Bart Zoet snelste in ronde Kruiningen Olympus niet in overgangsklas GEEN HERHALING TT-SUCCES '68 ZKB-COMPETITIE BIJNA AFGEROND Provinciale wielertitels Vonck snel op 10 km 13 PEPELS BESTE NEDERLANDER NEL1S BISSCHOP OVERLEDEN PELE JER DOOD VEROORDEELD' MAANDAG 30 JUNI 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KRUDiINGEX Bart Zoet heeft zaterdagmiddag in Kruiningen een .thuis'-overvvinning behaald. Deze in Waarde woonachtige profrenner won de jaarlijkse ronde van Kruiningen door de sprint te winnen van een groepje van vijf man. Bart Zoet gold tot en met vorig Jaar ais een man met een goed einschot, maar dit jaar is daar nog niet veel van gebleken. Met name de laatste tijd reed de prof uit Waarde wel steeds in de voorste gelederen, maar in de Iteslissende fi nale ontbrak het hem aan voldoende sprintkraelit. Zaterdagmiddag had hij het wat dat betreft getroffen. In de vijf man ster ke kopgroep, die zioh na dertig van de vijftig ronden (honderd kilometer) had gevormd bevonden zich geen spe cifieke sprinters. Toch leek het zeer twijfelachtig, dat de zege inderdaad naar Bart Zoet zou gaan. Was hij in dat groepje niet de enige Batavus- man? En zaten er niet drie renners van Caballero in? Toch zou Bart Zoet in de eindsprint van kop af de concur rentie met minimaal verschil de baas blijven. Jan Serpenti werd tweede, Piet de Wit derde, Cees Zoontjes vierde en Ger Bongers. die niet meesprintte ein digde als vijfde. De duizenden in Kruiningen hebben zaterdagmiddag een boeiend wieier- gevecht te zien gekregen. Vrijwel on ophoudelijk was er actie, iets dat niet van alle profkoersen kan worden ge zegd. Het was duidelijk, dat in de be ginfase de kortgeleden prof geworden Peter Kisner uit Heikant van zijn col lega's gedurende een ronde of drie wat premies mocht verdienen. Het duo Huub Harings-Jan van Katwijk na men deze rol snel over en hielden het aanzienlijk langer vol. Vijftien ron den lang tastten zij in de met ruim twaalfhonderd gulden gevulde premie- pot. Jan Harings en Gé van der Win den bleven daarna enkele ronden weg, maar het was duidelijk, dat hiermee geen beslissende wending aan de koers werd gegeven. Bart Zo°t al eerder actief bij het terughalen van vluch ters en Arie den Hartog reorgani seerden de zaak en halfkoers was het gehele veld weer bijeen. Bij een pre- miesprint trapten Jan Harings, Arie den Hartog en Gé van der Winden zich los van de groep. Him 'r ak werd overgenomen door Cees Zoontjes en Jan Serpenti en «Ut bleek de beslissende ontsnapping te worden. Piet de Wit, Bart Zoet en Ger Bon gers meldden zich bij de koplopers en de slag was gevallen. Vanuit het pelo ton werden wel pogingen gedaan om de vluchters terug te balen, maar dit leverde nauwelijks succes op. Wtm Schepers, Theo Vcrschueren. Jan van Katwijk en Jan Harings leken nog succes te zullen krijgen, nïaar toen zij in het zicht van de kopgroep kwa men voerde met name Bart Zoet het tempo van dit vijftal zodanig op. dat het jachtgroepje niet verder kwam. De sprint van het peloton werd gewon nen door de overigens weinig opvallend rijdende Axelaar Richard Bukacki. die Arie den Hartog enkele centimeters achter zich liet. De uitslag: 1 Bart FLAWILL/VHSSINGEN De Zwit ser Keiler won zaterdagmiddag het eerste gedeelte van de derde etappe van de ronde van Oost Zwitserland, een rit over 139 kilometer van Siebnen naar Herblingen-Stetten, in 3 uur, 41 minuten en 45 seconden. De beste Nederlander was Theo van Poeeke, die met een achterstand van bijna twee minuten als vijfde binnenkwam. 11 Pepels, 17 Vonck, 18 Wanders. Het tweede gedeelte van de derde etappe, een zware tijdrit er moest uitsluitend bergopwaarts gereden worden over 13 kilometer, werd ge wonnen door dc Zwitser Kürmann. Pepels werd tweede en deed er 12 se conden langer over. 19 Wanders, 47 Vonck, 48 Van Poecke. De slot-etappe. een rit over 150 kilo meter van Schaffhausen naar Flawill, werd zondag weer een zege voor Kür mann. in 4 uur. 2 minuten en 15 se conden. 8 Vuchs (Zw), 14 Pepels, 29 Vonck, 47 Van Poecke, 48 Wanders. I Het eindklassement een complete' Zwitserse aangelegenheid luidt:- 1 Vuchs (Zw), 2 Birrer (Zw), 3 Pfen- ninger (Zw), 4 Kürmann (Zw), 5 Ru- paner (Zw), 6 Pepels (Ned). 7 Lem- mens (België), 34 Vonck, 46 Wanders, 47 Van Poucke. De sterk rijdende Limburger Pepels, die kortgeleden nog de klassieker de Ronde van Limburg op zijn naam bracht, eindigde in het puntenklasse ment op de derde plaats, achter de Zwitsers Kürmann en Vuchs. KRUININGEN Bart Zoet kreeg I zaterdagmiddag in Kruiningen (le tra ditionele bloemen en.een zoen van Ria I van Boven. Zoet; 2 Jan Serpenti; 3 Piet de Wit; 4 Cees Zoontjes; 5 Ger Bongers: 6 Jan Harings; 7 Jan van Katwijk; 8 Wim Schepers: 9 Theo Versohueren; 10 Ri chard Bukacki: 11 Arie den Hartog: 12 Maarten Breure; 13 Jan van dei- Horst; 14 Jan Krekels; 15 Jo van Seggelen; 16 Marinus Paul; 17 Peter Kisner; 18 Matje Gerrits; 19 Johnnie Brouwer; 20 Gé van der Winden. Bij de nieuwelingen, die zaterdagmid dag in Kruiningen 40 kilometer reden, bleek Harrie de Boer uit Hilversum de snelste te zijn. He: was voor deze nieuweling zijn zesde zege. Hij won «Ie spurt van een driemans- kopg-roepje, waarvan Peter Remijn tweede werd en de pas van een her senschudding herstelde Jan Raas uit Heinkenszand derde. Van een tweede groepje van drie man. dat was ontstaan, nadat Cees Bal de jacht op het kopgroepje had ge opend. bleek Van Dongen uit Prin senbeek de rapste. De uitslag: H. de Boer. Hilversum: 2 P. Remijn. Goes; 3 J. Raas, Hein kenszand: 4 H. van Dongen. Prinsen beek; 5 J. de Rooy, Hoeven: 6 C. Bal. Kwadendamme; 7 L. van der Waart, Heinkenszand; 8 A. Deusing, Halste ren; 0 H. Prinsen, Hiuik; 10 J. Ak kermans, Nieuw-Vossemeer. KAPELLE Dies Kosten, de Kapelse profrenner, zal voorlopig niet aan wedstrijden kunnen deelnemen. Aan het begin van het seizoen ging Kosten niet volkomen genezen van een griep weer fietsen en dat heeft zich nu ge wroken. De aan bloedarmoede lijden de prof zal zich voor minstens zes weken niet in wedstrijden kunnen la ten zien. AMSTERDAM A(ANP) Neiis Bis- schop. de Amsterdamse hoksinstruc-j teur, is in Amsterdam overleden. ,Ome Nelis', zoals hij in bokskringen werd. genoemd, was ree«ls geruime tijd ziek.; Nelis Bisschop, die amateur en prof kampioen van Nederland ls geweest, stichtte na zijn loopbaan als wedstrijd bdkser. een school, waarin hij vele uit stekende boksers heeft opgeleid. De be-1 kendste amateurs van de laatste jaren uit zijn school zijn: Rudi Lubbers en: Jan van Ispelen. Nelis Bisschop heeft I ook vele malen Nederlandse ploegen I naar het buitenland begeleid. Bij del Olympische Spelen, die Vorig jaar in j Mexico-stad werden gehouden, trad) hij nog op als trainer-coach. Kort| voor de aanvang van de spelen vierde i hij In Mexico stad zijn 74e verjaar dag. DEN HAAG-VLISSINCEN De eer ste 8 minuten na rr-\an de promoti- - wedstrijd Hermes-OIympus hebben de Vlissingers een plaats in de overgangs- klas gekost. Met goede papieren ge start vorige week speelden de Vus- singse heren verdienstelijk gelijk (9-9) tegen Eimlhi-, eon 5-f-' voorsprong met «1e rust. werden zij in 8 minuten overspeeld en stonden met 10-7 achter. Olympus speelde vooral voor rust een goede wedstrijd. Ondanks vrij hard spel van de thuisclub en de matige leiding van scheidsrechter Schotman uit Leeuwarden gingen de Vlissingers vlot van start. Al in de eerste minuut gelijk (1-1). maar weer twee minuten later was het 1-2 door Tjeerd de Vries. Het werd weer gelijlk (2-2). maar steeds konden dc Vlissingers een punt voorblijven, want Marinus Wijgman maakte er in de 8e minuut 2-3 van. Hermes kwam op 3-3, maar n;u zorgde Nico Geelhoed voor 3-4. Tjeerd de Vries vergrootte de voorsprong tot 3-5: de Hagenaars kwamen weer te rug tot 5-5, inuar in dezelfde minuut maakte Fijke de Haan het half dozijn vol (5-6). Onmiddellijk na rust dus die overrompelende 8 minuten. Hermus lcwarn op gelijke voet (6-6) en liep toen uit tot 9-6. alvorens Rinus Wijg man weer tegen kon scoren (9-7). Nog steeds echter drukte Hermus door en kwam op Jl-7. Nu leek Olympus het ritme weer te hebben gevonden. Adrle Kopmels zorgde in de 23e mi nuut voor 11-8. Hermes kwam op. 12-8, maar in de 27e minuut maakte j Tjeerd de Vries er uit een 14 meter-' de laatste minuten lie pen de Hagenaars verdiend uitl tot 15-9. STEENDEREN Fedor don Hertog; heeft zaterdag in Steenderen met bij na een minuut voorsprong het wegkampioensehap van Gelderland voor amateurs gewonnen. De actieve Den Hertog demarreerde In de 144 kilometer lange wedstrijd herhaalde-1 lijk, waardoor bet rennersveld uiteen werd gerukt. Van de 80 renners die! waren gestart, bereikten er slechts tien de finish. HASSELT - Slechts zeven renners hebben zaterdag de strijd om het Over-| jsselse wegkampioenschap beëindigd. I De sterke wind op een kronkeLende dijk in het 12 kilometer lange parkoers was voor 53 renners te veel. Winnaar werd Rinse Bosch, die de eindsprint van de .kopgroep' van vijf renners won BERG EN TERBLUT De wedstrijd om het provinciale wielerkampioen-1 schap van Limburg, die zaterdag opj circuit bij Berg en Terbijt werd Hij legde de 108 kilometer af in uur. 58 minuten en 57 seconden. Een groepje van drie renners had 43 secon den achterstand. OUD-BEIJERLAND De Rotterdam mer Jan Hordijk heeft het kampioen schap van zuid-Holland gewonnen. Hij won in Oud-Beijerland de sprint van een kopgroep van zeven renners,1 dat pas in de laatste fase van de strijd was gevormd. MIDDELSTEM Jan Aling ging bij het Drentse kampioenschap als eerste van een groepje van acht vluchters, i dat na 40 van de 150 kilometer was ontstaan, over de eindstreep. In de. lange eindsprint was Aling duidelijk sterker dan dc gebroeders Vlot, die I tweede en derde werden. In dit kam-! pioenschap, da.t gecombineerd werd ge-1 reden met dat van Groningen ging Frits Schuer als eerste Groninger overi de finish. Hij werd hierdoor kampioen van Groningen. HASKERLAND In de Haskerveen- polder is Piet Hokstra Fries kampioen geworden. Slechts twaalf van de veer tig gestarte renners bereikten zater dag de eindstreep. Piet Hoekstra leg de de 111,6 kilometer af in 2 uur 42 minuten en 58 seconden. HOOG-LAND In Hoogland heeft Ar nold Voogt zondag de Utrechtse titel behaald. Hij legde de 140 kilometer ronden Voogt en Middelaar wegspron- tijd als de winnaar, werd Willem Mid delaar (Achterveld). In de eerste fase van de strijd trachtten vooral de min-! dere goden weg te komen. Tegen het] einde vormde zich een kopgroep van vijf renners, waaruit In de 'natste j ronde Voogt en Middelaar wegspron gen VENHUIZEN Marcel Pennings isj zondag in Venhuizen, amateurkampi-| oen van Noord-Holland geworden. In de massaeindsprint versloeg h-.j San-' der Douma. De tijd van de winnaar over de 140 kilometer was 3.10.43. Harr Jansen die als derde over de finish was gegaan, werd wegens hin deren gedeklasseerd. De uitslag is: 1. Marcel Pennings (Nieuw-Vnnnep i 140 kilometer in 3.10,43; 2. Sander Douma Schermerhorn BREDA (ANP) De zwakte van dei Nederlandse heren-atlatiek is in Bre- da veer eens duidelijk aangetoond.' België, bepaald niet een van de toon- aangevende atletieklnnden in Europa, drukte de Nederlandse heren pijnlijk hard op de waarheid: 226 tegen 187 punten. Het verschil van 39 punten was al sprekend maar nog veelzeggen- der was het dat de Belgen op 15 van de 20 te verwerken nummers de over winning behaalden. Vooral op de afstanden boven de 400 meter waren de Nederlanders tegen de knappe tactiek van de Belgen, die hun tegenstanders meestal het zware werk lieten doen, kansloos. Toch brach ten de 5000 en 10.000 meter voor de Nederlandse afvaardiging nog enkele, lichtpuntjes. Egbert. Nijstadt liep op de 5 km 14 min en 13 sec, waarmee de Arnhemse politieman, .na No op den Oordt en Wim Slijkhuis de derde snelste Nederlandse tijd op deze af stand realiseerde. Op de 10 km bleek de 22-jarige Hulstenaar Pret Vonck uit Heikant een aanwinst. De debutant schuwde het zware werk niet maar was in de slotfase toch niet bestand tegen de eendrachtig samenwerkende Belgen, die allen onder de 30 minuten kwamen. De kleine Zeeuw finishte in 30 min en 10.6 sec, een tijd die gezien de jeugdige leeftijd van Vonck ROBEKE Jan Janeen, winnaar van de Ronde van Frankrijk 1968, wordt hier door een paar onvervalste Lon- dense bobbies' naar de startplaats van de ronde in Robeke gebracht. De bobbies, die in een traningskamp in Noord-Frankrijk verblijven, lieten deze gelegenheid om de start van de Tour bij te wonen natuurlijk niet voorbijgaan. SAO l'AULO (ANP) De Bra- zi li aan se voetbalster Pel© ls vrijdag ,ter dood vcroonleeld', maar geen van zijn miljoenen fans beeft er zieh druk over gemankt. Want het .vonnis' over de 28-jarige voetl>ailer zal wor den voltrokken in een televisie serie. waarin lilj de rol van een schrijver van deteetiveboeken speelt. Pele moet in de serie ,Os Estranhoa (de vreemdelingen) worden .opgeruimd' om hem van zijn verplichtingen aan de tele visiemaatschappij te kunnen ontslaan. Vrijdag ls namelijk de voorbe reiding van het Braziliaanse elf tal op de wedstrijden voor het toernooi om het wereldkampi oenschap begonnen en Pele kan daarbij niet worden gemist. De ,dood' van Pele hoe hij zal sterven wordt streng geheim ge houden betelcent echter niet het einde van zijn televisiecar rière. Een nieuwe tv-serie staat reeds op stapel, waarin hij een nationale held zal spelen. ASSEN (ANP) De rol van lachen de derde scbeco Barry Smith op het lijf geschreven. Ronden lang was de Australische M als vierde lai m-s gekomen in de openingsraces van de Asser TT. Op zijn rode 50cc-motor deed hij of dc strijd om de eerste reden door Aait Toersen en Jan «Ie Vries, hein niet aanging. Toen in de vijfde ronde echter duidelijk werd dat Xieto, verreweg de snelste renner in de truining, toch t<- veel van zijn lichte motortje had geëist en met pech langs de kant stond, loonde de mnn-waar- aan-nlem&nd gedacht-had zijn grote capaciteiten. Eén ronde lang mocht Jan de Vries het veld «uivoeren. De meer dan 109.000 toeschouwers langs het circuit op de Drentse helde hoop ten op een nieuwe Nederlandse zege In de lichtste klasse. Lang hebben ze daarin niet kunnen geloven. Smith had me: het minste respect voor de succesvolle Nederland se Kreidler-renners. Drie ronden voor het einde kwam hij als eerste door om In de slotfase nog een voorsprong van een tiental seconden op te bou wen. .We hebben gewoon niet op Smith ASSEN Actiefoto van de winnaar in de 350 en 500 cc-lclas de Italiaan Giacomoagostini. De Italiaan staat tevens in het klassement voor het we reldkampioenschap in beide klassen stevig op de eerste plaats. ASSEN De race in de 50 cc klassen van de Asser TT werd verrassend ge wonnen door de Australiër Barry Smith op Derbi. Op de foto Smith met daaracher Jan de Vries, die op Kreid- ler beslag op de tweede plaats legde. gerekend.' ze: Johan Lcferink. mana ger van de Nederlandse renstal eer lijk. .Natuurlijk, we wisten, «lat hij mei was. Voor ons gold eigenlijk al leen Nleto als tegenstander.' Dat Aalt Toe reen. winnaar in Spanje. Frankrijk en West-Duitsland in de lichtste klasse ditmaal niet verder kwam dan een derde plaats vond zijn oorzaak In een haarscheurtje in het carter van de Kreidler .Daarom heeft Aalt op een zekere derde plaats ge reden. Waarom ik De Vries het met wat rustiger aan heb laten doen. toen duidelijk werd dat we n:ct zouden win nen? Natuurlijk, dan was Tocrsen tweede geworden. Dat was voor hem gunstiger voor zijn kansen op dc we reldtitel. Wij kennen echter geen «tal- orders. Elke renner mag rijden voor wat hij waard is.' Teleurstellingen warden de toeschou wers overigens niet besjnard. Nadat dc plaats van Cees van Dongen In de start opstelling van de 50ee-klaaoe was opengebleven, werd bekendgemaakt «lat de in Twente werkzame Rotter dammer niet zou «tarten. Problemen rond de verzekering van de renner wa ren daarvan de oorzaak. Door een pu- blikatie in een dagblad over de gezond heidstoestand van Ores van Dongen, die volgens sponsor VlscaaJ In strijd is met de werkelijkheid, bleek het niet mogelijk tegen de gebruikelijke pre mie een polis af te sluiten. Pas nadat de 50 cc-race gestart was. werd overeenstemming bereikt over een verhoogde premie." Cees van Don gen scheen revanche te willen nemen. Een zeer goede start bracht hem op de eerete plaats in de openingsronde. Overeenkomstig Van Dongens voor spelling was niet hij. doch de Brit Dave Simmonds de ware favoriet De Nederlander viel terug tot in dc der de positie en de snelle en betrouwba re Kawasaki leidde van de tweede tot de laatste ronde. Helaas, de voor treffelijk rijdende Van Dongen werd niet eens geklasseerd, hoewel hij als tweede de twaalfde van de veertien ten totdat kamprechter Ben Majoor de zwart-wit geblokte finish vlag had ge zwaaid. reed de Rotterdammer direct naar zijn pits. VertwUfeM wees hij naar het achterwiel. Terwijl de sleu tels tevoorschijn weiden gehaald, pas seerde Simmonds als winnaar de streep. De strijd was ten einde. Van Dongen miste daardoor de mogelijk heid nog één ronde te draaien, die hem een zekere vijfde plaats had op geleverd. Het is overi g«*ns een TT ge weest. waarover afgezien van de nare nachtelijke taferelen in de Asser binnenstad niet lang zal 'worden nagepraat. De spanning" ontbrak vol komen. Dat gold vooral voor de 330cc- klasse en de" race van de halve '.ter motoren, waarin Giancaro Agost.nl opnieuw oppermachtig was Negen ra ces geldend voor de wereldtitels zijn er dit jaar gereden: negen maal ook zegevierde het Idool van de vrouwe lijke bewonderaars van de motoreport on zijn vuurrode MV-Agusta. Helmut Fath en Wolfgang Kalauch degradeer den met hun eigenbouw URS de zlj- SDanrace in feite tot een optocht. De kwart Uterklasse had de TT van 1969 kunnen redden. Rodney Gould le- verde ronden lang op zijn Yamaha een enerverend gevecht niet de achter hem aanjagende Groene Benelli's van Renzo Pasolini en Kei Carruthers. He laas, een pitsstop van Gould maakte in de achtste ronde 'n eind aan de stryd. Moeiteloos legden de belde fabrieks- renners van Derbi daarna het veld bun wil op. 's-HEEK-ARENDSKERKL De ZKB-eompetitïe is op een drietal wed strijden na volledig afgewerkt. Als laatste kampioen kwam bij de B- adspiranten Stormvogels B uit de bus door een gelijkspel tegen Swift Kwiek. In de derrie klas A behaalde TOP ccn 6-4 overwinning op f waardoor de eindstand als volgt uitziet: BKC 14 12 I 1 25 117- 22 TOP 14 11 2 1 24 89- 35 Ondo 2 Tjoba 3 14 Atlas 2 14 Stormvogels 2 14 Animo 4 14 Vedo 6 15 64- 53 U 7 14 64- 53 6 1 7 13 64- 54 5 1 8 11 49-66 5 0 9 10 44-78 0 0 14 0 14-144 overwinning op Olympia 2. De wed strijd Tjoba 4Olympia 2 wordt niet meer gespeeld daar Tjoba niet meei .over een veld kan beschikken. Togo 2 12 11 0 1 22 56-21 Luctor 2 11 6 3 2 15 47-32 Olympia 2 12 4 2 6 10 40-45 Tjoba 4 11 3 0 8 6 35-56 Zaamslag 12 2 1 9 5 30-54 In da jmuorenkias sloot Swift 1 de competitie af met twee overwinningen 6-5 tegen Togo en 3-2 tegen Volhar ding 2. Stormvogels hield Atlas met 4-3 van puntenwinst af. De wedstrijd Swift 2Atlas vond geen doorgang wegens het met opkomen van Atlas. Swlft 2 15 14 0 1 28 168- 25 Blauw-Wit 16 10 1 5 21 90- 44 Animo 16 10 0 6 20 74- 54 Togo 16 10 0 6 20 61- 57 Volharding 1 16 8 1 7 17 66- 59 Atlas 15 4 2 9 10 48- 59 Swift 1 16 4 2 10 10 36-103 Volharding 2 16 1 1 14 3 17-118 Bij de B-adspiranten dus Stormvogels B kampi«>en door een 1-1 gelijkspel tegen Swift Kwiek. Atlas behaalde een 7-4 overwinning op Swift Snel. Stormvogels B 14 10 2 2 22 53-12 c"—" 13 8 3 2 19 53-11 14 9 1 4 19 48-20 14 9 1 4 19 38-29 14 8 1 5 17 50-27 13 0 0 13 0 1-62 14 3 2 9 8 21-54 Overige altslagen: Adsp. A: Swift A BKC. BKC n.o.g. Adsp. C: Swift Vlug —Stormvogels D 2-1. Pup. A: Tjoba C -Blauw-Wit 0-0. Pup. B: Stormvogels Swift Kwiek Zuidwesters Ondo A Atlas Animo B Swift Snel Wie beweert, dat hij meer bagage in zijn wagen krijgt omdat hij Ciuiï) rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat 'ieJ een prima half zware shag is, heeft gelijk! Oi u nu ruimte te weinig of bagage teveel hebt, steek een op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 13