Nieuw- en St. Joosland onder Middelburgs bewind' Johan Frisoschool Vlissingen geopend Functie Kapelle vooral fruitteelt 4 BIJT JE ZOEM' DRAAIEN EN SLEUTEL NFO-BESTUURDER Z-VLAANDEREN BEDANKT DOOR VEILING-AFFAIRE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 19 JUNI 1969 'wêi (Slot van pagina 1 glaats voor ongedierte, ud-raadsüd van Nimwegen: ,We moeten daar geen mestvaait hebben. We hebben al genoeg aan de lucht van de puffabriek m Arnemuiden en de luchtjes van Hercules als de wind onze kant uitblaast'. In de brief van het actie-comité wordt ge wezen op de mogelijkheid die voor het grijpen ligt om ter plaatse een jachthaven te maken. De jachthaven van Middelburg is eivol. Het zou een aantrekkelijk gebied voor wïnter- berging zijn. Daar komt nog bij dat de haven ge durende de oogst wordt gebruikt voor verscheping van graan. Dat graan zou in de toekomst ter ver scheping naar Middelburg moeten en dat levert weer meer kosten op voor de landbouwers. Nog onlangs heeft de haven nuttige diensten ver leend toen er tanks moesten worden Ijelost tijdens de bouw van Hebculea Het pllan tot het aanleggen van een vuilstortplaats naast de laatste rust plaats van de Nieuwlanders getuigt, naar wordt gezegd van weinig pië teit. Kortom: de bewoners zien de komst van een vuilstortplaats als een algemene ontwaarding van het dorp in het algemeen en van alle bezittingen in het bijzonder. Men verzoekt b en w dan ook met klem de tijdelijke voordelen die er aan het innen van stortgelden zijn ver bonden met te laten prevaleren bo ven de door de bewoners aangevoer de punten. Er wordt ten slotte aan gedrongen op het houden van een hearing waarop de bewoners hun zegje over een en ander kunnen doen. Volgens oud-wethouder De Jager haalt de actie niets uit. ,De pap is al gestort. Het wachten is op een stortvergunning van rijkswater staat. En by waterstaat wil men er gewoon vanaf'. Commentaar Naar aanleiding van de diverse klach ten hebben we het gemeentebestuur om commentaar gevraagd. Dit is het resultaat: Nieuw- en Sint-Joosland beschikt over een van de beste velden van Middelburg De daarnaast gelegen oefengelegenheid is inderdaad vrij slecht. Het is een bekend feit, dat de gemeente Middelburg over te wei nig voetbalvelden beschikt. Daar wordt echter iets aan gedaan. Het nieuwe sportpark aan de Laurens Stommesweg zal soulaas gaan bie den. Het lijkt beter, dat de sport liefhebbers. die in Dauwendaele wo nen gebruik gaan maken van de velden aan de Nadorst en de Sport- laan. Bovendien voorziet het be stemmingsplan Dauwendaele Ln de aanleg van sportterreinen. Door de AAN COLIJNSTR., PAAUWENBURG VLISSINGEN. Ballonnen en bananen vormden woensdag voor de (nog) 64 kleuters van de Johan Frisoschool aan de Colijnstraat in plan Paauwenburg in Vlissingen de traktaties bij de feestelijke in gebruikneming van hun nieuwe tweeklassige gebouw tussen toren hoge flats- Ze hadden met versjes over .Bijtje zoem' en het spelletje .schooltje bouwen' een werkzaam aandeel in de opening, die officieel werd verricht door oud- wethouder van onderwijs. W. Poppe, die tijdens zijn wethouderschap nooit aan een kleuterschoolopening was toegeko men. De christelijke kleuterschool Johan Fri- so, genoemd naar de tweede spruit van prinses Beatrix (wat de koninklijke fa milie betreft zijn er voor het christelijk onderwijs in Vlissingen nog perspectie ven genoeg) is overigens de 24ste kleu terschool in Vlissingen en dit complex je is nu al weer aan uitbreiding toe. Een aanvraag voor een derde lokaal, omdat het aantal kleuters dat er voor opstaat al de 80 is genaderd, is inmid dels ingediend. Wat de kleuterscholen in plan Paauwenburg voorts betreft: op 30 juni wordt de eerste paai gesla- êen voor de openbare, die ook tussen de irenflarts van Paauwenburg zal verrij zen. Nadat de heer Poppe de schooldeur had geopend stapten d.e kleuters geordend naar binnen. Voor het eerst, want ze hebben een jaar doorgebracht in de Louise de Colignyschool voor lager on derwijs (de school, die naar veler wens Martin Luther Kingschool had moeten heten). Het kleuters bezighouden ge beurde daar in één aula. twee klassen, gescheiden door .een donker gordijn.' en dat was echt niet fijn', zongen de kleuters nu in hun nieuwe gebouwtje onder aanvoering van Ellen Vermeulen en hoofdjuffrouw Willy Leijnse. Na dit klasje was het de beurt aan de groep van juf Nelly van Dijk met .zingen, spe len, dromen' over de nieuwe school. Het landbouwhaventje van Nieuwland; een rustiek hoekje dat de inzet vormt voor een pro testactie. (Foto PZC). slichting sportbelangen is met be trekking tot de verlichting aan het bestuur van de voetbalvereniging tot tweemaal toe een plan voorgelegd. Tot nu toe is daarop geen ractie vernomen. Ook door het gemeentebestuur van Nieuw- en Sint Joosland zijn pogingen in het werk gesteld een verenigingsgebouw van de grond te krijgen. Deze pogingen zijn voortgezet door een comité uit de inwoners van Nieuwland. Onlangs heeft dit comité de Stichting Maatschappelijke Opbouw (eigenaresse van het winkelcentrum .Zuiderbalcen') ge vraagd dit initiatief over te ne men en om in gezamenlijk over leg te trachten een dergelijk ge bouw te verwerkelijken. Met een uiterst smalle basis van 1300 mensen is dit geen eenvoudige zaak. Niettegenstaande dat worden de pogingen voortgezet. Volgende week wordt over dit punt een be spreking gehouden. Nauw verbonden met dit verenigingsgebouw is het punt van de gymnastiekzaal. Het is financieel onmogelijk voor de scho len en de voetbalvereniging een y zonderlijk gymnastieklokaal te bou wen. Het zou te zeer onderbezet zijD Daarom wordt gezocht naar een com binatie met het verenigingsgebouw De grote zaal van dit gebouw (10 x 16 meter volgens de plannen) zou te vens voor sportdoeleinden geschikt dienen te zijn Met de bouw van een verenigingsgebouw zou ook het pro bleem van de huisvesting van de beiaardensociëteit de wereld uit ge holpen 7.1 jn. Het uitblijven van een antwoord op de brief, hetgeen wordt betreurd, is hier mede aan te wijten. geen vertegenwoordiger in de meenteraad zitting heeft is een gelegenheid, die de politieke partij- in aangaat. Het gemeentebestuur voelt het als een gemis, dat er voor Nieuw- en Sint Joosland geen ge sprekspartner is. Voor Sint-Laurenr is dit dc wijkvereniging. Bouwactiviteiten zullen niet lang inecr uitblijven. Op 24 maart jongst leden besloot de raad een krediet te verlenen voor de bouw van 24 wo ningwetwoningen in het plan Nieuw- land-Noord. Het staat thans vast, dat met de bouw van deze wonin gen nog dit jaar zal worden begon nen. Ook liet gemeentebestuur er vaart de krotontruiming als een probleem. Deze ervaring is niet van vandaag of gisteren. Reeds in 1967 werd aan het ETI opdracht ver leend terzake een onderzoek ïr stellen. Het uitgebrachte rapport, dat over meer zaken handelde, kreeg in 1968 een vervolg door een nader onderzoek van de dienst van ge meentewerken naar de kwaliteit van de woningen. Hieruit bleek, dat een vrij groot aantal woningen door hun leeftijd van minder goede kwaliteit is. Disdag jongstleden ontvingen alle inwoners van Nieuw- en Sint Joosland een brief van het college van b en w over deze zaak. In die brief werd medegedeeld, dat voor dat tot het opstellen van meer defi nitieve plannen wordt overgegaan ongeveer 80 bewoners van Nieuw-1 land zelf door middel van een quéte over te nemen maatregelen I hun mening zal worden gevraagd. Landbouwhaven (II) Het plan om het kanaaltje dat loopt van dc Arne naar Nieuw- en Sint Joosland te dempen met in eerste instantie grof vuil (puin en derge lijke) en later met huisvuil blijkt een gevoelig punt te zijn. De ge meenteraad heeft dit plan met in stemming begroet. Uiteraard zal het storten van vuil met grote zorgvul digheid moeten worden omgeven Dc gemeente heeft hiervoor, evenals! particuliere bedrijven, een hinder wetsvergunning nodig. Deze vergun ning moet. in dit geval worden af gegeven door het college van gede puteerde staten van Zeeland. De normale procedure van het geven van kennis van het plan aan omwo nenden, het houden van een bijeen komst (zibting) waarop belangheb benden bezwaren kunnen indienen, moei worden gevolgd. Bovendien moeten voor de vergunning wordt verleend over de aanvraag en de eventueel ingediende bezwaren ad viezen worden ingewonnen bij de in spectie van de volksgezondheid, het rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater en de arbeidsinspectie. Een van de voorwaarden, waarvan hu reeds bekend is. dat die in een verguning moet worden opgeno men is, dat het gestorte vuil iedere dag met teelaarde moet worden be dekt Het onderhavige plan voorziet in het te zijner tijd aanleggen van een plantsoen (de huidige bomen worden gehandhaafd). De functie van het kanaal voor de scheepvaart (jaarlijks maken zes schepen er ge bruik van) en de afwatering is ge ring. Positieve punten MINISTER TOT EERSTE KAMER: Voldoende om talken aan te gunnen' DEN HAAG GPD) De nieuwe gemeente Kapelle zal een functie hebben, die vrijwel uitsluitend op de landbouw, met name op de fruitteelt, is gericht. In verband hiermede zullen haar inwonertal en oppervlakte, al zijn deze in ver gelijking met die van de andere op Zuid-Beveiand te formeren ge meenten niet groot, op zichzelf vol doende zijn om de taken, waarvoor e gemeente zal komen te staan, naar behoren te vervullen. Daarbij moet verder niet uit het oog wor den verloren, dat noch voor toe voeging van het onderhavige ge bied aan de nieuw te vormen ge meente Goes, noch voor indeling van dat gebied bij de gemeente Reimerswaa.1 aanleiding aanwezig is. Minister Beernink van binnenland se zaken zegt Uit in een nota naar aanleiding van het eindverslag van de vaste commissie voor bin nenlandse zaken uit de eerste kamer omtrent het wetsontwerp tot ge meenschappelijke herindeling Zuid-Beveland. De minister wijst er verder op, dat de bepalingen van hoofdstuk zes van het wetsontwerp in overleg met de centra les van verenigingen van overheidsper soneel zijn opgesteld. Het tweede lid van art. 18 regelt het ontslag van on der andere de secretarissen en ontvan- rers uit tevens andere betrekkingen, tie door hen in dierst van de op te heffen gemeenten worden bekleed. Bij minister heeft daarbij niet de be doeling voorgezeten, dat ontvangers, die tevens ambtenaar ter secretarie zijn, ook uit laatstbedoelde functie worden ontslagen. Omdat, blijkens het eindver- de onderhavige bepaling tot een andere conclusie kan leiden, heeft de minister deze bepaling in nadere over weging genomen. Nu zij, zoals gezegd, in overleg met de ambtenarencentrales is opgesteld, meent de minister de zienswijze van die centrales te dezen te moeten vragen. Mocht blijken, dat ook zij van mening zijn, dat de bepaling wijziging behoeft, dan zal de minister bevorderen, dat op korte termijn terzake een novelle wordt ingediend. Indien de centrales de huidi-i ge tekst om hen motiverende redenenI gehandhaafd zouden willen zien, dan zal! Gemis Nieuw- en Sint Joosland De heer De Jager heeft als posi tief punt van het Middelburgse beleid genoemd de modernisering '■an de scholen. Daarbij kunnen onder meer nogl worden gevoegd het in enkele ge-1 vallen gebruik kunnen maken van gunstiger subsidieregelingen, hot restaureren van de kerkto-| ren, het aanleggen van een speelplaats. Vrij kort na het tot stand komen van de herindeling is te Nieuwland een bijeenkomst georganiseerd door het .nieuwe' gemeentebestuur. Het college van b en w is steeds bereid een gesprek met de mwoners van Nieuw en Sint Joosland te voeren. Aldus de toelichting van het Middel burgs gemeentebestuur. Van vier naar 24 Daarna vertelde voorzitter Joh. P. Ven- tevogel van de vereniging voor chris telijk kleuteronderwijs te Vlissingen, de aanwezigen onder andere dat moge lijk binnen een jaar de lagere school aan de WilheLminastraat in een nieuw gebouw zal zitten, dat naast het huidig, zal verrijzen. Voorts is de school aan de Glacisslraat aan vernieuwing toe. Oud- wethouder Poppe ging terug naar zijn eigen wethouderstijd, direct na de oor log. De heer Poppe ging ook nog even op de inhoud van het christelijk onder wijs in en op de naar zijn mening heer sende .crisis' in het christendom en het geloof der mensen, die naar hij meende, vooral was te merken bij jonge onder wijzers. Wethouder van onderwijs Ch. J. Gillis sen Verschage liet vervolgens blijken dat het gemeentebestuur blij is met deze nieuwe kleuterschool. Hij had be cijferd dat er na 1945 aanvankelijk maar vier kleuterscholen in de Schel- destad waren (twee prot. chr., 1 r-k en 1 nutskleuterschool), dat er nu 24 zijn, die zijn te verdelen in negen openbaar, acht pc, twee r-k en één van net Nut. In voorbereiding zijn één openbare in Paauwenburg, eén prot. chr. in Sou burg, één school is aan vernieuwing toe en dan zijn er nog twee r-k in voorbe reiding en de uitbreiding aan één r-k. De heer Gillissen Verschage zwaaide de heer Poppe lof toe voor nelgeen hij in een moeilijke naoorlogse periode heeft gedaan voor het onderwijs in Vlis singen. Ten aanzien van de ingediende aanvraag voor een derde lokaal voor deze nieuwe kleuterschool vroeg de heer Gillissen Verschage zich af of er nog wel drieklassige kleuterscholen moeten worden gebouwd. ,We moeten de scho len naar de kinderen bremgen en per soonlijk ben ik voor een zo gedifferenti eerd mogelijk bouwen'. Speelzaal? Ds 6. v. d. Schoot, sprekend namens de kerkeraad van wijk IV (Paauwen burg), die indertijd een stimulans was voor een later door ouders gevoerde actie om deze kleuterschool, aanvanke lijk door de gemeente geprojecteerd aan de Beaufortstraat, aan de Colijnstraat te krijgen, vroeg zich af of meer ruimte in de kleuterscholen in de toekomst niet dienstig zouden kunnen worden ge maakt voor een kleuter speelzaal, zoals thans in Paauwenburg al is begonnen (voor peuters van twee tot vier) en schoolhoofd aj. J. Joosse (De Coligny school) bood een geschenk aan namens de vereniging voor prot. chr. onderwijs in Vlissingen. De heer Ch. A. Hermsen, voorzitter van de r-k scholen in Vlis singen, bood een geschenk aan en wees op de achterstand in r-k scholen in Uud-weUionder W. Poppe van Vlis singen opende woensdagmid dag aan de Colijnstraat in plan Paauwenburg een nieuwe christe lijke kleuterschool: de Johan Fri soschool. Middel tot het doel was een sleutel. (Foto PZC) kerk. Dan was er architect G. Tulnhof, die namens de combinatie van de ar chitect enburea/us Jobse en Tuinhof op de ratio-kleuteracholenbouwstroom (nu elf stuks) uigtog en die herinnerde aan het baksteenmozaïek van Antoine Mes in de schooi en die de aannemers, uit voerders en installateurs bedankte voor hun medewerking. Namens het perso neel bood mej. R. van Polen een ca deautje aan en hoofdjuffrouw Leljnse vertelde dat de inwoning van de kleu ters in de Louise de Colignyschool wel in zeer goede harmonie was verlopen, maar wel wat benauwd werd. Historische pleister op de wonde: de eerste chr. kleuterschool, zeventig jaar geleden, begon in een lokaal ln de Gla cisslraat met 125 kinderen en één juf frouw. Puzzeliit VW De WV, afdeling Kruiningen-Hans- weert organiseert a.s. zaterdag een puz- zelrit voor auto's en brommers over een afstand van ongeveer 40 km. De start vindt plaats om 14.00 uur bij zaal Zee- landia te Hansweert, waar vanaf 13.30 uur gelegenheid bestaat tot inschrijving. de minister de kamer die redenen me-! dedelen en c q ged. staten uitnodigen bij de nieuwe gemeenten bijzondere aan dacht voor herplaatsing van de be- De minister zegt aan te nemen, dat, gelet op de wenselijkheid, dat de herindeling van Zuid-Beveland op 1 januari aanstaande zal ingaan, de kamer bereid zal zijn het wotsont-l werp intusvn verder te behande len, zodat de wet tijdig (dat wil zeggen in september aanstaande) ln het staatsblad zal kunnen worden geplaatst. De minister verwijst ook naar hetgeen hij in de memorie van antwoord aan de tweede kamer heeft uiteengezet, na melijk dat uit een oogpunt van industri alisatie in de Zak van Zuid-Beveland combinatie van de voorgestelde gemeen ten Borssele en Goes niet noodzakelijk Het wetsontwerp inzake een gemeen schappelijke regeling tot oprichting van het havenschap Vlissingen laat de mo gelijkheid open tot toetreding tot die regeling van andere gemeenten dan Vlissingen, indien de belangen van het havenschap uitbreiding van zijn gebied tot dat van die gemeentne noodzakelijk maken. De vraag, of aanleiding bestaatj de mogelijkheid te openen, dat ook de gemeente Goes aan de regeling deel neemt, zal in het kader van de behan deling van bedoeld wetsontwerp kun nen worden bezien, aldus minister Beer nink in de nota aan de eerste kamer. Tsjechen brachten werkbezoek aan bedrijf in Biervliet BIERVLIET - Woensdagmorgen bracht een groep van drieëntwintig TsjecM- Sche technici, werkzaam in een repara tie- en revisiebedrijf van tractoren te Praag, een bezoek aan het bedrijf van gebr. K. en J. Pladdet te Biervliet. Na de ontvangst in de kantine, waar veel vragen werden gesteld over dc organi satie van het werk, de sociale voorzie ningen voor de arbeiders, lonen, huren en prijzen in Nederland, werd een rond gang door lui bedrijf gemaakt. De Tsjechen toonden veel interesse voor de velschillende hydraulische graafma chines, laadschoppen en de apparaten, waarmee deze machines worden gerepa reerd en gereviseerd. De Tsjechen brengen de komende dagen nog enkele bezoeken aan Nederlandse bedrijven. Aanstaande maandag keren zij weer naar hun land terug. EXAMENS In Arnhem slaagde voor het examen staalbouwkundig tekenaar de heer J. L. F. Bolleman. Aan de christelijke kweekschool Driestar' te Gouda slaafden voor de akte l.o. de dames J. Baaljens en C. A. A. Schot te Middelburg. Voor het theoretisch gedeelte van de cursus monteur motorvoertuigen slaag de te Voorschoten de heer T. J. C. w. Hendrikse te Koudekerke. Te Den Haag slaagde voor het examen gemeente-administratie (GA I) E. de Deekere uit Clinge. J. A. Luteijn uit Groede Teleurgesteld in leden na veiling- vergadering OOSTBURG Tijdens een woensdag gehouden excursie van een aantal leden van de afdeling West-Zeeuwsch-Vlaan deren van de NFO naar enkele bedrij ven in de streek beeft de heer J. A. Luteijn uit Groede op een bijeenkomst van de deelnemers in hotel .De rode Leeuw' te Aardenburg bedankt als be stuurslid van deze afdeling. Hij deelde hierbij mee. dat hij ruim zeven jaar seeretaris is geweest, eerst van de stu dieclub en later van de NFO. In die jaren had hi j vier cursussen en honderd- negenentachtig excursies georganiseerd. Hij merkte op, dat het hem zwaar viel zo abrupt zijn functie te moeten neer leggen, omdat hij het werk altijd graag gedaan had. In zijn toespraak haalde hij aan. dat na de bij ondere algemene le denvergadering van de ooèperaticve vruchtenveiling Zeeuwseh-Ylaa mieren te Terneuzen op 16 mei jongstleden de leden hem zodanig hadden teleurgesteld, dat hij het niet langer kon opbrengen zijn kostbare tijd op te offeren aan de belangen van zijn collega's. De heer Luteijn was zes jaa/r commis saris van de genoemde veiling, waar van vier jaar president-commissaris. Het ergst van al, zei hij, het te vin den, dat de .schandalen, die de com missarissen hebben ontdekt en die zij fezien hun functie verplicht waren aan e leden mede te delen, niet werden geloofa, maar de leugens van het be stuur wel', zei de heer Luteyn letter lijk. Bovendien stelde hij, dat de commis sarissen geheel ten' onrechte als ,een stelletje oplichters in de pers waren gekomen'. Hij benadrukte, dat de com missarissen alsnog alle beschuldigingen volledig van e hand wijzen. De lieer Luteijn zei het schandaal groot en totaal onbegrijpelijk te vinden, dat de financier van het miljoenenproject persoonlijke belangen heeft laten pre valeren boven de zakelijke belangen: .Nog groter is het schandaal', zo ver volgde hij, ,dat de heren dit is het voltallig veilingbestuur en niemand uit- fezonderd die direct belangen heb- en bij het goed functioneren van hun afzetapparaat tegen beter weten in ach ter al de leugens en onjuiste weergave van zaken hebben gestaan'. Met hst bekende gezegde, .maar om wille van de smeer likt de kat de kandeleer' be sloot de heer Luteijn zijn toespraak. Heden is, na een langdurige ziekte, van ons heen gegaan, onze lieve, zorgzame vrouw en moeder TONA JACOBA PRAAG geboren Dekker, in de ouderdom van 80 jaar. Vlissingen: D. E. Praag Middelburg: E. I. Plujjmers-Praag I. C. Pluijmers Vlissingen. 18 juni 1969. Bejaardencentrum .Ter Reede' Kamer 278. De teraardebestelling zal plaatshebben op maan dag 23 juni, des namiddags 13.40 uur. op de al gemene begraafplaats. Vertrek ,Ter Reede' om 13.30 uur. Heden overleed, na een langdurige ziekte, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Zieken, mijn geliefde man, onze vader, be huwd- en grootvader, oom en neef, de heer PETRUS MOLLET echtgenoot van incvr. Elodie Pycke, geboren 5 oct. 1900 te Hoofdplaat en overle den in het St-Anto- niusziekenhuis te Oost burg 17 juni 1969. Hoofdplaat: E. Mollet-Ptfcke Biervliet: F. Mollet Biervliet: M. van de Waeter- Mollet H. van de Waeter en kinderen Hoofdplaat: A. Mollet A. Mollet-Hendrika en kinderen Familie Mollet Familie Pijcke Hoofdplaat, 17 juni '69 Achterweg 11 De plechtige uitvaart, gevolgd door de teraar debestelling zal plaats hebben op zaterdag 21 Juni 1969, om 10 uur in de Parochiekerk van de H. Eligius te Hoofd plaat. Eucharistieviering voor de overledene in de pa rochiekerk, vrijdag 20 juni 1969, om 19.00 uur. Heden overleed onze onvergetelijke moeder, groot- en overgroot moeder MARIA KATHARINA SLABBEKOORN weduwe van P. van Leeuwen, in de ouderdom van 77 jaar. Canada: T. Traas-Slabbekoom J. Traas 's-H.-Arendskerke: J. v. d. Berg- v. Leeuwen D. v. d. Berg Goes: J. K. v. Leeuwen Y. v. Leeuwen- v. Kooten Heinkenszand: A. v. Leeuwen J. J. v. Leeuwen- v. Schalk Vlissingen: C. v. Leeuwen Klein- en achter kleinkinderen 16 juni 1969 De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 20 juni 1969, om 12.00 uur, op de begraaf plaats te Koudekerke. Plaats Uw familieberichten in de P.Z.C Heden overleed, na langdurige ziekte, on ze beste zuster en schoonzuster echtgenote van D. E. Praag, in de ouderdom van 80 jaar. Vlissingen: J. L. Dekker Gorinchem: C. van Rekum- Dekker Vlissingen. 18 juni 1969. Heden is, na een kortstondige ziekte, van ons heengegaan, mijn lieve man en onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JOHANNES MARTINUS VAN DER HEIJDT in de ouderdom van 82 jaar. Miami (USA): L. S. van der Heydt-Schulze Vlissingen: E. J. de Bont-van der Heijdt J. F. de Bont A. C. L. van der Heijdt T. van der Heijdt-de Ridder Middelburg; D. van der Heijdt C. van der Heydt-Dingemanse Klein- en achterkleinkinderen Vlissingen, IS juni 1969 Glacisstraat 141. De teraardebestelling zal plaatshebben op zater dag 21 juni. Vertrek Glacisstraat 141, des voor middags 10.30 uur. Op 66-jarige leeftijd nam God tot Zich, na een moedig gedragen lijden, mjjn geliefde man, onze lieve vader en grootvader DERK VAN MOURIK Namens allen, P. A. van Mourik-van R(j Vlissingen, 18 juni 1969. Const. Huijgenslaan 8. Gelegenheid tot condoleren, vrijdag 20 juni van 19.30-2J.00 uur in het jeugdgebouw van de eeref. kerk (ingang Dr OttestraaU, De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 21 juni om 11 40 uur. Vertrek vanaf Const. Huijgenslaan 8, om 11.30 uur. Geen bloemen Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve moeder, groot- en overgroot moeder AALTJE KAASHOEK weduwe van Jan Meuldylc, in de ouderdom van 93 jaar. Uit aller naam. M. de Bie-Meuldijk Vlissingen. 18 juni 1969. Duyvendrechtstr. 11. De overledene ligt op gebaard in de rouwka mer van het zieken huis .Bethesda'. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 20 juni. Ver trek Duyvendrecht- straat 11 om plm 14.30 uur. Heden is vr(j plotse ling van ons heenge gaan. onze lieve vader en opa weduwnaar van Pieternella de Ruiter, in de ouderdom van 91 jaar. Goes: J. W. Zandee- Op 't Hof J. Zandee Kloetinge: P. J. Zandee C. Zandee- de Schipper Jantje Goes, is juni 1969. 's-Heer Hendrikskin- derendijk 93. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 20 juni om 2.00 uur. op de algemene begraafplaats te 's-Heer-Arendskerke. voorafgegaan door een rouwdienst, welke wordt gehouden In ,Het Trefpunt' te 's-Heer-Arcndskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4