Door ruim 80 pet van de leerlingen wordt hiervan gebruik gemaakt. Namens de ouders voerde de heer C. J. Stavenuiter het woord. De directeur van de scholengemeenschap, de heer P. Geelhoed, liet nog eenmaal het afgelo pen schooljaar de revue passeren en nodigde de geslaagden uit te zijner tijd hun ervaringen eens op school te ko men vertellen. De heren P. Verduin en F. van Velzen voerden namens de leer lingen het woord. Onder hel genot van een kopje koffie en een glaasje werd er nog enige tijd gezellig nagepraat. Tenslotte werd de bijeenkomst door de directeur besloten. Aan de scholengemeenschap voor chr. la ger- en middelibaar detailhandelsonder wijs te Middelburg zijn geslaagd voor het diploma middelbare detailhandels- school H. Boher. Middelburg; J. A. Buijs, Goes; A. Cevaal, SerooskerkeJ. Cok. Kloebinge; P. A. ten Hacken, Vlissin- 'en; P. Hengst, WeStkapelle; B. de Jong. Vlissmgen; J. van Keulen. Big- gekefke; H. Koppejan, 's~Heer-Arends kerke; J. W. Kunst, Terneuzen; J. C. Leenihouts, Goe3: L. J. M. Maes, Vlis- singen; I. Ma.mrputty, Middelburg; M. Pannekoek. Middelburg; D. J. Quaak, Kniiningen: P. J. Rottier, Vlissingen; L. A. Scheffers, Vlissingen; Th. Spin- newijn, Vliissingen; C, Stavenuiter, Goes; J, Timimenman, Goes; F. van Velzen, Middelburg; J. de Voogd, Vlis singen J. Willèboordse, Sint-Laurens; Zuydweg, Nisse. Bevorderd van klas 1 naar klas 2 van de middelbare afdeling: J. F. van Anrooy, Goes; A. J. de Boot. Nieuwdorp: J. H. Borchert; Vlissin gen; K. van Boven, KrabbendijkeP. Ter Bruggen, Goes; A, J. Dingemanse, Souburg; G. Felius. Middelburg; Ph. Feij, Souburg; P. Goud, Groede; P. P. A. Groosman, Sluis; J. J. Hoogestrate, Kapelle-Biezelinge; V. Hopmans, Goes; Koens, Ovezande; P. I, Koets, Zou- dijke; .L. J. Schrijver, Middelburg; A. Soulimans, Hoofdplaat; R. C. Spuy, Vldssingen: M. Timmerman, Kloetinge; H. F. van de Veen, Souburg; J. L. Verburg, Colijnsplaat; T. E. Versloot, Terneuzen; M. J. Versluys, Veere; W. K. A. W'ieiamaker, Souburg; W. M, E, Zijlstira, Middelburg; W. Goedbloed, Sou burg. Niet bevorderd: 2 leerlingen. Bevorderd van klas 2 naar klas 3: H. C. Baarems, Kruiningen; T. Bakker, Goes; J. H, W. M. Boerbooms. Terneu zen; J. A. W. Goeman, Goes; J. de Jon ge, Zierikzee; W. van der Maas, Goes; H. Mol, LewedorpJ. Muller, Goes; H. G. Neels, VLissmgen; L. J. Punt, Oost burg: J. J. Quist, Schoondijke; D. W. Schinkel, Souburg: G. M. Simonse. Hoofdplaat; D. H, Stroo, Vlissingen; C. de Bruyn, Middelburg; C. Dekker, St- Laurens; W. Hoek, "Middelburg; C. S. Jasperse, Middelburg; J. Kalanid, West- kapelle; R. de Kam. Vlissingen; ,H. Lie- vense, Wesbkapelle; D. B. van Roggen, Vlissingen; G. J. Sinlke, Serooskerke; C. E. de Visser, Middelburg; P. J. O. Wegman. Vlissingen: P. Wielemaker, Vlissingen. Niet bevorderd: 1 leerling. Hoe? Heel eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 3'/2°A> rentevergoeding. Bovendien is er de mogelijkheid een maandsalaris extra op te nemen ais gezinskrediet. Als rekeninghouder geniet u een uitgebreide persoonlijke service. Zo kunt u bijvoor beeld gebruik maken van betaalcheques, waarmee u bijna overal betalen kunt. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Bergen op Zoom: Zuivelplein 5. Goes: Wijngaardstraat 19. Middelbnrg: Markt 43a. Oostburg: Nieuwstraat 24. Terncnzen: Nieuw3traat 10. Vlissingen: Badhuisstraat 25. Zierikzee: Lange Nobelstraat 6. Voorts bijkantoren te Bres- kens, Hulst, Yerseke, Sas van Gent en Zaamslag. Na veertig jaar Opvolger is heer A. Loeve TERNEUZEN Tijdens een druk be zochte receptie in hotel Rottendam te Terneuzen is vrijdag afscheid genomen van de heer J. J. Heygelaar als direc teur van de COVO, de coöperatieve aan- en verkoop vereniging Oost Zeeuwsch- Vlaanderen. Na sedert de oprichting 40 jaar geleden aan de coöperatie ver bonden te zijn geweest, was de heer Heijgelaar om gezondheidsredeenen ge noodzaakt ontslag te nemen. De locoburgemeester van Terneuzen, de heer M. de Vos deelde mee dat de heer Heijgelaar om zijn verdiensten voor de COVO was onderscheiden met de ere medaille in. goud verbonden aan de or de van Oranje Nassau. Hij speldde hem de onderscheiding op. In zijn rede wees de voorzitter van de coöperatie de heer Jac. Dieleman er op dat veel van. de heer Heijgelaar is ge vraagd, maar ook veel door hem is ge geven. De heer Heijgelaar begon zijn loopbaan bij het bedrijf als adminis tratieve kracht en werd tenslotte met de algehele leiding van het bedrijf be last. Als blijk van dank voor zijn werto werd aan de scheidende directeur een kleurentelevisie apparaat aangeboden. De heer F. de Wit. algemeen directeur van de CEBECO te Rotterdam sprak zijn erkentelijkheid uit voor het vele werk dat de heer Heijgelaar ook het belang van deze organisatie heeft De heer Heijgelaar ontving hier de gelukwensen van wethouder De Vos (rechts). (Foto PZO) gedaan. Een diaprojector was het af scheidsgeschenk Nadat vervolgens het woord was ge voerd door de heer A. Nederlof, voor zitten van de directeurenclub Zuid- West-Nederland, werd de heer Heijge laar toegesproken door de heer A. Loe ve, de nieuwe directeur va,n de coöp. voohheen adjunct. Namens het personeel overhandigde hij zijn vroegere chef een fotoboek waarin is uitgebeeld', het leven van de boer in de groei van de COVO. In zijn dank woord, ook namens zijn vrouw, aan wie vele bloemen waren aangeboden, wees de heer Heijgelaar erop dat de mede werking van velen voor hem reden is geweest om zijn gehele persoon aan de COVO te gewen. Ma&streechter Staar' naar Middelburg MIDDELBURG De samenwerkende personeelsverenigingen zullen het win terseizoen 1969-1970 met een primeur beginnen. Zii hebben besloten voor haar leden het befaamde mannenkoor de .Maastreechter Staar' uit Maastricht te laten optreden. Dit zal gebeuren op za terdagavond 27 september om acht uur 's avonds in de concert- en gehoorzaal te Middelburg. Het bekende koor telt een bezetting van ongeveer 120 per sonen. Beëdiging bij marine DEN HELDER Kapitein ter Zee D. van Bergeijk, commandant bij de mij- nendienst te Den Helder, heeft dezer dagen de heer S, P. Vreeke, eerder on derofficier. beëdigd als luitenant ter zee derde klas. De neer Vreeke studeerde daartoe enkele jaren aan de hogere zee vaartschool te Den Helder. In een geheel bezette Oranje- zaai van de ambachtsschool aan de Bergweg te Goes vond vrijdagavond de uitreiking plaats van diploma's, Ocht- man- en andere prjjzen aan de geslaag de leerlingen. Na het spelen van het Wilhelmus door de sclioolbund onder leiding van de heer W. Timmermans, die ook het verdere muzikale gedeelte van deze avond verzorgde, opende de voorzitter van het schoolbestuur, de lieer A, Adriaanse, de bijeenkomst en uitte zjjn voldoening over de grote op komst. Hij bracht hulde aan directeur, adjunct- directeuren en leerkrachten voor alles wat zij in het belang van de school en de leerlingen gedaan hebben. De heer Buurman, directeur van de school, moest tot zijn leedwezen mededeling doen dat de geslaagde leerling Cornelis- sp een ongeluk was overkomen en in het ziekenhuis is opgenomen. Zijn diploma was hem echter toch overhandigd. Hier na reikte de heer Buurman aan 40 jon gens de Ochtmanprijzen-1969 uit: Afdeling ITO: klasse IA: J. Brik, Yerseke; IB: A. A. v. d. Pas. Krulningen; M 3A: H. Jansen, Kruiningen; M 2B: A. Tolhoek, Krab- bendijke; M 3A: J. L. Bosman, Krato- bendijke; M 3B: P. de Jonge, 's-Heer- Arendskerke. Brugjaar: klasse IC: M. A. Bouwense. 's-Heer- Arendskerke: ID: J. A. C. Koole, Hein- kenszand; IE: R. C. A. Pieters, Hans- weert; IF: C. P. Verwei, Kortgene; 1G: A. P. de Visser, 's-Gra venpol der; 1H: P. J. Rijk, Ovezande; IJ: B. G. Klooster ziel, Goes: IK: H. Slabbekoorn, Kapelle. Afdeling Timmeren: Klasse T 2A: J. A. Hoogstrate, Hein- kenszand; T 2B: P. L. Snoodijk, Goes; T SA: M, Hollebrandse, Yerseke; T 3B: C. L, v. Dijke, Biezelinge; T 3C: P. W. Wondergem. Heinkensza.nd. Afdeling Metaalbewerken: Klasse M 2C: J. D. Veerhoek, Wol- faartsdijk; M 2D: M. P. J. v. 't Westen- dé, 's-Heerenhoek; M 2E: P. C. Janse Heinkenszand; M 2F: M. Sinke, Kapel le; M 2G: P. Meerman, Kruiningen; M 3C: M. C. v. Dulleman, Goes; M 3D: A. Steyvers, Hoedekenskerke. Afdeling Schilderen: Klasse S 2: C. Lobbezoo. Krabbendijke; S 3: J. Klap, 's-Heer-Hendriksklnderen. Afdeling Brood- en banketbakken: Klasse Bb 2A: I. Ph. F. v. d. Plassche, Goes; Bb 2B: J. M. de Jonge, Wolfaarts- t, Krulningen; llland-Bath. Afdeling Elektrotechniek: Klasse E 3: M. H. J. Wisse, Yerseke: E 4: J. J. Korteknie, Kats. Afdeling Autoherstellen Klasse A 3: A. J. v. Liere, Nieuwdorp: A 4: A. Nonnekes, Goes. Afdeling Koper-, lood-en zinkbewerken: Klasse KJz 2: L. Chr. Back, Goes; Klz 3: W. M. de Pundert, Ovezande. Afdeling Metselen: Klasse Ms 4: C. D. Zandee, Hoedekens kerke. Direct daarop werden de dagschooldi ploma's, eveneens door de heer Buur man, aan de leerlingen uitgereikt. Een trio van koperblazers bestaande uit de leerlingen Kees Uitterhoeve, trom pet; Jan van de Velde, bugel en Jaap Wisse, bariton zorgden daarna voor een muzikaal intermezzo. Eerstge noemde gaf hierna nog een trom petsolo ten beste. Hierna werden nog enige extra prijzen uitgereikt aan de volgende leerlingen: vereniging ,De Nederlandse Baksteenin dustrie, le prijs C. M. Tazelaar te Kats, 2e prijs D. A. Zuydwegt te Wemeldinge, 3e prijs C. D. Zandee te Hoedekenskerke; prijs Gawalo-commissie Zeeland; R. D. Saman te Haamstede; Bovag-prijzen: 1« prijs F. v. d. Maas, 2e prijs J. L. de Vrie- ze, 3e prijs L. J. v_ d waart. De heer Buurman bracht allen dank en betrok hierin ook de oudercommissie, voor de prettige samenwerking die hij van allen die bij de school betrokken zijn had mogen ondervinden. De leerling J. J- P- v. d. Pijl sprak na mens alle leerlingen met goed gekozen woorden zijn dank uit aan directie en leerkrachten van de school en merkte tenslotte op, dat, al waren er wel eens fouten, zowel aan de ene als aan de an dere zijde, men de deur van de directie kamer altijd open kon vinden. Na het ge zamenlijk zingen van het Zeeuwse volks lied werd deze avond besloten. IN KANTINE ,DE HOOP', TERNEUZEN TERNEUZEN In de kantine van de NV JDe Hoop' te Terneuzen speldde burgemeester J. C. Aschoff vrijdaga vond de ere-medaille in goud verbon den aan de orde van Oranje Nassau op I de reeds rijkelijk van versierselen voor ziene jas van de scheidende comman dant van de Temcuzcnse brandweer, de heer C. J. van Strien. Vrijdagavond werd tevens de heer A. L. de Vin, ad- junot-hoofdbrandmeester eerste klasse, geïnstalleerd als commandant. Nadat de burgemeester en de heer Van j Strien de brandweer hadden geïnspee- j teerd, sprak de heer Aschoff de schel- j dende commandant toe. Hij imemoreer- i de de loopba.an van de heer Van Strien, i die oip 1 januari 1931 bij de vrijwillige i brandweer was gekomen. De bungemees- I ter meende dat Terneuzen momenteel over een uitstekend korps beschikt. De heer Aachoff had veel lovende woor den voor de heer Van Strien. die naar zijn mening een belangrijke functie in ,de samenleving van Terneuzen had vervuld en zich tevens een vootreffe- I lijk burger van de gemeente had ge- toond. ,U hebt een eigen stijl, u hebt leiding gegeven, maar desondanks bent u een bescheiden mens gebleven'. De bur gemeester zei daarvoor de grootste waardering te hebben en dankte hem daarvoor namens de gehele burgerij. Ook mevrouw Van Strién werd in deze Orgelconcert Piet van Eg mond HALSTEREN De organist Piet van Egmond geeft vrijdag juli in de kerk van .Vrederust' te Halsteren een orgel concert. De organist speelt werken van Buxtehude, Handel, Felton, Wesley, Mendelssohn Bartoldi en Verschraegen. Het programma is representatief voor de orgelliteratuur uit de 17 en 20e eeuw en zal worden afgewisseld door samen zang en improvisatie. Het concert be gint vrijdagavond om zeven uur en duurt tot acht uur. dank betrokken. Na het opspelden van de ere-medallle richtte de burgemeester zich tot de heer De Vin; ,ale er één enthousiaste brandweerman in de zaal is, dan is het wel de heer De Vin'. De heer Aschoff merkte op dat zijn benoe ming de Instemming heeft van het ge hele kopps en. van de heer Van Strien, ,Ik geef u graag de verantwoordelijk heid en heb er alle vertrouwen in', zei de burgemeester, waarmee de heer De Vin ais commandant was geïnstalleerd. Namens het korps werd vervolgens het woord gevoerd door de adjunct-brand meester W. Simons, die enkele herinne ringen ophaalde en meende dat de heer Van Sbnen er trots op kon zijn zo'n goed opgeleid en (geoutilleerd korps te kunnen overdragen. ,U hebt al het mo gelijke gedaan om lijf on goed van de burgers te redden', meende de heer Si mons. Het bleek dat de leden van het brandweerkorps (inclusief Sluiskil) bot je bij botje hadden gelegd om de schei dende commandant een diaprojector plus scherm te kunnen aanbieden. .Misschien kunt u nu wat dia's van branden gaan maken', opperde de aanbiedende heer Simons, die de heer Van. Strien dankte voor alles wat hij voor de brandweer had gedaan. Mevrouw Van Strien bood hij een bloembak met planten aan. De heer Simons wenste de heer De Vin ge luk met zijn benoeming en wees hem erop dat de ontwikkeling van de brand bestrijding nauwlettend moet worden gevolgd. Hij wenste hem sterkte in zijn nieuwe functie. Ook mevrouw De Vin kreeg een bloembak met planten aan geboden. Afscheidswoorden Namens de inspectie van het brand- weenvezen te Breda bracht a.djunct-ln- specteur S. H. J. de Roos zijn geluk wensen over aan de lieren van Strien en De Vin. Namens de omliggende ge meente sprak de heer L. W. Hamelink, commandant van de brandweer te Zaamslag, die meende beter een goede buur te hebben dan een verre vriend, want de heer Van Strien wAs altijd een goede buur geweest. De heer A. J. Ves- seur, commandant van de bedrijfsbrand weer van Dow, bood de heer Van Strien namens de bedrijfsbrandweren in Ze euivsch-Vl aandcren een boekenbon aan. HIJ had een bloemetje meegebracht voor mevrouw Van Strien. De heer H. F. Boogaard, commandant van de brand weer te Sluis, die sprak namens het kringbestuur van de Nederlandse ver eniging van brandweercommandanten in Zeeuwsch-Vlaanderen, betuigde zijn spijt dat de kring nu ook de heer Van Strien verloor als voorzitter. De heer Van Strien heeft veel gedaan voor fusie van de kringen Oost en West Zeeuwsch-Vlaanderen. Namens het provinciaal bestuur van de Nederlandse vereniging vam brandweercommandan ten werd het woord gevoerd door de voorzitter en hoofdbestuurslid, de heer H. den Hartog uit Heinkensza.nd. .We zullen nu een telefoonnummer uit onze alarmlijst moeten schrappen', merkte Terneuzens korpschef van de gemeentepolitie, de heer E. Hubregtsen, op. Gezien het cadeau dat de heer Van Strien had gekregen, verleende hij hem voor de komende tien jaar toe stemming om biij branden binnen de afzetting te komen om dia's te i ken. Voorts werd nog het woord gevoerd door de heren W. Iz. Catsman van de BB, J. Verhagen, commandant van de brand weer te Hoek en J. Hamelin.k, namens het korps SLuiskil. De laatste bood de heer Van Strien het rapport van de laatste brand aan. Tot. slot sprak de heer Van Strien een dankwoord. Hij was er blij om dat er onder zijn leiding nooit brandweerlie den ernstig letsel hadden opgelopen. Uiteraard werden enkele herinneringen opgehaald, Voorts dankte .bij alle spre kers voor de tot hem gerichte woorden. Hij merkte daarbij onder andere op, dar. het er niet om gaat wie er blust, maar dat er geblust wordt. Ook wees hij op de goede samenwerking die er altijd met de politie is geweest. De heer Van Strien bood de heer De Vin zijn gelukwensen aan voor zijn benoeming tot commandant. Tenslotte merkte de heer Van Strien op dat hij dankbaar ■was deze dag te hebben mogen mee maken. ,Het. doet mij goed dat er veel waardering voor mfln werk is geweest, zei hij. De laatste spreker was de nieu we commandant De Vin, die de hoep uitsprak het in hem gestelde vertrou wen waar te kunnen maken. Onder de vele aanwezigen bevonden zich wethouder M„ de Vos en gemeentesecre taris A. J. van Pagee. Afdeling ITO getuigschrift; A, M. v.d. Berge te Kruiningen, J. L. Bosman te Krabbendijke, A. J. Eelchart te Yerseke. J. Janssen te Kruiningen, W. A. de Jonge te Goes, J. P. Kalle te Rilland-Bath, A. D. Kole te Goes, F. A. Oosterlee te Krabbendijke en C. P. de Vriend te Baarland. C. C. Breas te Wemeldinge, W. M. Houtemaker te Wol phaartsdijk, P. de Jonge te 's-Heer- Arendskerke, L. W. Krijger te Melis- kerke, M. Kuypers te Hansweert. W. Kwist te Middelburg, F. J. Reeders te Goes, H. P. Schroevers te Vlissingen, K. Sinke te Goes, A. de Smit te Lewe dorp, M. J. Smits te Lewedirp, J. W. Visser te Goes en L. v. d. Weele te Kamperland. Geen getuig schrift 1. Afdeling timmeren: N. P. M. v.d. Berghe te Hansweert, P. J. Fillus te Yerseke R. Hollebrandse te Yerseke, M. A. Hoo- gesteger te Rilland-Bath, J. J. v. Hoorn te Rilland-Bath, J. Chr. Houdé te Ril land-Bath, H. W. Lamper te Wemeldin ge, A. B. Luteyn te Krabbendijke, J. M. C. te Mey te Zierikzee, J. Nieuwen- huize te Yerseke, F. L, Openeer te Hans weert, L. Ruissen te Hansweert, C. Schouwenaar te Wemeldinge, C. Slab bekoorn te Hansweert, C. Slabbekoorn te Yerseke, M. J. Tolhoek te Rilland- Bath, H. C. J. Tramper te Goes, M. J. Visser te Goes, W. I. J. de Voogdt te Rilland-Bath en A. P. de Waard te Kapelle-Biezelinge. F. C. Breas te Goes, C. L. v. Dijke te Biezelinge, D. v.d. Hey- de te Kortgene, J. H. v. Hoorn, te Co lijnsplaat, P. J. Kesteloo te Kortgene, J. A. Korstanje te Wissenkerke, C. W. de Laat te Kloetinge, A. v.d. Loo te Wolphaartsdijk, L. Luteyn te Goes, G. P. Murre te Wolphaartsdijk, M. J. Oele te Oudelande,, E. v. Ouwerkerk te Wil- helminadorp, D. A. de Regt te Kortgene, J. J. Th. Tramper te 's-Gravenpolder, G. Verlinde te Wissenkerke, J. H. Ver sluis te Colijnsplaat. J. J. Walraven te 's-Gravenpolder G. Verlinde te Wissen kerke, J. H. Versluis te Colijnsplaat, J. J. Walraven te 's-Gravenpolder, H. Weststrate te 's-Heer - Arendskerke C. B. Beenhakker te 's-Heer-Arendsker- ke, L. Boonman te 's-Heerenhoek, M. Maartense te Kwadendamme, J. C. Mar tens te 's-Heerenhoek, L. J. Marijs H. Goetheer te Nieuwdorp, J. A. Goos- sens te Ovezande, T. A. v. Gurp te Lewedorp, A. M. de Jonge te Heinkens zand, P. de Kok te Nieuwdorp, J. D. Kooiman te 's-Heer-Arendskerke, M. A. te Hoedekenskerke, G. P. de Reiger te Heinkenszand, J. A. Smits te Hein kenszand, J. Traas te 's-Heerenhoek, C. J. M. Uitterhoeve te Hoedenkens- kerke, C. L. de Winter te Kwadendamme en P. W. Wondergem te Heinkenszand. Herexamen 1 Afdeling metaalbewerkers: W. A. M. v. Damme te Goes, M. C. v. Dullemen te Goes, J. Faasse te Wemeldinge, A. J. Fossen te Kapel'le, J. J. Geelhoed te Kruiningen, J. v. Gorp te Goes, A. D. v. Leeuwen te Waarde, J. J. Lobbezoo te Rilland-Bath, W. J. Niemeyer te Hansweert, J. Danderse te Schore, W. L. A. Smet te Hansweert, C. P. Snoep te Wemeldinge, C. de Vos te Wemel dinge J. J. v. Zweden te Rilland-Bath P. J. Chr. v. Zweeden te Kloetinge, J. M. AJlemekmders te Goes, W. D. Berk te Wolphaartsdijk. H. Drijdijk te Ovezande, A. J. Geene te Wolphaarts dijk, P. C. v.d. Klooster te Goes. J. D. v. Liere te Borssele, J. J. v. Nieuwen- huyzen te Borssele, E. M. Rentmeester te Ovezande, Ph. F. Schijf te Ovezande. E. vjd. Sluys te Goes, J. C. Staal te zelinge, A. Steyvers te Hoedelcens- keirke, F. Uitterhoeve te Hoedekens kerke, G. Walhout te Borssele, E. War man te Goes. W. Westdorp te Borssele en T. v. Westen te Borssele. Geen di ploma 1. Afdeling brood- en banketbakken: J."p. Dees te Wissenkerke, Ohr. J. den Dek ker te Hoedekenskerke, M. J. v.d. Ouch- te te Heinkenszand, M. Kriger te Rrui- nisse, A. J. Leys te Biezelinge, D. J. v.d. Marei te Rilland-Bath, G. L. Melse te Middelburg, P. J. J. Ossewaarde te 's-Heer-Hendrikskinderen. D. A. de Pree te Kloetinge, H. J. Rottier te Borssele en A. W. A. Wijnen te Vlissingen. Afdeling elektrotechniek diploma: M H. de Bel te Yerseke, E. W. de Blok te Hansweert, J. H. de Bruyn te Nieuw dorp, R. J. Ceulemans te Goes, M. A. E. Oomelisse te Yerseke, J. M. Geelhoed t.e Colijnsplaat, J. G. Karslse te Borssele, J. J. Korteknie te Kats, A. v.d. Kuyl te Goes, C. J. v.d. Kuyl te Kapalle. P. v. Lieren te Wissenkerke, D. C. Maldegem te Heinkenszand, M. J. Marijs te Hoedekenskerke, J. J. P. v.d. Pijl te Goes, C. N. Sinke te Colijnsplaat, H. D. Sinke te Goes, H. H. Sinke te Rilland-Bath, D. J. Verburg te Colijns plaat, D. K. Verlaan te Goes, C. W. de Vos te Kloetinge, T. Walhout te Bors sele en M. J. v. Zweeden te Goes. Geen getuigschrift: 4 Afdeling Autoherstellen, Diploma; .T. M. Dek te Borssele, M. Eestermans t.e Goes, A. M, v. Espen te Waarde, J. Goetheer te Wolphaartsdijk. G. J. Gijs- sel te Wemeldinge, F. F. Hamelink te Goes, M. P. Heijboer te Kloetinge, H. Hoogeboom te Goes, A., J. J. Huissoon te Kapelle, B. A. Joosten te Goes, F. v.d. Maas te Waarde, A. Nonnelces te Goes, J. M. Olivier te Goes, H. F. L. Openeer te Hansweert, E. Roose te Goes. J. H. de Schipper te Wemeldinge, R. M. J. Schrier te Krulningen, P. G. W. Steenbakker te Heinkenszand, M. Sijp te Goes, J. Vermeule te Goes, H. P. Versluys te Geersdijk, air. J. de Vos te Goes, J. B. C. Vreeke te Lewedorp, J. L. de Vrieze te Schore en L. J. v.d Waart te Heinkenszand. Geen diploma Afdel I n g Landbouwwerk'tu igenherstellen Diploma: F. A, Braanise te 's-Heer- Arendkerke, A. Dekker, te Middelburg. C. Dekker te Middelburg, D. A. Goetheer te Wolphaartsdijk, A. F, Goeree te Driewegen. C. A. Kloosterman te Bieze linge, A. D. Lensen te Souburg, Chr. Mol, te Driewegen, J. Mol te Heinkens za.nd, L. Proost te Kloetinge, F. Rijk f.e Nieuwdorp, P. A. Suurmond te Souburg. J. Toorenaar te Kloetinge. W. Weststrate te Krabbendijke en air. p Wisse te Wolphaartsdijk. Geen diploma I. Afdeling Koper- lood en zinkbewerken. Diploma: M. Bakx t:e Goes, A. J. v.d. Berg te Hulst, A. Driesprong te 's-Gra venpolder, A. v. Harten te Wemeldinge, J. D. Hundersmarck te Kwadendamme, A. P. Huysseo te Wemeldinge, S. v. Iwaarden te Kruiningen, J. C. Jansen te Goes, L. J. A. de Jonge te Kwadendam me, L. A. Minn aard te Rilland-Bath, A. F. Mijnsbergen te Goes, A. J. Nieuw- enhuize te Yerseke, D, de Oude te Yer seke. F. P. C. Paree te Ovezande. W. W. de Pundert te Ovezande. J. D. Ruissen te Wemeldinge. R. D. Saman te Haam stede, A. A. Scheers te Goes F. D. Sinke te Yerseke, H. H, C. Slie te Kruiningen. C. J. v. 't Veen te Goes, J. M. Weststrate te Rilland-Bath en A. L. Zuidweg te Krabbendijke. Geen diploma 2. Afdeling Metselen: Diploma: A. C. Beuns te Goes, F, J. Dommanschet te Hansweert, M, Dljkwel te Yerseke, M. G. Eckhart. t.e Kruiningen, A. Fokke te Goes, M, C. v. Gilet té Goes, P. v. Gllst te Colijnsplaat. P. v, Gilst te Co lijnsplaat, J. v. Hekke te Yerseke, G. de Jonge te Wemeldinge. W. Oir. Kos ter, te Krabbendijke. J". A. v. Liere te Nieuwdorp, J. M. de Looff te Kortgene, A. Nijsse te Wolphaartsdijk, L. Openeer te Kruiningen, P. F. M. Pieters te Goes, M. Rijn te Goes, N. A. Slaakweg te Driewegen, C. M. Tazelaar te Kats, L. Uitterhoeve te Hoedekenskerke. G. D. v. d. Vliet te Kat.t.endijke, W. M. v. Vos sen te Wemeldinge, P F Wisse te Kat tendijke, C. D. Zandee te Hoedekens kerke A. N. Zonnewlle t.e Nisse en Zuydwegt. te Wemeldinge, Her examen; 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4