Overleg met PZEM over vastrechttarief Bevorderingen hts in Vlissingen ,Maak bij Terneuzen industrieel veer' K. van K. Zeeuwsch-Vlaanderen: Veel meer zout in kanaal C on uTer neuzen Voorlopig bestuur voor havenschap Kanaalzone i o LYCEUM GOES WINNAAR MOGELIJK IN 1970 FLATS BIJ ,TER REEDE' IN VLISSINGEN WEER BOTSING BIJ SINT-ANNA OVET TERNEUZEN WELLICHT MET GRIJPERKRAAN NAAR WIELINGEN GEDIPLOMEERDEN TECHNISCHE SCHOOL TE MIDDELBURG Vlissingse raad: waardering voor nieuwe surveillance van Oolitie EXAMENS 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 28 JUNI 1969 Terneuzen De kamer van koophandel voor Zeeuwsch- Vlaanderen gaat met de PZEM praten over de- nieuwe methode van vastrechtberekening. Dit naar aanleiding van een brief van de winkeliersvereniging in Oostburg, waarin wordt gesteld dat de nieuwe berekeningswijze tot abnormale tariefsverhogin gen (50 tot 75 pet) heeft ge leid. Voornaamste bezwaar is, dat de methode is gebaseerd op piekverbruik. Dat betekent, dat een hoog stroomverbruik tijdens een winkelweek, een modeshow of iets dergelijks het gehele jaar in de tarieven doorwerkt. De kamer vond het een zaak. die ernstig genoeg was om met de PZEM op te nemen. Voorzitter ir R. H. van Krevelen stelde voor een midden standscommissie te vormen, die eerst materiaal moet verzamelen en ver volgens een gesprek kan aanvragen met de PZEM. De heer H. Pallada uit Oostburg wilde nog een stap ver der gaan. Hij vond de vastrechtver hogingen een zaak om door te geven aan het ministerie van economische zaken. Voorzitter Van Krevelen wil de daar liever mee wachten tot er met de PZEM was gepraat. Onder voorzitter F. de Vos zei te veronder stellen, dat de PZEM zelf niet de consequenties van de nieuwe manier van vastrechtberekening heeft be seft. De heer W. Huson meende, dat de nieuwe methode in ieder geval het voordeel heeft, dat d'e berekening is gebaseerd op meeting, inplaats van zoals vroeger op schatting. Maar hij meende dat men zal moeten uitgaan van gemiddelde maxima, in plaats van een absoluut maximum zoals nu. De kamer besloot tenslot te de tariefsverhogingen in een over zicht vast te leggen en tevens ver gelijkingsmateriaal uit andere delen van het land te verzamelen. Zouter TERNEUZEN Er is 'in voorlo pig bestuur geformeerd voor liet, havenschap Terneuzen in oprich ting. De leden willen op korter termijn met de eerste werkzaam heden beginnen. Voorzitter van het voorlopig be stuur is mr J. vaal Aarbsen. com missaris der koningin in Zeeland en voorts namens de provincie het gs-liid, J. M. A. C. van Don gen. burgemeester J. C. Aschoff en wethouder M. de Vos voor de gemeente Terneuzen en bur gemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent. Namens het rijk hebben zitting drs F. W. Dirker, directeur reigionale industriële za ken, vertegenwoordigend het mi nisterie van economische zaken, de heer J. Hagen, inspecteur fi nanciën van 't ministerie van fi nanciën en ir J. Zuurdeeg, hoofd ingenieur-directeur van de rijks waterstaat in Zeeland. Als secretaris treedt op de heer M. F. de Jonge van de provin ciale griffie en als adjunct-secre taris, de heer H. W. Blok van de femeentesecretarie te Terneuzen. ët voorlopig bestuur zou vorige week vrijdag voor het eerst ver gaderd hebben. Daar de vertegen woordigers van "t rijk toen ver hinderd waren, is de eerste ver gadering thans bepaald op 3 september aanstaande. Voorzitter Van Krevelen bracht ook nog even de kwestie van de vervui ling en vcrzilting van liet water in het kanaal Gent-Terneuzen opnieuw derlnndse commissie die niet België onderhandelt over de aanleg van hel Baal hoek ka na al. De heer Aan Kreve len liet dc kanier bovendien weten, VLISSINGEN Het elfde na tionale tennistoernooi te Vlissin- gen is gewonnen door de ploegen van het Goese lyceum. De meisjes finale a werd uitgevochten tus sen het Grotius I uit Heerlen en van het Goese lyceum. De stand was daarbij 33, maar de Goese ploeg had een beter gemiddelde. De Goese jongens streden in de finale tegen het christelijk ly ceum Veenendaal. De Goesenaren wonnen die wedstrijd met 51. De prijzen werden vrijdagavond uit gereikt door burgemeester drs Roe mers in de kantine van het stadhuis. Mr J. W. Muller lid van- het comité van aanbeveling, overhandigde daar de meisjes van het Goese lyceum I de medailles. Namens de spelers sprak Wim Wattez enkele dankwoorden tot de organisatoren. De verdere uitslagen van de finale wedstrijden. gespeeld op de banen Zwanenburg en in de Vlissingse sport hal zijn als volgt: Bij de meisjes won dat het zoutgehalte van het water het christelijk lyceum Veenendaal van sinds de ingebruikname Seheidemond' een 3-3 stand bij ge- we zeesluis sterk is gestegen. Bij; lijke sets maar drie games in het voor- Sas van Gent werd in mei 3000 mil ligram per liter vastgesteld. Eind vorig jaar was dan nog 700 milli gram. De kamer besloot de provinciale VVV 500,ter beschikking te stellen voor het uitgeven van een nieuwe folder over Zeeland, In verband met het aftreden van de heer Van Kre velen werd de heer De Vos aangewe zen als waarnemend voorzitter. De verkiezing van een nieuwe voorzitter zal plaatsvinden tijdens de eerste ver gadering in 1970. deel van Veenendaal Tn de verliezers ronde wonnen de jon gens van de rijksscholengemeenschap .Nieuwdiep' uit Den Helder met 4-0 van het bisschoppelijk college Roer mond. Bij de jongens C I verloor het christelijk lyceum Goes met 3-1 van het bisschoppelijk college Roermond. Kampioen vtn jongens C 2 in de ver liezersronde werd de ploeg van het Koningin Wilhelmina uit Oostburg. In de verliezers ronde meisjes A dolf het Grotius lyceum n tegen de meisjes uit Den Helder met 4-0 het onderspit. Behandeling woningbouwnota in raad Uitbouw van dienstencentrum in Souburg VLISSINGEN Er zal worden tracht om volgend jaar te beginnen niet de bouw van 195 bejaardenwoningen bij het rusthuis ,Ter Reede" in Vlissïngen. Wethouder F. Smit deelde dat vrijdag middag mee aan de raad, in antwoord op een aantal opmerkingen van de he ren P. van de Ven (kvp) en Sj. Jou- stra (pvda) over de recente woning bouwnota van b en w. die zoals ge meld aangeeft, dat er tot 1973 Vlissïngen 2500 woningen gebou moeten worden. Er was bij de raad voldoening o de inhoud van de nota en voor vooruitziende blik van b en w. Wel vroeg de heer Van de Ven met na me de aandacht van het college voot de moeilijkheden, die de corporaties hebbeD om bij premiebouw 10 pet van de kosten ,uit eigen zak' op ta fel te leggen. Wethouder Smit er kende die moeilijkheid, maar gaf de verzekering, dat men niet minder dan 10 pot eigem geld te bouwen. De heer Van der Ven meende, dat er in de komende jaren niet meer behoefte zal zijn aan keuzewoningen. Hij sprak van .uitgeklede huizen' en had er niet zoveel waardering voor. Wel had hij waardering voor de mogelijkheid oni huizen te bouwen voor de toekomstige werknemers in Vlissïngen tegen betaal bare huren. Dan attendeerde de heer Van der Ven op de bouw van bejaar denwoningen en de noodzaak van' een dienstencentrum. Hij informeerde op dit stuk van zaken naar de plannen om het |Souburgse centrum uit te breiden tot i heel Vlissingen. Wethouder G. Ja.nsen beaamde dat het Souburgse centrum voortreffelijk werk verricht en dait er plannen zijn tot uit bouw. waarbij ook wordt gedacht aan overname van de exploitatie van de be- jaardensoos, terwijl men voor verdere uitbouw wacht op de bouw van de flats bij Ter Reede om dan na te gaan hoe men van seze woningen in de plannen gebruik kan maken. Wethouder Smit onderstreepte, dat keuzeplanwoningen in feite de goedkoopsite woningen zijn, ook in huur, vanwege de rijkssubsidie en was het niet helemaal eens met de kwalificatie .uitgeklede huizen'. Op vragen van de heer Joustra betoog de deze wethouder, dat men in de wo ningbouwnota de saneringsgebieden buiten beschouwing heeft gelaten: ,Je krijgt daar niet meer ruimte, je ver bouwt er als het ware alleen'. Hij kon ook niet zeggen, of de saneringsplan nen binnen de periode tot 1973 aan reali se) ng toe zijn, met name ten aanzien va.n de Palingstraat: er is volgens hem nog geen zekerheid over de zeewering Oranjedijk. De raad nam de woning bouwnota verder voor kennisgeving aan. Carillonspel te Veere VEERE Zaterdagavond 28 juni zal het historische carillon van hét stad huis van Veere worden bespeeld dooi de stadsbeiaardier van Veere. Piet Broerse. Zijn programma bevat originele stukken voor beiaard, voliksliedbewenkingen en 'licht klassieke muziek. Het concert duurt van 8 -9 uur. Wegens vakantie van deze beiaardlier zal het carillon te Veere in de maand juli worden be speeld door Thijs Ferwerda, musicus te Vlissingen en wel donderdagamiddags van 3-4 uur e.n zaterdagsavonds van GROOTSTE TER WERELD TERNEUZEN Het overslagbe drijf Terneuzen (Ovet NV) wil, als dat noodzakelijk blijkt, haar nieuwe 16 tons grijperkraan (in zijn soort de grootste ter we reld) inzetten bij lichtingswerk- zaa.mheden ten westen van de Wielingen-doorvaart. Daardoor TERNEUZEN Op liet kruispunt St- Anna bij Terneuzen is vrijdagmiddag weer een ernstige aanrijding gebeurd. Mevrouw M. W. Q. uit Terneuzen ver leende geen voorrang aan een personen auto bestuurd door P. de H. uit Eind hoven. Op de tweede rijbaan van de pro vinciale weg Sluiskil-Zaamslag ontstond daardoor een botsing, waarbij beide au to's zwaar werden beschadigd. De H. moest zich onder doktersbehandeling la ten stellen. Eveneens door een voorrangsfout ont stond op de westelijke afrit van de ka- naalbrug bij Sluiskil een aanrijding tus sen twee Belgische personenauto's. H P. uit Antwerpen liet de doorgang niet vrij voor zijn landgenoot H. C. uit Ert- velde. Beide auto's werden flink bescha digd. Er was geen persoonlijk letsel. Op de foto: Een overzicht van de schade die ontstond bij de aanrijding op het kruispunt St-Anna. (Foto PZC) Aan de hogere technische school ie Vlissingen werden bevorderd van klas Wl naar klas W2; A. J. Bax, Vlissin gen; R. F. J. de Booij, Kloosterzande; W. Bosselaar. Aagtekerke; M. Dek, Kruiningen; R. H. M. M. Deveneijns, IJzendijke; J. J v. Hoeve. Aardenburg; A. Huibregtse, Westkapelle; J. A. Kod de, Nieuw- en Sl-Joosland; R. L. Lau- man, Heinlcenszand; C. Meerman, Vlis singen; J. W. van Meerten, Goedereede; M. A. M. de Milliano, Waterlandkerkje; J K. Slock. TerneuzenA. P. Stroo, Souburg, S. de Visser. Middelburg. 1 herexamen. 4 afgewezen. Bevorderd van klas W2 naar klas W3; P. W. A11 aart, Middelburg; F. J. de Bakker, Terneuzen; C. Bimmel, Vlissin gen; L. A. de Jong, Philippine; J. P. 'Lamp,er, Yerseke: M. C. P. A Ruy- ten, Vlissingen: A. van Stee. Vhssin- gen; J. van Vaardegein, Westkapelle; J. Vermaat. Souburg; H. D. L. M. de Vlieger, Ko.ewacht; R, J. de Vries, Mid delburg. 1 herexamen, 2 afgewezen. Bevorderd van klas W3 naar klas W4; L. T. B. de Cooker, Sas van Gent; B, A. Corstanje, Grijpskerke; J. W, Hament, Vlissingen; D. G. Kooman, Middelburg; R. E. Kopmels, Vlissingen; S. J. Kui pers, Souburg; L. W. van de Linde, Middelburg; W. J. Lucieer, 's-Heer- Arendskerke; A. J. Platteeuw, Vlissin gen; G. H. P. Staal, Sas van Gent: G. R. Teunissen,-Vlissingen; F. M. van der Welle, Vlissingen. Bevordei-d van klas El naar klas E2: R. P. de Bruijne, Vlissingen; R. C, M. Carton. Vlissingen; P. A. Cornells, Phi lippine; A. P. Deurwaarder, Oostburg; P. Germing, Goes; A. J. Guldemona, Oostkapelle; H. B. Hanny. Axel; A. A. J. Kostermans, Zierikzee; J. Millenaar, Vlissingen; R. P. Millenaar, Vlissingen; W. Sandee, Kamperland; J. M. Schelf hout, St-Jansteen; M. K. Smit, Vlissin gen; A. J. M. Smulders, Hulst; W. Volmer, Oostkapelle; J. Sommeijer, Ove- zande. 3 herexamen, 5 afgewezen. Bevorderd van klas E2 naar klas E3; W. R. Bliek, Terneuzen; A. L. L. Cal- le, Terneuzen; C. P. Flu rit, Terneuzen; R, C. R. Goossens, Biervliet: J. van de Griek, Terneuzen; H. L. A. M. Janssen, Kloosterzande; W. Jumelet. Bruinisse; F. P. van Kruijssen, Eede; I. A. Lu- teijn, Zuidzande: B. J. P. Scherbeijn, Oostburg; A. Sprutjt, 's-Heer-Arends kerke. 1 heresamen. Bevorderd van klas E3 naar klas E4 S. G. Berks, Goes: J. B. Biondina, Mid delburg; J. H. de Boer, Breskens; C. P. J. Filius, Yerseke; J. H. Gasille. Koude- kerke: C. L. M. Goossen, Axel, F. H. Greiner, Vlissingen: A. J. van der Hooft, Oostburg: W. J. Pouwelse, Middelburg; H. W. Raes, IJzendijke; P. A. Scher- i:Aan de techinische school Molenwater ZOlldeD schepen ongeacht hun Middelburg werden de volgende leer lingen gediplomeerd: Timmeren 3 A: J. van Beekhuizen, Westkapelle; C. Bou- terse. Kamperland; D. Brasser, Koude- kerke; J. Crucq, Nw-St-Joosland; B Dekker. Grijpskerke; J. J. Dingemanse, Koudekerke; P. Duine, Middelburg; H. Geertse. Aagtekerke; P. A. Houmes, Westkapelle; F. Klap, O.W. Souburg W. Kleinepier, Domburg; L. J. de Lan ge, Middelburg; W. Lauws, Aagtelcerke; A. de Nooijer, Aimemuiden; P. Roelse (prijs), Ritthem; J. C. M. Vermeule, Middelburg. De heer F. de Vos, die tot rn. dit jaar het voorzitterscha van de Zeeuws-Vla,amse ka waarneemt, overhandig; Van Krevelen blor- (Foto: PZC) Slot van pagina 1) voor nijverheid en handel. ,Dit resulteerde in het teleurstellende feit, dat de commissie naast het Terneuzense tracéé geen alterna tieven heeft vermeld', zei hij. Over de periode waarin hij zelf vooi- zitter was van de Zeeuwsch-Vlaa.m sche kamer van koophandel zei d' heer v. Krevelen dat er op 'n aantal terreinen veel is bereikt. H(j noem de inspraak bij diverse beheerscolle- ges, een betere benoemingsprocedure van de leden, inspraak van werkne mersorganisaties. Over samenwerking in de streek zei hij van mening te zijn dat het daaraan nog wel eens ontbreekt. ..Misschien dat de ge- Constructiet Namens de kamer va,n koophandel .verd de heer Van Krevelen toege sproken door de heer F. de Vos, die tot eind dit jaar het voorzitterschap /.al waarnemen. Dhr De Vos meen de, dal de scheldende voorzitter in veel zaken een constructieve bijdra ge heeft geleverd. ,Het moet u goed doen', zei hij, ,dat veel van de door ii bepleitte voorzieningen er zijn of op het punt staan tot stand te ko men'. Een bijzondere verdienste acht te hij het tot stand brengen van goe de verstandhoudingen tussen de ka mer en rijksoverheid en rijksdiens ten De heer Van Krevelen werd eveneens boegesproken door de nestor van de kamer, de heer Biesbroeck uit Hulst. Namens de kamer van koophandel overhandigde de heer De Vos een oude kaart van Zeeland als i fscheldsgesehenk. Op een receptie in ,De Halle' te Axel kwamen zeer velen gistermiddag per soonlijk afscheid nemen van de heer en mevrouw Van Krevelen. Naast provinciaal bestuur en provinciale diensten alsmede het Zeeuwse be drijfsleven m al zijn geledingen wa ren ondermeer vertegenwoordigd de Zeeuwse landbouworganisaties, ge meentebesturen. de kring van werk gevers in de kanaalzone, vakorgani saties, het ETI, de kamer van koop handel voor Midden- en Noord Zee land, en sociale en charitatieve in stellingen. grootte de Westerschelde kun nen opvaren. De Scheur-Wielingen vormt mo menteel nog een drempelalleen schepen met een diepgang van 40 tot 43 voet kunnen er, reke ning houdend met het getij, passeren. Wanneer de nieuwe grijperkraan naar de Wielingen zou worden overgebracht moet het apparaat alleen nog enkele (wettelijke verplichte) verande ringen ondergaan. Deze mededelingen deed vrijdagmiddag de heer Y. Simenel, directeur van Ovet, aan boord van het motorschip .Mineral Gent.' op een ontvangst die het bedrijf hield bij de ingebruikna me van de 16 tons kraan. De appa ratuur is gebouwd door de NV ma chinefabriek Figee in Haarlem. De kraan staat op een ponton bij 17 m. Als eerste karwei lichtte hij vrijdag d'e .Mineral Gent', die met een lading van 66.000 ton erts voor .Sidmar' in Zelzate uit Brazilië kwam. Op de rede van Terneuzen raakte het schip 16.000 .ton kwijt. Bij de ingebruikname van de grijper kraan spraken aan boord van de .Mineral Gent' ook wethouder M. de Vos van Terneuzen, die de appara tuur een bijzondere belangrijke aan winst voor de Terneuzense haven (de derde van Nederland) noemde. ,Fi- gee-directeur de heer Van Dijck en de heer F. de Meijer, die Ovet met de aanwinst complimenteerde na mens .Havenbelangen'. Het. overslagbedrijf Terneuzen werd in 1957 gesticht, aanvankelijk met het doel om Libertysehepen te lichten die met hun volle lading niet door het kanaal Gent-Temeuzen konden va ren. De laatste jaren is de Liberty- categorie steeds meer vervangen door schepen van vele tienduizenden ton nen. In de twaalf jaar dat Ovet be staat heeft het bedrijf bijna 8% mil joen ton ovengeslagen. VLISSINGEN De Vlissingse raad heeft vrijdag' zijn waardering uitgespro ken over de. opzet van de systematische surveillance, dal de korpsleiding van de gemeentepolitie in de Scheldestad heelt ontworpen. Uit vrjjivel alle frac ties werd die waardering naar voren gebracht,. De heer H. van Royen (pc) zei, dat het plan hem bijzonder had aangespro ken en wees erop, d'a.t men dit als eerste gemeente In Nederland In de praktijk heeft gebracht De heren De Priester (pvda) en W. P. Hamerlinck (kvp) on derstreepten die opmerking. De heer De Priester attendeerde in dit verband ook op de openbaarheid en het belang daar van. ook voor de politie. Burgemeester Roemers zei in antwoord op een vraag van de heer Hamerlinck dat het sys teem door een aantal gemeenten is over genomen. Hij noemde in dit verband Middelburg, Goes. Terneuzen. Rotter dam. Assen en Veenendaal. Ook hij maakte gewag van zijn waardering voor het werk van de commissaris van poli tie en de korpsleiding op dit stuk van zaken. Benoeming onderwijzeres Mevrouw J. A. Ramondt-van der Slakke uit Schoondijke is benoemd tot onder wijzeres aan de lagere school van de christelijke nationale schoolvereniging .Immanuel' te Oostburg. Verklaring voor praktijk. J. C. Davidse, Meliskerke; B. J. Dijke, Arnemuiden; P. Huiszoon, Middelburg; Niet gediplomeerd: 1 leerling. Timmeren 3 B: M. van Buizen, Arnemuiden; K. Boonc, Westkapelle; C. W. Bosschaart, O.W.- Souburg; J. W. van Dam, Middelburg; S. Duinhouwer, Middelburg; M. Geuze, Middelburg; C. Jacobsen (pr), Seroos- rke-2; J. Jobse, Oostkapelle: M. Louws, Aagtekerke; A. Maljaars (prijs), Se- rooskerke-2; J. Minderhoud. Aagte lcerke; B. de Ridder, Arnemuiden; W. P. de Rijke, Serooskerke W; J. Schets, Ar nemuiden; C. Vreke, Serooskerke-WW. K. Watt el, Serooskerke-W; J. Wester beke, Westkapelle; W. Wondergem, Oostkapelle. Verklaringen voor praktijk- A. C. W. Cevaal, Middelburg; G. H. de Koek, O.W.-Souburg; I. Onderdijk, Se rooskerke. Metselen 3 B. van Belzen, Arnemuiden; M. van Belzen (prijs), Arnemuiden; M. Delle- beke. Nw-St-Joosland; C. L. Huibrecht- se, Wissenkerke; P. Jongepier, Westka pelle; G. A. v. d. Kreke, M'burg; G. L. v. d. Linde, Middelburg; A. Moens, Nw-St,- Joosland; W. F. Murk, Domburg; S. d£ Nooijer. Arnemuiden; C. Roelse, Melis kerke; P. J. van Söhooten (prijs), Bres kens; J. de Visser, Rltthem; R. Walra ven, Nw-St-Joosland; S. Waittel, Seroos- kerk-W. Niet gediplomeerd: 3 leerlingen. Schilderen 3 C. van Belzen, Arnemuiden; C. Boo gaard (prijs), Grijpskerke; J. Boogaard (prijs), Arnemuiden; C. A. Corré, Dom burg; D. Kodde, M'burg; M. P. La/turn ett ten, O.W.-Souburg; F. J. Louwse, Mid delburg; J. Manteijn, Arnemuiden; P. Nanuru, O.W.-Souburg; P. J. Sanderse, Meliskerke: F. F. Sinay, Middelburg. Niet gediplomeerd: 2 leerlingen. Metaalbewerken 3 A. H. Bekenkamp. Middelburg; P. D. Hu- man, Muddelburg; J. Janse, Middelburg: A. Kamermans. Middelburg; C. J. de Kroo Koudekerke; I. P. Labeur, Middel burg; H. van Leerzern, Middelburg; A. Maljers, Veere; J. R. Masius, St- Laurens; J. J, v. d. Ouden, Middelburg; M. Patty, Koudekerke; R. J. A. Roose, Midedlburg; W. Sinaij, Koudekerke; H. Sleijpen (prijs), O.W.-Souburg; J. W. F. van Waarde, Middelburg: F. J. Wiies- sner, Vlissingen. Verklaring voor praktijk: A. Boogaard. Domburg: A van Hors- sen, Middelburg; A. P. Vermeulen, Middelburg. Niet gediplomeerd: 1 leerling. Metaalbewerken 3 B: P. v. d. Bosse, Ritthem: M.. Corbijn, Vrouwenpolder; P. J. Gideonse, St-Lau rens; A. Janse, Aagtekerke; L. Jobse, Serooskerke-W; A. Kodde, Gapinge; W. Louwerse. Serooskerke-W; R. A. C. Nijssen, Middelburg; J. Ovaa, Ritthem; M. Paitiasina, Middelburg; M. Patty. Koudekerke; L. J. Petiet, Middelburg; A. Riemens, Serooskerke-W; .1. J. Speijer Middelburg; O. S. S. Wonmaly, Middel burg; P. M.'Wijkhuijs (prijs), Bigge- kerke. Verklaring voor praktijk: M. Geldof, Veere. Niet gediplomeerd: 1 leerling. Metaalbewerken 3 C: K. van Breda, Westkapelle; C. Brouwer, Domburg; A. C. Dominicus (prijs) kerke; J. Matthijsse. Meliskerke; L. G. C. Menig, Middelburg; K. R, Meijering, St-Laurens; G. C. de Nood (pr), Gapin- fe; P. M. Platschorre, O.W.-Souburg; M. e Rijke, Oostkapelle; F. J. Scheepers, Vlissingen; J. Schuit, Middelburg; D. van Sluijs, Middelburg; E. M. Szara- finski. Middelburg; J. W. Vendevielle, Middelburg; R. Verschiere, Middelburg; E. C. Vogel, Middelburg; D Jv Wille- boordse, O.W.-Souburg; L.-de Wolf, Me liskerke; J. H. van Wijngaarden. Mid delburg. Niet gediplomeerd4 teerlj ngeh. Autoherstellen 4 A: C. Boone. Middelburg; M. M. Coppool- se. Grijpskerke; G. J. den Dekker, Hoe- dek enskerke; J. Euser (prijs). Middel burg; J. P. D. Gehrmann, Vlissingen; J. P. Hengst, Westkapelle; M. A. J. va.n Hese (prijs), Vlissingen; J. van Keu len, O.W.-Souburg; C. M. v. d. Linde. Vlissingen; P. T. Meerman, Nieuwdorp; J. Poppe, Veere; M. A. de Pree, O.W.- Souburg. Autoherstellen 4 B: J. Barentsen, O.W.-Souburg; B. J. van Dijk Soerewiin, O.W.-Souburg; B. Jon gepier, Middelburg; J. Kwekkeboom, Nw-St-Joosland; P. Lievense (prijs), Middelburg; P. Moes, Middelburg; P. J. Onderdijk. Veere; J. P. Oreel, Zou tel an- de; A. J. Rottier (prijs), Vlissingen; C. J. Verhuist, Middelburg;; D. J. J. Ver maas, Arnemuiden: R. G. Wannée, O.W.- Souburg; A. Wondergem, Serooskerke-2. Niet gediplomeerd: lleerling. Brood- banketbakken 3; F. L. Dobbelaar. Middelburg; W. J. Dij ke. O.W.-Souburg; J. de Feijter, Lewe- dorp; R. M. Goosen, Vlissingen; M. van Gorsel, Middelburg; D. F. J. M. Jonge pier. Domburg; M. J. Kouwet-, Middel burg; II. C, Lindenberg, Middelburg; J. C. Marckelbach, O.W.-Souburg; W. P. Midavaine, Oostkapelle; B. K. Oele, Koudekerke; I. v. d. Pas, Middelburg; A. M. Pourchez. O.W.-Souburg; W. J. F. Reijnhout, O.W,-Souburg; T. Snijders, W. J. Vermeule (prijs) Middelburg; H. C. de Vis (prijs), Vhssingen; R. Won dergem, O.W.-Souburg; P. F. Zech, Mid delburg. Verklaring voor praktijk; J. A. de Bruijn, Middelburg. G. de Groot, Middelburg; J. C. den Her der. Seroosikerke-W; H, J. v. d. Hiele, Middelburg; N. Jacobse, Middelburg; P. C. Kagenaar, St-Laurens; A. Melis, Zoul.elandi'; A. de Pagter, RitthemIC. R. arinussa, Middelburg; N. J. G. Wein- I berg. Middelburg ELECTROTECHNTEK 4: P. J. Appels, Middelburg: J. A. de Bokx, Middelburg; C. J. L. Brinkhuis, Mid delburg; P. van Eenennaaon, Middelburg; L. J. Lievense, Westkapelle; A. Linden- berg, Middelburg; P. Louwerse, Seroos- Aan de Nederlandse economische hoge school te Rotterdam slaagden voor het kandidaatsexamen in de economische wetenschappen de heren C. Hamelink, Zaamslag: C. L. de Hooge, Zierikzee, en B. B. Hoogendoorn, Goes. Aan het theologisch studiecentrum te Breda is geslaagd voor mo theologie tweede graads bevoegdheid, mevrouw W. M. Buissing-van Beers te Middel burg. Aan de hogere hotelschool te Den Haag slaagde de heer I. B. C. de Nooijer te Mfldelburg. Aan de modevakschool te Breda slaag den voor costumière Rinek Haege te Biervliet, voor coupeuse Katie Guillam te Hoek en voor coupeuseleidster Jean- net v. d. Vijver te Hoek. De 17-jarige H. Geense te Krabbendijke behaalde te Bergen op Zoom het diplo- - gezel-schilderen. Te Breda slaagden aan de modevak school Ensaid voor tailleuse, mevrouw Grootjans en voor costumière mevrouw Bieze, beiden te Vlissingen. MIDDELBURG Aan de lagere tech nische school te Miiddelburg zijn ge slaagd voor het schooldiploma van het Seml-parttime onderwijs timnieren, met selen en schilderen. Afd. tiimimeren: H. van Alphen te West kapelle, D. R. van Beek te Souburg, J, A. v, d, Broeke te Veere, B. C. Ca.ljouw te Aimemuiden, C. Clarisse te Bigge- kerke. N, Jongepier te Middelburg J. C. va.n Loon te Middelburg J. 1. Pleijte te Middelburg M. de Rijke te Middelburg. J. D. Scnroevers te Ar nemuiden; J. van SpTunter te Middel burg, J. J. M v. Tongeren te Middel burg. P. van Vaardigem te Westkapelle, J. P. Walraven te Middelburg. C. A. Wal raven te Nw. en St. Joostland, P. Wijk huis te Oostkapelle, Afd. Metselen: J. Janse te Ritthem, J.. Lauwer.se te Middelburg, A, P. Piieterse te Middel burg, J. A. G. v. Schoote be Breakers. Afd. Schilderen; P. Castel te Oostka- Goes; J. Schop, Goes. Bevorderd van klas WW1 naar WW2: C. G. Bakker, Kamperland; L A. B. van Bastelaere, Westdorpe; A. C. H. Blok Kapelle: H. Bokhorst, Middel burg; M. L. P. van Campen, Hans- weert; J. L. Clement, Kats; M. D. Da.- vidse, Middelburg; A. Francke, Arne muiden; A. J. Geluk, Noord/gouwe; H. L. ten Hacken, Vlissingen: H. L. Heyt, Vlissingen: B. F. de Jonge, Goes; A. C. de ICeuninck. Nieuwvlieit; D. de Kok. Nieuwdorp; J- L. Krijger, Goes; J. W. M. Lambert, Oostburg: J. Marinissen, Middelburg: E. M. de Nood, Vrouwenpol der; J, Pais, Schoondijke; A. A. van de Plasse, Nieuwdorp; A. Provoost, Dom burg; F. C. Roose, Kloetinge; P. Stroo. Zoutelande; J. E. M. Smet, Nieuw-Na- men; W. G. Versloot, Terneuzen; L. van der Weele, Vlissingen. 1 herexamen 3 afgewezen. Bevorderd van klas WW2 naar klas WW3: A. P. Abrahamse. Kortgene; N. C. Beuzenberg, Aardenburg; C. H. Bei je, Veere; R. P. H. Clement, Goes; C. P. Hamelink, Overslag; K. A. van den Hoek, Kerkwerve; G. W. Jansen, Terneuzen; C. J. Kooman, Middelburg; A J. Maljaars, Middelburg; C. J. van Sluijs, Biggekerke; M. C. Tazelaar. Kats; G. C. Verschure. Wemelütnge; O. E. de Vries, Middelburg. WW4: C. F. van Bremen, 's-Heeren- lioek; J. Fassaert, Hulst; I. de Feijter, Bussuni; J. I. Hennekeij. Groede; K. J. Huibregtse, Middelburg; E. P. Klaassen, Middelburg; D. C. de Kuijper, Middel burg; L. I. de Lijser, Cadzand; P. L. J. de Pauw, Hansweert: T. J. van der Peijl, Kloetinge; P. Poelman, Middel burg; N. C. Poortvliet, Kortgene: J. F. J. Priem, Ovezande; C. H. Stange, Mid delburg; H. J. G. Uitterhoeve, Hoede- kenskerke; A. C. v. d. Weele, Kloetingej K. Zu,urntan, Souburg. Bevorderd van het voorbereidend jaar naar de le klas: M. A. Barmink. Vlis singen; P. R. van de Bilt, Axel; M. van Damme .Heinkenszand; J. J. Diele- man, Zaamslag; W. M. de Feiter, Goes; C. Janse. Middelburg; G. J. C. Ka.Ia.nd, Westkapelle; J. Kwekkeboom, Middel burg: N. W. Luitwieler, Middelburg: W. M. M. Menheere, Vlissingen; K. Min derhoud. Grijpskerke; J. J. E. M. Reij- niers, Aardenburg; J. D. Schagen, Vlis singen: R. P. Z. G. Vervaet, Westdorpe; L. T. van Vugt, Oude-Tonge; L. C. van der Weel, Middelburg; W. J. A. Willem- stein, Hulst; J. Baaijens, Middelburg; I. J. Basting, Retranchement; W. de Bruijn, Souburg; L. Ohamalaun, Kwa- dendamme; A. L, Dees, Zaamslag; P. .1. Ego-ermont, Kloosterzande; J. J. Geerse, Middelbare'; D. Goedhart, Arnemuiden; D. J. de Groote, Goes; P. D. G. Hart- mans, Zierikzee; H. Heijstek, Vlissin gen; C. M. de Kam, Souburg; A. J. Kribbe. Goes: M. L. Meulenberg, Goes; A. Schakel, Goes; P. J, W. de Vrieze, Kloetinge; H. Walhout, Borssele: H. J. H. Weststrate, Hansweert: P. Adriaansen, Rijen; W. J. Besuijen, Mid delburg; W. J. Dees, Philippine; J. G. Doedens, Oude-Ton,ge: K. P. Faasse." Westkapelle: C. Hesseling. Domburg; A, Jansen, Axel: P. Krigêr. Bruiniss" A. Marinissen, Middelburg; W. E. M. -T. de Milliano, Waterlandkerkje: C. P. de Ruisscher. Biervliet; A Snelleman, Middelburg: R. Wolf. Middelburg. 4 herexamen, 29 afgewezen. KERKELIJKE MUTATIES NED. HERV. KERK Beroepen te Andel, te Polsbroek, te Schoonrewoerd, te - Tholen, te „Vlïst en. te Zegveld; G. C. Kunz, kandidaat te Delft. Beroepen te Lienden: D. C. van Wijnen te Goedereede. Beroepen te Wór- mer: M. den Duik, kandidaat te Heem stede. Beroepen te Nunspeet: C. van Schoonhoven te Vreeswijk. Beroepen door de generale synode tot predikant: voor buitengewone werkzaamheden (ten dienste van het Ned. Bijbelgenootschap) W. C. Verstoep te Assen. Beroepbaar- stelling: kandidaat G. C. Kunz, West plantsoen 110 te Delft is beroepbaar. Bedankt voor Waarder: G. van Estrik te Genemuiden. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam, Hilligersberg J. van der Wal te Zwolle. Beroepbaar stelling: de classis Kollum heeft prep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard kandidaat J. G. J. Echten, pastorie ge- reformeerde kerk te Eestrum (in de maand juli: Molendijk 82 te Den Bom mel). GEREF. KERKEN VRIJGEM. Bedankt voor Steenwijk: H. Mostert te Harderwijk. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Maassluis, Murmerwoude. Naarden en te Schiedam: R. van Beek, kandidaat te Ede en; B. de Romph, kan didaat te Apeldoorn. Tweetal te Deven ter en te Sneek: H, Last, kandidaat te Apeldoorn en R. van Beek, kandidaat t.e Ede. Tweetal te Wormerveer: A Bakker, kandidaat te Broek op Langen- dljk en H. de Graaf, kandidaat te Nieuw Vennep. Tweetal te Noordsche- schut: A. Bakker, kandidaat te Broek op Langendijk en H. Last, kandidaat te Apeldoorn. Tweetal te Eemsdijk: H. de Graaf, kandidaat te Nieuw Vennep en B. de Romph, kandidaat te Apeldoorn. Tweetal te Gorcum: H. de Graaf, kan didaat te Nieuw Vennep en H. Last. kandidaat te Apeldoorn. Beroepen t.e Drogeham en te Sliedrecht: R. van Beek, kandidaat te Ede. Bedankt voor Londen, Ontario Canada, (Canadian ref. church): P. den Butter t.e Bunschoten. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Rotterdam Zuidwijk: C. A. Th van Stuyvenberg, kandidaat te Bo degraven. VRIJE EVANG. GEM. Beroepen te Dordrecht H. Raven te Utrecht Centrum, die hiervoor bedank te. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Beroepen te Schenpenisse kand. Tj. de Joing Gen deren. Mutaties onderwijs Mej. M. Bra.oke, onderwijzeres aan de rk-meisjesschool te Aardenburg werd benoemd te Axel. In verband met de werking van de mammoetwet, wordt de vgio opgeheven, Zuster M. Siigefoerta blijft verbonden aan de rk-meisjesschool. pelle, D. v.d, Heijde te Vrouwenpolder, A, W. Joosse te Mid'delbung. A. Jozi- asse te Westkapelle: J. P. Sehaalje te Middelburg. M. W. van Tilburg t.e Souburg, J. Wijkhuis te Oostkapelle G. Zuidema te Vlissingen. Aan de Sint-Michel-mavo te Roosendaal slaagde1 voor het diploma A. H. J. Rijs- tenbïl te Sint-Philipsland. Aan de rijksopieldingsschool voor kleu terleidsters te Middelburg slaagden voor het diploma verbonden aan de r-k gods dienstcursus voor kleuterleidsters als teken van voldoende kennis: Monique Damme, IJzendijke: Betty van Lie- Goes; Ingrid Lippens. Aardenburg; Slmkije Metz, Vlissingen. Bij de gehouden examens van de eerste Nederlandse modevakschoolvereniging .Ensaid' slaagden te Breda, voor coupeu se: mejuffrouw NM de Graaf te Koude kerke; voor tailleuse: mejuffrouw S. Rem Ij n te Serooskerke; voor costumière: mejuffrouw H. Houmes te Middelburg, mejuffrouw A. Kesteloo te Koudekerke, mejuffrouw G. Lantinga-Van der Hei de te Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 32