Penningmeester school verduisterde ca. f 7000 Spannende vlucht ,lem' met perfecte koppeling besloten HUB NI ,De Haven' in lerneuzen gaf meer uit dan hij kon INBRAAK NIEUWE GEREFORMEERDE KERK AARDENBURG IN GEBRUIK GENOMEN CV-plannen? Even bellen! Hollestelle NV 01100-6995 yUlLSPUÏTER' HOES WERD DOOR BELGISCHE TV GEWEERD Aanklacht tegen getuigen proces Van der Lubhe yTEROAQ 24 MEI 1959 PROVINCIAL! ZEEUWS! COU RANI s 11 RECHTBANK MIDDELBURG MIDDELBURG - ,Ik heb de in druk, dat we hier te maken hebben met iemand, die boven z'n stand wilde leven'. Deze opmerking maakte hoofdofficier van justitie mr l L. Andreae vrijdag tijdens de Middelburgse rechtbankzitting 'toen de zaak tegen de Middelbur ger M. VV. (thans wonend in Utrecht) behandeld werd. W. werd er van beschuldigd in 1966 en 1967 als penningmeester van een prot.- fl,;. kleuteronderwijsvereniging gelden van die vereniging te heb ben verduisterd tot een bedrag van ruim zevenduizend gulden. Mr An dreae achtte dat bewezen en eiste een gevangenisstraf van 6 maan den, waarvan 4 maanden voor- naardelijk met een proeftijd van 3 jaar, alsmede toezicht van de proUhr. reclasseringsvereniging. nt de itukken las rechtbankpresident ro p. van Empel, dat W. de inspectie va «n verzekeringsmaatschappij over- EfEomen had, die door een voorganger •-^mrioosd was. .En daaraan besteed- Tu meer kosten dan uw budget toe rei merkte de president op. Hij maak te schulden to de privésector en pro vide die temet te doen met het geld vm i' verenigingskas. Eenmaal had h-j u'Ji een bedrag van 3.000 opge nomen. Bij controle door een admini- emtiekentoor kwam de zaak aan het tcht Voorts bleek, dat verdachte nog tot hd bedrag van ongeveer 3900 bij komende schulden had gemaakt (dok terskosten, niet betaalde garagereke- titinn en een persooniyke lening). Hoewel van dit bedrag reeds een deel isiibetaald. tk vind dit een kwalijke wiize van verduistering', vond de officier. ,De redenen er voor vind ik niet zo erg odrukwekkend. Verdachte heeft al lerlei mogelijke uitgaven gedaan om goodwill voor z'n zaak te kwe ken' De officier wilde niet meegaan met het advies uit het reclassenngs- rapport om de straf geheel voor waardelijk op te leggen. Mr P. C. Adriaanse, de raadsman, be- datte (tot toch te doen, omdat, als tja cliënt onvoorwaardelijke gevange- nStral wordt opgelegd, W. zonder wak komt te zitten en de schuldeisers daarvan de dupe worden. De rechtbank aal op juni aanstaande uitspraak doen. De Middelburger P. de B. stond terecht, omdat hij in de nacht van 27 op 28 maart jongstleden had ingebroken in een kantoortje van de firma G. en daar uit een geldkistje met ruim 400 had weggenomen. ,En daarvan heeft u goede sier ge maakt', merkte mr Van Empel op. .Je moest zien het zo snel mogelijk kwijt te raken, dat is meestal je enige zorg. En zo zat je 24 uur later weer aan de grond, maar dan op die van het huis van bewaring'. Voor mr Andreae was De B. evenmin een onbekende. ,Het is weer helemaal fout geweest', merkte de officier tot de 20-}arige verdachte op, er aan toevoe gend, aat De B. al heel wat voorwaar delijke veroordelingen achter de rug heeft, waarbij het twee keer geheel mis is gegaan. ,Ik zal nog niet het woord ter be schikking stelling van de regering in de mond nemen, maar als het zo doorgaat loopt het daarop uit', ver zekerde de officier. .Jazeker, mijn heer de officier', reageerde de Jon geman, kennelijk er van overtuigd zijnde, dat het inderdaad niet langer meer kon op deze wijze. Negen maanden gevangenisstraf, waarvan 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en toezicht van liet Zeeuws consultatiebureau voor alcoholisme, zo luidde de eis. Verdachte in zijn laatste woord: ,Ik vind het een zware straf'. .Maar dat heb ie dan ook wel verdiend', vond mr Vani Empel. ,Ik zat', besloot De B„ .hele maal in de put. Ik zag geen uitweg meer'. Uitspraak ook in deze zaak op 6 juni. De chauffeur A. P. uit Tegelen zou in de kom van Zaanislag met zijn vracht autocombinatie te liard hebben gereden,1 was door de Temeuzense kantonrechter veroordeeld tot een boete van maar nam daarmee geen genoegen. In hoger beroep verklaarde liij vrijdag: ,Ik heb helemaal geen 66 km hard ge reden, zoals de politie opgemeten laeeft, het was hooguit 54 km'. Uit niets was de officier echter gebleken, dat de po- UtJemetor een verkeerde snelheid aan gaf, weshalve mr. Andreae bevestiging van het vonnis eiste. De rechtbank zal ook in deze zaak op 6 juni uitspraak doen. Aan de Sassenstraat Ds M. A. Noorloos nam de sleutels in ontvangst AARDENBURG Onder grote belang stelling vond vrijdagavond te Aarden- burg de officiële ingebruikname plaats van de nieuwe .Ontmoetingskerk' aan de Sassenstraat van de gereformeerde kerk. Na het gezamenlijk zingen van psalm 100 heette de heer J. Hunze ie dereen welkom namens kerkeraad, bouwcommissie en gemeenteleden. Na het een en ander te hebben verteld over de historie van de kerk overhandigde de heer Hunze als voorzitter van de bouwcommissie de sleutels van de kerk aan de voorzitter van de kerkeraad, ds M. A. Noorioos, die deze in dank aan vaardde en zijn waardering uitsprak voor het werk van de bouwcommissie. Afgewisseld door het zingen van psal men en gezangen legde een ouderling de bijbel op de tafel en opende deze en brachten twee jonge gemeenteleden het doopbekken binnen. De plaatsing van het avondmaalsservies werd voorafge gaan en gevolgd door zang door de zon dagschool. Hierna volgde een kerk dienst, waarin ds Noorloos na de schrift lezing 1 petrus 2 vers 1 tot en met 10 predikte over .sterke stenen voor stevige bouw'. Hij zei daarin onder n dat men ook moet denken aan de bouw van het geestelijke gebouw en daarvoor heeft men de levende steen Jezus nodig. Na de dienst was er de gelegenheid tot het houden van toespraken. Ds P. van Til uit Middelburg sprak namens de particuliere synode en vond het meest sprekende van deze nieuwe kerk, in ver gelijking met het oude kerkje, dat men er de ruimte heeft. Namens de classis Zeeuwsch-Ylaanderen van de gerefor meerde kerken sprak ds J. Th. Heems kerk uit Axel. Hij zei voor de toekomst, kerkelijk gezien, te hopen op een .ge meenschap van goederen. Een kleine aanmerking had hij op het orgel, dat naar zijn mening iets te hard was: ,De gemeente kan zich zelf niet meer horen zingen'. Pastoor Martens sprak namens de plaatselijke kerken en vond dat de naam .Ontmoetingskerk' een belofte inhield voor de toekomst. Namens de burgerlijke gemeente werden harte lijke gelukwensen uitgesproken door burgemeester M. 0. M. van Berckel. die er ook even op wees dat zijn contacten met ds Noorloos altijd zeer plezierig waren geweest. Felicitaties namens de stichting Steun Kerken, die financieel heeft bijgedragen tot de bouw van deze kerk, kwamen uit de mond van de heer L. A. Hartman uit Middelburg. Ook de architect, de heer J. Kolff uit Aardenburg, feleci- teerde het kerkbestuur en memoreerde dat het vorige kerkgebouwtje uit de vo rige eeuw dateerde. Hij complimenteer de voorts het aannemingsbedrijf Simons Sluisse tennisclub geeft periodiek uit De lawn-tcnni.sclub te Sluis heeft beslo ten ecu gestencild periodiek ten behoe ve van leden en donateurs uit te geven en wel 4 keer per Jaar. Het eerste num mer is dezer dagen verschenen. Het geeft een goede indruk van de activi teiten die deze jonge vereniging aan de dag legt. Voor out-siders geeft het een overzicht van liet «pel en de daaraan verbonden reglementen en voor de leden een uitvoerig overzicht van het verloop in de competitie. Het bestuur van de vereniging heeft het initiatief genomen een kampioenschap te spelen voor West Zeeuwsch-Vlaan- deren, waarvan de halve en de hele fi nales te Sluis zullen worden gespeeld op 17 augustus op de tennisbanen, gelegen aan het kampeerterrein ,De Meidoorn'. Er wordt aan deelgenomen door vereni gingen uit Aardonburg, Oosttourg, Groe- de. IJzenddjke en Sluis. Voor eigen le den wordt er een open tournool gespeeld op 18, 19 en 20 juli, een gesloten jeugd- toumooi op 2 en 3 augustus, terwiil de gesloten clubkampioensohappen plaats zullen vinden op 23 en 24 augustus. FILMOPNAMEN IN HOOFDPLAAT HOOFDPLAAT In het kader van de landelijke filmactie van de Nederlandse Blindenbond wordt op vrijdag 30 mei een film In Hoofdplaat opgenomen. De bewoners van Hoofdplaat zullen in deze film het belangrijkste gegeven vormen. Het is de bedoeling dat de film ook een beeld van het verenigingsleven ter plaatse laat zien. Om dit element in de film te krijgen wordt er een speciale optocht geformeerd, die om half zeven op het sportveld start. In het komende winterhalfjaar zal de film in Hoofd plaat worden vertoond. Inbraak in twee kantoren In de gemeente Krabbendijke is inge broken in een tweetal kantoren aan de Oostweg. Door verbreking van een raair verschafte men toegang tot het kan toor van het motorrevisiebedrijf C. F. Weststra te. terwijl binnen tevens eer deur werd geforceerd. Op gelijke wij ze is men binnengedrongen in het kan toor van fa. M. Pieper Zonen. Hoe wel in beide gevallen bureauladen wer den doorzocht, wordt er niets vermist. utt Temeuzen. Het woord werd verder nog gevoerd door één van de firmanten Simons en door één van de onderaanne mers. de heer J. A. van Baal uit Schoon- dijke. De laatste 9preker was ds W. H. Gispen, die onlangs van Temeuzen naar Dordrecht is gegaan. Hij sprak (iedere spreker had drie minuten gekregen) één minuut over het verleden, één mi nuut over het heden en één minuut over de toekomst. Het laatste woord was ten slotte aan ds Noorioos, die alle sprekers dankte en ook even memoreerde wat er zo al voor cadeaus waren binnengeko men. De collecte tijdens de dienst was bestemd voor het werk van ds E. Hoo- gefwerf, zendeling op Zuid Sumatra. dSSSts"-*- (Slot van pagina 1) de beschuttende werkplaats voor minder invaliden waarvan ,De Haven' in feite een uitbreiding ls, vertelde het uitge breide gezelschap genodigden lets over de inrichting van het nieuwe gebouw Dankzij een verplaatsbare wand kan de werkruimte gesplitst worden in twee afdelingen: één voor de produktie en één voor test en training. In totaal be schikt men over 725 m2 vloerappervlak. De bouwkosten bedroegen nog geen 1.5 ton. Volgens de beer Dingemanse is de indeling uitermate doelmatig gebleken. Over de werkvoorziening zei de heer Dingemanse nog, dat men daarvoor afhankelijk is van opdrachten van de industrie. Sinds .De Haven' ln mei 1965 met vier mensen begon is er een grote verscheidenheid van ar beidsprojecten geweest. Momenteel doet men er inpak- en montagewerk. De heer Dingemanse zei goede ver wachtingen te hebben van de werk voorziening in de toekomst. Het stichtingsbestuur werd met het ge reedkomen van .De Haven", van vele zijden gecomplimenteerd. De heer M. .J van der Meulen, adjunct-rijksconsulent van de complementaire arbeidsvoorzie ning van het ministerie van sociale za ken en volksgezondheid, zei dat de nieu we werkplaats precies past in het hui dige ministeriële beleid. Mejuffrouw C. J. de Bruin, hoofd van de Temeuzense blo-«chool, noemde JDe Haven' in fente een vorm van voortgezet onderwijs. .Onze school ls het voorportaal van dit gebouw*, zo zei ze. Gelukwensen werden tenslotte nog uitgesproken door de heer L. H. Dekker, directeur van de sociale werkplaats te Oostburg, de heer J Pie- terse namens het federatiebestuur Zee land. de heer G. van Schaick namens de rk invalidenbond en door én van de werkmeesters, de heer A. Roskam, Burgemeester Aschoff vermeldde ln een dankwoord, dat er bij het stichtings bestuur nu nog één wens openstaat: dagverblijf voor geestelijk gehandicap ten. ,W'e hopen dat dit sluitstuk zo spoe dig mogelijk tot stand zal komen', zei t ADVERTENTIE) Er zijn veie nieuwe toepassingen de industriële gassen, die in Temeuzen geproduceerd zullen woorden, ln het bij zonder die van stikstof en argon. Daar bij wordt gedacht aan het invriezen van voedingsmiddelen en het gekoelde trans port, aan toepassingen in de petroche mische industrie, kernenergie, electro- nische- en metaalindustrie, het speur werk op het medische terrein en onder meer de ruimtevaart. Bij de foto's: B:J de officiële opening van .De Haven' drukte mr Van Aartsenj op een knop, waardoor een elektromo- tortje een doek wegtrok voor een muur-I decoratie met de naam ,De Haven'. ZAAGMOLENSTRAAT 1? GOES HOUSTON ZEER TEVREDEN OVER EXPERIMENT HOUSTON (ANP) .Snoopy en Charlie Brown omhelzen elkaar. Het was prachtig, gewoon prachtig'. Met deze woorden gaven astronauten Thomas Stafford en Eugene Cernan vrijdagmorgen vroeg uiting aan het welslagen van hun expe ditie met het maanlandingsvaartuig, dat hen dichter bij de maan bracht dan mensen ooit zijn geweest. ASTRONAUTEN WAREN HONDSMOE fc onafhankelijke vlucht ran het maan- laidmgviaartuig duurde precies acht «w en een minuut, en werd om 04.12 »nr (N'ed. lijd) besloten met een per- i!T' verjopen koppeling aan het Apollo- 10 moederschip. De reis heeft door eni- onvolkomenheden in liet vluehtplan «ester spanning genoeg opgeleverd, ïafford en Cernan beleefde enige be nauwde ogenblikken toen zij na twee mpsvormlge omwentelingen rond de fcoan de terugreis naar de ruimtecabi ne (Charlie Brown in codenaam) moes ten aanvaarden. Het landingsgestel en de landingsmotor moesten worden af gestoten, maar bij deze manoeuvre raakte de ,lem' in een ongecontroleerde draaiende beweging, die alleen kon worden opgeheven doordat Thomas Stafford tijdelijk op handbediening overschakelde. Programmering iADVERTENTIE Eenmetveel gevoel uitgevoerd k. i een 9eschenk om blij, geel bli) mee te zijn. f130.-. Broches vanaf f 19.50. 14 Telefoon 2284 Naar mededeling van het ruimtevaart bureau Nasa was de .schrikactie' van het maanlandingjsvaartuig te wij ten aan een verkeerde programmering van de twee systemen voor de vlucht- houding van het vaartuig. Nadat het eerste deel zich op de Apollo-cabine had afgesteld, had het de controle moeten overdragen aan het tweede deel van het systeem, dat de ,lem' zelf als richtpunt had. Inplaats daarvan begon het eerste controlesysteem zich op nieuw op de Apollo-cabine in te stellen. De complicaties vonden plaats op een ogenblik dat de twee bestuur ders van de ,lem' al him aandacht hadden moeten gebruiken voor de verkenning van .landingsplaats no. twee' in de Zee der Stilte, waar volgens plan op 20 juli de astronau ten Neil Armstrong en Edwin .Buzz' Aldnn -r vermoedelijk als eerste mensen vaste voet op de maan moeten zetten. Vlak Cernan en Stafford hebben gemeld dat het 14 bij 8 kilometer metende lan dingsgebied, dat tijdens de eerste scheervlucht goed verlicht werd, zeker voor 25 tot 30 procent volkomen vlak schijnt. Zij spraken de hoop uit dat de bemanning van de Apollo-ll-maanspin de tijd krijgt om een geschikte lan dingsplaats in het gebied uit te zoe ken. Kr(jgen zij dat niet en beweegt hun ,lem' zich naar geaccidenteerd ter rein, dan zou het beter zijn dat zij haar een andere landingsplaats uitke ken. Om 05.00 uur (Ned. tijd), 50 minuten na de geslaagde koppeling, kropen Cer nan en Stafofrd door de sluis naar de cabine van de Apollo. Nadat de luiken van de Apollo-cabine gesloten waren was de tijd gekomen om definitief afscheid van de maan- sloep te nemen. Op commando van de grond werd de raketbrandstof ver stookt waarna de cabine de sloep af stootte, die vervolgens haar eenzame banen om de zon ging draaien. De ruimtevaarttechinici en de vlucht-, leiding in Houston toonden zich zeer! tevreden over het verloop van het ex periment. De dalings- en de stijgings motor van de maansloep hebben haar feilloos in de maanden tevoren bere kende banen gebracht. Zeer belangrijk was ook de beproeving van de landing- radar gedurende tweemaal dertien mi nuten bij de nadering en de verwijde ring van het maanoppervlak. Dit ge compliceerde toestel zal bij de werke lijke maanlanding volledig automatisch de snelheid van de maanlander gelei delijk afremmen, zodat het geheel on beschadigd op de maanbodem terecht komt. Het apparaat heeft goed gewerkt. Herhaaldelijk zijn ook de elektroni sche breinen In Houston en aan boord onafhankelijk van elkaar beproefd. Zij leverden telkens nagenoeg met elkaar kloppende navigaüeberékeaingen Do ruimevaarders waren vrijdag ochtend .hondsmoe'. Zij hadden nog maar een wens: slapen. Comman dant Stafford gaf de vlachtleiding Houston onmiskenbaar te verstaan dat de bemanning niet wenste in te gaan op het verlangen van de ruim- tedeskundigen op aarde, die in hun. enthousiasme over de goedgeslaag-1 de operatie nog meer gegevens wil den hebben. Zo vroeg men het op-j stoken van de resterende brandstof, van de maansloep niet de televisie camera's te volgen. Dit plan werd opgegeven. Toen het controlecentrum bij Stafford op nog meer gegevens aandrong, verloor de com mandant, die in vergiljking met vori ge bemanningen bijzonder veel zelfbe heersing heeft getoond, even zijn ge duld. ,Wij zijn nondsmoe en het duurt nog wel even voordat wij onze ruimte- Sakken hebben uitgetrokken, gegeten ebben en klaar zijn om te gaan slapen. We willen er nu graag een eind aan maken. Uw steun is groots geweest', voegde hij er hoffelijk aan toe. Houston realiseerde zich onmiddellijk dat het teveel van de ruimtevaarders vergde en wenste ze smakelijk eten en een goede rust toe. Volgens het vluehtplan zou de rustpauze negen uur duren, maar de drie ruimtevaarders werden uit zichzelf ver voor hun tijd wakker. Even na half drie. in de middag (Ned. lijd) meldden zij zich al. Zij zeiden goed te hebben geslapen, waarna zij direct liegoiinen met het uitwisselen van gegevens. De vrijdag was voor het grootste deel gewijd aan twee belang rijke taken: voorbereiding van de te rugkeer naar de aarde en het bekijken en fotograferen van de plaatsen waar op 20 juli twee .Amerikanen zouden kunnen landen. Wanneer regeling parkeerplaatsen voor invaliden? DEN HAAG (GPD) Het PvdA- tweede-kamerlid Van Thljn heeft de mi nister van verkeer en waterstaat ge vraagd wannier ,nu eindelijk' een rege ling voor gemarkeerde parkeerplaatsen ten behoeve van invalide automobilis ten tegemoet kan worden gezien. Kamerlid stelt vragen Pleidooi Strauss voor Europese kernmacht DEN HAAG (GPD) Het PvdA- tiveede-kamerlid Van der Stoel heeft de minister van buitenlandse zaken schriftelijke vragen gesteld naar aan leiding van een pleidooi van de West- duit,se minister van financiën Strauss, voor een gecombineerde Frans-Britse atnommaebt die de voorloper zou moe ten zijn van een Europese atoommacht. Hij vraagt de minister of kan worden aangenomen, dat de regering zowel de Ajnenkaanse als de andere Europese re geringen zal meedelen, dat Nederland tegenstander is van een Europese korn- TITELS LIEDJES KONDEN NIET DOOR DE BEUGEL BRT: Minderwaardig ,lach en traan'- programma GELEEN, BRUSSEL (GPD) Het door de Vlaamse televisie voor gisteravond aangekondig de .lach en traan'-programma rond Johnny Hoes en zijn smartlapartiesten is niet uitge-' zonden en uit de roulatie geno men. Herman Vereist, chef van de afdeling ontspanning en: amusement bij de BRT oordeel de de kwaliteit van deze eerder; door de VARA uitgezonden pro-* duktie minderwaardig' en on toelaatbaar voor het Belgische kijkerspubliek. In de show. die eerder in Mechelen aan de Maas in Belgisch Limburg werd op genomen, werd Johnny Hoes terzijde gestaan door de Geleense .zangeres zonder naam' en .Zwarte Lola'? die1 bij sommigen het moralistisch-este- tische angstzweet en woedeschuim doen losbarsten, aldus de persdienst' van de BRT gisteren. In het pro gramma zouden ook optreden de Hei- Vlaamse televisie heeft men dit pro gramma willen uitzenden op aan dringen van véél kijkers. .Toen we de film echter afdraaiden kwamen we tot de ontdekking dat de door Hoes bij ons ook wel de vuilspuiter genoemd geselecteer de liedjes boze reacties konden uit lokken. Vandaar dit besluit', aldus de BRT. In het programma ,een lach en een traan' zouden de volgende liedjes worden gezongen: Doe het nog een keer, Tk wil nog een keertje. Neiis niet kietelen. Oh moet Je eens voelen, je moet wat lager. O die eerste keer. Het wratje, Lekker troe- leke, Siriptease-babv en Van me nooit niet. Deze titels achtte de BRT ontoelaatbaar. Platenmüjonair Johnny Hoes uit Weert heeft ons het volgende commentaar op het door de BRT gendmen be sluit: .dacht ik nog wel dat we over die tijd van preutsheid heen waren Trouwens dat heet hier preuts. Hoe durft zo'n Vereist dat programma, dat in Nederland zo'n hoge kijk dichtheid genoot minderw aardig* te noemen. Ik vraag me af hoe lang we nog beschouwd worden als de negara onder de lichte muze krekels. Dikke Leo. Jeanne van Vee- KELLEN (DPA) Met het proces uit hel en Jan Gorissen. Volgens j. r.?!'.1 C..!'.ra^ .n Slofstuk van een bewogen af faire: gistermiddag is aan de Jan de Baenstraat in de Haagse Schilderswijk de woning van liet gezin 't Klooster ontruimd. De familie 't Klooster was gepor tretteerd in Hans Koekoeks door de KRO uitgezonden tv-documen- taire JMensen van goede wil'. Daags na de uitzending, bij een rel tn straat, en omgeving, moest liet a"'in van man, vrouw en ze ven kinderen in veiligheid worden gebracht toen hun bovenwoning werd belegerd en de ruiten van het huis in diggelen werden ge gooid. Sindsdien verblijven moe ier. en kinderen in het gemeente lijk opvangcentrum voor onbe- huisden; de vader is elders on dergebracht. De verwachting is. lat het gezin binnenkort een an dere woning krijgt toegewezen. De inventaris van de woning waar de nutloze vensters al wa ren dichtgetimmerd, is nu door een onopvallende' expeditiewagen afgevoerd en voorlopig door de gemeente opgeslagen. Een buur men hield enig toezicht op het inladen. En de buren tcaren niet spaarzaam m hun commentaar. Voorlopig slot van een roerige af faire in een Haagse woonwijk ter groote van een middelgrote stad. ten tcijk die .nog zo slecht niet is' maar die dan toch wel 'op sa nering wacht. bouw van de Duitse Rijksdag ln Berlijn, waarna de Nederlander Marinas van der Lubbe als brandstichter terechtgesteld werd. zal thans een Westduitse recht bank zich bezig houden. Dit blijkt uit een mededeling die een woordvoerder van het .Europese comi té voor het wetenschappelijk onderzoek van de oorzaken en gevolgen van de tweede wereldoorlog' vrijdag in Keulen gedaan heeft. Volgens deze mededeling heeft de broer van de terechtgestelde, Johan Markus van der Lubbe. de voormalige hoofd aanklager bij de Neurenbergse proces sen tegen oorlogsmisdadigers, Robert Kempner, beiast met het indienen van een ..anklacht tegen verscheidene in specteurs van politie wegens meineed. De woordvoerder zegt over nieuwe do cumenten te beschikken, die heit be wijs leveren, dat de beltrokken recher cheurs in 1933 tijdens het proces ver klaard hebben, dat Van der Lubbe met communistische functionarissen heeft samengewerkt Na de oorlog zouden diezelfde getuigen echter verklaard heb ben, dat Marinus van der Lubbe alleen de dader was geweest. De dood op de weg FER WERD ER AD EEL (ANP) In Hallum. gemeente Ferwerderadeel, is vrijdagmiddag omstreeks kwart over vijf de driejarige Geertrulda van Gunst uit die plaats bij een ongeval om het leven gekomen. Het meisje, dat met haar ariewielertje op het erf fietste, viel en raakte onder de v.lelen van een achteruitrijdende vrachtwagen. Het kind was op slag dood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 11