Nieuwe lts Hulst bijna gereed AAN MTS TERNEUZEN ALLE DIPLOMA-KANDIDATEN GESLAAGD GESLAAGDEN CHRISTELIJKE NIJVERHEIDSSCHOOL MIDDELBURG RIJKSSCHOLENGEMEENSCHAP TE MIDDELBURG DIPLOMA-UITREIKING LAGERE TECHNISCHE SCHOOL ZIERIKZEE LTS TERNEUZEN BEHOEFT DRINGEND NIEUW SCHOOLGEBOUW DIPLOMA-UITREIKING AAN DE HUISHOUDSCHOOL IJZENDIJKE ■nHffH'ffllBfiMfc 8 PROVINCIALE ZEEUV/SE COURANT ZATERDAG 28 JUNI 1969 Score van 100 procent IR GENA REIKTE PAPIEREN UIT TERNEUZEN Aan de mts v Zeeuwsch-Vlaanderen in Terneuzen zijn dit jaar alle kandidaten voor het defi nitieve diploma geslaagd. Ir. V. Gena, voorzitter van het schoolbestuur, reikte donderdagavond op een bijeenkomst in de kantine van de school de diploma's uit. AFDELING BOUWKUNDE: ,T. de Bruijn, Huist: V. Colsen, Clinge; L. van Damme, Clinge, Th. v. Dries- sche Lamswaarde; P. Goossen. Axel; J. Heyens, Axel; J. Jager, Axel; D. van de Hooft, Sas van Gent; C. de Regt, Axel: R. Scheele, Axel; P. de Silva, Terhole; N. van de Staal, Ter- nepzen: J. Valckx, Hulst; N. Verdouw, Terneuzen; J. de Vijlder, Kloosterzan- be; AL Witte, Axel. .AFDELING ELEKTROTECHNIEK N. Beaufort, Hoek; H. Brugge, Schoon- dijke; A. de Croo, Oostburg; C. Dhert, Westdorpe; P. Dieleman, Axel; A. van Dixhoorn, Axel; H. de Groot, Koewacht; K. Hamelinck, Hulst; G. Helmendach, Terneuzen: B. Ivens, Hulst; L. de Jonge, Terneuzen; J. Lansu, Clinge; J. Ruben, Terneuzen; G. de Schepper. Koewacht; J. den Tenter, -Graauw; J. Verdouw, Terneuzen; W. de Witte, Heikant; B. de Wolf, LJzendijke. Afdeling WERKTUIGBOUWKUNDE E. Braem, St-Jansteen; G. Delaert, IJzendijke; C. van Drongelen, Axel; P. Fillet, Terneuzen; J. Hamehnk, Sluiskil; F. Janssens, Koewacht; J. Kiel, Hoek; P. Kindt, Clinge; C. Klaassen, Ter neuzen; A. van Laare, Hulst; F. Lan- genherg. Sluis; F. Lijbaert, Biervliet; AT. Maat, Terneuzen; F. de Muijnck, St-Kruis; C. Pauwels, Sas van Gent; W. Schoonis, Sas van Gent; P. ds Smet, Philippine; C. Verplanke, IJzendijke; E. Vervaet, Westdorpe: J. van Waes, Aar- denburg; J. de Wit, Clinge. BEVORDERINGEN Van de eerste klas bouwkunde naar de tweede bouwkunde zijn bevorderd.' (nieuwe stijl). M. van Doeselaar, Axel; B. Franse, Kwadendamme; A. Kaan, Biervliet: L. de Munter, Nieuw-Namen; P. Oele, Zaamslag; J. Riemens, Terneu zen; R. de Rijke, Hengstdijk; W. van de Vecht, Westdorpe; J. Weterings, Hulst. 4 leerlingen zijn niet bevorderd. Van de eerste klas bouwkunde naar de tweede klas bouwkunde zijn bevorderd: (oude stijl). R. van Esbroek, Hulst; G. Goedhals, Sluiskil; P. Hamelink, Terneu- Goethala, Sluiskil; P. Hamelink, Terneu- Luik, Terneuzen; C. Spierenburg, Oost burg: -J. van Steenbergen, Philippine; R. Vonk, Sluiskil; A. de Wit, Axel. Er werden geen leerlingen afgewezi Van de tweede klas bouwkunde naar de derde bouwkunde (praktijk jaar) zijn bevorderd: (nieuwe stijl). M. Bis schop, Hontenisse: J. Buyze, Zaamslag: E. Coppejans, Sluiskil; H. Lacor, Yerse- ke: D. Pladdet, Zaamslag; L. de Putter, Zaamslag; J. de Waal. Sluiskil. 2 leerlingen zijn met bevorderd. Van de eerste klas elektrotechniek naar de tweede klas elektrotechniek zijn bevorderd: (nieuwe stijl). A. van de Bergen, Terneuzen; J. Blankere, Ter neuzen; J. Dieleman, Hoek; M. Diele man, Sluiskil: J, Hangoor, Terneuzen: R. Leppens, Sluis: A. de Meyer, Bier- opleiding kon geen diploma worden uit gereikt. vliet; C. de Regt, Biervliet; H. Reuling, Hulst: S. Smit, Bruinisse; G. Swinne. St-Jansteen; J. Tazelaar, IJzendijke; B. de Waal, Kloosterzande. 2 leerlingen zijn niet bevorderd. Van de eerste klas elektrotechniek naar de tweede kla's elektrotechniek zijn be vorderd: (oude stijl). T. Bleyenberg, Hulst: A. de Bruijne, Hoek; C. de Fey- ter, Terneuzen: R. Heljens, Terneuzen; P. Lammens, Hulst; E. van de Linden, Axel: A. Menu, Kloosterzande; J. de Schepper. Hulst; J. Vemimmen, Axel: P. de Waal, Lamswaarde: G. Wijne, Philippine. 4 leerlingen zijn niet bevorderd. Aan de tweede klas elektrotechniek r de derde kl. elektr. (praktijk) zijn bevorderd: (nieuwe stijl). R. Herman, Koewacht; M. Janse, Terneuzen; C. Kooyman, Terneuzen; A. Paardekam. St- Jansteen; G. Spenselee, Lamswaarde; F. de Witte. IJzendijke. 1 leerling is niet bevorderd. Bevorderingen Van de eerste Was werktuigbouwkunde naar de tweede klas werktuigbouwkun de zijn bevorderd: (nieuwe stijl) J. Bak ker, Axel; N. Bakker, Axel; C. Bron, Waterlandkerkje; J. van de Hoofd, Hoek C. van de Linde, Biervliet; H. Hoef, Terneuzen; A. van Oosterhout, Hulst; A. Paridaen, St-Kruis; Al. de Putter, Zaamslag: A. Stekelinck, Aardenburg: R. Stevens, Hulst: J. Verstraeten, Phi lippine; J. Langerak, Axel. 2 leerlingen zijn niet bevorderd. Van de eerste kas werktuigbouwkunde naar de tweede klas werktuigbouwkun de zijn bevorderd: (oude stijl). J. de Braai, Terneuzen; P. Colsen, Hulst; L. van Dorst, Axel; J. Fassaert, Hulst; I. Geensen. Axel; W. Haverbeke, Bier vliet; J. Karrema.n, Oostburg; J. van Kerckhoven, Kloosterzande; I. Kuypers, Lamswaarde; J. Pleunis, St-Jansteen; H. de Rechter, Clinge; W. de Schepper. Graauw; A. Strobbe, Stoppeldijk; G. van de Velde, Terneuzen; P. Vereec- ken. Hengstdijk: A. Voogdt, Hoofdplaat; W. van Vught, Hoek. 4 leerlingen zijn niet bevorderd. Van de tweede klas werktuigbouwkunde naar de derde klas werktuigbouwkunde (praktijk jaar) zijn bevorderd: J. Bo- gaert, Kloosterzande; H. Bracke, Clinge; G, van Dijk, Hengstdijk; G, van Goe- them, Koewacht; H. Golverdingen, Ter neuzen; H. van der Heyden, Kl. Meer- donk; J. van Hooye, Clinge: A. van Opdorp, IJzendijke; E, Pol, Terneuzen R. Tournois, Eede: A. Vlaemdnck, Clin ge; J. van de Walle, Oostburg; L. Wee- maes. Heikant. HULST Nog een tweetal maanden scheidt de directie, le raren, personeel en leerlingen van de lagere technische school St-Bernard te Hulst van de da tum dat zij het nieuwe school gebouw aan de Gildestraat hoek Poorterslaan kunnen betrekken. Momenteel wordt nog de laatste hand aan het interieur gelegd. De officiële opening Iaat nog enkele maanden op zich wachten, omdat aan het ex terieur nog het één en ander moet gebeuren. Het nieuwe gebouw kan E laats bieden aan 500 leerlingen. Het uidige leerlingenbestand bestaat uit 310 aagschoolleerlingcn. ruim 100 partiime leerlingen en 100 jongelie den die de avondschool bezoeken. Ruimte is er voor de toekomst nog voldoende. De inrichting van het ge bouw is aangepast aan de laatste ontwikkelingen op het gebied van het technisch on dei-wijs. De praktijklo kalen bevatten moderne houtbewer- kingsinstalaties met ondergrondse afzuiging. Het linker hoge gedeelte van de school bevat 7 theorielokalen, 3 tekenzalen em een aantal vertrek ken speciaal bestemd voor de me- disch-psychologische dienst, In het rechtergedeelte van de school zijn de aula, overblijfvertrekken en een gym nastiekzaal met 24 douches onder gebracht. Het tussenliggende lage fedeèlte is voorbestemd als centrale al. Tevens bevinden zich daar de toiletten, kamers voor directie, ad ministratie en leraren. Het kleinere febouw links boven de foto is de ietsenstalling. Achter en rechts naast de school is een tegenpad pland en een ruimte waarop een bas ketbalstellage zal worden aange bracht. Directeur J. A. van Maasak ker en zijn pupillen kunnen zich ver heugen over dit fraaie resultaat, dat is voortgevloeid uit de tekenpen van architect Schoones uit Sas van Gent. Luchtfoto Wim Riemens) Aan dé ehr. nijverheidsschool voor meis jes .De Waayembungib.' te Middelburg slaagden de vo'lgeride leerlingen: INASoplelding: I. Blanken, M. E. Czech, P. S Fliers, J. C. Krul, B. J. Schuil, J. H. Stroo, S. N. de Kam, C. Kerk/have, L. de Kam, A. L. Knuyt, C. J. van Loon, W. F. Pikkaart. M. D. de Weyer te Vlissin gen. L. L, Boone, A. W. Louwerse te Oostkapelle. T. A. Meulenberg, W. T. Meuienberg te Ellewoutsdijk. J A. van Bchai-k te 's-H.-Hen dn kski-nderenY. M. Vogelenzang. S. M. Filius. G. J. Schout, H. J. Verduiin te Soubung- E. de Bruij ne te Zaamslag. C. den Decker te Groe- de. J. M. de Dreu, C. C'. de Pree, te 's-Gravenpolder. J. N. Lindenbergh te 's-Heer-Arendskerke. M. F. van Hese, I. Vercouteren, J. P. Vermaire te Goes. J. D. Kaboord. J. A. H. Koster te Wolphaartsdijk. E. C. Maas te Domburg. P. M. Minnaard te 's-H. Abtskerke. W J. Remimé te Kloetinge. A. Tramper te Yereeke, L. van de Woestijne te Aag- tekerke. F. M. Osté. J. W. Louweree, C. Sanderse, P. Simke, te Serooskerke. M. Besuijen, A. de Kroo te Koudeker- ke. C. E.' Dingemanse te Nieuw en St- Joosland. E. Geschiere, P. M. Lampert, J. M. Tange te Biggekerke. J. Hui- bregtsen, C. Simonse. B. Venhatge te Westikapelle. M. L. J. van de Moere te Kamperland. L. F. Poppe, A. Vader, L. K. Geuze, G. M. Schoms te Middel burg. M. Coppoolse, M. M, Rotte te Grijpskenke. A. van de Heyde te Vrou- 6 kandidaten. Vormingsklas: C. W. Geertse, L. Meijera te Grijps kerke. M. A. Haverkate. C. E. Huij- bregtse. A. P, Joosse. P. M. Koster, S. A. J. M. Visser, A, J. M. van de Voorde, D. H. Bakker. J. L. Melse te per te Arnemudden. J. C. L. de Visser te Oostkapelle. J. Zachariasse te Bigge kerke. H. L. de Bondt te Goes. E. G. Douglas. A J GoedhloeA I.. P. Hoe- beke, S. S. J. Hupkens, J, M. Kar- •ingen. W, "A. Lamain te Kamperland. Zuijddijk te Wemeldinge. Afgewezen: 3 Assistente N opleiding: M. van Belzen, Arnemiuiden. J. van de Broeke, C. P. van de Driest te Sou- burg. J. J. Dalebout. P. C. de Looff, C. R. de Nooyer te Kamperland, E. J. Doiminicus, K. de Pa-gter, D. Roels-e, te Westikapelle. H. G. Hendrikse te Mid delburg. P. Jasperee te Biggekerke. S. C. Maljera te Grijpskerke. Afgewezen: geen. Assistente H opleiding: Abrahamse, A. H. R. Beirnaert, P. den Hollander, P. Dekker. M. W. van de Linden, M. W. Luitwieler, S. J. J. Meliefste, Z. Verhage, E. W. Wisse te Middelburg. E. M Gee-rse, M. Jacob- sen, M. M. Wattel te Serooskerke. L, de Jonge te Vlissingen. T. E. de Nood te Veere, J. W. Paauwe te Gapinge. Af.£ Geslaagden huishoudschool .Prinses Beatrix' ie Kniiningen Aan de huishoudschool .Prinses Beatrix' te Kruiningen slaagden de volgende leerlingen: Assistenten in de huishouding: C. Bau er, J. Bauer. J. Hommel, M. van den Hoven, M. Ka.kebeeke, allen woonach tig te Kruiningen; M. van Fraassen en H. Koeman te Waarde; A. van Huffel, Hansweert en I. Lucasse. Walsoorden. Assistenten in de naaldvakken: T. Beeke, I. Jerenv.asse. M. Koster wo nende te Rilland-Bath; E Eckhardt, E. Flipse, A. Rottier en C. Stroosnijder uit Kruiningen; C. Kole te Waarde, M, Lepoeter te Schore en A. Vos te Krab- bendijke. A Vos ontving als beste leer linge een correspondentlemap met in houd. Primaire opleiding: W, van de Berge, A, Geldof. C. Guiljam, M. Hage, M. Ha- ge, W. Houtekamer, A. Kievit, E. van Koeveringen, A, Langendijk, J. Meeuw- sen, M. Veerhoek en C. Versprille allen uit Krabbendijke; A. Dijk M. Overbeeke, L. Waterman en J. Weber te Waarde; M. Duinkerke, M. de Fouw. M. van de Guchte, G. van Huffel, S. Lavooy, H, Ridderhof, P.. Ruysaard, M. Schrijver, S. Sinke, en E. den Toonder te Hans- weert; C. Hoogesteger, G. Lokerse, C. van Noorden. C. Oostdijk, B. van de Velde, L. Versluis te Kruiningen: L, Imanse en H. Kalau te Rilland-Bath; M. Nieuwenhuyze, Oostdijk; A, Nijsse Aan één leerlinge assistenten naaldvak ken en aan twee leerlingen primaire MIDDELBURG Aan de rijksscholen- Wolf. - *-Van klas 2 naar klas 3 tiet en Hans Rijkse. Frank van AlmenJkerk, Jon Angenet, Jaap Cijsouw. Kees Huiszoon, Arune Matthljsse, Anneke Meertse, Kees Min derhout!, Arnold de Zwart. Ellen Vel- dere, Jacqueline de Bruin, Leo Dekker, Jan van Ginkel, Pvudi Kooiman, Kees Lenselink, Edith de Ridder. Carlyn Vis ser. Bieke Wilderink, Rob Wink, Anne ke van de Woestijne, Louise van de IJs- sel en Greetje Zeef. Van klas 1 naar klas 2 havo; Frans van de Berg. Hendrik de Böck, Hans Breed, Robert van de Broeke. Peter Cijsouw, Leo Hageman. Leo Herwegh. Ella Hoo- gedure, Mariëtte van Boute, Yvonne Jetses Peter Kopp, Maeke Poppe, Els provoost, P. Remljnse, Joke Roelse, Ina van Siighem, Airaout Weenink, Billy Wolf. Nellie Wiersma, Diny Abma. Mar ten van de Berg. René Burgers, Marjan van Dijk, Hans Gillissen, Marjan Korte- kaas. Leo Lampert, Sjaak Schuit, Ellis Spaanderman, Francisca Verdonk, Roel Visser en Heleen van Wijnen. Van klas 1 naar klas 2 mavo: Marcel Gortworst. Everdien Louws, Jeroen van de SLikke, Hendrik Willem Stoop, Frie- derike Wiegel, Trijntje van Cranen- burgih en Ene Herkemij. Van klas 2 naar klas 3: Géke de boer, Joeip van Almenkerk, Karien van Boven, Ente Maarten Breed. Jack Carol, Hans Dronikers, Joyce van Duyne, Edena, Adri Herwegih, Annette Heijboer, Hans Joosse, Marjanme Kole, Pion Krom menhoek, Jan Krijger, Jan Paul Loeff, Kees Maas, Onno van de Mei, Tom Moer- mond, Ko Noordihoek. Gerdjan Otten, Karin van der Schans, Kees Schreijen- beng, Rudolf Vermeulen, Ilse Vogels. Jan Bogerd, Liesbeth van Boei jen. G er- rit Jan Boons, Frank Duden, Chris Ga.- briëlse, Wim Gutteling, Dick Hendrikse, Rob van Hese, Frank Keidenman. Au gusta Lantsheer, Hans Laroes. Paul Maessen, Rudl Manni, Kees Meijler, Mar- ja Mulock Houwer. Hanneke Oreel, Breg Ewoud Plomp. I.ra Retlense, Gena Pe- Niet bevorderd 5 (vijf) leerlingen, (twee) herexamens. Van klas 3 naar klas 4: Jan Jaap van Almenkerk, Maarten van Alphen. Al- bert Boogaard, Peter Brand, Lia Dek ker. Wim Flipse. Arend Jan van Houte. Marco Rreiken, Piet Meliefste, Pa.ul Nou wem, Letty de Ridder, Chris Star- reraburg. Adriaan Vreeke, Patrick An- gen,eni, Eva. Breepocl, Jan Willem Cats- hoek. Rob van Est, Bas Hesselink. Iso- bel Kolkman. Rob Kopp, Sjaak Louws, Nelleke Moerman, Theo Richel, Rian Roose, Gertjan van de Slikke, Marco Verbung. Jeannette Verdonk, Elly Vos en Ryimke Wiersma. Niot bevordeid 10 (tien)" leerlingen. 2 (tiwee) her examens. Van klas 4 A naar klas 5 A: Jacque line van Duk. Tilly Herwegh. Toos var de Hoek, Ruud Kerkhoff, Conny Kip, Marja Koojnan, Martin Polak, Mieneke Pouwelse, Daan Rijckborst, Elly van de Sandie, Arühie Schimmel, Hans de Bruyn. en Peter de Wit. Niet bevorderd 3 (dne) leerlingen. Van klas 4 B naar klas 5 B: Marjan Bokhorst. Mark de Bokx, Betty Flipse, Peter Huysse. Enk Lebret, Ger van Loo, Ria Noord hoek. Guus van Nun en, Rudi Rijnberg, Hans Schipper en Maarten Groeneveld, Niet bevorderd 7 (zeven) leerlingen. Van klaa 2 M naar klas 3 M: Gisella Bergman, Linda van Druten, Els Est, Pety Poll, Marian Schalies. Ria Tuik, Gwen Visser en Nina van Gelde ren. Van klas 3 M naar klas 4 M: Annemarie Eckhardt, Anja van de Eyk, Eevelien Frer-iks. Diana Puis, Irene Toussaint, Elvira van de Valk en Ineke de Vos. Van klas 4 M naar klas 5 M: Fen de Boer, Carolien Dieleman, Linda Geugten, Hanneke van de Graaf, Henny van Herwijnen Tngrid Human, Ada. van de Kreeke, Annelies Lansu, Niicolet Loeff Liesbeth Stravers. Ghr. Telapary. Ellen Terwoert, Ohrista Vermeulen. Aantal geslaagden 88 Bij avondopleiding 26 gediplomeerden ZIERIKZEE Tijdens een bijeenkomst in de kantine van do lagere technische school te Zierikzee zijn aan de geslaagden van de dag- en avondschool de getuig schriften uitgereikt. De voorzitter van het schoolbestuur, de lieer ir J. L. v. Sloten kon naast vele ouders en leer lingen ook welkom heten, de heer J. Rijpstra, directeur van het gewestelijk arbeidsbureau en de hr. Bijkerkje, jeugd- beniiddelaar. De lieer Van Sloten sprak een gelukwens tot de 88 geslaagden van de dagschool en de 26 van de avondschool. Tot hen behoorde Marjo Stuik, die de leergang autohersteller volgde. Het was voor de eerste keer In de geschiede nis van de lts, dat een meisje de lessen volgde. Naast alle vreugde, die er deze avond bij de geslaagden was, riep de voorzitter de leerlingen op toch vooral verder te studeren aan mts, ztj en via het leerlingstelsel. Ook de directeur van de school, de heer F. G. Scherjon, wees op de noodzaak van verder studeren. ,Men moet bijblij ven; wil men de technische ontwikke ling op de voet volgen, dan zal men wal voor moeten doen'. De heer Scherjon was ervan overtuigd, dat ook het onder wijs in de komende jaren sterk zal ver anderen. .Waarschijnlijk groeien we naar het Zweedse systeem. Het beroeps onderwijs zal nog algemener worden, ter wijl het noodzakelijk is, dat het alge meen onderwijs technischer, expressie ver wordt. Dan is de tijd rijp om defi nitieve bruggen te slaan tussen beroeps onderwijs en algemeen onderwijs'. Hierna mochten de geslaagden uit han den van de directeur hun getuigschrift in ontvangst nemen. Aan het slot dankte Marjo Stuik de directeur en leraren. Zij ontving van de heer Scherjon een boeket bloemen. (ADVERTENTIE) Philipsland (prijs h.p.). (prijs h.p. is prijs voor hoogste aan tal punten; prijs ij.g. is prijs voor ijver en gedrag.) Afdeling metaalbewerken: D. L. Duin houwer, Brouwershaven; D. van Duiven- dijk, Bruinisse; C. L. den Engelsman, Noordgo-uwe; L. A. de Graaf, Zierikzee; E. Rostense. Bruinisse; S. J. van Leeuwen, Zierikzee; J. C. Saman, Zie- ■ikzee; M. de Valk, Nïeuwerkerk. Afdeling timmeren: J. Hart. Ellemeet; J. Renters. Burgh; J. M. Kloet, Serooskerke; C, W. Lerns, Oosterland; L. W. v. d. Maas, Oosterland; W. Siesse, Burgh; W. Stouten, Ooster land. Afdeling autoherstellen: J. van Beveren, Brouwershaven; W. van Dljke, Nieuwerkerk; D. D. v. d. Have, Oosterland; W. W. .Tumelet, Bruinisse; M. Kristelijn, Brouwershaven; S. A Struijfc, Zierikzee; B. J. Tanis, Zonne- niaire; J. J. Verton, Burgh. Afdeling brood- banketbakken: J. J. van Bemden, Zierikzee; J. M. den Haan, Zonnemaire; M. v. d. Have, Brui Diploma's De diploma's van de dagopleiding van de lagere technische school gingen naar; afdeling metaalbewerken: den Boer, Zierikzee; A. D. Con- standse, Zierikzee; S. Duinhouwer, Zierik zee; J. van Eenige, Zierikzee, B. L. Goud zwaard, Zonnemaire; F. v. d. Have, Brui nisse (prijs ij. g.); A. v. d. Hoek, Kerkwerve; M. L. J. Muste, Haamstede (prijs h.p,); G. J. ter Riet, Nieuwer kerk; J. J. T. de Ronde, Nieuwerkerk; W. de Ruyter, Kerkwerve; E. Scheele, Kerk werve; W. A. Tanis, Zonnemaire; E. G. P. Totté, Ouwerkerk: C. G. Vaes, Zierik zee; W. v. d. Vate, Ouwerkerk; J. W. v d. Velde, Dreischor; M. v. d. Velde, Re- nesse; F. A, Verhulst, Zonnemaire (prijs h.p.); J. W. Verkaart, Zierikzee; J. v. d. IVorve, Zierikzee (prijs ij.gr-C. J. Wil- lemse, Bruinisse. Drie kandidaten werden afgewezen. Vervolgklas metaalbewerken: C. Beije, Zierikzee; B. M. den Boer, Kerkwerve; D. E, Groeneweg, Zierik zee; C. J. de Jonge, Scharendijke; P. Ph. de Jonge, Brouwershaven (prijs h.p.); J. van Oeveren, Scharendijke; J. B. Ta nis, Zonnemaire; J. Tuinman, Haamste de (prijs ij.g.) en C. Wesdorp, Ellemeet. Afdeling timmeren: A. J Bal, Oosteirland; P. A. Bevelander, Zierikzee; J, P. Bijkerk, Burgh; J. de Bruine, Oosterland; J. L. Dalebout, Elle meet; J. J. Dekker, Ouwerkerk; A. I. Flikweert, Nieuwerkerk (h.p.A. J. de Gloppcr, Haamstede: J. J. de Glop- per, Haamstede; C. P. Louwerse, Scha rendijke L. J. M. Lukus, Ouwerkerk; J. Malipaard, Haamstede; K. Manni. Kerkwerve: N. C. Piandsoen, Noordwel- le; M. P. Quist, Zierikzee; M. P. J. Ravia, Zierikzee; A, Smits. Zonnemaire; P. H. Vink, Zierikzee; M. W, de Vrieze, Noord- welle; J. M. v. d. Werf, Oosteriland; J. van Westentorugge, Zierikzee (prijs g.) Twee kandidaten werden afge wezen. Vervolgkals metaalbewerken: En zorgt dus voor allerlei voordeeltjes Gediplomeerden middelbare school scheepswerk- tuigkundigen Aan de middelbare school voor scheeps- werktu 1 glcundigen te Middelburg wer den de volgende leerlingen gediplomeerd J. J. Allaart te Terneuzen; J. Beek man te Middelburg; M. J. Beije te Mid delburg; R Flipse te O. W. Souburg; L. D. de Lange te Middelburg; A. Non- nekes te Goes; A. Mlndertioud (prijs) te Aagbekerke: J. J. Riemens te Vlis singen; J. de Rijke (prijs) O. W. Sou burg; S. H. R. Roseveit te Vlissingen: R. J. SchuuriiTig te Vlissingen; A. J. de Steur (prijs) te Grijpskerke. Niet gediplomeerd werden 14 leerlingen. Diploma-uitreiking Goede vorderingen bij voorbereidingen TERNEUZEN In de tekenzaal van de lagere technische school te Terneu zen zijn donderdagmiddag de diploma's uitgereikt aan de geslaagden van de cur sus 1968-1969. Tevoren had de voorzit ter van de school, de heer R. R. Visser, erop gewezen dat de cursus was be gonnen met 518 leerlingen. Aan het eind van de cursus waren het er nog 506. Hy wees erop, dat het aantal leerlin gen zich nog regelmatig uitbreidt en dat daardoor de zorgen voor de huisves ting steeds groter worden. De heer Vis ser was van mening, dal een nieuwe school voor 800 tot 900 leerlingen ge wenst is. Hij kon mededelen, dat aan de verwezenlijking daarvan hard wordt ge werkt en dat men goede vorderingen maakt. dit resultaat te leurgesteld. Men had gerekend op 95 procenit. De leerlingen die de beste resultaten behaalden, zijn; J M. de Braai met een fesmiddelde van 8,86, G. Neels 8.57 en P. I. Doolaege 8.43. Zij kregen een boekenbom Van de afdeling metselen, toregen een extra prijs, beschikbaar ge steld door de vereniging De Nederlandse Baksteen Industrie: A. Seij, P. van Al ten en T. R. Bambost. Alvorens tot het uitreiken van de di ploma's over te gaan, vestigde de heer dit diploma betekent, dat de geslaag- Assistente A opleiding: C. Adriaan3e. P. Moelker, P, M. Ver- kes-te, K. Vogel, te Serooskerke. M. van Eelzen te Kamperland. E. v. d. Bunght, den Hooglander, A. A. Hooimeajer. C. Mmderhoud. L. P. Nieuwenihuy- se, L. N. Wisse. M. J. Boogaard, J. M. Verduijn te Souiburg. E. C. Dingemanse, L. Dingemanse. B. Francke. A. Koppe- lan, te Zoubelande. D. B. A, Elenbaas, S. P. Maas te Nieuiw en St-Joosland. C. P. v-an de Ileijde, J. Jobse te Vrou wenpolder. J. C. Sturm. C. M. Boogaard, J. P. R. Bos, C. Lorier, W. M. A. Neve. K. van Pagee. T. Pouwer, C. C.Proos, J. F. Scheele, E, J. Vos, M, H. M, van 't Westande te Middelburg. C. W. Wou- ter.se, M. S. Barenibsen te Veere. M. P. Dekker. J, M. Minnaard te West- kapellc. P. Francke te Grijpskerke. P. C. Geschiere te Aagtekerke. C. de Lange, S. J. N'ijholt. J. S. Vetlhage te Koude- kesrke, T. Marijs. L. MeyvTs te Vllssin- Afgewezen3 Primaire opleiding: N. W. Antlheumsse, E. P. Baren tsen, E. C. J. Beekman, M. A. A. de Bliek, S. W. Dekker, F. Geldof, M. C. Gideon- se, C. A. Gideonse, S. C. Koole, G. P. Kooman, M. J. de Nooyer, L. Pieterse, G. M. Schot, W. van Sluys. G. Timmer man, J. G. J. Wagenvoort, L. H. Walra ven. H. de Wijze. L. C. Soster, J. H. Bakker. J. C. M. Bal, J. Duvökot, H. W. J. Jansen. D. J. Jobse, C. A, K. Melse, A. E. Neve, M. C. de Pagl.er, N. A. Pieterse, G. P. Proos, M. Rotte, M. A. Taal. M. A. Weinberg, E. de Bruijn Mid'- dellhurg. E, Boer, E. Francke, C, M. Hoogesteger, C. D. Joziasse, J. C, ICasse, E. Luitwieler. te Vlissingen. P. E. Blaak man te Veere. P. Bosselaar te Aagte kerke. W. Llevense, N. C. Laevense, M. J. Roelse. W. Hengst te Westikapelle. J. M. Wattel, C. van Goudswaard te Kamperland. J. H. Weazepoel. E. de Jonge. C. Kluijfhout, A. Meyer. N. Fuy- pe, N. Reynierse, A. C. de Rijke, J. Scherp, L. M. de Witte, P. Wijtsma te Souburg. J. Jacobse, C. M. Lorier, te Ritthem. T, N. Baas, J. M. Kiusse, .1. de Visser te Nieuw en St-Joosland. M. J. Beekman, J. Bomme'ljé te Meliskerke. C. van Belzen, L. K. va,n Belzen, B. Cornellsse, A. J. Pleyte, I. Tra... per, A. van Waarde te Arnemuiden. J. Dingemanse. W. H. van de Heuvel Jacobse, K Stroo te Zoutelande Afdeling autoherstellen: A. P. van Almenkerk. Noordgouwe (prijs h.p.); P. M. Bokeiaar. Brou wershaven (prijs ij«g.); P. W. Bos, Looperskapelle: J M. Dorst, Nieu werkerk: M. H. Dorst. Oosterland; J Hendrikse, Noordwelle; W. P. v. d. Klooster, Schuddebeurs; R. H. Kort, Oos terland: J. J. A. Kostermans, Zierikzee; L. P. Mol, Zierikze; C. Stouten, Nieuwer kerk; mej. L. M. J. Stuik, Zierikzee. Een kandidaat werd afgewezen. Afdeling elektrotechniek: W. J. Berrevoets, Zierikzee; A. D. «B. Dokman, Zierikzee; J. de Feiter, Renes- se (prijs ij.g.): R. J. Hendrikse, Zie rikzee; C. F. van Mierlo. Burgh: D. Ooms Kerkwerve; G. J. Poldermans, Zierik- J. P. de Ronde, Sirjanslund; B. W, Schot, Zierikzee; M. C. Timmerman, Zie rikzee; H Verschoor, Renesse; H. de Vlieger. Zierikzee (prijs h. p.). Afdeling schilderen: S. J. C. Hart, Haamstede (prijs h.p.); M. van 't Hof, Nieuwerkerk; L. v. d. Ouden, Bruinisse (prijs ij.g.); J. L. Schoonen. Zierikzee; M. A. v. d. Weele, Scharendijke. Afdeling brood- banketbakken: L. Akershoek, Zierikzee; W. Bouwman, Zierikzee; S, Hart, Renesse (prijs ij.g.); M. C. v. d. Hulle, Zierikzee; L. J. Lukus, wacht: P. J. J. Gelderland, J. A. A. Vonk, J. B. de Waal, Sluiskil; G. J. den Ha mer, A. Meeusen, Hoek; W. E. Stey- aerf, P. Th. A. Vaal, Sas van Gent; H. Vrielijck. Philippine. Afgewezen 4. Afdeling metselen: W. G. R. van Limmen, Philippine: F. J. Stoffels, Hoek: Oh. Verhelst, Terneuzen; J. J. de Leux, T. R. van Bambost; M. W. roelchoven,A.R.M.deBrouwer,G. Broekhoven A. R. M. de Brouwer, G. E. Heijne, Sas van Gent; C. A. de Ruys- scher, Biervliet; H. E. de Smet, Sluis kil; P. van Alten, Axel, J, van Belle Hengstdijk; W. de Block, Koewacht; P. Blommaert, Lamswaarde; A. van Dijk, Boschkapelle; A. Seij, Walsoorden. Afgewezen 3. Afdeling motaalbewerken: P. C. Billerijst (verklaring) Hengstdijk: E. K P. Doolaege; H. A. A. Mussche: W. K. van Dijk,'J. V. A. J. Neve, Sas van Gent; J. van Drongelen. N. A. Pei.jl, J. A. van Rijsbergen, W. B. IJse- baert, F. W. de Bruine, J. Dieleman. A. van Drongelen, W. R. Mirrer, A. H. van Waes, J. J. de Weerdt, J. G. Wisse, M. R. Scheele, Terneuzen; F. de Marée, R. V. Coppejans, J. A. van Doeselaar, D. Fostma, Sluiskil; A. C. J. de Ruyter. Zaamslag; F. L. P. Taelman, Philippine, G. K. Tollenaar, Hoek. Afgewezen 7. (De verklaringen zijn verleend voor het volgen van een overwegend praktische opleiding.) Afdeling autoherstellen: G. A. de Cock. Kuitaart: E. R. J. Doena, Biervliet; W. van Itegem, Hulst; C. Me- chielsen, W. C. Oostdijk, M. C. Pouwels, C. Verlinde, J. C. Verlinde, Zaamsla.g; H. Verstrate, Hoofdplaat: A. L. de Waal, Ossenisse; L, E. J. Weemaes, Klooster zande. Afgewezen 2. Afdeling elektrotechniek: E. J. Boelens, J. M. Bode, R. W. da Roo, A. J. Vermoet, Sas van Gent; P. L. A. Bracke, Sluiskil; A. van Dijkhui zen, J. B, Dooms, D. Geense, J. J. Mole- graaf, G. Neels, J. Rombtut, G. F. A. Scheele, J. de Zeeuw, Terneuzen; P. J. van Es, P. A. Kramer, Hoek, Afgewezen 2. ADVERTENTIE) K,^^Ui,„intt^0eten P3"*1 doeiL Terneuzen; 'j. Muller."stoppeldijk: J. j: buiten hun kennis en kunnen valt Op,A Scheifaut, R. O. Schelfhout. Sluiskil een lts wordt men m de tegenwoordige tijd meer geschikt gemaakt voor een functie dan voor een beroep. Het alge meen vormend onderwijs staat door de voortdurend verder gaande mechanisa tie op de voorgrond. De samenleving van vandaag ziet de heer Spijker meer ais een diplomamaat schappij. Hij drukte daarom de oudere van de geslaagden op het hart hun zoons in een verdere studie te stimule ren. Zich tot de geslaagden richtende, bracht hij hen onder de aandacht, dat ze nu wel de dagschool gingen verlaten, maar er daarmee niet waren. ,Je zullen je keus waar moeten maken, niet door woorden, maar door daden en daar bij moeten, bedenken, dat geen ver draagzaamheid kan worden geëist, zon der oeze zelf ook te betonen', aldus de heer Spijker. Het diploma ontvingen: Afdeling brood- banketbakken: C. A. A. de Brouwer, J. G. van de Velde, Sluiskil; M. Dieleman, P, Goeseije, J. P. Meijer, R, v. d. Meulen, F. A. Salo- j; P. P. Jansen. Huist; A. A. de Ruijter, Axel. Afdeling schilderen: P. F. van Bellen, Hengstdijk; Th. L, Calle, D. F. Klaassen, R. M. A. de Poor ter, R. K. Reijers, Th. F. I. de Vos, Ter neuzen; J. van Dixhoorn, H. de Schep per. Axel; F. P. I. Doolaege, F. E. v, d. Abeele, Th. A. E. Jonkheijm. Westdorpe; J. A. Hamerlunck. Philippine; F. J. Re- morie, Vogelwaarde; B. E. Vermeire, Sluiskil. Afgewezen 1. Afdeling timmeren: E. L. J. van Avermaete. Westdorpe; W. Bertossi, A. Hamelink. M. Jansen. J. P. de Jonge, H. P. Maas, P. C. Meijler, W. P. Nieuwelink, Terneuzen; J. Boo ne, Biervliet; J. M. de Braai, Ch. v. d. Wege, Zaamslag, H. M. J. Elegeert, Koe- Met muziek,, dans en modeshow f 7I Han Verhoosel, IJzendijke; Riet de Vil- ln SCHOOL der. Hoofdplaat; Diana de Wever, Axel en Marly Anclon, Sluis. A/lnvin A ns*ill/-i He,; d1Plom8 van do assistenlentolas IVICLTICL rA TILILLU. werd uitgereikt aan Agnes Bokeiaar. te Oostburg; S-uus Engels, Biervliet; Lia IJZENDIJKE In een feestelijke bij- Faes, Oostburg; Lucia Goossens, Uzen- eenkomst, waarbij ook de ouders aan- dijke; Jacinta Ingels, Biervliet; Yvonne wezig waren, zijn donderdagmiddag in Jansen, Oosfcburg; Marian van Land de huishoudschool Maria Aneilla tel schoot, IJzendijke; In,grid Lievens, tc Jzendfjke getuigschriften uitgereikt IJzendijke; Emmy Martens, IJzendijke aan de geslaagde leerlingen vi mingsklas, assUentenklas en 2e jaars primairon. De diploma's werden namens het NCB-bestuur overhandigd door de heer Kuylen uit Tilburg. De directrice van de school, mejuffrouw A. M. van iMorrelgem, sprak een welkomstwoord. De geslaagden luisterden de diplomauit- relking zelf op met zang, muziek, ballet, volksdans en een modeshow. Het diploma van de tweejarige primai re opleiding werd uitgereikt aan Anita Aerssens, IJzendijke; Elly Kerssene, IJzendijke; Jeannette Boerjan, IJzendij ke; Emma Boogaard, IJzendijke; Godelieve Boonman. Oostburg; Ali van de Bunder, IJzendijke: Marie- Therèse Calus, Sluis: Joke Jansen, Bier vliet; Ineke de Jong, TJzendijke; Monlc - iy Joke Oude Breuil, Sluis; Jacqueline du Puy. Biervliet; Marian Rosséel, IJzen dijke: Ingrid de Smet, IJzendijke; Ria Tanghc, Hoofdplaat; Els Veldhoen, IJzendijke; Emmie Verdonck. Hoofd plaat; Maria Verdurmen, IJzendijke; Antoinette Vermue, Ooatburg: Marleen van Voorenberghe, T.Tzendijke en Mia de Vos, Waterlandkerkje. Het dLploma vormingsklas werd uitge reikt aan Cecile Aernoudts, Sluis; Ti neke Andries. Sluis: Elly Bqun, Bres- kens; Riek Bril, Zuidzande; Anneües van Broekhoven, Oostburg; Mariëtte Buijelc, Biervliet; Ines Flikweert, Bres- kens; Mariëtte Gielleit, Biervliet; Cé cile Groosman, Sluis; Anneke Lannoije, Aardenburg; Marianne Mattheeuws, Sas Gent; Anneües Muliaert, Biervliet:; staat niet in de krant komt niet op de t.v. Va/der Ellen van'd-e Veen, Joke Vis, Ai- Frourke Vis Ria d? Wuif, J-olande Wolf i Koets. J. Lampert, .1 de Visser, J. Za-!Maas, IJzendijke: fngr.d de Maertelae-,Lucia van Pamelen, IJzendijke: Ineke bert de Vries Joep Wiegel, Jeannette I en Eis TiggH.-nan. Niet bevorderd 3 I chariasse te Biggökeéke. I re, Groe.de; Anita van Opdorp, IJzendij- |Pljcke. Schoondijke; Rita Roets, Eede Wieren-ga Toon ten Wol de en Peter (drie) leerlingen. 'Afgewezen: 6 Ike; Ineke Scherbeijn, IJzendijke; Li-en Annie de Smet, Aardenburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 8