Voor de recreatie in Zeeland tot 1975 f120 miljoen investeren Onderzoek naar de Zeeuwse recreatie Vliegers ontkwamen wellicht toch aan verdrinking Raadsvragen over verkoop aandelen Haven Vlissingen Vakbonden zenden telegram aan directie van NV Vitrite Belgisch plan voor drijvende zeehaven Fabery de Jonge 2 ,MT ALLES CONCENTREREN OP DE KUSTSTROOK' Zeeuwse ALMANAK AF EN AAN. PARTICULIEREN AZEN OP WINST GEVENDE HAVEN Roofvogels en uilen sterven door zaadontsmettingsmiddelen Minimum looneisen 7 pet in juli: en 2 pet op 1 januari ZWAAR GEWONDE BIJ BOTSING TE KRUININGEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 26 JUNI 1969 NOTA VOOR TOEKOMSTIG BELEID MIDDELBURG ,Op middellange termijn (1975) zal de overheid een bedrag van 120 miljoen moeten stoppen in de openlucht recreatie van Zeeland om een groot aantal infrastructurele voor zieningen te kunnen uitvoeren, die nodig zijn om de steeds groeiende toeristenstroom naar deze provincie op te vangen.' Zie daar de .duurste' conclusie uit een pas verschenen nota, uitge bracht door een werkcommissie van de provinciale raad voor de recreatie in Zeeland. Het college van gs heeft de nota mèt zyn eigen visie erbij toegezonden aan de staten van Zeeland en is het in beginsel met dit investeringsprogramma eens. voorzieningen in het landelijk deel van Zeeland, voorzieningen voor dag recreatie in de nabijheid van steden en agglomeraties. Parkeren Badplaatsen Natuurlijk is daarmee alles nog lang niet gezegd, want ook het particulier initiatief (bedrijfsle ven) zal heel wat voorzieningen tot stand moeten brengen en zich daarbij vooral dienen te bepalen tot verblijfsaecommodatie en at tractie-elementen. In een recrea tief Zeeland, dat volgens de sa menstellers van de nota voor 1985 moet rekenen op 15 tot 18 mil joen toeristische overnachtingen (vorig jaar waren het er 5 mil joen), zal men elkaar op het punt van de voortgaande accommodatie moeten vinden. Van groot belang wordt daarom samenwerking van gemeenten in streekverband geacht. De in het in vesteringsprogramma voor de over heid opgenomen projecten zullen voornamelijk door de gemeenten moe ten worden gerealiseerd. Maar het is nu eenmaal zo dat het rijk in zijn subsidiebeleid steeds meer de voor keur geeft aan projecten, waaraan een regionaal ontwikkelingsplan ten grondslag ligt. Wanneer gs het uit- febreide investeringsprogramma uit e nota eens op de korrel nemen noe men zij het zonder meer duidelijk dat het maar gedeeltelijk kan wor den uitgevoerd. Urgentie-bepaling is daar nodig: voor net opstellen van subsidievoorstellen vinden gs het programma van de nota een goede basis, hoewel ze hieraan geen bin dend karakter willen toekennen. de recreanten zich te sterk gaat rich ten op het kustgebied. Daarom moet ook prioriteit worden gegeven aan de inrichting van nieuwe recreatie gebieden: het Veerse Meer, het Gre- velingenbekken, het Zeeuwse Meer. sinds jaar en dag een verschil van sinds jaar en dag een verschil in functie en karakter. Mens is het er over eens dat die moeten blijven be staan en waai- mogelijk zelfs ver sterkt. Hoogbouw, zo is de opvat ting, moet op bepaalde punten wor den geconcentreerd, op andere ver boden. Voor Vlissingen lijken de kan sen op een ontwikkeling tot bad plaats van meer stedelijke allure met uitgebreide ontspanningsmogelijkhe den goed. De kansen voor luxueus mondain toerisme in Zeeland daaren tegen worden niet zo hoog aange slagen. Algemeen is de opvatting dat de attractiewaarde van de Zeeuwse kust moet worden opgevoerd. Nodig zijn secundaire ontspanningselemen ten: voorzieningen voor sport en spel, culturele manifestaties, ver- maakinrichtingen en specifieke slechtweervooi'zienlngen. Daarnaast verdient de dienstverlening aan de recreanten (vooral m de kuststrook) meer belangstelling. Ken goed stuk van toeleidingsw gen wordt onmisbaar geacht voor de recreatieve ontwikkelingen in Zee land. En daar wordt dan aan toege voegd dat goede wegen en parkeer plaatsen een spreiding van het re- recreatiebezoek bevorderen. Een cij fertje hierby: in 1985 zal de vraag naar parkeerruimte 3 maal zo groot z(jn als zij nu is. Ér zal dan ruimte moeten zijn voor 35.000 au to's. Momenteel is er in de kuststrook plaats oor ti.000 auto's, de gewenste capaciteit, komt op ruim 11.000 Watersport Voorrang Voorrang zou volgens het college moeten worden gegeven aan aan sluiting op een gesloten riolerings stelsel van belangrijke recreatiege bieden als: Westerschouwen - 13.000.000 Kust Walcheren (inch Veerse Meer) - 15.000.000 Zeeuwsch-Vlaanderen -ƒ5.000.000 Het motie: ontbreken van sanitaire op voor de volksgezondheid. Vooral in Westerschouwen wordt de situatie als ernstig bestempeld. ,Voor dat ge bied zijn bijzondere faciliteiten van het rijk nodig, daar met subsidië ring volgens de regels van het mi nisterie van verkeer en waterstaat niet kan worden volstaan. Samen met het gemeentebestuur stellen wij alles in net werk om tot een slui tend financieringsschema te komen'. Gs hebben de indruk dat er nu wat schot in de zaak zit. Afgezien van het feit dat het rijk niet voldoende geld kan uittrekken om projecten voor openluchtrecreatie te subsidië ren doet zich volgens het college nog de moeilijkheid voor dat kleinere gemeenten dikwijls niet eens de kos ten kunnen dragen, die niet door sub sidie worden gedekt. De provinciale besturen zullen nu samen bij het rijk aandringen op verbetering van de subsidieregelingen. MIDDELBURG Als het een beetje meezit zal in 1970 in Zeeland een voor Nederland uniek onderzoek worden ingesteld met het oog op de ont wikkeling van de recreatiemogelijkheden op langere termijn. Het is daartoe nodig een goed inzicht te krijgen in twee belangrijke facetten: de omvang en spreiding van de recreatie; het gedragspatroon en de behoeften van do recreanten. Voorlopig worden de kosten ervan geraamd op 150.000, De werkcommissie van de provinciale raad voor de recreatie in Zeeland is met dit voorstel gekomen bij de gisteren uitgebrachte nota. Het college van gs stemt in beginsel met het onderzoek in. De resultaten kunnen wor den gebruikt voor de acquisitietaak van de provinciale Zeeuwse VW. De studie zou zich zowel over de dag- als over de verblijfsrecreatie in Zee land moeten uitstrekken. Gegevens kunnen worden verkregen door tellin gen in de recreatiegebieden en op de wegen te houden en door recreanten te enquêteren. De wetenschap die het onderzoek oplevert zal de overheid aanwijzingen geven voor haar inrichtingsbeleid: uitbreiding van het recreatie-areaal, aanpassing van het wegennet, vergroting van de parkeeraccommodati, ver dere ontsluiting van de stranden enzovoorts. Ook met het oog op de in de nota gesignaleerde behoefte aan verhoging van de attractiewaarde van de Zeeuwse recreatiegebieden (vooral de kuststrook) en uitbreiding van de dienstverlening aan recreanten zal het onderzoek waardevol zijn. Watersport en sportvisserij zullen zich in Zeeland sneller ontwikkelen dan elders in het land. De nota wijst daarop en gs zijn het er van harte mee eens, dat bij het ontwerpen mrichtingspalannen veel aandacht moet worden geschonken aan de spe cifieke voorzieningen voor de sport visserij. Veerse Meer, Grevelingen- bekken en Zeeuwse Meer zullen zo moeten worden ingericht dat zij kun. nen wedijveren met het kustgebied en (opnieuw) de nodige spreiding van het recreatiebezoek zullen hel pen bevorderen. Beheer Kamperen Al even werd het aantal toeristische overnachtingen genoemd en de prog noses voor de toekomst. Ongeveer 65 pet daarvan moet worden geno teerd in de sector kamperen. Uit breiding van de verblijfsaecommoda tie moet overigens volgens de sa menstellers van de nota niet worden toegespitst op de kampeerplaatsen. Zeeland dient een scala van moge lijkheden te bieden. Dat geldt voor al voor de kuststrook. Toch Is op het ogenblik het ver- bltjftoerisme bijna geheel gecon centreerd in de kuststrook en in het Veerse Meer-gebied. De dagrecreatie la meer gespreid. Gs delen het stand- ■punt van de werkcommissie, die de nota heeft geproduceerd, dat door middel van het inrichtingsbeleid met de nota als grondslag moet worden voorkomen dat de belangstelling van ADVERTENTIE RELAAS DOKTER VAN DE MOER ARNEMUIDEN De Arnemui- dense arts M. C. van de Moer wil de mogelijkheid niet uitsluiten dat de gestrandde Amerikaanse vlie gers van de in 1944 boven Schou wen verongelukte bommenwerper toch nog van de zandplaat zijn ge haald. Dit in tegenstelling tot de berichten als zouden de Duitsers de vliegers hebben laten verdrin ken. ,Ik had er na het lezen van de berichten niet helemaal vrede mee. Stel je voor dat zo'n verantwoor delijke Inselcommandant veroor deeld zou worden'. En hij vertelt zijn relaas. Een relaas dat begint, in Brouwershaven waar dokter van de Moer aan de kade woonde. In de haven lagen enkele Duitse .schneliboten'. Toen er een es kader bommenwerpers laag over vloog sprongen de Duitsers achter hun mitrailleurs. ,Ik dacht dat gaat nooit. goed. Mijn woorden waren nog niet koud of ik zie een vliegtuig trillen en vreemd doen. Het verloor hoogte en stortte neer. Dezelfde dag hoorde ik dat er inzittenden vajn het verongelukte GS-lid Van Poelje opent officieel conservenfabriek in Baarland MIDDELBURG De heer M. J. van Poelje, lid van gedeputeerde staten Zeeland, zal als waarnemend Commis saris der Koningin op vrijdag 11 juli a.s. de officiële opening verrichten van de nieuwe conservenfabriek van Spyer Brothers en Van der Vijver NV te Baar land. Brieven Gek hè, dat je in Peyton Place eigenlijk nooit een hond op straat ziet. Zelfs niets aan de lijn. En er zijn toch vierhonderd en twaalf afleveringen. Moed houden maar. 't It een geliefd programma met een kijkdichtheid van 12^0-22(6 x 2) 98-823, wat de meeste le zers weinig zal zeggen, maar in siders weten nu wel hoe laat het is. Een topper. Toch bestaan er allerlei misverstanden over dit programma. Een Middelburgs da metje spreekt hardnekkig' over Peton Placé: ,Voor Peton Placé blijf ik altijd thuis Ach, als we maar weten waar we met elkaar over spreken. Som mige van deze toch niet onaardi ge misverstandjes hebben alleen lokale betekenis. Zoals een brief gericht aan slagerij W. Maas te Middelburg. Gelukkig kende de PTT slagerij Weemaes. De brief met het laatste adres voor vandaag is niet verzonden De directeur van een Vlissings be drijf greep in toen zijn secreta resse achter de heer P. Chiney een aluminiumfabrikant vermoed- da. Tewaterlating van de tweede dubbeldekker HARDINXVELiD Op de werf van de Merwede in Hardinxveld-Giessendam zal op zaterdag 5 juli om 10 uur de dubbeldeksveerboot .Prins Willem-Alex- ander', bestemd voor de Provinciale Stoombootdiensten In Zeeland, te water worden gelaten. Mevrouw H. S. F. Scho- rer-Teding van Berkhout, echtgenote van gedeputeerde jhr mr J. A. J. W. Schorer zal. zoals reeds gemeld, de doopplechtigheid verrichten. (ADVERTENTIE) Vanaf het Centraal Magazijn te Tholen rijden de vrachtwagens af en aan om de nieuwe verkoophal van Jac. Hermans Prijsslag op het Industrieterrein te Vlis singen te vullen met enorme stapels levensmiddelen. Volgende week woensdag om 10.00 uur gaan de deuren van deze grote verkoop- lal open. Extra voorzieningen zijn getroffen om de verwachte grote toeloop uit geheel Walcheren te kunnen verwerken. Speciale aandacht is besteed aan 3nelle doorstroming van de klanten bij de kassa's. Voor zover bekend, is het toegepaste kassasysteem een primeur voor Wal cheren. De boodschappen worden bfj het afrekenen vanuit het ene wagentje ln het andere geladen. Met dit laatste wa gentje kan men desgewenst over het parkeerterrein naar de auto rijden om daar de boodschappen zo uit het wagen tje in de auto te laden. toestel op een zandplaat waren ge land. Op een zeker moment zo meent de Amemuidse arts zich te herinne ren werd er bekend gemaakt ik weet niet meer of dat met een aan plakbiljet gebeurde of op andere wij ze dat er Engelse of Amerikaan se vliegers verborgen werden gehou den. Er zouden vergeldingsmaatre gelen volgen als ze niet te voor schijn zouden komen. Volgens de le zing van de heer Van de Moer zijn de vliegers toen kort daarop gevon den en weggevoerd. ,Ik dacht dat het er twee of drie waren', zo zegt de arts uit Arnemuiden. van 5,5 ha, gelegen achter de dijk van de Westerschelde. Er zijn enkele tientallen perso neelsleden in dienst. Verwerkt worden o.a. bloemkool, zilveruien, augurken, aardbeien, frambozen, kersen, pruimen en appels Wie voorzieningen treft zal ze ook moeten beheren en onderhouden. Dat probleem groeit met de dag. Het blijkt onmogelijk dat dê gemeenten in recreatiegebieden anders dan op grond van nun inwonertal daarvoor rijksbijdragen krijgen. Vandaar dat gs tot de conclusie ko men: ,De gemeentelijke inkomsten zullen op andere wijze moeten wor den verruimd'. En zij denken daarbij aan: - retributies voor het gebruik van openbare recreatievoorzieningen - subsidiëring door het rijk ten be hoeve van het beheer en onderhoud van voorzieningen: - versnelde invoering van een meentelijke toeristenbelasting. Wat dat laatste betreft dringen gs aan op een afzonderlijk wetsvoorstel. Dat zou tijd en geld opleveren m plaats van wachten op het wetsont werp tot algehele herziening van het gemeentelijk en provinciaal belas tingstelsel. Hoeveel' Wanneer men uitgaat van een heffing van eer kwartje per persoon per overnach ting zouden de Zeeuwse gemeenten in 1968 een extra-inkomst van oi veer 1,5 miljoen hebben gehad. Rapport volgt De nota openluchtrecreatie, in Zee land heeft een globaal karakter. Het is een in druk keurig verzorgde bro chure geworden met uitvoerig do cumentatiemateriaal over wat Zee land aan recreatie te bieden en op te vangen heeft: wat deze provincie staat te wachten met de groeiende bezoekersstroom en wat zij aan mo gelijkheden in zich bergt. Maar de nota zal daartoe (moe ten) worden gevolgd door een rapport, dat de ontwikkeling op langere termijn dan het hier ge hanteerde jaar 1985 schetst en dat de nu gespuide suggesties verder uitwerkt. (ADVERTENTIE) GOUDEN HANGERS In onze kollektie vindt U dieren riemen, munten met prachtige sierranden of fantasie modellen met o.a. granaat of. geculti veerde oesterparels. Prijzen vanaf f 35.- - HORLOGERS - SINDS 1834 t. 30-TEL. 5005-GOES E. DE PRIESTER: NIÉT DOEN VLISSINGEN Het PvdA-raads- lid E. de Priester heeft b en w van Vlissingen vragen gesteld over de plannen van drie particuliere ha venbedrijven om te proberen het overheidsdeel (de meerderheid van de aandelen) in de NV Haven van Vlissingen over te nemen. Die drie bedrijven zijn, zoals wij 5 nl meldden, de NV Aug. de Neijer en Zn (Terneuzen-Vlissuigen) de NV Stoomvaartmaatschappij Nederland (In- In Zeeland MIDDELBURG De roofvogel en uilensterfte in Zeeland heeft een nieuw dieptepunt bereikt. Gisteren kwam de 200ste melding binnen (negen verschillende soor- ten) vogelkenner J. C. Wedts de Swart, die al geruime tijd de do denlijst bijhoudt. Naast deze soor ten zijn er bovendien vele hon derden andere vogels gevonden, waaronder duiven en waterwild. Uit een onderzoek van het Insti tuut voor Veterinaire Farmacolo gie en Toxicologie van de rijks universiteit van Utrecht is geble ken dat een zeer hoog percen tage is gestorven ten gevolge van .tweehonderdste slachtoffer. gechloreerde koolwaterstoffen en voorts ook kwikverbindingen, die gebruikt worden als zaaizaadont smettingsmiddel. Een langzaamwerkend vergif dat zelfs vele maanden na het eten van met dit middel in aanraking gekomen dieren tenslotte via een lange voedselketen ook de dood van de voor de landbouw zo nut tige roofvogels ten gevolge heeft. Bij de foto: Een van de velen die de gifdood stierven...... (Foto: J. C. Wedt3 de Swart). Kamervragen over hoge erfpachtscanon IJZENDIJKE De kamerleden ilrs Du- sarduijn en Nelissen beiden KVP, heb ben de minister van binnenlandse en economische zaken vragen gesteld over de erf pachtscanon in IJzendijke. Zij vragen de ministers of zij op de hoogte zijn van de .bijzonder drastische verhoging van de erfpachtscanon door het gemeentebestuur van IJzendijke'. Zij vragen voorts of de ministers niet van oordeel zijn dat dergelijke verhogingen ,in strijd zijn met de gewenste rust op het prijzenfront'. Als de bewindslieden het daarmee eens zijn vragen die heren Dusarduijn en Nelissen of zij dan bereid zijn de nodige stappen te ondernemen en deze verhogingen ongedaan te maken. Georganiseerde werknemers achter cao eisen bonden MIDDELBURG De vakbonden die bij de Vitritefabriek te Middel burg onderhandeld hebben over de nieuwe c.a.o. voor deze onderne ming hebben woensdagavond aan de directie een telegram gestuurd waarin wordt gezegd dat het ge organiseerde Vitrite-personeel zich stelt achter de eisen van de vak bonden. De georganiseerde werk nemers verwachten uiterlijk 5 augustus van de directie een in stemmend antwoord. Het tele gram, waarvan de inhoud was op gesteld na een voorafgaande dis cussie, werd voorgelezen door de heer J. H. Veldhoven van de Unie BHP. Het werd door de in de .Gou den Poorte' bijeenzijnde vakbonds leden met gejuich en applaus be groet. De in liet telegram genoemde eisen zijn: 7 pet salarisverhoging, ingaande I juli 1969 en berekend over de feitelijke s~'- BRUSSEL (ANP) Het ministerie van verkeer in Brussel heeft naast de reeds bekende plannen voor bouw van een atolhaven voor de Belgische kust. ten be hoeve van mammoettan kers nu ook een plan in studie voor een drijvende haven In volle zee, zo verneemt het persbureau Belga. Naar verluidt voorziet dit plan in een drijvende haven op 45 tot 50 kilometer uit. de Belgische kust, dat de vorm zon moeten hebben van een vork met twee tanden. De haven, door een pijpleiding verbonden met het vasteland, zou om een as draaibaar moeten zijn en daardoor steeds in een zo gunstige mogelijke positie ten opzichte van wind en zeestromin gen gehouden kunnen worden. Het is een ontwerp van een Leuvense hoogleraar, Cuypers, en een Antwerpse loods voor reuzentankers, Ghys. Het zou volgens de ontwerpers veel goedkoper zijn dan de ontworpen havens op de banken voor de kust, geen uitgebreide bag- gerwerken behoeven en ook geen wijzigingen van stromingen en zandafzetting langs de kust en in de Scheldemond tot gevolg hebben. rissen op 30 juni; een verhoging van 2 procent ingaande 1 januari 1970 en berekend over de salarissen van 31 de cember 1969; een minimale vakantie toeslag van 600 per 1 juli 1969, ei een voor alle werknemers geldende ar beidstijdverkorting ingaande 1 januari aanstaande. Zowel in de morgen vergadering als tij dens de avondvergadering in ,De Gouden Poorte'. belegd door de Metaalbedrijfs- bond NVV, de CMB, de NKMB trn de Unie BHP beide vergaderingeh wa ren goed bezocht reageerden de aan wezige bondsleden, allen werknemers van de Vitrite, instemmend op de door de heer H. Berkhout, districtsbestuurder van de NW Metaalbedrrjfsbond toege lichte eisen. Onaanvaardbaar' De heer Berkhout bracht verslag van de besprekingen met de Vitrite- directie en zette uiteen, waarom men de oorspronkelijke eis 9 procent per 1 juli en iy2 procent verhoging per 1 januari had gematigd. Dit was daan na het bekend worden van SER-advies aan de regering in verband met de prijsontwikkeling en de te ver wachten maatregelen op het gebied van de prijzen. Hij vertelde ook dat de Vi- tritedirectie haar verlangen over te stappen naar de Philips-cao had prijs gegeven. ,Maar in de besprekingen var vrijdag 20 juni tussen bonden en direc tie heeft toch van beide kanten het .on aanvaardbaar' geklonken', aldus de heer Berkhout. In die besprekingen, die wel viermaal waren geschorst, was de di rectie met tegenvoorstellen gekomen: 6 procent per 1 juli en iy2 procent ver hoging per 1 januari. .Daarop hebben wij ons .onaanvaardbaar' laten horen en zijn de onderhandelingen vastgelopen' aldus de heer Berkhout Koopkracht CMB-districtsbestuui'der P. van der En- de, die de leiding had van de ledenver gaderingen, becijferde de loonkostenstij gingen, die voortvloeiden zowel uit de vakbondsvoorstellen als uit de tegen voorstellen van de directie. .Onze voorstellen zo betoogde de beer Van den Ende zfjn minimaal nodig om u aan een reëele inkomens verbetering, aan een koopkrechtsverbe- tering van 4,5 procent over twee jaar te helpen'. H.| vond dit bepaald niet overdreven, gezien de gemiddelde koopkrachtverbe tering van 4,7 procent per jaar over de laatste tien jaar, die minister Rool- vink nog onlangs heeft berekend. Na de uiteenzettingen van de vak bondsbestuurders ontstond een uitge breide discussie, waarbij opmerkin gen als: .geen stap verder terug' en .deze eisen zijn het uiterste' herhaal de malen klonken. Het voorstel de directie een telegram te zenden werd met luide bijval aanvaard. ,Geen verhaaltjes' ,Zet de zaken nu duidelijk op het be drijf uiteen', verzocht de heer Bei-khout de vergadering. ,Laat u door niemand het verhaaltje vertellen dat het ook nu weer niet kan, gezien de kostenstijgin gen. Dat verhaal hoort men bij iedere onderneming en ook onze collega's ln Duitsland, Frankrijk en België worden met die verhalen geconfronteerd. Als de directie zegt: ,het is niet te dragen' zegt u dan: .Akkoord, daar kunnen wij begrip voor hebben, mits u aan onze deskundigen laat zien hoe de onderne ming er financieel en economisch voor staat'. De vakbondsbestuurders beklaagden zich er over wat de directie voor onder delen van percentages genoemd door de vakbonden, klemmende argumentatie verlangde, maar zelf tijdens de onder handelingen bij het verdedigen van haar voorstellen in gebreke bleef bij het ver strekken van overtuigende gegevens. De Vitrite-cao loopt op 1 juli af. De bon den willen dus na die datum uiterlijk op 5 augustus wel verder praten op basis van hun voorstellen, die zij nu tot het uiterste teruggebracht achten. ,Wij hebben VA procent ingeleverd, de directie maar zo betoogden de heren Berkhout en Van der Ende. 'Zij deelden de vergadering mee, dat een nieuwe cao met terugwerkende kracht vanaf 1 juli 1969 zal moeten ingaan. KRUININGEN Woensdagavond oi kwart over zeven is te Kruiningen bij een ernstig verkeersongeval, de 30-ja- rige automobilist A. Korteland uit Pa- pendrecht levensgevaarlijk gewond ge raakt. De heer Korteland reed over rijksweg 58 in de richting Bergen op Zoom en naderde de kruising Rijksweg-Zand weg. Over de Zandweg naderde uit de richting Yerseke, de negentienjarige L. S. uit Yerseke. De heer Korteland botste met zijn wagen op de bestelwa gen van S., die in volle vaart de rijles- weg kruiste. Politie en ambulance ren zeer spoedig ter plaatse en slachtoffer is direct naar ziekenhuis Bergzicht in Goes overgebracht. Gister avond laat verkeerde de heer Korte land nog Ln levensgevaar. Bij het on geval liepen beide auto's zware schade op. De heer S. kwam met de schrik vrij. Iran.ed) en de Steenkolen Handelsvereni ging NV (SHV-groep). Inmiddels zou ook de concurrentie van die bedrijven op de haven azen. De heer De Priester vraagt b en w of het college kennis heeft genomen van de door de heren Van der Peijl (Gh) en Dusarduijn (kvp) Zeeuwse tweede-ka merleden, aan de betrokken ministers gestelde wagen inzake verkoop van het overheidsbezit in de haven van Vlassin gen. De heer De Priester vraagt voorts of ook de gemeente Vlissingen is bena derd voor verkoop van haar aandelen en zo ja, wie de gegadigden zijn, die de aandelen willen verkrijgen. (Men heeft in ons blad kunnen lezen dat na mens genoemde bedrijvencombinajtie een onderhoud was aangevraagd bij burge meester drs D. Roem ere, voorzitter van de Haven van Vlissingen). De heer De Priester vraagt b en w voorts of zij met hem van mening zijn mede gelet op de verhandelingen die in de raad Vlissingen hebben plaatsge had, onder andere bij de behandeling van het wetsontwerp om het Haven schap Vlissingen en tijdens de begro tingsbehandeling, waarbij de raad una niem van oordeel bleek dat de sbuwa- doorsactiviteiten van de NV Haven van Vlissingen behouden dienden te blijven er ook nu geen aanleiding is tot ver koop der aandelen over te gaan De heer De Priester zegt prijs te stel len op beantwoording van zijn wagen in de komende raadsvergadering, aan staande vrijdag. 'ADVERTENTIE) HET WEER IN EUROPA Barcelona, zwaar bewolkt. Belgrado, zwaar bewolkt Bordeaux, zwaar bewolkt Brussel, half bewolkt Frankfort, geheel bewolkt Grenoble, zwaar bewolkt Innsbrück, onbewolkt Kopenhagen, half bewolkt Lissabon, licht bewolkt Locarno, half bewolkt Londen, half bewolkt Luxemburg, geheel bewolkt Madrid, licht bewolkt Malaga, onbewolkt Mallorca, licht bewolkt Mtinchen, regen Nice, zwaar bewolkt Parijs, zwaar bewolkt Rome, licht bewolkt Wenen, regen Zürlch, regen 21 graden 30 graden 22 graden 16 graden 16 graden 17 graden 20 graden 22 graden 21 graden 13 graden 28 graden 24 graden 25 graden 17 graden 22 graden 20 graden 24 graden 20 graden 12 graden IETS HOGERE TEMPERATUREN Opklaringen, later op (le dag van het westen uit toenemende bewolking maar tot de avond op de meeste plaatsen droog weer. Overwegend matige wind, krimpend van noordwest naar zuidwest. Dezelfde middagteniperaturen als gis teren of iets hogere. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag: Tijdelyk zonnig, later weer toenemende kans op regen met daling van tempera tuur. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor vrijdag: aantal uren zon: 4 tot 10; min. temp. van normaal tot 3 graden onder nor maal; max, temp. 0 tot 4 graden boven normaal: kans op droge perloden van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 2 tot 8; min. temp. van ongeveer normaal tot drie graden boven normaal: max. temp. omstreeks nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Normalen voor 25-29 juni: min. temp. max. temp. Den Helder 13 19 Eelde 11 21 De Bilt 12 22 Vlissingen 13 20 Vlv Zd.-Limburg 12 22 ZON EN MAAN Zon op 04.22 Maan op 19.09 onder 21.04 onder 01.33

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2