Op 27 juni is de weg een gekkenhuis Westerschouwen besloot tot aanleg van recreatieweg DAMES! WAARSCHUWING VOOR VROEGE VAKANTIEVIERDERS Plattelandsvrouwen tonen handwerken HEKKEN VAN KEUKENHOF GAAN TWEEDE PINKSTERDAG DICHT EEG-maatregelen: produktie-explosie Hooftman's FALCON Grootste deel KW vindt belasting verlaging dringend Van Haamstede naar W estenschouwen Hogerop' Goes voor televisie EERSTE STEEN GELEGD VAN BEJAARDENTEHUIS STICHTING R0ZEN00RD TE BIERVLIET De veilige manier van sparen sjj* Rijkspostspaarbank altijd safe! 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 21 M£| ROTTERDAM (GPD) De vakantievierders van het eer ste uur, kunnen zich dit jaar beter een halve dag intomen. Op 27 juni zitten de meeste schoolkinderen voor de laat ste keer in dit cursusjaar in de schoolbanken. Op dezelfde dag stoppen de werkers van duizenden fabrieken in het westen van het land him overall voor enkele weken in de wasmand en op de avond van dezelfde zevenentwintig ste juni gaat een legertje mo torrace-enthousiasten op weg naar Assen, waar op de vol gende dag de TT-races zullen worden verreden. Wie de grootste drukte wil mijden, doet er goed aan om zijn auto tot halverwege de zaterdag aan de stoeprand te laten staan. Ze moeten dan maar voor lief nemen dat hun bu ren dan al wit en doodver moeid in München aan de koffie zitten, of bij Elten de deuk in hun spatbord staan te bekijken. In hot steeds groter wordende ge bouwencomplex van de verkeers- centrale van de rijkspolitie in Driebergen, vertelt chef-meldka mer J. van Beusekom over zijn jaarlijks terugkerende zorgen. Hij zegt: ,we werken tegenwoordig veel met de radio samen. We krij gen van onze mensen op de weg in de bekende wit-oranje Porches de meldingen waar het verkeer dreigt vast te lopen. Dat geven we dan onmiddellijk aan een ra dioverslaggever door. Het onge luk is ailleen, dat een heleboel mensen slimmer willen zijn. Zo hoorden ze bijvoorbeeld vorng jaar een keer dat het verkeer uiit Rot terdam in de omgeving van Utreciht dreigde vast te lopen. Je denkt: ze zullen wei een uurtje willen wachten, die Rotterdam mers. Niks hoor. Een uur later merkten we dat ze bij bossen op de rijksweg over Gonhum naar Den Bosch hadden gekozen. Dat was natuurlijk ook weer niet de bedoeling, want de wegen bij Den >sch kunnen zo'n verkeersstroom nooit opvangen. Het resultaat: ook bij Den Bosch ontstonden lange file's. Een knelpunt dat de meeste wes terlingen en zuiderlingen onbe kend is, wordt gevormd door de brug en de weg bij Zwolle. ,Op tweede Paasdag hebben we tot 's nachts half drie liet verkeer staan te regelen. Zulke enorme file's stonden er. Een goede raad: zorg ervoor een extra jerrycan met benzine mee te nemen." Als ,|c midden in zo'n file ook nog eens te maken krijgt met auto's die plotseling zonder brandstof staan, dan is de ellende niet meer te overzien', zegt de heer Beuse kom. ,Voor het verkeer in de richting Antwerpen is het nog steeds het oude liedje. De weg is na Breda tweebaans en eng hard kan men er niet opschieten. Een troost kun nen we in elk geval hebben: ze zeggen dat het aan de andere kant van de grens nop: slechter is en dat is onze zorg met'. .Andere knelpunten zijn voor het verkeer in noordelijke richting de Velzer- tunnel; voor het verkeer in de richting van het zuiden, de brug böj Zalt/bommel, waarvoor op el ke willl©keurige vrijdag al rijen wachtende auto's staan. Bij Weert moet het verkeer ook nog altijd met vertraging rekenen, evenals bij de brug over de Gouwe bij Waddinxveen en bij de Ringvaart 3i de weg tussen Heemstede en aairlem', voorspelt de chef-meld kamer. Nederland kampt nog al tijd met de moeilijkheid van de talrijke bruggen op de autosnel wegen. .Om te bereiken dat de brugwachters op een of ander ogenblik hun brug een tijdje voor het rijdende verkeer geopend hou den, moet je overleg plegen met honderden instanties', zegt de heer Van Beusekom. De automobilisten zelf zouden overigens ook nog wel iets aan hot, vlotte doorstromen van het vakantieverkeer kunnen bijdragen. .Eik jaar zijn er weer mensen die met ondeugdelijke auto's op weg gaan. De wegenwacht heeft daar van natuurlijk de meeste last. Onze eerste zong is op dagen van frote drukte dat het v erkeer lijft rijden. Voor toezicht op de voertuigen blijft dan maar weinig tijd over. Maar niettemin stuiten we elk jaar een paar keer op een zo verschrikkelijk ,oud lijk' dat we moeten zeggen: u moet uw auto laten staan. Dat doen we niet graag. Je krijgt de akeligste consequenties. Er zitten vaak gro te gezinnen in die wagens. Jc krijgt huilende mensen te spre ken. Ik ben heel huiverig van die vakantie-auto's die je voor een import-kreukel, zoals ze die wel noemen. Die wagens zijn in elk geval op veiligheid gekeurd voor dat ze op de weg kwamen. Som mige oude Nederlandse wagens hebben sedert tien jaar al geen keuring meer meegemaakt. Dat is veel gevaarlijker'. En de laatste raad van .meneer-opperwacht- meester* Van Beusekom: ,als we nu laten weten dat ergens een weg helemaal vast dreigt te lo pen, laten de mensen dan vooral niet op hun eigen houtje zijwe gen gitan inslaan. Zijwegen heb ben namelijk ook weieens de ge woonte om opgebroken te zijn. Men kan beter een uur wachten dan drie uur dp eén opgebroken zijweg vast te zitten'. kan houden: Op 27 juni gaan de fabrieken in het westen van liet land, tegelijk met de meeste scholen dicht. Op 11 juli sluiten de fabrieken in het zuidelijk deel van het land, en op 25 juli gaan de bouwvakkers met vakantie. De anderen zullen er tussen door de paar duizend kilometer rijksweg van ons land moeten delen. EEUARDEN De gou den ju/bileun ,-ing ran de riese ond an lattelandsvrouwen is dinsdag het ijsstadion Thialf te Hcerenvecn start met de opeGning van de landelijke handwerktentoonstellihg, waarvoor plattelandsvrouwen uit alle provincies behalve Limburg werk hadden geleverd. Het was een keus van zo'n 900 stukken uit een totaal-inzending van 3000. .Al leen de eerste en de tweede prijswin- naressen in de verschillende klassen kon den er hun werk terugvinden. Mevrouw T. Hellinga-Van der Veen, echtgenote van Heerenveens burgemees ter, verrichtte de opening. De landelijke voorzitster van de handwerkcommissie, mevrouw M. A. Bleeker-Van Bergen uit Nagelen, maakte een aantal prijzen be kend. Zo wonnen de huishoudschool uit Gorssel, Drachten en Hoorn respectieve lijk de eerste, tweede en derde prijs in de speciaal voor deze scholen uitgeschre ven (serie) handwerkwedstrijd. In tottaai werden voorts zes topprijzen toegekend. Twee daarvan waren voor de voorzitster van de Fri-ese handwerk commissie. mevrouw A. de Vries-De Jong uit Oldeboorn (doorstopblouse en bloknota met ruitverahdering)rwee voor mevrouw T. Strijbios-Reus uit St.- Pancras en een voor de landelijke pre sidente mevrouw Bleeker zelf. De dood op de weg STEENWIJKERWOLD (ANP) Maandagavond is bij een verkeersonge val de vijtienjarige Peter Scholten uit Kerkbuurt (gemeente Steenwijkerwold) zo ernstig gewond, dat hij maandag nacht in een ziekenhuis in Zwolle is overleden. Dé auto waarin de jongen zat en die werd bestuurd door zijn zwa ger, geraakte in een slip en botste tegen een woonhuis, dat gedeeltelijk werd vernield. De zwager va.n het slachtoffer liep hierbij een hersenschudding op. SOHIJNDEL (ANP) De 51-jarige Adrianus van Bilsen uit Schijnüel is maandagavond in zijn woonplaats dode lijk verongelukt bij een verkeersonge val. Met zijn personenauto raakte het slachtoffer van de weg om vervolgens tegen een boom op te botsen. Ernstig gewond werd de man naar het zieleen- huis overgebracht, waar hij dinsdag ochtend vroeg overleed. UTRECHT (ANP) Tijdens de al gemene ledenvergadering van de konin klijke Nederlandse centrale vereniging tot bestrijding der tuberculose te Utrecht is gisteren aan'dr M. A. Bleiker van de gezondheidsorganisatie TNO de gouden Heinsius van den Berg medaille uitge reikt. De medaille wordt eens in de vijf jaar toegekend aan een Nederlan der of Vlaming die op het gebied van de longziekten het beste werk heeft geplubliceerd. Dit jaar zat alles tegen LISSE (GPD) De dagen van .Keukenhof 1969' zijn geteld. De twintigste nationale bloemententoonstelling in de Lisser hof van Jacoba van Beieren loopt op haar einde. Maandag 26 mei, tweede Pinksterdag, precies twee maanden na de officiële opening door prinses Beatrix en prins Claus, gaan de hekken van Keukenhof weer dicht. Het jaar 1969 is voor Keukenhof het jaar van de kille, koude, kale grond geworden. Het jaar, waarin zowel bij de openstelling als bij de sluiting .getrokken' bolbloemen met bakken tegelijk ingeplant nodig waren om de befaamde, tot ver over de grenzen bekende bloemententoonstelling inderdaad het fleurige en kleurige aanzien uit de folders te geven. En niet opvallend .bloemloos' te laten zijn. Keukenhof-directeur W. van der Lee daarover verzuchtend: .Een jaar als dit komt niet gauw terug. Zeker de eerste tien jaren niet. Laten we dat althans hopen. Dit jaar heeft alles tegen gezeten, wat maar zo'n beetje tegen kan zitten: een ijskoude februari en maart en een maand april-met-nachtvorst, waarin eigenlijk niets wilde, niets kon groeien. De eerste weken was er nauwelijks meer te zien dan hier-en-daar een kro kusje. We hebben toen ook maar de mensen, die er een lange busreis voor over hadden gehad, een consumptie aangeboden...' MINISTER LARD1NOIS: (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Lardinois (landbouw) is niet optimistisch over in grijpende maatregelen in het gemeen schappelijk landbouwbeleid in de EEG op korte termijn. Bij de behandeling van zijn begroting is in de eerste ka mer zei de bewindsman dinsdagavond, dat het wachten is op nieuwe finan ciële regelingen na 1 januari 1970. Minister Lardinois liet zich ook deze keer zeer gereserveerd uit over liet plan Mansholt. Hij vreesde dat de uitwerking daarvan te ongenuanceerd zal gebeuren. Als een van de grote fouten van dit ogenblik noemde de bewindsman het fa lende regionale beleid van de Europese commissie, dat niet van de grond komt. Minister Lardraois was bang dat er ge forceerd grote units zullen komen, als de EEG-plannen doorgaan, wat een e- norme produktie-explosie zou kunnen betekenen. De minister van landbouw zal zijn vi sie op het plan-Mansholt neerleggen in een speciale nota, dd,e tegelijk met de memorie van toelichting op de volgende begroting verschijnt. Het Landbouwschap zal binnenkort een definitief voorstel doen over de oprich- f ADVERTENTIE) KLEDING Plein 1940 - Middelburg Eerste vrouw als griffier bij staten-generaal (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Voor het eerst in de parlementaire geschiedenis doet een vrouw haar intrede in het corps grif fiers en plaatsvervangende griffiers bij de staten-generaai. Het is mejuffrouw mr L. H. Liesveld, die dinsdag benoemd werd tot plaats vervangend griffier bij de eerste kamer. Mejuffrouw Liesveld is op het ogenblik als juriste verbonden aan de Raad van ting van een grondbank. Minister Lar dinois dacht nier positief over, maar waar-schuwde voor opdrijving van de grondprijzen. ,H.oge prijzen zijn niet in net belang van de landbouw', zei de mi nister. In de pachtwet komt een gedeeltelijke wijziging, die het mogelijk moet maken in situaties waarin oudere landbouwers de pacht willen beëindigen, jongere col lega's een kans te geven. DEN HAAG (GPD) - 87 werk- groepen van de Kathoüeke Volks- partij vinden aanpassing van ie loon en inkomstenbelasting;- ven aan de inflatie een dringend# zaak. 21 werkgroepen vindend# aanpassing geen dringende ml Dit blijkt uit een dinsdag; gepublta overzicht van de besprekingen die m werkgroepen van de KA P onlangs ui dit ondeerwerp hebben gewijd. DeW groepen gaven ook hun mening over it voorgenomen accijnsverhoging op ba. zme en bier alcohol. Tegen de v, cijnsverhoging op benzine vorklaar- den zich 80 werkgroepen en ervoor tl. Over de accijnsverhoging op bier tail cohol hadden 60 werkgroepen een ra- gunstig oordeel en 47 eén gunstig. EERSTE FASE HAAMSTEDE De Westerschouwse gemeenteraad heeft maandagavond be sloten tot aanleg van de eerste fase van de recreatieweg Haamstede AVes- terschouwen. De kosten voor de ge meente zullen 882.360 bedragen. Hot gaat om het. zogenaamde tertiaire gedeelte van de weg, die met het se cundaire gedeelte mee in het totaal 2.530.000 zal kosten. Het secundaire gedeelte zal over een aantal jaren de recreatieweg met de Dammenweg ver binden. Van de totale kosten is 54,4 pro cent bestemd voor het secundaire ge deelte en de rest voor het tertiaire stuk. Over het geheel wordt een incoret- subsidie gegeven van 595.000, zo dat 1.935.000 overblijft voor ge meente en provincie. Voor rekening van de provincie komt de 54,4 pol cent van dat overblijvende bedrag en dat is dan 1.052.640. In principe besloot de raad tot de aanleg va.n één centrale begraaf- laats voor de hele gemeente. In •urgh en Haamstede is er nog een aantal grafruimten, dat gezien het gemiddelde aantal begrafenissen nog vier jaar in de behoefte kan voorzien A'oor de begraafplaatsen in Renesse, Noordiwelle en Serooskerke is nog ruim te voor 15, 17 en -12 jaar. De heren L. C. Hogerhuis en A. D. Dalebout (pc) wilden eerst een uitbreiding van de begraafplaatsen in Burgh en Haamste de. Zij waren van mening, dat dat ook de wens van de oudere bevolking is. De heer M. J. Steur (wd) vroeg om spoed bij de aanleg van een centrale begraaf plaats en ook de PvdA-er A. ,J Goos- sens was ervoor, dat men daar zo snel mogelijk aan begint. De heer Steur wees er verder op, dat er behoefte is aan een goede aula. Burgemeester H. P. Ever wijn stelde, dat het moeilijk zal zijn in Haamstede en Burgh de begraaf plaatsen no^ veel uit te breiden. Voor verlichting van de Jan van Re- nesseweg gaf de raad een krediet van 16.000. De stichting Renesese draagt voor dat doel 10.000 bij. De heer Hoogerhuis vond verlichting van een aantal straten in de kernen" van meer belang en ook de heer J. C. Hendrikse (pvda) vond, dat het plan voor de Jar. van Renesseweg wel wat erg intensief is. Voor verlichting van de Grevelingen- laan gaf de raad 15.000. De Karolingische Burcht op het Hoge Burgh zal worden behouden, zo besloot de raad en in principe was men ook voor restauratie van de burcht. Overi gens deelde burgemeester Everwijn mee, dat het nog jaren kan duren, voor men daaraan toe is. Enkele per celen in het plan West in Renesse, in het plan Hogeweg in Burgh en in het plan KÏoosterweg in Haamstede zullen volgens een besluit van de raad niet meer uitsluitend hoeven te worden be stemd voor bouw van permanent be woonde huizen. Dat is, omdat er weinigi belangstelling is voor deze bouwrijpe grond. De heer Steur drong er bij het college op aan, in toekomstige bestem mingplannen differentiatie aan te bren gen in, de koopprijs van de grond naar gelang de ligging al dan niet gunstig is. De raad schaarde zich bij behande ling van een voorstel van gs, om voor taan de trendverhoging van wethouders- salarissen niet meer in de raden te brengen achter een voorstel van b en w opnieuw aan gs te verzoeken Wes terschouwen wat de wethouderswedden te beschouwen als een gemeente met 8.000 tot 10.000 inwoners. Aan het eind van de vergadering werd een nota van b en w behan deld naar aanleiding van de hinder wetszaak van de heer M. J. Osse- waarde uit Renesse. De heer Osse- waarde heeft een nieuwe slagerij bouwd. Na een klacht over hii door een buurman werd aan de heer Ossewaarde onder een aantal voor waarden in juli van het vorig jaar een hinderwetvergunning verleend. Tegen die voorwaarden heeft de heer Ossewaarde niet binnen de daarvoor gestelde termijn bezwaar ingebracht De buurman, de heer H. C. Gilja.rn- se ging in beroep tegen het verle nen van de vergunning. In' verband met dat beroepschrift heeft de dienst gemeentewerken een onderzoek inge steld en daarbij bleek, dat niet aan de voorwaarde was voldaan. De heer Ossewaarde kreeg vier weken de tijd om alsnog zijn inrichting in o eenstemming te brengen met de voorwaarden, die in de hinderwets- De heer Ossewaarde richtte zich in een brief tot de raadsleden en dat was voor de heer Hoogerhuis (pc) aanleiding op de zaak in te gaan in de vorige raads vergadering. De heer Hoogerhuis ver weet de dienst gemeentewerken en ook b en w, dat de heer Ossewaarde on rechtvaardig wordt behandeld en dat hield hij ook maandag vol. Het col/lege zette in een uitvoerige toelichting uit een op welke manieren met de heer Ossewaarde contact is geweest en stel de, dat zeker geen sprake is geweest van onrechtvaardige behandeling en dat ook in andere gevallen zorg wordt ge dragen voor handhaving van de hinder wet. Het college wees er tenslotte op, dat binnenkort het beroepschrift van de heer Giljamse tegen de aan de heer Ossewaarde verleende hinderwetvergun ning zal worden behandeld door de Raa.d van State. B en w: Indien blijkt, dat de heer Ossewaarde niet heeft voldaan aan de voorwaarden, verbonden aan De heer Steur constateerde naar aan leiding van de uiteenzetting van het college: ,B en w zijn wel van alle blaam gezuiverd'. Het Goese jeugdcircus .Hogerop' is opnieuw uitgekozen om met een aantal andere jeugdcircussen een programma te verzorgen voor de tv. Dat zal op 20 september worden uitgezonden in kleur. .Hogerop' komt dan met een clowns nummer ,De Schietpartij'. Verder zal het Goese jeugdcircus voor de van 27 juli tot en met 3 augustus dagelijks twee voorstellingen geven in de Bfteling. Dit jaar viert .Hogerop' in oktober het 10- jarig bestaan. In de afgelopen jaar heeft het circus 380 maa.l een voorstel ling gegeven. Er werd veel gratis ge daan voor gehandicapten. De groep heeft 32 leden waarvan 25 jeugdige ar tiesten. Momenteel wordt een program ma met 30 nummers gebracht. Bij kettingbotsing in Stoppeldijk ZAAMSLAG Bij een inhaalmanoeu vre op de weg van Boschkapelle naar Stoppeldijk in de Koning Willem in polder werd een auto geheel vernield en een andere wagen zeer zwaar be schadigd. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart over vijf toen de heer A. C. L. uit Boschkapelle hard moest remmen om een aanrijding te voorkomen met een auto die na het passeren te vlug weer moest invoegen. Bij het remmen raakte de auto op de linkerwegliedf waar hij in botsing kwam met een tegenligger, een auto bestuurd door de heer B. F. uit Ter- neuzen. Bij deze botsing raakte ook een andere auto die achter F. reed be trokken. Deze auto bestuurd door de heer R. H. van H. werd totaal ver nield. Concert De koninklijke muziekvereniging .Ve ronica' uit Zuidzande geeft zondag a.s. haar traditioneel concert in de kiosk in Zuidzande. Het aanvangsuur is bepaald op 19.30 uur. (ADVERTENTIE) SPAARBANKB SÉRIE- !N VOLGN 999-123! Se RljVjpo«5pMfbei»k.MïK)i- OtSTAAT vawiwtfift jfotfal •i". Er zijn 2200 vestigtngan. Op de postkantoren kunt u de hele dag terecht Een aantal daarvan in zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavonc geopend. Voor de postagentschappen gelden aparte openingstijden. GECOMPLICEERD ONGELUK NA INHAALMANOEUVRE STOPPELDIJK Vier wagensj zijn dinsdagmiddag beschadigd bij een ge compliceerde aanrijding op de weg tussen Zaamslagveer en Stopipeldijkveer, De auto's kwamen met elkaar in bot sing, nadat er een tegen een busje was gebotst, dat dwars op de weg was ko men te staan. Het busje, eigendom van de firma L. uit Stoppeldijk, moest uitwijken voor een wagen, die plotseling afsloeg. Bij deze manoevre wist de chauffeur het voertuig niet meer in zijn. macht te hou den. B. F. uit Terneuzen, die naderde uit de richting van Terhole, ramde het busje, waarna "er een kettingbotsing ont stond waarbij ook de wagens van J. W. uit Terneuzen en R, H. uit Schiedam waren betrokken. Er werd niemand ge wond. Aanrijding ZAAMSLAG Op het kruispunt Ter- neuzensestraat-Polderstraat bij het ge meentehuis te Zaamslag kwamen dins dagavond twee personenauto's met: el kaar in botsing. De bestuurder van de auto die uit de richting Terneuzen kwam en linksaf de Polderstraat wilde inslaan, de heer J. A. M. uit Zaamslag merkte te laat een auto die uit de Veer- straat kwam op. De laatste auo werd bestuurd door de heer J. B, L. M. J. uit. Schoten (Bt. Bij de botsing werden beide auto's zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Schoolreisje Vrijdag JU. maakten de leerlingen van de derde, vierde en vijfde klas van de christelijke lagere school te Gapinge hun jaarlijkse schoolreis. In de ochtend uren stond een bezoek aan het slot Loe- vestein op het programma, 's Middags konden de kinderen zich naar harte lust vermaiken in ,de Efteling' te Kaats heuvel. Toen men 's avonds om 9 uur- weer in Gapinge arriveerde kon men terugzien op een geslaagde reds. (ADVERTENTIE) WITTE KRUIS helpt elke/^~^\ Poeders, tabletten, cachets. (Witte Kruis spaart bovendien de maag.) Foto: De heer A. Maas, WH»* van de. Stichting Rose noord, It dens het leggen van do steen van het bejaardentenw li Biervliet. BIERVLIET In Biervliet werd |W«j ren (dinsdag) de eerste steen gwSjJ voor een bejaardenhuis dat regenw onder de stichting .Rozenoord' te sw-i Het betreft hier een tehuis voor atw den met een capaciteit van circa vk tig bedden. Het is een van de drier»' tehuizen die de stichting straks zal J- zitten, te weten, Rozenoord te Slu.a, een grondige restauratie ondergaai, e inrichting te Breskens en die te vliet. Nadat de heer M. Maas uit Bier vliet (voorzitter van de stichting) enige toepasselijke woorden de een- steen had gelegd begaven de gen» den zich naar het hervormd ieugdni waar de heer Maas uitvoerig Jng de geschiedenis van Rozenoord it vliet. De maaltijden in Rozenoord Ma nen zelfstandig gebruikt worden V£j uit een centrale post verzorgd. oi*«~ welkom heette ae heer Maas mevr» Brakman, en hij memoreerde N®™'.., vele werkzaamheden van haarman r ook de stichting leed bij zijn heeng Reeds in 1950 waren er aldus de n» Maar» planneD om ln Biervliet een pendance van Rozenoord te krijgen, mens het gemeentebestuur sora* nemend burgemeester G. A. Ciae'M; er op wees dat deze voorbereiding" zich hadden gekenmerkt door eenig dens de voorbereiding en het veri< samenspel tussen gemeentebesuiiur stichting. De plechtigheid yrern meer bijgewoond door burgenre® P, Kostehse, het bestuur van de ting Rozenoord, de wethouders en leden en vele vertegenwoordigt kerkelijke en maatschappelijk® k

Provinciale Zeeuwse Courant | 1969 | | pagina 26