COMBINE BIJ DE AMATEURS 20 aanbiedingen bij* Albert Heij'n geven u deze week 10,8 voordeel 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 5 JUNI 1969 Ja hoe spijtig liet. ook mag klinken het is aan het licht gekomen, dat er combine wordt gereden bij de a tcurs. Het heeft wat lang geduurd voor de Nederlandse ploegleiders dit wilden toegeven, maar door de deel name van de Belgische Flandriaploeg aan Oiympia s Tour moest men dit wel erkennen. Het zat er vanaf de start in Amsterdam al in dat Piet Noël. Niet voor niets gaf hij jem een van zijn beste knechten uit de ploeg. Piet Legierse en de rappe spurter Cor Leunis. Zij beiden namen geen blad voor de mond en gaven het aan de Finish in Am sterdam volmondig toe. Maar er be stond nog een Combine n.l. van de Amstel en Drente, waarin Jan Aling e, de gebroeders Jans en Wichert Vlot een voorname rol speel- Het was toch duidelijk zichtbaar in de kopgroep dat toen Joop Zoetemelk Fedor den Hertog op moest halen de beide Vlotjes een broertje dood hadden aan kopwerk. Ook zij waren kansloos voor de eindzege en in een andere ploeg dan Fedor den Her tog. Maar het mocht niet meer ba ten. De mannen van Foré en Ltebrechts hadden klasse genoeg om hun Legierse naar Amsterdam te bren gen. Een ding is mij echter opgeval len en ik zie dit als een blamage voor onze nationale sportpers: nml dat men niet heeft geconstateerd dat hier sprake was van twee com bines. Men heeft nu getracht de man die zo verrassend winnaar is gewor den in een bepaalde hoek te druk ken. Het is bijzonder spijtig dat een goede etappe renner als Piet Legierse er in uw artikel zo slecht van af komt. Juist Legierse, die vorig jaar op één minuut en 45 seconden van de winnaar Leen de Groot verwijderd stond en daarmee een vijfde plaats bezette ook reed hij bijzonder sterk in de Ronde van het Noorden. Hij is mijns inziens een van de weinige Nederlandse amateurs die een groot beroepsrenner kan worden. Ik vind het meer dan erg dat u schrijft dat Legierse ver beneden de cracks hangt. Wie zijn dat dan?., vraag ik mij dan weer af. Zij die een klas sieker winnen door combine te rijden Renners die in de eerste etappe op 14 minuten worden gefietst. Dat zijn geen cracks, dat zijn ook krabbers. Wij Hollanders gaan teveel op pu bliciteit af. Wie niet populair is telt niet mee in onze zogenaamde sport pers. Nu een onbekende sterke, Intelligen te coureur heeft gewonnen, levert men alleen maar een lap ongezou ten kritiek, die absoluut nergens op slaat, maar die alleen de ware wie- lerldefhebber voor het hoofd stoot. Het had mij echter benieuwd als de opzet van slimme en listige Her man Krott gelukt was en Fedor den Hertog deze Olympia's Tour had ge wonnen. De pers zou papier te kort zijn ge komen om dit wapenfeit van Fedox een groot renner zonder inzicht) te beschrijven. Dan was er van cornbi- ne geen sprake geweest. Dan had den wij Nederlanders onze stoere schouders opgetrokken en gezegd: Zoiets doen onze jongens niet. Maar de Belgen, zij lachen ons uit. Zij waren het die de Nederlandse wielerliefhebbers zonder eigen me ning uit een stuk bijgeloof gehaald hebben, hoe moeilijk en onprettig wij dat ook vinden. Noël Foré en Piet Liebrechts hebben even college gege ven hoe wij beroepsrenners moeten gaan maken. Echter niet meer met verborgen wapenfeiten, maar met een openheid zonder verzinseltjes, want daarin gelooft niemand meer na de imponerende zege van Piet Legierse. J. A. van Peperstraten Terneuzen QUO VAD1S Quo Vadis? waarheen Heer? Deze woorden kwamen bij mij op toen ik in de PZC van za terdag 31 mei een verslag las van het afscheid van mevrouw Mmderhoud als directrice stichting Rusthuizen. Volgens dit verslag, waren de periode dat mevrouw Min- derhoud de leiding bij deze stichting had de verzorgingsprij- zen van 3 per verpieegdag men dit leest rijst onmiddellijk de vraag: Wie kan een derge lijk bedrag betalen Het antwoord is' vrij dig. Dit is slechts betaalbaar voor mensen, die tot de pitaalkrachtigen behoren. Op massa is dit echter maar gnng percentage. Ik wil dan ook tot het punt komen waar het bij mij om gaat. In de maatschappij waarin we leven (zogenaamde welvaartstaat) hoort men niets anders. Op de tv, de radio en in de pers: de leuzen van de spaarbanken, leg wat op zij, zorg voor een ap peltje voor de dorst. Spaar voor de toekomst. Het is gewoon geweldig. wat een belangstel ling de banken voor hun geld hebben. Maar als men de 65 mag bereiken en men heeft dan een zogenaamd appeltje voor de dorst, hoe is de 3ituatie dan? Deze is natuurlijk n:et voor al len gelijk. Maar als men op die leeftijd, door welke omstan digheid dan ook. voor het feit komt 'te staan, opgenomen te moeten worden in een bejaar den- of een verzorgingscentrum dan doet zich het volgende voor. paar 6000 behouden. Al wat men meer bezit, kan men dan eerst netjes opleven. Dat gaat bij dergelijke verzorgmgsprijzen over het algemeen wel snel ge- nqeg. Ik vraag me dan ook af, met bovenstaand voor ogen, of het wel zo verstandig is als men een zekere leeftijd bereikt heeft de leuzen van de spaar banken: sparen., sparen en nog eens sparen, op te volgen. Want ieder, die de zaak nuchter be kijkt zal moeten toegeven, dat tegen dergelijke verzorg-.ngspnj- zen enz. doodeenvoudig niet te sparen valt. Onze troost zij dan ook. dat hulp van de bijstandswet, niet meer beschouwd wordt als een gunst (dus geen dank je wel meneer) magr als een recht voor .edere Nederlander gewor den is. (Brederode heeft het vroeger al gezegd ,'t kan ver keren'.) maar of dit wel de juiste weg is. dat is weer iets anders. K. Melis. Oostkapelle. Leiders voor een padvindersgroep De Middelburgse padvindersgroep Berdenis van Berlekom bestaat bin nenkort 60 jaar. Deze groep maakt een onderdeel uit van een groot ge heel. waar honderdduizenden jonge ren over de gehele wereld lid van zijn. Jammer is evenwel, dat de Middelburgse groep zoveel gebrek heeft aan jonge mensen met tact. Jonge mensen, die een paar uur pe; week (op zaterdag) iets voor dc jeugd willen doen. Het gaat om kin deren van 8 tot 12 jaar. die dringenc leiding nodig hebben. Een belangrijk stuk jeugdwerk kan op die wijze worden gediend. Wij zoeken niet in de eerste plaats mensen met erva ringen. De zestigjarige padvinders groep Berdenis van Berlekom te M' burg heeft dringend jonge mensen nodig; daar gaat het in de eerste plaats om. Voor jonge mensen, die met kinderen willen omgaan, is het werk bij Berdenis van Berlekom een vrijetijdsbesteding. Schrijf daarom een briefkaartje naar Arnelaan 15. Middelburg of bel telefoon 5564 in Middelburg. N. van Aartse, Middelburg PLANTEN EN BLOEMEN Aan het personeel van de scholen in de gemeente Wemeldinge: Bij deze verzoek ik u vriendelijk uw leerlingen een beetje liefde Dij te brengen voor planten en bloemen De schoolgaande kinderen trekken bij het passeren van verschillende tuintjes herhaaldelijk knoppen vaD planten en bloemen, die dan vervol gens achteloos worden weggeworpen. Het onderwijzend personeel van de school dient volgens mij de jeugd liefde voor planten enz. bij te bren gen. Ik koester de hoop. dat hier dan ook terdege op zal worden gewezen. Naar aanleiding van het stuk in de krant van donderdag 29 mei over jagen op het terrein van het water schap zou ondergetekende gaarne nog het één en ander uit de doeken willen doen. Gezworenen en hoofdingelanden van het waterschap Walcheren stellen geen prijs op een pacht van een Jachtcombinatie uit Brabant, die een winst wilde betalen van 4650,-. Althans de grootste meerderheid nam dit standpunt in. Waarom 1. Omdat dan op Walcheren de jagers veel te veel moeten gaan betalen bij de grondeigenaren, Terwijl ze het nu hebben Dij de meeste boeren per bunder teger. de prijs van 0,50. Nog sterker: sommige kavels jagen ze mee, waarvan de eigenaar de goedkeuring nog niet heert gegeven. De meesten krijgen eens in de blau we maand een haas of konijn. 2. Wat betreft de wildstand. Nou, dat heb ik met mijn eigen ogen gezien. Als er drie hazen weglopen en één ontstnapt er, dan koeien ze de andere week te- g. Tenslotte kort samenvattend: Als men openbare inschrijving houdt b.v. bij een huis, dan is het toch ook voor de hoogste bieder als er geen luchtje aan het hoge bedrag zit? ,Pieter Bruegel de Oude' in Goes meester mr F. G. A. Huber van Goes om drie uur 's middags in het voorma lig weeshuis aan de Singelstraat de ten toonstelling .Pieter Bruegel de Oude'. De isitie is naar Goes gehaald door de expo: cultu Arendskerke en Ovezande wonnen brandweerstrijd GOES De officiële uitslagen van de brandweerwedstrijden, die onlangs ln Ovezande werden gehouden, luiden als volgt: groepA: 1 Ovezande 534 punten, 2 Kwadendamme 532, 3 Krabbendijke 506, 4 RLlland-Bath 483, 5 Kapelle 482. 6 Kamperland 477, 7 Goes 470, 8 Krui- ningen 455, 9 's-Gravenpolder 446, 10 Oolijnsplaat 428. Groep B: 1 's-Hcer-Arendskerke 563, 2 Wolphaartsdijk 543, 3 Heinkenszand 536, 4 Baarland 518, 5 Goes A. Iturele raad. En dat zat er ln dit geval niet aan, althans bewijzen waren er niet. Ik vraag mij af: Is hier soms sprake van .vriendjespolitiek?' Wat een eventueel tekort bij het waterschap betreft, dit wordt eerder groter dan minder als men zo bij aue takken vr. de overheid gaat doen. Dan zijn we er nog niet. En dat om een groep je broodjagers de hand boven het hoofd te houden. J. van Waarde Molendijk 30 Nieuw- en Sint-Joosland 9 Borssele 431, 10 Yerseke 396. De beste twee bevelvoerders waren die van Ovezande en Heinkenszand. Aan het verloop van de wedstrijden hebben wij reeds uitvoerig aandacht besteed. De eerste twee van elke groep zullen op 21 juni meedoen aan de provinciale brand weer wedstrijden te Middelburg. EXAMEN Voor het examen gezel-timmerman dat onder auspiciën van de stichting ,Hout' te Helmond werd gehouden, slaagde de heer L. van Doorn te Zaamslag. Kampioen .Excelsior geeft concert na federatief concours VLISSINGEN De nationale oensfanfare .Excelsior' uit M*-" zal zaterdagavond na afloop vani (le dag van het nationale federatie ziekconcours te Oostkapelle sin» concert geven. Het programma, dat onder dirigent Ko den Toonder zal uitgevoerd bevat de volgende 1. The Elephant, mars van J. OrdH«n- 2 'Italiana in algen, ouverture Rossini. 3. Pandora, kornetsok Damaré. solist: Wim van VJ, in the April Evening, mediuu*' Roberton. 5. A Downland sir---., John Ireland. 6 Een morgen. dag een avond in Wenen, o-..^ van Franz von Supé. 7 F'nale^ eert. dat wordt gegeven in het .con gebouw Brouwer' te Oostkapg» half zeven beginnen, en omstre. aciht geëindigd zijn. Daarna- sc-huiurfeest In een schuur bi] coursterrein. ROTTERDAM Mej H. MM»* Terneuzen slaagde te het examen assistente bibhotnew

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 10