Supersprinter Jurriaans won de Deltarit vóór Remijn en Bal TELEURSTELLING V0ÖR BERTUS im van Steenis won ronde Boschkapelle Keetie verslagen na lekke band WON GIRO ZEGE DEN HERTOG UITSLAGEN De Koning winnaar Oostenrijk Degradatie Nümherg RECORD HEIDE ROSENDAHL SDKB-uitslagen DE NOORLANDER BENEDEN PEIL VAN MEXICO VIJF ZEEUWSE RECORDS IN UTRECHT 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 9 JUNI 195# M1DDELBURG/GOES Genadeloos heeft de felle noord-ooster zaterdagmidadg scherprechter gespeeld over de Nederlandse nieuwelingen- schare, die in de Zeeuwse Deltarit de strijd had opge zocht. Al in de beginfase van de 75 kilometer lange rit joeg die ademafsnijdende wind het rennersveld met speels gemak als blaadjes van de bomen uiteen. Het bij het Middelburgse politiebureau begonnen rennersveld van 88 man, dat na de temposlag van vrijdagavond tijdens het Walcherse criterium nog was overgebleven van de ruim over de honderd vertrekkers, werd op de onbeschutte Wal cherse, Noord en Zuidbeve- landse dijken en wegen in ve le groepen en groepjes uit eengeslagen en naar achter geworpen. Slechts de aller- sterksten, die al na tien kilo meter een onoverbrugbare kloof hadden geslagen voor de andere dapperen, konden zich op de Goese .scholenbou levard', de Bergweg, gereed maken voor de finale. Het waren er welgeteld twaalf en van greep de 17-jarige super sprinter Ben Juriaans uit Amsterdam de ritzege én de eindoverwinning. Evenals vrijdagavond was hij opnieuw te rap voor de Zeeuwse sprin terselite. Zeker, Rinus Re- mijn, Kees Bal en Peter Re- mijn kwamen op ereplaatsen terecht, ze hadden zich on- verschokken in de strijd der sterken gemengd, geprobeerd zelfs nog sterker te zijn door de twaalf te ontvluchten, maar opnieuw bleef hun vu rige wens. de Deltarit te win nen, onvervuld. Er was nu een tweede plaats voor Rinus Remijn, een derde voor Kees Bal en een zesde voor Peter Remijn- Ben Jurriaans had vrijdagavond met BLACKPOOL (ANP) Het buiten gewoon succesvolle optreden van de Nederlandse amateur wielrenners in het buitenland werd zaterdag geaccen tueerd door de 28-jarige Fedor den Hertog, die een overtuigende over winning behaalde in de Ronde van Groot-Brittannië. Hjj beëindigde de van zich doen spreken, want hij won niet minder dan vijf etappen en werd bovendien eerste in het puntenklasse ment. De eei ment was niet voor de 1 weggelegd, daar Polen o\ constante ploeg beschikte. Wel werd Den Hertog, die meermalen opviel door zijn scherpe koersinzicht en weergaloze solo-acties, eerste in het bergklasse- ment- De laatste etappe van Leeds naar Blackpool over 195 kilometer, werd gewonnen door Brian Jolly (Eng), opke Oosterhof eindigde op de eerste plaats in het puntenklassement. Het eindklassement is: 1. Den Hertog 61.46.11; 2. Oostert op 12.13; 3. Buckley (GB) op 14.1 4. Fuchs (Zwi) op 15.50; 5. Dailey (GB) op 18.08; 35. Vrancken op 1.10.5: 36. Van der Kruys op 1.10.07. Eindklassement ploegen: 1. Polen 187.02,31; 2. Nederland op 4.24. Bergklassement: 1. Den Hertot punten: 2. Mikolajcyk (Polen) 1 Puntenklassement: 1. Oosterhof 120 punten; 2. Den Hertog 105. LEVERKUSEN (ANP) De 22-jari- ge Westduitse Heide Rosendahl heeft in Leverkusen een nieuw Europees re cord 100 meter horden gevestigd. Zij bleef met een tijd van 13.5 sec slechts 0.2 seconde boven het wereldrecord van de Australische Pamela Kilborn. Dit nummer is per 1 januari 1969 in gevoerd. tweede plaats (sprintzêge van het peloton) in het criterium de basis ge legd voor de eindzege. Witt bleek het overigens bijna 74 kilometer lang eer zeer wankele basis. Want de sterkt Drent Gezinus Hoven uit Deurse ver dedigde de 3 seconden voorsprong, di< hij in het criterium op de vluchtgroej met alle favorieten behaalde door vla) voor de finish in Middelburg weg t' springen en weg te blijven (al gin- het maar om enkele meters) op voor treffelijke wijze. Ook hij zat in de 1' man sterke kopgroep, mét de Middel kampers. Bal en Rinus Remijn va> de A-ploeg en Peter Remijn van de B ploeg, met de Bataaf-rijders Jurriaan: en Dick Helmerhorst en voorts nof met de Prinsenbeker Henk van Don uit Spijkenlsse, Harry van Groezen uit Oploo van de Sieberigewaldploeg, Gei Kneteman van de Amsterdamse Ger maan en Jan Klomp van de Arckel- ploeg uit Gorkum. gloorde even verder de eindzege. Maar Hoven zou die triomf niet beleven: met een ongelukkige val werden al zjjn illusies vernietigd. Terwijl de dappere Drent zijn teleurstelling nauwelijks kon verbergen zei hij: ,Ik weet het niet hoe het kwam. Ineens viel ik. ik dacht over een stoeprand'. Als een trieste fi guur kwam hij binnen achter zjjn vliichtmakkers, die toen al de zaak beslist hadden. AL NA VEERE Deze Deltarit was als het verhaal van de tien kleine nikkertjes: al was de rennersgroep dan heel wat groter, er vielen er steeds meer van de SS af Even na Veere al, op de dijk naar Vrouwenpolder waarachter de wind zijn macht met schuimkoppen op het Veerse Meer demonstreerde werd de beslissende ontsnapping in elkaar gezet. Een groep van twintig man fietste gewoon te hard voor de ande ren. die afvielen of zoals enkele sterkeren de slag misten. Bij Kort- Sene had de groep van twaalf renners, ie uiteindelijk de strijd zou beheersen, zich al gevormd. Ze moesten overigens in het begin enorm zwoegen. JDe eerste 40 km wa ren ontzettend zwaar, tegen de wind In', vond eindoverwinnaar Jurriaans, die met zjjn 17 jaar aan zjjn tweede nieuwelingenjaar bezig is en tot nu toe in dit seizoen reeds acht overwinningen behaalde, terwjjl liij het vorige seizoen met 14 overwinningen afsloot. Het meest was hjj voor de eindsprint van de Zeeuwse Kees Bal en Prinsenbeker Henk van Dongen bevreesd geweest in de laatste seconden van de strijd, toen hjj eenmaal wist. dat Hoven afgevallen was. SAMENWERKING De groep werkte overigens voortreffe lijk samen. En niet alleen dat. Ver schillende malen werd er geprobeerd om de twaalf uiteen te rafelen, maar dat lukte niet. ,Er was niet weg te ko men', zei Kees Bal, die er nog Dij ver telde, de rit niet zo zwaar gevonden te hebben. En achter de voorste groep formeerden zich allengs drie belangrijke andere groepen. In tweede linie het peloton met o.m. Toine van de Bunder, Tonnie Huijzen én de sterke Aad van der Hoek, die aanvankelijk ook deel had uitgemaakt van de voorste groep, maar door een lekke band terugge- ie derde groep zaten Tcrneuzenaar Sjaak Boekhout van Middelkamp B, lie er in slaagde om de sprint te win nen van deze acht man sterke forma tie. en Leen van de Parel van de A- ploeg. In de vierde groep bevonden zich Leen van de Waard en Danker Smallegange van Middelkamp C en verder Piet Ossewaarde van Middel kamp B. Leen van de Waard had zelfs nog kracht over om uit deze grootste groep weg te springen en een drietal seconden eerder door de finish te ko men. Er was toch nog een klein succesje voor de Middelkamp A-ploeg: ze werd eerste in het ploegenklassement vóór de Bataafploeg uit Amsterdam. 's-HEERENHOEK. De ronde van 's- Heerenhoek is een bittere teleurstelling geworden voor de plaatselijke favoriet Bertus Franse. Reeds in de 2e ronde ontsnapte Franse, maar hij moest uit eindelijk genoegen nemen met de voor laatste plaats van 17 renners, die over de finish gingen. Wei wi9t hij de klas sements premie veilig te stellen. D' ronde telde slechts 30 vertrekkers waarbij wel veel kwaliteit, en ging ovet 110 kilometer (50 ronden). Bertus Frans sprong in de tweed< ronde weg, gesteund door Wlm de Wil de, Siep van Dongen en Chris de Jon ge. Tot de 30e ronde hielden zij stand Toen werden zij door het peloton ver voegd De wedstrijd kreeg hierna eeD vlak verloop tot een ronde of negen voor het emd. Toen sloegen Ko de Vrieze en Siep van Dongen een gat en gingen in zo'n hoog tempo door, dat zij ondanks de verwoede pogir"°" van Wim Evertse, Kees Priem, Legierse en Wim de Wilde ongrijp baar bleven. De koplopers hadden op de finish een voorsprong van 40 se conden. In een bijzonder lange eind sprint klopte Ko de Vrieze Siep van Dongen. De spurt van het peloton werd ;ewonnen door Wim Evertse. Uitslag: 1. Ko de Vrieze (Goes) 2 uur, 37 minutn, 20 seconden; 2. Siep van Dongen (Middlburg) zelfde tijd; 3 Wim Evertse (Zierikzee) op 40 secon den; 4. Wim de Wilde (Ellewoutsdijk); 5. Piet Legierse (Den Haag): 6. Keei Priem (Goes); 7. L. Luppers (Rotter dam); 8. Frank Ouwerkerk (Rotter dam); 9. Rinus van de Klooster (Rot terdam); 10. C. Hogen Esch (Benne- kom). GOES Henk Benjamins ging zaterdagmiddag zegevierend over de finish in Goes. Even later zou hij morden ge huldigd als icinnaar van de tiende ronde van Midden-Zeeland voor amateurs. (Foto PZC). 1. B. Jurriaans, De Bataaf, 1,49,04; 2 M. Remijn, Th. Middelkamp A; 3. C. Bal, Middelkamp A; 4. H. van Don gen. Sportief; 5. G. F. Kneteman, De Germaan; 6. D. Helmerhorst, De Ba taaf; 7. P. Remijn, Middelkamp B; 8. H. van Groezen, De Jonge Renner; 9. F. van Katwijk, Siebengewald; 10. L- Booze, allen z.t.; 11. J. Klomp, J. v. Arkel, 1,49,18; 12. G. Hoven, De Me teoor, 1,49,24; 13. C. van Bragt, De Hoekse Renner. 1,53-50; 14. A. v. d Hoek, Feyenoord, 1,53,52; 15. P. Ud- ding, De Meteoor, 1,53,57A. v. d. Bun der, Middelkamp A, 1,53,57; 17. C. v. Bo8telen. Zuid-Westhoek, 1,53.57; 18. B. ter Harmsel, Hoekse Renners,1 I,54,05; 19. J. Leyten. Sportief. 1,54,05: 20- S. Sparnaay, De Bataaf, 1,54,05; 22. T. Huyzen, Middelkamp B, 1,54,05: 28. S. Boekhout, Middelkamp B, 1,56,34; 32. L. v. d. Parel, Middelkamp A, 1,56,34; 37. L. v. d. Waard, Middel kamp C, 1,57,50; 40. D. Smallegange, Middelkamp C, .1,57,53; 48. P. Osse waarde, Middelkamp B, 1,57,53. De einduitslag luidt: 1. B- Jurriaans. De Bataaf, 3,11,22: 2. M. Remijn, Middelkamp A; 3. C. Bal, Middelkamp A; 4. H. van Don gen. Sportief; 5. D. Helmerhorst, De Bataaf; 6. P. Remijn, Middelkamp B; 7. H. v. Groezen, De Jonge Renner; 8. F. v. Katwijk, Siebengewald; 9. L. Boo ze, De Delta, allen z.t-; 10. G. Hoven, De Meteoor. 3.11.39: 11. J. Klop, J. v. Arckel, 3,11,58; 12. G. Kneteman, De Germaan, 3,12,27; 13. C. v. Bragt. Hoekse Renners, 3,16,08; 14. A. v. d, Hoek, Feijeenoord, 3,16,10; 15. T. Ud- ding. De Meteoor. 3,16,15; 16. A. v. d. Bunder, Middelkamp A. 3.16,15; 17- C. v. Bostelen, Zuid-Westhoek n, 3.16.15; 18. B. ter Harmsel. Hoekse Renners. 3,16,23; 19. H. Sparnaay, De Bataaf. 3,16.23; 20. J. Leyten. Sportief, 3,16,45; 21. P. Grol. Amstelland, 3.16,45; 22. T. Huyzen, Middelkamp B, 3,16.45; 27. S. Boekhoudt, Middelkamp B, 3,19,14; 29. L. v. d. Parel, Middelkamp A, 3,19,14; 34. L. v. d- Waard, Middelkamp C, 3,20,08; 37. D. Smallegange, Middel kamp C, 3,20,33; 39. P. Ossewaarde, Middelkamp B, 3,20,33. Algemeen ploegenklassement: 1. Middelkamp A 9,38.59; 2. De Bataaf 9.39,07; 3. Middelkamp B 9.47,11: 4. De Meteoor 9.48.27; 5. Hoekse Renners 9,53.04; 6. Feijenoord 9,54.38. GOES Comitêvoorzitter Henk de Moet trekt hier Deltaritwinnaar Ben Jurriaans de blauw-witte ovenoin- ningst-rai over het blij lachende hoofd. (Foto PZG). le klas; All Ready—ZSC 10—1, SKN- WKNO AD 31, DFS—Brouwersha ven 24. 2e klas: DFS TI—WIK 4—7, SVOWK— Dosko 14, Brouwershaven HGood Luck 2—9. 3e klas: NOAD H—WIK II 3—1. SDO —Brouwershaven Hl 2—2, SKNWK II —DES 3—4. Adsp. A: DFSDosko 41, Brouwers haven—ZSC 4—0, NOAD—WIK 2—2. Adsp. B: SVOWK—WIK II 1—1, DES —All Ready 0—3. Pup.: WIK—ZSC 0—1. WENEN (.ANP) Voor het derde achtereenvolgend jaar heeft een Ne derlander de Ronde van Oostenrijk ge wonnen. Na Rini Waghnans in 1967 en Jan Krekels in '68 was het nu de twin tigjarige Mathijs de Koning, die de 1278 kilometer door het Oostenrijkse bergland in de kortste tijd volbracht. Gedurende de laatste drie etappes werd de Nederlander nog sterk bedreigd door de Oostenrijker Steinina.vr, die in het algemeen klassement geleidelijk dich terbij kwam en uitendelijk met een achterstand van slechts 1 minuut en 4 seconden tweede werd. Matthijs de Koning nam in de vierde etappe de leiderstn.il over van Joop Zoetemelk die tot dan toe een com fortabele voorsprong bezat maai toen ruim dertien minuten terug viel. Hij herstelde zich echter uitstekend en bezet in het eindklassement de derde plaats. Bovendien behaalde hij zowel in punten- als in het bergklassement een fraaie zege. Ook Wim Prinsen en Harry Jansen kunnen op een geslaag de ronde terugzien, Samen met hun nog succesvollere landgenoten zorg den zij voor een duidelijke overwin ning in het ploegenklassement. BOSCHKAPELLE De warmte én de zware kilometers van de Ronde van Midden-Zeeland zijn er bij de vele ge starte amateurs in Boschkapelle oor zaak van geworden dat de wedstrijd zondag .een zeer vlak verloop had. Reeds na 50 kilometer van de 100 ki lomeier waren 24 van de 44 gestarte renners uit de wedstrijd. Piet Gödde was de eerste vluchter. Een poging van Peter Kisner om met een kleine groep bij de vluchter te komen faalde door gebrek aan samen werking. De Australiër Jeffery Austin ging het beter af- Hij overbrugde de kloof in enkele ronden. Zij verdedigden kilometers lang de voorsprong, totdat na 50 kilometer ook Wim van Steenis en Piet van Stralen uit de kopgroep ontsnapten en in een jacht van enkele van materiaalpech uit de Vanuit het peloton maakte zich een nieuwe groep los: Frans Kisner, Ko Blok. John Hill, Wim Liebregts. Rien van Brussel en Jack van der Kloot. Zjj vormden echter geen bedreiging meeer voor de koplopers. Wel tracht te Peter Vonck aansluiting te krijgen met deze groep, doch zijn sprong reik te een twintigtal meters te kort. Voor al Frans Kisner (plaatsgenoot van Vonck) in de tweede groep, reageerde fel, waardoor Vonck zijn achterstand weer groeide. Inmiddels was uit de kopgroep Wim van Steenis weggesprongen. Een tien- tel ronden voor net einde trachtte d2 Australiër nog wel het gat te dich ten, maar Van Stralen en Piet Gödde waren aan het einde van hun krachten, zodat zij geen hulp meer konden bie den. Wim van Steenis ging dan ook als eerste over de streep. Uitslag: 1 Wim van Steenis, Hoog Blokland, 102 kilometer, 2 uur, 26 mi nuten, 12 seconden; 2 Jeffery Austin, GOES In het afwachtingsprogram- ma op het Bergweg-parcours heeft Keetie Hage niets nagelaten om de bloemen mee naar huis te nemen. Toch tianne Geerts. Hoogtepunt in deze wed strijd was een lekke band van de we reldkampioene. die baar een achter stand lK-zorgde van 1 minuut on 20 se conden. Hoewel bet voor een ieder vaststond, dat deze achterstand niet meer zou zijn te overbruggen, startte Keetie toch met een felle achtervol ging- Het peloton, dat bij de lekke band on middellijk had gereageerd, verhoogde het tempo. Keetie joeg rondenlang ach ter het peloton aan. waarbij Henny Hondeveld in de kopgroep een belang rijke rol speelde. Gesteund door het VLAARDINGEN (ANP) Het con tinueren van de opgaande lijn is voor Edward dc Noorlander in zijn eerste tienkamp van dit seizoen te zwaar ge bleken. In de drlelaiidenwedstrijd te gen België en Groot-Brittannië, uit weekeinde in Vlaardingen gehou den, wisselde De Noorlander drie uil- stekende prestaties af met enkele, die ver beneden zijn gebruikelijke presta tieniveau lagen, waardoor de limiet voor de Europese kampioenschappen In Athene (7450 punten) buiten be reik bleef. De Noorlander. die in enkele jaren tegen de top aangroeide en nu onder de druk staat dit jaar door te moe ten stoten, kwam met zijn totaal van 7309 op de tweede plaats achter de Belg Freddy Herbrandt. Op de eerste dag van de landenwed- strijd door Nederland gewonnen vóór België en Groot-Brittannië moest de zwaarste strijd tegen de har de wind worden geleverd. Ondanks een nieuw persoonlijk record bij het hoog springen (1.97 meter), moest De Noor lander ten opzichte van zijn beste tien kamp bij de Olympische Spelen in Mexico-Stad 75.54. punten bijna ze ventig punten prijsgeven, hoofdzake lijk bij het door de tegenwind ver zwaarde verspringen en bij het ko gelstoten. Bij de dames overheerste Groot-Brit tannië (België had wegens ziekte van enkele atletes afgeschreven). Marjan Ackermans kwam net over de 4500 punten, goed voor een derde plaats achter Susan Scott en Arm Wilson. Hoeveel de prestatie van Marjan waard is. valt nog niet geheel te zeggen door de invoering van de 100 meter hor den, waardoor het puntentotaal wordt beïnvloed. De Nederlander Ed de Noorlander verbeterde zijn pers. ree. hoogspringen met 1 cm tot ljS7 meter. laaiend enthousiast® van het talrijke' publiek, won zij meter voor meter te rug. Even kwam zij in moeilijkheden, waardoor de achterstand iets groeide, doch zij vocht zich over de inzinking heen. Juist voor het ingaan van de laat ste ronde had zij de aansluiting ver kregen. Nog niet tevreden demarreer de zij opnieuw, maar vooral de Bel gische meisjes gaven haar geen meter meer toe. In de eindsprint, die zeer fel werd betwist, bleek, dat zij teveel van haar krachten had gevergd, zodat de plaatsgenote van Jos van Beers, Kris- tianne Geerts, de bloemen in ontvangst mocht nemen. Bij de adspiranten draaide de zaak opnieuw op een massaspurt uit. Tij dens de wedstrijd had vooral Sjaak Hanielink, de sterke renner uit Ter- neuzen, geprobeerd om weg te gera ken, maar steeds wanneer hïj nieer dan 20 meter had gepakt, vertrouwde liij de zaak niet. meer en liet zich tel kens terugzakken in het pelonton. De Limburger Sleets won gemakkelijk dc sprint voor Cees Stoutjesdljk. UTRECHT Zeeuwse atleten liebben zondag in Utrecht tijdens de jaarlijkse zes-districtenontmoeting vijf Zeeuwse records verbeterd. Jan Polfliet (AV '56) won de 800 meter in 1.53.6 (het oude record stond met 1.56.2 op naam van Polfliet en Cujé). Polfliet l>ereik- te er de tweede plaats mee. Harrie Dost won de 100 meter horden in de nieuwe recordtijd van 54.3. Het oude record stond met 54.8 reeds op zijn naam. Frans Scheepers (Zeeland Sport), Hans van Straten (Schelde Sport), Willem van der Hooft (Schelde Sport) en Niek Flipse (AV '56) brachten het record 4 maal 100 meter voor Zeeuwse ploe gen op 44.2. Ze bleven daarmee een halve seconde onder het oude record en drietiende seconde onder het on langs door Zeeland Sport gevestigde record voor verenigingen. Het record 4 maal 100 meter werd met zeven se conden verbeterd en gebracht op 3.26.4. De ploeg bestond uit Harry Dost (Delta Sport), Simon Valckenicr (Dynamo), Jan Polfliet (Zeeland Sp.) en Jan van de Dries (Zeeland Sport). Het vijfde Zeeuwse record werd ge vestigd door Jan Jansma (Zeeland Sport) die zijn eigen record 1500 me ter steeple jongens-A bracht op 4.33.-. Hans van Straten won de 110 meter horden in 15.3. Dit zou een Zeeuws record zijn geweest, als de rugwind niet drietiende meter per seconde zach ter was geweest. Zowel Trijnie Smeen- ge (Dynamo) als Kees van Dalen fAV '56) bleven met hun prestaties op res pectievelijk de 800 (2.27.4 en de 1500 meter (4.08.3) binnen het Zeeuwse, re cord. Aangezien zij als A-junioren in een seniorenwedstrijd liepen kunnen deze record niet worden erkend. Esther Goedhart-Schot won met kogelstoten met 43.63 meter en haar zusje Jannie de Jonge-Schot (beiden zijn lid van Delta Sport) won het kogelstoten met 12.71 meter. Zowel bij de dames als de heren eindigde Zeeland op de vjjfde en voorlaatste plaats. Northcote: 3 Pieter van Stralen, Heer. hugowaard, beide op 1 minuut en U seconden: Piet Gödde, Zwiindrecht; 5 op 1 minuut en 30 seconden Wh Liebregts; 6 Frans Kisner. zelfde tiji; 7 op 1 minuut 40 Ko Blok, Krulnine» 8 Jack van der Kloot, Zundert: 9 Ps ter Vonck. Heikant; 10 Bertus Slings Dordrecht Eij de nieuwelingen: ging de overwin ning naar Wim de Waal uit Axel, die na een lange solovlucht winnaar weid. Tolne de Vos was de eerste, die leven in de brouwerij bracht bij de 16 ver, trekkers. Ongeveer 20 kilometer ver dedigde hij zijn voorsprong. Toen, rj een korte jacht, voegden Wim i>. Waal, Hennie Gijssel, Peter Remijn ea Bert Bals zich bij de leider. Gijstó verdween door pech, doch na een W- le jacht - hij zou drie keer van &'j moeten verwisselen maakte hij achterstand van 1 minuut en 30 secon den weer goed. Inmiddels was De Waal al uit de "groep weggesprongen en hij geen enkele reactie meer, zodat zege geen moment meer in gevei kwam. Uitslag: 1 Wim de Waal, Axel, 60 ri lometer, 1 uur. 30 minuten en 12 sé conden: 2 Hennie Gijssel. Heikant, q 2 minuten en 10 seconden; 3 Jan a Vos. Zaamslag. zelfde tijd; 4 Pes Remtjn, Goes, zelfde tijd; 5 op 1 row. Ben ter Harmselen, Lage Zwaluwe; f Hans Hellemons, Roosendaal; 7 Bin Bals, Schiedam: 8 André Dubtói Middelharnis; 9 Frans Bolstra, Sch» dam; 10 Sjaak Boekhout, Terneuza NEURENBERG (ANP) Max Mei- kei, die onlaags een .gouden' contmt met de Spaanse club FC Sevilla teken de, heeft toch gelijk gekregen. Tow hij enkele maanden geleden de Dnitv titelhouder FC Neurenberg, zogeniaroi om gezondheidsredenen, als trail* verliet, zei hij: ,Ik laat een failbrU boedel achter'. Op de laatste competi tiedag van de Bundesliga is dat duide lijk gebleken. Een ondubbelzinnigs m- derlaag van 0-3 tegen FC Kóln, een al even roemrijke club in degradatie nood, velde, bet trieste vonnis ovec di Neurenbergers: degradatie naar t' regionailiga. Het andere slachtoK"' werd Kickers Offenbach, dat slecha één jaar van de bunclesliga-sfecr te proven. Tegen Borrusia Dortmund, dg moest winnen om degradatie te wiHi- pen, waren de cijfers eveneens 8-0,» het nadeel van de Kickers. MILAAN Op de Yigorellibaan Milaan is Felice Gimondi als vviwar gehuldigd van de Ronde van Italië. uitsluiting van Eddv Merckx is in de ze ronde van doorslaggevende belde nis geweest voor de definitieve uitslip Dagenlang was het duel tussen ile Bdg en de Italiaan een opwindend gebM- ren. Maar de jonge Belg die de Rond? van Italië van een Italiaans onderonjj' had kunnen redden moest als gevolg van een positief uitgevallen ilopint' onderzoek de karavaan \erlaten. Gi mondi heeft sinds hel vertrek f Merckx ge -n serieuze bedreiging me* gevoeld. Zilioli bleek onmachtig np landgenooi van de eerste plaatste va- drijven. Hij verloor op de voorlaatste dag nog zijn tweede plaats in het eind' klassement aan Miehelotto. I De laatste twee etappes hebben nau welijks wijzigingen in de cindrang- schikking veroorzaakt. Zaterdag >1* vancheerdc' wereldkampioen Adonu zich voor zijn matige prestaties, es- der in de ronde, door de voorlaat» etappe te winnen Met een voorspro a van ruim veertig seconden op Pan-S g.ng hij voor het eerste keer in d» Giro als winnaar over de streep G.- mondi eindigde met een achtersta® van bijna drie minuten als zeven» Zondag heeft Zilioli nog getracht zip achterstand op Gimondi te vermindt- ren, maai' cle leider bleef steeds atten» bij verscheidene demarrages. Ginion® bleek i«n deze teleurstellende Giro 0. enige Italiaanse renner, die zich W het hoogst niveau (Merckx) kantne ten met de sterkste buitenlandse rar ners. (ADVERTENTIE)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 8