Okker klopte Crealy Dopingcontrole in Tour op leest geschoeid nieuwe EDDY STRAKS AL IN 'T GEEL Pechvogels in TT TRANSFERS Pirard naar FC Twente Wielertitels wan Zeeland Profs in Kruiningen Middelburg- Roermond op tv Ook Pancho Gonzales (41) bij laatste zestien II KAPITALEN TE VERDIENEN EXTRA MEDISCH RONDETEAM SIJBRANDS NOG STEEDS VOOROP AMATEURS IN BERGEN HEEL VER ACHTER OLYMPUS KAN PROMOVEREN Niets verliezen Geknapt Qonzales held Fien doden bij voetbalstrijd ZATERDAG 28 JUNI 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ROUBAIX (GPD) De do- pingscontrole in de Tour de Fran ce kan, althans wat de dertien ploegleiders betreft, geen moei lijkheden meer opleveren. Na ruim drie uur vergaderen in een van de uithoeken van een leeg staande fabriek in Roubaix, tot permanence verheven, verklaar den de kapiteins van het wieler- leger zich akkoord met het door de Franse wielerbond voorgestel de, en inmiddels door de interna tionale wielrenunie (UCI) over genomen, onderzoek op stimulan tia en de straffen bij een positief resultaat na die controle. Dat betekent <lat elke dag drie ren ners onmiddellijk na de etappe een gecontroleerd plasje zullen moeten doen. Dat kunnen de eerste drie aan komende coureurs van een rit zijn, de drie hoogst geplaatsten in de algemene rangschikking na die etappe of zo maar drie willekeurige renners. Da gelijks zul één man die drie mogelijk heden tijdens de koers door de voor zitter van de internationale jury wor den gekozen door het trekken uit een drietal enveloppen. De nummers van J0-6-13W 2* RIT 181,5 km l BRUSSEL MAASTRICHT Qtsi-fiEtus-wuMi ^Vwovf Ptrwijs^ ChaudtootoïnZp bittere tranen schreide, hier vanavond in de tijdrit zal starten. Vissers. ,Ik mocht voor Van der Vleuten alsnog een plaats inruimen in de ploeg, maai dat kan ik toch niet doen. Nu nog een renner te passeren, dat zou waan zin zijn'. Heeft de Tour de France, wat de ploegleiders betreft, vanavond een vlekkeloze start, de renners jubelden bepaald niet meteen over het bereikte akkoord. Jan Janssen bv. wenste vast te stellen dat «Ie .knechten' zich weinig aan een achteruitzetting van 15 minuten gelegen zullen laten liggen. ,Wat heb je nu te zeggen over een kwartier, als je toch al uren ach ter in Parijs arriveert. Als het nodig is om hun kopman te beschermen want daar zijn het tenslotte knech ten voor zullen ze dat risico van een kwartier best willen lopen'. Jan Janssen vatte terstond het plan op over deze .moeilijkheid' zijn colle ga-vedetten eens te raadplegen, zo dat het niet uitgesloten mag worden geacht dat in de ochtenduren van van daag ook de renners het nieuwe do- pingsreglement nog eens uitputtend hebben doorgenomen. de drie willekeurige coureurs worden iedere dag opnieuw door een interna tionale jury bepaald. Blijkt een renner gedrogeerd, dan wordt hij zoals de Franse wieler bond dat onlangs bekendmaakte een kwartier achteruit gezet in de al gemene rangschikking en hij weet zich belast met een maand voorwaardelijke schorsing. Een tweede .positief' bete kent uitsluiting uit de ronde en een schorsing van vier maanden (drie maanden plus de effectief geworden voorwaardelijke straf). Willem li-ploegleider Ton Vissers glimlachte in de heksenketel van be drijvigheid onder de aangenomen be sluiten. .Ik dacht, dat wij hier alle maal, ook de renners, tevreden mee moesten zijn. Waar ik zeker ook blij mee ben, is het besluit dat bij elke controle eeu ploegleider annex direc- tour-sporlaf, aanwezig zal zijn. Dat geschiedt hij toerbeurt. Een ploeglei der zal dus vrijwel altijd de drie voor de dopingscontrole aangewezen art sen bij renners van een andere stal begeleiden, al is het natuurlijk altijd ROUBAIX: Het tourkorps' is al he lemaal in rondesfeer: hier een ren- nerigrapje tijdens de medische keu ring. De Italiaan Dino Zandegu en zijn landgenoot Felice G-imondi hebben het even van de artsen overgenomen. Vol verwachting klopt hun hart ROUBAIX (GPD) In een regenachtig Roubaix, dat zich nog slechts voorzichtig aan de Tour de France overgeeft alleen over ijverige agenten weten de juist weg naar de permanence van de nionsterorganisatïe te wijzen kijken 42 wielrenners wat verbaasd om zich heen. Het zijn de debutaten in de ronde, die voordien nog niet konden bogen op een zo groot aantalbeginnelingen' in het 130 koppen tellende veld. In de morsige Noordfranse stad vallen' die debutanten ook niet meteen in de sfeer, die ze zich, als jong cou- reurtje met koortsige dromen in de richting van roem op de Franse wegen wellicht hadden voorgesteld. ROUBAIX (ANP) De wielrenne rij mag dan vooral door de dopingaf- faires van de laatste tijd in een kwaad daglicht zijn gekomen, loeli vinden de heren Goddet en Levitan nog grote bedrijven en firma's bereid gróte sommen in de Tour de France te steken. DH jaar is er voor de renners weer meer te verdienen dan in 11168. Er is een prijzenpot Man totaal 565.000 nieu we Franse franken (dat is ruim 410.000 gulden). Een bedrag om u tegen te zeggen HOOGEZAND (ANP) De uitsla gen van de vrijdag gespeelde partij en voor het internationale brnntadam- toernooi zijn: eregroep (vierde ronde Adjied.1 (Suri - Kuyken (Zwits 0- Wiersma (Ned) - Sijbrands (N'ed) 1-1. Koeperman (Rus - Andreiko (Rus) 1-1. Van Dijk (Ned) - Bron string (Ned) 1-1. Agafonov (Rusi STRING (Ned) 1-1. Agafonov (RusI - Smith (VS) 1-1. Baba Sy (Sen) - MÏ- sard (Fr) 1-1. Stand na vier ronden: 1 Sijbrands 7 ounten. 2 Andreiko 6, 3 Koeperman, Wiersma, Kuyken en Agafonov alien 5, 7 Baba Sy 4, 8 Hi sard, Bronstring en Smith alien 3. 11 Van Dijk 2. 12 Adjiedj 0. HOEKEMA WELLICHT NAAR FC TWENTE DEVENTER (GPD) Het moet niet uitgesloten worden geacht dat Twen te en Go Ahead toch nog tot een ak koord komen over de transfer van Go Ahead-aanvaller Oeld Hoekema, die nog steeds niet heeft getekend bij de Deventenaren. Naar aanvankelijk geschrokken te zijn van de gevraagde transfersom heeft Twente toch weer de besprekin gen geopend. De transfer van Hoeke ma. die dezer dagen een oproep voor militaire dienst heeft gekregen, zal gekoppeld worden aan die van Epi Drost waarvoor niet alleen Go Ahead maar ook Sparta interesse heeft. STAPPER NAAR AZ ENSCHEDE (GPD) Flip Stapper van FC Twente liecft de afgelopen nacht een contract getekend bij de Alkmaarse eredivisie-club AZ '67. De 24-jarige middenveldspeler kwam slechts een half seizoen voor de En- schedese voetbalstichting uit. SAMARDZIC WELLICHT NAAR MARSEILLE ROTTERDAM (GPD) De Joego slaaf Paja Samardzic, door Feijenoord zowel op de nationale als internationa le transferlijat geplaatst zal wellicht voor Marseille gaan spelen. De Franse club wil hem graag hebben. Morgen middag speelt Samardzic In en met Marseille een proefwedstrijd tegen hel Zweedse Malmö. Manager Guus Brox van Feijenoord: ,Wij vragen vrij veeli voor Samardzic. maar niet zo veel als door sommigen gesuggereerd wordt' Ferry Pirard van club ,De Baronie" heeft woensdag een contract getekend met FC Twente. Hy speelde onlangs, op eigen verzoek, een proefwedstrijd in het elftal van Twen te dat in Flanerburg tegen uitkwam. De mogelijkheid een ander plasje In te leveren is nu ook volledig uitge sloten. De renner wordt meteen na de koers apart genomen en mag pas weer weg, als hij zijn urine kwijt is. Naar je hotel gaan of te laat komen is er dus niet meer bij'. Ton Vissers had nóg één reden tot lachen. .Jos van der Vleuten is ann.es- tie verleend. Trouwens, dat geldt voor alle buitenlandse renners, die door de Franse wielerbond zijn gestraft. Daar naast start elke weer op doping be trapte renner met een schone lea, on geacht dus of hij nu pas één keer of al tien keer is beboet'. De anneatie houdt niet in. dat Jos van der Vleu ten. die 's morgens bij het vertrek van zijn ploegmakkers in Breda nog S1EBNEN/AARDENBURG De Ne derlandse amateurs in de ronde van Oost-Zwitserland zijn op Chris Pepels na (die uitstekend klimt, maar niet durft te dalen) in de tweede etappe een pure bergrit, waarvoor de profs zich niet zouden hoeven te schamen, op fikse achterstanden gereden. Jn deze met niets dan bergen .voor ziene' 150 km lange rit van Buclis naar Siebnen werd Peter Vonck na ritwinnaar Joseph Fuchs (die na 1.02,27 finishte) 45e met 18.45 achter stand, Wim Wanders werd 50e op 24.35 en Jos van Beers werd 5e in dezelfde tj)d als Wanders. Theo van Poucke kwam met 4 andere renners bijna 6 min. na sluitingstijd binnen en de kans is gering, dat hij vandaag za terdag nog zal mogen starten. Van Poucke reed lange tyd op een minuut of 10 achter de ritwinnaar, maar do Zeeuw, die in de eerste rit een fraaie 6e plaats veroverde op 3'/i min. achter ritwinnaar Lemmenf (België) werd door een lekke band definitief achteruit geworpen. De uitslag vedna De uitslag van de le rit is: 1 F. Lem- mens. 162 km in 4.03.51. 2 J. Fuchs (Zwits) zt: 3 M. Peeters (Belg) zt; 4 M Birrer (Zwits) zt: 6 op 3.31 Theo van Poucke: 9 Wim Wanders; 11 Pe ter Vonck; 13 Chris Pepels; 58 Jos van Beers op 7.20. Van Beers reed in die le etappe twee maal plat. Chris Pepels werd in de 2e etappe 6e op 3.34, Het algemeen klassement luidt: 1 Fuchs 8.06.18: 2 Birrer zt; 3 Pfennigér (Zwits) op 3.31: 7 Pepels op 7 05: 38 Vonck: 47 Wan ders en 50 Van Beers. De Nederland se ploeg, na de le rit nog 3e, zakte naar de 11e plaats. Dié sfeer is er namelijk niet. De tour- organisatie is strakker geworden, .kil ler' ook. De voorstelling van de ploe gen, die vroeger mot groot materieel plachten uit te rukken naar het ver zamelpunt, teneinde daar met vedet ten, knechten, verzorgers en mechani- ciëns opvallende sier te maken voor een eindeloos wachtend publiek, die show is voorbij. Men meldt zich van daag In een leegstaande fabriek. Daar hebben de tourmannen uit Parijs wat hokjes getimmerd, een ,kijkruinite' opengelaten en aan de gevel is een doek gehangen: ,Tour de France 1969' meer niet. Geen urenlang wachtende drommen, geen vastgesteld uur voor de meldings plicht, geen wilde reclames rondom. De tour van dit jaar vertrekt voor zichtig. Dat in ieder geval. Sommige ploegen maken nog wat van die voor- tourdagen. Zoals de Faema-equipe van Eddie Merckx. Maar dan moet het na tuurlijk wél allemaal meezitten en dat zat het op deze vrijdag niet. Ploegleider Driessens had enig stunt werk bedacht in de vorm van een fietstocht van Brussel naar Roubaix, maar vér zijn de maats en hun om streden hoofdman In hun midden niet gekomen. Ten eerste waren er op acht coureurs maar twee reservebanden meegenomen en dat gaf toen de eerste lekke band even buiten Brussel viel, al een «at onzeker gevoel- En ten tweede begon liet te regenen na twin tig kilometer fietsen. Waarop Merckx en zijn mannen met een reclame-wa gen naar de startplaats gingen. Willem II was wat verstandiger ge weest: .In de automobielen', comman deerde 's morgens Vissers in grijs Bre da. daarmee zijn coureurs een voor- touretappe besparend, want dat was wél het plan geweest. De Franse Icran- ten bracltten trouwens ook het Willem Il-voornemen breeduit in de sportko- lommen: Rik van Looy komt naar Roubaix fietsen, stond er. Maar Rik kwam glimlachend per comfortabele voiture en zei alleen maar: .Fietsen doen we in de komende dagen, als we nog kunnen' De .keizer' maakte alvast een af spraak met tourdokter Dumas tenein de zaterdagmorgen de huisapotheek te laten inspecteren. Dat kan in deze tour die in het kader van .lief zijn voor de renners' wordt verreden. Van morgen organiseerde de tourdokter een voorlichtingsbijeenkomst voor de ren ners die precies willen weten wat zij nu wel en niet mogen innemen, opdat de urine drie weken lang brandschoon blijft. .Ik heli nogal wat vitaminen bij me «ei Kik peinzend. .De oude' beeft ze nodig, in de komende tijd, want het r,al een rappe tour worden in de eerste dagen, als men de verzamelde ploeg leiders mag geloven: We zullen in eer ste instantie vooral Merckx moeten laten koersen, en heel hard', zei Fran' Cools van de Mann-equipe. De moei lijkheid is echter dat Merckx mis sehien morgenavond al in de gele trui rijdt. .Die korte tijdrit', aldus Driessens ,is voor negentig procent nl voor hem. Dan hebben we die trui al' Een verzorger Hans Brunner: .Een fabeltje, dat hij niet in vorm zou zijn Met zijn moreel zit liet misschien wal mocilyU, maar lichamelijk... fantas tisch'. Als Merckx zaterdagavond liet geel al zou grijpen, zal lief Brusselse publiek hem zondagavond waarschijn- 'ijk niet als winnaar kunnen vertroe telen. Als bet verschil tussen .gele Merckx' en zijn naaste concurrenten redelijk genieten kan worden overi gens een hele opgave in een tien kilo meter tijdrit zullen de Faema's het op massasprints in Brussel zowel als Maastricht aansturen. In de week daar na it rijgt, Merckx dan dc gelegenheid om het behoud van geel na le stre ven op een parcours, dat daarvoor zeer geëigend is. MIDDELBURG Met de titel kam pioen van Zeeland als inzet komen zondag alle Zeeuwse renners aan de start In Graauw. Het organiserende wielercomïté heeft gezorgd voor een aantrekkelijk maar zwaar parkoers, dat 6 en een halve Idlonier lang is. Bij de adspiranten (die 11 uur van start gaan) zal er weinig krachtsver schil zijn. Cees Stoutjesdijk (St.- Maartensdijk), Guido Schauw (Mid delburg) en Sjaak Hamelink (Terneu- zen) zijn de voornaamste kanshebbers. Bij de nieuwelingen gaat de strijd tussen Peter en Rinus Remijn. Kees Bal, Toine van de Bunder en Wim de Waal, waarbij Peter Remijn de beste kansen heeft als het op een eindsprint aankomt. Naast de titel bij de amateurs speelt het feit, dat de eerste drie geselec teerd worden voor het nationaal kam pioenschap een belangrijke rol. De 140 km spelen zeker in het voordeel van Ko Vrieze en Wim Evertse met Evert- se als de beste kanshebber. Gevaar lijke outsiders zijn Cees Priem en Wim de Wilde. De nieuwelingen starten om half 1, de amateurs om 3 uur. KRUINENGEN Vandaag zater dag zal in Kruiningen de tradi tionele wielerwedstrijd voor profes sionals worden verreden. Ondanks het ontbreken van de Nederlandse top. in verband met de Tour de France ver schijnt er in Kruiningen een groep renners aan de start, die voor een o oei end wielergevecht kunnen zorgen. Tot de ingeschreven renners behoren mder anderen Bart zoet en Leo van Dongen (Batavus), de ploeg van Alu- nimum-Bazuin met Rinus Paul en ook de volledige Caballero-ploeg heeft oegezegd naar Kruiningen te zullen komen. Verder zijn vermeldenswaard, Cor Schuuring, Dies Kosten. Harry Steevens, Wim Schepers, Airie den Hartogh, de gebroeders Jan en Huub Harings. de Engelse kampioen Nor man Hill, Willem II-rijder Maarten Breure en Peter Kisner uit Heikant, lie enkele weken geleden prof werd en nu zijn Zeeuwse debuut maakt. De profs starten om drie uur en zul len honderd kilometer rijden. Om half twee starten de nieuwelingen voor een wedstrijd over 40 kilometer. Bij deze categorie zal gewoontegetrouw' felle strijd worden geleverd, aange zien mannen als Cees Bal. Peter Re mijn en Leen van de Parel van de partij zijn. ROUBAIX (ANP) Vrijdag is in, Roubaix de samenstelling bekendge maakt van een extra medisch team, dat in de komende Ronde van Frank rijk over de gezondheid van de 130 ren- nei-s zal waken. Het team bestaat uit ben specialisten en staat onder lei ding van dokter Lueien Maigre. .Tour- dokter' Pierre Dumas neemt zoals ge woonlijk met zijn medische staf de do- ping-controle voor zijn rekening. De twee teams opereren onafhankelijk van elkaar. van NAC en bereikte twee geleden het eerste elftal van deze ere divisieclub. Er waren nog al eens wis selingen In de hoofdgroep van NAC en dit deed de vorm van Pirard geen goed. In de vorige transferperiode, toen NAC Brouwers en Dijkers van De Baronie aankocht, ging onder andere Pirard. min of meer m ruil, over naar de tweede-di visieclub. Na de aanpas singsmoeilijkheden te hebben over wonnen. ontpopte de technisch goede Pirard zich als een snelle, stevig door zettende voetballer die bij voorkeur iets achter de achterhoede speelt. Niettemin was hij met dertien doel punten de beste schutter van zijn VLISSLNGEN Olympus uit Vlissin- gen kan zondag een plaats veroveren in de overgangsklas veldhandbal. De Vlissingers reizen namelijk naar Den Haag om daar de strijd aan te binden met Hermes. Deze ploeg verloor reeds van Eindhoven en omdat Olympus te gen de Eindhovenaren gelijk speelde, hebben de Olympianen aan "een gelijk spel tegen Hermes voldoende, om te promoveren. Wanneer die promotie een feit wordt, zal zondagavond in het res taurant van de sporthal te Vlissingen een receptie worden gehouden, aan vang 20 uur. ASSEN Cees van Dongen keek somber: hy zal de Asser TT met een gebroken pols moeten rijden, die hij opliep tijdens een val bij de training Tevoren had bij de eerste trainings ronden afgelegd: hy liet zijn 125 cc Susuki zelfs de snelste tijd registre ren, hoewel zyn voornaamste con currenten nog afwezig waren. Ook Paul Lodewijkx had pech; hij kon wegens een motorstoring gistermor gen niet starten, maar hij blijft een van de kanshebbers. Dan klonk er gisteren nog een on heilstijding: Aalt Toersen is gevallen. Het bleek echter te zijn gebieven bij enkele schaafwonden: renner en mo tor waren OK. Op de bovenste foto: een somber kij kende Van Dongen; onder sleutelt Lo dewijkx aan zijn machine. ROTTERDAM (GPD) Op tv za terdagavond (19.03 uur Nederland 2) m .Scala' beelden van de TT-races in Assen en van de tenniskampioenschap pen van Wimbledon. Zondagmiddag op de radio (14.30 uur Hilversum 1) reportages van de Tour de France, de draverijen om de Grote Prijs der Lage landen op Dir.ndigt, de laatste dag van de Haarlemse honkbalweek. roeiwedstrijden om de koninklijke Holland-Beker, de atle tiekwedstrijd Nederiand-Beigië en het CHIO In Aken. Op tv zondagmiddag om 16.20 (Neder land 1beelden van de Tour de France en van het CHIO in Aken. Zondagavond op tv (19.30 uur Neder land 1beelden van de Tour de Fran ce. het CHIO in Aken, de atletiekwed strijd Nederland-Belgie, de Grote Prijs der Lage Landen op Pntndigt, de voetbalwedstrijd Middelburg-Roer mond en de roeiwedstrijden om de Koninklijke Holla ad-Beker. VOETBAL Borussia Dortmund heeft met het contracteren van de Zuidsiavische international Branco Ra- sovic voor het eerst een buitenlander in de gelederen. De tienvoudige inter national tekende woensdag een twee jarig contract. Het was de negende aankoop van de Bo russen. WIMBLEDON (GPD) Tom Okker heeft de eerste week van Wimbledon in het enkelspel suc cesvol afgesloten. Hij plaatste zich, samen met nog twaalf profs, bij de laatste zestien spe lers. Okker had een moeilijk be gin tegen de goedmoedige Aus tralische reus Dick Crealy (24),, die dankzij in hoofdzaak zijn can- nonball-service de eerste set met 4-6 greep, maar vervolgens lang zaam maar zeker door de pressie en de vaart van de Flying Dutch man werd ondermijnd en buiten het toernooi werd gezet met 6-3. 6-2, 6-4. Okker treedt vandaag (zaterdag) aan tegen de nog als enige overgeblevene Brit Bobb\ Wilson, die al 33 jaar is, maar op het gras van Wimbledon altyd tot bijzondere prestaties pleegt t< komen. Het was niettemin ver rassend dat hij de in Engelano wonende Australiër Bob Carmi- chael, die voordien voor de sen satie bad gezorgd de Amerikaan Cliff Rickey uit te schakelen, ver sloeg en nog wel rechtstreeks met 6-1, 6-4, 15-13. Onze landgenoot zal deze onverwach te ontwikkeling met onwelgevallig hebben begroet. Al zal de reeds kalen de Wilson, die al jaren het idool is van het Britse volk, een hechte men tale steun van zijn landgenoten mog- gen verwachten, de .old man' uit Lon den zal naar alle waarschijnlijkheid de wapens moeten strekken tegen de variatie en het flitsende spel vaü Ok ker. Do Haarlemmer heeft namelijk tegen de boomlange Australische nummer vier voor het eerst weer enigszins zijn gebruikelijke all-ruund-spel kun nen terugvinden, zodat hij voldaan de baan afstapte. .Ja, het ging wel weer goed. maar wat had ik in het begin een moeite met zijn enorme service'. Indien Okker inderdaad Bobby Wil son achter zich laat zal hij zich moeten aangorden tegen de Australische profs .Stocky* Fred StoUe of .Computer' John Newcombe hetgeen uiteraard te gen deze grasspecialisten een hache lijke onderneming zal worden. Crealy realiseerde zich maar al te goed dat hij tegen Okker. de als der de geplaatste, niets te verliezen had en ae man met de enorme reach ran selde er dan ook rustig op los. De te genslag van het verlies van de eerste set ving Okker overigens uitstekend op, maar Crealy bleef ,on top' serve ren. De prachtig geplaatste slagen flitsten Okker aan alle kanten voor bij. maar ook hij bracht de bal meest al op imponerende wijze In het spel. Het werd derhalve een verbitterd service-durf van buigen of barsten Verder dan twee gamepunten op de service van Crealy vermocht Okker het voorlopig niet te brengen, maar na 1-3 kwam plotseling toch de fata le doorbraak voor de "Australiër. Hij begon met een dubbele fout. Okker passeerde enkele malen overrompeled scherp langs de lijnen en een back- liandivolley van Crealy in het net was het slot. Op love was de Australiër op beslissende achterstand gezet want Okker serveerde vervolgens sterk vol lerend de set met 6-3 uit. loor. opnieuw op achterstand werd ge zet en volkomen de kluts kwijt raak te onder de nu niet aflatende pi van volleys en ontmoedigende - J—de Nederlander. Deze tegenslag knapte het moreel van de Australische reus. die ogenblikke lijk de macht over zijn services ver- Evenals een dag eerder legen Holmberg ging Okker de baekhandre- turns listig slicen, waardoor Crealy aan het ne' in ernstige moeilijkheden kwam te verkeren. Toen Okker de set met 6-2 op zijn naam had gebracht, mocht hij in de vierde set nog één keer, door even minder spankracht, zijn service verspelen. Crealy kon zijn topvorm niet opnieuw terug vinden Hij legde dat na afloop, hev-.g trans pirerend. simpel als volgt uit: .Tom zette me verf te veel onder druk. Hij pikte de moeilijkste schoten bekwaam op en liep me er ook gewoon uit. Er was geen spelen meer tegen'. De jong ste speler die de laatste zestien be reikte. was de net 18 jaar geworden Australiër John Alexander, vorig jaar nog In het Wimbledon-jeugdtoernoo; uitkomend, dat hij won. Alexander zestiende van zyn land, die zijn land genoot Addison (nummer zeven) uit schakelde met 6-3. 8-10. 13-11. 3-6 6-3. stuit nu op de Amerikaan Robert Lutz, die een gisteren de befaamde prof Ken Rosewald tot zwijgen bracht Het verschil In jaren tussen de jong ste en de oudste speler in de achtste finales is niet minder dan 2-3. wantl ook Richard Alonzo .Pancho' Gonza- j les. eens de roemruchte Amerikaanse. Srof uit het eerste tenniscircus van ack Kramer en ai 41 jaar. eiste er een plaats voor zien op Gonzales, de immer grimmig kijken-] de Mexicaan van geboorte, werd ook de held van dc dag op bet stampvolle! Wimbledon, De wijze waarop hij zijn 20 jaar jongere landgenoot Tom EdU lefson in drie korte sets volkomen murw speelde, was dan ook om stil van te worden. Gonzales speelt het spel nog altijd alsof het hem geen en- 1 kele moeite kost. De timing en de flu welen touch van dc donkere maestro is nog inmier verbluffend. Edlefson kon aanvankelijk nog een voorsprong nemen van 3-4), maar toen spon Gon zales hem langzaam maar zeker in zijn wurgende web van verraderlijke slices, slimme lobs en rustige maar onhaalbare plaatsingen. De arme Ed- lefsen ging machteloos ten onder met 6-4, 6-3. B-2 tegen dit ongeëvenaarde tennisfenoiiiéén. In de volgende ronde vindt Gon zales de kampioen van zijn land. Arthur Ashe, tegenover zich, een treffen dat met spanning wordt verheid. In het oames-dubbelspe: werd het Ne- dse duo Marijke Schaar - Els Ada Bakker en Astr-.d Suurbeek kwa men een ronde verder door de Argen tijnse Moran en de Braziliaanse Pe tersen met tweemaal 6-1 te verslaan. Betty S to eve, samenspelend met de Britse Williams, versloeg de Asutra- Usche meisjes Gilchrist en Young (6-3. 6-4). 6 Tom Okker en de Amerikaan Marty Riessen hebben nog juist voor het vallen van de duisternis de achtste fi nale in het heren-dubbelspel bereikt, door de Denen Jan LéRChlv en Jur- gen UI rich met 1-6. 4-6." 6-3, 6-4. "-4 te verslaan. ANKARA (ANP) Tien doden en een honderdtal gewonden waren het trieste resultaat van vechtpartijen tus sen supporters van twee clubs in Ki- rikkale (bij Ankara). De bezoekers van de ontmoeting, die meetelde voor het kampioenschap van de derde divi sie, raakten tijdens de wedstrijd met elkaar slaags. Na afloop werden de gevechten in de straten van het stadje voortgezet. Men gebruikte nu pisto len en geweren. Een compagnie gen darmes en 450 :nan politietroepen zijn naar Kirikkale gestuurd om de orde te herstellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 11