STAP OVER OP ALLEEN DE STERKSTEN ZULLEN MEEKUNNEN IN TWEE SLOPENDE RITTEN CO-OP U spaart guldens Bovendien gratis aandeel in de winst De Volkswagen heeft letterlijk alles mee... AUTOMOBIELBEDRIJF WAVERIJN Levensmiddelen Slagerij Groente Fruit ZEELAND Brandstoffen Brood- en banketbakkerij Huishoudelijke artikelen Ook voor VW-occasions met garantie. Ook zijn prijs: reeds vanaf ƒ4280,- „tw, Maak kennis met de garage waar service op de eerste plaats komt. 30 Van Dishoeckstraat 38-42 VLISSINGEN TELEFOON (01184) 2293 VESTIGINGEN DOOR GEHEEL ZEELAND lliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuii Inruil en financiering mogelijk iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Westerscheldestraat 50 - MIDDELBURG - Tel. 4522 PZC-EXTRA-SPORT 3 VLISSINGEN Vrijdagmiddag om twee uur begint op de Veerseweg in Middelburg het spektakel, dat Internationale Ronde van Midden-Zeeland heet. Het organiserend co mité heeft dit keer voor een ronde zonder individuele .ydrit gekozen. Vorig jaar bleek, dat dit onderdeel niet de gewenste tijdsver schillen teweeg bracht. Vandaar, dat de ruim honderd amateurwielrenners deze keer twee volwaardige etappes moeten rijden. De eerste dag met Middelburg als start- en fi- nishplaats en s' zaterdags met Goes als begin- en eindpunt. Vrijdag 167 kilometer over Wal cheren, Noord-Beveland en Schouwen-Duive- land en zaterdag 170 kilometer over Zuid- Beveland, Noord-Beveland en Walcheren. Twee nagenoeg gelijke etappes wat afstand betreft. Wat manier van rijden betreft zal er tussen de vrijdagse en de zaterdagse rit wel het een en ander verschillen. Vrijdag immers worden de kaarten voor de eindoverwinning al geschud en het resultaat van dat schudden zal in hoge mate de taktiek op zaterdag be palen. Noderlund heeft op het ogenblik een twintigtal ama teur», die weinig of niet» voor elkaar onderdoen. Zowel in criteria al» in kinastekers zijn steeds weer dezelfde Jongens in de voorste gelederen te vinden. En van die nmateurtop zullen er vrijdag en zater dag liool wat In Zeeland aan het werk zijn. Die topamateurs en de plooginakkcrs, waardoor zij worden omringd, zullen vrijdag al trachten het kaf van het koren te schelden om zaterdag onder ol- kakr uit te maken, wie er in Goes als eindover winnaar zal worden begroet. Toch behoeft men de eindoverwinnaar niet persé bij dat kleine clubje top pers le zoeken. Als in de eerste etappe een van de mindere goden zich naar een van de eorste plaat sen van het klassement fiets, is ook hij favoriet voor de eindzege. Of een dergelijke greep naar do macht kan worden gerealiseerd hangt nlot alleen af van de renner zelf, maar ook van de kwaliteit van zijn ploeg. En als wo mogen afgaan op dat laatste springen er toch wel vier formaties met na me uit: de Acifitploeg, de Caballeroploeg. de Tri cot Noble-ploeg en de Vredesteijnploeg. Viermaal zes renners, die door de rost mot argusogen zul len worden gadegeslagen. SLIM Acifit-ploogleider Piet Liebrechts heeft de beschik king over onder anderen Plot Leglerse, de slimme winnaar van Olympia's Toer door Nederland, de man, die niet vaak erg opvallend rijdt, maar wel dljkwijls zorgt, dat hij er .bij' ls. Plet Logierae weet zicli gesteund door mannen als de sterke Frits Hoogorhoide en Wim Bravenboor. En wat te denken van CabaLlero? Henk Benjamins won niet alleen de Omloop van Drente, maar flon kerde recentelijk ook nog ln Olympia's Toer. Do Ziorikzceönaar Wim Evertse, die dit seizoen steeds wcor ln de slag gaat en daaruit niet zelden triomfe rend tevoorschijn komt, draagt ook een trui met de naam van het sigarettenmerk. Zal hij vrijdag al als de Ronde van Midden-Zeeland voor de eerste keer over zijn eigen eiland komt oen greep naar de macht trachten te doon? SAMENWERKEN De ploeg van Tricot Noble bestaat vrijwel geheel uit Zeeuwse renners. Jos van Beors uit hot Belgische Vosselaar is de enige .vreemde' eend in deze bijt. Overigens wol een eend, die in de sprint niet kan worden onderschat! Ploegleider Peet Verschure heeft geen uitgesproken .sterren' in zijn ploeg, maar wel stuk voo- stuk jongens, die dit grote werk nankiui- nen. Bovendien een ploog, die uitstekend kan samen werken Bij die samenwerking zullen wellicht ook nog andere renners worden botrokken. In de twee Mlddelkampploegcn, die onder leiding staan van Jo de Roo, rijden Immers ook enkele renners van Tricot Noble? Wie van de renners van Tricot Noble als mogolijk winnaar kan worden getipt ls bijzonder moeilijk: de steeds sterker wordende en eerzuchtige Theo van Poecke, Ko de Vrieze, die de laatste tijd een uitstekende forme demonstreert of Jos van Beers, de man, die niet alleen kan tempo-rijden, maar ook kan spurten De meeste kwaliteit schuilt misschien nog in de Vredesteijnploeg met renners als Popke Oosterhof (successen in de Konde van Engeland), Jan Aling (won dit jaar reeds twee klassiekers), Cees Koeken, Rink Clornelisse en Marcel Penning». Uit dit onvolledige overzichtje is het al duidelijk geworden: talentrijke kanshebbers te over. En dat ondanks het onbreken van renners als Fedor den Hertog, Pier Hoekstra. Cor Leunis. Joop Zoetemelk on Wim Prinsen. Ook in de andere ploegen zitten kandidaat-winnaars. Wat to denken van Rudie Liebrechts (de laatste tijd bijzonder succesvol), de sterke Cees Frijters HARtuS de Zeeuw Wim do WiUle (Middelkam-AP) en Leo Bmbregts? Het zijn allen coureurs, die de klasse hebben om deze editie van de Internationale Rondo van Midden-Zeeland op hun naam te schrijven. Met Olympia's Toer vers in het geheugen zou het niet van werkelijkheidszin getuigen als we zouden voorbijgaan aan de buitenlandse deelnemen». Twee Belgische ploegen en een Franse ploeg geven acte do presence. Ook ln deze formaties gaat het nodige talent schuil. Wellicht dat ook op de Zeeuwse wo gen Belgen voor wielorvorraaslngen zullen zorgen. Nu al staat vast, dat het voor alle deelnemer» een zwaar karwei zal worden. Twee zulke lange ritten vergen het uiterste en de kan» I» bijzonder groot, dat vele amateur» de eindstreep niet zullen halen. Het in amateursklosslekers gebruikelijke hoge tem po zal hun krachten slopen en naamloos laten. Al leen de sterksten zullen meekunnen in de slag op ■Ie vlakke Zeeuwse wegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 29