DDELBURG HAD DE ZAAK TACTISCH COED BEKEKEN Piet Schop en Ton van Maris MARTHA WOLFF: REEDS VIJF TITELS UITSf AGEN VAN GOES 4 Dubbel ¥oor Benfica Honkballers zeer sterk 9 PENALTY BIJNA ONTKNOPING NAAST TEGEN PAAL OVERWICHT GVAV GELIJK IN ROEMENIË Martha Wolff Geen titel Record Luctor Wk MAANDAG 23 JUNI 1969 PROVINCIALE ZEEUV/SE COURANT (Van onze sportverslaggevers) ROTTERDAM Als Middelburg zaterdag a.s. op het eiger Nadorstterrein van Roermond wint en de mogelijkheid daartoe is voor de groen-witten aanwezig: ze hebben momenteel weer voldoende klasse en doorzettingsvermogen dan komt de Zeeuwse kampioensploeg met sportclub Enschede na een 31 zege op AFC zaterdagavond poulewinnaar geworden in groep-A in de finale om het nationaal amateuivoetbalkampioenschap Deze unieke kans om ook de bekende slogan van Middelburgvoorzit ter Salie Simonse .driemaal is scheepsrecht' voor de competitie om de landstitel (voor de gewone competitie ging dat al ruimschoots op) in vervulling te laten gaan greep de groen-witte formatie zaterdag in Rotterdam door een meer dan verdiend 00 gelijk spel tegen de Mus- schen, dat zich alleen met een zege nog theoretisch in de strijd om de eerste plaats in poule B had kunnen mengen. Deze morele zege voor de formatie van trainer Piet Lindenberg mag de triomf van de techniek, maar vooral van de tactiek genoemd worden. Middelburg viel aan (en het viel deze avond ook werkelijk aan!) vanuit een versterkte defen sie: vóór de achterste lijn, geformeerd door) Leo van Liere, Tobi Cop- pejans, Anton Schoenmakers en Dick van Westen opereerde Arie Delmotte, daarvoor stond een middenlinie met Sjaak Boera, Wim Groenewegen en Frans Vermeirssen en het geehel werd gecomple teerd door twee uiterst gevaarlijke spitsen Bert Pentury en Tonnie Hendrikse, die in de voorste linie geregeld steun kregen van Boera en Vermeirssen. Toch was een dramatische ontknoping voor de Middelburgers zeer nabij en het zou niet hun schuld zijn geweest... In de slotfase van deze kamp werd scheids rechter II. van der Vlis er door één van zjjn scheidsrechters op attent gemaakt, dat er iets verkeerds gebeurd was in het strafschopgebied van Middelburg. Bij een uittrap van Johnny But trapte nota bene Musschenaanvoerder Wim v. d. Most toen de bal alweer in het spel was van achter tegen de benen van de groen-witte doelman. But. reageerde daarop met een schijnbeweging alsof hij terug wilde trappen, maar hij deed dat niet. nat. gecontracteerd door Holland Sport, in het spel, maar de spectacu lair spelende Leo van Liere hield deze Er zal een wonder moeten gebeuren wil Sportclub Enschede de finale- Slaats nog ontgaan. Het zou dan met ikke cijfers in Drachten moeten ver liezen. Afgelopen zaterdag stuurde Enschede het Amsterdamse AFC met een wat gelukkige 3-1 nederlaag naar huis. In poule B speelden Musschen en Middelburg tegen elkaar gelijk (0-0). De stand in de poules na de wedstrij den van zaterdag is: Poule A: Spel Enschede 3 2 1 0 5 7-2 AFC 4 2 1 1 5 5-5 Drachten 3 0 0 3 0 3-8 Poule B: Roermond 3 2 0 1 4 5-3 Middelburg 3 1113 2-3 De Musschen 4 1 1 2 3 4-5 T-vrh m rprn /itfi-t gevaarlijke aanvaller volkomen in be- II f) frv, B\ R/h A B I S fi Hr dwang. En als het nodig was wist Wim IJiixUliii 1 llJV'liJ-4 Groenewegen één van de besten op Ieder was van mening, dat de Mus schenaanvoerder een waarschuwing zou krijgen, maar tot ontsteltenis van ieder, die Middelburg een goed hart toedroeg, gaf de heer Van der Vlis de Rotterdamse aanvaller een strafschop mee... Toen was het hek van de dam- al wat Middelburg was protesteerde,, zelfs trainer Lindenberg liep het veld op om er even later door zijn spelers weer afgebracht te worden. En dat wil toch wel Iets zeggen: de Middel burgtrainer zal nimmer het veld opko men bij een scheidsrechterlijke beslis Enfin, toen alle gemoederen weer enigszins tot bedaren waren gekomen zette kanthalf A ad Verschoor zich achter de bal om de strafschop te ne men. Maar ook bij was kennelijk dus danig onder de indruk van het gebeur- wankelde eveneens verder, want toen Verschoor bij een Rotterdamse aanval opnieuw naastknalde, wees de arbiter nanr de hoekvlag: corner. Terwijl er geen Middelburgse verdediger bij Ver schoor in de buurt was geweest... Hulde evenwel aan de spelers, die on danks de gespannen sfeer tijdens een na de rust ontwikkeld heftig Rotter dams offensief hun hoofd koel hielden, al moest de scheidsrechter herhaalde lijk ingrepen. Vele Zeeuwen hebben het. zeer zeker niet voor mogelijk gehouden, dat, Mid delburg in deze landstitelstrijd een woordje zou gaan meespreken. Maar het elftal en trainer Lindenberg dach ten en denken er kennelijk toch een tikkeltje anders over, want wie de strjjd zaterdagavond in het Mussehen- nest, meemaakte kan niet anders dan toegeven, dat Middelburg energiek cn kundig spelend de schaduw, die de af gelopen competitie over hun blazoen streek, met één klap heeft wegge veegd. En ze waren er, evenals andere jaren, ook weer: de supporters. Met bussen en personenwagens vol waren ze naar het Mekka van Neerlands 'voetbal, Rotterdam, getogen, in dit geval dus het Musschennest in bet Zuiderpa.rU- complex. Lang al voordat arbiter Van der Vlis het beginsignaal gaf waren de supporters uit'beidé kampen de strijd begonnen. De Musschen zouden het weieens even fiksen, maar het Middel burgse legioen, onder aanvoering van De Graaf van Middelburg, diende van rumoerig repliek, zodat de sfeer er al Groenewegen één van de besten op het veld wel waar hij de bal moest uittrappen om lucht te brengen in de defensie, voorzover het duo Pentury- Hendrikse daar niet voor zorgde: het §af de Musschenverdedigers nerhaal- elijk handen vol werk. Na de al eerder beschrevenen dramati sche momenten rond de strafschop wist Middelburg zich los te werken uit de Musschengreep en ook toen volgden nog enkele sensationele momenten. Kort nadat Arie Delmotte zich weer eens in de aanval had iaten zien en keeper Soeter op de proef had gesteld, lanceerde Groenewegen Pentury met een dieptepass in de ruimte. De snelle Middelburgse aanvaller sprintte on middellijk op topsnelheid, passeerde zelfs de Musschenkeeper, maar zag zijn schuiver door de paal gekeerd... Vlalt nadat nog rots-in-de-branding Leo van Liere wegens kramp door Gerard Rijn was vervangen blies arbi- ler Van der Vlis voor de laatste maal: 22 vermoeide spelers, die tot op de bodem van hun kunnen waren gegaan, zochten de douche op. Musschen uitge schakeld, Middelburg nog met de hoop, maar vooral de wil. op een finale plaats. De wedstrijd tegen Roermond begint zaterdag om 7 uur. Daar Middelburg voorzitter Simonse een grote belang stelling verwacht verzoekt hij ons er op te wijzen, dat toegangsplaatsen ook in de voorverkoop betrokken kunnen worden. vroeg was Maar de ware strijd moest toch binnen de lijnen gestreden worden. Ze is zeer emotioneel geworden: spannende mo menten lijj de vleet en vaak daarbij goed voetbal.' Middelburg bad in de eerste helft een veldoverwieht: gediri geerd door Wim Groenewegen trok ken de Zeeuwen ten aanval, mnar voorlopig was Miisschendoetman Eddy Soeter een belangrijk struikelblok. Werkelijk gevaar voor de Rotterdam-1 mérs kwam er evenwel in de 30e mi-' nuut, toen Frans Vermeirssen was I doorgebroken en, alleen voor de Rot terdamse doelman gekomen, hard in schoot. Soeter redde echter op fantas tische wijze. Een vrije trap van Wim Groenewegen vond bjj de Musschen keeper evenmin genade en ook bij een doorbraak van Sjaak Boera bracht hij kundig redding. Uit dit alles blijkt wel. dat Middelburg voor rust het spel bleef beheersen. Maar na. de hervatting moesten de Zeeuwen terug. Met een alles-of-niets- offensief kwam de Musschen fel op zetten en direct al moest But ingrij pen om een hard schot van rechter vleugelaanvaller Joop van Driel "on schadelijk te maken. Steeds maar weer betrokken de Rotterdammers hun snel le linkervleugelaanvaller Paul Rood- HAARLEM Alle geruchten logen straffend is het Nederlandse honkbal team met vlag en wimpel door de eer ste zware dagen van de Haarlemse honkbalvveek gekomen. Zaterdag werd de nogal, teleurstellende Amerikaanse militaire kampioen, de Berlin Bears, met 4-2 verslagen en zondagmiddag bleef de Nederlandse ploeg de Cali fornia Stags met 7-6 (le baas in een| sublieme en spannende wedstrijd. Tot dusver is' de formule van (le organi satie een groot succes gebleken, ook] aan de kassa. Waren de Nederlanders in de voor gaande Haarlemse krachtmetingen bij na zeker van de tweede plaats achter een favoriet Amerikaans team wat ook drie keer uitkwam - nu leek slechts een derde plaats het hoogst bereikbare, Daarbij kwam dat grote twijfels bestonden omtrent de condi-; :1e van de Nederlanders, die door het i slechte weer van de laatste tijd wei-! nig hebben kunnen oefenen. Van de drie tegenstanders, die allen sterker werden" geacht, wacht Nederland in! de eerste ronde alleen nog de confron- atie met de Amerikaanse super-ama- eurs. de Grand Rapid Sullivans, die .•orig jaar ongeslagen de honkbalwcck wonnen. De Sullivans gingen zater- lagavond echter kansloos ten onder egen de jeugdige California Stags (8-1). Va Nederlands tweede wedstrijd mag onder overdrijving worden gesteld, lat ons nationale honkbal ook zon- 'er schaamte buiten de grenzen van "nropa kan worden vertoond ..'ONSTANZTA (ANPi De Gro ningse eredivisieclub GVAV heeft zon dag in de eerste wedstrijd van zijn Roemeense tournee, gelijkgespeeld, [n Constanzta eindigde de ontmoeting! met Farul, dat in de eerste divisie' uitkomt, zonder dat er werd gescoord. GOES .Wat is m'n tij'd, meneer?' Bijna smeekend keek Tonnie van Maris, de 15-,jarige Ganzezvvemnier, vanuit het water naar ons en an dere officials op de startplaats van het Goese gemeentelijk zwembad. Hij" had in eerste instantie alleen maar belangstelling voor hetgeen op de chronometer voor hem was afgedrukt. Terwijl hij toch juist een on gelooflijk boeiend duel had geleverd op de 200 meter vrije slag met zijn 18-jarïge ploeggenoot Piet Schop en Zeelands verdere keurzwem- mers Frits van Kruiningen en Bram Vol werk (Luctor) en Ronald van Goeije van Scheldestroom. Dit vijftal, lange tijd bijna zij aan zij zwem mend, maakt van deze 200 meter het onbetwiste hoogtepunt van het eerste deel der Zeeuwse zwemkampioenschappen. Niemand op de startplaats kon direct zeggen wie eerst had aangetikt: Piet Schop of Tonnie van Maris. ,Ik had eerdei moeten sprinten', merkte Van Ma ris op, terwijl hij op de kant klom. Het had dan wel verstandiger, maar niet nodig geweest. Want even later kwamen uit de jurykamer de tijden door, die aangaven, dat voorzitter-kamprechter Cor Wage naar de aankomst voortreffelijk had waargenomen1. Tonnie van Ma- ris in 2.33.5 en 2. Piet Schop in 2.33.7. Tweetiende seconde verschil: niet meer dan een nagellengte... In elk geval hadden de twee Ganze- cracks waargemaakt, wat ze de vorige avond vrijdag niet kon den verwezenlijken: een en twee worden op de 1500 meter vrije slag. De eerste plaats kwam er wél uit: Piet Schop werd onbedreigd kam pioen, maar Van Maris moest genoegen nemen met een vierde plaats. ,Dat doen we op de 200 meter beter over', beloofden deze twee sterke kampioenen elkaar. Op dit laatste nummer ondervond ze nog de grootste tegenstand en wel van het talentvolle 12-jarige Braakman- zwemsterstje Marlies Vercruyse, dat niet alleen met haar 1.45.0 Martha Wolff tot het uiterste dwong, maar op hetzelfde nummer bij de meisjes onder de 14 jaar nog sneller was dan de kampioenstijd van Martha Wolff. Toen zwom Marlies met haar lange sterke slag naar 1.43.7. Overigens zijn er bij de jongeren nóg enkele talent jes: Elsje Wolff van SZV en -Anita Bracke van Zeehond, die de kampioen schappen bij de groep onder de 12 jaar eerlijk verdeelden. Anita was het snelst op de 50 meter vlinderslag (45.1) en Elsje vulde de prijzenkast in huize-Wolff verder met een medail le op de 100 meter vrije slag (1.33.6). Eindigde dit kampioenschap zaterdag in Goes spectaculair, het was ook met een geweldige strijd begonnen,name lijk op de 200 meter rugslag' heren. Zeeuws recordhouder Ad Koopman van Luctoi had het van tevoren gezegd: GOES Ganzezivemster Sylvia van Oost, die in 1.36 rond de 100 meter rugslag' voor meisjes beneden de 14 jaar op haar naam schreef. (Foto PZC). En dat gebeurde, al zag het er in het begin van deze machtige strijd tussen de vijf redelijk stijlvol zwem mende cracks niet naar uit. Wel nam Piet Schop direct de leiding en bleef licht vóór zwemmen, maar Tonnie van Maris spurtte geruime tijd op de vierde- plaats achter Frans van Krui ningen en Ronald van Goeije. Vlak na net laatste keerpunt (op 150 meter) zette Van Maris zijn eindsprint in- eerst schoof hij langs Van Goeije, toen langs Van Kruiningen en zij aan zij met ploeggenoot Schop sprintte h i de laatste meters op de finish af, om na zenuwslopende momenten kort daarop te horen, dat hij als eerste aangetikt had en een fractie van eer seconde eerder dan Schop het laatste kampioenschap van die dag in de wacht gesleept had. Niemand zal er vrijdag en zaterdag in het Goese bad ook maar één mo ment aan getwijfeld hebben: dit zij_n de zwemkapioenscbappen van de 15- jarige sterzwemster Martha Wolff uit Souburg. Vijf kampioensmedailles rij ker ging de SVZ-zwemster die avond naar huis terug en ze zal er zater dag aanstaande in Temeuzen, waar het tweede deel van de titelstrijd afge werkt wordt, nog wel serie, bijboe- ken. Martha is nu eenmaal op dit mo ment de sterkste Zeeuwse zwemster en ze is nog steeds in topvorm. Nieuwe records kon Martha Wolff die zater dag niet en bijna niemand voor elkaar krijgen, maar (lat ging nu een maal in (lit water al heeft het Goese bad de naam snel te zijn van 18 graden niet. Toch zou Martha Wolff haar snelheid nog beduidend kunnen opvoeren: als ze de keerpunten beter en dus snel ler zou nemen. Zei tijdwaarneem- 5ter Raymonda Vergauwen, school- =>lagkampioene uit de vijftiger jaren, er van: .Martha zwemt goed "en sterk en ze is in topvorm, maar ze kan abso luut geen keerpunt maken. En als de Souburgse begeleiders dan zeggen dat ■■e daarop in het plaatselijke kanaal had niet kunt trainen dan zeg ik, dat je dat dan een keer in de week in het Middelburgse bad moet gaan doen Overigens treft die keerpunt- onkunde niet alleen de Souburgers: ie der ging er mank aan We keren nog even terug naar de titelverzamelaarster. Reeds vrijdag avond greep Martha Wolff het kam pioenschap op de 1500 meter vrije slag en met haar 12.47.!) haalde ze het Zeeuwse record van Carita Salo mé (13.07.2) beduidend naar beneden. Ook de nu als tweede binnenkomende soo van Luctor werd met 13.19.0 der- de. Bij de dames zegevierde Martha ver-1 der nog op de 100 meter ruigslag (1.28.7) "en op de 100 meter vrije slag (1.14.2) na spannende strijd met de hard vechtende Carita Salomé. Welis waar kwam Martha Wolff r.ict uit on der de 1.12, waarmee ze had kunnen inschrijven voor de nationale junioren- kamp ioenschappen, maar volgende week In Terneuzen krijgt ze nog een kans. Tussen haakjes: die kanswere au al gegrepen dooi- Wim d-e Kam ook al "een SZV-zwemmer, die op de 100 meter rugslag jongens beneden di 14 jaar de limiet van 1.22 met zijn 1.20 9 keur-.g haalde. Tenslotte nog 2 titels voor Martha Wolff bij de meis jes onder de 16 jaar: de 100 metei vlinderslag (1.36.2) en de 100 metei schoolslag (1.43-9). ,De titel zal wel voor Tonny (Veer man) zijn'. En zo gebeurde het ook. Als een pijl uit een boog schoot Ad Koopman weg, keerde op 100 meter ruim als eerste, maar in de laatste 100 meter kwam hij conditie tekort en werd hij langzaam maar zeker ingelopen door Veerman. ,Ik kan maar één kêer per week trainen tengevol- fe van m'n vertegenwoordigensoplei- inig', verontschuldigde Koopman zich. Ti-ony Veerman zwom tactisch goed: ,A!s ïk met Koopman was meegegaan, had ik het niet gehaald. Ik vertrouw de op m'n als altijd snellere tweede 100 meter. Daarom liet ik Koopman gaan'. Met zijn 1.19.2 op de 100 meter rug slag bij de jon-gens onder de 16 jaar) bevestigde Terneuzense Tonny zijn goede vorm op zijn specialiteit: ook vorige week in Breskens zwom hij rond de 1.19. MILAAN (ANP) Heriberto Hcr- rera, de uit Paraguay afkomstige ster- trainer van Juventus Turijn, zal vol gende week een contract tekenen voor Intiernazionale Milan. Onder het vijf jaar durende strenge bewind won Ju ventus de Italiaanse beker in 1965 en een jaar later het Italiaanse kampioen schap. Hij heeft nu de zware taak op zich genomen Internazionale terug te voeren naar de top van het Italiaanse voetbal. De ploeg uit Milaan is onder de niilde leiding van cle Italiaanse coach Alfredo Fóni de afgelopen maan den afgezakt naar de vierde plaats in ■le nationale competitie. MSSABON (ANP) Het Portugese 3enfica heeft naast het nationale kam pioenschap ook de Portugese beker veroverd. In een door 60.000 toeschou wers bijgewoonde wedstrijd versloeg Benfica zondag in de finale Academ-, ca met 2-1. De Ruststand was 0-0. Benfica is hiermee de zesde Europese club, die er in geslaagd is de double te bereiken. Feyenoord, Celtic Glas gow. Bayem München, CSKA Sofia en KB Kopenhagen gingen de Portu gezen reeds voor. .Gefeliciteerd Jannie, hardstikke goed'. Deze welverdiende, welgemeende lof had Carita Salomé voor Jannie Fran- soo, nadat de 400 meter vrije slag dames verzwommen was en waarna een gelukkige Middelburgse zwemster de felicitaties in ontvangst kon gaan nemen. Het betekende: op dit eerste deel van de titelstrijd geen kampioen schap voor Carita Salomé Nu Martha Wolff op die 400 meter niet van de partij was ze wilde niet te veel hooi op de zwemvork ne men dacht, men, dat het voor de Bressiaanse een makje zou zijn om kampioene te worden. Maar tot 200 nieter bleef Jannie Fransoo zij aan zij met Carita strijden en daarna liep de Middelburgse langzaam maar ze ker weg. Carita vocht nog even fel terug, maar Jannie Fransoo liet zich niet meer inhalen. ,Ik ben niet moe hoor', verzekerde Carita. aan de finish, .rnaar het ging gewoon niet. Ik kon m'n armen amper boven water krij gen'. De 1500 metertitel was niet de enige voor Piet Schop, de sterke Ganze- zwemmer. Hij greep ook het kampi oenschap op de 200 meter schoolslag (3.0S.0) vóór Piet Castel van SZV (3.16.0). Een uitstekende prestatie van de Goese crawlspecialist. die overi gens in het belang van de wissel slag op alle onderdelen traint. ,H;j ging gewoon te hard voor me', be kende Castel. specialist op de school slag. ruiterlijk. Bijna nog had Piet Schop Bram Volwerk van Luctor op de 100 meter vlinderslag verrast. Vol werk: .Ik zag hem nog net komen', zodat de Middelburger een felle aan val van Schop op zijn eerste positie kon afslaan: 1.22.8 en 1.24.8. )e eerste estafettetltels gingen iaar Ganze (4 maal 100 m vrije slag) ia felle 'strijd met Scheldestroom waarbij laatst' Goese zwemster Jac queline van Oost keurig de aanval an Carita Salomé opving, en naar Luctor (4 maal 100 meter wisselslag). )e Middelburgse jongens: Ad Koop- nan. Frils van Borrendani. liram Yol- verk en l rans van Kriiiniagen, lever- len daarbij een opmerkelijke prestu- ie door het Zeeuws record van Schel le (5.25.4) met bijna 3 seconden te erbeterc tot 5.22.5. Officieus werd roor Van Kruiningen op de vrije slag >5.4 geklokt en dat is evenzeer een «vestiging van diens uitstekende Pot besluit nog een compliment voor le uitstekende organisatie van de zwem- en poloclub Ganze. Dat het weer, zoals zo vaak geruime tijd goot', daaraan konden de Goesenaars niets verhelpen De Zeeuwse zwemknm- DAMES 800 meter vrije slag-. 1 Martha Wolff (SZV) 12.47.9 (nieuw Zeeuws record). 2 Carita Salomé (Scheldestroom) 13.03.8, 3 Jannie Fransoo (Luctor) 13.19.0; 4 Jacqueline van Oost (Gan ze) 14.03.2, 5 Marjjke Capello (Gan ze) 14.04,8; 100 meter rugslag: 1 Martha Wolff 1.28.7, 2 Jacqueline van Oost 1.33.0, 3 Ria Doense (SZV) 1.39.2, 4 J. den Herder (SVS Seroos- kerke) 1.45.9, 5 W. Jongepier (SVS) 1.48.8; 100 meter vrije slag: 1 Mar tha Wolff 1.14.2. 2 Carita Salomé 1.18.5, 3 Ria Dingemanse (SVS) 1.22.3, 4 Jannie Fransoo 1.22.9, 5 Truus van der Linde (Schelde) 1.23.0; 4 maal 100 meter vrije slag estafette: 1 Ganze (Sylvia van Oost, Marijke Capello, Coba v. d. Burgt en Jacque line van Oost) 5.54.6. 2 Scheldestroom 5.59.3, 3 SZV 6.07.4, 4 SVS 6.43.9; 400 meter vrije slag: 1 Jannie Fran soo 6.21.5, 2 Carita Salomé 6.33.4, 3 Marijke Capello 6.39.2, 4 Truus van der Linde 6.47.2, 5 Jacqueline van Oost 6.55.0. MEISJES beneden 16 jaar: 100 meter vlinderslag.' 1 Martha Wolff 1.36.2, 2 Ria Doense 1.52.4, 3 Marijke Capello 1.55.1: 100 meter schoolslag: 1 Martha Wolff 1.43.9, 2 Marlies Vercruysse (Braakman) 4 W. de Pagter (SZV)) 150.7. 5 J. 1.45.0. 3 Catrien Vader (SZV) 1.50.4, van Assche (Schelde) 1.51.0. MEISJES heneden 14 jaar: 100 meter schoolslag: 1 Marlies Ver cruysse 1.43.7, 2 Anita Bracke (Zee hond) 1.46.2. 3 Catrien Vader 1.47.4, ter rugslag: Svlvïa van Oost 1.36.0, 4 W. de Pagtér (SZV) 1.50.7, 5 J. 2 Elly de Pooter (Schelde) 140.3, 3 Henny Francois (SZV) 1.43.3, 4 J. Meeuwsen (Zeehond) 1.45.5. MEISJES onder 12 jaar: 100 meter vrije slag: 1 Els Wolff (S55V) 1.33 6, 2 Anita Bracke 1.34.4, 3 K. van Opdurp (Scheldestroom) 1.37.3, 4 M. Jacobsen (SZV) 1.37.8; 50 meter vlinderslag: 1 Anita Bracke 45.1, 2 Elsje Wolff 46.0, 3 Irene Buijs (SZV) 50.0. HEREN: 1500 meter vrije slag: 1 Piet Schop (Ganze) 22.17.0, 2 Theo Guillet (Luc tor) 22.42.7, 3 Sjaak van der Hooft (Schelde) 23.01.2. 4 Tonnie van Ma ris (Ganze) 23,23.8, 5 Ronald van Goeije (Scheldestroom) 24.06.0; 200 meter rugslag: 1 Tonny Veerman (Schelde) 2.54.6, 2 Frans van Krui ningen (Luctor) 2.55.6. 3 Ad Koop man (Luctor) 2.57.3, 4 Chiel de Kam (SZV) 2.57.4, 5 Boudewijn van Goeije (Scheldestroom) 2.58.4; 100 meter vlinderslag: 1 Bram Volwerk (Luc tor) 1.22.8, 2 Piet Schop (Ganze) 1.24.8, 3 Hans Stoelhorst (SZV) 1.25.9, 4 Ronald van Goeije 1.26.2, 5 Louis Wondergem (SZV) 1.27.2; 200 meter schoolslag:. 1 Piet Schop 3.08.0, 2 Piet Castel (SZV) 3.16.0, 3 Ad Wee- de (Braakman) 3.21.6, 4 Hans Stoel horst 3.23.7, 5 Theo Vis (SZV) 3-24.0; 4 maal 100 meter wisselslag estafet te: 1 Luctor (Ad Koopman, Frans van Borrendam, Bram Volwerk en Frans van Kruiningen) 5.22.5 (nieuw Zeeuws record), 2 SZV 5.32.8, 3 Gan ze 5.52.2; 200 meter vrije slag: 1 Ton nie van Maris (Ganze) 2.33.5, 2 Piet Schop 2.33.7, 3 Frans van Kruiningen 2.35.1, 4 Ronald van Goeije 2.36.0, 5 Bram Volwerk 2.38.4. JONGENS onder 16 jaar: 100 meter schoolslag: 1 Theo Vis (SZV) 1.30.8, 2 Ad Weeda (Braak man) 1.32.8, 3 Henk Kloosterman (SZV) 1.33.1, 4 Hans Verschuure (SZV) 1.39.8, 5 Sjaak van der Hooft (Schelde) 1.40.6; 100 meter rugslag: 1 Tonny Veerman 1.19.2, 2 Tonnie van Maris 1.22.3, 3 Sjaak Salomé (Schel destroom) 1.28.3, 4 Theo Vis 1.34.3, 5 Rudi Manni (Luctor) 1.34.4. JONGENS beneden 14 jaar: 100 meter rugslag: 1 Wim de Kam (SZV) 1.20.9, 2 Rudi Manni 1.31.3, 3 J. Dorrepaal (Schelde) 1.33.4, 4 Wim Almekinders (Luctor) 1.34.1. 5 Jos van Splunder (SZV) 1.38.4; 100 me ter vrije slasr: 1 Siaak van der Hooft (Schelde» ï.15.4,2 Wim de Kam 1.16.4. 3 Rudi Manni 5.19.0, 4 J.. Dor repaal 1.19.8, 5 Wim Almekinders 1.21.5. JONGENS beneden 12 jaar: 100 meter schoolslag: l G. v. d. Neste (Schelde) 1.51.1, 2 D. Schipper (Zee hond) 1.57 7. 3 Gill James (Luctor) 1.59.0: 50 meter vlinderslag: 1 Mark van Goeije (Scheldestroom) 50.0, 2 Alex Hendriks (SZV) 53.2, 3 R. Cop- poolse SVS l 54.5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 9