MERCKX IN HET GEEL NA PLOEGENTIJDRIT TOUR IN BAN VAN BELGISCH IDOOL FLUITCONCERT VOOR JANSSEN 0 KLASSEMENTEN VAN DE TOUR Titels bij Kisner, De Waal en Hameling 'imSümme Vent p/\kr Kent *?t j'te PROVINCIALE ZEEUV/SE COURANT MAANDAG 30 JUNI 1969 (Van onze speciale verslaggever) BRUSSEL (GPD) Rudi Al tig, die liggend op zijn rug, de benen tegen een boom omhoog had gevleid, sprak: ,Ik hoop niet, dat ik die trui vanmiddag in de ploegentijdrit kwijtraak. Ik vind dat zo vrese lijk oneervol. Je kunt gewoon niet voor jezelf rijden, je bent helemaal afhankelijk van je ploeg. Nee, ze moesten dat eigenlijk niet doen, met die bonificatie'. Omdat ,ze' het wél deden, raakte Rudi Altig zijn gele trui .oneervol' kwijt: een grimmige Merckx, die eigenlijk veel meer werd gedragen door een ontstellend fanatiek publiek dan door zijn eigen intenties, reed zich, niet ver van het huis waar hij zijn jeugd sleet, in het tricot dat hem daags tevoren al was toebe dacht. Sleurend aan de groep Faema-coureurs vergaarde 's werelds meest besproken wielrenner de luttele seconden, die hem van Altig scheidden: vandaag gaat hij de Duitser acht seconden vooraf Dat. juist Altig vinnig verzet pleegde, verraste de rondekaravaan, die zich twee dagc-n lang vergaapte aan vol maakt onverwachte gebeurtenissen. Maar toch zijn die zaken allemaal óók weer terug te voeren op de aanwezig heid van die ene renner: Eddie Merckx. Hij was het, of liever zijn supporters waren het, die zaterdagavond in Rou- bnix de ,oude' als .versleten' beschouw de Duitser prikkelden tot een formi dabele prestatie. Want Rudi Altig was één van de vele professionele wielrenners die er geen doekjes om hadden gewonden: Merckx was bij de opheffing van zijn schor sing bevoordeeld als geen ander. En omdat hij dót had gezegd, had Altig by een baanwedstrijd op Rocour een hels fluitconcert moeten ondergaan. Juist die hoon had het ,vuur' in ,Der Rudi' eindeiyk weer eens doen ont branden. ,Ik zal hem weer eens laten zien, dat hij gewoon heel hard moet fietsen om te winnen'. Alvast niet En Altig won zaterdagavond met be hulp van een immens grote versnelling het individuele tijdritje over tien kilo meter. Zeven seconden sneller dan Merckx was hij en de karavaan glim lachte gul: Merckx alvast niet vanaf de eerste pedaaltrappen in het geel. Het peloton ging verder. Het spande, als bij afspraak, samen in de rit van zondagmorgen, de koers naar ten en het piiske en wierp zich eens gezind aan de voeten van Eddie Merckx, die onder de al bijna rode zon dan tocli al liet geel greep. Tienduizenden wensten alleen nog lion Eddie te zien en daarom vochten ze met de gendarmes, doorbraken ze de meest imposante cordons. Eddie im mers, zo had het volk zichzelf be loofd, zal het vandaag doen. Eddie zou ,gaan en winnen om daarmee zijn supporters en wie is dat niet in België te danken voor de steun <lie zii hem, ,de verloochende' in moeilijke weken gaven. Daarom, beslis ten zij, moest Jan Janssen maar on barmhartig worden uitgefloten, want had hij zich niet laatdunkend over de .zwarte uit Tervuren' uitgelaten Een zege in diezelfde Tour de France, die Merckx nu tot de onsterfelijken moet maken, is dan snel vergeten. Het ,Viva Merckx' versplinterde, althans uiterlijk, reputaties, tot er niets meer uit te jouwen viel. Totdat Eddie Merckx, vroeg in de middag nog net gedwarsboomd door de .ruige' Italiaan Basso, in een .exploderende' ploegen tijdrit dan toch maar .rechtvaardigheid' bracht. België, Brussel wilde Merckx omhelzen, de steeds weer verbaasd uit de ogen starende Eddie Merckx, die door ploegleider Lomme Driessens met een driftig gehanteerde bloemenbos moest worden beschermd. Eddie, een stuk nuchterder dan ziin lyrische land genoten: ,Het volk wilde dit van mij en voor hen ben ik blij. Natuurlijk vind ik het geweldig in - het geel te rijden, maar dat maakt de koers niet gemakkelijker voor mij'. Ergernis Niet alles Wat uit Merckx' strijdwijze, zeker in de rit tegen de klok gisteren, bleek. ;ik heb hard gereden, maar niet alles gegeven. Waarom moest ik toen al in het geel? Het zou de concurrentie, die toch al zo op mij is gebrand, nog een extra stimulans hebben gegeven te- fen mij te rijden. Ik was blij met de aad van Altig. Echt, want ik wilde goed geklasseerd si nen. bat zou gew< geweest'. Die rivali i gewoon provoceren zijn Die rivalen echter wensten Eddie Merckx zondagochtend toch wel te at taqueren. Jan Janssen: .Iedereenwil de Merckx pesten. Niet alleen de knechten kregen de opdracht hem af te matten, de gTOten deden het zelf ook. Daarom jfing het vandaag zo ge- ploeggenoten reageerden vaak niet at tent. En dan moest ik teveel bijspringen om het zaakje te regelen'. Een moordend tempo in de ouverture, dat ook debutant René Pijnen wat af blufte. .Verschrikkelijk, wat ging dat hard. In het begin had ik het daarom wat moeilijk, maar gelukkig heb ik daarna goed van voren kunnen rijden'. Geen kwaad Zoals Eddie Merckx dat onder dc lang durige aanslag deed. Hij weerstond de geseling van nijdige collega's met ge heven hoofd, ja, wenste de oppositie maar al le vaak zélf ie controleren. Zware arbeid, die Eddie Merckx nog voor de verbluffende parade niet zijn soldalen niet helemaal waardeerde. ,Van alle kanten werd er op mij ge reden. Dat heeft veel energie gekost en die had ik liever nog wat liewaard'. Lomme Driessens echter: ,Dat is toch goed voor Eddie. Veertien dagen niet in competitie en dan wat bijten, dat kan geen kwaad. Nu is hij er door heen, hij kent onmiddellijk zijn ei gen kracht weer'. Merckx bewees dat op de, onder de belangstelling van oververhitte Bel gen bijna bezwijkende, ,muur van Ge- raedsbergen', een steile, .schonkige' klim, waarop de groten zich wel van voren moesten laten zien, wilden z1i hun kandidatuur voor de zege niet door tijdverlies zien verzwakt. Eddie meed het gedrang in de smalle sla lom naar boven, zoals Roger de Vla- minck dat deed, Dancelli, Herman van van Roubaix lag te blakeren in de zon: het eerste toemooiveld van de ronde, waarop de landsknechten hun ridders niet meer konden bystaan. Compleet nog joeg de grote groep te gen de ,muur op, maar, zoals het daar in Geraerdsbergen altijd toegaat, de scheiding kwam snel. Roger de Vla- minck, held van de Vlamingen en wel licht daér populairder dan Merckx, .besprong' de top als eerste, met Merckx in zyn spoor. Daar achter ver liep niet alles volgens plan. Poulidor, Bracke en Pingeon misten, door een onverwachte breuk in de langgerekte voorste linie, de slag. En toen zich een groep van louter klasserenners had losgemaakt, berustte het peloton daar om niet. Met Gimondi, De Vlaminck, Dancelli, Van Sprïngel, Janssen, Wagtmans, de Belgen David, Leman en De Witte, rende ook Merckx mee. Kon er dan eenheid zyn in die kop- froep Wellicht tóch nog, omdat Van pringel, zowel als Gimondi speelden met de gedachte, dat, als Merckx dan (nog) niet was uitgeschakeld, in ieder geval een aantal andere favorieten op achterstand kon worden gezet. Martin Vandebosse zei later: ,Er viel tegen die Peugeots niets meer te rem men, En toen de mannen van Mercier ook nog begonnen te sleuren, was je blij als je op je plaatsje in het peloton kon blijven'. Een trotse Karstens: ,We reden als locomotieven. We gaven al les. Vooral Pingeon en Bracke leidden alliantie tegen Merckx weer kon v den hersteld. Want op het moment, dat kopgroep en peloton samenvloei den, vluchtte de weerbarstige Pin- teon. Een meesterstukje van tactiek, at hem. in gezelschap van Perez- Frances (Bic), veertig seconden van het peloton ,weg' bracht. Niet verder. Want de Faemalreactie was furieus en bovendien viel opnieuw de .actie van de gezamenlïjken' in duigen om dat enkele coureurs zich maar al te goed herinnerden, dat de goede Roger op soortgelijke wijze twee jaar gele den de basis voor zijn Tourzege legde. Gevolg: opnieuw een wilde achtervol ging, die. nu al, slachtoffers ging eisen. n1.111.cj.0La.11u noil wurucu gezet. Niet meewerken Merckx wilde aan dat plan zyn mede werking wel verlenen. De tegenactie was echter te heftig. De elf voorop hadden met welgerachtigen te maken. Wagtmans: ,Ik had opdracht van Vis sers om niet te rijden. Ik hoef er toeli niet aan mee te werken, dat we Merckx nu al naar de gele trui bren gen? Bovendien, als het op een mas sale eindsprint zou aankomen, had den wy Van Looy altijd nog'. Terwijl het ritme van de kopgroep van tijd tot tijd stokte, ook nog werd ge remd door omzwermende volgwagens, formeerden Pingeon en Poulidor hun troepen. Vooral de Peugeot-équipe on derscheidde zich. Merckx' luitenant De meute joeg het tempo op naar reus achtige hoogten. Telkens en telkens weer stuurden de kopmannen hun knechten vooruit om vooral de Faema- renners met hun demarrages te teis teren. Maar de krachten waren nog vers, té vers om het peloton te doen breken nog voor de vedetten zelf de gang van zaken dienden te bepalen, op eigen kracht, op de Muur van Ge raerdsbergen, die anderhalf uur ryden Springel, Jan Janssen en Gimondi. Het leek met nog eens zes sterke coureurs een .gouden' kopgroep, maar het was maar bladergoud. Merckx: .Janssen, Gimondi, Van Springel en ik reden er voor, maar mèer niet. Dat kan geen stand houden, toen ^Peugeot begon te jagen'. Willem n-Gazelle liet dan wel Wagt mans plakkend aan de wielen in die .gouden' voorste lyn zien, maar toonde tegelijkertijd een heel wat bedenke lijker zijde. Na de ochtendetappe zou de ploeg voor een korte rust en ver frissing naar het hotel in het cent ram van Brussel gaan, maar toen Rik van Looy en Jos Timmerman doodgemoe dereerd in de wagen van ploegleider Vissers wensten te worden en werden vervoerd en toen de rest van de équipe het dan maar op de fiets moest doen (dat bleek enkele reis zo'n 15 kilometer te zijn), toen zegen de acht maar in het naastge* neer, zoals alle ploegen i deden. Ze kregen er te eten. maar er was geen ploegleider, er waren geen soig- neurs en er waren geen mecaniciëns. In met zweet doordrenkte shirtjes was het teen maar wachten geblazen. Toen de .eenheid* tenslotte was hersteld, was er geen droge kledij. Ook al bleef Ton Vissers als altijd lachen, 29-6-1969 1eRIT a147km b15,8 km (ST.-PIETERS-WOLUWE) BRUSJ5EL A"'j"^_n Q/T Jr Tubeke*"^ 4 ROOBEKE 01 (R0UBAIX1 -* dt v Lesse Doorni De uitslag van de tijdrit luidt: 1. Altig (WD1) ploeg van Pezzi 10,4: km in 13.00.60 igern. 47,963 km per uur): 2. Merokx (Bel, Driessens) 13.07. 19: 3 Grosskost (Fra. (Geminiani). 13.17.16; 4 Bracke (Bel. Plaud) 13. 18.92: 5. Gimondi (Ita, Pezzi) 13.21.73; Poulidor (Fra, Magne) 13.22.36; 7 Vianelli (Ita. Albani) 13.22.90; 8 Schultz (Lux, Albani) 13.24.45; 9 Jans sen (Ned) (Geminiani) 13.27.86. 10 Rosiers (Bel, Cools) 13.31.18; 11. Ste vens (Bel, Driessens) 13.31.60; 12, Pin geon (Fra, Plaud) 13.32.87; 15. De Boever en De Vlaeminck (beiden Bel, Sehotte) 13.41.08; 17. Comez del Moral (Spa, Langarica) 13.41.37; 18. Wagtmans (Ned, Vissers) 13.41.48; 21 Van Springel iBel, Cools) 13,45 84; 22. Pijnen (Ned, Vissers) 3.46.31; 24. Poortvliet (Ned, Vissers) 13.47.58; 31. Karstens (Ned, Plaud) 13.52.94; 34, Beugeis (Xed, Magne) 13.53.65; 65. Van der Flaas (Bel. Vissers) 14.15.96; 83. Timmerman (Bel, Vissers) 14.18. 74; 94. Van Looy (Bel, Vissers) 14. 23.24; 122. Haast (Ned, Vissers) 14. 50.36; 123. Nijdam (Ned, Vissers) 14. 51.32; 127 Oitenbros (Ned, Vissers) 15.02.60; 130. Dolman (Ned, Vissers) 15.23.14. De uitslag van het eerste gedeelte 3.18.29 (met bon. 3.1S.09); 2 Janssen (Ned, Geminiani) z.t. (met bon 3,18. 19); 3. De Vlaeiminok (Bei, Sehotte) z.t. (met bon. 3.18.24); 4. Nassen (Be>. Sehotte); 5. Merokx (Bel. Driessens); 6. Wagtmans (Ned, Vissers)7 Rey- broeck (Bel, Driessens); 8. Samyn, (Fra, Geminiani); 9 Ottenbros (Ned, Vissers); 10 Pynen (Ned, Visssers) 11. Dancelli (It, Molteni); 14. Gimon di (It, Pezzi); 16. Dolman (Ned, Vis sers); 20. Poulidor (Fr, Magne); 21. Aimar (Fra, Geminiani); Van Looy Vissers); 57. Timmerman (Bel, Vis sers); 63. Beugels (Ned, Magne); 80, Karstens (Ned, Plaud) allen z.t. als Basso 3.18.29; 107. Nijdam (Ned. Vis sers) 3.20.44; 108. Haast (Ned, Vis sers)119. Poortvliet (Ned, Vissers) 119. Poortvliet (Ned, Vissers) allen z.t. als Nijdam 3.20.44. Gemiddelde snelheid van de winnaar: 44.437 km per uur. Het dagiploagenklassement van het eerste gedeelte is: J. Vissers (Wagt mans, Öttenbros, Pynen) 147 kilo meter in 9.55.27, 25 punten. 2. Geminiani (Janssen, Samyn, Aimar) z.t. 31 pnt; 3. Sehotte (De Vlaeminck, Nassen, Da/vid) z.t. 45 pnt; 4. Dries- sens (Merckx, Reybroeek, Sweerts) mond,, Monty) z.t. 50 pnt; 6. Machein (Momene. Lopez Rodriquez, Gabica) z.t. 63 pnt. De uitslag van het tweede gedeelte van de tweede elappe, een ploegenrijd- rit over 14,6 km is: 1. Faema (met. onder andere Merckx) 1 uur, 37 minuten en 45 seconden; 2. Bic (met onder andere Janssen); 3. Salvarini (met o a Gdmondi en Al tig) 1.38,33; 4. Mann 1.39,20; 5. Peu- rot bp (met o a Poulidor) 1.39.55; Mercier bp 1.41,05, 7. Kas en Moi- teni 1.41.45; 9. Frmatic - Viva 1.41,50; 10. Flandria 1.42,05: 11. Fagor 1.42,10; 12. Willem n-Gazelle 1.43,25; 13. So- noler - Le Jeuine 1.45,20. Het algemeen klassement na de eer ste etappe is: 1. Merckx (België, Dries sen) 3.31,16; 2. Altig (WdM-Pezzi.) op 8 seconden; 3. Grosskost (Fr-Gemi- niani) en Janssen (Ned - Geminiani) op 20 sec,; 5. Stevens (België - Dries- sen) op 24 sec.; 6. Gimondi (Italië - Pezzi) op 29; 7. Bracke (België - Pla op 31; 8. Poulidor (Fr - Magne) en Vianelli (Italië - Albani) op 35; 10. Schutz (Lux - Albani) op 37; 11. Ro siers (België - Cools) op 44; 12. Pin geon (Fr - Plaud) op 45; 15. De Vlae minck (België - Sehotte) op 49; 17. Gomez del Moral (Sp - Langarica) en Wagtmans (Ned - Vissers) op 54, 19. Van Springel (België - Cools) op 58; 20. Pijnen (Ned - Vissers) en Sa- namarina (Sp - Macham) op 59. 27. o a Karstens (Ned-Plaud) op 1.05; 31. o a Beugels (Ned - Magne) op 1.06; 66. o a Van der Flaas (Bel gië - Vissers) op 1.28; 70. Timmerman (België - Vissers) op 1.3174. o a Van Looy (België - Vissers) op 1.36: 94, Ottenbros (Ned - Vissers) op 2.15; 97. Dolman (Ned - Vissers) op 2.36; 102. Poortvliet. (Ned - Vissers) op 3.15; 117. Haast (Ned - Vissers) op 4.18; 118. Nijdam (Ned - Vissers) op Het algemeen ploegenklnssement na de eerste etappe is: 1. ploeg Dries sens (Faema) 12.13.42; 2. ploeg Pez zi (Salvarini) 12.13.59; 3. ploeg Gemi niani (Bac) 12.14.26; 4. ploeg Cools (Mann) 12.15.56; 5. ploeg Plaua (Peu geot hp) 12.16.01: If (Willem 13 - Gazelle) Het puntenklassement etappe van de Ronde van Frankrijk ziet er als volgt it: 1. Basso (Ita) 20 pnt; 2. Merckx (Bel; 18; 3. Janssen (Ned) 17; 4. De Vlae minck (Bei) 14; 5. Nassen (Bel) 12; Gimondi (Ita) 5. 6. Altig (Wd'l) 10; 7. Wagtmans (Ned) S; 8. Grosskost (Fra) 7; 9. Bracke (Bel) 6; 10, Reybroeok (Bel) 6; 11. dertig renners uit de wielen gereden onder wie Henk Nydam en Cees Haast. En de arme Flandria-coureurs, die zes in getal op hun ploeg genoot Coulon hadden gewacht, toen die zijn stuur had gebroken, waren tien minuten teruggeworpen. Rudi Altig had het allemaal glim lachend aangezien: ,Ach, ik hang niet zo erg aan die trui. Het is knap lastig om hem te verdedigen, maar ik wilde hem toch niet op de eerste de beste dag kwytraken. Dat ding brengt ten- ROUBAIX Rudi Altig met groot verzet op weg naar de tijdritzege. slotte ook nog geld op, nietwaar?' Geld, dat Rudi Altig in de hete na middagzon tóch ging verliezen. Met zeven seconden ging hij Merckx voor af in het algemeen klassement. Jans sen had zien met een knappe spurt, die hem aan het wiel van Basso over de streep bracht, naar een derde plaats gereden: via de bonificatie (10 seconden) 17 seconden achter Altig, tien achter Merckx. Dolle Belgen In de ploegentijdrit kónden die ver schillen stabiel blijven. Merckx wilde echter anders. Altig vermoedde dat. Veelal aan de kop van de Sa.lvarani- ploeg rende hij over het parcours om wonnen tijdrit (20 seconden) buifen bereik van Merckx te houden. Lang leek hem dat te lukken. De Salvarani's reden (19.42) de concurrentie groten deels weg. Maar de Faema-ploeg bleek toch sneller: 19.33. Op het moment dat Merckx zijn ploeg over de streep leid de, hadden de rekenaars het vonnis over de Duitser al uitgesproken: om dat Bic met een fractie van een se conde sneller was geweest dan Sal- varanl kwam de bonificatie voor de tweede plaats (10 seconden) bij de Ja.nssen-ploeg terecht en oogstten de Salvarani's slechts vijf seconden Merckx kreeg er 20, zodat hy aan de resterende vijftien seconden genoeg had om er acht op Altig over te hou- MERCKX in het geel. den. En o te worden gehuldigd door compleet dolle Belgen, aie zich tegen over Janssen met luide hoon zó had den misdragen, dat de winnaar van de vorige tour alleen daérom al tot op de bodem van zyn krachten ging en de complete Bic-ploeg lange tijd op sleeptouw had. Merckx heeft er een venynige vijand bij. Of eigenlyk twee. Want Rudi Altig zei tenslotte: ,Toch maar eens kijken of hjj dat geel morgen vast kan hon den, als liet weer man tegen man gaat'. Vandaar wellicht de bedenkin gen die Eddie Merckx tocli tegen déze gele trui heeft. 'M/m pioenschap sprong Foto PZCJde Wi: GRAAL' W Frans Kisner hij de amateurs, Wiin de Waal bij de nieuwe lingen en Sjaak Hamelink bij de ad- spiranten zijn de nieuwe Zeeuwse wie lerkampioenen. Voor de vele duizen den toeschouwers hebben met name de amateurs een ware afvalslag ge leverd en dankzij zijn bekeken rijden kwam Frans Kisner uit Heikant als winnaar lüeruït te voorscliïjn. Op het zeven kilometer lange parkoers .moes ten de amateurs 140 kilometer-afleg gen en slechts negen renners hereik- ten de finish. Bram Breur en Chris de Jonge troldien er als eersten broe derlijk van tussen uit. Later in de wedstrijd zouden deze twee renners ruzie krijgen. Het liep zo hoog, dat Bram Breur met zijn pomp Chris de Jonge sloeg, waardoor deze laatste in de sloot tereclït kwam. In de vierde ronde kwam WIm de Wilde alleen aan de leiding en hij kreeg daarbij assistentie van Kees Priem. Ook dit hield niet lang stand. Ko Blok probeerde het ook alleen en hij hield het twee ronden vol. Na weer twee ronden ging Blok er weer in zijn eentje vandoor en bouwde een voor drong van 'een halve minuut op. Wim j Wilde zorgde er voor dat deze voorsprong teniet werd gedaan.. Daar na kwam en Ohris de Jonge en Ad Ku- zee aan de beurt, maar langer dan een ronde hield dit geen stand. Wim Evert- se was de volgende en ook hij kwam tot een voorsprong van ruim een hal ve minuut, maar de aanval van De Vrieze, Breur en Priem was te hef tig. Met name Kees Priem leek te zullen slagen in het achterhalen van Evertse. Maar al deze jachten hadden tot gevolg, dat de inmiddels sterk f'eslonken groep weer bijeen, kwam. n do laatste ronde zat iedereen naar (Wemeldinge.allen zelfde tijd als de winnar; 9 Cees Priem (Goes) op 45 seconden. Bij de nieuwelingen had zich in dc derde ronde een kopgroep gevormd mot onder anderen Henny Gijsel, Pe ter Remijn, Sjaak Boeckhout en Leen van de Parel. In het peloton werd het zware werk gedaan door Kees Bal en Toine van de Bunder. In de kopgroep deed Henny Gijsel het meeste werk. Met nog drie ronden te rijden (van de in totaal tien) zorgden Van de Bunder, Bal en Remijn voor een her- Her groepering, Henny Gijsel en den onmiddellijk beantwoord. Toen op 600 meter voor de meet iedereen positie koos voor de sprint werd de sterke Priem kansloos door een lang zaam leeglopende tube. In de spurt pakte Frans Kisner, die de laatste zestig kilometer, steeds op de laatste plaats had gereden, zeiter een lengte, Waldy van Campen en Ko de Vrieze vochten zo fel terug, dat zij ter hoog te van Kisners achterwiel kwamen. Ko de Vrieze stampte zich zelfs naast Kisner, maar deze duwde zijn wiel juist een fractie eerder over de streep, Uitslag: 1 Frans Kisner (Heikant) 140 kilometer in 3.24.14; 2 Ko de Vrieze (Goes); 3 Waldy van Campen (Hulst); 4 Wim Evertse (Zierikzee); 5 Guldo Paridaen (Sint-Kruis); 6 Bert Franse ('s-Heerenhoek)7 Ko Blok (Kruiningen)8 Jaap Moelker Gijsel viel eerst terug, maar probeerde terug te komen. In dc voorlaatste ron de was alles weer by elkaar. Wim da Waal won. de keiharde eindsprint va.n kop af voor HEnny Gijsel en Peter Remijn, Uitslag: 1 Wim de Waal, te Axel; 2 Henny Gijsel, Heikant; 3 Peter Remijn, Goes; 4 Jan de Vos. Zaamslag; 5 Toine van de Bunder, te IJzendijke; 6 Kees Bal, Kwadendam- me, 7 Tornde Huijsen, Kloetinge; 8 Ja.n Raas, Hemkenszand9 Sjaak Boeckhout, Tevneuzen; 10 Danker Smallegange. Ellewoutsdijk. De adspiranten lieten een vlakke strijd zien, waarbij alleen Sjaak Ha- melink de latere kampioen af en toe een vluchtpoging waagde. Uitslag: 1 Sjaak Hamelink, Terneuzen; 2 Ben nie Schcers, Middelburg; 3 Gino Schauw, Middelburg; 4 Henk Wijffels, IJzendyke; 5 Jan do Jager, BïezeLinge. f ADVERTENTIE) OlMdATERNOq STEEds qEEN MildERE zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 10