UW PRIJSBEWUSTE WARENHUIS VR00M DREESMflNN - MIDDELBURG Samenwerking tussen boer en overheid levensbelang ,Boer en tuinder niet langer deunderdog' CBTB: afscheid J» van den Bos EESMANN GROOT ASSORTIMENT SADKLEDING VOOR DAMES, HEREN EN KINDEREN. Badafdeling Ie etage. MR B. W. BIESHEUVEL VOOR ZEEUWSE CBTB ,Plan-Mansholt toch inspirerend stuk' PZEM WIL 90 MILJOEN LENEN VOOR CENTRALE Elektriciteit op Walcheren bij CBTB ter sprake WEEKENDVOORDEEL 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 26 JUNI 1969 Dé oplossing voor oude en doorgezakte spiralen! Gemakkelijk zelf aan te brengen uitschulfbare spiraalversterkers. Ma ken een plank over bodig! 1-persoons p. st. 4.25 2-persoons p. stuk 4.95 Slede stofzuiger van formidabele zuigkracht, die konstant blijft tot het laatste moment. Met zuigkrachtregelaar, kom- binatiemondstuk en voetschakelaar. 1 jaar garantie 79.50 'n Fris ananas- igor. Fruitpuntje met chocolade laag. 200 gram 0 79 Vlotte lakregenmantel met speelse kopergar- nering. Keuze uit 4 kleu ren w.o. marine en rood. Maten 36 t/m 44 26.75 GOES Om toekomstmogelijkheden te scheppen voor «le landbouw in geheel Europa ook in Zeeland zal een nauwe samenwerking nodig zijn tussen de boeren en hun organisaties en de overhedengemeentelijk, gewestelijk, na tionaal en internationaal. "Die samenwer king is meer dan een kreet: het is een taakstelling, die ons door de feiten wordt opgelegd. Vooral in de landbouw is de gezamenlijke en wederzijdse ver antwoordelijkheid nodig om de proble men van vandaag en morgen de baas te bliiven'. Mr B. W. Biesheuvel, oud- OBTB-voorzïtter en tweede kamerlid heeft die visie woensdagmiddag voorge houden aan honderden Zeeuwse CBTB- leden met hun dames, toen hij op de jaarlijkse toogdag in ,De Prins van Oran je' te Goes het woord voerde over ,De landbouw in de Delta'. Mr Biesheuvel achtte die samenwer king ook in regionaal verband van groot belang onder meer ten aan zien van de ruimtelijke ordening en vond: .Juist in Zeeland met zijn stormachtige ontwikkeling is het echter van bijzonder belang de ont wikkeling van de andere sectoren van het bedrijfsleven kan bijhouden'. Al constateerde hij enerzijds aan de hand van cijfers, 'dat er niet altijd sprake is ,van een gouden landbouw in een gouden Delta', anderzijds heeft het zuidwesten van Nederland een ■goede uitgangspositie: ,het behoort landbouwkundig tot de beste gebie den van de EEG', zo zei hij. De toekomst van de land- en tuinbouw achtte hij grotendeels afhankelijk van een verdere ontwikkeling van de EEG. Twee zaken stelde mr Biesheuvel daar bij op de voorgrond: een uitbreiding van de EEG in geo grafische zin, tot Engeland en de Scan dinavische landen en een uitbouw van de verbindingen met derde landen; een intensivering van het EEG-be- leid: ,De nog leegstaande of schaars ge meubileerde kamers van het Europese landbouwhuis zullen met spoed moeten worden ingericht. De onbillijkheid van verschillende stelsels voor belastingen, sociale verzekeringen en subsidies wor den in een vrije markt steeds scher pe' gevoeld: de Franse en Duitse boeren zitten op luxueus met subsidies bekle de fauteuils, de Nederlandse boeren moe ten genoegen nemen met een melkblok'. Voor het structuurbeleid ïn de EEG heeft Mansholt ,hïj zal nog we eens terugdenken aan de jaarverga dering van 1962 in Zeeland, toen hij 's avonds nog onbezorgd de Drikus- man danste' naar de mening van mr Biesheuvel een .inspirerende con ceptie op tafel gelegd'. ,Men kan af dingen op onderdelen en men kan de normen wat scherp geformuleerd vinden. Duidelijk is echter, dat in de technische en economische ont wikkeling vraagt om grotere eenhe den en dat in de huidige structuur honderdduizenden boeren slafelijke arbeid verrichten en hun gezinnen dreigen te verpauperen. Onontkoom baar is de conclusie, dat het een zedelijke plicht en een ecoonomisch belang voor de EEG is om «le land bouw te helpen nieuwe vormen te vinden en om een sociaal verant woord beleid te voeren ten aanzien van «le honderdduizenden die in die nieuwe vormen geen plaats kunnen of willen vinden'. tie van de afzet om de greep op de markt te versterken met daarnaast j een financieringsbeleid, «lat wordt aangepast bij de noodzaak levens vatbare bedrijven door deze moei lijke jaren heen te helpen. ,Als die instrumenten goed worden gehan teerd geloof ik dat er inderdaad toe komst is voor wel niet allo fruit telers van vandaag, maar wel voor de fruitteelt in Nederland, .betoog de mr Biesheuvel. Een ander probleem noemde de inleider de vraagstukken rond de pacht. Hij haalde het Zeeuwse CBTB-rapport over de grondprijzen en bedrijfsopvolging aan en meende, dat het pachtbéleïd niet alleen op de huidige generatie maar ook op de toekomstige ondernenveir moet zijn afgestemd: de boerenzoon, die een bedrijf overneemt staat ;n de eerste jaren met name voor grote lasten. ,Een „ïerzienïng van de pachtbronnen vind ik van. het grootste belang voor het be houd van het instituut van de pacht voor de landbouw. Daarbij is het aan te bevelen dat pachtbronnen meer relatie krijgen met de bedrijfsomvang. Immers, de bedrijfsomvang is van wezenlijk be lang voor de rentabiliteit', aldus de spre ker. die de gedachte een grondkamer PRIJSBELEID in de huidige omstandigheden een moei lijke opgave is. maar het zou onbillijk zijn m de vaststelling van de prijzen alleen de marktverhoudingen te verdis conteren en de even belangrijke doel stelling van het inkomensbeleid te la ten schieten'. Eerder had hij opgemerkt, dat de tragiek van de ontwikkeling is. da,t vrijwel tegelijkertijd met het ge reedkomen van het prijsbeleid het sys teem onder zo grote druk is komen te staan, dat het daaraan dreigt te bezwij ken: hij noemde in dit verband de bo terberg, de graanoverschotten en de overvloed aan fruit overschotten, die hij kwalificeerde als .randstoringen'. De ontwikkeling van de landbouw zeil' vergelijk de heer Biesheuvel met .een krachtig hogedrukgebied' en hij vond: ,Men moet zich wel drie maai bedenken voor men door diep ingrijpende maat regelen als contingenterïng van de pro- dukitie deze economische ontwikkeling zou afremmen'. Hij achtte andere maat regelen uitvoerbaar, zoals stimulering van de afzet door prijsverlaging, en een verlaging van de produktie door pre mies op de slacht. Toch is het volgens mr Blesheuvel zaak de overschotten snel aan te pakken, vanwege de financiële en vooral psychologische druk op het prijsbeleid. FRUITTEELT Als een ander voorbeeld voor samen werking tussen landbouw en ovtïr- heid noemde de inleider de fruit teelt met zijn overproduktie (Fran krijk). Het kernpunt vond hij maat regelen, die een beperking van de produktie in de hand werken. Daar bij pleitte hij voor een EEG-rooire- geling en premie, voor een vellich te interventïeregeling, waarbij de prijs zo ligt, dat goed fruit niet meer uit de markt wordt genomen voor minder goed fruit, een reorganisa- DOCD SPOOR Voor de inleider zijn gehoor opriep de problematiek uit christelijk oogpunt te benaderen, stond hij nog stil bij de ruim telijke ordening eri het harmonisch sa mengaan van de verschillende compo nenten. Mr Biesheuvel: .Terecht wil de landbouw inspraak hebben in dit be leid, al was het alleen maar om te voor komen, dat uw bedrijven onnodig door allerlei beperkende maatregelen aan banden worden gelegd. Alleen als hij weet waar hij wel of niet plaats moet maken voor industrie- havens, steden, recreatie, wegen, kan hij bepalen waar hij moet investeren. De samenleving zal veel grond vragen voor niet agrarische doeleinden, in Zeeland nog 25.000 ha industrieterrein en 8000 ha voor recreatie, steden en dergelijke. Daartoe kan men de boeren en tuinders niet met vage en slepende plannen op dood spoor zetten. De industriële jjjf'—Jde mo- i goed sa- Slot van pagina 1) van dr. Mansholt ligt z.i. veel te grote nadruk op de inonmen. Naar het oordeel van de Zeeuwse CBTB- voorzitter is slechts de toekomstige levensvatbaarheid van de bedrijven maatgevend. Dit moet het uitgangs punt zijn en dat houdt tevens in dat er plaats moet blijven voor het gezinsbedrijf. De Belgen denken er ook zo over. Overigens wilde spreker hiermee ook weer niet betogen dat alle bestaande gezinsbedrijven zich zullen kunnen handhaven. Het aan passen aan de ontwikkelingen is slechts voor een deel der bedrijven mogelijk. Daarom kan ni-et sterk ge- noez -gepleit worden voor een goede en doeltreffende saneringsregeling in land- en tuinbouw. Een uniforme saneringsregeling voor de gehele EEG wijst de OBTB van de hand. De ver schillen in het sociale klimaat tus sen bijv. Italië en Nederland zijn te groot 'voor een uniforme regeling. De ervaring elders in den lande is, aldus spreker, dat reeds veel boeren, maar vooral hun vroiwen, de overgang naar een ander beroep als een be vrijding van veel zorg hébben er varen. Fiscaal In zijn rede maakte de heer De Jager verder o.m. enkele opmerkingen over het fiscale beleid. Hij constateerde daarbij een groot verschil tussen werknemer en een zelfstandige. De eerste kan zijn inkomen verbeteren en behoeft in principe niet te reser veren. Van de zijde van het land bouwschap is aangedrongen op we derinvoering van de zg. onbelaste re serve voor de zelfstandigen. Een deel van de gespaarde winst moet belas tingvrij kunnen worden gereserveerd om ruimte te scheppen voor allerlei noodzakelijke voorzieningen in het bedrijf. Als één van de maatregelen om het klimaat rond de bedrijfever- groting te verbeteren, zag de heer De Jager afschaffing van registratie recht bij de verkoop van landbouw gronden, niet alleen van oudei's op kinderen, maar over de gehele linie. ringen, verruiming normen van het saneringsfonds, zodat ook de zeer kleine bedrijven voor beëindigingsver goeding in aanmerking komen en voorts mogelijkheid tot kapitalisatie der saneringsuitkeringen. Voor de jonige levensvatbare bedrij ven noemde "hij een soepel optreden van banken en borgstélllngsfond-1 sen, soepeler boepassing van rijks- groepregelimg zelfstandigen en meer toepassing van de wettelijke moge lijkheid volgens deze regeling, om leningen tegen een sterk gereduceerd tarief of renteloos te verschaffen. De gevolgen van de toenemende in dustrialisatie, met name op het ge bied van de luchtverontreiniging, ba ren onze leden grote zorgen, zo merk te de heer De Jager verder o..m. op. Wij blijven aandringen op de grootst mogelijke zorg, waarbij voorkomen beter is dan genezen, aldus spreker. Kritische geluiden liet de heer De Jager nog horen over de enorme ach terstand, die het ministerie van on derwijs bij de correspondentie met de schoolbesturen en organisaties heeft. Hij noemde deze .onvoorstel baar'. Dit ware nog niet zo erg als hierdoor het onderwijs en de onder wijsvoorzieningen niet zouden stag neren. Zo kreeg de Zeeuwse CBTB nog steeds geen goedkeuring op het lokalenpla-n voor de nieuwbouw van de chr. nijverheidsschool voor meis jes te Goes, ondanks herhaaldelijke toezeggingen dat er geen moeilijk heden waren. In de aanvang van zijn rede maakte de C§TB-voorzibter nog enkel korte opmerkingen over de christelijke or ganisatie. .Wij moeten er voor op passen dat het lidzijn van een chr. organisatie niet inhoudt een zich isoleren in een gezellig onderonsje en het houden van vrome verhalen. Het gaat oni de visie van waaruit de problemen benaderd worden, waaruit voortvloeit een beleid, dat daarmee in overeenstemming is.' Prijsbeleid Uitvoerig stond de heer De Jager nog stil bij het prijsbeleid, dat z.i. volop aanleiding tot geprikkeldheid geen. Met name noemde hij de slech te prijsontwikkeling in de alcker- bouwsector. Kennelijk hebben vol gens hem de partners in de EEG minder schroom voor een nationale ondersteuning van de landbouw dan Nederland. Grievend noemde de heer De Jager het, dat, ondanks herhaalde aandrang vanuit Brussel, met be trekking tot de zg. kleine akker- bouwprbdukten als vlas. graszaad en lucerne, geen beleid wordt gevoerd. Spreker vond het geen wonder dat de EEG door vele boeren wordt be schouwd als de schuurpaal, waar ze hun geprikkeldheid aan afreageren. De nieuwste prijsvoorstellen voor de Europese commissie leveren voor de akkerbouw zonder meer een kort sluiting op met de gerechtvaardigde verlangens van deze sector. Na ook vrees voor de toenemende melk,pro duktie te hebben aangestipt, besprak de heer De Jager nog de fruitteelt, waar de problemen het meest acuut zijn. Spreker merkte op dat: men zal m'oeten erkennen, dat de slechte be drijfsstructuur en de niet geheel adequate afzetstructuur deze situ atie mede beïnvloeden, maar dat de concurentie-vervalsing de druppel is die de emmer doet overlopen. Op korte termijn moeten een aantal maatregelen genomen worden. Voor de kleine en verouderde bedrijven noemde spdeker verruiming van de rooipremies, hogere sanerxngsuitke- MIDDELBURG De NV PZEM voert momenteel besprekingen met de Euro pese investeringsbank en met vertegen woordigers van het ministerie van eco nomische zaken voor het verkrijgen van een lening van 99 miljoen gulden ter gedeeltelijke financiering van «le liern- energiecentralebouvv bij Borssele. Het rentepercentage voor een dergelijke lening is momenteel zes-zoven-achtste, bij een looptijd van 20 jaar. Het geld wordt verstrekt in de valuta 'waarover de bank beschikt en op het moment, waarop het beschikbaar moet zijn, zon der dat daartoe een bereidstelhngspro- visie wordt gevraagd. De Europese investeringsbank gaat thans na of en onder welke voorwaarden i de lening zal kunnen worden verstrekt. Bij eerdere verstrekkingen aan natio nale elektriciteitsbedrijven heeft de bank op grond van haai' statuten - een garantie gevraagd van de regerin. van net betrokken land. In het geve van verstrekking aa>n de PZEM is verwachten, dat een garantie van zijde van de provincie zal wórden vraagd. Gezien het grote belang van Zeel... bij de bouw van deze kernenergie oei. trale stellen gs aan de staten voor lie' college bevoegd te verklaren de beta- ling van rente en aflossing enz. te ga-| railderen. GOES In de vergadering van de Zeeuwse CBTB is woensdag in Goes de onvoldoende elektri citeitsvoorziening op Walcheren aan de orde geweest. ,ALs de koel installatie werkt kan Iemand in de buurt zich niet meer scheren', had voorzitter G. J. de Jager in zijn opemings7°qe opgemerkt. Uit de vergadering werd er tijdens de discussie op "ingehaakt en werd gereformeerd naar de mogelijk heid tot een andere oplossing te komen, die vanwege de hoge kosten ook niet uitsluitend door de boeren gefmancieerd zou moeten worden. Gedeputeerde J. van den Bos door voorzitter De Jager naar zijn visie gevraagd liet weten, dat ei' op Walcheren nu een 3 KV-ka- bel Ligt. dat de PZEM die wil op voeren tot een 5 KV-kabel, maar dat er eigenlijk een 10 tot 15 KV- kabel zou moeten komen. De kwes tie wordt nu bestudeerd, betoogde hij. Voorts kon de heer Van aen Eos zeggen, dat gs ten aanzien van een bijdrage voor de elektri citeitsvoorziening op Walcheren een gunstige houding innemen, dat de zaak in de financiële com missie is gebracht, waar men naar zijn indruk positief tegenover 'n bijdrage stond, maai' "waar men wel de tijd van voorbereiding te kort achtte. De bedoeling is niu, dat het verzoek om een bijdrage voor het koelproject (elektrici teitsvoorziening) in september in provinciale staten komt. Gs den ken bij een hoge bijdrage aan een subsidie uit het ontwikkelings fonds, zo ze; de heer Van den Bos ook nog. Examen hbs-b Goese lyceum r het eindexamen HBS-B afdelim het Goese lyceum slaagden: E Christochowitz, Hansweert. N. Deïst, Zonnemaire, J. de Jong, Goes. P. Meyl- polder, Hcinkensza.nd, R. Scheepe, Yer- seke, J. Sprenger, Goes, J. Tan, Goes, H. Tideman, Goes, F. Vaas, Yerseke, P. Verhulst, Zonnemaire, R. Venmaas, oes, M.. Zonnevylle, 's.-Arendskerke. Er werden geen kandidaten afgewezen, Jeugdbende pleegde winkeldiefstallen in Vlissingen VLISSINGEN De VLissingse recher che heeft woensdag een groep jeugdige dieven en dievegges opgespoord. Aanleï- lot «leze aanhouding was <le dïef- van enkele sloffen sigaretten uit vinkei van M. uit dewalstraat te Vlissingen. In venband met deze ontvreemding hield de politie woensdag een 12- en een 13- jarig meisje aan. Zij bleken deel uit te maken van een uit een tiental leden be staande groep jongens en meisjes In de leeftijd vam 12 tot 16 jaar die de laatste tijd verschillende winkeldief- stalletjes heeft gepleegd. Korps Renesse bij brandweertoernooi ondergewaardeerd RENESSE Door een admini stratieve fout heeft niet 't brand weerkorps van Renesse. maar dat van Dreischor de kortgeleden in de kring Schouwen-Duiveland ge houden kringwedstrijden gewon nen. Renesse kreeg dertig pun ten te weinig. Bij natelling is nu gebleken, dat de uitslag had moe ten zijn: 1. Renesse met 524 pun ten; 2. Dreischor had 516 pun ten. Bij de oorspronkelijke uit slag werd Renesse slechts vierde. Die verkeerde uitslag heeft door gewerkt:.met Renesse, maar Drei schor verdigde de krlngkleuren op de provinciale kampioenschappen, vorige week zaterdag. Dreischor kwam op de negende plaats te recht. Er is nu wat opgevonden. Drei schor, dat zijn in het streekcon- cours verkregen prijs een brandweermannetje dat de slan gen gooit best aan Renesse wil de overdragen, hoeft dat gebaar niet te doen, want het landelijk iLgemeen brandweerwedstrijden- jomité, dat deze evenementen or- :amseert, heeft eenzelfde brand weermannetje voor Renesse be- 'hikbaar gesteld. Renesse krijgt ovendien een nieuwe kans. Het jrps mag uitkomen in de pro- nciale kampioenschappen van d-Holland, die volgende week .erdag, 5 juli, in Heinenoord irden gehouden. Als het korps ar een gelijk aantal punten aa.lt als de winnaar, of meer, dan - er een kans. dat de Renesse- de landelijke kam pioenschappen in september Weesp kunnen. GOES ,Het college van gs is de laatste jaren «le grootste concurrent van de Zeeuwse CBTB geworden en we hebben van de concurrentie verloren', zei de Zeeuwse CBTB-voor- zitter G. J. de Jager woensdagmiddag vóór het officiële afscheid van de heer J. van den Bos, als voorzitter van de organisatie. ,Maar ieder wijs mens doet in zyn leven wel eens iets dwaas. Toen u in 1962 gedeputeerde werd, hebben we u uitbundig gefeli citeerd, we vonden liet toen gewel dig. Maar nu, achteraf bezien, ge loof ik dat dit uw enige dwaze daad is geweest althans van de kant van de CBTB bezien. ;Hy gaf de heer Van den Bos woensdag ïn een volle zaal niet CPB'ers en CBTB'ers niettemin de verzekering, dat de or ganisatie byzonder veel waardering heeft voor het werk, «lat de heer A an den Bos in negen jaar van zijn voor zitterschap heelt gedaan. Die erken telijkheid werd uitgedrukt in een ge schenk: de kroniek van Smallegange. ,Met uw gevoel voor plichtsbetrach ting, met uw uitnemende per lijkheid, met uw positieve houding ook in moeilijke zaken, bent u ons in deze jairen bezielend voorgegaan', zei de heer De Jager in zijn toe spraak tot de scheidende voorzitter. ,U hebt ons versteld doen staan hoe snel een burgemeester zich de land bouwproblemen eigen kan maken'. Hij herinnerde er aan hoe in de» loop van de CBTB en stelde: .Hetzelfde gevoel van verantwoordelijkheid, waarmee u uw voorzitterschap op u nam was de reden dat u de functie Als saillante punten tijdens de pe riode van het voorzitterschap van de heer Van den Bos voor de CBTB noemde de heer De Jager de i de enorme bloei van de chr. nijver heidsscholen van de CBTB, de ope ning van het schoolcomplex in Mid delburg en de samenwerking met de CBTB-Hol land-Brabant. De heer De Jager betrok mevrouw Van den Bos ,We beseffen, dat we diep bij u in de schuld staan' in de dank met een fraaie bos bloemen. De 'heer J. van den Bos heeft woensdag bij zijn afscheid als voorzitter van de Zeeuwse CBTB Smalle Het boek werd zitter"G. J. de Jager, (ifóto PZC) Zichzelf KERKELIJKE MUTATIES NED. HERV. KERK. Beroepen te Moerkapelle: H. Stroeve te Lopikerkapelte Amsterdam: als predi kant met bepaalde opdracht, (toerus ting en vormingswerk), district Aanstel: toezegging H. waldendorp te Droraten; te Araemuiden en te Brake!T. de Jong kandidaat te Gender en; te Gouda: N, Kleermaker te Rotterdam centrum. Aangenomen beroep tot predikant bui tengewoon werkzaam leraar godsdienst (chr. lyceum te Ede): J. H. van der Bank te Wilnis. GEREF. KERKEN. Beroepen te Apeldoorn: G. Westerveld te Alphen aan de Rijn. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Amsterdam Oost Oost: A. Rebel te Groningen, Namens gedeputeerde staten de heren M. J. van Poelje, J. M. A. C. van Dongen, A. L. van Geesbergon en griffier dr D van der Wel gaven op de toogdag acte de presence sprak de heer Van Geesbergen. ,We luisteren in het college graag naar hem', zei hij .vooral als hij op de agrarische toer gaat. Ook als CBTB- voorzitter is liy zichzelf gebleven: een man die wist waarover hij sprak en zich niet lot zijn eigen deel gebied bepaalde, en niet bang was een nieuwe koers te varen als de oii- de weg doodloopt'. De heer Van Gees bergen onderstreepte nog eens de goede relaties tussen provincie en landbouworganisaties ïn Zeeland. Voorts spraken nog afscheidswoorden tot de heer Van den Bos de heer T. T. Wind, namens de Nederlandse CBTB, NCB-voorzitter Vercauteren namens de georganiseerde landbouw in Zeeland, ir T. de Wit namens de rijkslandbouwvoorlichtingsdiensten en mr F. G. A. Huber als burgemees ter van Goes, terwijl er na de toog dag gelegenheid was persoonlijk af scheid te nemen van de heer en me vrouw Van den Bos. In zijn dankwoord ,Ik vind dat al die lof wat te bont is geweest' haalde de scheidende voorzitten' wat herinneringen aan de periode sinds 1960 op, maakte gewag van de vriendschapsbanden in en buiten de provincie en bracht de leden, het personeel en in het bijzonder vooi*- zitter De Jager dank voor de mede werking en de steun. Hij wees erop, dat de CBTB zich altijd positief heeft opgesteld tegenover de ontwikkelin gen in Zeeland en meende: ,Met de deskundigheid van personeel en be stuur zal zij ook in de toekomst haar taak aankunnen.' Voor «le muzikale intermezzi tijdens «le zoals gebruikelijk gezamen lijke toogdag van de Zeeuwse CBTB en CPB zorgden ,The Shepherds'. Ds A. Heuseveldt te Goes sprak een slotwoord. In «1e morgenuren waren de gescheiden jaar vergade ringen gehouden. In de Prins van Oranje behandelde de CBTB na de openingsrede van voorzitter De Jar ger een aantal huishoudelijke za ken. De CPB-Zeeland hield de bij eenkomst in zaal Juliana. Na, de ope ning door presidente mevrouw A Scheele-Dekker en samenzang was er een zeer verzorgd optreden van de Rotterdamse voordracht «kunstenares mevrouw Jo Wesselink-Lengkeek. Zij had véél succes met haar solo-to neel van het historische stuk ,Desi- ree en Napoleon.' Op 25 juni 1969 bereik te ons het droevige be richt, dat onze collega A. O. BEEK Hij zal steeds bij ons in gedachten bly'ven. Chef. bazen en mede werkers afd. glasperse- rij NV Vitrite Fabriek, Middelburg. Heden nam de Here plotseling uit ons mid den weg, onze lieve en zorgzame man, vader, behuwdvader en opa CORNELIS IIOOGERHEIDE op de leeftijd van ruim 55 jaar A. C. Hoogerheide M. J. Hoogerheide- Hoekman Cliff C. Hoogerheide J. J. Hoogerheide- Antonise Cor-Jan en Jacqueline A. A. C. Hoogerheide 's-Gravenpolder, 24 juni '1969 Goessestraatweg 13 De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 27 juni, om 2 uur, van uit het verenigingsge bouw Geen bloemen en geen toespraken Heden is zeer onver wacht van ons heenge gaan, onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder JOHANNA MAGDALENA GELDOF geboren Louwerse, in de ouderdom van 82 jaar. Vlissingen: H. J. Geldof Rotterdam: H. H. J. Geldof J. F. P. Geldof- Koster Vlissingen: L. J. M.. van de Pol- Geldof R. van de Pol En kleinkinderen Vlissingen, 24 juni '69 Bejaarden centrum .Ter Reede' De teraardebestelling zal plaatshebben op za terdag 28 juni. Vertrek .Ter Reede' des voor middags 11 uur. Geen bezoek. Algemene kennisgeving. Heden overleed nog plotseling, in hel ver pleeghuis ,Ter Poorte' te Koudekct'kc (W), onze geliefde vader en grootvader PIETER DIC KAM JZ. in de ouderdom van ruim 85 jaar. Vlissingen: M. L. Wilderom- de Kam M. H. Wilderom en kinderen Kamperland: J. van Dijk-de Kam L. van Dijk en kinderen J. A. Geluk J. C. A. Geluk 25 juni 1969. De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 27 juni om 14.00 uur, op de begraafplaats te Kamperland. Heden werd plotseling uit het leven weggeroe pen, onze geliefde schoonzoon. broeder, zwager en oom echtgenoot van Tannetje Kloosterman, in de ouderdom van 55 jaar. Namens de familie: A. A. Hoogerheide Wed. Kloosterman Colijnsplaat, 24 juni '69 Heden overleed tot on ze droefheid, ons ge acht bestuurslid en vriend ARIK VAN BEEK Bestuur en leden spaarkas café ,De Geere', Middelburg. Nylon naald-vilt slaap kamertapijt als vast ta pijt voor uw slaapkamer. Slijtvast en gemakkelijk in onderhoud. In 4 warme zachte tinten. 200 cm breed, per mtr 19.50 .„Tokyo" portable radio voor gebruik op lichtnet of batterij. AF-FM ont vangst. Ingebouwde telescoopantenne. Uit stekende geluidskwali teit. Afm. 21 x 12x7 cm. Kompl. met batt. en oor telefoon Q_ Nylon regenjas, semi trenchcoat model met' ventilatie rugstuk en ver dekte sluiting. Kleuren: blauw en bruin. Kom pleet met étui 16.— GELDIG VRIJDAG EN ZATERDAG SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN 'n Shift voor de vlotte moderne jonge vrouw. Met V-hals, schuine overslag en 2 opge stikte zakken Maten S, M. L, XL 17.50 Afd. schorten Afro-teak bureau met mahonie binnenwerk, rechts 4 laden en links een boekenkast. Blad- maat 120 x 60 cm 112.50 Gezien op de T.V.? Geen hinderlijke insek- ten meer met deze Ven- dex No bug. Handige en royale spuitbus. Onmis baar in huis en op vakantie 2.25 kantie of het week-end dit badminton set be staande uit 2 rackets met nylonbespanning en shuttle, verpakt in hoes

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 10