keetie had moeite met MERCKX VIEL AAN rivale henny hondeveld PepeSs winnaar rende Limburg eindelijk weer grote ZEGE voor pouudor Wielerronde van St-Maartensdijk Zoetemelk eerste in bergtijdrit Bal sterkste in Waterlandkerkje Van de Bunder won in Kwadendamme Den Hertog regeert in Engeland HWCAG 2 JUNI 1969 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 gjJT-MAARTENSDIJK De drie wielerronden, die zaterdagmid dag in Sint-Maartensdijk werden verreden, hebben drie waardige xinnaars opgeleverd. De uiteraard als favoriete gestarte Keetie won inde sprint de damcskoers, de 15-jarige Ad Dekkers uit Udenhout behaalde bij de adspiranten zijn veertiende zege van dit seizoen en bij de amateurs bleek de Belg Jos van Beers als de snelste uit de af- valslag te voor schijn te komen. SINT-MAARTENSDIJK Keetie Hoge won in haar woonplaats met ren bomddikte voor Henny Honde- Met nog 20 ronden voor de boeg kwa men de twee groepjes samen. En weer gingen er een paar aan de haal: Lup- Ïers, Siem Berkhout, Jos van Beers. heo Damen. Cees Priem en Jan van i de Hoek. Dit groepje had na twee j ronden een voorsprong V3n ruim een I halve minuut op de anderen opge-1 bouwd. Kees Frijters en Peter Vonck tenslotte brachten weer een hérgroe pering lot stand en met 22 man raasde men uiteindelijk in de laatste ronde op de finish af. Cees Priem, die in deze wedstrijd bijzonder veel werk had verzet, mocht van zijn ploegmaats de kracht meer "had. Jos van Bet greep het meteen en nam met verve deze taak over. STOKE-ON-TREND (ANP) In de negende etappe van de Ronde van En geland heeft Fednr den Hertog /.(ju reeds aanzienlijke voorsprong in het algemeen klassement nog vergroot, Hij staat nu meer dan twaalf minuten voor op de Engelsman Peter BueUlev. Zaterdag deed hij liet iu de achtste etappe rustig aan. waardoor Popke Ooslerliof hem tot op zes minuten kon benaderen. Maar zondag sprong Den Hertog twaalf kilometer voor de fi nish weg uit de kopgroep van vier ma n en wist in het korte stuk dat hem nog restte zjjn medevluchters op meer dan 1 een minuut te rijden. Algemeen klassement1 Den Hertog, Nederland 33.02.58, 2 Oosterhof. Ne derland 33.8.48. 3 Peter Doyle, Groot- Brittannlë, 33.13.18. 4 Peter Buckley, idem 33.13.25, 5 Kazimier .Tasinski, Po len 33 13.54. 6 Martyri Roach Enge land, 33.14.23 Algemeen klassement ploegen: 1 Po len 101.14.00: 2 Nederland 101.14.27.: 3 Groot-Erittannië. 101.24 11 4 Sov jet-Unie 101.31.54: 5 Ierland. 101.32 55: 6 Engeland. 101.38.35 De Britse coureur Sid Barrs is door de i wedstrijdleiding gestraft wegens ge-1 vaarlijk rijden dat. vlak voor het eind van de etappe van zondag, aanleiding i gaf tot een valpartij. SAYONA (ANP) Voor Eddy Merck* .Do Grote" ligt de beste venle diging in de aanval. Tjjdens de ze tlende rit van de Ronde van Italië heeft de Belg zjjn leiderspositie met gemak behouaen en heeft zelf een ont snappingspoging op touw go-zet, die pas na een felle reactie van Ginioudi. zjjn naaste belager in het klassement.! werd teniet gedaan. Het veld startte ruim een kwartier te laat in Panna doordat stakende arbeiders van de Sa- lamini-inrubelfabriek. vorig jaar nog werkgever van een Italiaanse wlelren- stal. versperringen hadden opgewor pen. Het kwam tot een flinke klop partij met de politie, net zoals voor het begin van de tiende rit in Napels, waarbij talrijke gewonden vielen, voor liet startsein kon worden gegeven. De renners begonnen zondag, na de rustdag, rustig aan de eerste ril van de laatste week. die de karavaan nog over de zwaarste passen van de Dolo mieten moet brengen. Een ontsnapping van Armani en Levatti. die bijna drie minuten wegliepen, beroerde liet pelo ton in het geheel niet. Bij de pas van Cento Croci. na tachtig kilometer, wer den de vluchters ingelopen en op de stijgende weg, het hoogste punt lag op bijna 1100 meter, zette Merekx zijn aanval in. Merekx kreeg aantrekkelijke hulptroepen. Dancelli, Zilioli en Ji menez zagen.wel wat in zjjn actie. Drie minuten was de maximale winst van het viertal. Maar de groep, voortge stuwd door Gïmondï en zijn ploegmak- kers, kwam terug. In de laatste kilo meters. de groep had zijn vertraging opgelopen in Parma, al helemaal goed gemaakt, probeerden Zilioli en Gfmon- di nog weg te komen. Dat lukte niet. Bailini liet men aanvankelijk genadig gaan. maar in de laatste jacht leek ook zijn sprong bijna te kort. Aan de streep in Savona bedroeg zijn winst nog maar twee meter. De uitslag van de zestiende etappe ls: 1 Bailini i It) 228 km van Parma naar Savona in 6 uur 35 minuten en 48 sec (gemiddelde snelheid 35.472 kin per uur): 2 Basso (It) 3 Reybroeck (Bel): 4 Altig (WD1); 5 Morellini (It); 6 Zan- dezlfdc tijd als Bul Het algemeen kis tiende etappe ind meld Ss de natlom oenient na de zes- •n niet anders ver- iteit van de renner de Italiaans-1 Merekx (BI 71 uur 37 minuten 32 seconden: op 1 minuut 41 seconden: 2 Gimondi: 3 Zilioli op 3.55: 4 Schiavon op 4.32; 5 Bltossi op 4.54: 6 Michelotto op 5.06. 7 Colombo op 5.16: 8 Dancelli op 8.06; 9 Mori op 9.19; 10 Moser op 11.40 Uitslagen Uitslag adspiranten. 1. A. Dekkers. Udenhout: 2- C. Stoutjesdijk. Sint- Maartensdijk: 3. J. van Dijk. Ulven- hout: 4. C. de Looze, Haarlem: 5. P. Laan. Amstelveen: 6. L. van Campo. Ossendrecht: 7- J. Konings, Sprundel: 8, A. van Oorschot, Bergen op Zoom: 9. J Damen. Ulvenhout: 10. J. Rovers. Roosendaal. Uitslag dames: 1. Keetie Hage. Sint-Maartensdijk (50 km in 1 uur, 26 min- en 43 sec.): 2. Hennie Hondeveld, Laren: 3. Truus Smulders. Gerwen; 4. Christianne Geerts, België: 5. Irene Paul, Den Haag: 6. Bella Hage, Sint-Maartens dijk; 7. Jannie Jonkers. Gameren; 8. Narguerita Dams. België; 9. Truus van de Plaat, Geldermalsen- Uitslag amateurs: 1. J. van Beers, Vosselaar (B.). 100 km in 2 uur, 30 min. en. 17 sec; 2. W. Luppers. Purmerend: 3. Siem Berk hout.; 4. C- Priem, Goes: 5. T. Damen, Ulvenhout; 6. K. Frijters, Zegge; 7. P. Vonck, Heikant; 8. J. de Vrieze, Goes: 9. T- Barten, Klundert; 10. C. Moritz, Amsterdam; 11. Th. van Poecke, Koewacht; 12. Th. Oudhoom, Waverveon: 13. D. van der Vlugt, Sommelsdijk: 14 J Zwaan. Voorscho ten; 15. J. van de Hoek, Hoogerheide. SALZBURG (ANP) Joop Zoetemelk heeft zondagmiddag de tweede halve etappe van «Ie Ronde van Oostenrijk ge wonnen- Het was een individuele"berg tijdrit. Zoetemelk heeft «laarmeo de lei ding in het algemeen klassement geno- De Nederlandse amafpiir Wim Prinsen heeft zaterdag «ie eerste etappe van de Ronde van Oostenrijk gewonnen. Prin sen legde de 171 km van Wenen naar I.inz af in 4 uur 40 min. 15 seconden. De Oostenrijker Schattelbauer werd tweede, de Pool Tadaeus Prasek derde. Zondagmorgen werd de eerste helft van de tweede etappe, een rit van 119 km van Linz naar Salzburg gereden. De uitslag is: 1 Csenar (Oostenr) 119 km in 2 uur, 54 min. 25 sec (gem. 39,6 km per uur), 2 Kohout (Tsj-Sl) 2.54.29, 3 Corneillie (Belg). 4 Kretz (Oostenr). 5 Postl (Oostenr") allen in 2.54.29. 7 Jan sen (Ned) 2.55.16, 10 ex aeguo o.a. De Koning, Prinsen en Zoetemelk (alen Nederland) in dezelfde tijd als Jansen. Algemeen ploegenklassement na twee etappen (resultaat van de tijdrit telt niet voor het ploegenklassement): 1 Oostenrijk 22.44.59, 2 Nederland 22.47.10, 3 België 22-47.37. Puntenklassement: 1 Csenar 20 pnt. 2 Prinsen 20 pnt, 9 Zoetemelk 6 pnt, 12 Jansen 3 pnt. De uitslag van de tweede etappe, een bergtijdrit op de Gaisberg is: 'l Zoete melk (Nedi 22 min. 06 sec, 2 Gawliczek (Pol) (op 6 sec). 3 Mitteregger (Oos tenr;) (op 11 sec), 4 Prinsen (Ned) (op 20 sec), 5 Steinmayer (Oostenr) (op 28 sec). 6 Kretz (Oostenr) (op 29 sec). 7 Zadrozny (Pol) (op 40 sec). 8 Eberl (Oostenr) (op 54 sec). 9 Ruppener (Zwit) (op 1.02). 10 Schet (Belg) (op 1.30), 11 De Koning (Ned) (op 1.37), 12 Jansen (Ned) (op 1.58). Het algemeen klassement nu twee etappes luidt: 1 Zoetemelk 7 uur, 57 min, 37 sec. 2 Prinsen op 20 sec, 3 Gaw- lichek op 43, 4 Mitteregger op 1.33, 5 Steinmayer op 1.52. 6 Corneillie op 1.56, 7 Schet óp 2.07, 8 De Koning op 2.14, 9 Pruscha op 2.33, 10 Schattelbaur op 2.34. 11 Jansen op 2.35. De uitslag van de eerste etappe Is: 1 Prinsen. 171 km in 4.40.15, 2 Schattel bauer, 3 Postl, 5 Zoetemelk, 6 Pruscha allen zelfde tijd als Prinsen, op 4 secon den: 7 Koenigshoffer (Oostenr), 8 Jan sen, 9 Berckmans (Belg), 10 ex aequo o.a- De Koning. Hel nitgchrcide wiolorprogranima ln Sint Maartensdijk begon met de wed- !tr(jdvonradsnlranten, die het bochtige parcours, dat bovendien voorzien was van een verraderlijk stukje valse plat 19 keer (25 kilometer) afleggen. Jan Vroegrijk en Cees de Looze waren de eersten die serieus probeerden uit het peleton weg te komen. Hun po ring zou echter op niets uitlopen. Laan, Dekkers, Rovers, Van Baal, Van Dijk tn Cees Stoutjesdijk uit Sint Maar- tenaiijk forceerden tenslotte de be slissing. Ad Dekkers bleek ln de fi- wle juist iets sneller dan de plaatse lijke favoriet Cees Stoutjesdijk, die to: eigen publiek een knappe koers lad gereden. Moeite Ej de dames ging de zege naar we reldkampioen Keetie Hage, die in ffi eindsprint bijzonder veel moeite ffid om Henny Hondeveld uit Laren wr te blijven. Met slechts een band- ttte verschil verwees ze de blonde urense naar de tweede plaats- De eisende ontsnapping viel al vrij Mwg in doze wedstrijd voor 50 kilo- samenwerkend een grote voor drong op. Bella Hage had kennelijk saar dag niet en bleef op enkele tot Mislukken gedoemde ontsnappingspo- Jingenna ir. het peleton hangen. Kort roor het einde spurtte ze nog wel weg. {[aar ook dat had geen succes: de •Nederlandse kampioene moest voor eigen publiek genoegen nemen met de achtste plaats. Slachti, ng J>e amateurs moesten In Sint-Maar- lensdqk honderd kilometer (74 ron- aen) rijden rn dit ontaardde ln een massale slachting: slechts 22 van de gestarte renners bereikten de cind- reep. Overigens kregen de niet zo "rijke toeschouwers wel waar voor tan geld. Steeds weer waren er ren- ijers. die de strijd aanbonden en steeds het koersbeeld zich vol- Hage (I.) won in haar looonplaat.s met Hage Clinks) zusterlijk naast haar rivale Henny Hondeveld ,de eeuwige tweede', zoals ze zichzelf noemt) na het in ontvangst nemen van de bloe- Theo Damen, Cees Wighert, Frits van de Helder, Jan van de Hoek, Peet van de Weegen en Jos de Brayn openden in de derde ronde reeds het vuur- Dat deze ontsnapping niet beslissend kon zijn hadden de kopstukken in het pe loton (onder anderen Tonnie Barten. Waldy van Campen. Kees Frijters. Theo "van Poecke, Cees Priem. Leon Schauwen, en Ko de Vrieze) wel door. Toch duurde het vrij lang voor een van hen het initiatief nam om de zes vluchters te achterhalen. Pogingen van Ko de Vneze en Chris de Jonge mis lukten wegens gebrek aan medewer king. Na ongeveer dertig kilometer zette Cees Priem aan om het gat te dichten. Na eerst enkele ronden alleen tussen de kopgroep en het peleton te hebben gereden, kwamen er meerderen om dit initiatief te steunen:- Kees Frij ters. Ko de Vrieze, Jos van Beers. Cees van de Berge. W. Luppers en P. van Hattum. Het verschil met de koplopers, die tekenen van vermoeid heid gingen vertonen, werd gaande weg kleiner. En dat kwam vooral door Ko de Vrieze en Cees Priem, die aan de kop van het tweede groepje sleur den. Na vijftig kilometer was het dan De eerste en de tweede groep kwamen samen en deze nieuw ontstane groep van 12 man had een voorsprong van ruim een halve, minuut. En ook dit hield geen stand. Met nog 23 ronden te rijden waren er inmiddels als zo'n kleine vijftig renners uit de stryd ge nomen (gedubbeld) of uit zichzelf af gestapt. SINT-MAARTENSDIJK Jos van Beers won zaterdagmiddag de ronde van Sint-Maartensdijk bij de amateurs. Op de Joto gaat hij winnend over de meet. (Foto PZC). ST. ETIENNE (ANP) Voor het eerst sinds drie jaar heeft. Raymond Pnulidor. de eeuwige tweede uit de Franse wielersport, weer een overwin ning behaald in een grote meerdaagsp wedstrijd. Opvallend is dat de triomf van de man uit Limoges, behaald in de negen etappes van de Ronde van de Zes Provincies een merkwaardige ver binding vormt met zijn vorige succes. In 1966 werd Poulidor gehuldigd als winnaar van de Dauphiné Liberéré, de Ronde van de Zes Provincies, die dit jaar voor het eerst werd gereden, kan worden gezien als opvolger van de Dauphiné. Het grote verschil tussen beide ronden is dat Poulidor zijn zege in 1966 be werkstelligde in de laatste rit, waarin hij de Spanjaard Echevarria van de lei derspositie verdrong en dit jaar con stant ais de grote favoriet kon worden beschouwd. Al in de proloog van de ronde, de mini-tijdrit, die de drager van de leiderstrui voor de eerste dag moest aanwijzen, kwam Poulidor als winnaar tevoorschijn. Bracke ontnam Poulidor de leiderstrui. Poulidor en Pingeon bleven de gevaarlijkste con current voor de Belg, die voor dezelfde fabrieksploeg als Pingeon rijdt. Pouli dor greep de macht opnieuw in de ech te tydrit uit de ronde. Tegenaanvallen van Bingeon en Bracke pareerde Poulidor, die ook in de bergetappe tussen Grenoble en An- necy eén hoofdrol speelde. Op de laat ste dag heeft Pingeon nog geprobeerd Poulidor uit de leiderstrui te rijden. Zijn aanval in de rit van Roanne naar St. Etlenne leverde hem, door een felle reactie van Poulidor, niet meer dan zeventien seconden winst op de leider in het klassement op. Jan Janssen is winnaar geworden van het puntenklassement in de Ronde van de Zes Provincies. Hij behaalde 177 punten, de Belg Leman was met 157 tweede en Guerra Itmet 132 punten derde. Het algemeen ploegenklassement werd gewonnen door Peugeot, de ploeg van Bracke en Pingeon, ais tweede eindig de Bic. derde werd Mann-Grundig. De uitslag van de achtste rit: 1 Huys- mans (B) de 188 km in 3 uur 1 min 14 sec.: op 44 sec 2 Peffgen (\VD1): op 1 min 3 sec 3 Berland (F): 4 Van Springel (B); 5 Pingeon (F); 6 Pouli dor (F): 7 Hoban (ÖB): 8 Leman (F): 9 Janssen Ned): 10 Guerra (It); 16 Hiddinga (Ned). De uitslag van de negende en laatste etappe van St. Etienne naar Lyon is: 1 Godefroot (B) 70 km in 1 uur 40 mi nuten 47 seconden: 2 Renz (WD): 3 Bianco (It); 4 Reynier (B); 5 Janssen (Ned) en vervolgens het peloton, allen in dezelfde tijd als de winnaar. Het eindklassement Is: LPoulidor (F) 29 uur 42 minuten en -55 sec; op 18 sec 2 Bracke (B); op 45 sec 3 Pingeon (F): op 2 minuten en 50 sec; 4 An- quetil (F): op 3 min 15 sec 5 Van Neste (B); op 3.56 6 Gutty (F); op 4.11 7 Van Springel (B); op 4.58 8 Galdos (Sp): op 5.10 9 Gonzales (Sp): op 7.36 10 Theilleire (F); op 8.31 11 Janssen (Ned). WATERLANDKERKJE De ronde van Wnterlandkerkje, welke bekehd staat als de zwaarste wedstrijd in Zeeland voor Nieuwelingen, is voor Cees Bal, Wim de Waal, Henny Gijzel en Toine van de Bunder een goede ge nerale repetitie geworden voor de Del- la-rit van aanstaande vrijdag en za terdag. Deze 4 renners bicven overeind in een boeiende finale. Ruim 5 zware kilometers 14 ronden dwars door de polder kregen de renners (30 stuks) te verwerk: .1. De harde wind, voor een belangrijk deel pal op kop, heeft opnieuw voor kamprechter gespeeld. De vluchtpoging van Jan de Vos en Jan Reijngoudt van af de start duurde precies 14 Kilometer Meer ston den de groten in het peloton niet toe. Op deze eerste 14 kilometer waren er reeds diverse renners die het tempo aangegeven door Henny Gijzel niet konden volgen. Na 30 km kwam er een poging van Bal en de Bunder, die 200 meter voorsprong namen. Wim de Waal, Jan Leijten, Henny Gijzel, Cees van Bostelen en Hans Hellemons kwa men bij de beide vluchters. Ook in het B: lot on kwam er een reactie. Tonny uyzen, Leo van de Waart en Leen van de Parel voerden de groep aan. Aanvankelijk leek het er op aat zij met de wind in de rug voor een hergroe pering zouden gaan zorgen. Doch met de wind op de kop walden enkele ren ners hom deel aan de leiding niet meer doen, in tegenstelling tot de koplopers, welke elkaar goed aflosten. De voor sprong groeide snel naar 40 seconden. De koplopers zagen Hans Hellemons door een lekke band verdwijnen. Van uit het peloton poogde De Waart nog maals om alleen weg te geraken, maar ook hij zag snel ln, dat een solojacht mies in een felle sprint, krachtsinspanning werdt hem noodlot- *ig. Met nog 10 kilometer te rijden sprongen Gijzel en Bal weg uit de O. Een zeer felle jacht bracht De er en De Waal weer bij de kop- opers. Voor Leyten en Van Bostelen vervloog de illussie op een overwin ning, wnat hoe snel zij ook reden, de achterstand op de vier Zeeuwen groei de naar 20 seconden, in de eindsprint bleek Bal de meeste ervaring te heb ben. Een haakse bocht op 300 meter voor de streep nam hij als eerste zo scherp, dat nij bij het inzetten van dc sprint reeds 20 meter oorsprong had. Gijzel normaa.l een van de rapste, kwam veelste ruim door de bocht en was reeds geslagen. Vechter Wim de Waal gaf net niet op, ondanks zijn achterstand van zeker 15 meter kroop hij meter voor meter dichter naar Bal in een enerverende sprint. Deze, nog zwaar bedreigd (omdat hij zich reeds zeker achtte van de overwinning), moest opnieuw fel aanzetten om op de streep nog 10 centimeter over te hou den op zijn rivaal De Waal. Uitslag: 1 Cees Bal, Kwadendamme 78 km 1.57.10; 2 Wim de Waal, Axel: 3 Henny Gijzel. Heikant; 4 Toine van de Bunder ijzendijke; 5 Cees van Bostelen. Halsteren op 20 Seconden: 6 Jan Leijten .Ghaam; 7 op 3,5 min Leo -n de Waart, Heinkenszand; 8 Chris Buijk, Wouw; 9 Sjaak Boekhout. Terneuzen: 10 Tonny Huijzen Kleo tmge; 11 Jan de Vos, Zamslag: 12 Niek Faas. Terneuzen; 13 Leen van de Parel, Goes: 14 Danker SmaUegange, EUewoutsdijk; 15 Harts Hellemons, Roosendaal. STEIN (ANP) Dr Limburger Chris Pepels heeft zaterdag «Ie Ronde van Limburg gewonnen. De plaatselijke favoriet legde de 175 kilometer tus sen slari- en finishplaats Stein af In 4 uur 19 minuten en 23 seconden. De beslissende ontsnapping, na 136] kilometer, was voorafgegaan doorj ruim een kwartier geneutraliseerd rijden. Na 110 kilometer bij Colmont gemeente Voerendaalkoos een motor ordonnans, die achter de politiegelei- ders, maar voor het peloton reed. een verkeerde route. Het peloton, net weer verenigd nadat een ontsnappingspo- fing was teniet gedaan, volgde de or- onnans en dus de verkeerde route. I Om de ronde weer op het goede pad te brengen, heeft men de koers elf kilometer moeten neutraliseren, waar door een aantal achterblijvers is kun-l nen bijkomen. Daarna startte men op-' nieuw. Frits Slueper en Jan Spetgensl ontsnapten na 136 kilometer in Hey-j enrath. Vier kilometer verder zocht; Peps aansluiting bij dit tweetal en na een solo van ruim tien kilometer] kwam hij bij. Nog twee renners maak- ten een geslaagde sprong naar het: kopgroepje. namelijk Janbroers en Lu-1 cassën. Van dit tweetal viel Janbroers enkele kilometers voor de finish te-; rug. In de eindsprint bleek Pepels na] zijn lange jacht nog voldoende reser ves over te hebben. De uitslag is: 1. Pepels (Stein) 175 kilometer in 4 uurl 19 minuten en 23 seconden: 2 Slueper: (Terwmselen)3 Spetgens (Someren) 4 Lucassen (Geleen); op 18 seconden: 5 Tabak (Amstelveen); on 21 secon den; 6 Buckx (Borni; op 28 seconden: 7 Aldershof (Haarlem); 8 Janbroers Amsterdam9 Wanders (Mccrs- seni; 10 Delnooy (Nijswiller). GOEDE RESULTATEN BIJ ATLETIEKWEDSTRIJDEN THOR ROOSENDAAL ROOSENDAAL B.j de door Thor te Roosendaal gehouden atletiekwed strijden heeft Pet Vonck van RKAV uit Hulst dc 3000 meter hardlopen ge wonnen met een tijd van 8 40.8. Jan van de Dries van Zeeland Sport werd eerste op de 400 meter met een tijd van 50.6. Tweede op de 100 meter hardlopen en b.j het verspringen, jon gens B. werd Marco Reedijk, respec tievelijk met een tijd van 12-5 en een sprong van 5.44 meter. Bij de 1500 meter jongens A werd Jan Jansma •Zeeland Sport) tweede met een tijd van 4.15.1. Eveneens tweede werden Arie Schuit iZ'-eland Sport», jongena C. en Rie: de Vin (Zeeland Sport), meisjes B. respectievelijk bij het vèr- springen met een sprong van 4.66 me ter, een tijd van 10 6 op de 80 meter en met een hoogsprong van 130 meter en een tijd van 1.44.6 op de 600 me ter. KWADENDAMME Cees Bal (ne gen overwinningen) en Rinus Remijn (zes zeges) vormden een uitzondering op de 30 renners, die luidruchtig in afwachting waren van het. startschot. Als plaatselijke favorieten was de spanning op hun gezichten te lezen Belde renners hadden zich op hun ei- f;en manier voorbereid op de wedstrijd n edgen dorp. Cees Bal deed dit met een zege in Waterlandkerkje. Rinus Remijn verkoos op de zaterdag niet te rijden, om zich volledig te kunnen geven- Voor beiden is de weclstryd een diepe teleurstelling geworden. Toine van de Bunder, een sterk en ook bij zonder slim coureur, profiteerde van de heersende rivaliteit. Zeker ze waren er bij toen de grote finale in de ronde van Kwadendamme met nog 30 kilometer te rijden, van start ging. Toine van de Bunder wip te weg en pakte zeker 200 meter. Peter Remijn (Goes) kwam er bij. Een felle achtervolging van beide con currenten en de kopgroep bestond uit 4 renners. Niemand van het peloton kwam er meer aan te pas. I>3o van de Waart, samen met Cees van Bos telen en Henny Gijssel, probeerde het wel, doch het tempo bij de koplopers was zo hoog, dat zij meer en meer ter rein verloren. Toine van de Bunder demarreerde, doch Cees Bal pakte hem terug. Niet voor lang want weer op de klinkers in de Dorpsstraat zag De Bunder zijn kans. Nu was het Rinus Remijn die hean terug pakte. Drie ron den bleef het rustig. Toen demarreer de De Bunder weer. juist op het mo ment dat Peter Remijn aan de lei ding reed. Hij reageerde niet, in de veronderstelling, dat de mannen van de plaats de vluchter wel weer in hun midden zouden brengen. Deze wijfe- ling was voldoende om de voorsprong te doen groeien tot 50 mtr. De dr.ë volgers keken naar eikaar. doch zij reageerden amper, ondanks het fel op1 laaiende enthousiasme van dorpsgeno ten, In zijn vloeiende stijl joeg de klei ne Van de Bunder over net parcours op 200 meter gevolgd door het drietal, dat de vluchter nog steeds binnen be reik had. Terwijl iedereen verwachtte dat nu de aanval zou komen, besloten de drie jagers om geen krachten te verspillen voor de eindsprint, hetgeen hen fataal was. Van de Bunder ver grootte zijn voorsprong tot meer dan 600 meter. Onbedreigd (hij dubbelde nog juist het peloton) ging hij over de finish. Ook de tweede plaats was niet voor de mannen van Kwadendam me. Peter Remijn klopte Bal, met en kele centimeters, terwijl Rinus Remijn diep ontgoocheld niet meer aandrong in de sprint. De sprint van de groep w-as een prooi voor Sjaak Boekhout. Uitslag: 1 Toine van de Bunder. LJzen- dijke, 75 km. 1.49.10 2 op 21 sec. Peter Remijn, Goes. 3 Cees Bal Kwa dendamme. 4 op 26 sec. Rinus Remijn, Kwadendamme. 5 op 55 sec. Cees van Bostelen, Halsteren. 6 Henny Gijzel, Heikant. 7 1.20 Leo van der Waart, Heinkenszand. 8 'op 1.41 sec. Sjaak Boekhout, Terneuzen. 9 Leen van de Parel, Goes. 10 Jan Hanson, Vlaarelin gen. 11 Jo Buitendijk, Bergsehoek. 12 Chris Buyk, Wouw. 13 Jan Koek», Hogerheide. 14 Danker. SmaUegange. 15 Tony Huyzen, Kloetinge. Bij de adspiranten moest opnieuw een spurt tussen 11 renners uitmaken wie zich winnaar zou mogen noemen. Dit was opnieuw een kolfje naar de hand van Jan van Dijk die daarmee zijn 15e overwinning vierde. De man. die zich deze middag zeer in de kijker reed, Adrie Kuzee van Souburg, heeft ervoor gezorgd, dat de renners geen moment moesten verslappen. Talrijks keren demarreerde hij uit de groep weg. waarbij vooral Glno Schouw en Sjaak Hamelink zorgden, dat hij weer terug in de groep kwam. Ook de po- Dijk zorgde er wel voor. dat mem and meer kon ontsnappen. Lutslag: 1 Jan van Dijk. Ulvenhout, 25 km 35.16 min. 2 Cees Stout jesd] ik, St-Maartensdijk. 3 Gino Schouw, Middelburg. 4 Leen van Campo. Ossendrecht. 5 Ad van Treijen Lepelstraat. 6 Sjaak Hamelink Ten-euzen." 7 Jan Vroegrijk. Roosen daal. 8 Jo Verbrugge, Putte. 9 Adrie Kuzee, Souburg. 10 Jan de Jager, Bie- zeiinge. 11 Adrie Biddeloo, Graauw. Allen :n dezelfde tijd. ADVERTENTIE Wie beweert, dat hij betere programma's ziet omdat bij (tS») rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat (teir) eon prima half zware shag is, heeft gelijk! Of u nu een continu-kijker of een anti-kijker bent, steek een (tiïjè) op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 11