VOOR BARRY HULSHOFF KWAM NA STRIJD TEGEN TORINO OMMEKEER OKKER TEGEN EMERSON OP DREEF Pofidori behoudt leiding in de Giro FC Twente tegen versterkt Goes Reserve uerd een taste keus Tiende remise in w k schaken AJAX IN DE Verrassing competitie Papyrus 7 Afvoeren Mondig STERKE START VULTINK IN E.K. BAND STOTEN Wielerwedstrijd in pinksterweekeinde NRU GAAT FUIVEN MET AJAX OF FEIJENOORD Van Dijk niet tegen Feijenoord VEEL WINNAARS IN SPORTTOTO'S Rechtstreeks NRU-verslag Ajax-AC Milan Feijenoord-DWS in Rotterdam NEDERLANDSE TENNISSTERS IN DFMI-FINALE „jWJi'ME"959 PROVINCIAlf ZEEUWSi COUSANT (Van onze correspondent 'lüStWDAM (GPD) - Torino ontzette Barry Hulshoff uit diens impasse. Al meer <la" twee sel" zoeneo kon 1>U "">ar "ret metterwoon vestigen in het eer ste run Ajax. Voor de vriend schappelijk wedstrijd in Ital.e tm trainer Michels hem als metgezel van Vasovic (Pronk ,tond rechtshalf). Het was, 11 september '68, een week voor de laliamaking niet Neurenberg, lie had de opdracht Combin uit te schakelen. De vreemdeling van Ton» naar wie AC Milan knip oogt ter vervanging voor Sorma- ni, kon zich geen ogenblik losma- ta uit de omklemming van Huls- torf, bij wie het belang van de pzoef constant in het hoofd jmrnde. Michels bleek voldaan. Tegen Neurenberg handhaafde bj de twee-eenheid Vasovic-Huls- v:.ff, en verwees hij Pronk naar ie reservebank. Sindsdien werd Barry Hnishaff nimmer meer Hjj kroop - met bebloede knieën M hel naar de hemel. Na zijn éttaut in de winter van '66 (uit te en Fcvrnoord) op een door de vorst Vesiampt' veld. kreeg hij voor brt eerst geen vaste aanstelling. Hij oii hel manusje van aites voor de verdediging: kwam in Liverpool op «#f de geblesseerde Suurbier en ver- drwir na de val bij Dukla I'raag een poosje de gekritiseerde Pronk. ,Ik had toen het gevoel dat ik ruimschoots voldeed, Maar in de voorlaatste vved- sttiid. uit tegen Fortuna, stond ik opeffli neer aan de kant. Uit nijd hel» tt mij op de transferlijst laten zet- Un reenoord heeft naar mijn prijs psinltnneerd. Ik geloof dat Ajax 1'5-UOO gulden voor mij vroeg. Feycn- wrd nod dat veel te hoog voor een mve, trant meer zag het niet in aif. Hem restte, zomer 1967 slechts de mo- gelijkhend een tweejarig schamel con tract te Accepteren. .Daarom ben ik nog steeds geen full-prof. De termijn loopt nou pas af. Ut voer net bespre kingen over aanmerkelijk betere con dities'. Na het seizoen '67 - '68 had hl) nog géén recht tot klagen. Hij had, els waarnemend linksback (Van Dmvenbode werd niet goed bevonden «t sfeer gesnoven' in de slag tegen Heal Madrid, maar onderhield verder sporadisch een pendeldienst tussen het «rste en de zijlijn. Deze competitie startte hij, als reserve afgekeurd, zelfs in het tweede. Totdat bij Torino ds ommekeer kwam. ,Lk was nog niet ailang uit dienst. Ik had eindelijk de gelegenheid vol mee te trainen. Ik Sé steeds beweerd dat mijn mindere conditie alle narigheid veroorzaakte. Ais je moe bent, raak je geen bal gotd. Vooral over de grond wordt je dan vlot suf getikt' Bstv (eigenlijk Benny) Hulshoff (22) laat zich niet meer zo gedwee afvoeren'. Hij - 1.88 meter lang, 30 september '46 geboren in Deventer, op 2-jange leeftijd overgeplant naar Awterdam, waar hij op zijn 16e voor «dwrgia bedankte, omdat hij ido- lMt was van Ajax, dat hem na vier Jur hbs-b helemaal inpalmde over treft zelfs in soliditeit de laatste we- Raae tobbende Vasovic, tegen wie hij wrg seizoen nog hoog opkeek. .Toen »J geblesseerd was, veranderde mijn pme. Thuis tegen GVAV en tegen »artak Tmava was de instructie voor Prak en voor mij gelijkluidend; *bafe! de spitsen uit. In onderling 'vcr.eg besloten wij, dat Tonny iets ®«r zou ingaan en dat ik hem rug- «kk-ng zou geven'. Als partner van usov-.c vangt hij de eerste stoot op. H« positiespel ligt mij beter, trekt ®c ook meer aan. Maar ik kan evengoed, een specifieke sipitsspeler (ADVERTENTIE) Sv Vakmanschap is meesterschap Bierkenners vragen Hulshoff over de competitie: Wij worden geen kampioen, om dat de Europacup ons teveel heeft afgeleid. Ik sia overigens Twente hoger aan dan Fey- enoord. Twente was dit seizoen onze sterkste tegenstander. Het is technisch een goede ploeg die het harde spel afwijst, ook ln de achterhoede. Het verschil tus sen Ajax en Twente is, dat zijn kracht, veel meer dan bij ons. op het middenveld ligt'. Hulshoff over Rinus Michels: .Hij is op de training voor ieder een erg hard. Hoewel dit soms deprimeert, vind ik die aanpak juist. Hij weet van elke jongen haarfijn diens fouten. Hij laat niet na die aan te wijzen. Ik heb nog al de neiging noncha lant te plaatsen of me gemak kelijk een bal te laten afnemen'. Barry Hulshoff legde een uit gebreide discotheek aan van "langspeelplaten. Zijn verzame ling schat hij, bescheiden, op 300. .Momenteel dweep ik met de blues'. hallen loopt hij altijd achteruit. Om f reekick mee te krijgen ofwel de Cruyff-true. Hij heeft ook de ge woonte stiekem achter je te kruipen- Hij is vrij snel. gaat links en rechts weg en doet vaak alsof hij links voor hij wil maar draait dan kort rechts langs je'. Maar als Michels hem .uitbesteedt' aan Sormani, de nuttige schutter; kan hij dan ook zo'n gelijkend beeld schet sen? ,Die typeer ik even moeiteloos. Hij heeft een zeer goede pass in zijn benen, passeert gemakkelijk, met een simpele beweging'. Terwijl hij de voorhoede uittekende, ontrafelde oij .en passant' AC Milan in zijn totaliteit. Een uitgebalanceerd elftal. De ver dediging is dat weten zo langzamer hand zo iedereen wel perfect georga niseerd. Ze nemen allemaal een vaste man en daar gaan zij geen meter van daan. Een cordon halfspelers moet de opkomende tegenstanders opvangen. Uitkomen doen ze verschrikkelijk snel, geheel op de sprint zelfs. Ik vind ze ook erg getructe voetballers. Ze kun nen bijvoorbeeld heel sluw tijd rek ken. Op een manier, die nauwelijks te bestrijden i»'. Barry Hulshoff fnuddrn) wils hij Henk Groot flinks) en Theo van J venbode een van de doelpunten in dei beslissingswedstrijd tegen Benfica\ vierde. Al OS KOI (ANP) I>e zestiende par tij om het wereldkampioenschap scha ken tussen wereldkampioen Tigran Pc tros jan en zijn uitdager Boris Spass-1 ky is in remise geëindigd. De stand is nu 8—8. Er moeten in totaal 24 partijen ge speeld worden. De volgende partij zal maandag gespeeld worden Tot dus verre hebben de spelers elk drie par tijen gewonnen, terwijl de 10 andere remise werden. Het verloop van de zestiende partij; wit: T. Petros jan; zwart: B. Spassky; tarrasch-verdediging. 1. c2-c4, e7-e6 2. d2-d4, d7-d5 3. Pgl- f3. c7-c5 4. c4xd5. e6xd5 5. g2-g3, Pb8- c6 6. Lfl-g2. Pg8-f6 7. 0-0. Lf8-e7 8. Pbl-c3. 0-0 9 Lcl-g5 Deze zettenreeks, die in de tweekamp al enkele malen is voorgekomen, vroeg nauwelijks tijd. 9Lc8-e6, een oude zet. 10. d4xc5, Le7xc5 11. Lg5xf6eindelijk is het patroon geheel doorbroken. Merkwaardig is daarbij wel, dat wit over de 11e zet meer dan een kwartier nadacht. Controleerde de wereldkam- Sioen de huisanalyse, of wantrouwde ij plotseling dit toch niet onbekende vaarwater? 11dd8xf6 12. Pc3xd5 Het ligt voor de hand te veronderstel len. dat Petrosjan die kennelijk met een puntenverdeling tevreden was als consequentie van de ruil op f6 Bovendien heb ik een huis gekocht m Zaandam, dat ik eerst goed Inricht, alvorens ik ga trouwen'. Deze week permitteerde hij zich een kapitale uitgave, die niet ln het in terieur van het huis werd .omgezet": een citroen-gele Opel GT. die hij van wege de reclame met korting mocht financieren. Ook Inge Danielsson, de niet altijd even koele Zweedse goal- getter. houdt naast het voetballen van sportauto's. ,Ik trek hef meest met hem op. Hij heeft dezelfde soort hu- kniesden zij, nog geen .Michels zal hem, blijkt het, woensdag in de cupfinale tegen AC Milan dat laatste karwei opdragen. ,11; verwacht, dat hij mij tegenover Prati zet. Zou Prati niet worden .uitgehuwelijkt' aan Suurbier, zijn overbuurman in de op stellingen? .Nee. dat dacht Ik niet. Prati is helemaal geen linksbuiten. Hij is een uitgesproken spitsspeler'. Hulshoff portretteerde hem vanaf de televisie zo sprekend mogelijk. ,HIJ is sterk aan de bal. Die schermt hjj erg goed met het lichaam af. Bij hoge Een jaar geleden nog werd naar de stem, die deze gedachten over AC Mi lan .transformeert', amper geluisterd. Maar Barry Hulshoff is .mondig" ge worden. Hij debuteerde succesvol fn Jong Oranje en werd onlangs bijge schreven op de lijst met 22 a-interna tionals. Toch weegt zijn loonzakje het lichtst van alle Ajax' top- .arbeiders'. .Maar dat komt vandaag of morgen wel goed', staat vast voor Hulshoff. die niet graag van werkkring wil veranderen. .Ach, ik voel mij Ajacied. NAPELS (SNP) De achtste etap pe van de ronde van Italië heeft een weinig opwindend verloop gehad. Al le ontsnappingspogingen werden in de kiem gesmoord, waaraan het lioge tempo wel debet zal zijn geweest. Deze ALGHERO (SARDINIË). (ANP) De strijd om het zeventiende Europe se kampioenschap bandstoten speelt zich af voor een decor, dat zijns gelij ke niet kent in de biljartsport. De Ita liaanse bond besloot om redenen van propagandistische aard de wedstrij- aenrccks in Alghcro op Sardinië te la ten spelen. Aangezien in heel het snel groeiende badplaatsje geen zaal be schikbaar was. die aan de eisen vol deed werd het congrespaleis Capo Caccia gekozen voor de titelstrijd. Die beslissing maakte wel. dat deelne mers en officials in betrekkelijke af zondering moeten leven. Het tot bil jartcentrum gepromoveerde congres paleis staat namelijk in alle eenzaam heid zo'n tien kilometer buiten Alghe- ro. Tn de eerste ronde heeft Hans Vultink een gemakkelijke zege geboekt op de Fransman Coyret. Met Carottespel trachtte deze Vultink in de verdedi ging te dringen. Tot de zeventiende beurt lukte dat redelijk. De stand was toen 82-51 in het voordeel van de Nederlander. Daarna liep Vultink snel weg. Vier beurten leverden zestig ca ramboles op. De Nederlandse kampi oen die toen met 142-68 leidde, was op dat moment in feite reeds winnaar. Met kleine series maakte hij vervol gens de tweehonderd vol. De Italianen maaktén m dit toernooi reeds snel met het Belgische geweld kennis. Ceulemans en Delis hadden niet de minste moeite met Zanetti en Oddo en konden zich zelfs permiteren foutjes te maken. Zelfs voor de niet- inge'wijden was het duidelijk, dat de beide 'Italianen slechts als figuranten zullen fungeren. Hengelwedstrijd De hengelsportvereniging ,De Zeebaars' houdt op tweede pinksterdag het tiende internationale pinksterzeehengel- concours dat om half elf aan de Gons- hoekse dijk zal beginnen. Om half 5 is in het Hollands Huis dc prijsuitreiking. De wedstrijd telt mee voor het Delta- kampioenschap. Tot de hoofdprijzen be horen onder andere een complete hen- geluitrusting ter waarde van 400,-, een vouwfiets van 175,- en een pla tenspeler van 125,-. kortste rit van de Giro (133 km) werd namelijk afgelegd met een gemiddel de snelheid van meer dan 46 km per uur. Het kwam tenslotte aan een massasprint, waarin de Italianen Bas so en Zandegu wraak namen op de Belgen voor de drie etappezeges van Edd'- Merckx. Diens ploeggenoot Rcybroeck werd derde. Dc uitslag van de achtste etappe is: 1 Basso (ita) 133 km in 2 uur ol min. 13 sec.: in dezelfde tijd 2 Zandegu (It). 3 Reybroeck (Bel), 4 Dancelli (It), 5 Cortlnovic (It), 6 Taccone (It), 7 Neri (It). 8 Bitossi (It), 9 Sgarbozza (It), 10 Vanzin (It). Vervolgens het peloton in dezelfde tijd als Basso. In de algemene rang schikking deden zich in het geheel geen wijzigingen voor. zodat de si tuatie na de achtste etappe Is: 1 Polidori (It) 31.03.44. 2 Merckx (Bel) op 59 sec.. 3 Mar.o Anni (It) 1.02 min.; 4 Atillio Benfatto (It) op 1.16 min.. 5 Vtttorio Adroni (It) op 1.32 min.; Felice Gimondi (It) op 1.33 min.. 7 Italo Zilioli (It) op 1.39 min.; 8 Claudio Michelotto (It) op 1.50 min.. 9 Michele Dancelli (It) op 1.50 min., 9 Michele Dancelli (It) op 2.51 min. VLISSINGEN In het pinksterweek einde worden in Zeeland drie wieler wedstrijden gehouden. Zaterdag (van daag) starten ln Nieuwvllet om half drie de amateurs. Maandag is er be halve de profkoers in Hansweert ook nog een wedstrijd voor nieuwelingen in Eede (aanvang half drie). TRAINER BARCELONA MOET VERTREKKEN BARCELONA (ANP) Het veelge bruikte recept, dat bij belangrijke ne derlagen een trainerswisseling voor schrijft, schijnt nu ook bij FC Bar celona aangewend te worden. Na. de nederlaag (2-3) in Bazel tegen Slovan Bratislava voor de finale van het toer nooi om de Europese beker voor be kerwinnaars heeft het bestuur het vertrek geëist van trainer Salvador Aritgas. Dat Barcelona deze eindstrijd met vijf invallers speelde en dat Slo van Bratislava toch allerminst als out sider gold, wensen de Spaanse bestuur- deren niet als verzachtende omstan digheden in aanmerking te nemen. (Van onze correspondent) DEN HAAG Ajax komt nu voor de vijfde maal in het toer nooi van de Europacup voor landskampioenen uit. Tweemaal werden de Ajacieden reeds :n de eerste wedstrijden uitgeschakeld en tweemaal in de kwartfinales. Eenmaal bracht Ajax het tot het toernooi om Europacup n namelijk in het seizoen 1961- '62, waarin de Amsterdammers vrijgesteld waren van de voor ronden en ;n dc achtste finales reeds werden uitgeschakeld. De resultaten van Ajax in de Eu ropacup I zijn: 1957-'5S: achtste finales: SC Wismuth (Oost-Dld) - Ajax 1-3, Ajax - Wismuth 1-0, kwart finales: Ajax - Vasas Budapest 2-2. Vasas - Ajax 4-0. 1960-'61voorronden: Frederik- stad (Noorwegen) - Ajax 4-3, Ajax - Frederikstad 0-0. 1966-'67: voorronden: Ajax - Besiktas (Turk.) 2-0. Besiktas Ajax 1-2, achtste finales: Ajax - Liverpool 5-1. Liverpool - Ajax 2-2, kwartfinales: Ajax - Dukla Praag 1-1. Dukla Praag - Ajax 2-1. 1967-'38: voorronden: Ajax - Re- al Madrid 1-1, Real Madrid - Ajax 2-1 (na verlenging). 1968-'69voorronden: FC Nürn- berg - Ajax 1-1, Ajax - Nürn- berg 4-0, achtste finales: Ajax - Fenerbaihce (Turk.) 2-0. Fener- bahce - Ajax 0-2. kwartfinales: Ajax - Benfica 1-3, Benfica Ajax - Benfica 1-3, Benfica - Ajax 1-3. Beslissingswedstrijd in Parijs: Ajax - Benfica 3-0 (na verlenging). Halve finales Ajax - Spartak Trnava 3-0, Spartak - Ajax 2-0. Europacup voor bekerwinnaars: 1961-'62: achtste finales: Ajax - Ujpesti Dosza (Hong.) 2-1, Ujpesti - Ajax 3-1. GOES De eredivisieclub FC Twente zal op zondag 27 juli een wedstrijd in Goes spelen. Tegenstander ls dan het elftal van Goes dat echter versterkt zal worden met enkele spelers van andere Zeeuwse clubs. Secretaris Cor Kriekaard van Goes vertelde ons: ,We wisten dat FC Twente legen die tijd in een trainingskamp in Breda ;s. We belden trainer Kees Rij- vpts en we kwamen tot een overeenkomst. FC Twente zal zeker met vrijwel alle spelers van het eerste elftal uitkomen omdat men deze wedstrijd ook als >en voorbereiding op het nieuwe seizoen beschouwd'. Op de vraag of de FC Twente veel kost was het antwoord: .Niet weinig'. De wedstrijd wordt georganiseerd in samenwerking met de Gm*e middenstands- centrale. Getracht wordt In de week voor of na deze wedstrijd nog meer grote sportevenementen te houden. De wedstrijd tussen Goes en FC Twente begint dit heeft bedoeld, aldus liquideert hij nog belangrijk meer materiaal. 1 2Df5xb2 13. Pd5-c7 wit heeft geen tijd voor een zet als 13. Tbl. waarop simpel 13Da2: volgt. 1 3Ta8-d8 14. Ddl-cl opnieuw op .niets' gespeeld, maar wel zodanig, dat zwart vrijwel tot ruil wordt gedwongen. 11Db2xcl 15. Tal-cl, b7-b6 16. Pc7xe6 16. Pg5, volgt 16Pd4 (niet 16. La2: 17. Lc6:, Tc8 wegens 18. Ld5, en wit wint) en zwart staat pret tig. 16F7xe6 17. Tcl-c4 Misschien op weg naar e4. daarom moet Spassky wel voortgezette ruil aan de orde stellen. 17Pc6-d4 18. Pf3xd4, Td8xd4. niet 18. Ld4:, omdat daarop 19. Lh3, onaangenaam kan zijn. 19. Tc4xd4, Lc5xd4. 20. e2-e3, Ld4-c5. 21. Tfl-dl, Tf8-f7. thans kan wit noch op de 7de noch op de 8ste rij binnendringen, daar zwart het .perpetuum' Tf7-f8-f7 bij de hand heeft. 22. Lg2-e4, g7-g6 23. h2-h4, Tf7-c7 24. Kgl-g2, Lc5-e7. De vesting is nu com pleet beveiligd. c2, De bekende .ongelijke lopers'. De rest hadden de opponenten elkaar kunnen besparen. Er volgde nog: 28kg7-f6 29. Ic2-d3, h7-h6 30. Id3-c4, g6-g5 31. h4-h5, AMSTKKDM EINDHOVEN (ANP) Door zijn overwinning on Rov Emerson heeft Tom Okker vrijdag in Amsterdam de herinnering aan zij" teleurstellende ne<!» rlaag tegpn Kar! Kuchliolz goeddeels kunnen wegvagen Tony Koelte won ook zijn tweede par tij in groep 2 in twee sets. Hij was sterker dan de verwoed te- genspartelende Buehholz. Daardoor zal Okker zelfs bij een overwinning met de meest gunstige score in setgetiiid- delde aehter ik- Australiër Roche blij ven en dus dc finale missen. Een klem moment van verslapte con centratie was beslissend voor net ver lies van de tweede set. Op de stand 3-4 tegen Emerson werd Okker afge leid door een langs de baan lopende toeschouwer. Dat kostte hem de rally, de game (3-5) en kort daarna de set. Dat zowel Okker ais Emerson deson danks een flonkerend duel speelden en het niveau van de eerste partij tussen Buehholz en Roche aanzienlijk overtroffen, pie t voor het vakman schap van het tweetal. Hel minimale krachtsverschil de helft van de games ln de eerste set kreeg pas een winnaar na 40 ge lijk hield die eerste set lang boei end. Na het serviceverlies van Emer- son in de eerste game Okker kwam met 2-0 voor verloor Okker zijn opslag in het vierde spel en daardoor werd de stand 2-2. Het evenwicht in kwaliteit en score bleef lang gehandhaafd. Zowel de snel-1 lere Okker als de krachtiger Emerson wisselden uiterst behoedaam spel af met gedurfde agressiv.teit. Tot 6-0 werd om beurten gescoord. maar 1 daarna sloeg Okker zich zeker door de niet zo ijzersterke tweede opslag, van Emerson heen en incasseerde ver volgens op eigen service de set. Del tweede reeks was lang vergelijkbaar. Ook een keer opslagverhes voor beiden in het begin, en daarna weinig aan wijsbaar verschil. Tot Okker Bij 3-4 even werd afgeleid en door een ver loren servlcegame Emerson een ge makkelijke kans bood heft einde van de tweede set het eerst te bereiken. In de beslissende reeks maakte Ok ker het minimaal mogelijke aantal i fouten, was zeer zeker :n de opslag en doorbraak die van Emerson al snel. De voorsprong van 3-0 gaf hij met meer uit handen en hij voltooide de set op het derde wedstrijdpunt, 6-3. Bochholz had in zijn wedstrijd met de linkshandige Roche de speelwijze I van een wat oudere tennisleraar: eer. voortreffelijke beheersing van de s'.a- gen, maar een matige bewegingssnei-j held en een wat trage reactie. Roche had voor de tweede set nog vrij vee! tijd nodig. Op de stand 5-3 liet hij een wedstrijdpunt liggen en moest tensllotte tot 8-6 doorspelen voor hij, de weinig geïnspireerde Buehholz ver slagen had. De tegenstanders uit de enkelspelen vonden elkaar als partners in het dubbelspel Tony Roche was onmis kenbaar de sterkste van het viertal. Okker en Emerson wonnen met 8-6 (na zes setpoints), 4-6 (na een in- HILVERSUM Indien Feijenoord of Ajax landskampioen wordt zal de NRU onder de titel .Fuiven met Feijenoord' dan wel .Fuiven met Ajax' rechtstreeks een programma uitzenden, waarin niet alleen enkele algemene indrukken, toespraakjes en interviews met spelers en officials worden weergegeven, maar waarin men ook een gedeelte van het kampioensfeest kan meebeleven. Voor het geval Feijenoord de landstitel behaalt zendt de NRU dit programma maandag 26 mei (tweede pinksterdag) van 21.30 tot 22.00 uur via Hilversum II in het restaurant van het Feijenoord-stadion in Rotterdam uit. Aan het daar te houden feest wordt medewerking verleend door het Leedy Trio. het Hammond Trio Daalhuizen en de zangeres Karin Oster. Mocht Ajax nog kans zien de binnen het bereik van Feijenoord liggende kampioenstitel te veroveren, dan wordt een soortgelijk programma onder de titel .Fuiven met Ajax' uitgezonden op een nog nader bekend te maken dag en tijdstip. Het opmerkelijkste gedeelte van de uitzending echter zal ongetwijfeld worden gevormd door de eerste dertien minuten van het programma. Gedurende de tweede helft van de voetbalcompetitie werd namelijk op geluidsband vastgelegd hoe vier supporters (van Feijenoord. Ajax, FC Twente en Go Aheadde wedstri jden van hun clubs hebben meebeleefd en ondergaan. Uit hun kreten, uitroepen van bewondering dan wel af keuring. aanmoedigingen, gejuich, teleurstelling, kritiek op spelers of scheidsrechter, kortom: uit al hetgeen een enthousiaste supporter tij dens een wedstrijd uit de mond komt, wordt een samenvatting ge maakt waarmee het programma wordt geopend. Deze samenvatting zal zo actueel mogelijk zijn; Indien bijvoorbeeld Fe.jenoord kamoioen wordt zal ook de maandag te spelen wedstrijd FC Twente - Feijenoord er deel van uitmaken. De presentatie van het programma berust bij Bert Corporaal en Hans Zoet. de samenstelling bij Kees van der Zalm en Ben Dingerdis. ii zeven uur. ENSCHEDE (GPD) Dick van Dijk international van FC Twenthe zal tweede pinksterdag niet meespelen in de wedstrijd van zijn club tegen Feije noord: hij is door de straf commissie van de KNVB geschorst voor twee wedstrijden naar aanleiding van de of ficiële waarschuwing die hij afgelo pen zondag in Nijmegen tegen NEC kreeg van scheidsrechter Vervoort we gens hard spel. Van Dijk kreeg bo vendien een geldboete van 150,op gelegd. Jan Jeuring, die in de zelfde wedstrijd in de tweede helft van het veld werd gestuurd, omdat hij volgens de ar biter twee keer voor eigen rechter had willen spelen, kreeg een boete van 200.De strafcommlssie zag geen aanleiding Jeuring voor zijn vergrijp te schorsen. FC Twenthe zal dus voor het duel te gen Feijenoord waarschijnlijk twee van de beste spelers moeten missen. Naast Van Dijk zal ook verdediger Willem de Vries, die woensdag gewond raakte bij een auto'ongeval, zeker met meespelen. DEN HAAG (ANP) Zowel voorl sporttoto 39 ais 40 hebben 13 deel-l nemers alle uitslagen goed voorspeld. Cijfers sporttoto 39: aantal deelne mers 717958; bruto inleg ƒ528.468,20; prijzenbedrag 687.810,69; eerste I De NRU zendt woensdag 28 mei van 20,20 tot 22.00 uur via Hilversum I een rechtstreekse reportage uit van de finale van het toernooi om de Europacup voor landskampioenen, die tus sen Ajax en AC Milan in het Bernabeu-stadion in Madrid zal worden gespeeld. Verslaggevers zijn Wim Hoogendoorn, Dick v. Rijn en Theo Koomen, prijs ƒ206.343.21; 13 juiste voorspel lingen; uitkering per kolom bruto 15.872.55: tweede prijs 137.562,14; 241 luiste voorspellingen; uitkering per kolom 570.80: derde prijs een be drag van ƒ206.343,21; 2519 juiste voorspellingen; uitkering per kolom ƒ81.90; extra prijs 137.562.14; 644 juiste voorspellingen; uitkering per' kolom 213.60. Cijfers toto 40: aantal deelnemers:1 659674. bruto inleg 1.416.090,60; prijzenbedrag 637.240.77; eerste prijs 191.112.23; 13 juiste voorspel lingen: uitkering per kolom een be drag van 14.iOo.55; tweede prijs: 121 448,15: 249 juiste voorspellingen: uitkering per kolom ƒ511.80: derde prijs 191.172.23: 2563 juiste voor spellingen; uitkering per kolom een bedrag van 74,50; extra prijs een be drag van 127.448.15; 3423 juiste voor spellingen: uitkering per kolom een bedrag van 37,20. moeiteemeteeena'wil erg matig spelen de Dennis Ralston. In de eerste net kon RaJston nog redelijk bijblijven (7-5). maar in de tweede had hij geen verweer. Zelfs drie dubbele fou ten van Laver konden niet voorkomen dat het endc met 6-2 kwam. De dubbelspeldemon*t rat i c, die Laver en Ralston met 6-1. 6-4 wonnen, brccht zeer fraai tennis. Vooral van Rod Laver. MIDDELBURG Mat menigeen voor niet mogeltik hield gebeurde toch tijdens de sintdrive van de BC Pa pyrus. Door uitvullen van hun respec tievelijke partners mevrouw Rad'ina- ker en B. Vriesman speelden mevrouw v. Tilburg en ^adtnuker deze laatste ronde, het wim tevens de eerste maal dat <V'ze combinatie uitkwam. En daar de achterstand van de fan». Kadetna- ker op de Koning-Yerduljn aan het begin van de slotdrtve 10 procent pun ten bedroeg, had het er alle schijn van dat de Konin-'-Wrduijn wederom kampioen van Papyrus zouden wor den. F.n alhoewel ijr Kon'ng-Verdui|n 54 nroeent scoorden was dit toch niet voldoende om de titel te prolongeren, want mevrouw v. Tilburg-Rademaker wisten door gedegen voorzichtig spel 67 procent te scoren, wat de fam. Rademaker de meeste punten oplever de, terwijl mevr. Tilbtirg-Vricsman 0.03 pnt op De Koning-Verduijn achterbleven.. Eindstand A-i:jn: echtpaar Radema ker 451.87; De Koning-V erduijn 449.24; mevr. v T;ltaurg-Vriesman 449.21: mevr. De Vbeger-v. Tilburg 421,79; mevr. Westrate-v d. Zwan 401.90; Den Ext er-De Jager 387,07; Aarts-Didden 386.32: Baatiaanse-Ver- meulen 341.97 (degraderen); dame* Meijer-Strooband 339.08 (degraderen). De B-lijn werd een rtme overwin ning voor het echtpaar v. d. Heuvel. Te samen met Borg-Rodenmond en Donkers-Merk kerr-n zi- naar de A- lijn terug en terecht Wat Dronkera- Merk betreft volstaan wij met te wij zen op een merkwaardige herstel. Hun plaats in het algemeen klasse ment bedroeg in de opeenvolgende ronden: 10. 9, 8, 6. 5. 5. 4, 3. De zo uitstekend begonnen mej. Doggen- Doggen stelden in deze laatje ronde licht teleur. Eindstand Bditn; eebtp. v, d. Heuvel 450.50: Borg-Ro- dermond 426,90; Dronkers-Merk 414.86; mej. Doggen-Doggen 407,26; echtp. Lezer 399.87: mevr. Doggen- onderdijk 396.83; echtp. OosVnea 386,88; mevr. Slaats-Thorenaar 372.29 (degradeert); Bras-S'.ep 362.19 (de gradeert); echtp. v. d. Linden 360,83 (degradeert). De C-lijn werd op uitstekende wijze gewonnen door de dames Eastiaanse- v. Lu ijk die op een goede, zeer regel matig gespeelde competitie kunnen terugzien. Ook hier bracht een felle strijd om de twee overige promotie plaatsen vreugde bij mevr, Rooze- Zuidgeest en het echtp. Howell, en teleurstelling bij Catts-Harryvan die steeds bij de leidende paren behoor den. Eindstand C-hjn: dames Bastiaanse-v Luijk 44S: mevr. Rooze-Zuidgeest 430.15; echtp. Ho well 429,14; Catts-Harryvan 428.47: Slagter-Westrate 400.78; ecêitp. Do Jong 398.29; echtp. Corstanje 381.92; dames Janse-De Rijke 376.83 (degra- 347.24 degradeert imevr. Baljé-Bo* 341.30 (degradeert). In de D-lijn bleef de kopgroep onge wijzigd en waren de Curr.es het aller sterkste. Zij gaan samen met het echtp. Brunner en mevr. Assenberg- Uijl mt de D. naar de C-lijn. Einduitslag D-lijn: echtp. Currie 489.84echtp. Brunner 453.87; mevr. Assenberg-U:jl 425.45; echtp. v. d. Berg 423.95; chip. Ende man 401.06: dames v. R;;n-Steur 379.78; mevr. Woudenberg-Adr.aaase 374.56: echtp. Benais 61,26. dame* Glas-Plijter 354.42; eebtp. Huijsss 353.75: dames Boogaard-Poelman 349 25 Tijdens de zomeravonden organiseert de BC Papyrus vrije speelavonden waarbij een ieder welkom te. Er zal regelmatig om prijzen gespeeld wor den. Data iedere dinsdagavond om 1930 uur te beginnen op 3 juni aan staande in de schouwburg aan het AMSTERDAM (ANP) - De besturen van DWS en Feijenoord z:jn overeen gekomen de bekerwedstrijd tussen bei de clubs voor de halve finales op woensdag 4 iuni Cs-avonds) in het Feijenoordstadion te Rotterdam te spe len. ATHENE (ANP) Nederland en de Verenigde Staten hebben zich na Groot-Brittannii- en Australië, ge plaatst voor de halve finales van net tennistoernooi om de federation cup voor dames landenteams. Nederland schakelde met 2-1 Tsjechoslowakije uit. De Verenigde Staten wonnen in de kwart eindstrijden met S0 van Italië. De gedetailleerde uitslag van Neder- land-Tsjeehoslowakije is: Bettv Stoe- ve (Ned.) versloeg Arlene Palmova 64. 61: Marijke Schaar (Ned. i verloor van Vlasta Vopikova 36. 36: Betty Stoeve/Marijke Schaar versloeg Arlene Palmova/ Viasta Vo pikova 46, 7—5. 64. In de halve eindstrijden ontmoet Ne derland. vorig jaar tweede in dit toer nooi, zaterdag de Verenigde Staten, Groot Brittannië speelt tegen titelhou der Australië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 7