OKKER OP RAND VAN NEDERLAAG Tour 1969: Alliantie tegen Eddie Merckx ,MET ZO'N PLOEG LIEVER NIET' Janssen te boek afs een outsider NEDERLANDSE DAMES ALLEN UITGESCHAKELD Ab Geldermans: Sijbrands Schorsingen opgeheven Tour via tv en radio II IRONDE VAN FRANKRIJKj 1969 Honderdduizend pond voor Colin Sugget Bij Vlissings tennistoernooi vierde dag weinig verrassingen VTOOAO 27 JUNI 18» PROVINCIAL! ZEEUV/SE COURANT (Van onze speciale verslaggever) WIMBLEDON (GPD) Tom Okker heeft de adem van de ontluis tering op het centrecourt van Wimbledon donderdagmiddag in de nek gevoeld. Bijna was de draad, die bijna elke speler in dit ener verende wereldtoernooi slechts zeer broos verbindt met de volgende ronde, wreed en vroegtijdig verbroken door de 30-jarige Amerikaan Ron Holmberg. Okker redde zich nog uit een achterstand van twee sets (3-6, 2-6) in vijf sets (6-1, 6-4, 6-2) na ook nog in de vierde set spitsroeden te hebben gelopen tot 4-4. Okker, een tijd later ontspannen en opgelucht commentariërend: ,nee, ik gaf er na die twee sets achter ook geen cent meer voor. Ik heb me toen alleen nog staande kunnen houden met de gedachte aan Laver, die het gisteren ook nog na een dergelijke achterstand had gered'. Een aanwijsbare reden voor deze drei gende nederlaag? ,Ja, hij sloeg zo goed, hé. Hij speeltze er gemakkelijk en legt de bal neer waar hij wil. Ook had-ie me lelijk met die uitstekende lobs, waardoor mijn aanval werd ver stoord'. Okker zoekt overigens ook de schuld bij zichzelf. ,Met m'n service ging het weer niet best soms. Ik heb nogal wat dubbele fouten geslagen, geloof ik, en mijn tweede service kwam nog wel eens niet diep genoeg. Ik vond die baan nogal hard, waardoor de bal veel hoger opspringt dan bijvoorbeeld op Queens. Dat was een van de redenen waarom het ook met m'n backhand niet wilde. Ik ben hem toen maar gaan .tjippen' (waarmee hij sl'icen bedoelt). .En daar had ik meer suc ces mee. Ik kreeg goed de schrik dat het mis zou gaan, toen ik meteen al in die tweede set mijn service verloor. Zoef, zoef, vier winners, vloog hij langs me heen. Misschien dat hij ten slotte moe is geworden. Of te ner veus. Ik weet dat hij dat wordt als hij voor staat'. Okker, die tijdens de partij nogal eens zijn neus snoot in een groot servet, schoof zijn vrij matige spel overigens niet af op zijn verkoudheid. ,Nee, daar heb ik toch niet veel last van gehad'. Op dat moment kwam de Spaanse prof Gimeno voorbij, die Tom begroet te met: .Ha. Flying Dutchman". Waar- ïerking van onze land- was bijna de lucht .31 Ingevlogen'. Het volgepakte centrecourt heeft bij na twee uur in spanning gezeten over het uiteindelijke welvaren van Okker, die zich meteen al zijn eerste service- game zag ontrukt door de feilloze plaatsingen van de reeds kaalhoofdi ge Amerikaan. Holmberg, nummer vijf m de Verenigde Staten en sinds kort profspeler geworden in Okkers gr< nadat hij enkele jaren tennisTei was geweest, volleerde verbluffend ge makkelijk en joeg zijn harde vlakke service meestal naar de kwetsbare backhandhoek van zijn tegenstander. Okker dreigde vooral op deze mach teloze .achterhand' zijn partij te ver liezen. De snel verloren eerste servicegame ook in de tweede set knakte zijn zelf vertrouwen vo-lledig. Holmberg daar entegen verzamelde nu en dan lov- games, onder meer door twee dubbele fouten van Okker in één game (1-4) en door diens volkomen falende back hand, die hij bovendien niet vermocht te ontlasten, omdat hij verzuimde de lob in te schakelen. Holmberg had er slechts ruim een half uur voor nodig om zijn tegenstander de twee eerste sets uit handen te slaan. Het was nauwelijks te verwachten dat Okker zich nog uit deze netelige po sitie zou weten te redden. Okkers vrouw, in kleurig broekpak op de tri bune, stak nerveus een sigaret op. Okker had het voordeel dat hij ae derde set met de service kon beginnen en zowaar ontrukte hij Holmberg daar na ogenblikkelijk diens opslag. Ech ter niet helemaal door eigen verdien ste, want de Amerikaan sloeg onder meer een dubbele fout en een vollev in het net (2-0). Daarna weer serviceverlies van Tom en nog wel op love, maar Holmberg was duidelijk over zijn hoogtepunt heen. Met 6-1 kwam onze landgenoot weer enigszins op de been, maar de weg naar de ontsnapping was nog ver. De lijnrechters namen dubieuze be slissingen in zijn nadeel en Okkers sendee wilde nog steeds niet vloeiend verlopen, zodat dé dreiging van de uit schakeling bleef met 3-3, ~4-4 en 15-40 op de service van de Amerikaan. Maar toen: twee dubbele fouten, een gemis te smash van Holmberg en een ver raderlijke slice-backhand van Okker (5-4). De definitieve bres in het pantser van de Amerikaan was geslagen.. Okker serveerde en volleerde als een DUITSLAND dolleman naar 6-4, waarmee hij einde lijk op gelijke voet was aangeland met zijn tegenstander. Deze tegenslag was teveel voor Holmberg. De omme keer voltrok zich geruisloos, maar on verbiddelijk. Holmberg verloor ziender ogen de macht over zijn slagen en Okker veerde op naar zijn gebruike lijke niveau van vliegende volleys en daverende drives. Met 6-2 kwam toch, nog een prettig ontwaken uit deze' lange nachtmerrie Okker moet nu uitkomen tegen de Australische nummer vier Dick Crea- ly. Mocht hij die partij tot een goed einde brengen, dan vindt h.j b;j de laatste zestien de Australiër Carmi- chael tegenover zich, die verrassend de Amerikaan Oliff Richey uitschakel de met 2-6, 6-4, 7-5 en 6-4 In het dubbelspel met Riessen won Okker van de Ohilenen Cornejo - Fil- lol met 6-2, 9-7 en 6-0. BIRMINGHAM (AXPt Na de re cordtransfer van Alan Clarke (165.000: pond) Is donderdag m Engeland op-i nieuw een fors bedrag betaald voor een voetballer. Colin Suggett, de 20- jarige voorhoedespeler van Sunderland, gmg voor 100.000 pond sterling I (875.000 gulden) over naar West Brom- wlch Albion. Dames (Van onze eorrei BEVERWIJK - DEN De vaderland*»- wielergnrde, m«-t name die van Willem II-Gaz«Ue, lijkt In de Franse wielershow nauwelijks sucees Imim huren. Een somber pers|x-<'- tlef. geënt op een maar aJ te harde realiteit: de équipe van Ton Vissers heeft te weinig kwaliteit op het za del. Vraag het Ab Geldermans (31). Andrei- j de ploegleider van vorig jaar, die sa- ko (Rus)-Kuyken (Zwits) 1-1; Bron-1 men met Jan Janssen Nederland daar string (Ned)-Wiersma (Ned) 1-1; in het zonovergoten Vineennes ,beto- verdek .Natuurlijk hoop je op succes voor die jongens. Als je Vissers zo aan hoort, dan neemt hij een wonder- ploeg mee, maar ik zie het niet. Rini HOOGEZAND (ANP) - De uitsla gen van donderdag voor het interna tionale Brintadamtoernooi ln Hooge- zand zijn: derde ronde: Sijbrands Ned-Van Dijk (Ned) 2-0; Nederland heeft gisteren al zijn da mes reeds uit het enkelspel zien ver dwijnen. Na de bjjna beschamende ne derlaag van Judith Salonié, schoten ook de overige 5 meisjes in wedstrijd- inzicht, conditie of gewoon in tech niek tekort. Marijke Sehnar-Jansen en Ast rid Suurbeek hebben liet nog tot twee wedstrijden kunnen brengen. Marijke Schaar voltooide eerst met succes haar wegens duisternis bij 4-4 in de laatste set afgebroken partij te gen de Britse Rob.n Lloyd (6-4, 3-6, 6-4), waarmee zij goed wegkwam om dat ze de vorige avond een voorsprong van 4-0 had verspeeld. De onbekende Amerikaanse Pamela Teeguarden, die niet eens op de Amerikaanse rang lijst van 21 speelsters voorkomt, kon zij echter na een goed begin niet weerstaan: 2-6, 6-4, 6-1. Astrid Suurbeek was al bij voorbaat gedoemd te verliezen van de Austra lische crack Lesley Bowrey-Turner en dat gebeurde kansloos met 6-1, 6-3. Betty Stoeve verloor volkomen on nodig van de charmante Australische Helen Gourlau. De Rotterdamse be schikte over de betere slagen, maar forceerde daarnaast teveel "en faalde het er echt op aanki een spijtige nederlaag 4-6. 6-3, 6-4. Tine Zwaan heeft zich uitstekend ge weerd tegen de Russische Olga Mo- rozova, vorig jaar finaliste op Wim bledon in het gemengd dubbelspel met Metreveli. De meer ervaren Russische zegevierde met 6-3, 6-4. Ada Bakker tenslotte sneuvelde tegen I de Australische jeugdspeelster Wen dy Gilchrist met 6-3, 5-7. 9-7, na nog met 3-1 in de laatste set te hebben voorgestaan. Het blonde Haagse meisje schoot in hoofdzaak in beweeglijkheid en conditie tekort. Een pleister op de wonde voor Ju dith Salomé was, dan Jean Anthony die haar uitschakelde, ook de Franse Frant i, 6-4) Rosewall Bij de heren was nog belangrijk de uitschakeling van de als vierde ge plaatste Australische prof Ken Rose wall (34) door de Amerikaanse num mer vijf, Robert Lutz. met 8-6, 7-9, 6-3, 6-2. De Amerikiaanse kampioen Arthur As he had de grootste moeite met de Brit Stilwell, die voor eigen publiek ..ijvorm groeide (6-2, string .MÊtJÊÊM Adjiedj Suriname )-Agafonov (Rus) 0-2; Smith (VS)-Baba Sy (Sen) 1-1;j Hlsara (Fr i-Koepermai» (Rus) 1-1. Stand: 1. Sijbrands 6 punten: 2. An- dreiko 5: 3. Koeperman, Wiersma, j Agafonov 4; 6. Kuyken en Baba Sy 3; 8. Hisard, Bronstrinz. Smith 2; 11. Van Dijk 1: 12. Adjiedj 0 VLISSINGEN De voorlaatste dag van het nationale schooltennistoernooi bracht weinig verrassingen. Na een geslaagde feestavond traden de spe lers en speelsters om 9.30 donderdag ochtend aan. In poule B won het christelijk lyceum uit Veenendaal in de finale partij met 3-3 van Scheids avond I. Het christelijk lyceum Vee nendaal bleek drie games meer te hebben gewonnen dan Scheidemond I. Het zelfde geval deed zich voor in pou le C waarin het christelijk lyceum Goes met een verschil van eén set. Scheidemond n versloeg. In poule C van de dames werd St.-Ursula uit Roermond kampioen na een 3-1 zege op Pius X uit Amsterdam. Bij de heren in poule B won de rijks scholengemeenschap Nieuwediep uit Den Helder van het bisschoppelijke college Roermond I met 4-0 Vrijdag ochtend om elf uur begint de finalej van de heren en de dames in poule A,i op de tennisbanen van Zwanenburg I DEN HAAG (GPD) De Haagse coureur Peter Legierse mag weer fiet- sen. Zijn schorsing door de KNWU wegens het gebruik van doping in de eerste etappe van Olympia's Tour is voorlopig opgeheven. De KNWLT nam] dit besluit naar aanleiding van de do- pingaffaire Eddy Merckx. Deze voor-I lopige vrijspraak geldt ook voor Tino Tabak, die in de Ronde van Limburg op het gebruik van stimulantia werd betrapt. i je het toch echt gehad. Nee. als je net zo bekijkt, dan zou ik toch liever niet met zo'n ploeg naar tie Tour gaan'. Woorden, die onmogelijk kunnen wor- tegengesprolken, Zeker. Rini Wagt- de allergrootsten handhaaft, Maar Ri ni Wagtmans is eigenwijs, impulsief, zo zelfs, dat het buitenlandse wiel er- front zich toornig over hem uitlaat. Alleen een goed geleide, een in zijn eerzucht beteugelde Rini Wagtman*. Is een waarborg voor succes. Ma «ar wie nu is het brein, de dirigent in de formatie, de coureur, die zijn luite nant op het juiste moment tot actie commandeert? Rik van Looy, de ver grijsde meester, die met zijn sponsor speelt nu hij het met de concurrentie niet meer kan Ab Geldermans: ,Van Looy zou er goed aan doen niet mee te gaan. Hij -.s een groot coureur geweest en in één dag-koersen is hij nog steeds een van de gevaarlijksten. Maar. en dat be kent hij zelf, hij is op zijn retour en dan moet je je met meer aan een Tour de France wagen. Daar valt im mers niets te spelen'.' ERVARING Ook zonder Van Looy telt het pelo ton van Vissers nog genoeg tour-erva ring. Van de steeds weer geprolon geerde Henk Nijdam bijvoorbeeld, van Cees Haast en in mindere mate van Eef Dolman en Harm Ottenbros. Henk Nijdam en Cees Haast echter missen de macht om een leidinggevende posi tie te bekleden, terwijl een dergelijke rol niet van Eef Dolman en nog min der van Harm Ottenbros mag worden - hoe geel. Het nauwelijks gestuurde 6chip gaat de in de Franse ronde debute rende Ton Vissers het wiel hanteren Kan dan ook eigenlijk alleen maar op etappe-overwinmngen varen. En dat dan nog weer in het rustige water, want dè golven van de Alpen en de Pyreneeën lijken te hoog voor een vaderlandse victorie. In dat verband wordt Maastricht, slotregel van het tweede hoofdstuk, hoopvol gefluisterd, waar Eef Dolman dan jubelend over de streep moet gaan. KOSTBAAR Maar een ritzege is een kostbaar goed, dat zich, ook al stellen de overige ne gen zich maandag volledig in dienst (Van onze speciale verslaggever) ROUBAIX (GPD) Binnen een week, zo voorspellen sombere lie den in het morsige Roubaix, dat door enkele Vlamingen nog altijd hardnekkig Robeke wordt genoemd, binnen een week dan heeft het tourpeloton van de 130 met 30 coureurs aan omvang ingeboet. In de buurt van de Frans-Duitse grens namelijk heeft men al haastig de Ballon d'Alsace in het routeschema ingepast en dat is gewoon een berg, al reikt de doorgaans mistige top niet hoger dan tot ongeveer twaalfhonderd meter. Niettemin ligt tegen die Ballon een wreed stukje weg en bovenop houdt de zesde etappe van de ronde abrupt op. Daar worden dan gretig de minuten geteld en vooral de overgebleven krachten gepeild. Voor de knechten uit de grote groep, die zich in de voorgaande dagen al hebben moeten afbeulen in een uiterst ongelijk stukje Wallonië zal dan gelden, dat het reservoir vrijwel leeg is. Als alles tenminste .volgens plan' gaat. schorsing groot. Dat die verontwaar diging zich tegen de persoon-Merckx richt, is. hoewel als naïef te bestempe len, begrijpelijk. Een andere zaak is, of de verbonden troepen wel zoveel succes zullen hebben. Merckx reed in het kampioenschap van België niet overtuigend. Maar daags daarna - af gelopen maandag won hij impone- end in Ottigmes en dat deed uitermate deskundige Rik van Looy dinsdag- wond opmerken: .Dat is goed werk. want in Ottignies wordt zowat de zwaarste kerm.skoers van heel Belg.ê fereden. Ik ken klassiekers, die mak elijker zijn' Wat dan weer zou bete kenen dat Merckx toch ,net op tg;! het ritme weer te pakken heeft. Dat woordje plan gelieve men dan te vervangen door .tactiek' en die, wordt algemeen aangenomen, zr.1 erop ge richt zijn om in de eerste dagen vaai de 56c Ronde van Frankrijk massaal ten strijde te trekken tegen Eddie Merckx en z.ijn maats. ,De Zwarte van Tervu ren' heeft zijn vorm moeten offeren wil, dat die overigens nauwelijks meet bare gesteldheid, die ,vorm' heet pas kan terugkeren b|j het veelvuldig rijden van wedstrijden. Dat nu heeft Eddy Merckx niet of nauwelijks gedaan." Gevolgd hij zal het in (vooral) de eerste dagen van de tour uiterst moeilijk hebben. Daar moet dan, zo redeneert de concurrentie gebruik van worden gemaakt. Als het kan moet Merckx dan al op afstand worden gereden en ziet: het parkoers i3 er uitermate geschikt voor. Eerst van Maastricht naar Charleville de Ardennen, dan de Elzas en als dat nog niet genoeg mocht zijn meteen de Zwitserse Jura in (zevende etappe van Belfort naar Divonne les Bams). Als Merckx nu werkelijk te kampen heeft met een gebrek aan wedstrijdkilome ters, dan moet het daar, in Divonne, al wel zo ongeveer met hem gebeurd zijn. Een mooie redenering, maar er zijn genoeg tegenwerpingen aan te Ploeg Pingeon zullen sluiten, ligt overigens voor de hand: nog altijd is allerwegen in de wielerwereld de verontwaardiging van de coureurs over de opheffing"van zijn Een ander:- factor van grote betekenis .s: de Faema-ploeg. Guiüaume Dries- sens. naast de spraakzaamste, de ijdel- ste en de snelst .aangebrande' ook de slimste ploegleider, neeft volgens be proefd (want door Van Looy jaren- 'ang gebruik; recept rond Merckx ren formidabel pelotonnetje gevormd. De namen mogen dan wellicht minder zeggen, de kwaliteiten zijn er te over- Coureürs als Mintjens, Sprayt, Rey- broeck. Stevens, Vandenbossche en vooral Vic van Schil zijn .superknech ten'. Mannen, die stuk voor stuk om der wille van het geld de rol van ondergeschikte verkozen boven het wat ongewisse bestaan, dat :s gemoeid met een langzame en wellicht abrupt ge remde groei naar de status van .vedet te'. Maar ze zouden zo'n vedette kun Frankrijk hoopt ook op Roger Pingeon, de winnaar van 1967. Roger, de be- seheidene. d" anti-held bijna. is. zegt men, .gerijpt'. Hij hoeft niet meer .aan liet handje' door de koers geholpen te worden.Zijn klimmerskwaliteiten zijn nog niet afgenomen, Ln tegen dec' En 'Is bewijs voert men dan aan: >ger Pingeon won alleen met een tot wee renners teruggebrachte ploeg als te verwaarlozen ,hulp* de Ronde van Spanje. Inderdaad een prestatie van formaat. Maar Roger Pingeon heeft met andere zaken af te rekenen. Daar is bijvoor beeld de dreigende .verdeeldheid' in de Peugeot-équipe. Wat doet ploegleider Plaud met Ferdinand Bracke De Belg vorig jaar kandidaat voor .geel' in Parijs, stemde zijn voorseizoen geheel op de tour af. van de .naar huis" snellende Dolman, niet gemakkelijk laat veroveren Ab Geldermans: .Vergeet niet, dat je aan een etappe-overwinning nu al een tien tal mooie contracten overhoudt. Ieder een wil we', een rit winnen en als je zo'n etappe wil kopen, dan zal er melijk honderddertig man opkopen. Trouwens, er valt In de Tour weinig meer te kopen. In Bordeaux moet al tijd een Nederlander winnen. Vor.g jaar ook, maar er viel bitter weinig te regelen'. Verwachtingsvol blikt men deze dagen naar de tijdelijk van het legergroen bevrijde René Pijnen H-.j en R'.ni Wagtmans weten de hand van de ploeggenoten in de rug en zij willen zich dan ook in de eerste waaier laten zien. Ab Geldermans, die Frankrijk nu negen keer achtereen heeft .ge daan' (zeven keer op de fiets, één keer achter het stuur en een keer als gevierd ploegleider), waarschuwt ech ter, .Pijnen is een groot coureur, maar hij had beter volgend jaar met de Tour kunnen beginnen. Hij wordt straks automatisch te zwaar belast. Hij is de beste en dus gaan ze voor hem rijden. Dan wil h.j z:c'n waarma ken en misschien kan hij dat nog niet. Zoiets kan een geweldige desillusie worden'. OPPASSEN Resten nog twee .vreemde' Neder landers: Gérben Karstens onder het vaandel van Peugeot en Eddy Beu- fels, in dienst van Merrier BP aan- acht vooral voor Karstens, die zo fel heeft terug gebeten. Ab Gelder mans, dit jaar met tussen de wielen (,En niemand weet wat een verdriet mij dat doet. Ik hoop nog op de Tour de l'Avenlr*): .Gerben is een gewel dig Tenner, maar hij heeft teveel raad gevers Nou wil hij voor de Tour weer met Pellenaars in de slag gaan. Ach. iedereen heeft vertrouwen in een an der. Laat hij oppassen, want hij kan een hoop'. Morgen start de Ronde van Frank rijk. Nu de Nederlandse topcoureurs verschillende bazen dienen, rept zeker niet het .crème' van onze wiel erstal door de bergen naar Parijs. De vangst kan met die verdeeldheid dan ook moeilijk méér dan mager zijn. nen zijn, als ze niet de zekerheid van het salaris dat Merckx in zijn spoor uitstrooit, hadden gekozen. En zij vooral zullen het in deze tour moeten waarmaken, dat ze een peloton aan banden kunnen leggen. Als het lukt, zal onder dwang van de Faema-ploeg het grote gevecht pas veel later in de tour gaan ontbranden. De Faema's zui len, als Merckx dat nodig acht. in de remmen knijpen totdat de maestro zelf de vingertoppen voelt tintelen, diep ademhaalt en beslist: nu is he. tijd voor de aanval. Trouwens, wie zou daarnaast ook geen rekening houden met het feit, dat Merckx brutaalweg poker gaat spelen? Wanneer Edd:e Merckx zich goed voelt, dan wil hij winnen. Dan wil hij weer gestalte gaan geven aan die onblusbare zege- drift die hem gehaat heeft gemaakt, links en rechts in het peloton. Maar Eddie Merckx is wellicht niet eens meer te remmen in de allereerste etap pe van de ronde, die eindigt, daar waar hg werd geboren: in Sftit-Pieters Vo- luwe, voorstadje van Brussel, Moeten, zo vraagt men zich in Roubaix af, niet daar al de grote namen heftig op de pedalen om hem te remmen? De grote mannen..nog afgezien van het feit, dat boze Italianen de tour alsnog gaan boycotten, vallen er wel een paar te noemen. Frankrijk heeft en Eddy Beugels getuigt dat voor het laatst vertrouwen geschonken aan .Raymond Poulidor. Want: ,Hij is ver anderd. Nooit zag ik hem zo goed rijden als dit jaar. Natuurlijk. h;j was altijd sterk. Maar dom. Hij heeft nu tactiek veranderd. Hij luistert naar raad, hangt niet meer in het peloton rond, maar koerst vooraan, daar waar de klappen vallen. En dat betekent dat hij de slag nu niet meer zo ge makkelijk gaat missen.' Poulidor dus «als voornaamste concurrent van Merckx' Wellicht. Tot aan het ogen blik waarop Poulidor bij een beslis sende breuk in het peloton weer net is gevallen of net een lekke band heeft fekregen. Poulidor. die rap rijdt tegen et horloge, maar toch niet zo rap als Merckx en die daarom links en rechts minuten moet gaan sprokkelen om zich tegen die tijdritten te wape nen en is Poulidor nu opeens een echte aanvaller geworden VLISSINGEN De NOS zal via radio en televisie uitvoerig de verrichtingen volgen van de deelnemers aan de Tour de France, die van 28 juni tot 20 Juli wordt verreden. De televisie begint zondag 29 juni om 16.20 uur op Nederland 1 met een sa menvatting. Verder zal dagelijks om 18.15 uur op Nederland 1 een repor tage worden uitgezonden, waarvan de lengte per dag wordt bepaald 's Zon dags wordt ln het middagprogramma, aandacht besteed aan de Tour. Ver slaggever is Barend Barenöse. Voor de NOS zullen Theo Koomen en Fred Racké de Ronde van Frankrijk verslaan. Rechtstreekse radioreportages zullen dagelgks te horen zgn om 13.03, 14.03 en 15 03 uur via Hilversum III: tussen 16.00 en 17.30 uur zal een direct ver slag van de finish, eveneens via Hil versum III. worden uitgezonden. Nabeschouwingen zullen dagelgks worden gegeven via Hilversum H. tus sen 22.55 en 23.02 uur (behalve op de zondagen 13 en 20 Juli). Bracke gelooft nog altijd in zichzelf, wordt geprikkeld door de hoon die hem van tijd tot tijd striemt: ,Je zult, ondanks dat wereld-uurrecord van toen nooit tot de groten worden gerekend- Bracke en Pingeon in één ploeg Gaston Plaud, die ook na veei wikken en wegen de eerzuchtige Karstens bin nenhaalde. zal vaak vertwijfeld van kamer naar kamer snellen in de etap- pa-hotels. En dan natuurlijk de Italianen. De Molteni-ploeg kent nauwelijks een kopman, of net zou Michele Dancellï moeten zijn. Maar aangenomen mag worden, dat de Mol- teni's met spurtersbaasje Basso en col lega Sant-Ambrogio in de gelederen, uitsluitend naar de tour komen om d® dagprijzen op te rapenAnders is het met Salvarani. Opnieuw zal Felice Gimondi proberen Merckx te atta- Ïueren. Wanneer en waar dan ook. >at is juist de moeilijkheid met Felice: hij valt te opzichtig aan, op de ver keerde plaatsen. Technisch gesproken Is Gimondi allerminst een volmaakt coureur. Maar een .grote' is hij wel. De enige, eigenlijk, die rechtstreeks en op eigen kracht zai kunnen pro fiteren van de omstandigheid dat Merckx inderdaad ditmaal niet voluit zal kunnen koersen. Outsider Roger de V la«-...^.w». v«. wellicht heeft een inspannend voorsei zoen te veel van hem gevergd. Er is zal storten, en op het pJoegenklasse- ment in ruil voor hand- en spandien sten aan anderen. En er zijn Lucien, Aimar en Jan Janssen. Ploegmaten nu. nadat ze eerst (1966) vijanden wa ren. vervolgens (vori^r jaar) zij het onopvallend vrienden De diensten, die Aimar en zijn b-ploeg anno 1968 hebben verleend, zullen wellicht moe ten worden terugbetaald. Door Jans sen. Geminiani én Demuer zullen Sn hun B.c-ploeg waarschijnlijk lang op twee kansen blijven gokken. Als dat lukt zal er echter toen gekozen moe ten worden,tenslotte. Die keuze zal, mag men verwachten vallen op Aimar. De Nederlander, nog altijd werkend op een riante geldelijke basis, zal er zich daarom wel bij neerleggen. Van daar. dat hij toch als een" outsider eeldt. Merckx dan toch? Misschien. Of heel misschien een andere Belg: Herman van Springel. De man, die vorig jaar .op de streep* werd geklopt, komt in blakend.» vorm naar de tour. Hij te, zoals Engelsen dat onvergelijkbaar kunnen zeggen de ,dark horse' van de 56e Ronde van Frankrijk. Hij rijdt glimlachend Roubaix binnen, omdat alleen een groepje aardige Belgen ln de omgeving van Grobbendonk van hem een tourzege verwacht. De we reld niet. Die kijkt naar Eddy Merckx en hoopt dat hij eindelijk van zyn troon wordt gestoten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 11