Automatisch meetnet is een noodzaak' Nu tot 7% rente! 4% 4V2% 5% 6% 7% AMRO BANK Blinde ds. Jan Wit: ,je krijgt van die stemmingen van: ontwaakt, gij verworpenen der aarde' HERZIENING PENSIOENEN KAMERLEDEN DONORS VOOR TRANSPLANTATIE MOETEN ZELF TOESTEMMEN ,Goeree 12' redt 2 Engelandvaarders van wisse dood De dood op de weg LERAREN DREIGEN MET EEN ,CURSUSSEIZ0EN VAN STRIJD' AMRO-spaarders profiteren vanaf 1 juli a.s. van de volgende rentepercentages: DONDERDAG 26 JUNII969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT R.I.V. NA RIJNRAMP: Slot van pagina 1 verwijten, dat men over de grens te laat was gewaarschuwd, niet geheel misplaatst mochten worden genoemd. Communicatiestoornissen waren, vol gens deze minister, er de oorzaak van geweest, dat een door hem niet met na me genoemd stedelijk waterleidingbe drijf in Noordrijnland-Westfalen, aan wie volgens het voor dit soort gevallen steeds gereed liggende alarmplan de taak was toebedeeld de Nederlandse au toriteiten te waarschuwen, en die dit vrijdag al had moeten doen. deze waar schuwing had nagelaten. Pas na het weekeinde kon dit verzuim worden in gehaald. IVeer zwemmen men worden. De Rotterdamse GG en GD heeft het zwem verbod, dat dins dagavond om zes uur in de Hoek in verband met de komst van de gifivlek werd ingesteld, ongedaan gemaakt om dat de stof ln de nu optredende verdun ning geen gevaar oplevert voor con tact met de menselijke huid. Dit tot opluchting van de strandexploitanten. De directeur-generaal van het rijksin stituut voor de volksgezondheid noemt het gebeurde ,de ergste ramp die ooit op eén rivier, waar ook ter wereld, is gebeurd'. .Dit soort rampen komt de laatste tijd te vaak voor en dat be nauwt mij', zegt dr J. Spaander. Hij meent dan ook dat er zo spoedig mo gelijk grondige verbeteringen moeten worden aangebracht in het systeem om verontreiniging van de waterhuis houding op te sporen. Meetnet Het instituut heeft enkele tonnen op haar begroting van dit jaar gereser veerd voor een eerste aanzet om tot een automatisch meetnet voor de waterver ontreiniging te komen. ,De behoefte om de verontreiniging van het water op bepaalde kritieke plaat sen bijvoorbeeld daar waar drinkwa ter wordt ingenomen automatisch en continu te volgen, is groot. De kosten van het watermeetnet schat ik op mil joenen guldens, maar op den duur zou een dergelijk net ook een besparing van tientallen miljoenen guldens betekenen. De omslachtige onderzoekmethoden, die thans nog worden gehanteerd, zijn na melijk veel duurder'. De realisering van een dergelijk meet net is volgens dr Spaander technisch gezien heel goed mogelijk. .Als we een spin met graaf armpjes op de maan neer kunnen zetten, dan moet het ook mogelijk zijn om het laboratoriumwerk en de monsterneming te automatiseren', Nederland heeft nu al enige tijd een luchtmeetnet. Een watermeetnet is ef fectiever omdat water, anders dan lucht, bepaalde wegen volgt. Onderzoek Dat het RXV tot de conclusie kon ko men dat het gif endosulfan moet rijn. is mede te danken aan een vroegere verontreiniging door dit insektenbestrij- dingsmiddeï, Een van de onderzoekers herinnerde zich dat geruime tijd gele den een sloot was besmet door dit ver- ,gif doordat een landbouwer zijn instru menten met het spul in het slootwater had schoongespoeld. ,Een geluk bij een ongeluk', aldus dr Spaander, die hoopt dat deze ramp, zoals zovele andere, er toe zal bijdragen dat snel maatregelen zullen worden genomen om ze te voor komen en in ieder geval beter en snel ler te bestrijden. Dat hiervoor veel in ternationale samenwerking en overleg nodig is, is volgens hem duidelijk. .Engeland en Frankrijk hebben het ge luk dat ze de Theems en de Seane in eigen huis hebben. Wij hebben dat voor recht niet'. Vier miljoen Nederlanders, een derde van de bevolking dus, teert nu op de drinkwaterreserves. Daarom is op dit moment voor dr Spaander het belang rijkste: wanneer kan het sein op vei lig, wanneer kan weer drinkwater wor den gewonnen zoals voorheen? Het ant woord op deze vraag bleef hij gisteren nog schuldig. Hulpverlening De directeur van de Rotterdamse GG en GD, dr L, Burema zei gisteren: ,De vergiftiging van het Rijnwater en cala miteiten in het Nieuwe-Waterweggebied, m; en het noodzakelijk dat dit gebied over een eigen goed functionerend hulp- verlenings-apparaat beschikt met vol doende deskundigen'. Hij vindt dat die instantie snel moet kunnen ingrijpen en met afhankelijk moet zijn van rijksdeskundigen. Hij zegt verder: .chemische vergiftigin gen die de laatste tijd zich hebben voor gedaan, moeten een duidelijke waar schuwing zijn voor de overheid om voort durend attent te zijn op de bestrijding daarvan. Al zal men in de strijd daarte gen veelvuldig op belangen van anderen stuiten.' De toeneming van de chemi sche en psychische milieu-verontreini ging eist naar zijn mening een nieuwe aanpak in het opvangen daarvan. DEN HAAG Het anti-revolutionaire tweede kamerlid Kieft heeft gisteren zijn collega's in de tweede kamer voor gesteld om de noodlijdende weduwen van kamerleden uit eigen zak financiële steun te verlenen. Hij kwam met deze suggestie, omdat vele weduwen van ka merleden niet zullen profiteren van de nieuwe, verbeterde, pensioenregeling die binnenkort van kracht zat worden. Over het voorstel is gisteren geen be- Ik een intenmrapport vande Oommissie slissing genomen. Kamervoorzitter Van Orgaan transplantatie (COT) van het Thiel verklaarde zich liereid om het in i Nederlandsche Roode Kruis, dat woens- het presidium van de tweede kamer te dag is verschenen, wordt verder ge- bespreken. zö?d dat de commissie zich met over- 1 grote meerderheid heeft uitgesproken tegen een systeem waarbij uitneming va.n een orgaan uit een stoffelijk over schot in principe altijd geoorloofd zou zijn, tenzij er aanwijzingen, bijvoorbeeld een verklaring, bestaan dat er bezwaren zyn van de overledene of van zijn fama- De nieuwe pensioenregeling, die giste ren ln de kamer werd besproken, heeft een terugwerkende kracht tot 1 janu ari 1966. Hoofdzaak van de nieuwe re geling is de bepaling dat de samen loop van pensioenen van kamerleden, ministers, staatssecretarissen, gedepu- ]fe teerden en wethouders niet méér mag' Bij een landbouwer te Rips (N-Bj is een bijzonder kalf geboren. Het dier heeft namelijk een buUdog- kop, wat een zeer zeldzaam ver schijnsel is. Het dier is ter be schikking gesteld van de vee- artsenijkundige dienst. jaar. Het weduwenpensieon maal 35.000 gulden kunnen bedragen. De discussie draaiden gisteren in de tweede kamer vooral om de voorstel len van de Democraat '66 Nypels, die de voorgestelde pensioenregeling meer wilde laten aansluiten bij die voor de ambtenaren. Hij had daartoe een aan tal amendementen ingediend, waardoor het aantal dienstjaren, nodig voor het volledige politieke pensioen, op 40 jaar gebracht zou worden ipv op 20 jaar. zo als door minister Beernink was voor gesteld. ISOLEMENT GIBRALTAR NU VOLKOMEN MADRID fRTR) Spanje heeft En geland woensdag laten weten, dat het veer van Algeeiras naar Gibraltar dag aanstaande wordt stopgezet, heeft een woordvoerder van de Britse ambassade woensdagavond meegedeeld. Daarmee zijn dan alle verbindingen tus- Gibraltar en Spanje verbroken. Commissie van Rode Kruis meent: DEN HAAG (GPD) Een Rode-KruiscommLssie is van oordeel dat alleen voor transplantatie organen uit een stoffelijk overschot mogen worden genomen als nadrukkelijk toestemming daarvoor is gegeven door de overledene of de nabestaanden. op het principiële karakter van de toestemming. Het afstaan van or ganen. ook na de dood is een vrije, zedelijke handeling. Het .toestem mingssysteem' legt alle nadruk op Ie vrije beslissing van de mens na zijn dood zijn lichaam ter beschik king te stellen van de medische zorg voor de medemens. Het .geen-be- awaar-systeem' miskent. althans voorlopig, het vrije en zedelijke ka rakter van het afstaan, zo meent de werkgroep. Het is op het ogenblik met reëel aan te nernen dat onder de bevolking de wil leeft om organen na de dood af te theologen. 6 juristen, 4 verp'.eegkun- staan. Het geen-bezwaar-sy.-teem' zou digen, 2 ambtenaren, 3 journalisten en pas mogen worden ingevoerd, wanneer In de COT zitten 45 experts op ver schillend gebied, namehjk 23 medici 4 digen. 2 ambte ge bestuursleden van het Rode Kruis. Voorzitter is de econoom dr A. J. H. Bartels. Zedelijke handeling Het rapport van een werkgroep uit de commissie de zogznaamde ethi sche werkgrooep. gaat uitvoerig in Achttien dagen geleden sloot Spanje dej Contact Noordzeegemeenten. -~<ii°nn Volgens het rapport ligt het knelpunt Vereniging van Nederlandse Gemeenten: PLAN-ORGAAN ONTWIKKELING NEDERLANDSE KUST NU NIET TE VERWEZENLIJKEN DEN HAAG (ANP) Op korte termijn is geen geïntegreerd, goed toegerust plan-orgaan voor de ontwikkeling van de Nederlandse kust als recreatiegebied van regionale, nationale en internationale betekenis te verwezenlijken. Voorlopig lijkt de meest voor de hand lig gende oplossing het instellen van een stuurgroep die het overleg en het gecoördineerd optreden van kust- en achterlandgemeenten op regionaal niveau stimuleert. Deze groep zou tevens een goed verzorgde planning van de betrokken gemeenten langs de Nederlandse kust moeten bevorderen, gericht op een meer gecoördineerd beleid van rijk, provincies en gemeenten. Dit concludeert de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in een rapport uitgebracht op verzoek van de Vereniging zijn ethische grond namelijk onderstelde toe3temmmg, geacht kan worden aanwezig te zijn. In het geval de overledene geen schriftelijke toe- stemming of geen verklaring in aan wezigheid van betrouwbare getuiigen heeft afgelegd dienen de nabestaan den rekening te houden met de veron derstelde wil van de overledene en als vertolkers daarvan op te treden. De ethische werkgroep vindt ook dat de overheid in elk geval niet zonder meer het recht heeft over een stoffe lijk overschot te beschikken, tenzij in uitzonderlijke omstandigheden. Die uit zonderingen kunnen bijvoorbeeld be trekking hebben op een gerechterüjke sectie of bij vrees voor een epidemie. Spanje naar Gibraltar te komen, be staat uit het nemen van een Brits vlieg tuig, dat van Londen naar de rots vliegt en eens per week in Madrid een tussen landing maakt. de opnamecapaciteit van het strand niet zozeer aan de kust zelf, maar in de wegaansluitingen op het achterland. Onder invloed van voorgestelde prioriteiten in de aanleg der verschillende rijks- en provinciale wegen kunnen zich verlichtingen, verzwaringen of alleen maar ver schuivingen van knelpunten voordoen, waarvan de gevolgen voor de recreatie meestal met zijn berekend. Op dit punt dienen de gemeenten en gemeenschappe- lijke eigen visie te ontwikkelen en deze met rijk en provincie te bespreken. VRIJDAG AS ERE-DOCTOR AAN GRONINGSE UNIVERSITEIT PROMOVEREN IS AARDIC, MAAR DIE RECEPTIE, DAAR WORD JE DOL VAN' GRONINGEN (GPD) Een knus studeervertrek vol boeken en braillebanden. De assistente brengt koffie en koek. Dichter- dominee Jan Wit steekt een nieuwe ongematteerde sigaar op. Door het raam van de werkka mer, op de eerste verdieping van Wits huls aan de Benne- komseweg in Ede, klinken po ëtische vogelgeluiden. Vanaf vrijdag zal Jan Wit .doctor' voor zijn naam kunnen zetten. Op die dag wordt hij ere-doctor van de rijksuniversiteit van Groningen. Dan zullen de zomergeluiden die nu het studeervertrek binnenstromen en in spirerend werken door hun rust. even terzijde gezet moeten worden. .Pro moveren is aardig, maar die recep- tip die erbij komt. daar wordt je dol van', zegt -Jan Wit later tijdens het gesprek. Hij verteld dan over zijn blindheid Jan Wit' en .de blin de dichter-dominee* zijn beide synó- niemen. (,In zekere zin wel irritant, er valt mee te leven, maar leuk is het niet'). Jan Wit werd op zeven juli 1914 in Nijmegen geboren. Hij werd opgeleid op het christelijk blindeninstituut Bartimeus in Zeist en het Konin klijk Instituut tot Onderwijs van Blinden te Bussum H:j leerde er stoelen matten en manden maken, kreeg er muziekonderwijs en studeer de er heilgymnastiek en massage ,Ik zou misschien nog wel een stoel kunnen matten, maar ik heb er geen geweldig meesterschap in bereikt', zegt hij van die periode. Ook het beroep van heilgymnast-masseui lokte niet zo erg. ,Je leven lang op konten van andere mensen rond te draaien is ook niet alles' Jazzband De muziek trok meer. Jan Wit speel de enige tijd iD een semt-professio- nele jazzband (.ik ben nog altijd erg jazzminded') en was jarenlang organist bij de Nederlandse Prote stantenbond in Bussum ,lk zat daar dan 's zondags op de organistenbank en dacht: wat daar aan de .inde1.'' kant gebeurt kan ik ook' Het eis te wei een geweldige organisatie om voor dommee te gaan studeren' ver telt Jan Wit Er was heel weinig studiemateriaal n braille Veel er van kwam iEngeland Toen d- oorlog uitbrak bleef ik ook van dal materiaal verstoken \fiin de studie ln Utrecht werd afgesloten' en ir Parijs werd daarna nog een |aar ge studeerd, voornamelijk om de taal goed te leren' Jan Wits belangstel ling ging uit naar een plaats als predikant bij de Waalse kerk en aangezien, zoals hij nu zegt, de le den van deze kerkgemeenschap nog geloven dat .onze lieve Heer op zon- dpc^alleen Frans verstaat' moest hij wei een behoorlijk mondjevol van d<- ze taal spreken veel collega's uit Indonesië repatri eerden. Di' domineesmarkt was over vol geraakt en om toentertijd een plattelandsgemeente te overtuigen dat een blinde dominee het ook al lemaal wel kon, viel niet mee. Ik kende bovendien de sfeer van de Waalse kerk een beetje, want mijn vader was lid van de Waalse gemeen te. Hij was leraar op de Klokken- berg in Nijmegen'. Jan Wit werd dus voorganger van de Waalse gemeente van Nijmegen. Dat was in 1948. Hij is nu met emeritaat, want de gemeente was .klein en arm' en Is in 1967 samen gevoegd met die van Arnhem. Wie denkt dat ook met ingang van het. domineeschap de poëtische produktie van Jan Wit op gang kwam, is er naast. ,Ik had voor die tijd al heel wat geschreven. In de oorlog bestond er een kringetje rondom Theo van Baaren (nu 'prof. doctor en als gods diensthistoricus verbonden aan de rijksuniversiteit van Groningen) Daar behoorden ook Leo Leehmann en Buddingh toe. Als je blind bent, heb je wat meer energie nodig om door te gaan met dat soort werk. Ad den Besten gaf echter mijn eer ste bundel .Ritus de passage' uit in 1950. En als je gedrukt staat begin je er allicht wat meer in te gelo ven. want van het een kwam het ander'. Gevoelsbindingen .Ik sta nu van die eerste poëzie vrij ver af. Je hebt er vaak nog wat ge voelsbindingen mee, maar die moet je toch ook van je af kunnen zet ten. Vrijblijvend zég je dan: ,Ach ja, zo deden we het vroeger'. Jan Wit schreef na .Ritus de passage' de bun dels .In den metalen stier', .revalida tie', .Nederlandse gedachte, en andere gedichten. Ook schreef hij lekenspe len (.zolang die in de mode waren"), toneelspelen, bijvoorbeeld een jubile umstuk voor het NW, de Hymne Anthropolis I in opdracht van de Va- ra*. op muziek van Lex van Delden) en een serie cabaret-liedjes en kerk liederen. ,Een vrijelijk stuk ovei Sneeuwwitje is later nog eens als hoorspel voor de radio gebracht', ver telt hij. Voor het IKOR schreef hij samen met zijn collega's Bar nard (Guillaume van der Graft) en De Vries, musicals, geïnspireerd op bijbelse onderwerpen Een over de barmhartige Samaritaan is in het Duits vertaald Heel veel potentie vloeide weg in het berijmen van psal men en gezangen, zegt Jan Wit. je maar genoeg geld hebt om je met knechten te kunnen omringen', zegt hij enigszins schamper. Minderheden En verder: ,je behoort eigenlijk tot de onderdrukte minderheden. Je voelt het een beetje wat het betekent ne ger. homo-sexueel of jood te zijn, aan krijg je die stemmen van ont waakt gij verworpenen der aarde' Ach ja ik ben natuurlijk aardig links alhoewel daar ook veel IJdel heid en kwelling des geestes heerst. Je vlucht als blinde vaak in eeD verbeeldingswereld' vindt Jan Wit. Ik lees graag in Casanova en :k voel me wel "aangetrokken tot die tijd. Ik zou dan wel tot de Liber- mensen die door de mazen van het net weten te kruipen'. Jan Wit werkt momenteel aan een groot boek over het hooglied. Ze durven er niet over te preken. Het is eigenlijk het enige niet religieuze boek van de Bijbel. Zuiver een liefdesgedicht' zegt hij er van. De moderne theologie spreekt ds. Jan Wit niet aan. Dat met geweld willen moderniseren is een beetje dwaas. Dat jongeren de kerk uit lo pen komt wellicht doordat het tradi tionele christendom hen niet meer aanspreekt en het modernisme hen niets zegt. Het wordt een steeds kleinere groep die zich voor de pro feten en apostelen gaat interesseren en «ie nat het zeggen of dat mis schien toch wel goed is? De manier waarop do joden vooral vroeger liet geloof cultiveerden zegt mij het meest. Op dit moment Ls het nog een grote vraag hoe het christendom en de christendommeiijkheid zich zal handhaven'. Wit: je krijgt soms wel eens het idee dat ze denken dat er in een universiteit van alles moet gebeuren behalve de cultuuroverdracht. Het ls goed dat daar nog enkele mensen mee bezig blijven'. Over zijn benoe ming tot ere-doctor: het heeft mij aangenaam overvallen maar ik heb nu weer het gevoel dat ik het waar moet maken. Natuurlijk zit er ook een element van erkenning in. Be kroning" zou ik het niet willen noe men want dan lijkt het net alsof je op wilt houden'. Waarom juist de universiteit van Groningen die het ere-doctoraat uitreikt? Jan Wit: Er zijn daar vrienden die aan me ge- lacht hebben' Een bekroning is het dus niet want Jan Wit is geenszins van plan op te houden. Ik zou nog een boek met kinderversjes willen schrijven maar dan moet ik wel proberen me de the- willen schrijven over Adam en Eva, over Kain en Abel. Al mijn fanta sie over dat eerste bijbelboek zou ik erin willen verwerken'. DEN HAAG (GPD) Dinsdagmiddag hebben schipper Jacob van Dam en zijn mannen van de .Goeree 12' zo'n 25 mijl uit de kust twee uitgehongerde en doorweekte Duitse jongens van een lekke rubberboot gehaald en van de dood gered. Wolfgang (22) en Reinhard (19) Flonn wilden m het volkomen on toereikende vaartuig naar Engeland va ren- Door de sterke stroming en de aflandse wind dreven zij snel uit de koers, ter wijl er steeds meer water in de boot kwam. De nacht van maandag op dinsdag bracht Reinhard in een slaapzak boven op een munitieboei door, dertig mijl uit de kust. Zijn broer sliep in het bootje, tot aan zyn middel in het wa ter gezeten. De proviand bestond op dat moment uit twee u:en en rauwe aardappelen. Het mag een wonder he ten. dat de mannen van de .Goeree 12' de twee uit zee oppikten, vele andere schepen waren al voorbij gevaren, om dat de bemanningen het hulpgeschreeuw van de twee ontmoedigde Engeland vaarders niet hoorden. Wolfgang en Reinard, die drie weken 'm uit Duisburg veri matroos van beroep. KERKRADE (ANP) Op de krui sing Kapelweg-Hesveldatraat te K>-rk- rade ls woerwdagmiddag de 19-jarige D Sellers uit Kerkradé verongelukt. H:j verleende met z;in bromfiets geen voorrang aan een vofkswagenbusje. De heer Seller» werd gebracht naar het ziekenhu.s te Heerlen, waar hij aan zijn verwondingen overleed. WEERT (ANP) Woensdagmor gen is de 21-jarige J. van Moosdijk uit Baexsjm, die zondagnacht tengevol ge van een verkeersongeval in de ge meente Weert in zorgwekkende toestand in het Wecrtse ziekenhuis was opgeno men. aan de gevolgen van dit ongeval overleden. GEMERT ANP) Dinsdagmid dag omstreeks rijf uur is de 22-;ar.ge student J. J M. de Kon.ng u:t Hei- hout door onopgehelderde oo-zaak met rijn auto van de rijbaan naar rechts uitgeweken en tegen een boom gebotst. De jongeman was op slag dood. TETERINGEN (ANP) Woens dagmiddag ia de 16-jar g«- M. H Heij- kant uit Dongen bij een v rkeer«onge- luk ln Teter.ngen om het leven geko men. De jongen liep plotseling de weg over en werd gegrep- n door een pas serende personenauto. Hij overleed korte tijd later in het Igna*. u-jz".ekenhuis in Breda waarnaar hij met ernstige ver wondingen was overgebracht. MCDIVITT NIET LANGER ASTRONAUT WASHINGTON (DP ADe com mandant van de Apollo-9. James Mc~ Divitt, heeft zic-h woensdag terugge trokken als actief ruimtevaarder. Hij is benoemd tot chef van de afdeling voorbereiding voor maanlandingen ln het controlecentrum te Houston. Het aantal actieve Amerikaanse ruimte vaarders is hierdoor tot 49 verminderd, McDavit is 4b jaar oud. Hij heeft ge vlogen in de Gemini-4 voordat hij com mandant werd van de Apollo-9. waar mee het maanland - r.gsvaartuig :n de ruimte werd beproefd. DENEN BESLISSEN: GEEN VERLAGING VAN DE KIESGERECHTIGDE LEEFTIJD (Van onze correspondent) KOPENHAGEN Het dinsdag ln Do nentarken gehouden referendum over de verlaging van de kiesgerechtigde leef tijd van 21 tot 18 jaar. met alle staats rechtelijke. familierechtelijke en ver mogensrechtelijke gevolgen van dien. is uitgevallen ten nadele van de Deense jeugd. Zoals voorspeld in een opiniepei ling, die twee dagen voor de volks stemming werd gepubliceerd «laren zij, die wel 21 jaar en ouder waren, er te gen dat minderjarigen stemrecht zouden krijgen, ondanks het feit dat liet parle ment het reeds had goedgekeurd. Het aantal nee-stemmers was overwel digend in de meerderheid en niettegen staande het pa riemen'.-voorste! stemde 60 procent tegen. In parlementskringen wijt men het verwerpen van dit voor stel aan de protesterende houding van de jeugd, de evenals in andere West- europese landen inspraak en medezeg genschap wenst op velerlei gebied. Op vallend was het grote aantal stemmers, dat rond 60 tot 70 procent van het aan tal stemgerechtigden bedroeg, hetgeen bij de vorige volksstemming slechts rond 30 procent was. Rechtstreekse brief aan ouders DEN HAAG (GPD) De raad van leraren heeft gisteren tijdens een zes uur durend overleg tegen minister Yeringa gezegd, dat men alle reacties op de uitkomst van het gesprek voor rekening van de bewindsman laat. en dat de gemoederen zeer geprikkeld zijn. Daarbij werd zelfs, zinspelend op oproertoestanden in de A'S. gesproken over een .long hot winter', een cur susseizoen van strijd. De woordvoerder van de raad zei het tegen ons nog duidelijker: .Wij zullen géén poging doen om de zaak in het rechte spoor te houden, al vinden de lerarenorganisaties het onjuist om al op dit moment directieven te gaan geven aan onze leden over wat er moet gaan gebeuren, ie raad van leraren heeft wel reeds besloten zich nu rechtstreeks te gaan wenden tot de ouders van de leerlingen: er zal een brief worden opgesteld, die aan het begin van de nieuwe cursus zal worden uitgereikt aan de leer lingen ter overhandiging thuis. In een oplaag van naar schatting 250.000 exemplaren zal die brief de achtergronden belichten van de meningsver schillen met het departement. Er zal in vermeld worden dat de leraren ztch in de huidige situatie niet meer competent achten de wet op het voortgezet onderwijs uit te voeren. ADVERTENTIE) Versies Waalse kerk Van dichten alleen kun ie overigeni niet leven. Daarom schrijf ik nu re gelmatig programma's voor de NCRV en mank er zelf versies bij. Ik zou ook graag wat wereldlijke versies maken en een geloofwaardig minne lied willen schrijven Maar ja. als je dan weer in de kring komt van de volksliednroingandiste-ii dan slaat ie toch wel de schrik om het hart', tan Wit is ook redacteur van he( blad van de Nederlandse Blindenhond >n nn van de programmaraad van 1e NOS. En met al die dingen samen kan ik mijn existentie uitleven', zegt hij. tan Wit over zijn blindheid: .net is natuurlijk zo dat het sociaal en eco nomisch erg lastig is. het heeft tot gevolg dat blinden vaak sterk wor den betutteld door een ziende om geving. Je kunt niet alles lezen wat ie wilt en het proces van de kennis name gaat bijzonder langzaam Een boek doorbladeren is er n et bij Jei zou heel goed blind kunnen zijn als rente op een AMRO- renteboekje of spaarrekening. rente op een AMRO-spaarrekening met een opzegtermijn van 3 maanden. rente op een AMRO- spaarrekening met een opzegtermijn van 6 maanden. rente op een AMRO- spaarrekening met een opzegtermijn van 12 maanden. rente op een AMRO-spaarrekening met een vaste termijn van 24 maanden. AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 9