Koninklijke onderscheiding voor CA V-directeur Hanse Ir J. Bout wordt directeur Schelde DRUKKE AFSCHEIDSBIJEENKOMST IN ZIERIKZEE H. J. VAN VEEN TE UTRECHT GEPROMOVEERD PLEASANT HILL BAND' IN MIDDELBURG ONTVANGEN 's-HEER-ABTSKERKE HEEFT EEN NIEUW SCHOOLGEBOUW Zevibel vergadert op 5 juli in Arnemuiden Vanavond, concert Mulo-examens in Middelburg Examen school chr. kleuteronderwijs te Middelburg Opvolger van heer J. W. A. Langenberg 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 ZATERDAG 14 JUNI 196J VLISSINGEN Aan «le rijksuniversl-1 t«»it te Utrecht, is «Ie lieer U. J. van I Veen, voorheen te Oostburg, gepromo- •erd tot «tortor in «le wiskunde en r~ Burgemeester mr J. Drijber erelid Toespraken en grote cadeaus ZIERIKZEE Onder grote be langstelling heeft de heer J. J. Hanse vrijdagmiddag in zaal ,Huis van Nassau' te Zierikzee afscheid genomen als directeur van de Co- op-eratieve aankoopvereniging .Schouwen-Duiveland'. De heer Hanse heeft die functie gedurende 37 jaar bekleed. Per 1 juli trekt hij zich, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, te rug. De eerste spreker tijdens de bijeen komst was de burgemeester van Zie rikzee. «ie heer D. D. IV. J. Kastelein. Deze herinnerde eren. dat de coönera- tie gedurende de tijd van het direc teurschap van de heer Hanse is gegroeid van een kleine gemeenschap tot een be langrijke organisatie, die op Schouwen- Duiveland een grote plaats inneemt. ,YVe zien', zo zei hij, een schaalvergro ting op grote schaal'. De burgemeester onthulde, dat hij op verzoek van het bestuur van de CAV de scheidende directeur heeft voorge dragen voor een koninklijke onderschei ding. Nadat de aanwezigen zich van huif zetels hadden verheven kon hij de heer Hanse dan ook de ere-medaille in goud, verbonden aan de orde van Oran- je-Nassau opspelden. De lieer J. v. d. Stolpe, de voorzitter van liet bestuur van «le CAV, was de volgende spreker. Eerst feliciteerde hij de heer Hanse met «le onderscheiding. ,Over deze zonnige dag", zo sprak hij daarna, .hangt een schaduw, en «lat is het overlijden van de heer H. C. v. d. Zande'. Op verzoek van de spreker werd de overledene een ogenblik staande her dacht. In een korte terugblik memo reerde de heer Van de Stolpe toen de carrière van de heer Hanse. .U was één van de mannen van het eerste uur. U hebt u steeds aangepast aan de ver anderingen'. De groei van de coöpera tie ging niet zonder moeilijkheden, maakte de spreker duidelijk. ,De heer Hanse heeft ze echter kunnen overwin nen. Hij had altijd het vertrouwen van het bestuur. Dat vertrouwen is te dan ken aan zijn streng zakelijk financieel beleid. Hij had steeds de belangen van de leden op het oog". Ook ten opzichte van de relaties was de heer Hanse al tijd hard-zakelijk, aldus de heer v. d Stolpe. Hij bracht ook dank aan mevrouw Han se: .We weten, dat u altijd met uw mam hebt meebeleefd'. Na de toespraak mocht de heer Hanse zelf zijn cadeau; onthullen. Hij moest daarvoor de toneel-; gordijnen opentrekken. Er stond een gloednieuwe, ruime vierdeura personen auto. ,U stond hij ons hoog aangeschreven als directeur', zei «le volgende spreker, ir V. de Boer. algemeen directeur van de Cebeco. Hij omschreef de taak van een coöperatie-directeur als een dienst verlenende. ,U hebt', zei hij. .het bij kunnen hou den in die 37 jaar". Ir De Boer bracht twee geschenken mee. één voor me vrouw Hanse en één voor de heer Hanse. De scheidende directeur kreeg 'n draag bare schrijfmachine. ,Ik hoop, dat me vrouw Hanse voortaan kan zeggen: zo als mijn man thuis tikt, tiled. liij ner gens', aldus ir De Boei-. Veranderingen .Wij zijn 25 jaar met elkaar omgegaan en in die tijd hébben veel veranderin gen plaats gehad', sprak de heer T. Nederlof. de voorzitter van de vereni ging van directeuren. ,Ik heb je leren kennen ais een driftig manneke. Je nam geen blad voor de mond. Je collegiali- teit hebben we altijd op hoge prijs ge-j steld. Het spijt ons oprecht, dat we af scheid van je moeten nemen'. Ook voor de heer Nederlof gold: geen afscheid zonder iets mee te geven. Hij overhandigde de heer Hanse een album met veel foto's en beschrijv.ngen van het werk in de vereniging. .Ouder worden is nu eenmaal iets. waar je niets tegen kunt doen', zei de lieer Hanse in zijn dankwoord. In die 37 jaar is er van alles gebeurd, oorlog, wa- tersnood enzovoorl. Daartegenover stond ook de constante groei van de CAV, zo maakte hij dui delijk. jOver het geheel gezien kan ik tevreden zijn'. Uitvoerig bracht de heer Hanse toen dank aan de leden, bestuursleden, me dewerkers, relaties en allen, die maar I iets met de CAV te maken hebben ge had. Ook dankte hij de sprekers voor hun goede woorden en geschenken. Na het officiële gedeelte was er in liet Huis van Nassau nag een druk-bezochle, genaimeerde receptie. Na bijna honderd jaar Verkeerslichten Keersluisbrug VLISSINGEN Bij de Keersluisbrug in Vlissingen zal een verkeerslichtin stallatie worden geplaatst, waarvoor b en w met nog 'enige andere voorzie ningen) 1 101.500.- van de raad vra gen. De installatie komt op het kruis punt ten westen van de brug en kost 85.000.-. De aanpassing van de ver lichting vraagt 10 000.- en de aanpas sing van de bewegwijzering nog eens 5000.-. AJs de reconstructie van de verlichting in de Paul Krugerstraat gereed is kun nen de vrijkomende lichtmasten worden geplaatst in de Irislaan. De plaatsings kosten van de 28 stuks zal 15000.- ver gen. wat b en w eveneens aan de raad vragen. Bejaarde man (75) gewond bij botsing met auto te Hulst HULST Het te ruim nemen van een bocht bracht vrijdagavond de bejaar de bromfietser C. dé R. uit Hulst (75; jaar) in het ziekenhuis. Hij werd met een vrij emstigre hoofwond in het Sint- Luduianaziekenhuis te Hulst opgenomen. De R. wilde met zi;n bromfiets vanaf de Zandstraat de Begijnenpoort inrij den. Hij nam de bocht veel te ru:m en reed tegen de uiterst rechts rijdende a-uto, bestuurd door A. D. uit Hiuost, die op dat moment juist uit de poort kwam. VLTSSTNGEN .Zevihel de vereni ging tot bevordering der Zeeuwse vis- senjbelangen, houdt zaterdag 5 juli aan staande haar jaarvergadering. Dat ge beurt ditmaal in het verenigingsgebouw .De Ame' te Arnemuiden. De vergade ring begint om 10 uur. Na afloop is er een officiële ontvangst In het raadhuis. Leerlingen bezetten het gebouw 'S-HEER-ABTSKERKE Na bijna honderd jaar heeft 's-Heer-Abtskerke een nieuw schoolgebouw. Vrijdagmiddag hebben de 31 leerlingen van «le twee mans-school het nieuwe gebouw bezet. Een reden tot vreugde voor het school hoofd de heer P. Deurlo. die enige ja ren eeleden de burgemeester jhr mr L P. Quarles van Ufford gewezen heeft op de slechte staat van het bijna 100 jaar oude. schoolgebouw, een rede tot vreugde ook voor onderwijzeres, me vrouw Spaan-Schouten. Voordat de fleurige stoet kinderen dc school, die de naam .De Poel' heeft gekregen, in bezit nam. en er een aan tal rood-wit-blauwe vlaggetjes plantte, hield burgemeester jhr mr L. P. Quar les van ufford een inleidende toespraak in gebouw .Irene'. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om zijn ergernis uit te spreken over zekere .gebouwen' in Amsterdam en stelde daartegenover de .scholieren die iets verstandigs te zeg gen hebben, en waar men verstandig aar doet naar te luisteren. Men hoort tegen woordig zoveel over inspraak en derge lijke en tenslotte gaat het in het onder wijs om de kinderen; daarom lijkt het zinvol de school te openen door de be zetting van het gebouw door de leer lingen zelf', aldus ae spreker. De heer Quarles van Uff«>rd gaf eer kort historisch overzicht van het tot standkomen van het nieuwe schoolge bouw. De Hongaarse architect ir Slip- kovïts ging bij het ontwerp uit van de vraag hoe het kind een ruimte beleeft, en wat een lcind functioneel vindt. ,Dat uitgangspunt is onder andere terug te vinden in materiaalkeuze en de vorm geving', aldus de burgemeester. In het gebouw, waarvoor mevrouw Van Aart- sen de eerste steen legde, is het func tionele element niet het speelse ele ment gecombineerd. Op de foto: de schoolkinderen van 's-Heer-Abtskerke op weg naar hun nieuwe school, die vrijdag in gebruik is gestéld. (Foto PZC) Een groot deel van de ruimte wordt in beslag genomen door een lokaal, waarin de leerlingen creatief bezig kun nen zijn. Verder zijn er Lwee klasloka len. beide met een vloeroppervlak van 60 m2. Als het weer het toelaat, kun nen de kinderen ook buiten les krij gen op twee naast de klaslokalen gele gen tegelplateaus. Het srebouw heeft een ruime hal, de nodige bengru mte en een directie-kamertje. Er omheen is een royaaii sportveld waar de gymnastiek lessen kunnen worden gegeven. Na de bezichtig!me van het nieuwe ge bouw bestond gelegenheid tot felicita tie. Spreke'-s waren de lieren J. Ge- lijois, rijksinspecteur van het lager on derwijs in Zeeland, ds A. W. Krij ger. hervormd predikant, architect Stip- kovits. en de heer P. Deurloo. hoofd van de nieuwe school, 's Avonds kon de bevolking het gebouw bekijken. Examens aan de rijksopleiding voor onderwijzers MIDDELBURG Bij het aan de rijks- opleidingsschool voor onderwijzers te Middelburg gehouden examen 2e leer- kring slaagden de heren: H. J ran Koe- veringe. Hansweert: P. Z. Penne. Axel; R. Straling, Goes; P. C. Vreeke, Dom burg H. A. M. de Greef, Oostburg; G. H. v. d- Hoven, Goes; I. Joziasse. Vlissingen; S. W. A. Kelder. Vlissingen; R. J. de Koning. Axel; C. P. Polder man. Goes; R. van Raalten, Terneuzen; H. R. van Riet, Goes: R. Willemsen, Biervliet; J. C.Keukelaar. Klostinge F. Passënier, Domburg; L. K Schipper, Scherpen'.sse; L. A. Vermeulen, Veere. Eén kandidaat kreeg een herexamen Het totaal aantal kandidaten bedroeg! 56. van wie er 55 slaagden en 1 een herexamen kreeg. Het examen is hiermede beëindigd. I Een laser strain seismometer is een toe stel dat de relatieve bodemverplaatsing meet, die door seismische of andere be wegingen wordt veroorzaakt. Deze me tingen berusten op enkele eigenschappen van de laser-straal. De heer Van Veen heeft een dergelijk apparaat geconstru eerd in een zinkmijn te Ogdensburg in New Yersey (VS). De heer Van Veen begon in 1955 met de studie in de wiskunde en de na tuurwetenschappen aan de Utrechtse universiteit, waar htt in 1962 het doctoraal examen deed. Na zijn diensttijd werd hij benoemd tot we tenschappelijk medewerker bij het Vening Meinesz laboratorium voor geofysica en geochemie te Utrecht. Van augustus 1964 tot december 1966 was hij met buitengewoon verlof werk zaam bij het Lamont Geological Observa tory te Palisades N.Y. in de Verenigde Staten. In dez periode heeft hij het on derzoekwerk voor zijn proefschrift ver richt. Professor dr H. G. van Bueren, gewoon hoogleraar in algemene geofy sica. was promotor bij de promotie. Pro fessor dr H. G. van Bueren was de co- promotor. In zijn proefschrift heeft de heer Van Veen enkele uitspraken gedaan, «lie be trekking hebben op Zeeland. Een van zijn stellingen is bijvoorbeeld: ,Hct open water biedt gunstige mogelijkheden voor de afvopr van afvalwater. Gezien de ge ringe uitwisseling tussen het continen tale kustwater en de overige watermas sa's van de Noordzee, getuigt liet aldus! propageren van een rïoolfnnctie voor «1e1 Westerschei de van weinig begrip van «Ie gevaren, die hieraan verhonden zijn'. Een andere stelling: .Het dorp Borsselo zou zo snel mogelijk tot beschermd dorpsgezicht verklaard moeten worden'. Contactcentri im tegen tweede gvmr)3S>um oo Walcheren DEN HAAG (ANP) De Stichting Contactcentrum Bevordering Openhaar Ondenvljs is tegen «1e stichting van oen tweede gymnasium op Walcheren. Het centrum, waarin samenwerken de orga nisaties van ouders, onderwijzers en le raren en belangstellenden betrokken bij het openhaar onderwijs ven kleuter school tot universiteit, heeft bezwaren tegen het besluit van de minister «ot subsidiëring van «1e gymnasiale afde ling rail christelijke scholengemeen schap in Middelburg. .Tn Middelburg bestaat het stedelijk gymnasium, dat in de behoefte aan gymnasiaal onderwijs voorziet', aldus het centrum. ,Het lëerlingental was in 1969 135. Komt de gymnasiale afdeling van de christelijke scholengemeenschap er bit. dan vrees+ men. dat een van bei de of beide moeten worden opgeheven Onder deze omstandigheden verdient de openbare school, die tevens vluehtlieu- velschool is de voorkeur', aldus het contactcentrum. Eerste rorle bessen KAPELLE De tuinder G. Eversdijk uit Kapelle voerde vrijdag op de fruit veiling in deze plaats de eerste rode bes sen aan. Ze werden gekocht„yoor 1,18 tot 1,33 per 'doos van 200 gram, De heer Eversdijk heeft zijn bessen in 'n kas waarin ook aardbeien en frambozen staan. Het duurt nog wel twee Weken voor er sprake zal zijn van een aanbod van be tekenis van rode bessen van de volle grond. MIDDELBURG Burgemeester mr J. Drijber is cre-lid van .The Pleasant Hill! Higlischool Concert Band' geworden. Hij deelt die eer met de gouverneur van de staat Illinois, die. vrijdag precies een maand geleden dezelfde onderscheiding kreeg. Dirigent Gustav J. Rieckhoff van de Pleasant Hill Band «leekle (lit onder, applaus aan Middelburgs burgervader! mee tijdens de ontvangst gisterenmid dag op het sta«lhuis van (lit Ameri kaanse school-harnionieorkest, dat van daag een bezoek aan Zeeland brengt. Het gezelschap inclusief begeleiders wel 100 personen sterk was ruim een uur op het tijdschema achter toen het even kwa.rt over vijf in drie bussen bij het Middelburgse stadhuis arriveerde. De ongeveer 80 jongens en meisjes, leerlingen van middelbare scho len in het Amerikaanse plaatsje Plea sant Hill en omgeving zagen er nogal vakantie-achtig uit. Uniformen en in strumenten bleven ingepakt tot van daag. Burgemeester Drijber noodde de leven dige" groep na de begroeting uit in de burgerzaal van zijn stadhuis te komen, waar hij de jongelui en hun begelei ders toesprak. .De naam .Pleasant Hill' doet al erg plezierig aan', zei de bur gemeester. ,En wij vinden het niet al leen plezierig dat u hier zomaar als band muziek" komt maken. Wij hebben daarbij ook bewondering voor de USA. En zelfs de meest sceptische Europe aan zal toegeven dat wijlen president Eisenhower. eens generaal Eisenho wer. de bevrijder de man was dif ralken en mensen tot elkaar kon bren gen. In dit kader vindt ook uw reis plaats'. De heer Drijber vertelde zijn gasten verder dat Zeeland 'n muziekminnende provincie is. Hij wees op de orkesten in zijn stad: de brassband Onda en het Zeeuws-Jeugdorkest en hoopte, dat vele jongeren het concert van de Pleasant Hill Band zouden bezoeken. Na iets over dé geschiedenis van het stadhuis te hebben verteld wenste hij de jeugdige Amerikanen een prettige reis door Eu ropa toe. .waarbij ik blij ben dat u uw toer n Middelburg bent begonnen'. .Bandmaster' Gustav Rieckhoff kreeg daarna het woord om de bur gemeester te bedanken en hem het Ulo. examens Goes Na de vrijdag te Goes gehouden ulo examens slaagden voor het diploma B: de heren; J. v. Soelen. Goes; N. A. v. Stee. Heinkenszand; J. J. Vermue, Nis- se; C. v. d. Berg, Sint-Philipsland; J. J. v. Maldegem, Kortgene; J. J. Scheele, Hoek; M, v. Deutekom. Goes: D. W. Jebbink, Kruiningcn, A. J. v. Liere, Ka pelle. voor het diploma A; de dames: D. A. C. Stevens, 's-Heerenhock; J. J. Sturm, Kloetinge; H. G. IJzerman, Vlissingen: J. M. Eversdijk, Kapelle; A. v. d. Berg, Wolphaartsdijk: M. J. Schrijver, Goes; E. v. d. Sluis, Goes; A. D. Bakker, Oos- terland; «J. P. Boeije, Biervliet: C. J. Gerreman, Terneuzen; "K. I. Gerrits, Axel: A. Heij, Terneuzen; G. T. Huïjs- sen, Terneuzen; aM. Tieleman, Terneu zen: *"D. H. v. d. Vliet, Terneuzen; *J. C. Boot, Burgh; ;sF. W. de Waal, Erui- nisse; W. J. de Jager. Zierikzee: T. P. Jumelet. Zierikzee: "M. B. de Ruijter, Kruinlngen; »W. L. Verburg. Hans- weert; *W. de Weerdt, Zierikzee: "A. v. d. Zande. Burgh: -B. R. de Glopper, Haamstede: "L. Bal. Duiveland; "T. Banninga. Bruinisse. De heren- P. M. v. Beveren. 's-Graven- polder; C. J. P- v. Wel. Goes; W. J. Minnaard. 's-Heer-Abtskerke; H. J. Raad, Goes; C. P. Ruissen, Kapelle; *C. W. de Smidt, Terneuzen; *H. P. v. d. Peijl. Terneuzen; *M. E. A. Hamelink, Terneuzen: J. E. Miertens, Terneuzen; P. J. den Haan. Brouwershaven; A .M. Steketee. Yerseke; *H. T. Landegent, IVesterschouwen. De kandidaten met een voor de naam behaalden tevens het middenstandsdi- oloma. Er werden 6 kandidaten afgewezen. EXAMEN Mej. E. Nuis uit Vlissingen is donder dag geslaagd voor het ulo-examen. In de vrijdag gepubliceerde namenlijst van geslaagden werd zij per ongeluk niet vermeld. Aan de eltr. opleidingsschool van kleu terleidsters ,De Voorpost' te Rotterdam, slaagde voor het examen kleuterleid ster met de akte christelijk kleuteron derwijs feko) mejuffrouw Ellie Stout- jesdijk Jasp.d. uit Oosterland. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht isj geslaagd voor kandidaat I tandheelkun de. de heer C. J. Dekker te Goes. Geslaagd voor het diploma A: De dames: L. S. Luteijn, Middelburg: J. Machielse. Ritthem; A. H. Flissebaal- je, Middelburg: D. Jansen, Oostburg; A. M. Carrière. Middelburg: P. J. Ba- rentisen, Ritthem: P. Karman, Colijns- plaat; A. P Stroo, Oost- en West- Souburg; N. J. Stroo, Koudekerke: B. Verheij. Vlissingen; A. M. Wolf, Vlissingen; F. J. Kloeg. Oost- en West-Souburg; W. M. Sinke, Oost- Souburg; M. A. Stroo, Oost-Souburg. De heren: H. Jacobse, Oost- en West- Souburg; C. M. van Belzen, Middelburg; C. van der Velde. Breskens; J. F. J. Bults, Middelburg: B. van Aken, Mid delburg: J. M. J. Schuitema. Vlissingen: M. Spijkerboer, Vlissingen: J. van Doorn, Krabbendijke; J. F. Sturm, Vlis singen; P. C. van den Bulck, Vlissin gen. tevens middenstand. Afgewezen 7 kandidaten. Geslaagd voor het diploma 1»; De dames: M. de Visser, Meliskerke; J. Matthijsse. Meliskerke; S. Hiemstra, Vlissingen; H. Jansen, Oost- en West- Souburg. De heren: J. Melse, Vrouwenpolder; J. I. Moggré. Middelburg; C. J. Laurens, Vlissingen; J. J. Steketee, Oost-Sou burg; M. Provoost, Aagtekerke; J. Rie- mens, Grijpskerke; J. F. V. A. v. Beu- sekom, Vlissingen. MIDDELBURG Aan de opleidings school voor liet christelijk kleuteronder wijs te Middelburg, slaagden voor het leidsterexamen (A-akte kleuterleidster) de volgende dames: E, Hamelink en L. D. Overdulve te Axel; J. C. Bliek te Biervliet: H. C. Pruiksma te Breda: J. Slager Le Brouwershaven; A. E. den Boer te Duivendljke; M. Baaijens, C. R. M. Huige en S. M. de Witte te Goes; J. Elzinga te Grijpskerke; H. B. Ellenkamp te Harderwijk; M. M. de Jong te Hein kenszand; J'. M. van Willegen te Kapel le; M. C. den Engelse te Klundert; J. E. Gideonse, F. M. van Laar, A. Lampert, P. Segeler en M. S. Verstraten te Nw- en Sint-Joosland; M. C. G. Brouwer en N. M. de Valk te Nieuwerkerk; M. Arendse, M. M. Francoys, E. Mesman, C. S. Suurmond, V. P. Traas, L. L. W. van de Vrede en W. M. J. van Zweeden te Oost- cn West-Souburg; A. P. E. poolse en A. Jobse te Oostkapelle; ere-lidmaatschap aan te bieden. Ook de toer-coördinator. dr Lyle Haydn, dankte het Middelburgse gemeente bestuur voor de ontvangst. Na een koele dronk en bezichtiging van het stadhuis wandelde het gezel schap via de Abdij naar de concertzaal aan de Singelstraat, waar een brood maaltijd werd genuttigd en omstreeks half acht de pleegouders hun pupillen kwamen afhalen. Concert Vanavond half aclit zal de Pleasant Hill Band concerteren in dc eoncert- gen gehoorzaal. Dirigent Rieckhoff zal zwaardere werken. Nedat de 80 muzikantjes vanmorgen e« aantal boerderijen en de fabriek van Hercules zullen hebben bezocht (ze ko men zelf uit een landbouwstreek) zal er 's middags nog duchtig worden gere peteerd in "het repetitielokaal van d» :rastvrouwe', brassband Onda aan de Herengracht. Zondagmorgen vroeg ver- trekt de band naar Denemarken. Op de foto: de jonge Amerikaanse mu zikanten hier nog in vakantietenue tijdens de toespraak van de buree- meester. (Foto: PZC). Nu directeur machinefabriek Breda' Eerste cao voor Hoechst Vlissingen VLISSINGEN Hoechst Vlissingen NV heeft vrijdag de eerste cao voor het uitvoerend personeel van de pro- duktie- en technische dienst afgeslo ten. Dat gebeurde in aanwezigheid van burgemeester drs D. Roemers van Vlis- 'oigen en een aantal functionarissen ii a rbeidsvoorziening en arbeidsinspec tie, De cao is ingegaan per 1 juni jongstleden en heeft een looptijd van 11 maanden. VLISSINGEN Ir J. Bout, sinds 1 juni 1963 directeur van de NV Machinefabriek ,Berda', voorheen Backer en Rueb te Breda, wordt niet ingang van 1 juli dit jaar di recteur van de NV Kon. Mij. De Schelde in Vlissingen. Hij komt in de plaats van de lieer -J. W. A- Langenberg, die zich voortaan ge heel zal wijden aan de Rijn-Schcl- degroep, waarvan zowel De Schel de als de machinefabriek .Breda' deel uitmaken. Di» Kon. My ,De Schelde' verliest eind «lil jaar haar voorzitter van de direc tie, de heer J. \V. Hupkes, die onlangs in de aandeelhoudersvergadering van Rijn-Schelde heeft meegedeeld, «lat hi! eind dit jaar zal aftreden als di recteur van «le KMS. De nieuwe directeur ir Bout van de KMS is 52 jaar. Hij begon in 1937 als mts'er zijn carrière bij Werkspoor in Amsterdam. In 1939 werd zijn stand plaats tijdens de mobilisatie Delft, waar' hij tegelijk met een ingenieursstudie be gon. Tot mei 1940 bleef hij in Delft. Daarna keerde hij terug naar Werkspoor als constructeur. Tot 1942. toen de th van Delft sloot, volgde hij daar een in genieursopleiding. In 1942 werd de heer Bout benoemd bij de NV H. K. Jonker en Zoon te Amster dam als algemeen bedrijfsleider .In 1945 trad hij in dienst bij de NDSM in Am sterdam. waar hij tot 1948 hoofd van de ketelmaker was. In dat jaar ook behaal de hij het ingenieursdiploma in Delft Zuid-Afrika De heer Bout werd in hetzelfde Jaar technisch directeur van een nieuwe on derneming, opgericht door de VI aar- dingse scheepswerf-, machinefabriek ea constructiewerkplaats A. de Jong NV. De nieuwe onderneming had tot doel in Kaapstad een nieuw bedrijf te stichten. Ir Bout had de voorbereidende werk zaamheden. Eind 1949 ging hij definitief naar Kaapstad om de leiding van het nieuwe bedrijf op zich te nemen. Dat bleef zo tot 1954 toen het inmiddels tot 450 medewerkers uitgegroeide Kaap- stadse bedrijf werd overgenomen door de Engelse firma John Thompson Limited. Iln 1960 werd ir Bout .managing direc- I tor' van een 1000 man personeel tellende [zware apparatenfabriek van Thompson in Wolverhampton. [Op 1 juni 1963 trad hij In dienst bij de machinefabriek .Breda' Na de fusie van .Breda' met de Rijn- Schelde in 1968 werd ir Bout tevens lid van de raad van bestuur van Rijn-Schel de In Breda zelf is hij onder andere voorzitter van de Bredase fabrikanten kring Breda's industrieel contact, voot- zltter van de FME regio Breda. Hij heeft, enige bestuurs- en adviesfuncties studiecommissie betaald voetbal In Bre- E. M. van Mansfeld te Roosendaal; A. Y. van de Waal te Schoondijke; H. N. Kamp en E. A. Oostdijk te Terneuzen; J. Roggeband te Tholen; M. A. H. M. Baidemann, M. Huijsman. P. P. C. de Kuijper, L. C. de Looff. J. W. Louwerse, H. M. Pieterse. W. W. Prins, M. W. Ven- tevogel en G. J. Weeland te Vlissingen; M. J. Caan en J. M. Dieleman en M. M. Luikenaar te Wolphaartsdijk; M. I. de Rooij en A. Nijssen te Yerseke; M. J. van Hove te Zierikzee en J. S. den Hol lander te Zoutelande. 2 kandidaten konden lot een herexa men worden toegelaten, terwijl 1 kan didate zich tijdens het examen heeft te ruggetrokken. Er behoefde niemand te worden afgewezen. Voor het examen Aantekening K (Nut- jtige Handwerken) slaagden aan de chr. kweekschool voor Zeeland de dames: M. L. S. Bosselaar te EllewoutsdijkF. J. Ceulemans te Goes; A. C. Geelhoed, C. J. C. Lawalata, L. Slager en A. C. Goeman Le Middelburg; J. G. Grooleinaal te Ber gen op Zoom; J. C. van de Guchte te Kapelle; O. D. Hogenhout te Vlaardin- £en; L. J. Versteeg te Goes en N. L. de igny te Terneuzen. Voor het Staatsexamen Nuttige Hand werken (Akte K) slaagden de volgende dames: Y. M. A. Richard te Oostkapelle; P. de Visser. A. Riemens, A. Alewijnse, I. M. M. van der Linden en P. A. Simon- se te Middelburg; D. L. Overdulve te Axel; M. van der Maale te 's-Heer- Arendskerke: C. M. van Wuyckhuyse en A. L. Scherpenisse te Goes; D. M. van Klinken, W. M. Hamelink te Oost- en West-Souburg; N. A. van Liere te Vlis singen; M. C. de Kam te Oostkapelle; M. Kwekkeboom te Nieuw- en St-Joos- land, C. W. Zuijdweg te Yerseke en T. M. de Jeu te Maasland (Z.-H.): E. H. J. Kamp te Terneuzen en A. G. Maartense te Kruiningen. Voor de handwerkexa- mens moesten 3 kandidaten worden af gewezen. Algemene kennisgeving Heden is door een nood lottig ongeval uit ons midden weggenomen, onze lieve, zorgzame man en papa op de leeftijd jaar. 5. Thiele- Bruinooge De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 17 juni des na middags 14.10 uur, op de algemene begraaf plaats. Vertrek Presi dent Rooseveltlaan 682 om 14.00 uur. Liever geen bezoek. Het college van collectanten der hervormde ge meente Vlissingen, geeft met groot leedwezen het plotseling overlijden te kennen van de heer C. DEN BOEF Namens het college, A. Prince, voorzitter. L. P. de Vlieger, secretaris. Vlissingen, 12 juni 1969. Heden overleed door een noodlottig ongeval onze neef HANS THIELE op de jeugdige leeftijd van 24 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons blijven voort leven. Vlissingen, 13 juni 1969 Plaats uw familieberichten in de P.Z.C. Heden nam de Heere tot Zich. na een di'oevig on geval, mijn lieve man en onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader TRIEST KRIJN DE JONGE op de leeftijd van 55 jaar. Zwaar valt ons dit verlies. Zierikzee: Middelburg: St-Philipsland: Amsterdam: Middelharnis: Middelburg: Zierikzee: J. de Jonge-van As T. de Jonge en verloofde W. de Jonge A. de Jonge-Legemaale M. Oosse-de Jonge F. C. Oosse K. Keizer-de .Jonge J. Keizer J. J. W. de Jonge S. de Jong-Kcmpeneers C. Dekker-de Jonge R. Dekker L. de Jonge R. de Jonge-van Duren J. van Oord-de Jonge A. van Oord P. de Jonge en verloofde J. Stoutjesd(]k-de Jonge W. Stoutjesdijlc H. de Jonge En kleinkinderen Zierikzee. 12 juni 1969 Oude Haven, Woonark Johanna De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 17 juni, op de algemene begraafplaats te Zierikzee. om 14.30 uur. voorafgegaan door een rouwdiens: in een der zalen van de chr. gerf. kerk, Zevengetij straat, aanvang 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren ln bovengenoemd ge bouw, na afloop van de begrafenis van 15.30 tol 16.30 uur. Geen bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4