NVV dreigt CHINA MELDT NIEUWE INCIDENTEN MET RUSSEN Binnenvaart kampt met plaatsgebrek Panagoelis ontsnapt Nota: provocaties opgevoerd Moskou: aan grens is alles rustig Drie toestellen met hulpgoederen voor Biafra verdwenen Vandaag in de krant... Broodprijs Curacao Europa In het gelijk Geholpen door 2 bewakers? ITALIAANSE RAKETGEHEIMEN PRIJSGEGEVEN? OPINIEPEILING LE FIGARO VALT GUNSTIG UIT VOOR POMPIDOU Eisenhowers waarschuwing Hl Weekeinde blijft koel VON ROSEN IN ZWEDEN TERUG IN TERNEUZEN Schuttevaer: ,We hebben het zien aankomen' GEBOUW IN AMSTERDAM BEZET 212e jaargang - no. 129 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 7 juni 1969 i. MO. van da C /alltr. 56-60. lal el. 3346, aden. t ala ZaauwM Cour f rad. 3506, ac I Adv. prija 37 cl ir adv. *,55. In»«. er I. Klalna adv. (max. rat*l>) 37 cl I (min. l.*S). .Briavan wartaal, franco par aart IJ.35 p (b rad. 7*53. adv. 32 v .4. blad- *0 ct maar I (lnd. «H kt") >5*300. rzc.'Mlddalkvri Geduld werknemers te lang op proef gesteld UTRECHT (ANP) Als de werk gevers weer niet voor rede vat baar mochten blijken, zal het tot acties moeten komen, want het ge duld van de werknemers is al veel te lang op de proef gesteld, consta teert het NW in zijn officieel or gaan ,De vakbeweging' naar aan leiding van de tot nu toe gestran- de pogingen van de vakbeweging om enige verbetering te brengen in het door de prijsstijgingen aan getaste besteedbare inkomen van de laagst betaalde werknemers. Hst NW geeft een opsomming van pogingen, die in april begonnen met «e voorstel via een verschuiving in de ,vii!e verzekeringslasten en verho rt van de uitkeringen, de zwaarst V.'jviffen groepen enige compensatie «wn. Het NW noemt dit voorstel veel betere oplossing dan het voe rt: vaa al dan niet georganiseerde ac ta a de bedrijven. SER Hit in de SER door enkele kroonleden Ecrresteide compromis (een uitkering Ziès van één procent van het jaar- ivoor de werknemers en aow-aww- rtöers) werd ook door de werkgevers tftwezen. Het NW zegt daarvan, dat i'i- weigering alleen maar afbreuk doet «an het goed functioneren van de- is raad. Regering en volksverte- ficwoordigers moeten nu een oplossin s •ska. Het voeren van acties acht hel NW niet de meest aantrekkelijke op tost» .Daarvoor ontstaat een sfeer, ndoor elk redelijk overleg in de uatt toekomst onmogelijk wordt', «tóethet NW. fn 41 redelijk overleg zullen we hard ttüf hebben om tenminste voor nljwd Jaar te komen tot een reële tetag van het Inkomen van de werk- Miera bij een veel lager niveau van prljutijglngen dan we dit. jaar hebben beleefd', aldus het NW. AAN het bakkersfront is on rast ontstaan door een aan- zienlijke prijsverlaging van het brood door een grootwin kelbedrijf (pagina 2). DE vakbeweging op Ouracao zal vnjivel zeker een arbeiderspartij wroien, die aan de komende ver kiezingen zal deelnemen tpag 3) DIT JAAR zal waarschijnlijk geen Hiropese veiligbeidsconferentie worden gehouden pag. 7) DE president van de Utrechtse rw'Kbank heeft het stakende per- «onee! van Berkvens houtindustrie la Som eren m het gelijk gesteld (pag. 9) En in het zaterdagnurrimer prg. IS: £oe op de heuvel, 'n mis plaatst symbool,' onze door Jac. Prince geïllustreerde veertien daagse reportage. W). 16: Een antwoord over Zuid- *lnka, nogmaals de schijnwerper op dit vanwege zijn rassenpoli tiek omstreden land. W- 11: ,Goes en de culturele Krgen' van een centrumplaats', oen gesprek met een bezorgde burgemeester Huber, voorzitter wii de Goese culturele raad; let terkundige kroniek door Hans warren. fff. 19: Mevrouw J. Poll-Arends, •P» van de muziekbibliotheek; jWjwir avontuur en Van en oor W; 11Het, schip van staat, en robberende christenen; over Zee- wtw en de Dordse Synode: Stem- uit de kerken over jong en Prg. S3: dammen, schaken, bridge, Vezelen en prijsplaat. Pog. 25: radio-en televisie-pro gramma voor het weekend. richten7 beurs en financiële be- Binnen- en buitenlands tieuws: pagina's 1, 3, 7 en 9 Zeeuws nieuws: pagina's 2, L 5 en 7 Sport: pagina 9 en 23. Financieel nieuwspagina 27. Èkdio en tv: pagina 25- ATHENE (RTR) Alexandros tagoelis, veroordeeld wegens een pogng premier Papadopoelos van Griekenland te vermoorden, is uit de gevangenis ontsnapt, zo is vrijdag officieel in Athene be kendgemaakt. Op zijn hoofd is een prijs van ruim 60.000 gulden ge steld. De ongeveer 30-jarige Panagoelis werd op 13 augustus 1968 gearresteerd om dat hij een aanslag nad gepleegd op premier Papadopoelos. Hij werd ter dood veroordeeld wegens desertie en een poging om het Griekse militaire bewind omver te werpen. Ook werd hij schuldig bevonden aan de aanslag op de premier. In de korte regeringsver klaring die vrijdag op een persconfe rentie in Athene werd voorgelezen, wordt niet gezegd hoe Panagoelis is kunnen ontsnappen. Wel werd" meege deeld dat alle maatregelen zijn getrof fen. nodig voor zijn aanhouding. Pana goelis is donderdagnacht ontsnapt. Panagoelis is geholpen door twee be wakers, die eveneens 7.ïjn verdwenen, zo is uit goede bron PANAGOELIS ROME (RTR) Twee Italiaanse ge neraals en 20 functionarissen van het ministerie van defensie, die werkzaam zijn op het terrein van raketonderzoek. worden aan een verhoor onderworpen op verdenking van corruptie en het onthullen van militaire geheimen. Al dus is van justitiële zijde in Rome vrij dagavond meegedeeld. HONGKONG (RTR) China heeft vrijdag de Sowjet-Unie ervan beschuldigd, de gewapende provocaties aan de grens te hebben opge voerd. Het Chinese ministerie van buitenlandse zaken heeft in een protestnota gezegd dat Russische grenswachten in een aantal geval len Chinees grondgebied zijn binnengedrongen. Radio-Peking riep vrijdag om dat Russische troepen in de provincie Heiloengkiang in het noordoosten van China geschoten hebben in de richting van Chinees grondgebied. In de protestnota wordt gezegd dat de Russische troepen kanonnen en machinegeweren hebben gebruikt. De nota is aan de Russische re gering gericht. Volgens radio-Peking duren de provocerende acties nog voort. Het Russische ministerie van bui tenlandse zaken heeft laten weten dat het op het ogenblik rustig is aan de Russisch-Chinese grens. Leonid Zamjatin, chef van de afde ling voorlichting van het Russische ministerie van buitenlandse zaken, zei op een persconferentie in Mos kou dat het volgens de inlichtingen waarover het ministerie beschikt, volkomen rustig is aan de grens tussen de Sowjet-Unie en China. Tanks Volgens de Chinese nota hebben Rus sische soldaten wapens van Chinese "renswachten afgenomen en Chinese erders geslagen. Gesteund door tanks zijn zij op 2 mei zeven km Chinees gebied in de provincie Sinkiang binnen gedrongen. Op 15 mei hebben" de Sow- jets het vuur geopend op het eiland Woepalao In de rivier Heiloenkiang, waardoor een Chinese grenswachter werd gedood. In de nota wordt geëist dat er een eind komt aan de grenspro- vocaties en dat de in beslag genomen wapens worden teruggegeven. De Sow- l'et-Unie zal anders de verantwoorde- ijkheid dragen voor de ernstige ge volgen, aldus de nota. Sinds 15 mei zijn 8.000 granaten op het Chinese gebied Chen-Pao, het eiland in de rivier Oessoeri, afgevuurd zegt de nota verder. Chen-Pao wordt door de Russen Damansky genoemd. In maart van dit jaar is er hevig gevochten. Moskou heeft voorgesteld om over regeling van het geschil te onderhandelen. Op 24 mei maakte China bekend dat het daartoe even eens bereid is. Daerbij zei het ech ter de .ongelijke verdragen' die on der de tsaren waren opgelegd, af te keuren. PARIJS (AP) Volgens een opiniepeiling, welke vrydag door ,Le Figaro' werd gepubliceerd, kan Georges Pompidou op 15 juni bij de tweede ronde van de verkiezingen op 58 procent van de stemmen rekenen tegen Alain Poher op 42 procent; 18 procent wil zich van stemming onthouden en 13 procent van de ondervraagden weet nog niet op wie zij hun stemmen moeten uitbrengen. Hieruit blijkt, dat de oproep van de communistische partij om zich van stemming te onthouden niet volledig zal worden opgevolgd. Bij het on derzoek bleek, dat 51 procent van hen die op 1 juni op de communistische kandidaat, Jacques Duclos, heeft gestemd zich van stemming wil ont houden. terwijl 28 procent te kennen gaf op Poher te zullen stemmen; 6 procent was voor Pompidou en 15 procent wist het nog niet. Gevangen (GDP) Het grootste deel van Nederland kreeg gisteren meer dan tien uren zon met droog weer. Een randstoring van een depres sie boven .'Noord-Italië stuurde via Duitsland een zwak regen ge bied naar Limburg en Oost-Bra bant. Daarby daalde dc tempera tuur gisteren in de late middag tot negen tien graden. Toch wijzen de vooruitzichten voor het weekeinde ook voor het oosten en zuiden van ons land op overwegend droog weer met af en toe ook daar wat meer zon. De wind blijft matig tussen noord en noord-oost zodat er nog geen temperatuurstijging van enige be tekenis mag worden verwacht- In de kustgebieden in de middag bij zonnig weer dertien tot vijftien graden, in het binnenland in de middag met wat meer bewolking vijftien tot zeventien graden. In Italië en het Alpengebied blijft het nog slecht evenals in een groot deel van Dulsland met af en toe regen en temperturen die in de middag nog iets lager liggen dan de laatste dagen in ons land gemeten. De Chinese protestnota zegt verder dat ,de Sowjetrussische strijdkrachten tus sen 25 en 28 mei in het grensgebied te Heiloengkiang zestien Chinese burgers gevangen hebben genomen en nog steeds niet hebben vrijgelaten. De Sowjetrus sische luchtmacht, bommenwerpers. mei 57 maal het Chinese luchtruim geschonden. Met deze maatregelen wil de Sowjetrussische regering de span ning aan de grens opvoeren, een nieuwe misdaad van die regering, die een soci aal - imperialistische agressiepolitiek voert'. Voor westelijke politieke waarnemers (Zie slot pag. 3 kol. 3) ENGELAND KRIJGT NIEUW STAND - BIJ KREDIET PARIJS (DPA) De groep van tien belangrijkste industrielanden heeft na afloop van een rijd a g in Parijs gehou den bijeenkomst in een cornmuniaué meegedeeld dat in het kader van de be palingen der algemene kredietovereen. komst (general arrangement to borrow) is besloten het Internationale monetai re Fonds (IMF) aanvullende middelen ter beschikking te stellen, die het fonds samen met eigen middelen aan Enge land kan lenen. Over het bedrag van dit standby-krediet aan Engeland ls niets meegedeeld. Berichten volgens welke het om een bedrag van een miljard dollar gaat, dat voor uitstel van aflossing van de dit jaar vervallende internationale le ningen zou worden gebruikt, zijn tot dusverre bevestigd noch tegengespro ken. Eén zeker neergeschoten STOCKHOLM, GENEVE (DPA, REUTER, AFP, ANP) Drie vliegtuigen van internationale hulporganisaties voor Biafra worden sedert donderdagavond laat tussen Fernando Po, Sao Tomé en Bia fra vermist na te zijn beschoten. HULPVLUCHTEN LIGGEN VOORLOPIG STIL Van een van de toestellen, een DC-7 van het Zweedse Rode kruis, is zeker dat het is neergeschoten. De Nigeri- aanse luchtmacht maakte bekend dat een Nigeriaans jachtvliegtuig een vier motorig toestel lieeft neergeschoten, om dat verondersteld werd dat het wapens voor Biafra vervoerde. De DC-7 had vier bemanningsleden aan boord een Amerikaan (gezagvoerder), een Noor se boordwerktuigkundige en twee Zwe den (de tweede vlieger en de man voor de lading zorgde) Gevangen De Nigeriaanse luchtmacht liet later weten dat de bemanning zich per valscherm in veiligheid wist te bren gen en op 44 km ten westen van Calabar gevangen is genomen. Een IJslandse vlieger ln het gebied meldde over zijn boordradio de kreet van de Amerikaan te hebben gehoord die meldde dat zijn toestel was ge raakt en in brand stond. Daarna zweeg de boordradio. De twee andere toestel len een Superconsterlation en een C-97 .stratofreigftter' die door Ameri kaanse en Canadese hulporgamsat.es waren gehuurd zouden eveneens zijn beschoten. Men weet niet of de toestel len zijn verongelukt of dat de vliegers erin zijn geslaagd hun toestellen aan de grond te zetten. In het gebied ope- hulpgoederen naar het et- landje Sao Tomé voor de Biafraanse kust en Tr ansa via deed dat tot voor kort ook. De twee DC-6 machines van de laatste maatschappij zijn begin mei echter overgedragen aan de IJslandse organisatie .Aid by air' die ermee op Biafra vliegt. Het "neergeschoten vlieg tuig had tien ton hulpgoederen van het Rode Kruis aan boord. Het internatio nale comité van het Rode Kruis in Ge neve heeft een onderzoek gelast en de Nigeriaanse regering om medewerking verzocht. De vluchten met hulpgoederen zijn vrijdagochtend om 00.30 tot nader order CARL GUSTAV VON ROSEN STOCKHOLM (AFP) De Zweed Carl Gustav von Rosen is vrijdag vanuit Bi afra in Zweden teruggekeerd. Zoals be kend heeft Von Rosen op eigen initia tief met 5 tot bommenwerpers omge bouwde Zweedse vliegtuigen aan de zijde van Biafra gevochten tegen de fe derale regering van Nigeria. Tijdens een kort oponthoud in Parijs vertelde Von Rosen: .Wat ik in Biafra heb gedaan, was de belangrijkste daad van mijn leven. Ik ben erin geslaagd een week lang bombardementen op vrouwen en kinderen in Biafra tegen te houden'. Von Rosen stelde uitdrukkelijk dat hij geen enkele betaling voor zijn hulp heeft ontvangen .al de csikosten zijn echter vergoed. Hij ontkende vier Zweden, die met hem in Biafra vochten, te hebben .aangeworven'. Volgens zijn zeggen had den Biafraanse vertegenwoordiger* de vier mannen .aangenomen'. De luchtvaart maatschappij in Malmö. waar Von Rosen voor zijn vertrek naar Biafra als charter-piloot in dienst was. heeft inmiddels bekendgemaakt dat hij is ontslagen. Von Rosen heeft geen spjjt van zijn op treden in Biafra. .Ik ben bereid voor mijn idealen de gevangenis in te gaan' De kans bestaat namelijk dat er in Zwe den een proces tegen hem zal worden aangespannen wegens overtreding van hef verbod op de uitvoer van ooriogs- materieel en/of het aanwerven van Zwe den voor dienst in het buitenland. De vijf vliegtuigen worden worden nu ge bruikt door Biafraanse piloten, die daar toe door de Zweden zijn opgeleid. et Amerikaanse weekblad •eek is deze week iTOgi uitgekomen met een .cover- Ktor>'' het belangrijkste ver- haal uit het nummer over wat wordt genoemd het .rnill- tair-lndustrléle complex'. Een opvallende gebeurtenis. Er blijkt uit. dat nu ook de publieke opinie In de Ver enigde Staten zich begint bezig te hou den met de toenemende invloed van het militaire apparaat, vooral tot uiting ko mend in de relatie met de industrie. Het 1b overigens al eerder gebeurd, dat op deze invloed de aandacht wordt geves tigd: de eerste die dat In het openbaar deed. was uitgerekend een president, te vens oud-militair, namelijk Elsenhower. In zijn afscheidsrede als president waar schuwde hij op 17 Januari 1961 ln scher pe bewoordingen voor de toenemende Invloed van het militair-industriële com plex op het regeringsapparaat. Hij sprak over een groot gevaar van .misplaatste macht'. Het ontstaan van een dergelijke macht is en wordt nog steeds door aller lei factoren begunstigd, zoals in het verleden de koude oorlog, later de oorlog in Korea, de strijd in Vietnam thans, de bewapeningswedloop met de Russen en eigenlijk ook door de ruimtevaart. Er ontstaan hechte banden tussen de mili taire leiders en de Industrie, er wordt opdracht na opdracht aan die Industrie gegeven zonder dat op de kosten wordt gelet. Bovendien wordt enorm veel aan research gedaan, zodat allerlei uitvin dingen onmiddellijk ter beschikking van de legerautoriteiten komen. In de reportage van Newsweek worden allerlei opvallende feiten genoemd over de besteding van di fensiegelden. maar er wordt tevens melding gemaakt van onderzoekingen, die thans vanuit het Amerikaanse congres naar deze affaires worden ingesteld. Zo was er vorige week een senator, die met vragen kwam als .heeft het enige zin om anderhalf biljoen dollar te besteden aan nieuwe vliegdek schepen als men in aanmerking neemt, dat de regering minder dan dat bedrag besteed aan onderwijs?' Onderzocht wordt nu ook of het verantwoord ls de meer dan vierhonderd grote militaire ba ses over de hele wereld te handhaven alsmede meer dan tweeduizend kleinere installaties, verdeeld over dertig landen met als totale jaarlijkse kostprijs niet minder dan acht bil joen dollar. ,Het gaat hier om de belang rijkste uitdaging op dit moment voor het Amerikaanse parle ment', zo kan men thans in het Capitool horen, .namelijk om er voor te zorgen, dat men opnieuw de controle in handen krijgt over de militaire bureaucratie'. Tot dusver werd een groot aantal uit gangspunten van het militaire beleid zonder meer aanvaard, hetgeen echter tevens inhield dat een reeks politieke beslissingen in feite reeds vastlagen. Daaraan begint dan nu zo schijnt het een eind te komen. Nogmaals, een opvallende ontwikkeling, die niet zonder gevolgen zal blijven. In dit verband moet ook worden gewe zen op de steeds toenemende kritiek op het ruimtevaartprogramma in de Ver enigde Staten. Edward Kennedy heeft daar onlangs bij een erepromotie duide lijk blijk van gegeven. Bij deze kritiek komt ook de vraag naar voren wat nu eigenlijk het doel is van de maanvluch- ten: gaat het hier om puur wetenschap pelijke aangelegenheden of is er veel meer sprake van een militair belangrijk project Tot op heden hebben de Ameri kaanse belastingbetalers zo'n slordig® vierentwintig biljoen dollar betaald ten bate van maanreizen en dat ls een fik* bedrag. Zij vragen zich niet ten onrecht® af wat er nu eigenlijk bereikt is als de eerste Amerikaan op de maan zal zijn geland. Wat is het praktische nut? Vo rige week kwam het Britse blad Econo mist met enkele nogal sombere opmer kingen daarover. Het concludeerde, dat vermoedelijk het belangrijkste doel van mensen in de ruimte toch van militaire aard is. Weliswaar is het niet uitgeslo ten dat de mkanlanding van de Apoilo 11 het begin is van nieuwe werelden, maar dat zal meer, afhangen van de politici dan van de wetenschapsmensen. We geloven, dat het een gunstig teken is dat in de Verenigde Staten der gelijke aarzelingen steeds meer optre den. Elke ontwikkeling heeft nu een maal sterk eenzijdige aspecten; wanneer echter allerlei technologische nieuwig heden voornamelijk tot star.d komen bin nen het kader van een militair-industrië le samenwerking, dan is dat op den duur levensgevaarlijk, niet alleen voor de Verenigde Staten, maar voor de wereld als geheel. Er is bovendien nog ontzag lijk veel meer te doen behalve het nastre ven van militair-industriële voortgang. De binnenlandse politiek in de Verenigde Staten kent daarvan talloze voorbeelden: men denke slechts aan de slums in de grote steden. Er is, alles bijeengenomen, alle reden om deze nieuwe kritische in stelling met enige nadruk te signaleren en haar ln de toekomst nauwlettend te volgen. De waarschuwing van Eisenho wer van acht jaar geleden begint einde lijk door te dringen. TERNEUZEN De binnenvaart kampt in Terneuzen met een soms schreeuwend ge brek aan ligplaatsen. Door het dempen van de oude kanaalarm is veel van de vroeger beschik bare ruimte verloren gegaan. Nieuw plaatsen om af te meren zijn er nauwelijks bijgekomen. Schippers en sehippersorgani- saties verwijten rijkswaterstaat, dat bij het ontwerpen van de nieuwe havens en sluizen alleen maar aan doorvaart is gedacht, ,De behoefte aan ligplaats in Terneuzen zelf is gewoon on derschat. Er is zelfs geen reke ning mee gehouden dat een schipper bij slecht weer of als er zieken aan boord zijn liever niet de Schelde opgaat', zeggen zij. Symptomatisch voor de situatie in Terneuzen is het beeld dat het nog overgebleven gedeelte van de vroe gere oostelijke kanaalarm vrijwel dagelijks, maar zeker tijdens de weekends biedt. In deze ,fuik' ver dringen de binnenvaartuigen elkaar als de spreekwoordelijke haringen in een ton. Manoeuvreren ln de com pacte scheepsm&ssa vraagt evenveel zweef als stuurmanskunst. Vaak is het mogelijk over de scheepsdekken heen naar de andere oever te wan delen. Het is geen uitzondering, als naar één van de kanaaldokken. Verwacht Voor de Terneuzense afdeling van de koninklijke schippersvereniging .Schuttevaer' komt het tekort aan liigplp atsen niet onverwacht., We heb ben het aan zien komen', zagt voor zitter A. Vermeulen. .Rijkswater staat heeft ons jaren geleden inza ge gegeven van de plannen en bij die gelegenheid is ondermeer deze zaak onaer de aandacht gebracht. We hebben no-g gesuggereerd in de nieuwe buitenhaven iets als een op- vangpunt te creëeren'. Het kost de heer Vermeulen geen moeite om in een paar woorden dui delijk te maken waarom zoveel bin nenschippers juist in Terneuzen an niet bijvoorbeeld in Sluiskil of Sas van Gent naar een plaatsje voor hun schio zoeken: .Er zijn er wordt hier geravitailleerd. In Ter neuzen is de beurs, er staat een in ternaat waar eigen kinderen of neef jes en nichtjes op zitten'. Volgens de heer Vermeulen bestaat er bij rijks waterstaat over het algemeen wei nig begrip voor de behoefte aan ge meenschapsleven, eveneens een fac tor die bevordert dat schippers en sclilppei-agezinnen elkaar tijdens dc weekenden opzoeken. Onbegrip Veel schippers zeggen onmoge lijk te kunnen begrijpen, waar om er in de nieuwe buitenhaven en aan de kanaalkant van de bin- nenvaartslu niet voor ligplaat sen is gezorgd. Afmeren is daar echter alleen toegestaan als het de bedoeling is op of af te schutten. Schippers,' die m ver band met mist of harde wind daar mee willen wachten zijn verplicht elders naar een ligplaats uit te zien. Gezien de situatie :n de oostelijke kanaalarm kon zo'n plaats meestal delijke kanaalhaven. ,Dat is. gezien de slechte vertïindingen die er van daaruit met Terneuzen zijn, niet ide aal', zegt Schuttevaer-voorzitter Vermeulen. Als mogelijke oplossingen van het ligplaatsen-probleem ziet de heer Vermeulen het bouwen van een stei ger in het verlengde van de land tong tussen de nieuwe binnenvaart- slu-.s en de oude zeesluis. Voorts zou er naar zijn oordeel in de nieuwe buitenhaven en desnoods in de nieu we zeehaven wat kunnen worden ge daan. Een practische oplossing noemt hij verder het afmeren aan de binnenkant van de oude zeesluis. Dat laatste ls trouwens toegestaan, al is het wel de bedoeling de .vaar geul' naar de sluis open te houden, volgens havenmeester K. Groenhof zal er voor de oude zeesluis bij 'het vorderen van de werkzaamheden aan de wegen wat meer ligplaats be schikbaar komen, vooral aan de west zijde. De suggestie om in het ver lengde van de landtong een steiger en familie hebben, ze wikkelen m Kanaalarm kon zon piaats meestal ✓y. Terneuzen hun bankzaken af, er slechts gevonden worden in de noor- ^'6 Slot pag. 4 kol. 3) AMSTERDAM (ANP) Enkele den tallen jongeren hebben vrijdagavond het leegstaande voormalige rode kruisge- bouw op de hoek van de Paolus Potter straat en de Hobbemastraat in Amster dam bezet. Volgen* de politie begon de naar binnen klom. De bezetting geschiedde vrijwel zeker op initiatief van een zich .Groep Nieuw ederiand' noemende groeperingen, die in een pamflet aankondigde dat zij vrij dagavond een gebouw zouden bezetten .tegen de nog steeds bestaande woning nood'. Aan hen die geen .woonruimte hebben of op dure kamers wonen' werd adviseerd hun bed of slaapzak mee nemen, Van het hoofdbureau van po litie werd vernomen dat besloten was voorlopig niet tegen de bezetters op te treden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 1