Gevangenisstraf onbetaalbaar Veranderingen in Axel-Noord Automobilist negeerde acht keer snelheidsbeperkingen Omer, de klap en tranen riber DAF55 snel, ruim, comfortabel PONTIAC II RAADSMAN: ,HET LOOPT HEUS NOG NIET DE SPUIGATEN UIT...' Uitschieter: 130 in plaats van 80 ±ii_LLLLAiiJI POLITIERECHTER MIDDELBURG Iedere dronken bestuurder moet week cel in B en w Goes willen slagers steunen met 30.000 gulden blije gezichten, PONTIAC TIJD 't wordt tijd, dat u er óók een draagt OOSTELIJKE RANDWEG OM B. OP ZOOM ZATERDAG 14 JUNI 1965 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MIDDELBURG. ,Ik geloof dat ij niets anders doet dan te hard rijden'. Deze conclusie trok offi cier van justitie, mr C. W. Mouton ui de justitiële documentatie van N. uit Biezelinge. Op het Mid delburgs kantongerecht moest N. rich dezer dagen verantwoorden voor te hard rijden. Op 25 april reed hij op rijksweg 58 met een snelheid van 130 km. En dat is nog altijd iets meer dan de geoorloofde tachtig km. Het kwam N. zelf wat onwaarschijnlijk voor.Je kunt niet rijksweg 58 met die snelheden rijden, zeker niet op vrijdagmid- om vijf uur', zo luidde het ex cuus van N. ter zitting. Waarnemend kantonrechter mr F. C. van Deinse had er 7.0 zijn eigen me ning over. Uit de documentatie over X's gedrag op de weg las hij, dat de- k automobilist wel enige moeite heeft met de snelheidsbeperkingen. Acht keer londigde hij ertegen. ,Maar die acht keer zijn verspreid over acht jaar, zo voerde N. ter verontschuldiging aan. Hij meende dat het N. maar eens goed moest worden ingeprent. De geldboe tes had de automobilist in het verle den steeds van de belasting kunnen aftrekken. Nu was de tijd gekomen dat hij het maar eens goed moest voe len. Bn de officier voegde de daad bij het woord. Hij vorderde naast een geld boete van 150 zes maanden voorwaar delijke ontzegging van de rijbevoegd heid met een proeftijd van twee jaar met als extra waarschuwing dat de eerst volgende keer zou leiden tot een onherroepelijke onvoorwaardelijke ont zegging. Voor de officier van justitie was het een aantal om even nader bij stil te (taan. Raadsman mr F. K. Adriaanse wees op de lange termijn waarbinnen de overtredingen waren gebeurd. Hij meende dat men deze overtredingen moest zien tegen de achtergrond van de vele kilometers die zijn cliënt per jaar maakt. En dan loopt het echt niet de spuigaten uit, zo con cludeerde de raadsman. Daarom achtte hij de eis van de officier ook veel te zwaar. Zo'a snelheidsovertreding kan iedereen makomen. De raadsman trok een ver- tüjking met een eerder op het kan- imerecht behandelde zaak waarbij een ismobilist wegens meermalen over reden van de maximumsnelheid L«n een geldboete had gekregen, «arvan dan nog een gedeelte voor waardelijk. Volgens de officier lag toen rater de snelheid aanzienlijk minder iwg, evenals het aantal overschrijdin- p van de maximumsnelheid. De kan- trarechter wilde voor deze keer afzien tan een voorwaardelijke ontzegging van ds rijbevoegdheid. Hij verhoogde wel de tetöboete van 150 tot 200. Tevens Set hij de automobilist weten dat er de volgende keer zeker een ontzegging ran de rijbevoegdheid zal volgen, .Er zal geen volgende keer zijn', be loofde de man. Daar moesten zowel de officier als de kantonrechter even om grinniken. Er klopte niet veel van de wagen, raarin H. J. J. K. uit Vlissingen zicli op de weg begaf. Dat kon wel worden ifgcleid uit <ïe woorden van de kan tonrechter die de ,auto' betitelde met ,een soort kadaver' en voorts sprak lüj over een .rijdende doodkist'. Kortom, kantonrechter vond het maar schan- dalig 0111 niet zo'n voertuig op de weg Ie komen. Verdachte erkende dat het een miskoop,je vvns en dat hij was gaan Adverteren. Hij zette erbij: ,voor knut selaars'. Hij had er beter bij kunnen ratten: voor mensen, die levensmoe 'ijn. Want; er waren meer ondeugde lijke dan deugdelijke dingen te noemen, öjüform de eis werd in deze zaak een geldboete opgelegd van 285. Daarnaast werd de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden ontzegd. Dit keer nog voorwaardelijk zo stelde de kanton rechter. J. S. uit Middelburg was verantwoor delijk voor het uitlenen van een auto die niet zo best in staat van onderhoud verkeerde. S. beriep er zich op dat de auto zonder zijn toestemming was uit besteed. Hij erkende dat het hier ging om een sloopauto die niet meer in het verkeer thuishoorde. De officier stelde S. toch aansprakelijk. Hij eiste een geldboete van 250. De kantonrechter bracht de gevorderde straf terug tot 210. M. van H. uit Middelburg die in strijd handelde met de bepalingen van de arbeidswet kreeg ƒ15 boete op gelegd. De Middelburger K. M. H., die zijn auto verkeerd parkeerde, kreeg een geldboe te van 10. Het veroorzaken van een j aanrijding bracht J. de G. uit Goes voor het hekje. Omdat hij zelf enig letsel had opgelopen en verder was vast ko men te slaan dat de schade zal worden geregeld, verklaarde de officier hem schuldig zonder toepassing van straf. En daar had De G. niets op tegen. De kantonrechter vonniste conform de eis. J. de L. veroorzaakte in zijn woon- e'aats Vlissingen ook een aanrijding, at kostte hem een boete van 25. t ADVERTENTIE) KOELKASTEN DIEPVRIEZERS WASAUTOMATEN AFWASMACHINES LIEBHERR NEDERLAf 4DN.V 020 94C207 AMSTERDAM MIDDELBURG Drie weken ge vangenisstraf kun je niet betalen, zo kreeg de Vlissinger P. de B. donderdag van de Middelburgse politierechter mr P. van Empel te horen. ,Dat zou bijzonder duur worden', lichtte de rechter de Vlis singer in. De B. moest voor het hekje verschijnen, omdat hij op 2 maart op de Nieuwe Vlissïngse- weg te Middelburg onder invloed van sterke drank in een pas ge kochte auto had gereden. Hij bot ste daarbij tegen een verkeerszuil aan, maar reed zonder zich be kend te maken door. Omdat De B. ook zonder rijbewijs en zonder ver zekerd te zjjn in de auto geklom men was, moet hij zich daarvoor nog verantwoorden voor de kan tonrechter. Toen de officier van justitie, mr J. L. Andreae, drie weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf en 1,5 jaar ontzegging van dé rijbevoegdheid had geëist pro beerde de Vlissinger de celstraf af te kopen, zonder resultaat evenwel. Het vonnis werd: 2 weken gevangenisstraf, waarvan 1 week voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, alsmede 1 jaar niet achter het stuur van auto, motor, of brommer. .Dus er blijft nog één week gevan genisstraf onvoorwaardelijk over', liet mr Van Empel weten. De B. probeerde het nog eens: ,Kan ik die dan niet betalen?'. Mr Van Empel: ,Die kunt u niet be talen. Ieder, die dronken achter het stuur heeft gereden moet een week Zitten'. WACHTER De B. was niet de enige op deze zit ting, die terecht moest staan wegens het rijden onder invloed. De Vlissinger M. kreeg het zo te kwaad, toen hij op zijn winkelende echtgenote wachtte en toen hoorde, dat ze vlees meegeno men had zonder te betalen, dat hij li- nea-recta naar de kroeg reed. Toen hij een paar uur later weer in de auto, stapte, werd hij aangehouden. Hoewel mevr. M. verzekerde niet met opzet het vlees meegenomen te hebben, werd zij conform veroordeeld tot een boete van 50. Tegen haar man eiste de officier bij hoge uitzondering daarbij meegaand met het psychiatrisch rapport 2 weken voorwaardelijke fevangeniisstraf met een proeftijd van jaar en 1 jaar ontzegging. Mr Van Empel nam die eis echter niet over: hij veroordeelde verdachte tot 12 da gen gevangenisstraf, waarvan 7 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, en 1 jaar ontzegging, met aftrek. Voor eenzelfde feit, gepleegd op de bromfiets, werd F. P. uit Nieuwland conform veroordeeld tot 1 week voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar, een boete van 100 en 2 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De Vlissinger G. H. die ook onder invloed op de brom mer reed kreeg daarvoor conform een gevangenisstraf van 3 dagen voor waardelijk, proeftijd 2 jaar, en een boete van 60 opgelegd. S. de P. uit Valkenisse hij reed onder invloed in zijn auto werd veroordeeld tot 2 we ken gevangenisstraf, waarvan 1 voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar. alsmede 2 jaar ontzegging, waarvan ook 1 jaar voorwaardelijk met dezelfde proeftijd. J. L. uit Den Bosch der invloed in auto te Vlissingen kreeg 1 week gevangenisstraf en 9 maanden ontzegging opgelegd. De offi cier had de ontzegging op 1 iaar ge steld willen zien. De Oostburgse chauffeur H. G.. die in Schoondijke zijn vrachtauto oitder invloed van sterke drank bestuurd had, werd veroordeeld tot 1 week gevangenis straf en 9 maanden ontzegging met af trek, waarvan 4 voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De eis was 1 jaar ontzegging. Tot eenzelfde straf voor een zelfde feit werd J. de K. uit Groede conform veroordeeld, terwijl de Rotter dammer O. V. het rijden onder invloed in Vlissingen moest bezuren met 1 week gevangenisstraf en 9 maanden ontzegging, waarvan 3 maanden waardeelijk r c met 2 .jaar proeftijd. SCHADE f 2500,- Na een ruzie met zijn ex-geliefde had de Rotterdammer G. S. ingebroken in haar woning, waarbij hij van alles bij elkaar pakte en meenam en vervolgens in een vlaag van woede nog eens ver schillende zaken, waaronder een tv-toe- stel, kapoitsloeg en -schopte. ,Na een ca fébezoek is het uit de hand gelopen, ver klaarde S. Conform werd hij veroordeeld tot weiten voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van 2 jaar en een boete van 200. Bovendien bleek uit de stukken, dat de bena deelde dame een schadevergoeding eist van rond 2500 gulden Voor het spel van een bijzonder kost bare duif uit het hok van J. moet A. H. uit Philippine een (eis 100) betalen. VOOR ALLE INLICHTINGEN, AUTORI.JLES F.N GRATIS PROEFRIT MIDDELBURG Het valt niet mee voor een kleine jongen als je uit Sluis naar Middelburg moet komen om daar in een statig ge bouw tegenover deftige mannen in zwarte toga's te moeten vertel len wat er allemaal met je is ge beurd. Dat ondervond donderdag morgen de 11-jarige Omer. die be schroomd met zijn papa de zit tingszaal van de politierechter in het Middelburgse rechtbankge bouw was binnengestapt. Toen Omer bij mr P. van Empel. de politierechter, werd geroepen moest hij snel een paar tranen wegpinken bij de herinnering aan <le klap, die hij op 2(1 februari gekregen bad van de vader van één zijner klasgenoten. Bovendien zat die vader, L. uit Sluis, ook in de zaal, hetgeen de huilbui van Onier nog verergerde. Maar mr Van Empel bracht <Je 11-jarige Sluise jongen al spoe dig op z'n gemak door uitgebreid te vragen waar hij nu wel pre cies woonde en waarom hij die klap dan wel gekregen had. Even later vertelde de jongen in sappig Zeeuws-Vlaams, waarbij de poli tierechter de kans greep om in het zelfde dialect mee te babbe len de toedracht. Hij had na een vechtpartij met de jonge L. diens vertoornde vader achter zich aan gekregen ha.d om daarbij 'n klap te incasseren. Op de Markt gebeurde dat. Zelfs door de over redende vraag van L.'s raadsman, mr W. Ie Main .Je bent zeker gevallen, nietwaar?' liet Omer zich niet van de wijs brengen. .Neen, ik heb een klap gehad'. Vader L. nam het -niet meer, dat zijn zoon steeds maar het doelwit was van zijn klasgenootjes. Op die 20e februari was hij zelf poolshoogte gaan nemen bij de school en bij het uitgaan zag hij, dat verschillende scholieren bezig waren zijn zoon af te ran selen. Hij was er toen achteraan gegaan, ,Ma,ar geslagen heb ik niet', verzekerde hij, ,Ik heb hem alleen vermanend toegesproken'. Officier mr H. Spreij merkte ech ter op, óat versch tiende getui gen gezien hebben, dat L. de klap gal'. Mr Spreij eiste dan ook een boete van SO, die mr Van Empel in zijn vonnis con form overnam. De politierechter kon zicli wel voorstellen, dat L. driftig geworden was, maar hield hem tevens voor, dat hij zich altijd tol; de politie of de - ouders van Omer had moeten wenden. Succesvol in vele internationale rallies. Prijs f 5.895,- (incl. BTW f 6.602,40). TOENAME GOEDEREN VERVOER KANAALZONE I TERNEUZEN Het totaal aant.nl I geladen en geloste zeeschepen ln de Zeeuwsch-Vlaamse kanaalzone bedroeg in dc maanden januari tot en met mei 630 zeeschepen met een gezamenlijk' i brutoregister tonnage van 1.354.133 ton. I in dezelfde periode verleden jaar 503 zeeschepen met een tonnage van: 1.025.287 ton. Op de rede var. Terneu- zen-west-buiten-haven-Dow Chemical werden 87 zeeschepen geladen en ge-, lost (brt 685.388 ton). De kanaalha vens in Terneuzen kregen gedurende die maanden 398 schepen te verwerken,, waarvan het gezamenlijk tonnage; 481.751 ton bedroeg. Het totaal aantal geladen en geloste schepen in Sluiskil beliep 69 (141.178 ton). In Axelse Sa»-( sing 11 schepen (brt 2.8311 en Sas van Gent 65 schepen (brt 42.965 ton). Het, goederenvervoer met binnenvaartsche pen in de kanaalzone gedurende de eer ste vijf maanden van dit jaar had een totaal aan laadvermogen van 3.683.639, vervoerd in 6.022 binnenvaartschepen. Verleden jaar bedroeg dit aantal 5.208' schepen met een totaal tonnage van 3.312.065 ton. De rede Terneuzen-west- buitenhaven-Dow Chemical kregen 392. binnenvaartschepen te verwerken met een totaal laadvermogen van 403.561 ton. In de kanaalhavens van Terneuzen, werden 3.285 schepen geladen en ge lost met een gezamenlijk tonnage van1 1.774.834 ton. De rede van Sluiskil I werd aangedaan door 1.392 binnenvaart-, schepen, g ezamenlijk tonnage i 1.058.287 ton, Axelse Sassing 165 sche-j pen met een tonnage van 76.967 bon, Sas van Gent 788 schepen met een to taal laadvermogen van 369.990 ton. j GOES B en w van Goes stellen - voor 30.000 gulden te verdelen onder' de Goesc slagers. Dit bedrag is bedoeld; als schadeloosstelling v<K>r de hogere; kosten, die de slagers hebben nu ze na de sluiting van het Goese slacht huis hun vee in Middelburg of Vlis singen moeten slachten. Het geld zal worden verdeeld op basis van het aantal slachtingen, dat de be-1 trokken slagers in 196S in het Goese slachthuis hebben verricht. Bij de ver-j' deling tellen runderen en paarden voor één en varkens en kalveren voor een half. De 30.000 gulden wordt onttrok ken aan de gemeentelijke reserve voor het slachthuis. De gemeenteraad moet zich woensdag-) avond over de plannen van b en wi uitspreken. Op de agenda staat verder onder meer een voorstel van b en w om de Mr dri Mes-school uit te breiden met drie lo-| kalen. De ruimte voor die lokalen moet] gevonden worden in het gemeente-) lijk pand Stalstraat 3. BERGEN OP ZOOM. Het ziet ernaar uit dat het verkeer van het Oosten (Brabant) naar Zee land en omgekeerd na 1970 niet meer dwars door Bergen op Zoom hoeft te rijden, maar deze stad rechts c.q. links kan laten liggen. snelweg) komen, die verbinding geeft tussen de rijksweg 17 van Bergen op Zoom naar Roosendaal en de r.jksweg 58, even benoorden Korteven. Gs van Noord-Brabant stellen nu aan de staten voor om een bedrag van 825.000 uit te trekken voor de bouw van twee kunstwerken in deze nieuwe snelweg: een viaduct over de weg bij Heimolen en een onderdoorgang bij Zuidgeest. De totale kosten voor de aanleg van het provinciale gedeelte van Er moet namelijk 'oostelijk van Bergen de randweg worden geraamd op ƒ3,6 op Zoom een nieuwe randweg (auto- miljoen. Sluur ml] informal ovor DAF33, DAF44, DAF44 Slationoar. DAF55, OAF55 Coupé, DAF5S Stationcar. (Onderatropan wat u wenst.) 0 Naam: Adres: Plaats:r~ a In «nveloppc jonder postzej»! zendon Mn OAF tntwoprdnummer 20W. eindhoven. NV GARAGE VERBRUGGE DAF-DEALER Terneuzen, Oostburg Industrieweg 37 Oude Stad 21 Tel. 01150—3451 Tel. 01170—2478. AUTOBEDRIJF A. BIESBROECK Off. DAF-dealer Hulst - Telefoon 01140—2600 AUTOMOBIELBEDRIJF DE GROENE NV Anjelierenstraat 5-7, tel. 011006810, Goes Deniers voor Noord- en Zuid-Beveland AUTOMOBIELBEDRIJF VAN ERAASSEN ZOON Afd. verkoop: Pres. Roosevltlaan 760 Telefoon 01184-6679 - Vlissingen Oost-Perkweg 21-23, Middelburg Dealer voor Walcheren AXEL. Langs de noordelijke rand van Axel loopt tussen de volkstuintjes door nog steeds de rails van de door NS opgedoekte spoorlijn Clinge- Hulst-Axel. Aan die spoorlijn ligt, netjes gerangschikt in de rechter benedenhelft van de foto, één van de nieuwe woon wijken die na de tweede wereld oorlog in Axel werden gebouwd. Deze woonwijk vormt op dit moment overigens al lang niet meer de westelijke begrenzing van de bebouwde kom. Het rijtje huizen in de linkerbene denhoek van de foto vormt het .staartje' van 'de bebouwing langs de Emmastraat. Het is lang de bedoeling geweest om dit wat geïsoleerd liggende ge deelte van Axel te saneren, maar deze plannen zijn nu van de baan. Wel zal in de - verre - toekomst in deze buurt een nieuwe invalsweg uit de richting Terneuzen op het Axelse stra tenplan aansluiten. Een ingrijpende verandering staat tenslotte ook op het pro gramma voor het V-vormige stukje grond naast de spoorlijn, dat uiterst links op de foto nog net zichtbaar is. Op dit terrein staat nu het vroegere .oude mannenhuis', waarin momen teel de jeugdsoos ,pop-eye' ge vestigd is. Er zijn echter plan nen om op deze plaats bejaar denflats neer te zetten. (luchtfoto Wim Riemens)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 11