PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TWEEDE GIFGOLF IS UITGEBLEVEN ,Boer en tuinder zijn het beu om als underdog' van samenleving te fungeren' Hoechst ontkent de dader te zijn REGERING VOOR OMBUDSMAN Israël dreigt met harde strafacties RELLEN IN BEEK Vandaag in cfie krant... Stervend in zijn vloed PR1JSST0P NIET LANG ONGEWIJZIGD HANDHAVEN Zeeuwse CBTB-voorzitter op toogdag te Goes: 212e jaargang - no. 145 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Uirattl* N V Oah Mij «an am c v Provincial* Zaauw»* Couranli Bur. Vllaa^, WaUtn tal. 5144 (b j 9 «4. 350», adv. 01 «Ja t 1.10 14.25 awartaal, rrniu Ml POM f IS.2S pat rwartaai Lata* numnwra 2» ami 5) Com, Crota Markt 2, tal. 5140 <b f red. 7853. adv 5213) Ooalburf. UI. 2395. Tarnauian. Nlauwatraai reaal (min f I.B5) Brian* bur d blad 50 ct maar (all* adv pn|a*n axel 4 Si btw) Clro SS9S00 1 Donderdag 26 juni 1969 Vogels leggen hel loodje Pagina 2 •s-HEERENBERG/BEEK (GPD) Waarom juist het clandestien ge bouwde zomerhuisje van de heer G. Hermsen in Beek (gemeente Berg) als voorbeeld moest dienen in de strijd van het gemeentebestuur tegen illegale bouw in de gemeente, is de Beekse vertegenwoordigers in de raad en de bevolking van Beek een raadsel. Er zijn de laatste jaren zeker een honderdtal clandestiene huisjes, schuurtjes en garages in de gemeente gebouwd, en waarom nu juist het eigendom uitgezocht van een kleine lioer, die door hard werken probeert zijn gezin van tien kinderen aan de kost te helpen. Terwijl zijn stemgeluid bijna wend overstemd door boesgeroep, gefluit en gejoel van buiten, vertelaarde bur gemeester G. C. H. vam Breemen gisteravond aan de raad. dat de heer Hermsen meermalen de helpende hand is toegestoken. Even zovele malen werd die echter genegeerd. Be afbraak leidde tot een grote rel. Ook gisterai ond was het weer onrus tig in Beek en in verband met de raadsvergadering waaide een deel van de onlusten naar 's-Heerenlierg over. In totaal waren er rinca vijftig manschappen van de rijkspolitie uit de districten Nymegen en Apeldoorn op de been. In 's-Heerenberg ging de jeugd zich te buiten, door bij het ge meentehuis fietsrekken over de rij baan te smyten. De poltie had de orde echter spoedig weer hersteld. De brandweer kreeg het ook nog even druk, want op een gegeven mo ment stond in het centrum van het stadje een onbewoonde woning in lichter laaie, vermoedelijk door enige op sensatie beluste jongelui. In Beek was de situatie eirnstiger. Op verschillende plaatsen werdén de straten geblokkeerd met puin en ton nen. Tegen tien uur had de politie alle toegangswegen naar Beek afge grendeld. Evenals woensdags,vond werd de niet-beihelmde politie beko geld met stenen en lege flessen. Er vielen echter geen gewonden. GROOTSTE GEVAAR IN RIJN GEWEKEN BONN De visepidemie in de Rijn heet te zijn bedwongen. De tweede golf, waarvoor men dinsdagavond nog vreesde, bleef in de loop van woensdag uit. Noordrijnland-Westfalens minister voor landbouw, Gieter Dennecke, de man die over de stroom tot de Nederlandse grens het waterstaatkundig gezag uitoefent, kon voldaan meedelen dat de vissterfte had opgehouden. Weliswaar was dit in eerste aanleg te danken aan het feit, dat er eenvoudig geen vis meer in de Rijn zwom, maar later kreeg het toch meer positieve zin, doordat de eerste nieuwe vis die men uitzette, tenminste in leven bleef. Dat de Nederlanders de scheikun dige samenstelling achterhaalden van het vergif, dat tevoren in de bondsrepubliek als een staatsge heim zo mysterieus was benaderd NOTA MINISTER BEERNINK EN POLAK AAN KAMER KLACHTEN OVER DOOR CENTRALE OVERHEID GEVOERD BESTUUR DEN HAAG (GPD) De regering meent dat er een ombudsman moet komen, die in nauwe samenwerking met het parlement optreedt maar in de uitoefening van zijn functie onafhankelijk is. Dit blijkt uit een nota, die de ministers Beernink (binnenlandse zaken) en Polak (justitie) de tweede kamer hebben aangeboden. De competentie van deze parlementaire ombudsman moet voorlopig worden be perkt tot klachten over het door de cen trale overheid gevoerde bestuur. Klach ten over algemeen verbindende voor schriften en algemeen regeringsbeleid kunnen niet in behandeling komen. Op verzoek van de commissies voor de verzoekschriften zal de ombudsman klachten behandelen die bij de staten- generaal zijn binnengekomen. Klachten, die hij zelf krijgt, moeten ook via de commissie voor de verzoekschriften lo- ^"olgens de bewindslieden moet de om budsman in ieder geval over de vol gende bevoegdheden beschikken: hij moet mensen kunnen oproepen voor het verstrekken van inlichtingen; hij moet schriftelijk inlichtingen BEER VALT DOMPTEUZE AAN ZEVENBERGEN ("ANP) Gister avond is tijdens de voorstelling van circus Boltini de dompteuzc Barbara Poludniak door de zwarte beer Max aangevallen, zo deelt nien van de zijde van het circus mee. Zij is met ernstige verwondingen naar een ziekenhuis Breda overgebracht. Mevrouw Poludniak was met haar man, de dompteur Eugen Poludniak. bezig met het optreden met hun beren, toen Max, die al eerder kwaadaardige nei gingen had getoond, haar plotse- Charles, ling aanviel. Inmiddels is het circus verplaatst naar Krimpen aan de IJssel. kunnen inwinnen bij overheidsorganen, individuele ambtenaren en partaculie- hij moet inzage kunnen krijgen de bescheiden, die bij het vervullen de overheidstaak worden gebruikt. De ombudsman zal echter alleen door tussenkomst van de minister en bij ambtenaren schriftelijk inlichtingen kunnen inwinnen en met toestemming van de minister ambtenaren kunnen ho ren. Hij kan in die bevoegdheden wor den beperkt wanneer de veiligheid van de staat dat eist. De functie van om budsman kan zonder voorafgaands grondwetswijziging worden ingesteld. Bomaanslag werd in Wales verijdeld LONDEN (RTR) De politie in (le kustplaats Holyhead aan de Ierse zee in Wales heeft een bom ontdekt op een pier die volgende week door prins Char les zal worden gebruikt na zijn instal latie als prins van Wales. Volgens plan zal prins Charles volgen de week dinsdag, na de installatieplech- tlgheid in het slot van Caernarvon, te Holyhead aan boord gaan van het ko ninklijk jacht .Britannia', om er de nacht door te brengen. Het jacht be hoort gemeerd te liggen aan de pier waarop de bom is ontdekt. De lading is inmiddels onschadelijk gemaakt. Ver moed wordt dat de bom is geplaatst door extreem-nationalisten in Wales, die zich •erzetten tegen de insta tl atie van prins Vakantie MINISTER Roolvink heeft van de Stichting van de Arbeid een ontwerp-schema vakantiesprei ding voor 1970 ontvangen (pag 3). Twijfel DE arts L. M. van der Moer (Ar- nemuidenl twijfelt aan de ver drinkingsdood van de twee Ameri kaanse vliegers in maart '44 voor de kust van Schouwen. Hij woonde toen in Brouwershaven er werd gezocht naar Amerikanen, die door de bevolking verborgen wer den gehouden (pag. 2). Telegram DE vakbonden zenden een tele gram naar de directie van de NV Vitrite te Middelburg. Minimum looneisen zijn 7% op 1 juli, 2% op 1 januari (pag. 4). Binnen- en buitenlands nieuws: pagina 1, 3 en 9. Zeeuws nieuws: pagina 2, 4, 5 en 10. Sport: pagina 11. Financieel nieuws: pagina 15. Radio en tv: pagina 13. SALISBURY, RHODESIEEre- we zitting van :.ct Rhodesische mier Ian Smith van Rhodesiè parlement officieel geopend, (midden), heeft gisteren de nieu- Links van hem de oppositieleider Percy SI kudu. LUCHTAANVAL OP JORDANIË TEL AVIV (RTR) Israël heeft gisteren bij monde van minister van buitenlandse zaken Galili de Arabische landen gewaarschuwd, dat het Israëlische leger in de toekomst wellicht harder zal toe slaan, nu de Arabische activiteit aan de bestandslijnen is opge voerd. Op een lunch in Tel Aviv zei Galili, dat het leger al doelmatig optreedt in de bestaande toestand', maar het is hoogst waarschijnlijk dat het leger in de toekomst gedwongen zal zijn stringentere defensieve, afschrikwekkende straf acties te ondernemen, teneinde de veranderende omstandigheden nog doelma tiger het hoofd te bieden, in het bijzonder aan het Suez-kanaal en de Jordaan'. Galili zei voorts dat Israël voorbereid moet zijn op toenemende politieke druk van buiten af. Intussen hebben Israëlische vliegtuigen gistermorgen aanvallen gedaan op Jordaanse stellingen in het Jordaandal, van waaruit geschoten was op een Is raëlische patrouille, zo is in Tel Aviv verklaard. (vandaar de opkomende berichten over een nieuw soort zenuwgas, door de Oostduitse radio prompt gisteren overgenomen in de uitleg, dat het hier een experiment met een geheim wapen betrof), dit on miskenbaar Nederlandse succes betekende in de eensgezinde uitleg zowel van minister Dennecke als ook van een federaal regerings woordvoerder in Bonn, ,meer ge luk dan wijsheid'. Betrof het niet zo'n ernstige zaak (en daarbij nog een loog), dan zou men geneigd zijn op te merken, ,dat het Rijn water zo vlak voor de verkiezingen de bondsregering ook wel weer zuur is. Hoe hel ook zij, met de van volksge zondheid uit Dm Haag verkregen ge- geven» kon de Duitse regering aan gis- teren tenminste er achter komen, dat jhet bewuste insecticide ddor Farbwerke Hoechst en een tweetal aan haar ge lieerde bedrijven wordt vervaardigd en onder de naam Theodaan in de handel wordt gebracht. De directie Frankfurt gevestigde Hoechst-concern verzekerde echter pertinent, dat het on geluk onmogelijk bij haar aan de Rijn in Griesenheim gevestigde bedrijf kan I geschied zijn. Voorlopig lijkt de justi tie hieraan geloof te hechten. Men heeft zeer globaal becijferd, hoe veel van de ircsectendoder in de Rijn moet zijn gekomen. De uitkomst van deze rekensom (deel het totaal getrof fen watervol/mme door de uitkomsten van de metingen met de monsters en houd rekening met de omstandigheid, dat er onder normale omstandigheden toch al honderd verschillende soorten gif in het Rijn water zitten) komt de buurt van de 100 kg. Teveel om r chalant te verhezen. Te weinig om een grootscheepse actie te bewijzen. Vol doende echter voor de theorie, dat een boer, die het vat met deze honderd kilo nog had staan, dit kwijt zou willen en het in de één of andere snelstromende zijrivier van die Rijn heeft gedeponeerd. Aanklacht Het justitiële onderzoek, gekoppeld aan het overal nemen van steek proeven in het water, ncht zich dan ook thans in de breedte, temeer nu vaststaat dat de localisatie wat de lengte betreft bij Sankt Goar. on der de Binger bocht, moet liggen. Intussen heeft de officier van jus titie in Koblenz formeel een aan klacht ingediend tegen ,één of meer onbekenden, die het water van de Riijn hebben besmet'. Minister Dennecke heeft gisteravond in een vraaggesprek met de Westdu-.tse omroep toegegeven, dat de Nederlandse (Zie slot pag. 9 kol. 1) Het landvolk .spelend aan zijn vloed, brengt vader Rijn den lentegroet', zo declameer de in de Camera Obscura mevrouw Dorbecn tijdens een genoeglijk avondje bij de fami lie Stastok Hoe zou dat ge dicht ,Ode aan den Rijn' van E. A. Borger vandaag moeten luiden? Zo ongeveer: .De vissen, stervend in zijn vloed, brengt de onheils-Rijn zijn doden- groet'. Er wordt nu niet meer gespeeld aan de boorden van deze rivier, het vee la er weggehaald en zwembaden werden gesloten, de mens gewaarschuwd: het water is een gifstroom geworden. De opzienbarende verontreiniging van de laatste dagen richt de aandacht op twee punten; in de eerste plaats op de kwets baarheid van de moderne samenleving, In de tweede plaats op het ontbreken van een goed en snei-functionerend alarmsysteem. De kwetsbaarheid van de moderne sa menleving heeft de laatste jaren vaak en onverwacht de aandacht ge- i vraagd. Een reeks calamiteiten heeft j daar wel voor gezorgd. We denken in dit I verband aan de grote Shellbrand bij Per- I nis, voorts aan diverse ongevallen bij het vervoer van gevaarlijke stoffen, aan de oiieverontreiniging van stranden en nu weer deze affaire In een aantal gevallen is duidelijk komen vast te staan, dat zo- wel nationaal als internationaal de wet geving achter de feiten aanloopt: er zijn geen internationaal genormaliseerde voorschriften, er zijn geen of onvoldoen de sancties. Lucht- en waterverontreini ging stoort zich bovendien niet aan landsgrenzen. Als er In Duitsland wat mis gaat, dan heeft Nederland er even veel soms zelfs meer mee te ma ken. We behoeven wat dat betreft niet ver van huis te gaan: de verontreiniging van de Westerschelde is geen zaak van Neder land alleen, maar ook en vooral van Bel gië. Wat zou men met een voortreffelijke - ...{,- i wetgeving opschieten in Nederland als CewuxiBd to™™ worden Kri.anithaalld, Antwerpen ongehinderd deer zon aldus minister De Block (economische y b zaken) gisteren in de tweede kamer. Er bunnen gaan met het gebruiken van de zijn forse stijgingen opgetreden in de Schelde als rioolEr moet dus voortdu- prijzen van de grond- en hulpstoffen rend internationaal overleg plaatsvinden, die op een bepaald moment wel zullen maar juist dit overleg is vaak een rem- moeten worden doorberekend in de con-mende factor, in leder geval werkt sumentenprijzen. Ook de gevolgen van het vertragend. De vervuiling van de ij<ïnS,1^'na?ij" zu,,en n,et zonder Ftijn is te dien aanzien een goed voor- vloed hunnen hlljven. men is er nog steeds liet In ge- slaagd om voor deze rivier tot een slul- MINISTER DE BLOCK: (Van onze parlement»-redactie) DEN HAAG De thans bestaande al gemene prijsstop zal niet lang meer ft AH tlnn ,Een zekere doorberekening zal moge lijk gemaakt moeten worden', aldus de bewindsman. Minister De Block wilde 1 niet zeggen wanneer het zover zou zijn. Wel zei hij, dat hij er naar streeft, om op den duur de exterme kostenregeling helemaal in te voeren, zodat alle ex- terne kosten in de prijzen zullen mogen worden doorberekend. Daarnaast komt ,J er dan een calculatiebeschikking van het ministerie van economische zaken. moet er niet denken wat er zou zijn waardoor ondernemers de plicht krij- gebeurd als stoffen in het Rijnwater zou- gen om desgevraagd een hele pnjsbere-1 den zijn gekomen, die voor de mens le- tend stelsel van verdragen te komen, waarbij dwingende voorschriften worden gegeven. In dit opzicht is het te hopen, dat alle 1 kening bij de minister op tafel te leg gen. De minister zei «Et alles in de twee de kamer, waar gisteren de wijzigingen in de prïjswet zonder bezwaar werden aangenomen. Deze veranderingen bete kenen dat de minister de bevoegdheid ensgevaarlijk zijn. Van belang is daar om dat er in de landen van West-Europa strikte en zoveel mogelijk gelijke normen worden gesteld ter voorkoming van lucht- en waterverontreiniging. Boven- ijgt om een meldingsplicht voor"prijs- dien 231 e'k 'anc^ in zijn eigen wetgeving verhogingen op te leggen. Verder kan er straks ook een meldingsplicht wor den ingesteld voor voorgenomen prijs verhogingen. maar in dat geval gaat het om verhogingen van afzonderlijke bedrijven. De minister zei in de kamer. er voor moeten zorgen, dat de sancties op de naleving een preventieve werking hebben: zij zullen zwaar moeten zijn. Het is zonder meer duidelijk, dat die gene, die verantwoordelijk is hopelijk ordt hij opgespoord voor de recente dat hij van de meldingsplicht alleen gebruik zou maken, als er ongewenste Rijnvervuiling Mn uiterst laakbare daad prijsontwikkelingen op komst zijn. In dividuele prijsstoppen, zoals eerder voorgesteld door de socialistische twee de-kamer-fractie, zijn volgens de be windsman niet nodig. Ais een bedrijf uit de pas loopt, kan het ministerie van economische zaken formeel een pr.js- stop afkondigen, die voor de hele be- driifstak geldt en dus ook voor het be drijf dat uit de pas loopt. Het wetsont werp waarin de veranderingen van de prïjswet zijn vervat, werd gisteren heeft gepleegd. De wetgeving zal ook zodanig moeten zijn dat in de toe komst in dergelijke gevallen in de straf rechtelijke sfeer een zware correctie mogelijk is: het gaat hier om de gezond heid van miljoenen. De kwetsbaarheid van de moderne samenleving kan te dien aanzien geen tolerante houding toelaten: haar bestaan Is in het geding. stemming aangenomen. DEIN HAAG (ANP) Met ingang van 4 juli aanstaande (22.00 uur) zal de stad Groningen voor het gehele land telefonisch bereikbaar zijn onder het verkorte netnemmer 050. Daarmee komt het oude netnummer 05900 te verval len. De abonnees binnen het telefoon district Groningen konden de stad al ge ruime tijd via het verkorte netnummer bereiken. Meeste agrariërs in Zeeland op zgn. gezinsbedrijf GOES ,Ik heb geen enkele be hoefte aan een Kloos, maar waar ik behoefte aan heb, is dal de overheid eens meer gaat in zien, dat ook de boer en tuinder deel uitmaken van het Neder landse volk (en een hardwer kend deel) en dat ze het beu zijn om als underdog van de sa menleving te fungeren. Het wordt de hoogste tijd aan hun gerechtvaardigde verlangens te gemoet te komen. Allerlei radi cale stromingen maken zich druk over maatschappij-hervor mingen, maar vergeten daarbij, dat de eis van evangelische ge rechtigheid ook geldt ten aan zien van de positie van de kleine ondernemers'. Deze scherpe woorden sprak de voorzitter van de Zeeuwse CBTB, de heer G. J. de Jager, iu zijn openingsrede voor de woensdag in ,De Prins van Oranje' te Goes gehouden jaarvergadering. Hij maakte daarbij enkele opmei kingen over de vaak verborgen ar moede van vele kleine ondernemers voLgens hem één van de meest knel lende problemen die vandaag velen in Nederland aan de lijve onder vinden. Bij alle1]ei protestdemonstra ties is tot nou toe het sluimerend ongenoegen van de kleine onderne mer, met name de agrariër, niet op vallend naar buiten getreden. En dat is juis de man die "het gelag moet betalen van de steeds stijgende kos ten en van de geldontwaarding, al dus spreker. Zij zijn het ook die maar lijdzaam moeten ervaren, hoe tergend weinig de overheid reageert op hun verlangens en die zoet gehouden wor den met een vrijwel stabiel prijspeil De heer De Jager achtte het be grijpelijk dat men ook van land- bouwzQde roept- Waar is onze Kloos,' maar men vergeeet daarbij volgens hem, dat het volslagen onmogelijk is om landbouworganisaties en "Vakcen trales met elkaar te vergelijken. •Machtsmiddelen als stakingen ont breken de agrariërs en zi' zijn er wellicht ook huivert" voor. Boven dien, aldius spreker, nebben wij ook voormannen als Biesheuvel en Zijl stra die voor ons belang- op uitste kende wijze opkomen. "De situatie van de agrariër in Zeeland beziend, kwam de heer De Jager tot de con clusie, dat van de 7000 als akker- bouwers-veehouders in Zeeland ge- registreerden, er nog slechts ongeveer 2000 werkgevers zijn die een jaar contract met één of meer werkge vers hebben. Met andere wooixlen: agra zogenaamde gezinsbedrijf. De CBTB is dus ook overwegend een organisatie van zelfstandige gezinsbedrijven. Van de Zeeuwse CBTB-ers met grondgebruik waren er dit jaar slechts twaalf pet met een bedrijf br-- - de 30 ha en 40 pet boven de 20 na en slechts 58 pet met een bedrijf boven de 10 ha. Zeeuwse situatie Uit bedrijfseconomische analyses van bedrijven beneden 17 ha. "over de oogstjaren '65-'67 is gebleken, dat het gemiddelde arbeidsinkomen van de boer uit zijn bedrijf (dus uitslui tend vergoeding voor arbeid en on dernemingsrisico) slechts 1600 ho ger lag dan de totale kosten voor de werkgever van een vakarbeider A. spreker noemde dit verschil nauwe- lyks voldoende om zich ongeveer de zelfde sociale zekerheid te verschaf fen. Doorredenerend achtte de heer De Jager de conclusie gewettigd, da: 30 a 40 pet. van zijn leden in belo ning van eigen arbeid en mogelijk- hed.n tot het verwerven van sociale zekerheid achterblijft bij de vakar beider A m de landbouw volgens de cao. Waarbij te bedenken valt, dat deze landarbeider op zijn beurt ook niet een van de best betaalde werkne mers in onze samenleving is. zo voegde de voorzitter er nog aan ^oe Hij stelde dus duidelijk het probleem van achterblijvend inkomen voor ve le zelfstandigen Daarbij komt, da: ais gevolg van de technische ontwikkeling die boer en tuinder moet en wil volgen, het be drijf zonder aanpassen relatief jaar- 'risteren In U7at het alarmsysteem voor de Rijn de tweede kamer zonder hoofdelijke VV betreft: het ziet er naar uit, dat dit stelsel weinig doeltreffend heeft ge werkt in dit geval. Er zijn weliswaar een aantal vaste meetstations langs de Rijn, maar daarvan is geen alarmmel ding uitgegaan. De verontrusting is pas ontstaan, toen in Duitsland grote mas sa's dode vissen werden gesignaleerd. Er zal nu toch op korte termijn een sys teem moeten worden opgebouwd, waarbij de minste verandering van de watersa menstelling moet worden geregistreerd, waar tevens dient te worden nagegaan in welke gevallen waarschuwingen nodig zijn. Een dergelijk stelsel is overigens niet alleen voor de Rijn nodig, maar voor alle wateren, waarop afvalwater wordt geloosd. In dit verband denken wij met name ook aan de Westerschelde. De les van deze week zal geleerd moeten wor den. Kort samengevat is dit de les: we le ven in een uiterst kwetsbare sa menleving een kwetsbaarheid die op het stuk van water- en luchtverontreiniging dwingt tot een internationaal genorma liseerd stelsel. In dit stelsel moeten nor- I men en eisen op elkaar worden afge- steld. moeten strenge sancties volgen op i overtreding en dient tevens een bewa king te worden opgebouwd waarop men zich kan verlaten. Als ergens een schoorsteenbrandje uitbreekt, dan rukt een brandweer met groot materieel uit. als evenwel een complete rivier wordt vergiftigd dan komt men pas tot actie als zowat de hele visstand is uitgeroeid. Laten we niet vergeten dat de genoeg- lllke avondjes bij de familie Stastok uit de tijd zijn: de Rijn is een uiterst ge- vaarlijk sujet geworden lijks kleiner wordt, zo voegde n.j e. aan toe. Door deze ontwikkel :nge: komt een toenemend aantal zelfstan digen in moeilijkheden, _waa ronde steeds meer mensen van "middelbare leeftijd. Ook de sociale zekerheid var velen van hen laat te wensen over In dit verband noemde spreker hei recht op uitkering bij arbeidsonge schiktheid Actueel is de vraag of vooi ed zelfstandigen een verplichte verze kering voor uitkering bij arbeids ongeschiktheid moet worden overwo gen. Ook is het te overwegen, zc meende de voorzitter, of ook nie' de kinderbijslag van het le en 2e kind moet worden nagestreefd. Welk beleid? De vraag stellend welk beleid er dai in de toekomst moet worden gevoerd zei de voorzitter dat men het be paald niet eens behoeft te zijn mei alle opvattingen van (lr Mansholl om te concluderen dal continuerinf van de huidige toestand zeer onge wenst is. Daarom moet het strevei naar bedrijfsvergroting worden on derschreven. De heer De Jager pleitte er echte- voor. dat het beleid :n deze bepaalt niet star mag Ejn. In de voorsteller (Zie slot pag. 10 kol. 2) Consumentenbond schreef kamer DEN HAAG (ANP) De Nederland se Consumentenbond heeft zich gewend tot de leden van de tweede kamer met het verzoek hij de behandeling van de pryzenwet ervoor te zorgen, dat behalve de reeds door de regering voorgestelde wijzigingen en aanvullingen, er nog een aparte regeling komt. op grond waar van de overheid zo nodig kan optre den tegen individuele bedrijven die zich niet aan de prijs gedragsregels houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 1