Noord-Brabant winnaar van interprovinciale sportdag Glasteeltcomplexen in gebied Kapelle deze keer: alles over de derde Zanussi van links GESCHENK 750 JAAR STAD Jeugdgalerie in Pop-eye Axel Vooruitlopend op ruilverkaveling Subsidii e DINSDAG 10 JUNI 19e VOOR ELEKTRICITEITSBEDRIJVEN ORGANISEREND PZE1 OP ZEVENDE PLAATS VLISSINGEN Noord-Brabant is winnaar geworden van de zeven tiende interprovinciale sportdag van elektriciteitsbedrijven, die za terdag in Vlissingen werd gehou den. De Brabanders kwamen daar door voor een jaar in hef bezit van de Franklin-heker, de wisselprijs van dit jaarlijkse toernooi. Het or ganiserende bedrijf, de NV PZEM, eindigde op de zevende plaats en kon alleen Friesland en Gelderland achter zich laten. De Noordbrabanders zijn overigens door het winnen van de franklin-belter da nig in verlegenheid gebracht en wel door dat 7,ij van tevoren een belofte dede die zij naderhand niet konden nakomen. Aan deze belofte werden zij 's avonds bij de prijsuitreiking herinnerd door de directeur van de NV PZEM, ir T. Bo- gerd. De Brabanders hadden namelijk speciaal voor deze sportdag een .club lied' gemaakt, waarin onder meer werd aangekondigd dat men de Franklin - heker zoi nen, men lopend naar huis zou gaan. ,Het is juist, dat men zich aan een afspraak houdt', zo meende ir Bogerd. Maar ook hij zal het de Brabantse deel nemers wel niet kwalijk hebben geno men, dat zij hun belofte niet nakwa men en 's nachts toch maar met de bus naar huis gingen. Voor de NV PZEM zelf wals dit toer nooi gezien de zevende plaats in de eindrangschikking sportief geen .top per'. Een hoogtepunt was echter wel de organisatie van dit toernooi. Die or ganisatie was af. Voor deze sportdag met een 1300 deelnemers heeft men beslag gelegd op een zeer belangrijk deel van de sportaccomodatle in Vlissingen: de beide tennisparken ,De Nolle' en .Zwa nenburg', de gemeentelijke sporthal en de sporthal van de zeevaartschool, de sintelbaan, de sportvelden en het Schel- dekwartier voor de tefeltenniswed- strijden. Voor de toeschouwers werd ieder half uur met bussen een pendel dienst onderhouden tussen de verschil lende sportzalen on sportvelden. De officiële opening van het festijn, 's morgens om kwart over negen op het hoofdveld van de Irislaan, gaf de deelnemers al een voorproef je van de wijze waarop een en an- der was georganiseerd. Aan deze openingsceremonie naar een idee van de heer H. Joziasse werkten mee het .Groot Vlissings Majoretten Peloton', de muziekvereniging .Vlijt en Volharding* uit Souburg en het tamboer- en trompetterkorps .Ex celsior" uit Goes. In de ceremonie werd de kaart van Ne derland .onthuld' door het wegtrekken van een blikken-bussengordijn, deputa ties van de deelnemende provincies droegen hun vlaggen aan, de muziek korpsen gaven een showtje, en de vlag gen werden gehesen. Ir Bogerd ver klaarde de sportdag voor geopend en daarbij hoopte hij dat er deze dag goede prestaties zouden worden gele verd. Wat die prestaties betreft, het best kwam Zeeland nog uit de bus bi; het tafeltennis. Hier eindigde hel Zeeuwse team op de derde plaats. De dames van Zeeland waren op dit onder deel de sterksten, maar de heren wer den zesde, hetgeen in de totale stand bij het tafeltennis een derde plaats be tekende. Op het onderdeel atletiek waarbij de technische leiding werd ver zorgd door .Zeeland Sport', in samen werking met de districtscommissie voor het jurywezen deden het iets beter en werden achtste, maar in de totale rangschikking werd het hier negende plaats. Bij het lawn-tennis eindigde Zeeland op de vijfde plaats. In het gemengd dubbel eindigden mej. Gasille en ir J. Mol als eersten, maar heft heren-dub bel. de heren Van Hanegem en Akker man, werd achtste. Bij het voetbal ein digde Zeeland als laatste en bij het touwtrekken veroverde men een zeven de plaats. Wat de Individuele prestaties betreft had Jan van de Dries een belangrijk aandeel in de eerste plaats, die de he ren bij de atletiek behaalden. Van de Dries won alle onderdelen waarop hij uitkwam: het verspringen met 6,18 me ter, de 100 meter in 11,5 sec., de 200 nieter in 23,8 see, en do 400 meter in 52,6 sec. Verder was hij de laatste loper van de 4x100 meter estafette ploeg van Zeeland, die als- eerste ein digde in 47,2 sec. Voor een zesde Zeeuwse overwinning zorgde R. Bekkens op de 800 meter he ren. die hij won in 2.02,9. Op de 1500 meter eindigde hij als tweede in 4.19,5. Bij de dames eindigde mevrouw M. Schaalje als derde bij het kogelstoten met 8,55 meter. Bij het tafeltennis werd mejuffrouw G. Jongbloets tweede en mejuf frouw C. van Bel vierde. Bij de he ren werd J. L. Braet negende en G. Prum •nel tiende. Het atletiek-onderdeel werd gewonnen door Noord-Brabant, evenals het ta feltennis. Utrecht behaalde eveneens twee eerste plaatsen: volleybal en voet bal. Noord-Holland won het lawn-tennis en Friesland het touwtrekken. De eindrangschikking voor de Franklin- beker is: 1 Noord-Brabant 90 pnt; 2 Noord-Holland 78 pnt: 3 Utrecht 74 pnt: 4 Overijssel 64 pnt; 5 Groningen - Dren te 63 pnt; 6 Limburg 50 pnt; 7 Zeeland 45 pnt; 8 Friesland 44 pnt; 9 Gelder land 32 pnt. Na afloop van de wedstrijden volgde op het hoofdveld aan de Inslaan de slui tingsceremonie, waarbij ir Bogerd de sportdagvlag overdroeg aan een ver tegenwoordiger van Groningen-Drente, dat het volgend jaar dit toernooi orga niseert. Hierna kregen de deelnemers in ver schillende restaurants in Vlissingen en Middelburg een diner aangeboden, 's Avonds reikte ir Bogerd in het Schel- dekwartier de verschillende bekers uit. De deelnemers aan de sportdag kon den daar een dansje maken op muziek van de .South Jazzband' uit Tilburg en onder leiding van balleider Harry Touw. Verder kon men een cabaretpro gramma van het gezelschap Cor van de Velde bijwonen en was er een .floor- show' van Ria Kuijken. Burgemeester liep mee in wandeltocht ZUIDZANDE Ongveer 80 wandelaars hebben zaterdagmiddag deelgenomen aan de jaarlijkse wandeltochten van de V.V.V. Zuidzande in samenwerking met na afloop overhandigde waarnemend burgemeester A Luteyn de beker voor de beste groep aan de Lagere School De heer Luteijen liep zelf mee in de 10 km afstand. Na afloop werden de individuele prijzen. herinneringsme dailles uitgereikt door de heer H. van Melle voorzitter van de plaatselijke VW die dank bracht aan Sint Bavo voor de verleende medewerking. Aan het eind van hun wandeling werden de deelnemers binnen gehaald met mu ziek door de drumband van de harmo nie uit Oostburg. Hier het hijsen van de sportdag- vlag (aan de middelste vlag ge stold tijdens de openingsceremo nie van de interprovinciale sport dag, die zaterdag in Vlissingen werd gehouden. (Foto PZC) Ondermaatse visvangst KAPELLE Drieenveertig vissen, waarvan nog twaalf ondermaatse, vorm den de magere vangst van een hebgel- wedstrijd die de winkelierscombinatie .Kamiac' uit Kapelle-Biezelinge zater-| dagavond in het kanaal door Zuid-Beve- Iand organiseerde. Een wedstrijd, waar voor evenals voor gaande jaren weer veel belangst?lling was. Niet minder dan 135 lijnen zwiepten om half zeven het water in voor deze twee-en-een- half uur durende wedstrijd die een to taalvangst opleverde van 2785 gram vis. De wisselbeker, die het bezit was van C. van Liere uit Kapelle werd nu overgenomen door 13. Gelok uit Goes op een vangst van 280 gram. De verdere uitslagen zijn: 2. J. Verschure, Wemel- dinge, 195 punten. 3. C. Coomans. Bieze- linge, 170 punten. 4. Jac. Landman, Ka pelle, 165 punten, 5. C. Kloosterman, kapelle, 160 punten, 6. J. tie Butter, Biezelinge, 150 punten, 7. W. Boei, Goes, 140 punten, 8. A. van Boven, Kapelle, 130 punten, 9. A. Hoogesteger, Kapelle, 120 punten en 10. J. de Ruit, Goes, 110 punten. Er was voor alle deelne- ,mers een prijs of troostprijs. Bij de prijsuitreiking in hotel .De Zwaan' sprak voorzitter H. J. Blok een dank woord tot de plaatselijke hengelsport vereniging voor de ondervonden mede werking. AXEL In de jeugdsociëteit ,Pop- eye' aan de SLngelweg te Axel is zater- dat een jeugdgalerie geopend. In deze galerie zijn werken te bekijken van leer lingen van het Petrus Hondiuslyceum uit Terneuzen. Het ligt in de bedoeling in de toekomst naast het werk van jonge mensen uit Zeeuwsch-Vlaanderen ook werken van andere kunstenaars uit dit gebied en daarbuiten tentoon te stellen. Op deze middag gaf ook burgemeester M. K. van Dijke blijk van zijn belang stelling. Voorts was aanwezig kunst schilder Pieter de Bodt uit Zaamslag en tal van enthousiaste kunstbeoefe naars. De galerie was ook zondag ge opend. Het bezoek op deze openings dagen was vrij redelijk. De leiding van de galerie is in handen van de neren J. C. de Jonge en A. Dobbelaar. Zater dagavond trad de Whimplers Thursday op. Ook hiervoor bestond goede belang stelling. Hulst op de film HULST In het kader van zijn lan delijke filmactie zal de Nederlandse Blindenbond op vrijdag 20 juni in Hulst een film maken, waarbij de bevolking als onderwerp zal dienen. Het is de be doeling dat de film ook een beeld zal geven van het verenigingsleven en wel door een optocht te houden, die 's avonds om zeven uur op het Marktplein begint. In het komende winterhalfjaar zal de film van Hulst ter plaatse worden ver toond. COMMISSIE WERKT AAN PLAN GOES Vooruitlopend op de ruilver kaveling van het gebied Kapelle-We- meldinge is een commissie op het ogen blik bezig met een studie om tc komen tot vorming van gla.scultuurcentra In dat "ebied. Na de verkaveling wil men zien tc beschikken over complexen glas- bedrijven, die voordeliger kunnen wer ken ónder meer doordat de aansluitin gen door nutsbedrijven in één keer kun nen worden gemaakt. In de commissie zitten vertegenwoordigers van de voor bereidingscommissie voor dc ruilverka veling, van de gemeente Kanelle, voorlichtingszijd* en van de ZLM. De commissie, die nog in het eerste stadium van de studie is. heeft vol gens voorzitter P. J. J. Dekker de indruk, dat in oude glascentra oude bedrijven worden opgeheven en dat door uitbreiding van woon- en werk gebieden enige verschuiving plaats vindt van glascentra naar nieuwe gebieden. Die tendens is in Noord- Brabant duidelijk merkbaar. Deze provincie kan tot de nieuwe gebie den gerekend worden. De opzet is - maar dat ia nog zeer globaal te komen tot vorming van complex en van 10 tot 15 bedrijven, die per bedrijf een oppervlakte van één tot anderhalve hectare zouden krijgen. Bij die complexen zouden ook woningen kunnen worden gebouwd, Er is geen en quête gehouden om zien in welke ma te behoefte is aan glascentra rond Ka pelle. maar naar de mening van burge meester H. G. van Suijlekom bestaat er zeker belangstelling, zowel van on dernemers van bestaande bedrijven als van nieuwkomers De ruilverkavelingscommissie heeft tij dens het bezoek van de tweede kamer leden van de AR vrijdagmiddag in Ka pelle onder meer deze zaak aan de or de gesteld. Het gaat om een klein on derdeel. dat men voor de ruilverkave ling de stemming zal 7,ijn in 1972 gerealiseerd wal zien. Aan de kamer leden werd duidelijk gemaakt, dat men de tuinbouw in het gebied wil handha ven. maar dan meer op economische basis. Dat is bereikbaar door verkave ling, waarbij ook wegen en afwatering worden verbeterd. Wat betreft de glascultuur, tn 1960 ren er 13 bedrijven in het gebied Ka- pelle-Wemeldinge met een totale opper vlakte van 10.000 m2. In 1965 waren er 26 bedrijven met 2,6 hectare j in 1968 44 bedrijven met 6 De laatste jaren is duidelijk dat de opbrengsten van die glasbedrli ve n redelijk goed ziin. Over situering van de nieuwe complexen is nog mtu bekend. Men is aan he; zoeken. De com missie onderzoekt tevens de mogelijk heden tot subsidiëring van de bafrijvea in de complexen. Daarbij denkt men as investeringssubsidies en per se niet a< teeltsubsidies. De heer Dekker ziet in vorming van complexen glasbedrijven geen verschui ving van fruitteelt naar glaseultuur maar van teelt van bijvoorbeeld aard beien op de koude grond naar teelt on der glas. .Ik zie niet, dat hardfrultte. Iers zullen overschakelen op glastuin bouw'. Aangenomen wordt, dat in Ne. derland per jaar 20 tot 25 hectare giai kan worden toegevoegd aaii het be staande areaal, zonder dat men in over- produktie zal komen Dat is met totale oppervlakte die door nieuwe vej- tiglngen zou kunnen worden beslagen Doordat oude bedrijven verdwijjW wordt die oppervlakte groter. Burgemeester Van Suijlekom conclu- deert: ,We moeten zien de vorming van complexen voor de glascultuur snel te realiseren. De glascultuur ziet uit naar udtbreidimgsmogelijkhedem'. Geslaagde sportdag Molukse jeugd KOUDEKERKE -- De sportdag voor de jeugdverenigingen van de chns- ten Molukse kerken uit Koudekerke, Souburg. Middelburg, Cuyk, Rijssen, Helmond en Venlo zaterdag jongstle den op het sportveld van Koudekerk" heeft veel belangstelling getrokken. De voetbalwedstrijden werden uiteinde, lijk gewonnen door de twee gezamei. lijke teams van Middelburg, Koud. kerke en Souburg. Het volleybal w;ri gewonnen door de dames uit Cuyk Gemeenteleden en kerkeraden i_ verschillende gemeenten op Walcheren verleenden medewerking. Het gemeen tebestuur van Koudekerke en de sport vereniging hadden het sportveld ter be schikking gesteld. Voorganger P Ka der verrichtte de aftrap van de ge slaagde wedstrijden. Benoeming KAPELLE Wachtmeester M. v_ Aart, vanaf mei 1956 werkzaam bij postcommandant te Arnemuiden. schenk van het personeel in ge meentedienst ter gelegenheid van de viering 750 jaar stad eindelijk gestalte gekregen. (Foto PZC) IMPORTEUR VOOR NEDERLAND ELECTROTECHNIEK N.V., DUIVENDRECHTSEKADE 91-94, AMSTERDAM, TEL.020-5.11.11 Sinds enige dagen wordt de Mid delburgse stadhuisgevel opge sierd door twee sierlijk gevormde lantaarns. Daarmee heejt het ge- Over een koelkast is niet veel te vertellen, dacht u? Nou, maar daar denkt Zanussi toch anders over. Neemt u alleen de indeling maar eens. Bekijk een Zanussi en vergelijk die met elke willekeurige andere koelkast De opstelling van roosters, vakken en rekken van een Zanussi is tot in alle details doordacht en uitgekiend. Gevolg: er gaat meer in èn u kunt overal makkelijk bij. Elke centimeter van elke Zanussi koelkast is voor honderd procent benut En dat is nog maar één zo'n doordacht en praktisch detail van Zanussi. Wilt u nog een paar bijzonderhe den over één van de dertien Zanussi-modellen? Links vindt u ze. (Maar misschien kunt u nog beter naar uw handelaar gaan en daar zelf vaststellen welke Zanussi-koelkast de meest geschikte voor u is 1 ZANUSSI 1___n__._j.__. van 130 tol 277 liter. KOeiKaSien van r. 289,- tot f. 779,- (inclusief B.T. IV.) TAFELMODEL 1055 DE LUXE De inhoud is 155 liter, heigeen bij Zanussi betekent dat deze inhoud volledig is uitge buit.. De magnetische sluiting zorgt voor een absoluut luchtdichte verbinding tussen kast en deur. Desondanks is de Zanussi 1055 DE LUXE vingcrlicht te openen. Ja, en dan de wanden. Een heel bijzonder materiaal (polyurethaan als u het weten unit) stelde Zanussi in staat de wanden uitzonder lijk goed te isoleren, zelfs met een aanzienlijk dunnere wand dan anders nodig is. Het gevolg is duidelijk: Zanussi koelkasten zijn van binnen veel groter, dan u van buiten zou verwachten. Nog een detail dat getuigt van meedenken met uw ruimte-probleem in de keuken: de deur van een Zanussi steekt niet buiten de kast uil, ook niet als hij daarmee een hoek van 900 maakt. Meubels staan nooit in de weg! De afmetingen van de Zanussi 1055 DELUXE: 85 cm hoog, 52,5 cm breed, 60 cm diep. De prijs: f359,-(inclusief B.T. W.) Oh ja en daar heeft u dan ook nog een ruim vriesvak, een automatische ontdooier (druk knop), een "Roll-Bond" verdamper en een hitte- en zuurbeslendig bovenblad voor.) ■*'8snNVZissnNVZissnNvzissnNVzissnNvzissnNvzissnNV*x s N ruimte voor alles (en nog wat) NUSSlv gSIZAH vb ."V SIZANUS S "USSIZANUSSIZANUSSIZA SIZANUSSIZANUS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 18