Zijn de toekomstplannen nog wat o Lees dan dit... voor de zekerheid. ZELANDICA 4 Voor ieder diploma of getuigschrift - en vaak ook voor een dosis vakervaring - GESLAAGD ZOMERFEEST VAN VERENIGING LAMMERENBURG MARIEKERKE VERBIEDT HET SAMEN KAMPEREN IN TENT VOORRAAD INDUSTRIETERREIN IN 'S-GRAVENPOLDER UITGEPUT A. Suy, Koewacht kampioenschutter Zws-Vlaamse Bond PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 24 JUNI 1961 gelijkwaardige oplading VUTO, schakelklas MTS of gelijkwaardige opleiding "Getuigschrift LTS, enige klassen alg. vorm. onderwijs of gelijkwaardige opleiding Vakdiploma betr. functie technisch onderofficier (opleiding: KMS, 27 mnd.) onderofficier-instructeur (opleiding: KMS, 36 mnd.) onderofficier (opleiding: KMS, 36 mnd.) korporaal KW Technisch Specialist korporaal KW Technisch Specialist onderofficier-analist, - -apothekersassistent, -verpleger; korporaal-kok onderofficier KW officier korporaal-kok D officier-arts, -tandarts, O marechaussee -apotheker D korporaal rij-instructeur O onderofficier O officier KW O onderofficier-analist, O onderofficier KW D onderofficier apoth. ass. D korporaal KW onderofficier-verpleger Technisch Specialist O invullen wat wordt verlangd. EG 01018 L.O. en enige jaren voortgezet onderwijs marechaussee Technisch Specialist L.O. en tenminste één jaar rii-ervaring (rijbewijs B-E) korporaal r ij-instructeur Technisch Specialist- ri| -instructeur Geboortedatum: I I Schoolopleiding: Behaalde diploma's: Als brief verzenden (géén postzegel plakken) aan Afdeling Personeelspubliciteit, Antwoordnummer 35, Den Haag. Koninklijke landmacht Ringrijderij en kinderspelen Muziekshow van korps Juliana' VLISSINGEN Het zomerfeest van <le Vereniging culturele belangen Lamme- renburg, zaterdagmiddag, is, evenals vo rige jaren, een groot succes geworden. Werden 's morgens de kinderspelen het ringrjjden nóg begunstigd door m zomerweer, 's middags was dat minder het geval en trad de regen als spelbre ker op. Op dat moment waren echter de kinderspelen achter de rug, waar door de kleintjes de prysultreiking kon den afwachten in de grote tent die op het terrein was opgesteld. De kinderspelen waren vroeg in de mor gen begonnen met waterdragen, vissen, minigolf, spinwerpen, behendigheidsrace i ringwerpen. De organisatie daarvan was in handen van de jeugdafdeling van de korfbalvereniging Lammerenburg, een afdeling van de Vereniging culturele belangen. Ook de ringrijders hadden hun traditionele ringrijderij en getuige de geestdrift waarmee naar de diverse prij zen gedongen werd, met groot succes. De avond werd besloten met een show van het tamboers- en pijperskorps van .Juliana" uit Middelburg, bijgestaan door het majorettenpeloton. Voor het ringrijden was voor het eerst dit jaar een Deker beschikbaar gesteld door b en w van Vlissingen, die later op de middag persoonlek door de wethou der van cultuur en sportzaken, de heer Ch. J. Gillissen Verschage, werd uitge reikt aan K. Osté. De VBC-beker werd in verband met ziekte van de voorzitter, de heer Harthoorn, uitgereikt door de heer M. van de Kreke aan L. de Pagter, die eveneens de pollepel in ontvangst mocht nemen. 2 Ellen Wilmering, 3 Anja Hagenaars. 7 jaar, spinwerpen, meisjes: 1 Jona Roos, 2 Bertie Korstanje. 7 jaar, minigolf, jongens: 1 Frans Maas, 2 Huub Stroo. 3 Jos v. Leerzem. 4 Ronald Wit. 8 jaar, spinwerpen, jongens: 1 Leo Hart hoorn, 2 Ronnie Pepplinkhuizen. 9 jaar, ringwerpen, meisjes: 1 Olga Ver- meule, 2 Anneke Gilde, 3 Anja v. d. Jagt. 9 jaar, behendigheidsrace, meisjes: 1 Ina Brasser, 2 Annemieke v. Oorschot, 3 Liesbeth Leynse. 9 jaar, ringwerpen, jongens: 1 Jos Wie- lemaker, 2 Eddie de Rijke, 3 Bram Ro- dermond. 9 jaar, behendigheidsrace. jongens: 1 Gerrie Mo). 2 Joop Liek, 3 Frans Ver hulst. 10 jaar, ringwerpen, meisjes: 1 Tineke de Dreu, 2 Angeline Vermeule, 3 Joke Tabak. 10 jaar, behendigheidsrace, meisjes: 1 Jeanine Verhulst, 2 Karin Wit, 3 Ma- thilde Jongmans. 10 jaar, ringwerpen, jongens: 1 René Keerssemeeckers, 2 Rudie de Ruyter. 10 jaar, behendigheidsrace, jongens: 1 Cor Hagenaars, 2 Bram Brasser, 3 Rob Soeterbroek. 4 René .Wilmering. 11 tot en met 13 jaar, knobbelrit: 1 C. v. d. Jagt, 2 K. Seegers, 3 Y. Roose, 4 M. Marinusse, 5 M. Tevel ,Dag van de Postzegel' in Middelburg MIDDELBURG De desbetreffende organisaties hebben in Nederland tien gemeenten aangewezen voor het orga niseren vaai de Dag van de Postzegel 1969, welke op 11 oktober a.s. zal wor den gehouden. Tot deze 10 gemeenten behoort ook Middelburg. De afdeling Middelburg van de Internationale Ver eniging .Philatelica' heeft reeds een commissie samengesteld ter voorberei ding van diverse evenementen. Vast staat reeds dat er speciale envelop zullen worden uitgegeven met en zonder stempel. In de commissie Mid delburg hebben zitting de herenK. Otte, als voorzitter: A. W. Strubbe. als secretaris. J. Langedijk als penning meester: als leden de heren W. Dijke, A. Rorije, benevens een nog aan te wijzen lid van .Onderling Contact' uit Bergen op Zoom. Wijziging kampeerverordening Autobus voor schoolzwemmen MELISKERKE In de gemeenteraad van Mariekerke komt woendagmiddag 2 juli om twee uur een voorstel van l en w de kampeerverordening te wijzi gen waardoor onder andere wordt voor komen dat personen van verschillend geslacht samen in één tent, en derge lijke kamperen. Dit wordt nodig ge acht in verband met de openbare orde en zedelijkheid. Een andere wijziging betreft het ver bod om te kamperen op de aanhorig- heid, die deel uitmaakt van de eigen woning en tot slot wordt het recht van een houder van een kampeerpaspoort om in bepaalde gevallen buiten een kampeerterrein te kamperen beperkt tot in totaal 72 uur per kalenderjaar. De huidge gemeentelijke verordeningen met betrekking tot kamperen lopen in de verschillende Walcherse gemeen ten nogal uiteen. Dat geeft bij de kam peerder verwarring, en voor de politie functionarissen betekent dat een niet onaanzienlijke verzwaring van hun taak, aldus b en w. De gemeente Melis- kerk e heeft met Valkenisse en West- kapelle en met de officier van justitie te Middelburg de bestaande regeling on der de loep genomen. Ook met de overige recreatiegemeenten op Walche ren za.l inzake wijzigingen contact wor den opgenomen. Nieuw voorstel van b en w: Uitslagen De uitslagen van de ringrijderij waren: Eerste prijs M. Vos, 30 ringen; 2e prijs L. de Pagter, 29 ringen; 3c prijs K. Osté. 25 ringen; 4e prijs R. Gel jon. 20 ringen: 5e prijs Jac. de Witte, 20 ringen. Wisselbekers: beschikbaar gesteld door de gemeenste Vlissingen: K. Osté; be schikbaar gesteld door de VBC: L. de Pagter. De beker voor boven de 40 jaar werd gewonnen door L. de Lange De uitslagen van de kinderspelen luiden als volgt: 4 jaar, vissen: 1 Jeanette Platteeuw, 2 Roeland v, Oorschot, 3 Nelleke Brasser, 4 jaar, waterdragen: 1 Désiré v. d. Berg, 2 Annemiek Wibbing, 3 Robert Agter- berg. 5 jaar, vissen: 1 Stephen Huisman, 2 Monique de Rie, 3 Christie Huybregtse 5 jaar, waterdragen: 1 Diane de Pries ter, 2 Hanneke de Lange, 3 Koen Stroo. 6 jaar, minigolf- 1 Wim Kluyfhout, 2 Mirjam de Hond, 3 Annemieke Verhulst 6 jaar, spinwerpen: 1 Wim Jongmans. 2 Louis Vermeule, 3 Ellen Stroo. 7 jaar, minigolf, meisjes: 1 Tineke Jung, Raad 's-H.-Arendskerke vergadert donderdag Donderdag 26 juni aanstaande 19.30 uur komt de raad bijeen van 's-Heer-Aren.ds- kerke. Op de agenda komen onder meer voor, wijziging bouwverordening in ver band met de schuilplaatsenbouw; garan tie geldleningen particuliere bouw, een viertal verzoeken van besturen van bij zondere lagere scholen Ingevolge art. 72 1 o, wet; bouw nieuwe openbare lagere nat. school te Lewedorp voor onder- houd tuin: voorstel tot afwijzing van een subsidie verzoek van de katholieke vrouwenorganisatie te Lewedorp; aan vraag crecfiet voor aanleg trottoir aan de Schoolstraat: uitbreiding straatver lichting Stationsstraat 's-Heer-Arends- kerke; verlenging sluitingsuur cafés; vaststelling bestemmingsplan 's-Heer- Arendskerke-Zuid. Mogelijkheden voor aanleg speeltuin "S-GRAVENPOLDER In de aan staande vrijdagavond te houden ver gadering van de raad van 's-Graven- polder komt een voorstel van burgemees ter en wethouders aan de orde tot be schikbaarstelling van een krediet van ruim f 53.000 voor het in exploitatie- brengen van het bedrijfsterrein Schoor- kenszandweg. De voorraad industrie terrein is uitgeput en ondanks in l»et be gin van het jaar gedane verzoeken om financieringsmiddelen zijn deze nog steeds niet verstrekt. Het gevolg was dat geen maatregelen op dit gebied ge nomen konden worden. Voorts wordt in overweging gegeven de vloer in het gymnastieklokaal te ver nieuwen door net doen leggen van een Deense kurkvloer. Hoewel dit een voor Nederland nieuw prodiukt is, willen bur gemeester en wethouders het hiermee proberen, daarbij afgaande op de advie zen en ervaringen in Denemarken. De kosten worden geraamd op circa 6700. Voor de plaatsing van een 4-tal licht masten aan de Fórtrapastraat, Midden straat en Burg. Jansenstraat wordt een krediet van ruim 2000 gevraagd. In verband met de bouwactiviteiten aldaar achten burgemeester en wethouders de ze verlichting noodzakelijk. In verband met de btw en de andere gestegen kosten is het noodzakelijk de verkoopprijzen in het bestemmingsplan .West-Voortraphoek' te verhogen. Ten gevolge hiervan zullen de verkoopprij zen variëren van 22,40 tot 31 per m2. De onderhandelingen met de heer W. Jobse te Yerseke over de verkoop van een perceel bouwland te Kapelle zijn afgesloten. Voorgesteld wordt het per ceel tegen 7500 per ha. over te dra gen. Nu met de aanleg van enkele straat gedeelten in het plan West-Voortrap hoek' kon worden begonnen, is het mo gelijk geworden een gedeelte van de daarin als speelweide aangeduide blok grond te doen ophogen en egaliseren. Als gevolg daarvan is de gelegenheid geopend een deel daarvan als speel tuin te bestemmen. Met het bestuur van de onlangs opgerichte speeltuin vereniging heeft een bespreking plaats gevonden. Daaruit is voortgevloeid, dat aan de raad eerst zal worden gevraagd de grond in gebruik te geven en tevens te bepalen welke kosten eventueel voor rekening van de gemeente zullen wor den genomen. Na een gunstige beslis sing van de raad zal de vereniging haar activiteiten pas ontplooien en trachten op zo kort mogelijke termijn aan de slag te gaan. Slachthuis In de raad komt voorts onder andere een voorstel in verband met watervoor ziening van onrendabele percelen, waar mee een gemeentelijke subsidie van 18.000 a 20.000 is gemoeid. Het gaat om percelen weidegrond langs de Koe- koeksweg. De raadsagenda vermeldt voorts onder andere voorstellen een kre diet uit te trekken van 900 ten be hoeve van het schoolzwemmen (voor vervoer per autobus), het geven van twee straatnamen (ds Bakkerstraat en Van Wijnpersestraat, respectievelijk noemd naar de in oktober 1944 overle ds W. J. J. Bakker en naar de vroegere ambachtsheren van Melis- en Marieker ke) alsmede de sluiting van het slacht huis in Aagtekerke. De gedachten van b en w, betreffende een toekomstig ge bruik van dit gebouw gaan uit naar een .dienstgebouw' voor de ernaast ge legen begraafplaats. B en w stellen de raad verder voor een schenking ad 1000 door de Coöperatieve Raiffeisen- bank Domburg-Aagtekerke gedaan bij heropening van het kantoor Domburg te aanvaarden en het bedrag te gebrui ken voor het toekomstige verenigings gebouw in Aagtekekrke. Benoeming van secretarie-ambtenaar SCHÖONDIJKE Met ingang van 1 september aanstaande is tot adjunct commies ter gemeente-secretarie van Schoondijke benoemd de heer J. Suur- mond uit Oost-Souburg, thans werkzaam ter gemeentesecretarie van Veere. De heer Suurmond komt in de plaats van mej. I. F. E. Doolaege, die in Biervliet Is benoeimd. Naar aanleiding van de in de vorige vergadering gemaakte opmerking wordt na ingewonnen advies voorgesteld voor de oostelijke zijde van de Schuitweg een parkeerverbod in te stellen. Naast een aantal salarismaatregelen komt tevens een wijziging va.n de ge meentelijke bouwverordening en de vast- telling van een aantal onderwijsbedra- gen aan de orde, De vergadering begint om 20.00 uur. Bijzondere vrouwen, allemaal:freule Tinne die Nijldal en Sahara doorkruiste, gevolgd door een stoet van gedienstigen, waarbij een Zeeuwse die ook op de kameel haar volksdracht trouw bleef tot de dood (de karavaan werd door Bedoeïnen uitgemoord) De andere vrouwen zijn mejuffrouw Merkus, Elise van Calcar, Mina Kruseman en Betsy Perk. Zij worden in de aanhef ge noemd van een opstel over Betsy Perk, dat voorkomt in: Nooit van gehoord; stiefkinderen van de Nederlandse beschaving, van de hand van Wim Zaal (1969). De bundel bevat een twaalftal opstellen over deels vergeten, deels nooit bekend geworden mensen die, al of niet met literaire pretenties, de pen hebben gevoerd. Het gaat over bij zondere, zonderlinge, min of meer begaafde en dikwijls zielige men sen. Nemen wij bijvoorbeeld dat opstel over Boudewijn, wiens of ficiële naam luidde Jacob Leunis van der Vliet.. Hij werd 19 novem ber 1814 te Zierikzee geboren als zoon van een horlogemaker en zilversmid. Zijn schatrijke veel oudere nicht Adriana Dekker waar deerde het zeer dat hij goed kon leren, maar gaf verder geen cent voor zijn opvoeding uit. Zijn voorland was drogist of apotheker, maar de tocht van de open winkeldeur lokte Jacob Leunis niet aan en hij besloot zijn schort voor de pen te ruilen. Waar zou men voor het uitleven van zijn literaire ambities beter kunnen verblijven dan in Den Haag in plaats van Zierikzee Van 't Vliet huurde een ka mer, liet een kaartje drukken met .letterkundige' erop en werd lid van Oefening kweekt Kennis (1842). In de jaren die volgen schrijft hij verhalen, richtte tijdschriften op en een uitgeverij en was de risee van iedereen. Totaal gesloopt overleed hij 11 november 1851. Een goed jaar tevoren was de markies de Thouars overleden, over wie Zaal eveneens een opstel heeft geschreven. Hij is in de ze rubriek al meermalen genoemd in verband met zijn journalistieke werk in de Zierikzeesche Nieuwsbode. Geboren in 1807 als George Anne Christiaan Willem le Vasseur de Coigne, markies de Thou ars, sterft hij als een naamloze landloper die langs de boerderijen liep te bedelen. Ruim zestien jaar oud wordt hij door de koning tot hof jonker of page benoemd, een betrekking die tegelijk plaatsing op de artillerieschool inhield. Jonkertje spelen beviel hem goed, maar het werken niet. Op 24-jarige leeftijd brengt hij het tot tweede lui tenant, maar de drank wordt hem de baas. Het wordt een eentonige rij van arresten, veroordelingen, en schandalen en ontslag uit de dinst. Zijn ambitis als literator kon hij in de jaren veertig uitle ven in de oppositiepers. Zijn werkzaamheden in Zierikzee, waar de uitgever van de Nieuwsbode hem zijn huis ter beschikking stelde, zijn van korte duur geweest. Zijn bestaan lijkt zich terug te trek ken op wat hij zelf eens schreef Bitter, bitter moge smaken wat ons 't lot te proeven geeft: alsem slechts kan balsem maken als geen tijd meer balsem heeft. met tien punten. Reserve-kampioen wer de heer A. de Beleir van Sint-Sebas- tiaan' te Westdorpe met zes punten. ,Sm.t-Sebastiaan' uit Koewacht behaal de ook de titel viertallen met 31 punten. Het kwatct bestond uit de heren A. Suy, Th. de Waal, A, Jansen, F. van Poecke. De verdere uitslag luidt: 2. Grauw, mot 27 punten (De Friezen); 3. West dorpe, 25 (Sint-Sebastiaan) 4. Grauw- 1, 20 (De Friezen); 5. Aardenburg, 20 (Sint-Sebastiaan); 6, Axel, 19 (Ons Ver maak) 7. Sint-Ja.nsteen 1, 18 (Sint- Jan); 8. Hulst, 17 (De Batavieren); 9- Zuiddorpe, 16 (Sint-Sebastiaan); 10 Sint Jansteen 2, 16 (Sint Jan); 11 Aarden burg, 16 (Sint-Sebastiaan) en 12 IGooi- terzande, 15 (Willem Teil). Ook de Zeeuws Vlaa mse jeugd kampioen schappen werden op deze zondag ver schoten. AXEL In Axel zijn zondag de finales van de Zeeuws Vlaamse kampioenschap pen hand boogschieten met viertallen op de staande wippen gehouden. De kam pioenschappen werden georganiseerd De voorwedstrijden hadden de 44 deel nemers teruggebracht tot 12. De heer A. Suy van Sint-Sebastiaan' te Koe wacht behaalde de persoonlijke titel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4