Raad Terneuzen sloot miljoenentransacties NU Dagmelk komt in deel van Zeeland volgend jaar koud aan de huisdeur Amusementspark in oost-Z.-Vlaanderen Strengere controle nodig op lozen olie en vuil in Noordzee 2 RAADSLID WIL BEVOLKING MEER BETREKKEN BIJ STADHUISBOUW schoolboeken bestellen ALMANAK Twintig jongelui van jeugdbende aangehouden Fout geparkeerd: auto werd in beslag genomen Recherche houdt drie jongelui aan REDDINGBOOT GEZONKEN TIJDENS VL0TTREKKEN GESTRAND JACHT Ophaaldiensten in havens nodig ZEEUWSCH-VLAANDEREN MOET MAAR BIJ BELGIË Antwoord op vragen woonwagencentrum Overboord FRANSE COGNAC I ƒ12,45 l A. Verdonk Zn PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT juni iess STADHUISBOUW EN GRONDVERKOOP TERNEUZEN De gemeente raad van Terneuzen heeft gister avond niet op een miljoen meer of minder gekeken. In een bijna jui chende stemming werd besloten de bouw van een nieuw gemeente huis aan te besteden aan de NV Nederlandse Aannemingsmaat schappij'in Den Haag. Het stad huis gaat inclusief inrichting ruim 7,5 miljoen kosten, 2,5 miljoen meer dan men in 1965 had ge dacht. Over dat verschil werd be trekkelijk lichtvoetig heengestapt Alleen de heer R. Hol (PvdA) con stateerde, dat er toch wel sprake was van een aanmerkelijke over schrijding. De raad als geheel was bijzonder blij dat na de lange periode van voorberei ding de slotfase nu is aangebroken. Bur gemeester J. C. Aschoff zei dat het vrijwel zeker is dat nog dit jaar kan worden gebouwd. Volgens de ontwerper van het nieuwe st-adhuis, professor ir J. B. Bakenia, moet rekening worden gehouden met. een bouwtijd van 2,5 jaar. De heer Hol sprak er nog even zijn verwondering over uit, dat bij de slot fase de vroegere stadhuiscommissie niet nog eens bijeen geroepen was. Hij had ook een behandeling in de commissie van openbare werken gemist. Burge meester Aschoff wees er op, dat de hele raad eind vorig jaar nog eens uitvoe rig over de plannen was geïnformeerd. En de burgerij? De heer P. J. Huijbrecht (pvda) pleitte ervoor om de inwoners van Terneuzen wat meer bij de bouw te betrekken. ,Een stadhuis bouw je maar eens in de paar honderd jaar", zei hij. ,De meeste Temeuzenaren hebben er nog geen idee van hoe het er uit gaat zien'. Hij in formeerde daarnaast naar de mogelijk heid plaatselijke kunstenaars bij de bouw te betrekken. Burgemeester Aschoff liet weten dat 't in de bedoe ling ligt Wj het slaan van de eerste paal de stadhuisbouw weer eens in de publiciteit te brengen. Hij wees er op, dat de maquette van het nieuwe ge bouw permanent te bezichtigen is. Ove- Vschoff nog binnenkort bouwd. Zowel de heer Hoi als de heer Ramondt betuigden hun instemming met de verkoop. De heer Ramondt vond. dat er ook hier sprake was van een historische beslissing, omdat het gaat om de definitieve vormgeving van het Scheldefront. Hij zei blij te zijn, dat de flats door een Zeeuws-Vlaams be drijf zullen worden gebouwd. ,Het be wijst dat ze de ontwikkeling bijblij- Naar aanleiding van een opmerking van de heer Huljbreclit kreeg de raad van burgemeester Aschoff de verze kering, dat een bezwaarschrift van een onwonende tegen de PZEM-zoet- waterfabriek zeer serieus wordt on derzocht. De heer Huijbrecht wilde TERNEUZEN Een studiecom missie uit de raad van advies van de Oost-Zeeuws-Vlaamse WV's heeft de suggestie gedaan om in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen een amusementspark aan te leggen. De commissie denkt aan 'n sprook jesbos met een speeltuin, een bun- tlgen L rigens deelde burgemeester Aschoff no; mee, dat de gemeenteraad binnenkor «en voorstel kan verwachten tot ult- moge- gifte van een gemeentekrant. Ook dat bedoeld om het publiek over telijke aangelegenheden zo lijk voor te kunnen lichten. Het raadslid A. Ramondt (ar) vond dat het aanbesteden van een nieuw stad huis voor de Terneuzense raad een his torische beslissing kon worden genoemd. Hij verwachtte van het nieuwe gebouw een verfraaiing van de Scheldefront grond langs de Scheldedijk aan het aan nemersbedrijf Van der Poel te Terneu zen. Met deze verkoop ls 5.147.770 ge moeid. Er zullen op de betreffende grond 480 flats en 179 autoboxen worden ge- f ADVERTENTIE) DE.VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 - Vlissingén leeuwse Afscheid Als een politieman afscheid neemt, hoor je nog es wat. En het leuke is, dat het ook nog in de krant kan. Niemand zal er be zwaar tegen hebben. Opper West- veer niei, die gisteren in Tholen afscheid nam en zelfs adjudant Griep niet, die toch zo nauw bi) dit voorval betrokken is. Opper Westveer onthulde giste ren, hoe hij en adjudant Griep eens krachtig de sterke arm uit sloegen, toen ze in de polder een groepje stropers nazaten. Plot seling waren zij het spoor bijs ter. 'Maar jawel hoor, daar doem de in de verte een boerderij op, waar op dit gevorderde uur nog licht brandde. Wat nu te doen? Goede raad was duur. Hadden de stropers 'n goed heekomen gezocht in het duistere veld of hadden zij do toevlucht genomen tot de hoeve De adjudant hakte do knoop door. .Ga üj verder het veld in, dan zal ik intussen do boerderij omsin gelen'. de enkeling hij deze kwestie voldoen de was gewaarborgd. Burgemeester Aschoff liet; weten dat nog voort durend metingen worden verricht naar de omvang van do geluidshin der. Bij de rondvraag kreeg het raadslid J. Hamelink te horen, dat het plan voor de Herengracht nog steeds met in uit voering is omdat de .burgerzinlening' die hiervoor zal worden afgesloten nog niet is goedgekeurd. Er is wel een gunstige toezegging. De heer Huijbrecht kreeg te horen, dat de nieuwe schouw burg half september klaar komt en dat de gemeentenaren uitvoerig over gebouw en openingsmanifestatie zullen worden ingelicht. SUGGESTIE VVV-COMMISSIE: RUIMTE VOOR igalowpark en horecabedrijven. Een dergelijke opzet is, zo menen de leden, in te passen in een ge meentelijk bestemmingsplan. AANLEG IS ER VLISSINGÉN -De jeugdbende, die de Vlissmgse recherche woensdag op het spoor kwam, wordt steeds omvar~ rijker. Tot nog toe heeft de politie jongens en 2 meisjes allen in de leeftijd van 12 tot 17 jaar aangehou den, die zich aan diefstallen van brom- mera, kleine snuisterijen, grammofoon platen, truitjes en dergelijke hebben schuldig gemaakt. De diefstallen wer den in een tijdvak van enkele weken gepleegd in Vlissingén en Middelburg. De jongelui hadden ook een soort soos in een onbewoond pand aan de Dam te Vlissingén. Vanuit dit pand konden zij een opslagplaats van een winkelier be reiken. Daar haalden zij onder meer drank vandaan. Defect aan brug te Sluiskil weer hersteld SLUISKIL Het defect aan de brug over liet kanaal van Gent naar Terneu zen bij Sluiskil waardoor het landver- keer over de brug voor een groot deel van de donderdag gestremd is geweest is in de loop van de dag hersteld. Door middel van borden werd het verkeer omgeleid via Terneuzen. In de nacht van woensdag op donderdag is het scheepvaartverkeer bij de brug ge stremd geweest in verband met bag- gerwerkzaamheden Chemie Terneuzen aangevlogen' door straaljagers TERNEUZEN Het Terneuzen se raadslid A. C. S. van Breda Vriesman heeft donderdag in de gemeenteraad om maatrege len geivraagd tegen (militaire) vliegtuigen, die de goed verliohtt (Amerikaanse) chemische bedrij ven in Terneuzen kennelijk als aanvliagpunten gebruiken. ,Een vliegtuig dat neerstort op zo'n bedrijf kan een ramp betekenen' zo zei hij. Burgemeester Aschoff meende te weten dat het om Amerikaanse toestellen gaat. Hij meende dat het niet gemakkelijk zal zijn er iets aan te doen. In een aantal plaatsen kan dat gebeu ren rond een kreek voor Hulst sug gereert de commissie een .Relnaertpark' met skelterbaan verkeerstuin, tram polines en andere attracties. Het plan van de studiecommissie (die overigens in hoofdzaak het concept rapport .recreatieruimten in Zeeland' van de rijksplanologische dienst heeft bekeken) kwam donderdagavond in be spreking op de vergadering van de raad van advies van de Oost-Zeeuws-Vlaamse WV's in hotel .Rotterdam' in Terneu zen. In haar adviezen laat de commis sie de realiseringsmogelijkheden van het park buiten beschouwing en ook de or ganisatievorm. Als voorbeeld wordt het amusementspark ,De elf provinciën' in Hellendoom genoemd. Het staat vol- fens de brief met aanbevelingen, in ie- er geval wel vast dat een amusements park een belangrijke impuls betekent voor het toerisme. ,Bij een zodanig pro ject dient tevens te worden gedacht aan de functie van de mede- zowel als tegenspeler van de kuststreek,' meent de commissie. Op de byeenkomst vertelde mr J. I M. Reuser, burgemeester van Sint-Jan steen en tevens commissielid, dat Hulst Clinge en Sint-Jansteen binnen hun meenschappelijk bestemmingsplan mogelijkheden hebben opengelaten voor de aanleg van een amusementspark. ,Er zijn al bepaalde terreinen aangewezen, dus de gedachte leeft sterk', aldus de burgemeester. Voorzitter J. Vink van de contactcom missie was bijzonder blij met de sug gesties van de commissie. ,We staan er volledig achter en blijven de zaak nauwlettend volgen.' f ADVERTENTIE) II R P F 14 H p r I n Cheques - goud - reisverzekering VKlEiIVIU Ut LU Spaar-, salaris-, deposito- OOK OP ZATERDAG rekeningen kantoren sinds 1927 DE GRENSWISSELKANTOREN NV VLISSINGÉN HANSWEBRT TERNEUZEN SLUIS SAS VAN GENT Hal Station N.S. Sluisplateau Herengracht 5 Douanepost Douanepost Telefoon U1184-429!) Telefoon 01130-1397 Telefoon 01150-4051 Telefoon 01178- 334 Telefoon 01158-1210 TERNEUZEN Het komt niet dage- lijks voor dat een auto. die alleen maar fout geparkeerd staat in beslag wordt genomen. Er vormde zich dan ook een kleine oploop toen dat donderdagavond bij het postkantoor in de Nieuwstraat te Terneuzen het geval was. Een wisse lend aantal agenten van de Terneuzen se gemeentepolitie (maximaal vijf) moest dit karwei klaren. Aanvankelijk weigerde de eigenaar van de auto, J. C. v d B. te Terneuzen, alle medewer king. Er werd een monteur by ge haald. die moest onderzoeken of de auto versleept kon worden. Dit slepen scheen enige moeiiykheden met zich mee te brengen, Rond kwart voor elf verscheen tenslot te dan toch de eigenaar van de auto. Samen met een agent stapte hij in en reed de auto naar het politiebureau. De Terneuzense korpschef E. Hubregtsen deelde desgevraagd mede dat v.d. B. herhaaldelijk is gewaarschuwd dat hij zyn auto daar voor de bedrijfsingang van het postkantoor niet mag parke ren. Hij is er ook een keer voor ver oordeeld door de Terneuzense kanton rechter. De laatste keer heeft v.d. B van de politie de sehrifteiyke waarschu wing gekregen dat wanneer zijn auto nogmaals op die verboden plaats werd aangetroffen, deze in beslag zou wor den genomen Aldus is donderdagavond ordelijk en onder vrij gTote belangstel ling geschied. Slachtoffer vein verkeersongeval Kruiningen overleden MIDDELBURG Bij een routine on derzoek in een woning in Middelburg werd de recherche van de gemeente- Ïiolitie geconfronteerd met een drietal ongelui waarvan de opsporing en aan houding was verzocht. Het ging hier om twee meisjes, M. S. B. (17) uit Schie dam en C. M. K. (18) uit Maarn. Zij waren al enkele weken op avontuur. De Goese twintigjarige jongeman M. J. V. werd gezocht wegens onttrek king van het meisje B. aan het ouder lijk gezag cq wegens schaking. EXAMENS Aan de rijksuniversiteit te Utrecht, slaagde voor het doctoraal examen ge neeskunde mejuffrouw A. Kuijpers Kloosterzan.de. Aan de faculteit der geneeskunde van de Leidse universiteit slaagden voor het kandidaatsexamens II mej. L. N. Joos- se. Middelburg, de heer P. van Sighem, WestokapeUe. Motorstoring oorzaak Schroef in zand vastgelopen CADZAND De motorrediugsvlet .Zeeuwsch-Vlaanderen', die woensdag avond omstreeks half negen Cadzand Suggesties in Nederlandse Loods Raadslid De Keijzer, Clinge: VLISSINGÉN In het juni-nummer van het vakblad ,De Nederlandse Loods' wordt de suggestie gedaan een strenge re controle uit te oefenen op het lossen idoor schepen van restanten olielading EN De dertigjarige heer xee Er wordt op gewezen, dat het te deel van de Noordzee olie overboord te pompen, maar dat daaraan niet al tijd de hand wordt gehouden. De redac tie van ,De Nederlandse Loods' ziet de enige, .radicale oplossing' in het instel len van ,cen goed georganiseerde vuil nisophaaldienst voor de havens'. Tn een naschrift van de redactie op een artikel over deze zaak wordt gesteld, dat deze vuilnisophaaldienst zowel per motorlichter voor het ophalen van vuil bilgewater van nor male vrachtschepen als per vu.il- KRUINIX A. Korteland uit Papendrecht. zoals eerder bericht, woensdagavond bij een verkeersongeval te Kruiningen zwaar gewond raakte, is donderdagmor gen aan zijn verwondingen overleden. Het ongeluk gebeurde woensdagavond om kwart over zeven op de kruising Zanddijk - Rijksweg 58 te Kruiningen. Het slachtoffer werd overgebracht naar ziekenhuis .Bergzicht' te Goes. De lieer Koreland was gehuwd en had twee kin deren.' ,Er is in 1830 dronkemanslijn getrokken CLINGE Het gemeenteraadslid B. de Keyzer kvpheeft donderdagavond bij de rondvraag in de raad Clinge een bewogen pleidooi gehouden voor aan sluiting van Zeeuwsch-Vlaanderen bij België, Hij eindigde zijn verhaal met de pathetische oproep: .Er is een ver gissing begaan in 1830 door een dron kemanslijn tc trekken door een ge bied van eenzelfde volk, daar waar de natuuriyke glans misschien aan de Schelde lag. Zou het misschien tjjd wor den om een actie te voeren om Zeeuwsch-Vlaanderen los te maken van Nederland en bij België te voegen, om dat wij toeh zijn aangewezen op België voor sport, ontspanning, cultuur en straks voor het werk?'. De heer De Keijzer vond de gang van zaken in zijn woongebied triest'. Hij dacht met terleurstelling aan uitlatin gen van minister Bakker (verkeer en waterstaat) met betrekking tot het Baalhoekplan. ,De minister denkt niet ook met aan industrialisatie daar aan inpoldering van het land van Saef- tinge. Zeeuwsch-Vlaanderen wordt ach teruitgezet en is in Den Haag het kind van de rekening'. De minister zegt: ei komt industrie-uitbreiding in de ka naalzone. En wat is het geworden: aan MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland delen in antwoord op vra gen van liet statenlid W. C. A. M. van Dongen mee niet bekend te zijn met de uitgesproken voorkeur vian de woon wagenbewoners voor vestiging van een - regionaal woonwagencentrum in het ge- het kanaal, maar dan ten zuiden van on- |,ied Middelburg-Vlissingén boven de an- ze landsgrens. .De minister zegt: Zeeuwsch-Vlaan deren krijgt een vaste oeververbin ding maar die is niet voor Zeeuws- Vlamingen maar voor de grote industrie in het buitenland. De lands- politiek van minister Bakker druist lijnrecht in tegen de Benelux geest', vond de heer De Keijzer. Kortweg: .Die politiek deugt niet, ik ben eerlijk'. Maar hij vond: ,Ook wij hebben schuld, ik zit in de commissie Oo st-Zeeuwsch-Vlaanderen en ook ik heb in januari dit jaar om een bespre king met de Antwerpse schepen Del- waide gevraagd, maar tot nu toe heb ik er nog niets van gehoord. In Duits land kent men de Bei-lijnse muur, voor de Zeeuwen is er een Nederlandse muur, die onze industrie remt en daardoor de rijkdom en vooruitgang. Burgemeester P. V. M. Verca/uteren zei na de boutade van de heer De Keijzer geen behoefte te hebben daarop in te gaan. erliet om assistentie te gaan verlenen i»n een gestrand jacht, waarop zicli twee echtparen uit Haarlem bevonden, is op vijftig meter van het strand vol water gelopen en gezonkenHet jacht had door drijfhout een gat in de romp opgelopen. De reddingsvlot voer naar de stranddam, nabij de Belgische grens, waar een jachtje op het strand was ge ul. Tijdens het overbrengen van een tros is de motor van de vlet afgesla gen, vermoedelijk doordat de schroef in het zand vastliep. De reddingsvlot kwam hierdoor dwarszee in de bran ding te liggen. Door een aantal hoge zeeën liep het vol water en zonk. De drie bemanningsleden slaagden erin be houden het strand te bereiken. Don derdagmorgen omstreeks half tien, bij hoog water, is de reddingboot ,Java- zee' erin geslaagd het jacht en de red dingsvlot te lichten en naar Breskens te slepen. Manoeuvreren niswagen ophalen normaal afval civiele en dekdienst kan plaats vinden. .Alleen drastische maatrege len zullen hier een oplossing kunnen bieden en een afdoende resultaat kun nen waarborgen. Al het andere blijft lapwerk', aldus het blad, dat meent, dat wereldhaven Rotterdam op dit stuk van zaken een bijzonder initia tief zou kunnen nemen en een voor beeld zou kunnen stellen voor alle andere wereldhavens. Voorts onderschrijft men de suggestie in het artikel, dat alle tankschepen voor het vertrek verplicht gesteld moeten worden hun lege tanks door een erkend cleaningsbedrijf te laten schoonmaken. Elke tanker, die in een Nederlandse ha- van olie gelost heeft, zou verplicht moe ten worden opgave te doen aan de auto riteiten van de restanten ólielading, waarbij ook de aard van de volgende lading en de bestemming zou moeten worden opgegeven. leze eerstvolgende haven zou moeten worden gecontroleerd of deze restaneten olielading nog aan boord zijn alleen als aangenomen kan worden dat het schip met door een .olievrije' zone Ls gevaren. Als er geen zekerheid bestaat ten aanzien van de eerstvolgende laad- haven of de aard van de lading zal de tanker venvezen moeten worden naar een tank-cleaning installatie, die in el ke grote haven aanwezig is. Bij het vertrek naar zee zou de gezagvoerder aan de hem naar zee brengende loods een certificaat moeten afgeven, dat de tanken schoongemaakt zijn of dat hem onder strenge voorwaarden vrij stelling is verleend. Schipper J. A. de Leijser, onder wiens commando .Zeeuwsch-Vlaanderen' was uitgevaren, zei dat hij niet meer in staat was geweest om goed met de vlet te manoeuvreren. Zonder motor was het onmogelijk de boot goed op het wate-r te houden. De kop sloeg leder moment weg. Toen de vlet op de witte krul lers kwam was het gebeurd. De vlet liep vol water. Het was de eerste maal dat we een motorische storing. Nor maal gebeurt zoiets nooit. Je loopt na tuurlijk altijd het risico dat er iets ge beurt en voor je het weet zit je op de kant. Dat was deze keer ook het geval. We waren er juist in geslaagd een tros over te brengen op het jacht, toen de motor afsloeg. We kregen een enorme hoeveelheid water binnen. Aanvanke lijk zag het er nog niet zo kwaad uit, omdat we met pompen het water weer redelijk uit de boot kregen. We had den onmiddellijk nadat de motor niet meer starten wilde het anker uitge worpen. Maar de boot sleepte het an ker mee, omdat de kabel te kort was. Vieren konden wij op dat ogenblik niet meer. Op een gegeven moment kwamen er twee hoge golven over en sloeg de boot vol. Toen zijn we maar van boord jegaan met de zendapparatuur. Het (lijft natuurlijk altijd een groot risico zo dicht onder de kant te varen', al dus schipper Leijser. De heer Leijser vertelde dat de schade nogal meeviel. De binnenbetiTrumering was aangetast. De schade aan het jacht kon ook miniem genoemd worden. dore gebieden in Midden-Zeeland. Mee gedeeld wordt, dat al op 15 september i960 liet rapport van de werkgroep re gionaal wonnwagencentrum Midden-Zee land aan de bond voor woonwagenbe woners is toegezonden niet het verzoek zijn zienswijze te vernemen. Tot op héden heeft men ecliter nog geen enkele reactie ontvangen. Gs delen voorts mee dat de beslissing omtrent de vestigingsplaats van een woonwagencentrnm thans nog geheel in handen ligt van het gemeentebestuur waar het centrum wordt geprojecteerd. Aangenomen wordt dat alvorens het be treffende gemeentebestuur of bij een gemeenschappelijke regeling de gemeen tebesturen een beslissing nemen de bond van woonwagenbewoners zal worden ge-: hoord. Het college van gs heeft thans nog geen wettelijke bevoegdheden. Dat zal eerst begin 1970 zijn wanneer de woonwagenwet m werking zal In het artikel wordt er voorts gewezen, dat het vuil vaak na verblijf van enkele dagen in een ven aan dek van een schip wordt verzameld en bij vertrek naar direct of hooguit drie mijl uit kust overboord gegooid wordt. Het gevolg is, dat het enkele dagen later op de Noordzeestranden ligt, waar op een groot deel van het Neder landse volk is aangewezen voor de recreatie. Jn dit verband wordt ook gesteld, flessen en andere voorwerpen eerst stukgeslagen zouden moeten worden, voor ze overboord mogen worden ge gooid. Dit wordt ook in liet belang van de vissersschepen geacht. De suggestie wordt gedaan de gevaren van het aan spoelen van glaswerk in een brochure onder de aandacht van de scheepvaart te brengen. Men acht het wenselijk, dat het ministerie van verkeer en wa terstaat zich op korte termijn bezint op deze problematiek. Zuivelfabriek, Walcheren experimenteert met gesloten koelketen VOORDELEN VEEHOUDER EN CONSUMENT MIDDELBURG Huisvrou wen in een deel van Zeeland krijgen volgend jaar de dag melk koud aan de deur als ten minste het diepkoelproject van de coöperatieve melkfabriek .Walcheren' volgens opzet kan worden uitgevoerd. De fabriek in Middelburg behoort tot de 5 bedrijven in het land, die zijn uitgekozen voor een proefpro ject om te worden voorgedra gen voor een subsidie uit bet Europees oriënterings- en ga rantiefonds voor de landbouw. De kosten van het project wor den geraamd op 1,6 miljoen gulden. Het gaat, zo zegt directeur Lampert, om het maken van een gesloten koel keten te beginnen bij net terugkoe- len onmiddellijk na het melken tot aan de aflevering door de slijter aan de consument, die voor een volledig slagen van het project er natuurlijk smaakbevorderend. ,Het kan eigenlijk nooit goed genoeg zijn. Vandaar dat wij hot proaukt met zoveel zorg om ringen', vertelt de heer Lampert. Omdat het diepkoelproject een grote investering vergt, za.l de proef al leen nog maar worden toegepast op boerderijen met gemiddeld meer dan twintig koeien. Ruim zestig vee houders zijn op Walcheren bij net ex periment betrokken. Op hun bedrij ven worden thans speciale lokalen gebouwd waar die fabriek straks koel tanks gaat plaatsen. De inhoud van deze tanks varieert van 1200 tot 3000 liter. Na het melken wordt de vloeistof via de melkleiding naar de tank overgepompt waar de melk van ongeveer 37 graden tot circa vier graden wordt teruggekoeld. Om dc twee dagen zorgt een rijdende melk- ontvangst voorzien van meet en monstemamc-apparatuur voor het leegpompen van de tanks. De tankwagen pompt de melk na de rondrit langs de boerderij en in de fabriekstank in Middel burg over, waar het laag wordt gepasteuriseerd tot dagmelk, om vervolgens In do fles te worden gebotteld. De slijter heeft een eigen schakel van de koelketen. Deze detaillist krijgt namelijk een speciale koelingsmogelijkhekl op zijn ventapparatuur. Voordelen Directeur Lampert wijst op het ver aangenamen van de werkomstandig heden op de boerderij. Er hoeft niet meer te wonden gesleept met melk bussen naar de wed. De veehouder is wat vrijer in de tijd van melken. Volgens het huidige systeem moet hij zorgen dat de bussen op tijd aan de weg staan, nu kan hij voor het melken eerder een tijd uitzoeken die hem schikt. Dat betekent in de prak tijk een uurtje langer van de nacht rust genieten. Volgens de heer Lam pert wordt do^r het creëren van een fris betegeld en geventileerd melk- lokaal de imago van de boerderij verbeterd. De tank in deze ruimte wordt volautomatisch gereinigd net als een wasprogramma. Twintig procent van de in Middel burg aangevoerde melk zal volgens de nieuwe methode worden verwerkt. De andere tachtig procent van de aanvoer geschiedt nop; via het bus- sensysteem. Het diepkoelproject be tekent dus slechts een gedeeltelijke omschakeling voor het Middelburg se bedrijf, dat voor het experiment is uitgekozen, vanwege de verregaan de modernisering van het produk- tie-apparaat. De proefperiode met het diepkoelpro ject zal enkele jaren duren. ,We zul len zorgen voor een straffe begelei ding', zegt de heer Lampert. Een speciale staffunctionaris zal zich ermee gaan bezig houden. Behalve de coöperatie zuivelfabriek en melk inrichting Walcheren zijn de volgen de fabrieken in het land bij het ex periment ingeschakeld: St-Jam, Den Bosch; Com inzo, Emmen,Camis, Annhem en VGM, Hilversum. f ADVERTENTIE) REEDS MAANDEN AAN DE TOP PER HELE FLES SLIJTERIJ-WIJNHANDEL Pottenmarkt 13 - Middelburg r ADVERTENTIE) HET WEER IN EUROPA Barcelona, onbewolkt Frankfort, geheel bewolkt Innsbrtlck, regen Lissabon, onbewolkt Locarno, onbewolkt Londen, regen Luxemburg, half bewolkt Madrid, onbewolkt Malaga, onbewolkt. Mallorca, onbewolkt München, regen Nice, licht bewolkt Parijs, zwaar bewolkt Rome, zwaar bewolkt Stockholm, onbewolkt Wenen, regen Zürlch. geheel bewolkt 23 graden 19 graden 14 graden 32 graden 26 graden 19 graden 32 graden 27 graden 24 graden 13 graden 23 graden 22 graden 24 graden 23 graden 16 graden 14 graden IETS HOGERE TEMPERATUREN Enkele zonnige perioden, maar later op de dag ook hier en daar een bui. Zwakke tot matige wind tussen zuid west en zuid. Iets hogere temperatu ren dan gisteren. Na enige tijd regen, vrij zonnig met gematigde temperaturen. Vooruitzichten ui cijfers gemiddeld over Nederland:Voor zaterdag: aantal uren zon: 3 tot 1; min. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal: max. temp.: van 0 tot 4 graden onder normaal: leans op een droge periode van minstens 12 uur; 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor zondag: aantal urer zon: 4 tot 12; min. temp: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal: max. temp: 0 tot 4 graden onder noranaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent: kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Normalen voor 25 tot 29 juni respectie velijk min. temp, en max. temp. Den Helder 13 tot 19 Eelde 11 tot 21 De Bilt 12 tot 22 STRAND VERWACHTING VANDAAG zonnig en iets warmer door eer zuidelijke wind. 's Middags 20-22 graden, zeewater 17 graden. VOORUITZICHTEN: zaterdag een zwak oceaanfrontje met tijdelijk bewol king, daarna weer opklaringen, maar door een zwakke zeewind aan de koele kant. ZON EN MAAN Zon op 04.22 Maan op 20.34

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2