LEGIERSE DANKZIJ COMBINE WINNAAR OLYMPIA'S TOER Zwakke start van Okker KLASSEMENTEN Merckx won de sprint Rangers-aanhang zorgde voor knokpartijen BKC kan tegen TOP titel halen Weer zege van Laver Estudiantes BETAALD VOETBAL AJAX' INZET NIET GROOT HOEFDE TE ZIJN RECEPTIE VAN VV ,VEERE' Vakmanschap is meesterschap ,Wij zullen Ajax niet onderschatten' GEEN ZEEUWSE JEUGDDAMDAG gg I lit» ip II Iri Ü.ISÏ0 it ld333t 8 PROVINCIALS ZESUWSS COURANT (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM (GPD) De veldheren, die tenslotte Olympia's Toer beslisten, droegen geen rugnummers, droegen niet de besmeurde kledij der renners, zwoegden niet urenlang op hun fiets, maar lieten zich comfortabel vervoeren in sleeën van volgauto's. De ploegleiders waren het, de strategen, die van een onbeduidende pion, de minste der stukken in het schaakspel, in één slopende slotetappe een wie- Ierkoning maakten. Ware groten als Fedor den Hertog en Piet Hoek stra en de Belgen Staf van Roosbroeck en Jean-Pierre Monsere wer den in dit spel der strategie opgeofferd. Een renner, ver beneden het niveau van deze cracks, werd door ploegleiders, die elkaar in een combine gevonden hadden in een fascinerende finale naar een win nende positie geschoven. Piet Legierse was het, een in Den Bommel geboren Haagse reclameschilder, die zich min of meer tot zijn eigen stomme verbazing in Amsterdam, na zeven dagen Olympia's Toer, als verrassende eindoverwinnaar mocht laten huldigen. Daar, in Amsterdam, werd ook Frits Hoogerheide gehuldigd als winnaar van de laatste etappe, maar wellicht was ook dat een prijs die ploegleider Piet Liebrechts in het spel der combine mocht incasseren. Angst was de basis geweest voor een samenwerking tossen verschillende ploegen, de angst namelijk, dat te midden van een leger van Nederlandse renners één van de slechts twee Bel gische favorieten (Van Roosbroeck en Monsere) Olympia's Toer 1969 zou winnen. Een Belgische triomf zo voel de het aan, zoo een vernedering voor de Nederlandse wielersport zijn. Dos zocht men het wapen der combine, het wapen der samenwerking. Nu had Nederland ook nog voldoende troeven in het spel. Daar was Henk Benjamins, voor de start van de laatste nt van Nijverdal n ar Amsterdam nog leider in het algemeen klassement. Daar was Piet Hoekstra, de tempo- beul uit Dokkuim, die slechts een ach terstand had van 35 seconden in de al gemene rangschilcking. Daar waren ook nog Wim Prinsen en Fedor den Hertog. Maar een onderlinge rivali teit stond een combine van een van die renners in de weg, want ieder van die Nederlandse favorieten represen teerde een andere ploeg: Benjamins Caballero, Hoekstra Batavus. Prinsen Vredestein en Den Hertog Amstel. Noëil Foré, sluwe ploegleider van de Belgen, doorzag de rivaliteitsproble men van de Nederlanders en maakte er met een nieuwe meesterzet gebruik van om toch een van de jongens van zijn Flandri aploe-g de eindzege in Am sterdam te laten grijpen. Want wa ren in de Belgische Flandria-pJoeg ook niet twee Nederlanders opgeno men: Piet Legierse en Cor Leunis? En stond Legierse niet slechts op 2 min 5 sec van de leider in het alge meen klassement? Gé Peters, ploeg leider van leider Henk Benjamins, werd niet in het complot betrokken, vanzelfsprekend. En ook Batavus-baas Kauwehhoven wilde slechts voor één zaak blijven strijden: een eindzege voor Piet Hoekstra. Maar hoorden wij Amstelploegleider Herman Krott niet zeggen: .Ik heb liever dat Piet Legierse wint dan een van die Beigen' En was ook niet Piet Liebrechts, ploegleider van de kans loze Smith Acifit-rijders in het alge meen klassement, bereid iets te orga niseren voor de prijs van wat extra reclame? Frits Hoogerheide, de etap pe-winnaar uit de stal van Piet Lie brechts, bekende later: ,Ik reed me kapot voor Piet Legierse'. Maar op de vraag welk plan er dan wel ge trokken was, kwam het antwoord: .Natuurlijk was er een combine. Maar van mijn ploegleider maig ik niet ver tellen hoe net in elkaar zat'. Acteurs Het verloop van de laatste etappe loog er echter niet om. De voortreffelijk acterende Belgen Van Roosbroeck en Monsere deden het aanvankelijk met veel aanvalsgeweld voorkomen alsof zij het waren die voor de Belgische Flandria-ploeg in de strijd moesten, alsof zij het waren die een beslissende aanval op de eindzege wilden inzet ten. Al direct na de start in Nijver- dal attaqueerden zij met een hardnek kigheid, die leider Henk Benjamins hoogst nerveus maakte. Met Nijverdal nog In het gezicht, ont stond er een kopgroep, die zóveel ta lent met zich meedroeg dat, zo er samenwerking zou zijn geweest, al direct een beslissende voorsprong zou zijn geweeat, al direct een beslissende voorspring zou zijn gekomen. Daar '•varen bijvoorbeeld: Monsere en Van Roosbroeck, daar waren Fedor den Hertog. Harrie Jansen, Van Venrooij eü... Henk Benjamins. Maar met lei der Benjamins aan boord voelden de Belgen plotseling niet meer voor veel zwaar werk op kop. En omdat Ben jamins zelf ook gebaat was met enige rust in het peloton, kwam alles weer bij elkaar. Direct daarna weer alarm: weer een vlucht van een Belg (Monsere). nu met Den Hertog en Spetgens. Weer een felle achtervolging door Henk Benjamins, die direct al gehandicapt was omdat twee van zijn ploegmak- kers, Diepeveen en Van Vught, achter- geraakt waren door een valpartij en pas veel later weer aansluiting zou den vinden. Een moegestreden Benja mins na afloop: ,Ik moest risico's ne men. Ik kon niet alléén iedere vlucht poging onschadelijk maken. En ik moest tenslotte bijna al mijn ploeg maten missen. Daarom ben ik de trui verloren. Het was waar: de Caballero-ploeg van Benjamins reed uiterst onverstan dig. Wel stuurde de ploeg met iedere vluehtgroep een mannetje mee, maar daardoor had Benjamins, die keer op keer de slag miste, tenslotte geen hulp meer naast zich. Nadat Monsere, Den Hertog en Spetgens weer waren achterhaald, begon voor Benjamins het einde van de illusie, toen na 20 km reeds het complot werd uitgevoerd: Piet Legierse keerde met Frits Hoo gerheide het peloton de rug toe en ontsnapte. Nog vijf renners ontruk ten zich met nen aan de greep van het peloton: Ben Groen (die als ploeg maat van Hoekstra geen werk zou doen), Jan Aling (die er wel alles voor wilde doen, omdat hij voor zijn eigen kans op de ritzege reed), Theo v. d. Leeuw (die ook wel voor het avontuur voelde), Jan Aldershof (die als ploegmaat van Benjamins geen meter kop zou doen) en Peter v. d. Kruijss (die nog minuscule kansen op ae eindzege had). Een kopgroep dus van zeven man. Trein Maar er zou nog meer versterking uit de achterste linies naar de kop groep komen, want als een trein da verde nog een groep van zeven man uit hot peloton: de Belg Gakens (hulp voor Legierse), Zoetemelk, die ooft in het complot zat, de broertjes Jans en Wiegert Vlot, die voor de eer van Drente alles deden om de kopgroep op snelheid te houden, Adri Wouters, Eioegmaat van Hoekstra en dus slechts evvaJter, alsmede Buis en Vermeulen, die voor eigen kansen reden. Na 47 km, bij het bestormen van de Veluwe, kwamen de twee ploegen van zeven man bij elkaar en met een snelheid, nog niet eerder vertoond in deze Olympia's Toer, groeide de voor sprong van deze veertien man uit tot ruim vijf minuten. In de ruimite tus sen kopgroep en peloton vormde zich een jachtgroep. Weer zeven man: Van de Ruit, Wanders, Niemeijer, Bra- venboer, Harrie Jansen, Brauns en Ron Bakker (ploegmaat van Benja mins). Een nieuwe groep met Hoek stra, Fedor den Hertog. Ted Blom (nog een ploegmaat van Benjamins die nu bijna niemand meer bij zich had) bereikte de achtervoLgingsgroep. Benjamins had opnieuw de slag ge mist. De Belgen Monsere en Van Roosbroeck waren nu in geen velden of wegen meer te zien en zouden pas later weer enigszins naar voren ko men. Bij Hollandsche Rading begon Fedor den Hertog (40 km voor het einde) nog aan een solo die bijna nog voor sensatie zorgde. In nauwelijks tien ki lometer nam hij één minuut en 25 seconden voorsprong op de andere ach tervolgers, kwam tot op bijna twee minuten van de koplopers. Zijn ploeg leider, Herman Krott, zag nieuwe mogelijkheden want als Fédor den Hertog met minder achterstand dan 24 seconden op Piet Legierse in Am sterdam over de streep zou gaan, zou de eindzege voor deze Fedor zijn. Krott raasde in zijn auto naar de koplopers en gelastte zijn pupil Joop Zoetemelk te wachten op Den Hertog. Samen jaagden de twee Amstelrijders op de kopgroep. Tevergeefs: in de slotfase weerd nun achterstand weer groter. Piet Legierse en Peter van ae Kruijs, zorgden er enkele kilo meters voor Amsterdam nog voor dat Hoogerheide uit de kopgroep kon ont snappen. Deze renner uit Ossendrecht (,in een sprint win ik zelden') greep zijn kans en raasde zes seconden eer der dan Jan Aling over de eindstreep in Amsterdam. Was Joop Middelink, de KNWU-coach, gelukldg met de eindoverwinning van Piet Legierse, die niet tot de top be hoort: ,Het zou een. mooier slot zijn geweest als Fedor geslaagd was in zijn solo. Maar Legierse mag dan door het spel dat gespeeld is naar voren zijn gekomen, hij moet er zelf toch ook heel hard voor fietser, en dat heeft hij gedaan'. De eerste die Legierse felici teerde was zijn vrouw, Trudi Steen- voort, die zelf ook de wielersport be oefende en zodoende haar man leerde kennen. Zij heeft er geen bezwaar te gen als Piet prof wordt. Wij wel. AMSTERDAM-EINDHOVEN (.ANP) Tom Okker is donderdag zwak ge start in liet internationale professio- naltennistoernooi, dat over twee groej»en verdeeld in Ams-terdam en Eindhoven wordt gehouden. Niet al leen verloor de Haarlemmer op het centre court van het sportpark aan de Aalstcrweg te Eindhoven verras send met 4-0, 6-2. 4-6 van de Ameri kaan Buteh BucJiholz, maar ook zijn spel in het dubhel imponeerde niet. Overigens kon de indruk niet wegge nomen worden dat de spelers de wed- strijde-n reeks meer als een vakantie achtig intermezzo beschouwen dan als een serieuze strijd. Hiervan profi teerden de iets mindere goden. Zo ver sloeg Andres Gimeno de relaxende Rod Laver met 6-3, 6-2 en won Dennis Ral ston met identieke cijfers van Ken Rosewall. De uitslag van de zevende etappe luidt: 1. Hoogerheide Smith-Acifitde 187 km in 4.17.55 (met bonificatie 4.17.40), 2. Aling (Drenthe) 4.18.01 (met bon. 4.17.51): 3. Van de Leeuw (Ovis) zelf de tijd (met bon. 4.17.56); 4. Alders hof (Caballero) 4.18.03; 5, Gakens (Belg); 6. Groen (Batavus); 7. J. Vlot (Drenthe); 8. Wouters (Batavus); 9. Buis (Heljnen); 10. Van der Kruijs (Smith-Acifit); 11. Vermeulen (Vre destein); 12. W. Vlot (Drenthe): 13. Legierse (Belg), allen in 4.18.03; 14. Den Hertog (Amstel) 4.22.26; 15. Zoe temelk (Amstel), zelfde, tijd; 16. Van Roosbroeck (Belg) 4.23.27. Eindklassement van Olympia's Tour: 1. Legierse (Belg) 26.10.24; 2. Van der Kruijs (Smith-Acifit) op 1.28; 3. Aling (Drenthe) op 2.16; 4. Benjamins (Ca ballero) op 3.24; 5. Van Roosbroeck (Belg) op 3.31; 6. Wouters (Batavus) op 3.57; 7. Den Hertog (Amstel) op 3.59: 8. Hoekstra (Batavus) op 3-59: 9. Monsere (Belg) op 4.15, 10. Prinsen (Vredestein) op 4.33; 11. Van Venrooy (Olympia) op 5.02; 12. Van Katwijk (Amstel) op 5.53; 13. Corneiisse (Vre destein) op 5.58; 14. Bravenboer (Smith-Acifit) op 6.36; 15. Oosterhof (Drenthe) op 7.08; 16. Westrus (Peu- geot-BP) op 7.46; 17. Tabak (Ketting) op 9.18; 18. De Koning (Amstel) op 10.40; 19. Schoofs (Olympia) op 10.48; 20. Janbroers (Peugeot-BP) op 11.09; 21. Voogt (Amstel) op 11.24; 22. Roso- len (It.) op 11.48; 23. Gakens (Belg) op 12,31; 24. Van de Ruit (Ketting) op 13.09; 25. Vrancken (Ovis) op 13.41. Ploegenklassement van de zevende etappe: 1. Drenthe 12.54.07; 2. Smith-Acifit 12.59.30; 3. België 12.59.33; 4. Bata vus 12.59.39; 5. Ovis 13.05.05. Eindploegenklassement; 1. België 78.21.28; 2. Batavus 78.30.11; 3. Vredestein 78.30,53: 5, Drenthe 78.32.25. Eindpuntenklassement: 1, van Roosbroeck (Belg) 103 punten: 2. Van de Kruijs (Smith-Acifit) 87 punten; 3. Aling (Drenthe) 83 punten; 4. Monsere (Belg) 79 punten; 5. Prin sen (Vredestein) 77 punten. holz plaatste Okker voor onoverko- menlijke moeilijkheden. Al snel brak Olcker door de service van zijn tegen stander heem maar Buchholz. die de laatste jaren weinig opzienbarende verrichtingen achter zijn naam kreeg, deed onmiddellijk daarop hetzelfde. Bij 5-4 zorgde Buchholz opnieuw voor een break, die hem tevens de set opleverde 6-4. De circa 400 toeschouwers be leefden hierna een herstel van Olcker, die zondag nog de finale van een in ternationaal toernooi te Brussel won. Met 6-2 was er nog alle kans. dat hij de donkere Amerikaan zou weten te verslaan. Buchholz bleef echter taai partij geven en toen hij bij 4-3 in de derde set een doorbraak forceerde leek de partij beslist (5-3). Okker nam de volgende game'echter toch uit Buch holz handen (5-4). maar hij kon ver volgens zijn eigen opslag niet win nend afsluiten (6-4) Op de tennisbanen bij het Olympisch Stadion waren alle partijen snel afge lopen. De enkelspelen Ralston-Rose- wall (6-3, 6-2) en Laver-Gimeno (3-6, 2-6) namen elk niet meer dan een uur in beslag en het dubbelspel tussen La- ver-Ralston enerzijds en Rosewall-Gi- meno anderzijds (2-6, 0-6) vergde slechts vijftig minuten. Er werd bij zonder mat gespeeld. Ook het prach tige lenteweer kon de spelers nauwe lijks inspireren. Vrijdag verhuizen de beide groepen. Okker komt dan in Amsterdam uit tegen Roy Emerson en Roehe speelt tegen Buchholz, In Eind hoven staan de enkelspelen Laver-Ra!- ston en Rosewail-Gimeno op het pro- Arnemuiden won ARNKML'IDKN Een Arnemuidense combinatie speelde donderdagavond een vriendschappelijke voetbalwedstrijd te gen een elftal, samengesteld uit spelers, behorende, tot de Engelse legergroep, die momenteel in het Sloe oefeningen houdt. Hoewel er onder de Engelsen enkele goede krachten zaten, hadden ze toeli tegen Arnemuiden geen kans. Bij de rust was het door doelpunten van Oostdijk, Marijs (tweemael) en M. van Beizen al 4-0 Na de thee maakten Won- dergem en Oostdijk het halve dozijn vol (6-0). De Engelsen maakten toen twee tegenpunten (6-2), maar Oostdijk en Marijs dienden van repliek, waardoor met een 8-2-stand het einde kwam. AMSTERDAM Piet Legierse heeft Olympia's Tour door Nederland ge wonnen. Op de foto wordt hjj als de grote winnaar gehuldigd. TERRAC1NA (ANP) De Belg Eddy Merekx één van de grote kanshebbers voor de eindzege, heeft donderdag de zevende etappe van de Ronde van Italië op zijn naam gebracht. In de rit over 206 kilo meter van Vitterbo naar Terraoina kwam het peloton in gesloten gele- deeren op de finsh aan. In de eind sprint was de oud-wereldkampioen de snelste. Vergeefs heeft de Duit ser Rudi Aitig gepoogd op 20 km van de meet een beslissing te force ren. Zijn vluchtpogingen mislukten echter. Merckx heeft geen winst geboekt op de Italiaan Giancarlo Polidori. eerste in de algemene rangschikking. Het verschil tussen beide renners bedraagt nog slechts 59 seconden. Toen de ren ners de finish naderden is een van de toeschouwerstribunes ingestort- Een kind werd gedood en een aantal per sonen liep verwondingen op. Drie toe schouwers moesten naar een zieken huis worden overgebracht. De uitslag van de zevende etappe is: 1 Merckx" (Belg) de 206 kilometer in 5 uur 13 minuten 43 seconden; 2 Rey- broeck (Belg): 3 Sgarbozza (It): 4 Destro (It); 5 Basso (It) 6 Gross! (It); 7 Tummelero (It); 8 Levati (It); allen in 5.13.43. Algemeen klassement: 1 Polidori (It) 28.12.31; 2 Merckx (Belg) op 59 sec; 3 Anni (It) op 1.02; 4 Benfatto (It) op 1.16: 5 Adorni (It) op 1.32; 6 Gimondi (It) op 1.33; 7 Zilioii (It) op 1.39. VEERE De voetbalvereniging .Vee- re' hield ter gelegenheid van de pro motie van het eerste elftal naar de 4e klas van de KNVB zaterdagvoetbal, een receptie in restaurant ,Tn de Meer min'. Op de drukbezochte receptie wa ren aanwezig afgevaardigden van de KNVB afdeling Zeeland, de sc-heids- nechtersvereniging, W Hoek. Seroos- kerke, 's-Heer-Arendskerke en De Meeuwen. Terwijl van enkele andere voetbalverenigingen schriftelijke feli citaties of bloemen werden ontvangen. Het bestuur van de muziekvereniging Veere's Genoegen kwam persoonlijk gelukwensen aanbieden, van de biljart vereniging was eveneens een afgevaar digde aanwezig, evenals van d2;aao dlgde aanwezig, evenals enkele mid denstanders. De afgevaardigde van de KNVB sprak de promoverende vereniging toe. en wees erop dat de naam Veere, die op toeristisch gebied al nationaal bekend is. nu ook op voetbalgebied meer be kendheid zal krjjgen. De heer Van Cranenburg van de mu ziekvereniging Veere's Genoegen, die niet alleen als bestuurslid van een me de-vereniging, maar ook als oud-voet baller sprak, complimenteerde de ver eniging met de activiteiten en de be haalde successen. Als laatste sprak Jhr W. L. den Beer Poortugael, die als fotograaf wees op de goede samenwerking in de vereni ging. Deze goede samenwerking kwam ook tot uiting door de voetbal, die hel bestuur aangeboden kreeg door de b-junioren. (MIKaiX&ACIV) Bierkenners vragen Jong Oranje won vein Engeland DEVENTER (ANP) Jong Oranje speler» tot 23 jaar) heeft donderdag avond in Deventer met 2-1 gewonnen van de Engelse jeugdploeg. Het score- verloop was als volgt: 8 Mulder 1-0, 35 Kidd 1-1, 55 Klijnjan 2-1. GLASGOW (AP) .Krankzinnige herrieschoppers' zjjn V0|. gens Schotse voetbalbestuurders de schuld van de schandelijke tonelen die zich hebben afgespeeld in de demifinale van he» Europese jaarbeursstedentoernooi tussen Newcastle United eii Glasgow Rangers. Aan gewonden telde men 89 personen en 30 mensen werden gearresteerd. Het gebeurde allemaal woens dagavond in Newcastle nadat Newcastle United de stand on 20 had gebracht. Supporters van de Rangers stormden het veld op en gooiden met flessen. Er ontstonden knokpartijen en overal was er bloed uit de wonden. De speler» werden onder bescherming van het veld geleid. De Ierse vice-president van de Internationale federatie, Harry (W» achtte het mogelijk dat de Schotse clubs zullen worden uitgesloten ra» alle toekomstige Europese bekerwedstrijden. -John Lawrence, voonltt van de Rangers, zei dat de Rangers de enige club in Groot-BrittannJé U waaronder die krankzinnige elementen huizen. Het zjjn geen supportert we willen ze niet. De mensen die de herrie begonnen z(jn hebben schanfa gebracht over Schotland en over de Rangers. Ik weet er geen raad in» en voel me ellendig. Wat bezielt die mensen. Ze kunnen hun verlies nln hebben'. Dit laatste leek Inderdaad de enige reden voor het rumoer. De spela, bleven 17 minuten in de kleedkamers voordat de politie met honden di menigte uiteen had gejaagd. Duizenden hadden inmiddels al uit tlni beweging het terrein verlaten. Newcastle won. Lawrence vertelde nog, dat het publiek na afloop ln spreekkoor itw- ,Ga naar Schotland beesten'. ,Wat schaamde ik me diep'. Donald Liddie, de burgemeester van Glasgow, was al even verontwau. digd. Joe Harvey, de manager van Newcastle, had zoiets ergs nog nooit in zijn voetballoopbaan gezien. Donderdag bevond zich nog één der gewonden ln kritieke toestand h het ziekenhuis. Een 25-jarige politieman die aan zijn hals gewond werd, maakte het vrij redelijk. Des nachts brak er brand uit op de tribunes van het Ibrox-parkBtadloa van Glasgow Rangers en voorzitter Lawrence twijfelde er niet aan, dat het opzettelijk was gebeurd. Newcastle speelt in de finale tegen de Hongaarse club Ujpest Doaa. •s-HEER-ARENDSKERKE In de eerste Idas van de Zeeuwse korfbal competitie staan slechts twee wed strijden op het programma, hetgeen echter belangrijke wedstrijden zijn in verband met het bezetten van de even tuele degradatieplaats. Tjoba II krijgt Luotor op bezoek die vooral voor Luctor van het grootste belang is. Winst voor Tjoba betekent dat Luctor onder Tjoba zal eindigen en dan met Stormvogels de zaak ver der moet nitmaken. Vooralsnog hou den we het op een uitslag die dicht bij een puntenverdeling zal liggen. Stormvogels kan proberen baar pun tentotaal op te voeren tegen Vedo. Daar er voor Vedo weinig moer op het spel staat zijn de .vogels" zeker niet bij voorbaat kansloos. Swift IV gaat een niet al te moeilij ke wedstrijd tegemoet tegen Bla<uw- Wit H en zal zeker punten rijker wor den. Swift m kan Swift IV voor het behalen van het kampioenschap, voor zover dit nodig is, een handje toeste ken door All Ready in eigen hiuas één of twee punten afhandig te maken, hetgeen Ail Ready zeker niet zonder meer zal laten gebeuren. Volharding- Zuidwesters II is van igroot belang voor de bezetting van de twee degra datieplaats. Winst voor Volharding betekent dat beide ploegen in punten gelijk komen, zij het dat Volharding meer wedstrijden heeft gespeeld. KVL zou de dupe kunnen worden van een Volharding-zege, daar deze ploeg met nog de wedstrijd tegen Swift IV voor de boeg 9 punten heeft. Ondanlcs het grote belang van Volharding lijkt een kleine Zuidwesters-zege voor de hand liggend. In de derde klas A kan de beslissing om het kampioenschap aanstaande zaterdag vallen in de wedstrijd TOP - BKC. Daar BKC één verliespunt minder heeft dan TOP betekent een overwinning het kampioenschap voor de ploeg uit Breskens. Ook met een puntenverdeling zou BKC erg gebaat zijn, daar het in do laatste wedstrijd de strijd aan moet, binden met Vedo O, wat een meer dan waarschijnlijke punten winst zal opleveren. Winit TOP dan is het resultaat van de drie nog te spelen wedstrijden be slissend. Ondanks de thuiswedstrijd verwachten we echter niet dat TOP beide punten in de wacht zal slepen. Ondo n - Atlas n zal hoogst waar schijnlijk in een overwinning voor de thuisspelen.de ploeg eindigen, het geen ook geldt voor de wedstrijd Ani mo IV - Vedo II. Bij Tjoba m - Stormvogels n zal van weinig Icrachts- verschil sprake zijn. In de derde klas B zal Zaamslag de handen meer dan vol krijgen aan het op bezoek komen de Olympia II en dient te rekenen met een nederlaag. Bij de junioren gaat Animo een zeke re overwinning tegemoet tegen Vol harding n, terwijl Swift II Blauw wit met lege handen huiswaarts zal sturen. PROGRAMMA: le klas: Tjoba n Luctor I 3.30 uur (Goes); Stormvo gels - Vedo 4.00 uur, 3# klas A: TOP - BKC 3.30 uur. .MILAAN (AP) AC Milaan heeft donderdag na drie dagen volslagen rust de training hervat voor de finale om de Eurnpabeker tegen Ajax. Onder leiding van coach Nereo Rocco ver zamelden de spelers zich in het sta dion voor gymnastiek en baloefenin gen. .Mijn Jongens hadden emge dagen rust nodig na de zware wedstrijd te gen Manchester en de competitiewed strijd van zondag. Maar nu moeten wij denken aan Ajax en de training weef ltrachtig ter hand nemen'. Alle spelers van Roberto Rosato die bij de wee strijd in Manchester werd gewond. Rocco verontschuldigde aanvoerder Gianni Rivera. .Gianni heeft niet op zijn best in Manchester gespeeld en ook niet zondag, rvAar dat betekent niet dat hij uit vorm is. Hij za.1 zeker zijn waarde in Madrid laten zien.' Rocco vertelde dat hij toch had afge zien van zijn voornemen Ajax donder dag in actie te zien. Mijn assistent Ma.ldinl, die de Nederlandse ploeg zon dag heeft zien spelen, heeft mij alles verteld over de speelwijze van Ajax. tn de Nederlandse competitie speelt Ajax a,nders dan ln het Europa beker toernooi. Daarom vond ik een nieuwe reis naar Nederland niet nodig.' Over de uitslag in Madrid zei Rocco- .Ajax Is zeker niet zo sterk als Celtic en Manchester, maar Milaan heeft zeer goed tegen Celtic en Manchester ge speeld omdat het bang was voor deze wedstrijden. Daarom moeten wij het zelfde tegen de Nederlandse ploeg doen. Mijn spelers zullen ln Madrid het veld be-treden met dezelfde concentra tie als tegen de twee Britse ploegen. Zij moeten denken dat de ploeg waar tegen zij spelen een zeer moeilijke te genstander Is. Wij zullen Ajax niet onderschatten om een bittere verras sing te voorkomen.' LONDEN (ANP) De Australiër Rod Laver heeft woensdagavond in de Empire Pool in Londen een prof- toernooi gewonnen, georganiseerd door de Britse televisiemaatschappij BBC- In de finale versloeg Laver zijn landgenoot Ken Rosewall met 8-6 6-0 en legde daarmee beslag op een prijs van 2500 pond (bijna 22.000 gulden). Afgelopen zaterdag won Laver in New York een prof- toernooi, waarbij hij 57.000 gulden verdiende. Laver had de finale bereikt door 10-5 te verslaan. De 34-jarige Ro sewall, die ongeveer 13.000 gulden kreeg, kwam in de finale door een zege op zijn landgenoot Tony Ro ehe: 10-8. Okker en Roehe verdien den ieder 4500 gulden. VLISSINGEN De Zeeuwse jeugd- damdag, die maandag in Goes zou worden gehouden, gaat niet door. De belangstelling hiervoor was te klein. LA PLATA (ANP) - Het Are* tijnse Estudiantes heeft v,y- dagavond m La Plata de Zulte: kaanse voetbalbeker gewonnen. h u tweede wedstrijd van de. finals ru nen. de Argentijnen met 2-0 raiï Urugueze kampioen Nacional. De ste ontmoeting was eveneens is t? overwinning (1-0) van Estudiaasic einddgd. Estudiantes mag nu ujir. men ln de strijd om de offideuas% reldbeker voor clubs, Tegenstanders de Argentijnen wordt de wumaanu de Europese beleer voor landska» nen, het Italiaanse AC Milan of Aju VLISSINGEN Programma bto'/.i voetbal voor aanstaande zondaj: EREDIVISIE FC Twente - Feijenoord, Töhr MW. Holland Sport - DWS, W& dam - PSV, DOS - AZ'67, Fort-Ste- GVAV, Sparta - Go Ahead. NEC NAC. EERSTE DIVISIE Wageningen - RBC, VeendainHVC SC Cambuur - De Volewijckra mond Sport - Elinkwijk, Ehdcra - Haarlem, Blauw Wit - SW, SS - FC Den BOSCH, DFC - flssu Willem n - Vitesse. TWEEDE DIVISIE Zwolsche Boys - De GraafKÈa A.GOW - FC VW, Hermea DVS Limburg) a. EDO - Velox, ZFC G" land, Fortuna VI. - SC Drente, Iv sior - PEC. Winnende kolom? Twente-Fejjenoord X Telstar-MVV Holl. Sport-DWS Volendam-PSV i DOS-AZ '67 5 Fort. Sitt-GVAV Sparta-Go Ahead NEC-NAC Veendam-HVC X Helm. Sp.-EIinkwjjk X Eindhoven-Haarlem Blauw Wit-SVV 12 Willem II-Vitesse X AALSTERDAM (ANP) Ajax heeft het ongetwijfeld niet grote belangstel ling door Feijenoord gevolgde compe titieduel tegen ADO met een minimum aan inzet winnend af kunnen sluiten. Hiermee benaderden de Amsterdam mers Fejjenoord tot op één punt met een wedlstrijd meer gespeeld. Na een snelle openingstreffer van Daniclsson speelde Ajax een klein half uur su bliem met. als grote uitblinker Piel Keizer. ADO-rechtsa.chter Theo van den Burch greep echter vele malen te robuust m en scheidsrechter v. d. Veer moest de Hagenaar dan ook twee keer ver manend toespreken. Tevens raakte Kei zer licht geblesseerd aan zijn rechter knie. In de tweede helft kwaim Johan Cruyff hem vervangen. Na het goede begin zakte het peil van de wedstrijd naar een dieptepunt. De zeer voorzich tig spelende Ajax-defensie bood de Hagenaars volop kansen, maar het gebrek aan een schutter van formaat, zoals zo vaak eerder in deze compe titie. deed zich geducht voelen. In de slotfase werd het nog spannend. Inval ler De Puyt stelde Bals met enkele felle schoten op de proef en hij raakte zelfs een keer de lat. Aan de andere kant redde Ton Thie tweemaal bij ge vaarlijke acties van Danielsson, Ajax: Bals. Suurbier, Hulshof. vic en v. Du ivenbode, Groot en Swart. Da.nielsson, Nuniuga en K.a (Cruyff); ADO: Thie, Van den Burch, Mansveld en Vos, Advocaat en te, Heijnen, Van der.Oever, Sa» maker en Van Eeden (De Puyt)- Ajax-ADO 1-0 (1-0); scheidsrechter Van de Veer, wers 13.500. Feijenoord Ajax FC Twente Go Ahead PSV ADO DWS Sparta NAC Holland Sport GVAV NEC MW Telstar Volendam AZ '67 32 24 5 3 53 d- 32 13 li»»|!3 32 10 12 10 il JjL; ■>o Q u (13Z »F» ITsiï Ü«Ï-Ï it i if >S I iH| it i 'ii> a

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 8