Van Pagee won weer zilveren OK-jol HUNTER CONCOURS HIPPIQUE ¥ZÖS Yerseke vierde 75-jarig jubileum TWAALFJARIGE WON Gewonde Ebben startte niet iet Sinke naar het wereldkampioenschap 13 ZATERDAGTEAM KORFBAL VERLOOR MAANDAG 23 JUNI 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT I SEROOSKERKE Commissaris van i de koningin in Zeeland, mr J. van A ar tien overhandigde da twaalfjarige j winnaar van het concourhippique Ie i Serooskerke zijn welverdiende prijs. Foto PZC). CIGARETTES VRIEZENVEEN (ANP) Het Ne derlandse zaterdag korfbal twaalftal heeft zaterdagmiddag in Vriezenveen met 6-10 verloren van de Rode Dui vels (Belg). Bij de rust stonden de Belgen al met 6-3 voor. De Nederlandse doelpunten werden ge scoord door de dames Sietske v. d. Bij, Riet v. d. Giessen, Joke Schokker en waren Peeters (3), Willekens (2), Van Hove. Aarts en de dames Suycker- buyck. Van Santvoort en Caerémans succesvol. SEROOSKERKE Onder hevige regenbuien, die de toeschouwers van het terrein joegen, werd zaterdag op het terrein van manége ,De Eendracht' te Serooskerke het jaarlijks 'concours hippique ge houden. Behalve het weer waren er nog twee tegenvallers, het be richt dat Anton Ebben, die voor het concours had ingeschreven, niet kon komen. Hij had een val gemaakt en enkele ribben gebroken. En dan ontbrak op de deelnemerslijst van de springconcoursen de win naar van het vorige jaar, Tjeerd Velstra. Hij had de beker van het provinciaal bestuur moeten verdedigen. Daartegenover stond de aanwezigheid van Arne Kouwenberg, een 12-jarige ruiter, die het concours MA won en in het jachtspringconcours derde werd. De heer Mom uit Nijmegen, die het parcours had gebouwd, had de ruiters enige moeilijkheden bezorgd met de hindemissen. In het concours MA wa ren er maar vijf ruiters, die foutloos rond kwamen. De overigen hadden allen één of meer fouten gemaakt. Een barrage bleek dus noodzakelijk, om de winnaar aan te wijzen. En in die barrage kwam de verrassing. De jongste ruiter van het hele veld. Arne Kouwenberg leidde zijn 4-jarige appelschimmel Farfelu foutloos over de hindernissen. Maar ook Wiering met Annie Zette behaalde 0 sfcrafpun- ten. De tijd moest dus de beslissing brengen en die was voor Arne Kou wenberg het gunstigste. Hij deed er 62.4 seconden "over tegen Annie Zette 74 rond. Een grote voorsprong dus. De derde plaats was voor A. de Bruyn met Bento III, de vierde voor mevr. Wagemakers-Jansen met Dax. Een valpartij maakte een eind aan de kan sen op een overwinning voor Fair Quota, maar de ruiter, maakte het parcours af en behaalde de vijfde plaats. Tijdens het jachtspringconcours was het veld door de neerstromende re gen spekglad geworden, en menig toe schouwer hield het hart vast voor ern stige ongelukken. Die deden zich ge lukkig niet voor. hoewe! vrijwel ieder paard moeite had om bij korte wen dingen, die bij het jachispringen zo belangrijk zijn. overeind te blijven. Ook achter de finish waren er moei lijkheden. om op tijd tot stilstand te komen voor het hek. Er werden on danks het slechte terrein goede tijden gemaakt. Maar het bleek nog beter te kunnen. De laatste deelnemer, Tom Olsmeyer, maakte zijn foutrijden in het MA-concours schitterend goed, door met Winzel na 70.2 seconden door de finisch te stuiven. Hij had het risico van een weigering of een val genomen en ging met veel vaart over de hindernissen, met het boven genoemde resultaat. Het leverde hem een voorsprong van ruim 4 seconden op H. Wiering met Annie Zette, die een tijd van 75 seconden liet afdruk- YERSEKE De gymnastiekvereni ging VZOS uit Yerseke heeft zater dag bij de viering van het vijfenzeven tigjarig bestaan getoond nog geen af gesleten vereniging te. zijn. Integen deel, fris en sprankelend van enthou siasme etaleerde de jarige vereniging op stijlvolle wijze haar visitekaartje dat hoe zou het anders kunnen natuurlijk reacties opriep. Dat gebeur de al bij de receptie in restaurant No- let waar in vele toonaarden de loftrom- YERSEKE De gymnastiekvereni ging VZOS uit Yersèke vierde zater dag het 15-jarig bestaan. Op de foto een overzicht- van een van de demon straties van dit. jubileum. Foto PZC). 5et werd gestoken over wat ,VZOS' eeft gedaan en nog doet. Een lofui ting, ifie tenslotte door hoofdbestuurs lid Van de Vinde van hel KNGV werd benadrukt met het aanbieden van de gouden herinneringsniedaille. Centraal bij dit feestelijk gebeuren stond ook verenigingssecretaris Pas van Boven. Vanaf 1940 lid, vervulde de heer Van Boven vele functies als se cretaris, penningmeester, lid van de technische commissie, voorzitter van de TC en TC-kring, technisch leider en hoofdleider. ,U bent een figuur', aldus tie heer Van de Vinde, ,die on misbaar is voor een vereniging die met zoveel naam en faam op het gebied van de lichamelijke opvoeding ope reert. U "bent ook remand die overal opduikt als er op gymnastisch gebied in den lande wat te doen is'. Als dank voor al datgene wat hij heeft gedaan, bood hij hem namens het KNGV het diploma van verdienste aan. Tot de jubilerende vereniging zei de heer Van de Vinde, dat men de lichamelijke op voeding en sportieve recreatie op brede basis heeft gediend^ en dat )ok het hoofdbestuur hiervoor erken telijk is. Hij zag het als een taak van de vereniging om het tempo ;n de geest van de tijd te begrijpen >mdat er veel is veranderd doordat neerdere sporten voet aan de grond ïebben gekregen en vooral het spel- ilement een grote aantrekkingskracht leeft op de jeugd. Wethouder C. Pekaar, die wegens uit- •.tedigheid van burgemeester mr C. Pijl Hogeweg de felicitaties ran het gemeentebestuur vertolkte, zei grote >ewondering te hebben voor de wer kers van het eerste uur. Het waren '.ij die onder veel moeilijker levens- unstandigheden de moed hadden om Ie vereniging van de grond te krij- Het deed hem genoegen, dat VZOS ondanks ups en downs is uitgegroeid Lot een vereniging met meer dan 300 leden en een bloeiend bestaan leidt juist in een tijd dat men algemeen spreekt van een kwijnend verenigings leven. Een woord van dank richtte hij voorts tot Pas van Boven die met nünmer aflatende ijver zich inzet voor de vereniging. Een compliment had de wethouder voorts voor de wijze waar op de gymnastiekzaal wordt gebruikt en onderhouden. Na allen een onverge telijke sportdag te hebben toegewenst, meenten om de hoek kijken, toen voor zitter Korstanje in zijn dankwoord tot het gemeentebestuur opmerkte, dat een vereniging staat of vaJt met de mede werking van de plaatselijke overheid. Volgens hem is deze altijd goed ge- overhandigde hij voorzitter B. J. Kor stanje een enveloppe met inhoud. Even kwam de komende herindeling van ge weest en hij hoopte dat dit mag blij ven wanneer de gemeente binnenkort in een groter verband op zal gaan. Namens de Zeeuws-Brabantse turn kring sprak voorzitter H. A. Os- sewaarde niet waardering over VZOS. ,Als ik cijfers uit zou moeten delen', zo merkte hij geestig op, ,zou u vlijt een 10, voor netheid een 9 en geddng een 8- kragen. Vooral dat n netje moet u proberen nog weg te werken'. Naast talrijke bloemstukken had de vereniging ook diverse enveloppen met inhoud ontvangen. Verder waren er verschillende schriftelijke felicitaties waaronder een telegrafische ge lukwens van oud-burgemeester A. C Willemsen. Toespraken hielden nog de heren J. Boon namens de vereniging .Sportlust' uit Hansweert, H. van Schelt voor de vereniging Sparta' uit Dordrecht terwijl J. Glerum als tolk van de muziekvereniging Mozart' op trad. Ook zij kwamen niet met lege handen evenals Marianne Stobbe laar die namens leden en oud-leden een geschenk aanbood. In zijn dank- wooid toonde voorzitter Korst; zeer getroffen te zijn dat er ook enveloppe met inhoud was ontvangen van de bejaarden. De manifestaties die men voor rest van de dag op het programma had staan begonnen met een mars en défilé waaraan deelnamen de vereni gingen VZOS, Yerseke, PSV Eindho ven, Sparta. Dordrecht, WIK Rilland, Inter Scaldis, Waarde, Sparta, Krab- bendijke, WIK, Wemeldinge, Olympia, Kapelle, KGV, Kloetinge, Volharding, Goes, l.'DI, Bergen op Zoom en de mu ziekkorpsen Mozart Yerseke en OKK, Wemelttinge. De massale turndemonstratie, die op het voormalig sportterrein aan de Ma- rijkeiaan zou worden gehouden moest tot veler teleurstelling halverwege worden gestaakt, omdat een regen bui als spelbreker optrad. Ook de ga la-demonstratie die voor de avond was vastgesteld kon niet in de openlucht worden gehouden- Ook al weer van wege de weersomstandigheden zocht men hiervoor een toevlucht in de ge meentelijke turnzaal. Bij deze gala voorstelling liet een groep keurtur- ners en -turnsters van PSV uit Eind hoven en ZEBRA met ODder meer Ans van Gerwen, Cor Smulders. Cor Meesters en Jan de Wee de bomvolle gymzaal genieten van staaltjes goede gymnastiek. Met een taptoe van de muziekvereniging Mozart' werd ten slotte de jubileumviering op waardige met 78.3 seconden. Deze jonge ruiter heeft in Serooskerke met zijn rijden, het publiek beslist geboeid. Hij is overigens geen onbekende in de paar densport. Vorig jaar behaalde hij het springkampioenschap voor de jeugd van Nederland. Het was wel de eerste keer dat hij in Serooskerke reed, maar zijn broers Rob en Paul waren jaren lang een bekende verschijning in Zee land. Zijn vader vertelde, dat Arne .be gon met paardrijden toen hij pas kon vlopen'. Eerst op ponys en later op .grote' paarden. En dat hij er wat van geleerd heeft, is gebleken. Men zal in de toekomst nog veel van A. Kouwenberg horen spreken, en er zal rekening met hem gehouden moeten worden. Vooral op het komende kam pioenschap voor de jeugd. Hackneys Naast liet springen waren er nog wed strijden voor Hackneys. De belang rijkste hier was ongetwijfeld die van de in Nederland geboren Hackneys, die gold voor de Freule Kymell Me morial. en tevens werd aangemerkt als het officieuse kampioenschap van Nederland. Deze trofee werd gewon nen door Double Spotlight van Van Adrigem, gereden door J. J. Smits. Double Spotlight haalde nog een eer ste plaats, en wel bij de eenspannen Hackneys grote maat. J. J. Smits reed ook bij de tweespannen de aan hem toevertrouwde combinatie naar de ereplaats, Hurstwood Chieftain en Warwick Fieldmarshal van A Hak. De tandem Hackneys werd gewonnen door G. van Delden sr met Dannelies en Magic Fairy, De titel bij de een spannen kleine maat ging naar Ashley Gallant Knight, gereden door A. Ver- wey. Tussen de wedstrijden door had de organisatie, die berustte bij het Zeeuwse Paardensport Centrum en de manege De Eendracht, voor enkele demonstraties gezorgd. Een voltallige groep uit Rotterdam liet het publiek zien, wat je zo al op en om een paard kan doen, behalve er op rijden. Het leek zo simpel en het publiek schoot herhaaldelijk in de lach, maar zoals de speaker zei: .probeert u het zef eens'. Ook de dressuur van C. Vellin- ga stond op een hoog peil. Deze jonge ruiter, die Miinchen-aspiraties heeft, verzorgde een show, mét daarin ver werkt de figuren, zoals die verrrien worden in internationale wedstrijden. Tenslotte was er dan nog de show groep Domburg, die gekleed in oud- Walcherse klederdracht een rondgang door de ring maakten. Tijdens de de monstratie werd over de herkomst, en de gelegenheid waarbij de kleding werd gedragen, een toelichting gegev- ven door mej. Meyers. Voor de lief hebbers was het Vertonen van deze autenthieke kledingstukken, een ge beurtenis die ze niét 'icht zullen ver geten. De organisatie had ervoor gezorgd, dat het programma vlot kon verlo pen. Zonder wachten gingen de num mers in elkaar over, zodat er altijd wat te zien was. Het weer zat niet mee maar de volhouders die de regen trot seerden hebben in Serooskerke kun nen genieten van een evenement, dat op hoog pei stond en voor elk wat wils bood. BILJARTEN De biljartacademie Kempen (België) heeft zondag in Bar celona het clubtoernooi om de Europe se beker driebanden gewonnen. De ploeg van Kempen bestond uit wereld kampioen Ceuelemans en Mens VEERE Hans van Pagee bleek tijdens het OK-weekend weer de sterk ste te zijn van liet toch ook sterk be zette veld, dat naar het Veerse Meer was geleomen j»m wedstrijden te zeilen, met als inzet de zilveren OK-jol. Ver- dor was de wedstrijd nog van groot belang, omdat liet de laatste van de selectie voor het wereldkampioenschap OK betrof. Aan het einde van de wed strijden werd de ploeg bekend ge maakt, die Nederland in Frankrijk gaat vertegenwoordigen. Onder de ge lukkigen berinden zich weer twee Zeeuwen: Hans van Pagee uit Mid delburg en ook weer Wim Sinke uit Wolphaartsdijk. Beide mannen zijn ook vorig jaar naar de wereldkam pioenschappen geweest. De andere deelnemers zijn: Hellemans, Imhoff, Wester, Verweymeren en Vrolijk. Als reserves werden aangewezen De Vries en A. Vosselnian. De wedstrijden boden een wisselend beeld, zowel wat de resultaten als de windsterkte betrof. Zaterdagmorgen YERSEKE Koprollen ter gelegen-1 heid van het 75-jarig bestaan van VZOS uit Yerseke. (Foto PZC). I werd gestart met een matige wind en. Van Pagee begon na de start te bou wen aan een voorsprong, die hij niet meer prijs zou geven. Nog tijdens de eerste baan klapte de wind totaal weg, en werd het een drijfparlij, maar Van Pagee zag kans om zijn voorsprong te vergroten, tot hij meer dan een rak voor lag. Achter hem werd een in teressante strijd geleverd door vier zeilers, die voortdurend van plaats wisselden. Tenslotte ging Pieterman als tweede door de finish, gevolgd door Sinke, Bergwerff en Wester. Zaterdagmiddag, onder een nevige re genbui, kon Van Pagee. De Vries niet houden, en moest hij hem de eerste plaats afstaan, en werd zelf tweede. Derde werd Imhoff en vierde Vossel- man. Bergwerff werd gediskwalifi ceerd, omdat hij te vroeg startte en niet terug keerde om het over te doen. Zondagmorgen, tijdens de vierde wed strijd, hadden de OK-zeile-rs weer te kampen met windstilte, met het ge volg, dat de baan moest worden ver kort. Na twee uur stilzitten, om de gang er in te houden, dreef tenslotte Vosselman als eerste over de lijn. 2- de Scholten, derde De Vries. De laat- VEERE Een overzicht, van de wed strijden met O-jollen bij Veere. Foto PZC). ste races moest de beslissing brengen. Vier zeilers zaten elkaar op de hie- De Vries. De wind was wat aange- len: Van Pagee, Sinke, Vosselman en wakkerd, zodat het een spannende wedstrijd beloofde te worden. Sinke nam meteen na de start een voor sprong en tijdens de eerste ronde werd die steeds groter. Van Pagee ging wat slecht van start, en ook De Vries had nogal wat boten voor zich. Maar in de in de windse rakken kwamen ze op zetten. Telkens een plaatsje winnend en weer verliezend, haalden ze tijdens de tweede ronde Sinke weer terug, en de spanning steeg. Tenslotte, bij het ingaan van" het laatste rak, werd de boei met klein verschil door Sinke. Van Pagee. Van Hilten, Pieterman en De Vries gerond. In deze allerlaatste fase zou de beslissing vallen. Vanaf de kant kon men zelfs met een verrekij ker niet waarnemen wie als eerste over de finish ging. Met een kleine voorsprong werd de eerste plaats be zet door Wim Sinke. op de voet ge volgd door Van Pagee. Derde Van Hilten, vierde Pieterman, vijfde De Vries. In de eindrangschikking be haalde Van Pagee de eerste plaats en won daarmee de zilveren OK-jol voor de derde achtereenvolgende maal. 2. A. A. Vosselman; 3. W. Sinke; 4. De Vries; 5 Bergwerff; 6. Pieterman; 7. Wester; 8. Imhoff.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 13