Berijders te snelle brommers worden stevig aangepakt Verhuizing van sociale werkplaats Hulst afgerond Zeeland: vrijdag muziekbibliotheek Riolering Tholen kost f 40.000 extra V erbeur dver klaring voorwaardelijk HULSTENAAR KREEG 4 JAAR VOOR SIGARETTENSMOKKEL ZLM-SCHOUWEN-DUIVELAND HERDACHT 10 JAAR ADOPTIE Concours in Bergen op Zooi noot ADVERTEREN DOET VERKOPEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT V woensdag 21 kq KANTONGERECHT TERNEUZEN TERNEUZEN Een niet alledaagse straf eiste de officier van justitie, mr. C. W. Mouton, dinsdagmorgen tegen L. M. in den B. uit Terneuzen, toen deze voorkwam voor het Terneuzense kan tongerecht. Op 3 maart had de jonge man in Terneuzen te hard gereden met zijn bromfiets en bovendien bleek dit vervoermiddel niet aan de eisen te vol doen, er zat een te groot tandwiel op. In den B. had er weinig op te zeg- gefi. In zijn requisitoir memoreerde de officier dat dit de tweede maal in vrij korte tijd was dat de jongeman voo dit feit werd gegrepen. .Een geldboeti blijkt weinig indruk te maken', meen de mr. Mouton. Hij eiste daarom naast een geldboete van tweemaal 50,- dal de verdachte zes maanden geen brom mer zou mogen berijden en voorwaar delijke verbeurdverklaring van de brom fiets met een proeftijd van twee jaar. Wanneer de verbeurdverklaring ten' uit voer zou moeten worden gelegd en er niet aan zou kunnen worden voldaan, dan zal een vordering worden ingesteld van ƒ1.000.- of een maand hechtenis. Het foutieve tandwiel zou aan het ver keer moeten worden onttrokken. De kantonrechter, mr. C. J. M. van Hees, ging met deze eis akkoord hehalve op één punt: inplaats van zes maanden zal de jongeman drie maanden niet mo gen brommen. Aan de bromfiets van M. R. uit Zaani- slag ontdekte men op 7 maart te Ter- neuzen ook enkele onnauwkeurigheden: er zat geen bel op en de cylinder, car burator en het motortandwiet voldeden •niet aan de eisen. Tea- vericlaring voer de de verdachte aan dat hij met de brommer op vakantie naar Frankrijk wilde en daar mag men wel harder rijden. Bovendien bleek zijn brommer in normale conditie moeilijk de bergen op te willen. Daar hij vreesde vlak voor de vakantie geen tijd te hebben in verband met de overgangsexamens had hij de veranderingen aan zijn brom mer reeds begin maart aangebracht. Mr. Mouton vond het smoesje van die vakantie heel aardig bedacht, maar toch geloofde hij het niet zo erg. want het was ook voor deze jongeman niet de eerste keer dat hij op een opgevoerde brommer reed. Voor de bel eiste hij een boete van 2.50 en voor de rest 100. Voorts eiste hij zes zes maan den ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van motorvoertuigen. Mr. Van Hees bracht de ƒ100 terug tot 50 en de*?es maanden tot drie maan den, De boete van ƒ2.50 bleef ƒ2.50. Als voetganger met de fiets aan de hand was de bejaarde D. H. uit West- dorpe op 30 december in zijn woonplaat de weg overgestokenHij lette hïerbii niet voldoende op het verkeer en een personenauto kwam met hem in aan-1 in de kautine. De raden van de ne- rijding. Het enige excuus dat H. kon aanvoeren was: .Ik zie niet zo best]Sen Oost Zeeuws-Vlaamse ge- meer, ik ben bildragend'. De bestuur der van de auto. K. E. F. de S. uit Westdorpe, diende een vordering van 200.- in ter dekking van de schade. ,Ook dat nog', liet de kantonrechter zich ontvallen toen bleek dat H, niet verzekerd was. .Ja, ook dat nog', was de laconieke reactie van de verdachte. ,U moet maar niet meer gaan fietsen', raadde "de officier de verdachte aan, ..tenzij u levensmoe bent'. Hef speet hem dat hij iemand het fietsen niet kon verbieden. Gezien de omstandigheden be1 sloot de officier lot een eis van 50. voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Als voorwaarde stelde hij dat de verdachte niet meer onverzekerd op de fiets zal gaan zitten. De kantonrech ter vonniste conform terwijl ook de ci- verbieden. Gezien de omstandigheden be- viele vordering van 200 werd toegewe- windstool in de berm geraakt, terwijl hij daar door een kuil weer een stoot kreeg met gevolg dat hij de lichtmast niet meer kon ontwijken. De schade aan de lichtmast was inmiddels betaald. Mr. Mouton, die van mening was dat iemand die a.l enige jaren in het be zit is van een rijbewijs niet door een windstoot mag worden verrast, eiste een boete van 50,. De kantonrechter hield nog enigszins rekening met het feit dat de verdachte ook enkele verwondingen had opgelopen en bracht de boete te rug tot 25,-. Conform de eis werd W. D. H K. uit Hulst veroordeeld tol ƒ50, boete. Hij had op 19 november in Ter- neuzen geen voorrang verleend aan een auto, bestuurd door G. R. D. uit Ter- neuzen Over de schade werd men het evenwel niet eens. P. J. uit Kapeile werd bij verstek conform de eis ver oordeeld tot een boete van 75. Op 31 januari was hij te Klooslerzande met zijn tractor tegen een knipperlicht ge reden. Zowel H. P. J. de L. als R. belden uit Terneuzen, waren schuldig aan de aanrijding die op S januari plaatsvond op de Axelsestraat te Ter- neuzen. De L. was met zijn vrachtwa gen achteruit de Axelsestraat opgere den en O. had niet voldoende uitgeke ken. O. was niet op de zitting aanwe zig. Mr. Mouton eiste tegen beiden een boete van 60,-. Mr. Van Hees deed er voor elk een tientje af. In januari had H. A. de B. uit Hulst in zijn woonplaats een bergplaats gebouwd zon der toestemming van b en w. Vroeger werd daar nooit bezwaar tegen ge maakt (de verdachte Is aannemer), maar nu rust er op het gebied waar in liet bedrijf ligt een bestemmings plan. Zodoende zal de verdachte ook wel geen vergunning krijgen. Hij zich daarbij neer te leggen. De offi cier, die zei vertrouwen in de verdach te te lubben, meende dat het mi niet meer was dan een formele overtreding en eiste een boete van 20.. Het von nis luidde conform. Nieuwbouw kostte 1,1 miljoen Arnemuiden voetbalt tegen Engelse leger De voetbalclub van Arnemuiden speelt morgenavond, donderdag, een wedstrijd 1?n een elftal van het Engelse leger momenteel in het Sloe oefeningen houdt. De wedstrijd begint om half ze- Container op drift geraakt in Westgat BURGHSLUIS De reddingboot .Pre sident Jan Leis' heeft dinsdag tegen de avond een container de haven van Burghsluis binnengebracht, die dreef in het Westga.t. Schipper Schot heeft de container bij de gemeente aangegeven als strandgoed. De heer Kloet, eigenaar van een strandpaviljoen op Westerschou- wen, had het gevaarte zien drijven. De container is oranjekleurig, lengte onge veer zesenhalve meter, merk SC 20516460, inhoud een aantal rollen pa- iier. De container was zeer gevaarlijk voor het scheepvaartverkeer. Bij verstek, te Antwerpen Veroordeeld Vinden van geschikt werk grootste probleem HULST Het bestuur van de so ciale werkplaats te Hulst be schouwt de verhuizing naar het nieuwe gebouw momenteel als af gerond. Hoewel om diverse rede nen besloten j's een officiële inge bruikname achterwege te laten, zal eind deze week het gereedkomen van het nieuwe gebouw in besloten kring toch worden getierd. Voor CIP ZICHT .Zou er iemand zo stom zijn om een auto drie maanden op zicht te go- ven?', vroeg de officier met duide lijke twijfel in zijn stem, ,Als het een goed adres is wel', antwoordde, verdachte D. de W. uit Zaamslag. .En u bent dan een goed adres?'. .Ja'. De zoon van De W. reed op. 12 februari door Hulst met de auto van zijn vader terwijl er geen ken tekenbewijs bij was. Conform de eis werd De W. veroordeeld tot een bos te van 50. F. G. uit Sluiskil was op 14 januari te Terneuzen met zijn auto van de weg geraakt en tegen een lichtmast gebotst. Volgens de verdachte was hij door een Oost Zeeuws-Vlaamse meenten die gezamenlijk de werk plaats exploiteren, zijn of worden uitgenodigd de nieuwbouw eens te komen bezichtigen. Hetzelfde is het geval met de zakenrelaties. De Hutsterse werkplaats biedt momen teel werk aan 145 mensen, vertelde di recteur L. Rammeloo, dinsdagmorgen op een persconferentie. Daarvan werken er 18 in de zogenaamde B-afdeling (gees telijk gehandicapten). Het nieuwe ge bouw op het gemeentelijk industrie terrein van Hulst beslaat in totaal 3300 m2. Met de bouiv was, inclusief grondaankoop, een bedrag van 1.140.000,gemoeid. De ongeveer 200 sociale werkplaatsen die er in Nederland zijn hebben als voornaamste, zorg geschikt werk te vin den. Door de mechanisatie in de bedrij ven komt er relatief steeds minder een voudig werk vrij dat nog door een ge handicapte kan worden verricht. Sinds 1 januari werken de 3 Zeeuws-Vlaam se werkplaatsen (Hulst, Terneuzen, Oostburg) vooral wat betreft de ar beidsvoorziening samen. Om oneerlijke concurrentie van de door overheid ge subsidieerde werkplaatsen met het vrije bedrijf tegen te gaan, wordt er gewerkt op basis van gelijke kosten. De sociale werkplaats in Hulst krijgt haar opdrachten over liet algemeen van 8 tot 10 vaste zakenrelaties. Volgens werkplaatsdirecteur Rammaloo spelen bij hel, verlenen van opdrachten niet alleen zakelijke, maar ook sociale mo tieven een rol. Zakelijk gezien is een belangrijke taak van de sociale werk plaats het opvangen van pieken, waar mee het bedrijfsleven zelf geen raad weet. In het nieuwe gebouw dat op 13 januari jl werd betrokken, wordt aan een uit eenlopend aantal .objecten' gewerkt. Ruim 40 mensen zijn ingeschakeld bij de montage van schrijfmachines, ande ren zijn tewerkgesteld in de houtbe werkingsafdeling (uitgerust met ultra moderne machines) of in de metaalbe werkingsafdeling. Elders m het gebouw wordt inpakwerk verricht of worden grondstoffen geselecteerd voor een hor moonenpreparaat, Plannen om de af deling metaalbewerking verder uit t breiden zijn in een gevorderd stadium. Et- wordt in de Huisterse -werkplaats al een complete drukcylinder gemaakt voor industriële toepassing. Het is, zo! vertelde de heer Rameeloo, verder de bedoeling het arbeidsproces veel fa brieksmatiger op te zetten zodat er zo rendabel mogelijk kan worden ge werkt. Bij de bouw van de nieuwe werkplaats op het Hulster industrieterrein is uit gegaan van een zo doelmatig mogelijke indeling. De opstelling van montage- en werktafels kan snel worden gewijzigd. Deuren, drempels en vloeren zijn op liet gebruik van rolwagens afgestemd. Er Is ln het gebouw een ruime kantine en een onderzoekkamer voor een arts. Het administratieve gedeelte is Ln een afzonderlijke vleugel ondergebracht. Bii de totale opzet is rekening gehouden met een eventuele uitbreiding in de toe komst. Smokkel kwam begin vorig jaar aan het licht ANTWERPEN (ANP) De 28- jarige J. F. uit Hulst is maandag door de Antwerpse rechtbank ver oordeeld tot vier jaar gevangenis straf wegens sigarettensmokkel. In deze rechtzaak veroordeelde de Antwerpse rechtbank acht ver dachten (onder wie vier Neder landers) tot gevangenisstraffen variërend van vier jaar tot acht maanden. Verder werd de verdachten een geza menlijke boete van 620 miljoenBel gische franks (45 miljoen gulden) we gens het ontduiken van de invoerrech ten en accijnzen opgelegd. De vier Ne derlanders werden bij' verstek veroor deeld. Bij deze smokkelzaak, die begin rig jaar aan het licht kwam, werden ruim veertig miljoen Amerikaanse en Engelse sigaretten in Antwerpen in gevoerd als transitgoed, en vervol gens, na manipulaties aan de Franse grens, niet legaal geëxporteerd, maar naar Antwerpen teruggebracht vanwaar ze voornamelijk naar Ne derland werden gesmokkeld. Daar werden ze voor de helft van de Ne derlandse prijs aan de man gebracht. De vier veroordeelde Nederlanders zijn Eremedaille voor de heer D. H. Lere AARDENBURG Bij een ontvangst, die ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Koninklijke Aardenburg- se Fanfare in het gemeentehuis van Aardenburg werd gehouden, is de heer D. H. Lere. jarenlang lid va.n het ja rige korps, de zilveren medaille uitge reikt, verbonden aan de orde van Oran je Nassau. De heer Liere, thans 74 jaar, was vanaf 16 januari 1909 werkend lid en is vanaf 18 november 1959 bestuurs lid. va.uT'ÜëriTOiniiald'ijk©' Aatdërib'urgsé' Fanfhre; Tïij 'was verg'ezeid-' Van écht-"1 genote. dochter, schoonzoon, en kleiri- kinderen. - ZIERIKZEE Zaterdag heeft Zee land een primeur beleefd, waarvan on- feveer 150 personen getuige waren. In ierikzee trad namelijk op het uit 60 personen bestaande koor van het Huy genslyceum uit Voorburg. Reden van het optreden was het feit dat het pre cies 10 jaar geleden was, dat de ZLM- kring Schouwen-Duiveland begonnen >s een schoolklas van het Huygenslyceum te adopteren. Het schoolbestuur wilde dit jubileum niet zo maar ongemerkt voorbij laten gaan. Vandaar dat op haar uitnodiging, de adoptiecommlssie va.n de Z-LM, de gastgezinnen en ir J. Prins, voorzitter van de ZLM, naar Mondragon waren gekomen. De voorzitter van het schoolbestuur, de héér P. Yperlaan, ging in zijn welkomst woord terug naar het begin van de adoptie. .In de vijftiger jaren hadden we behoefte om onze leerlingen in con tact te brengen met het platteland. We wendden ons tot het ministerie van so ciale zaken, dat ons in 1959 in contact bracht met de ZLM-kring Schouwen- Duiveland. Na een oriënterend gesprek kwam in juli 1960 een groep van 28 jongens voor de eerste keer naar Schou wen-Duiveland. Dat gebeurde nog op de fiets. Het werd een geweldige ontvangst Voor ons was duidelijk dat Schouwen- Duiveland óns eiland was geworden. Misschien kwam dat ook, omdat Voor burg in 1953 na de watersnoodramp Brouwershaven had geadopteerd', zei hij, ,Jn ieder geval, aldus de heer Yper laan, kwam er in 1961 nog een groep meisjes naar het platteland, waarna het gewoonte werd vanaf 1962 de ge mengde 4b klas van het Huygensly- ceum af te vaardigen. Ze bestudeerden hier de problemen van de land- en tuin bouw, de werking van de coöperaties, de industrialisatie en de recreatie. Hier over werden scripties gemaakt. Ze leer den de mogelijkheden en moeilijkheden kennen van een gebied waarvan ze voor dien geen notie hadden. Dat is van gro te waarde voor hun persoonlijke vor- de adoptie bijzonder hadden ingespan nen in het zonnetje te zetten. De heren H. J. v. d. Zande, L. M. Moermond en A. J. G. Doeleman kregen voor hun be moeienissen een wandbord met het em bleem van het Huygenslyceum. Twee docenten, de heren D. W. de Ruyter en W. J. Koster, vanaf het begin ais be geleider van de klassen optredend moch ten een ets in ontvangst nemen. De heer A. J. G. Doeleman, voorzitter van de kring Schouwen-Duiveland, wees in een toespraak op het grote belang van de uitwisseling. .Het contact tus sen stad en platteland zal steeds be langrijker worden. U heeft als stede ling ruimte nodig. Wij hebben die ruim te nodig voor ons bedrijf. Onze belan gen lopen dus parallel'. De heer Doele man sprak de hoop uit dat Schouwen- Duiveland niet gevuld zal worden met allerlei industrieën, ,We willen de hori zon blijven zien'. Hierop bracht het koor van het Huygenslyceum enkele lie deren ten gehore, onder meer een spe ciaal op Schouwen-Duiveland gemaakt lied en enkele nummers uit ,My fair lady'. De film .Naar hoger vlucht' gaf een uitstekend beeld van het leven op het Voorburgse lyceum. De PJG voerde een zelf geschreven en geregisseerd be wegingsspel op. De groep, die met dit spel over oorlog en vrede al een eerste prijs won in Heerenveen en hierdoor uit gezonden wordt naar Wales, oogstte veel succes. Nadat de heren H. J. v. d. Zande en L. M Moermond nog een dankwoord hadden gesproken, besloten een koud buffet en een zeer geanimeerd bal de geslaagde dag. ,De Scotjes' op jubileum van Nutsspaarbank De festiviteiten ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van de Nutsspaarbank te Zierikzee hebben zaterdagavond hun einde gevonden met: een optreden van het bekende doedelzakkenkorps .De Scotjes' uil Tilburg. Ondanks de ge staag neervallende regen is het optre den een hoogtepunt geworden. Een groot aantal belangstellenden kon ge- Slot van pagina 1 wezigheid van zo'n 1500 ongecatolo-1 giseerde en onbeschreven partiture en muziekboeken in bezit van de provinciale bibliotheek, die echter niet werden uitgeleend. Dan was er de beslissing van provinciale staten in maart, 2o.000 te voteren om de muziekbibliotheek .op peil' brengen en de samenwerking met de federatieve provinciale biblio theekcentrale Zeeland. En tenslotte kwam de door de landmeetkundige dienst gebruikte zaal onder de pro vinciale bibliotheek vrij, waardoor een soepele huisvesting van het nieu we stukje cultuur-accommodatie mo gelijk werd. De vorm, waarin de muziekbiblio theek gestalte krijgt, is die van een stichting .Zeeuwse centrale muziek bibliotheek'. Deelnemers erin zijn de provincie, die via de provinciale bibliotheek het boekenbezit en de huisvesting inbrengt en de federa tieve provinciale bibliotheekcentrale Zeeland. Deze laatste stichting had Slannen een centrale muziekbiblio- ïeek op te richten, die als .bijzon dere afdeling' van de PBC rijks subsidie zou kunnen krijgen. De rijkssubsidie voor de muziekbi bliotheek voor 1969 beloopt 13.000, waaraan de provincie 50 procent ƒ6500 heeft toegevoegd. De pro vincie krijgt op haar beurt een te gemoetkoming voor het beschikbaar stellen van boeken en enderdak. Variatie De inhoud van de Zeeuwse muziek bibliotheek voorziet nu al in een ruime variatie in partituren en boe ken. Men kan er terecht voor de pia no-sonates van Beethoven, voor de cellopartij uit Bairtoks vierde strijkkwartet, voor alle contates van Bach, voor volksliederen uit Andalusië, China, Japan, voor het tweede hoorneoncert van Richard Strauss, voor de zakpartituurtjes vierhonderd stuks van Brahms strijksectetten, Moza.rts pianocon certen, de symphoniën van Bruckner en Mahler, de quintetten van Dvó- fak. Het zijn er bij elkaar zo'n vijfduizend, inclusief de con- dertpartituren van een vijftigtal werken. Daarnaast zijn er de studiewerken zonder noten: (studie)boeken over muziekgeschiedenis, muziektheorie, muziekpedagogiek, instrumentatie- leer. biografiën van componisten. Botsing Op de kruising Zandweg-Steuraweg te Haamstede verleende vrijdag de Belgi- nieten van een perfect uitgevoerde ta.p-|Sché automobilist, De F. uit Antwerpen enige sabeldansen op het Haven- geen voorrang aan mevrouw Van de plein. Vooraf hadden de Scotjes een rondwandeling door ie stad gemaakt. Vanwege het slechte weer moest de route enigszins ingekort worden. Het enige, dat nog aan het löO-jarlg be staan van de Nutsspaarbank herinnert is een verrukkelijke expositie van kin dertekeningen in het bankgebouw. De tentoonstelling is tijdens de kantooruren van 9-4 uur voer het publiek toeganke- üijk. .'erf-Quaak uit Zierikzee, die met haar auto uit de richting van de Serooskerk- seweg naderde. De auto van mevrouw Van de Werf werd aan de Linkerzijde opengereten. De wagen bleef totaal ver nield in de sloot naast da weg liggen. Mevrouw Van der Werf werd met een hersenschudding naar het Zweeds Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee vervoerd. Een van de inzittenden van de Belgische auto liep een lichte hoofdwond op. En er ligt een collectie muziektijd schriften. van ,Mens en melodie .Opera', ,Melos', tot bla.den met pla- tenkritieken als .Luister' en het Engelse ,The Grammophone'. De bi bliotheek bevat ook Gregoriaanse ge zangen, motetten van Palestrlne en Orlando di Lassi, partituren van musicals. Er is wel literatuur over jazz, er zullen in een discotheek geen jazz-platen komen. Bibliotheca ris De Bruine: .Seriële muziek ook nog niet. We zullen eerst afwachten in welke richting de vraag gaat'. De nieuwe bibliotheek opgefleurd met concertprogramma's en portret ten van musici bevat voorts al een vleugel: zoals veel boeken partituren verkregen via een schen king, in dit geval van de Vereniging van Vrienden van de Bibliotheek. Provinciale bibliotheek De j in mei de volgende aanwinsten ninnengekregen: Benthem Van den Bergh, G. van - Studenten in opstand; Bosman, H. W. J. - Internationale mo netaire aspecten; Brugman O. F. M., J. - Spectrum imperfections; en Devo- tus tractatus; Bijdragen over veldbio- logie, natuurbeheer en landschap in hel Drentse district; Da,vis, R, - The gram- school; Donia, J. - De eksplosie het intellekt; nieuwe trends ln de beeldende kunst; Essen, A. van - Rhi- zopoden; overzicht van een- veertigtal soorten amoebina, testacea en heliozoa in Nederland: Goodall, D. Machin. - Paarderassen van de wereld; Goudsmit, P. F. G. - Properties of the deformed nuclides; Heyel, C. - Prestatiebeoorde ling; methoden en technieken; Hofstra. S. - Over universiteit, Marcuse en ratio naliteit; Hürlïmann, M. - Wien; Blo- graphie einer Stadt: Jeugd van nu; een zachte generatie; Keeney, W. E. - The development of Dutch anabaptist, trough t and practice form 1539 - 1564; Löb, K. - De onbekende Jan Slui,iters; boekgrafiek. oorlogsprent.en, affiches, postzegels; Luthardt, W. - Holzbewoh- nen.de Pilze; Anzucht und Holzmykolo- gie; Luttwak, E. - De staatsgreep; Me- chelen, F. van, L. Delang.he en G. Dooghe - Bevolkingsproblemen; Mum- ford, L. - The urban prospect; Northolt, M. G. - X-ray crystallographic studies of two oligomerie models of linear poly mers; Onderwijs, Het - In de zaak vakken nieuwe stijl; Onroerend goed; Ree, F. va.n - Botsende generaties; een studie over sociopatie en ambivalentie; Riessen, H. van - Verschuivingen in het gereformeerde leven; Roon, G. van- Het Duitse verzet tegen Hitler; Rothui zen, G, Th. - Landschap; een bundel ge dachten over de Psalmen; derde vijftig tal; Silberschmidt, M. - Beidseits des Atlantik; Studiën über Wirtschaft, Ge- sellschaft und Staat:; Thomas, L. M. - Gezag en ongezegUjkheid; aspecten van de hedendaagse gezagscrisis; Trmms, N. - Maatschappelijke vraagstukken socio logisch benaderd; Trier, E - Form and space; sculpture of the twentieth cen tury; Vecht, A. - Frederik van Fry torn. 1632-1702; life and work ol a Delft pol- tery-decorator; Winnubst. C. M. - Sy stemen van opvoeding in inrichtingen in Nederland van 1815-1965; World peace through world economy. de 58-jarige in Antwerpen wonende R. N. (hij kreeg vier jaar), de 36-jarige in Duisburg wonende M. V. (hij kreeg een jaar), de 28-jarige J. F. uit Hulsl (vier jaar) en de 36-jarige A. S. uit Eindhoven (een jaar). T oneelopvoeringen Petrus Hondius' te Terneuzen TERNEUZEN - De brugldassen van de rijksscholengemeenschap .Petrus Hon dius' te Terneuzen hebben vrijdagavond voor de hogere klassen het blijspel .Het geoliede hart' van H. F. ICuhnelt opge voerd. Onder leiding van de leraar En gels, de heer C. A. van Rijn, werd dit stuk tot een succes gemaakt. In het spel komt een robot voor met mense lijke gevoelens, maar aan het eind blijkt wel dat er met een dei-gelijke robot weinig valt te beginnen. De hoofdrollen Vverden gespeeld door Af ra Li, Oarla Re- naud, Joost Vermeulen en Leo Elbertse. Na afloop en na een langdurig applaus bood H. Villerlus, voorzitter van de schoolvereniging TLC, de heer Van Rijn een bos bloemen aain. Laatstgenoemde bond deze spontaan aan de twee hoofd rolspeelsters aan. Het ligt in de bedoe ling om het stpk nogmaals op te voeren in enkele bejaardencentra. In .De Halle' te Axel voeren de hogere klassen woens dag en donderdag het toneelstuk Romeo en Julia, tweede hands' op. De aanvang is op 20.00 uur. Donderdagavond is er in de beatkelder gelegenheid tot dan sen met medewerking van 'The Warnier Thursday'. DOOR VERLEGGEN LEIDING Ely Kosten waren niet te voorzien THOLEN De aanleg van de riole ring in Tliolen gaat ongeveer 40.000 meer kosten dan aanvankelijk was ge raamd, doordat men leidingen moe verleggen. Burgemeester J. E. vai Boeijen deelde dat dnsdagmiddag me in de raadsvergadering in antivoord op een vraag va.n de heer L. O. Bijl. De heer Bijl wilde weten of tussentijds al iets over de kosten kon worden meegedeeld. Burgemeester Van Boeij en maalde duidelijk, dat de noodzaak van het verleggen van de leidingen niet. was te voorzien, voor men de oude. smalle straten ging openbreken. Hij deed de toezegging dat de raad tijden- het werk op de hoogte zal worden ge houden. Garantie verleende voor een geldlenin- ging van 950.000, die de stichting ter behartiging van de woningbou de gemeente Tliolen wil aangaan financiering van de bouw van 32 bejaar- demwormngen aa,n de Verbrandestiraat. Men besloot verder onder meer tot met de NV Tarino te Rhoden een overeen komst aan te gaan voor huur van een schoolgebouw voor de christelijke mavo. Het gaat om een uitbreiding met twee lokalen. De gedempte watergang aan de Moleravlietsedijk werd van het terschap overgenomen in eigendom de gemeente. Tijdens de rondvraag maakte de raad duidelijk, dat men geen prijs stelt op grenswijziging van het plan Dalempol der I. Die wijziging zou naar het oor deel van de stedebouwkundige moeten plaatsvinden om het plan een wat min- cter strak aanzicht te geven. Daarom _ou men een knik brengen in'de water- fang, die liet plan begrenst. De zaak :wam aan de orde, toen de heer W. L. Bijl (chu) vroeg naar de vorderingen met betrekking tot het plan en de even tuele wijziging va.n de begrenzing, die niet van essentieel belang is. De heer Bijl Icreeg Ln antwoord op enkele ande re vragen de mededeling, dat b en w bekijken, hoe men de eigenaar van de weegbrug er toe moet brengen de brug af te breken en dat het college er in de toekomst naar streeft onrendabele oude gebouwen gesloopt te krijgen. Daarbij noemde burgemeester Van Boeijen on der meer de gashouder, het badhuis en het oude kantoor van het gasbedrijf. De heer J. M. C. Ooms (kvp) vroeg het college te komen met voorstellen om verkeersmaatregelen te treffen bij de kade langs de Eendracht op de plaats, w-aar men boten in het «sa» glijden van een helling ka» ht* In antwoord op een waag M. van de Sande (ebid^Jd' meester Van BoeHenm« al. ^7- den gestm'fd mw de voetbalveld. eHt fcS wordt onderhouden volff^ de Heklemij en de iöJvb de structuur van de grond' moeilijkheden. Bw«2"Jfe« «t rhoolse voetbalveren®® in)* 4 de veld nodig. ,Een ffi1 ciën', aldus de heer VanToelff BERGEN OP ZOOM - staat tweede Pink Zoom in hel teken van 1 De West-Brabnntsc «rr '"PP'qucvereniSft gen op Zoom organiseert o»Z ,J?' ,l«jk ui de pot» zowel indlvljfiuj* suurproeven als «IressuurnXt - en achttallen, een3ÏÏ5 en jachtrit. 'PnigM0t^ Burgemeester drs L, J. m Zel, 1etCODCOurs h'PP>que'omtnL officieel openen. Voor het vu,!."' treden lo deelnemers aan, voor concours twintig. '"wbkj In de morgenuren - vanaf nemen 300 paaiden van 29 gen in Brabant en Zeeland dH «,p dressuurproeven, die in u J den afgenomen. TegehikertaPIs* het B-springconcours met !0 mers. Onmiddellijk gevolgd door" L-concours met dertig deelnemen mei begint om rif S, L-concours. 's-Middags om half dn v gint een programma met diverseten! rijen twee rennen met volbloK vlakke baan en hordenren t halfbloeds over 2800 meter. Voor de rennen wordt het grote M-A®, afgewerkt. Zondag 1 juni begint om half et' L-springconcours met barrage dags om half één wordt er wee M-A-concours met barrage gehokr' na een demonstratie van de politik denvereniging .Edeltrouw' uit for-". op Zoom en een autoshow wordt deT besloten met een groot jachtspnai Heden overleed, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, onze innig geliefde man, vader, behuwd- en grootvader ALBERT HÜIJSMAN op de leeftijd van 64 jaar. Middelburg: J. N. Huijsman-Polderman E. C. Huijsman C. E. de Krijger-Huijsman H. P. de Krijger José Corinne Middelburg, 20 mei 1969 Adr. Lauwereyszstraat 27 De mVerledene ligt opgebaard in het mortuarium van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuren da gelijks van 10 -11 en van 18 -19 uur. De crematie zal plaatsvinden op vrijdag 23 mei om 14.00 uur in het crematorium .Ockenburgh' te 's-Gravenhage (Loosduinen). Liever geen bloemen Heden overleed, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, onze lieve broer, zwager en oom ALBERT HUIJSMAN op de leeftijd van 64 jaar. Middelburg; J. Huijsman, wedn. van P. van Varik W. A. Huijsman J. A. Huijsman C. Huijsman-van Varik P. Sinke-Huijsman J. Sinke 's-Heer-Arendskerke: L. Huijsman B. Huijsman- v. d. Broeke Middelburg: G. Huijsman L. Huijsman-Sluiter Neven en nichten Middelburg, 20 mei 1969 I Heden is onverwacht van ons heengegaan, gesterkt door de gena demiddelen der H. Kerk, onze lieve moe der en oma ANNA MARIA AARSSEN weduwe van Jacobus Boogaard, in de ouderdom van 75 jaar. Wassenaar: Th, J, J. Boogaard A. A, Boogaard- Maasdam Roemer Wouter Kloosterzande, 19 mei 1969 Correspondentieadres Kuyperweg 32, Wassenaar. De gezongen H. Mis va.n Requiem zal wor den opgedragen op donderdag 22 mei, om 11 uur, in de parochie kerk van O.L. Vrouw te Vlissingen, waarna de teraardebestelling op het v-k kerkhof, al daar. Vertrek vanaf het wijkgebouw ,'t An ker', Bonedijkestraat 161, des voormiddags 10.50 uur. Na een geduldig gedra gen lijden werd heden van ons weggenomen, onze zeer geliefde en zorgzame moeder en onze lieve oma .ADRIAN A BURGEL weduwe i'an Anteunis Helmstrijd, op de leeftijd van bijna 78 jaar. H. Helmstrijd B. Helmstrijd- Strookapp; Sonja, Alex I. Helmstrijd P. Helmstrijd- Goetheer Ivonne Corry Helmstrijd Ad riaan Helmstrijd Andries Helmstrijd Goes, 20 mei 1969 Heernisseweg 4 De begrafenis zsl plaatsvinden DV op 23 mei des middags om 12 uur, vanuit jeugd centrum ,De Honté te Oudelande. Heden ging van ons heen, na een smartelijk lij den, onze lieve schoonzoon, zwager en oom ALBERT HUIJSMAN op de leeftijd van 64 jaar. Middelburg: D. Polderman P. Polderman-Veryzer C. E. Riemens-Polderman J. J. Riemens 's-Héer- Arendskerice: J. P. H. Polderman G. Polderman-Petiet Middelburg: wed. P. Polderman-de Kam C. A. Polderman H- Polderman-Hage Goes: J. C. Kampman-Polderman H. Kampman Vlissingen: W. Polderman G. Polderman-Kuys Middelburg: A. J. A. Polderman E. G. Polderman-Burgers C. Cath. Touw-Polderman J. Touw Neven en nichten Middelburg, 20 mei 1969 Na een gelukkige echtvereniging van ruim 50 jaar is mij heden, nog zeer onverwachts, door de dood ontvallen, mijn innig geliefde en zorgzame JACOBA SMIT in de ouderdom van 77 jaar en bflna 11 maanden. Haar diepbedroefde en eenzaam achterblijvende man, C. W. van Oeveren Yerseke, 20 mei 1969 Langeviele 68 De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 24 mei op de algemene begraafplaats te Yerseke om 13.00 uur vanuit het verenigingsgebouw ,De Ha ven', Dreef 4. Heden- is, na een kort stondige ziekte, in haar Here en Heiland ontslapen, onze lieve, zorgzame vrouw, moe der, grootmoeder, zus ter en tante MARIA JOHANNA JONGEPIER-MARIJS in de ouderdom van 81 jaar. Middelburg: J. Jongepier Uitrecht: J. C. Nagtegaal- Jongepier A. Nagtegaal Middelburg: C. J. Jongepier A. P. Verhulst- Jongepier L. Verhulst N. J. Ie Due- Jongepier J. H. Ie Due J. A. Jongepier J. Jongepier- van Dijk J. Jongepier En kleinkinderen Middelburg, 20 mei 1969 Poelendaeleweg 48 De teraardebestelling zal plaatsvinden vrij dag 23 mei, op de al gemene begraafplaats te Middelburg, om 13.00 uur. Na de teraardebestel ling zal er gelegenheid worden geboden tot condoleantie in de aula aldaar. Heden overleed, geheel onverwacht, onze broer, zwager en oom JACOBUS JOHANNES PATTENIEB op de leeftijd van 62 jaar. Uit aller naam, J. Paltenier Middelburg, 20 mei '69 Penninghoekstogel 45 De overledene is opge baard in de rouwkamer van het Gasthuis, Be zoekuren van 10.00- 11.00 uur en van 18.00- 19.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben vrij dag 23 mei, om 12.00 uur, op de algemene begraafplaats. Geen bezoek aan huls. Heden overleed, na een langdurige ziekte, me vrouw V. C. MEYER- MACABÊ ln de ouderdom van 64 jaar. Uit aller uaam, F. C. Gabeler Vlissingen, 19 mei '69 Joost de Moorstr. 4b Correspondentieadres; Van Hallstraat 26 De teraardebestelling zal plaatshebben heden, woensdag 21 mei, op de algemene begraafplaats Vertrek van hel St- Josephziekenhuis, om 14.45 uur. Na een moedig gedra gen lijden ontsliep op 18 mei 1969 de zoon van mijn echtgenoot 54 jaar oud, Mevr. I. Petermeijer- Boeddinghaus Middelburg Heden overleed onze geliefde schoonzuster ANNA BOGAARD- A ARTSEN wed. van J. Boogaard, in de ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam. Middelburg, 19 mei 6

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 4