Korps Wolphaartsdijk sleepte meeste punten ,uit de vlammen' Hearing ,Provadya' over Middelburgs vrijetijdscentrum Bestemming Goese Grote Kerk 2 PROVINCIALE BRANDWEERWEDSTRIJDEN IN M'BURG Monument als oefenobject BOTSING BIJ IJZENDIJKE: TWEE GEWONDEN Zoon van agent ontwierp een alarmsysteem: koperdief gepakt ALMANAK Yersekenaar in Bergen afgetuigd Hoovercrafts op strand Domburg Auto stuiterde j tussen leuningen Zeelandbrug WERKBESTUUR GEVORMD TWEEDE PIJPLIJN D0WTERNEUZEN- SHELL-PERNIS Vandalisme viert hoogtij in Kapelle Jongeman (2D uit Breskens bij auto ongeval gedood Exterieur Werkbestuur PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 23 JUNI 1960 MIDDELBURG Zestien vrijwil lige brandweerkorpsen uit heel Zeeland hebben zaterdag hun beste beentje voorgezet om de oude gemeentelijke werkplaats van de Stadsschuur te .behou den'- De werkplaats ging niet werkelijk in vlammen op, maar diende als object voor de jaar lijkse grote provinciale brand weerwedstrijd van Zeeland. DU wedstrijd, een van de belangrijkste onderdelen van de scholing van de brandweerlieden, wees na een hele dag slangen uitleggen, miensen red den, branden bedwingen en slangen weer oprollen het korps van de ko ninklijke maatschappij ,De Schelde' en het vrijwilligerskorps van de ge meente Wolphaartsdijk aan als het beste korps in hun klasse in Zee land. Het algemene brandweerwedstrijdcoml- té dat al jaar en dag onder leiding van de heer D. Takema dergelijke wedstrijden organiseert om de diver se korpsen paraat te houden en te scholen had ditmaal een scenario ge schreven waarbij een elektrisch wa gentje door een technische fout na kortsluiting in brand was geraakt. poor middel van ,vlam-borden' werd de deelnemende korpsen duidelijk ge maakt waar de brand was. Een .ma gazijnmeester' alarmeerde de brand weerlieden dat er nog een magazijn bediende in bet brandende pand was. waarna de taak aan de korpsen om de brand te verkennen, een mensen leven te redden en op de efficiënste manier uitbreiding van de brand te voorkomen en te blussen. De organisatie had voor wat foefjes gezorgd, zoals een openstaand luik naar een zolder waar de vlammen zich een weg zouden gaan banen. Door het dichtslaan van het Luik zou men de brand naar boven toch enkele minuten tegenhouden. Geen van de korpsen kwam overigens op dat idee. Leden van een deskundige jury sloegen steeds de verrichtingen van de korpsen gade en beoordeel de de korpsen op diverse punten.. Prijsuitreiking Tijdens een broodmaaltijd in ,De Schouwburg' van Middelburg werden dan de prijzen uitgereikt door wet houder M. A. L. Hubregtse van Mid delburg. De wisselbeker, de Jhr mr. De Casembrootbeker ging naar het korps van Ovezande dat als tweede eindigde, maar bovendien bij de voor gaande kringwedstrijden als eerste uit de bus kwam, in tegenstelling tot Wolphaartsdijk. De wisselbeker ging vorig jaar naar 's-Heer Arendskerke. De .poedelprijs' voor de laagst geklasseerde op de ranglijst ging naar het korps van Zaamslag. De heer Takema sprak namens het al gemene brandweerwedstrijdcomité zijn grote voldoening uit over de wedstrijd en het enthousiasme van de deelnemers. Hij bracht .met na me ook het gemeentebestuur van Middelburg dank voor de medewer king en heft feit dat de brand in een monument geënsceneerd kon worden. .Als deze wedstrijden er niet zouden zijn, zag het er donker uit voor de vrijwillige korpsen, op deze manier wordt de paraatheid in hoge mate opgeschroefd' aldus de heer Ia- kema. Missers En vanwege het onderwijzende facet van dergelijke wedstrijden kwam heer A. den Hartog, voorzitter de jury, tenslotte nog even de vin ger op de .missers' leggen. Hij ver telde dat geen enkel korps het luik had dichtgegooid, dat het slachtoffer onmiddellijk zonder blusapparaat (en tijdsverlies) gered had kunnen wor den, dat de brand als .middelbrand' IJZENDIJKE Twee mensen zijn ge wond toen hun auto's zondagavond m botsing kwamen op het kruispunt Ti- voli bij IJzendijke. De gewonden, me vrouw C. E. D. uit Lier (B) en de heer J. D. uit Knokke zijn resp. opge nomen in de ziekenhuizen van Oostburg en Knokke. D., aanvankelijk ook over gebracht naar Oostburg, brak bij de botsing zijn voet. De aanrijding ontstond doordat D. geen voorrang verleende. Hij wilde de kruising oversteken, komend uit de richting van Watervliet. Me vrouw D. naderde op dat moment van uit de richting Schoondijke. Beide wa gens werden zwaar beschadigd. De uitslag in de klasse U-A (bedrijfs- bran.dweren) was: Kon. Mij De Schel de 1 met 482 puntten. Centrale Sui kermij 2-465 pnt; NV Philips 3- 465 pnt; Zuid-Ghemie 4-457 pnt; PTT-Goes en PTT-Roosendaal 5e en 6e met beide 455 pnt. Uitslag klasse n (gemeentelijke korp sen) Wolphaartsdijk 1 met 527 pun ten, Ovezande 2-512 pnt; 's-Heer- Arendskerke 3-510 pntKwad'endam- me 4-509 pnt; Axel 5-491 pnt; Oost burg 6-473 pnt; Terneuzen 7-468 pnt; ViLissingen 8-468 pnt: Dreischor 9- 450 pnt en Z'aiamslag 10 met 403 pun ten. De bevelvoerdersprijzen gingen naar de bevelvoerders van het korps Wol phaartsdijk en het koips van. de Kon. Mij De Schelde. Dat laatste korps zal met de korpsen van Wol phaartsdijk en Ovezande deel mogen nemen aan de landelijke brandweer wedstrijden in Weesp in september. TERNEUZEN Een alarminstallatie, ontworpen door de zoon van een Terneuzense hoofdagent, heeft er voor gezorgd dat de politie zondagmorgen J. de Z. uit Terneuzen kon betrappen by diefstal van koper by de NV ,De Hoop'. De man bekende na zyn aanhouding al enkele weekenden koper te hebben meegenomen bij het bedryf. Toen hjj zondagmorgen in alle vroegte opnieuw bij ,De Hoop' arriveerde, werd men op het politieburean op zyn komst attent gemaakt doordat de bel van de alarminstallatie overging. Al eerder hadden enkele agenten bij ,De Hoop' gepost, maar dat leverde geen resultaat op. De Z. is na zyn bekentenis vrijgelaten. Leeuwse Toneel Een van de mooiste staaltjes van koelbloedigheid uit de toneelwe reld is het verhaal van de acteur, die iedere avond aan het slot van het derde bedrijf, een eind aan zijn leven maakt door over een brug leuning te springen er komt een avond, dat men vergeten heeft de matras neer te leggen, waar- door het geluid van de val de zaal niet k.*>- bereiken: met een enor me klap bonkt de man op de plan ken. Zijn hoofd verschijnt on middellijk boven de brugleuning: jAch, ik arme, alles zit vandaag tegen, de rivier is bevroren'. XJit Goes bereikt ons nu het ver haal dot men daar hetzelfde stuk wil instuderen, waarbij de matras vervangen wordt door een tram poline. .Zeeuws Landschap' op excursie naar Land van Saeftinge CLINGE Een gezelschap van negen tien leden van de Stichting ,Het Zeeuws Landschap' heeft zaterdag een boeiende excursie gemaakt naar het Land van Saeftinge. De bekende oud-adjudant van de rijkspolitie F. van der Zande trad daarbij op als leider. We komen op de ze excursie nog met een reportage te rug. BERGEN OP ZOOM J. F. te Yerseke heeft dit weekend bij de politie van Bergen op Zoom aangifte gedaan van het feit dat hij door een hem onbekende man was mishandeld. Deze had hem en kele klappen gegeven waardoor hij een wonde bij zijn linker oog opliep. Na de ruzie ontdekte F. dat nlj zijn porte feuille inhoudende ongeveer ƒ275,- ver miste. Vermoedelijk ls deze tijdens de ruzie uit zijn jas gevallen. MIDDELBUR Een van de zes tien korpsen, de brandiveer van de NV Zuid-Ghemie te Sas van Gent in actie. Foto PZO). gekenmerkt moest worden omdat het pand onder monumentenzorg valt en dergelijke. Uitslagen Oud-gemeentebode Waddinxveen Kandidaat De Kok in Meliskerke bevestigd MELISKERKE Ds J. Snoey uit Wad- dinxveen heeft zondagmorgen in de ge reformeerde kerk van Meliskerke kandi daat Th. de Kok uit Waddinxveen beves tigd als predikant van de gereformeerde kerk van Meliskerke. waaronder ook Biggekerke en Zoutelande ressorteren. Ds De Kok was gemeentebode in Wad dinxveen en studeerde zeven jaar in zijn vrije tijd voor predikant. De bevesti gingstekst was Ez. 33:7. In de avond dienst deed ds De Kok intrede met als intredetekst Col. 4:3. Na de intrededienst sprak als eerste namens kerkeraad en gemeente de heer Joh. Kodde. Biggeker ke. voorzitter van de kerkeraad. Daarna sprak ds J- Helderman uit Domburg, die consulent van Meliskerke was sinds eind oktober vorig jaar toen d vorige predi kant ds J. H. Meyer naar St. Annapa- rochie vertrok. Ds H. Groeneveld uit Vlissingen voerde het woord namens de classis Middelburg en ds C. F. H. van Tuyll van Serooskerken uit Biggekerke sprak namens de omringende hervormde gemeenten en de gereformeerde gemeen te van Meliskerke. (De gereformeerde gemeente had een eigen afvaardiging ge zonden). Burgemeester J. de Wolf sprak namens de burgeljjke gemeenten Mariekerke en Valkenisse en de burgemeester van Waddinxveen, de heer C. A. van 't Hooft, sprak namens het gemeentepersoneel van Waddinxveen. Uit deze plaats was een bus vol oud-collega's, buren enzo voort voor de bevestiging naar Melisker ke gekomen. Ds De Kok sprak een dankwoord, waar in hy vooral ds Snoey betrok vanwege diens leiding bij zyn theologiestudie. DOMBURG Morgen (dinsdag) zullen twee Hoovercrafts een tus senlanding maken op bet strand tussen Domburg en Westkapelle ten oosten van de Baai weg. Deze Engelse Hoovercrafts zijn februikt voor bodemonderzoek ij het eiland Texel. Dinsdag zul len beide voertuigen naar Enge land oversteken. Een rechtstreek se reis vanuit Texel naar Enge land is wegens de beperkte actie radius van de Hoovercrafts niet haalbaar. Daardoor is een tussen landing op het strand bij Domburg noodzakelijk. Op het strand zal tussen half twaalf en half één 's middags een tankauto ,voor het bijvullen' aanwezig zijn. ZIERIKZEE Een automobilist uit, het Noordhollandse Dlemen is zaterdag-1 middag volgens zijn eigen verklaring .op onverklaarbare wijze' twee maal Le gen de linker en tweemaal tegen de reehterleuning van de Zeelandbrug ge botst. De personenauto en de leuning I verden hierbij flink beschadigd. Radioprogramma ,Op slag van zondag' vanuit Sluis Het radioprogramma: .Op slag van zondag' van de KRO reporters Geor ge Tor en Theo Stokkink zal zater dag 12 juli van 22.45 tot 23.45 rechtstreeks worden uitgezonden van uit de onlangs geopende discobar: .Lamminsv.liet' te Sluis. Presentatri ce is Hetty Berger terwijl verdere medewerking wordt verleend door Bob Bouber en het kwartet van Ted Power. De kans bestaat ook, dat de Nederlandse deelnemers aan het song-festival in Knokke die avond eveneens aanwezig zullen zijn. Mulo-examens te Vlissingen VLISSTNGEN Voor het mulo-diplo ma-B slaagden te Vlissingen de neer M. W. Kodde. Middelburg. Voor het A-diploma slaagden de dames: L. M. E. de Roo, Cadzand (x), J. W. J. Stremmelaar, Biggekerke (x), E. Fran cken, Middelburg (x), J. Kriek, Vlissin gen (x). M. E. Lammere, Oost-Souburg (x), S. P, v.d. Linden, Oost-Souburg (x), C. J. MachgeelS, Oost-Souburg (x), J. C. Hax-t, Biggekerke (x). Van de heren C. A. M. M. Melis, Oost burg (x), J, Jobse, Oost-Souburg (x), P. van der Heyden, Middelburg (x). (x) is met "middenstandsdiploma. Acht kandidaten werden afgewezen. Mulo-examens te Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM Voor het mulo diploma A slaagden te Bergen op Zoom de heer J. M. van Damme uit Rilland- Bath (tevens middenstandsdiploma) en de dames H. Don, Krabbendijke, L. Gys- sen, Kruiningen, C. van Herwiinen en A. Nieuwenhuizen, beiden uit Krabben dijke en A. M. van Elsacker en P. H. M. Melse, beiden uit Tholen en de heren M. J. Benou en J. J. Bosman uit Krabben dijke, A. M. de Viet, D. M. Hage, H. J. Nelisse (x), A. P. W. Priem (x) allen uit St-Maartensdyk, A. C. Quist, Tho len (x) en de dames J. A. Droogers, Tholen (x), T. A. van Doorn. Scherpe- nisse (x), A. L. den Braber. St. Anna- land (x), J. J. Steendijk, Stavenisse (x) J. J. Mabelis (x). E. A. Gorlee (x) en A. M. Gorlee (x) allen uit Tholen, H. W. Geense, St. Philipsland en J. C. Ver- hage, Krabbencüjkp. Voor het mulodiploma B slaagden de heren M. J. Polderman, Rilland Bath, H. C. A. Poley, Rilland-Batli, F. v. d. Maas, Waarde. J. Sinke, Krabbendijke. Voor het mulo-A diploma slaagden te Bergen op Zoom de heren J. C. Blok, Rilland-Bath (x), J. A. de Goffau, Waar de (x), C. Steendijk, Tholen, J. Vroegop, St. Maartensdijk, R. A. Renes, Tholen en de dames L. C. Buteijn, Krabbendijke F. H. Hoogesteger, Krabbendijke (x), G. H. Bijl, Tholen, M. H. Roozemond, Stavenisse, E. A. Koopman. St. Maar tensdijk, J. C. M. Bout, Tholen, J. G. Rin ses, St. Maartensdijk, A. Pruissen, St. Maartensdijk, M. P. C. Aarnoudse, Oud- Vossemeer.' Voor het diploma mulo-B slaagden de heren C. J. Weststrate, Krabbendijke (x), M. C. Uijl, Poortvliet, H. A. W- Dronkers, Rilland-Bath. Met (x) slaagden ook voor het midden standsexamen. MENING VAN JEUGD POLSEN MIDDELBURG Zaterdagmiddag werd in het voormalige gebouw van het Hervormde Kerkcentrum tegen over de Lange Jan te Middelburg een openbare hearing gehouden, on der auspiciën van het landelijk over koepelend jongerenorgaan met de voorlopige naam .Provadya'. Deze or ganisatie, waarvan de Stichting Vrije tijdscentrum voor jongeren te Mid delburg deel uitmaakt, had deze bij eenkomst belegd teneinde de mening van de jeugd te polsen over de toe komstige activiteiten in het jongeren centrum. waartoe dit complex zal worden verbouwd en ingericht. Deze verbouwing en inrichting van het door de gemeente aan gekochte en aan de stichting ter beschikking ge stelde pand, zal geschieden met vol ledige subsidie van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk. De door de Stichting Vrijetijdscen trum als projectleider aangestelde heer B. Bos, door de aanwezige jon geren al spoedig met zijn voornaam Burny aangesproken, zette in een ongedwongen gesprek het doei van TERNEUZEN De pijpleiding, die enkele jaren geleden tussen Dow Chemical te Terneuzen en Shell Nederland Chemie te Pernis is aangelegd voor ethyleentrans- port, krijgt begin 1970 gezelschap van een tweede. De Nederlandse Gasunie NV heeft namelijk opdracht gekregen tot de aanleg van een propyleenleiding tussen Terneuzen en Pernis. Shell-Ohemie betrekt propyleen van de Terneuzense vestiging van Dow. Dat verklaart ook de omstandigheid dat de opdracht aan de Gasunie een pure Shell- aangelegenheid is. De pijpleiding, die 120 km lang wordt, komt het jaar daar op in 1971 in bedrijf en zal lopen via het nieuwe bedrijf van Shell-Ohemie te Moerdijk (in aanbouw). Shell zal het propyleenprodukt van Dow gebrui ken in een nog te stichten fabriek voor oplosmiddelen. KAPELLE In de nacht van zater dag op zondag hebben onbekenden In Kapelle weer twee fruitschuurtjes met inventaris vernield. Dit keer was de Am- bachtsherenwegeling als doelwit geko zen. Op het perceel van de gebr. Nieu wenhuizen werd het schuurtje volledig afgebroken en op het perceel van de heer Th. Oele werd de schuur zwaar be schadigd»'. Ook werden verschillende ge reedschappen geheel vernield. Dergelijke vernielzuchtige praktijken hebben al ver schillende malen plaats gehad. De poli tie heeft de zaak in onderzoek, Slot van pagina 1 organiseren en te stimuleren en met het opnieuw invoeren van orgel concerten in de Goese kerk een tra ditie in ere te herstellen. Het plan de orgelconcerten weer nieuw leven in te blazen gaf ook voedsel aan het denkbeeld de kerk voor nog meer doeleinden te be stemmen. Gelukkig met het één zowel als met het ander is ook de heer Adriaan Kousemaker, directeur van de Go- rlnehemse streekmuziekschool en se dert jaren organist van de Maria Magdalenakerk in Goes. Al wel 15 jaar geleden wist hij er de Goese kerkvoogdij van te overtuigen dat het zo fraai lijkende orgel omstreeks 1620 gebouwd door de Zierikzeese orgelbouwers J. C. Kool en W. Dia ken eigenlijk inferieur was. .Daar merkte het gemiddede kerkgaande publiek weinig van, maar dit kwam door de buitengewone akoestiek van de kerk', aldus de heer Kousemaker, die vertelde dat het orgel omstreeks 1900 werd gepneumatiseerd. .Maar nochtans was het inferieur. Johan Wagenaar kon er zelfs geen weg mee. Men heeft bij die restauratie om streeks de eeuwwisseling de zonde begaan op een 6-tal registers na het oude pijpwerk eruit te halen. De rest werd met rijkssubsidie toen geheel vernieuwd. Het rapport dat de cen trale orgelcommissie van de Neder lands Hervormde Kerk ongeveer 10 jaar geleden uitbracht, was vernie tigend: .volledig Inferieur' luidde de conclusie. De in het leven geroepen plaatselijke orgelcommissie ontdekte in de Rotterdamse Sint-Laurens een Deens orgel, vervaardigd door de firma Marcussen uit Aarhuus. Men vond dat een dergelijk orgel ook zeer geschikt zou zyn voor de Goese kerk. Vijf jaar geleden ging men tot be stelling over: levertijd: vijf jaar..., een termijn die nu dus langzamer hand het einde nadert. De orgelcommissie wilde het orgo' graag uitbreiden van twee naar drie klavieren, met pedalen en een zoge naamd borstwerk. Dankzij liet toe gezegde voorschot van 60.000 van de burgerlijke gemeente, kon dit wor den gerealiseerd, met dien verstande dat het borstwerk wordt vervangen door een echowerk dit op wens van Monumentenzorg dat achter de zogenaamde Turkse kap zal worden aangebracht. Het rugpositief zal wor den hersteld. De totale dispositie van het Marcussen-orgel zal straks 40 stemmen omvatten. De totale her- stelkosten bedragen ongeveer twee ton. BRESKENS Zaterdagavond 7 uur is de 21-jarige fabrieksarbeider A. M. Brugge uit. Breskens op de provinciale weg Oosthurg-Zuidzande met zijn auto enkele malen over de kop geslagen. Nog diezelfde nacht overleed het, slachtof fer in het Oostburgse St.-Antonïuszie- kenhuis aan de op gelopen verwondingen, onder meer een seliedelbasisfractuur. De auto reed in de richting Zuidzande. Aan het spoor op het wegdek is te zien dat de auto in de rechterwegbenm is gekomen, een betonnen paal heeft ge raakt en enkele malen is omgeslagen. Ongeveer 30 meter verder kwam de au to op zijn karnt op de Ventweg terecht. Na ter plaatse eerste hulp te zijn ver leend werd het slachtoffer per ambu lance naar het Oostburgse ziekenhuis vervoerd. De rijkpolitie te Oostburg stelt naar de oorzaak van het ongeval een onderzoek in en verzoekt eventuele getuigen zich te melden, onder andere een bestuurder of bestuurdster van een Ford Taunus 17 M. die even voor het ongeval gebeurde door het slachtoffer werd ingehaald en voorbyigeredJen. Ook het uiterlijk van het orgel zal een vernieuwing ondergaan. De uit ongeveer 1800 daterende .Turkse Kap', aangebracht door een Goese timmerman (men weet niet of dit geschiedde om akoestische of estheti sche redenen) zal op kosten van Monumentenzorg volledig worden ge restaureerd. Ook aan de orgelkas zal de nodige zorg worden besteed. De schilderstukken van de Delftse schilder Bischof zullen in hun oor spronkelijke kleur weer worden op gehangen, het weggewerkte bladgoud ën de eikenhouten en palisander pa nelen zullen weer in oude staat te voorschijn komen. .Het aanzicht van het orgelfront zal totaal anders worden' aldus de heer Kousemaker. De kleuren van het bal dakijn worden bijzonder sprekend. Het maakt daardoor een Venetiaan- se indruk. In het front stond vroe ger een tekst uit psalm 150. Geble ken is dat daar oorspronkelijk een telust uit psalm 92 heeft gestaan. Die laatste zal ook nu weer worden aan gebracht': In augustus za)l de kas worden opgeleverd. In september wordt het interieur, het Marcussen- orgel aangebracht, waarna met into neren (op klankkleur brengen) kan worden begonnen. Omstreeks Kerstmis kan het klaar zijn als alles meeloopt, maar het lean ook best begin 1970 worden' zegt de heer Kousemaker, die er aan toe voegt. .Ik hoop maar dat de inge bruikname straks met weinig toe spraken en met veel muziek gepaard zal gaan. Het nieuwe orgel zal met zijn dis posities geschikt zajn voor alle or- f ellateratiuiur, ook voor de meeste mo- erne. De heer Kousemaker hoopt dat dankzij de activiteiten van de in- wordinig zijnde orgelstichting het or gel zich niet alleen als solo-instru ment, maar ook samen met andere instrumenten kan laten horen. ,Ik verwacht dat het publiek veel belangstelling zal tonen. Men ls meer orgel-minded geworden, mede dank zij de internationale ongelconcaursen. Ik ben er van overtuigd dat we hier met Iets uitzonderlijks moois te doen krijgen iets unieks voor Zeeland', meent de heer Kousemaker. Hij is verder van mening dat de Goese kerk ook geschikt is te maken voor andere dan orgelconcerten. ,Lk geloof ook dat de kerk in de toekomst zal dienen als ruimte voor tal van culturele manifestaties'. De heer Kousemaker betreurt het wel dat hij vermoedelijk nog maar weinig zal kunnen concerten op het nieuwe orgel, 's Zondags behel pen we ons thans met een elektro nisch orgel. Het zou weer studie van' mij vergen om op het Marcus- senorgel concerbwerken te brengen, Soms denk ik daar mag wel eens aan. Maar aan de andere kant denk ik; hier ligt een mooie kans voor jonge re organisten, hoewel ik het voor me zelf wel jammer vind dat men niet eerder met de restauratie is begon nen'. aldus deze Goese organist, die in september dit jaar 60 wordt. Ais pikant detail vertelt hij nog dat men de pijpen van het oude ongel aan particulieren te koop heeft aan geboden om aan gelden voor het nieuwe orgel te komen. ,Dat is een succes geworden. Er zijn alleen nog maar een paar hele grote over'. Op de foto: bet Goese orgel van de Grote- of Maria Magdalenakerk nu nog in de steigers. (Foto PZC). het toekomstige centrum uiteen, waarbij hij de inspraak van de jeugd centraal stelde. De heer Bos stond een experimenteel, progressief con tactcentrum voor ogen, met een sfeer van ontspanning en verdraagzaam heid. De moderne jeugd, die zich af zet tegen de consumptieve maat schappij, zal zich hier in onderling contact kunnen vinden en zich door eigen activiteit en creativiteit die sfeer kunnen scheppen waaraan zij behoefte heeft, zonder dat er van i-nige dwang sprake mag zijn. De heer Bos zag zichzelf dan ook niet als leider van dit project, maar meer als begeleider, een adviseur die per manent aanwezig is. Naast de in te richten bar, waarvan de prijzen zo laag mogelijk zullen worden gehou den. zal de aanwezige grote zaal de gelegenheid geven tot allerlei activi teiten op muzikaal, filmisch en an der artistiek gebied. Hierbij zal de zelfw erkzaamheid een grote rol spe len en een volledige inspraak zal over de aard van deze activiteiten beslissen. Het optreden van profes sionele of semi-professionele pop groepen etc. zal uiteraard kosten met zich brengen, die door de be langstellenden gedragen moeten wor den. echter met uitsluiting van elk streven lol het maken van winst- van de zijde van het jongerencen trum. De lieer Bos nodigde de aanwezige» uit, een voorlopig werkbestuur tc formeren, die via publiciteit de aan dacht van de jpugd gaande moet houden en hen over de vorderingen op het gebied van de verbouwing en inrichting moet voorlichten. Bo vendien zal dit werkbestuur haar aandacht moeten richten op het ont werp voor een huishoudelijk regle ment. Een spontane reactie onder de aanwezige jongelui leverde al snel liet. benodigde aantal kandidaten op. Het ligt in de bedoeling dat dit werk bestuur medio-septemiber. wanneer liet gebouw gereed zal zijn, zal af treden en er langs democratische weg een nieuw bestuur zal worden gekozen, waarvan elk lid de door hem of haar voorgestane activiteit zal trachten te stimuleren en te co- ordineren. Hierna ontspon zich al spoedig een levendige discussie over eventueel te verwezenlijken plannen. Het bleek echter nog te vroeg, om nu reeds tot definitieve beslissingen te geraken. Met het vorderen van de verbouwing zal dit ongetwijfeld te zijner tijd ae gespreksstof op de komende hearings en discussie-avon den HET WEER IN EUROPA Barcelona, geheel bewolkt Belgrado, half bewolkt. Berlijn, zwaar bewolkt Bordeaux. Brussel, Genève. Grenoble, z Innsbruck, Kopenhagen, j bewolkt bewolkt ir bewolkt lar bewolkt bewolkt Lissabon, half bewolkt Locarno, licht bewolkt London, zwaar bewolkt Luxemburg, half bewolkt Madrid, zwaar bewolkt Malaga, licht bewolkt Majorca, motregen München, vrijwel onbewolkt Nice, zwaar bewolkt., Parijs, zwaar bewolkt Rome. licht bewolkt Stockholm, onbewolkt Zürlch, half bewolkt 23 graden 22 graden 25 graden 18 graden 20 graden 22 graden 23 graden 24 graden 19 graden 20 graden 20 graden 23 graden 29 graden 28 graden 21. graden 22 graden 20 graden 25 graden 23 graden 22 graden VEEL BEWOLKING V'eel bewolking met enkele buien, moge lijk ook onweer, maar in het noordoos ten van het land aanvankelijk nog vrij zonnig, /wakke tot matige wind uit uit eenlopende richtingen en weinig veran dering in temperatuur. VOORUITZICHTEN Langzaam iets stabieler met redelijk strandweer. Vooruitzichten voor dinsdag en woens dag, aanhoudend veranderlijk. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: voor dinsdag: aantal uren zon: 5-12; min, temp. omstreeks normaal: max. temp. omstreeks nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voor woensdag; aantal uren zon: 6-13; min. temp. omstreeks normaal; max. temp. omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent: kans op een geheel droog et maal: 70 procent, STRAND WEEKS V ER WACHTING (Van onze weerkundige medewerker) In de licht onstabiele lucht, viel zondag in Vlissingen nog 2 mm regen. Vandaag droog en opklaringen by een zwakke, veranderlijke wind. Temperatuur tussen 18 en 20 graden; zeewater 16 graden C- 24 juni ZON EN MAAN Zon op 04.20 Maan op 14.40 onder 21.04 onder 00.43

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 2